nezařazené

Na vnitru sepsali komunikační strategii k Ukrajině. Má tam být i návod, jak nakládat s dezinformátory

Vláda prostřednictvím Ministerstva vnitra připravila strategii, jak by měli politici mluvit k lidem o válce na Ukrajině a o jejích dopadech na Česko. Resort pod vedením Víta Rakušana (STAN) píše, že Česko je nyní v předposledním nejhorším scénáři, kdy „radikálové a populisté, pravděpodobně podporovaní z Ruska, šíří poplašné zprávy, vyhrožují a zneužívají současné problémy ke svým cílům“. Politici i složky státu dostaly podle SeznamZpráv.cz ve strategii mimo jiné pokyny, jak s „dezinformátory“ naložit.

Speciální komunikační kampaň Ministerstva vnitra má podle zjištění SeznamZpráv.cz za cíl uklidnit české obyvatele, kteří jsou prý vystrašení. Češi se podle Rakušanova ministerstva bojí kvůli energetické krizi, možné jaderné katastrofě v Záporožské jaderné elektrárně nebo jsou prý „vystrašeni“ z lidí utíkajících před válkou.

Interní návrhy kampaně, sestavené Krizovým informačním týmem, který se má skládat z analytiků, specialistů na komunikaci a „odborníků na dezinformace“, mají nabízet komunikační strategie, jež zajistí například to, aby se lidé nezačali obracet proti Ukrajině či politikům i jednotlivým složkám státu; doporučují, jak zakročit v boji proti „dezinformátorům“ a „manipulátorům“.

Ve strategii s názvem Nebát se a nenaletět zaznívá, že Česko je na čtvrtém nejhorším scénáři z pěti a že je nutné rázně zasáhnout, jelikož „radikálové a populisté, pravděpodobně podporovaní z Ruska, šíří poplašné zprávy, vyhrožují a zneužívají současné problémy ke svým cílům“.

Politici prý nyní musí k lidem mluvit jednotně, zatímco další složky státu půjdou do boje s „dezinformacemi“ a „manipulacemi“ a budou je vyvracet.

Když dojde na násilí nebo vyhrožování, má se prý zveřejňovat, jak pachatelé dopadli. Radí se: „Koordinovaná medializace opatřeni bezpečnostních složek/justice ve stíhání a vyšetřování trestné činnosti.“

Pokud se pak ozvou hlasy domácností, které si budou stěžovat, že nemají na energie, má jim vláda dle týmu oborníků vysvětlit, že jsme v „energetické válce“ a říci jim, že vláda nečeká na evropské řešení, nýbrž jedná.

Strategie má totiž vysvětlovat od vlády, že: „Stojíme za Ukrajinou, nebojíme se Ruska, přitom pomáháme českým občanům“ a že „stát vyčlenil na pomoc lidem 177 miliard a má před zimou z 84 procent plné zásobníky plynu“.

Lidem je prý také nutné vysvětlit, že především romští uprchlíci s maďarským pasem, kteří se do Česka podle serveru „nechali zlákat vidinou finanční podpory“ v Česku peníze nedostanou a budou posláni do Maďarska.

O tom, že situaci řeší hlavně „neziskovky“, mají prý všichni mlčet. „Dezinformátoři“ prý udělali na sociálních sítích z těchto organizací „podezřelé spolky, které jen čerpají dotace od státu“ a je tak podle týmu z Rakušanova ministerstva nutné odvrátit od těchto organizací pozornost.

Kromě toho má být nutné opakovat lidem, že je nutné „zachovávat klid“ a že nám nehrozí hrozba ozáření kvůli případnému incidentu v největší evropské jaderné elektrárně v Enerhodaru.

„Putin je zbabělec. Válku, kterou na Ukrajině rozpoutal, není s to vyhrát. Proto hrozí, vydírá a chová se jako terorista,“ mají prý politici říkat lidem a upozornit je, že jaderná havárie není pro naši zemi hrozbou, tou má být „panika“.

Ministr vnitra Vít Rakušan si ustanovení týmu zaměřeného na krizovou komunikaci pochvaluje. „Jejich úkolem je vytvářet kampaně, informační kampaně v době krizí, ale samozřejmě, a my se nebudeme před populisty v tomto tématu schovávat, samozřejmě jejich úlohou je čelit dezinformacím. Ano, aktivně vyhledávat dezinformace, strategické dezinformace, které mohou škodit strategickým zájmům České republiky a mohou být i součástí širší dezinformační kampaně proti naší zemi,“ vysvětlil na počátku září poslancům.
https://bit.ly/3Di0CeH

sdílet na

102 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Baloun
11. 9. 2022 21:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlastenecké setkání na Řípu 2022
https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/756804785613904

Masunta
11. 9. 2022 21:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Bachův absolutismus. Však Baudiš je vyruší.

Masunta
12. 9. 2022 02:09
Odpovědět  Masunta

A ještě spíše pan Rakušan.

Masunta
12. 9. 2022 09:37
Odpovědět  Masunta

Ukrajina: V prvom rade sa ukrajinskými propagandistami avizovaný Izjumský kotol nekonal, ruské jednotky sa obkľúčiť nepodarilo. A samotný ich rýchly a organizovaný ústup ako zdrvujúca porážka vôbec nevyzeral.V ukrajinskom mediálnom priestore toto stiahnutie prirovnávali so stiahnutím ruských jednotiek z Kyjeva, mesta Sumy a Černigovska, čo dalo vznik prvej „konšpiračnej teórii“ spojenej s predpokladom „vyjednávania“. Čo, samozrejme, nie je veľmi v súlade s predstavami, ktoré chcela Zelenského kancelária sformovať medzi Ukrajincami „o veľkom víťazstve“.
Druhá verzia „zrady“, rozptýlenej v ukrajinskom informačnom priestore, je taká, že Rusi realizovali „prefíkaný plán“ vylákaním nacistických síl z husto osídleného Charkova na vidiek, kde ich teraz režú do kapusty bez toho, aby sa čo in len zapotili.

Masunta
12. 9. 2022 09:38
Odpovědět  Masunta

Táto verzia nie je ďaleko od pravdy v tom zmysle, že straty Ozbrojených síl Ukrajiny sú naozaj obrovské a aj teraz, keď sú kontaktné strety minimálne (teda ruské jednotky prakticky nemajú žiadne straty), Ukrajinské formácie sú pod paľbou ruských rakiet, vzdušných síl a delostrelectva a naďalej ich zomierajú stovky, ak nie tisíce.

Masunta
12. 9. 2022 14:30
Odpovědět  Masunta

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal tři velké stravenkové firmy pokutami v celkové výši 280 milionů korun za kartelovou dohodu. Společnosti Sodexo, Edenred a Up koordinovaly obchodní podmínky pro obchodní řetězce týkající se maximálního počtu stravenek na jeden nákup (max 5 kusů). Rozhodnutí zatím není pravomocné, firmy proti němu mohou podat rozklad. Obdobně vysoké pokuty za kartelové dohody ukládá ÚOHS pouze jednou za několik let.
„Podle rozhodnutí Úřadu soutěžitelé mezi lety 2004 a 2018 vzájemně koordinovali svoje obchodní podmínky vůči obchodním řetězcům ohledně maximálního počtu přijímaných stravenek na jeden nákup. Svým jednáním tak narušili hospodářskou soutěž na trhu vydávání, prodeje a odkupu papírových stravenek a služeb s tím souvisejících na území České republiky,“ uvedl úřad v tiskové zprávě.

jar
12. 9. 2022 08:56
Odpovědět  Masunta

Ministerstvo vnitra je mnohem horší,jak bachův absolutismus za rakouska. Nejsme ve válce,ale přesto tato vláda válku podporuje,vraždí lidi na ukrajině zásilkami zbraní a munice,tato vláda sama takto válku vyhlásila. ODS,TOP 09,KDUČSL,Piráti,Stan jsou organizace,které samovolně a pouze za sebe napadly takto cizí ůzemí,kde vraždí a mordují lidi. Máme vládu,která vůbec nic neumí,ale mordovat nezákonně lidi ano. Vláda ? Ne,bestie,vrahové.

Masunta
12. 9. 2022 11:27
Odpovědět  jar

Je to tak.

Masunta
12. 9. 2022 13:39
Odpovědět  jar

Lidi prosím – neříkejte, že ve víně je pravda, nebo ho vláda zakáže a Lech Prch vypije i slitky.

Lev Prch
12. 9. 2022 13:54
Odpovědět  Masunta

Všude tě vyhodili,tak zvracíš okopírovaný články tady,MRSA?Ale ono všeho do času….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 9. 2022 14:31
Odpovědět  Lev Prch

ON/A se pravděpodobně do tebe zamilovala.

Tak to prý děti z nižšího stupně ZŠ dělají – jakmile se klukům líbí nějaká spolužačka (dnes moderně i spolužák), začnou ji/ho popichovat, posmívat se, tahat ji/ho za vlasy, schovávat aktovku (dnes batoh), v zimě koulovat a podobné “pozornosti”. Jak se v takových případech projevují holčičky nebylo popsáno, ale vzhledem k propagované genderové rovnosti asi stejně nebo velmi podobně.
S vyšším věkem to prý postupně přejde do normální roviny. Tak vydrž nějakých odhadem 10 let, a ANO – možná bude líp. 🙂

Kdysi jsem někde takové vysvětlení četla a zdá se mi být docela pravděpodobné. Aspoň entita Masunta ho potvrzuje v plném rozsahu. 🙂

Lev Prch
12. 9. 2022 14:37
Odpovědět  Albi

Albi nestraš🤣🤣🤣🤣Tenhle pazdrát je jen senilní exhibicionista, který je sám a odevšad, kde dřív tapetoval své zastarelé články ho vyhodili., tak si dal závazek, že bude smrdět zde 👎
P. S.
Myslíš,že kolegy Milana(Vala) je taky zabouhnutý?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 9. 2022 17:49
Odpovědět  Lev Prch

Jistě. Milan (Val) je jeho permanentním terčem. To, co jsem adresovala tobě platí i pro něho.

Lev Prch
12. 9. 2022 18:13
Odpovědět  Albi

Je veselé sledovat jak se ten moula snaží být důležitý a ono pořád nic ,pořád nic a pořád nic…..👎 Hlupáka holt nikdo nedocení.

13. 9. 2022 04:37
Odpovědět  Albi

Aby taky ne. Se-ru ho už skoro rok.

13. 9. 2022 04:31
Odpovědět  Albi

Entita Masunta jsou minimálně dvě entity, dle mého však tři, a je to troll – dokonce starý známý z NR, kde jsem mu také kazil radost ze života.
No, už nemusím čekat a můžu to říct, jak jsem k tomu došel, když se už ve své blbosti odkopal a je konec čekání.
Měl jsem totiž podezření od samého počátku, ale jistotu, na kterou jsem čekal, jsem získal, až když mě jedna z těch trollích entit – ten přihřátý psy… psy…, – před tím trolící jako jeden z mnohonickového Troll 1 (jak je Semi onálepkoval) – ten s těmi zadečky a pr-delkami – začal titulovat Milánku.
Na internetu courám co ho mám, ale za celé ty roky mě jenom jeden jediný blbánek takto oslovoval, v naději, že mě to prudí. Žeby žeby? Že by náhoda? Ono je toho víc, ale nemusí taky všechno vědět. Je pak zbytečně opatrnej.

Lev Prch
13. 9. 2022 06:11

Nejsi daleko od pravdy👍👍😂👍

PENNYS
12. 9. 2022 19:29
Odpovědět  Lev Prch

UŽ KONEČNĚ JSTE ZJISTILI KDO JE TEN “masunta” ???! byl nebo je asi na deseti strankách a všade rozvrací jednotu DISKUTUJÍCÍCH, NIC BYCH ZA TO NEDAL,ŽE JE KAMARÁD RAK ušáka!!!!

13. 9. 2022 04:10
Odpovědět  Lev Prch

O článek vejš “Test odolnosti…atd.” se mu dokonce zadařilo odpálit ve stejný čas (11:11) dva přís-erky; jeden česky, druhý slovensky. Jsi si jistý, že Masunta psychouš není další entita? Ať si každý myslí co chce, je to troll. Stejnou tapetovací taktiku používal i na NR. Ale když si začal říkat de-bil velebný či jak, to už jsem tam na diskuze nechodil – jen na články.
Tak jsem si to dnes prolétl až do dne, kdy se tu bumáškový IQ vypleskl (30.8) a drobet jsem se věnoval následujícímu “řízenému chaosu” do doby, než odtud Trolla 1 Semi vyštval a Masunta se tu trvale zahnízdil. Mě to vychází tak, že když Trolla 1 Semi vypudil, částečně je vystřídali jiné entity z téhož hejna. Či myslíš, že skutečný diskutující provokuje s psy.. psy… a podobnými ubohostmi?
Ani omylem – jedině a pouze troll.
Pracovní postup: Vytapetovat okopírovanými pří-serky, sem tam něco svého, by působil pozitivně co informovaný obr ducha (mezi řádky sem tam vrazit lež jako věž; ono se to ztratí), pak sem tam něco sólo, proloží to psy… psy…, ty na to naskočíš, a tři čtvrtiny diskuze obsadí on. Neříkám tak je. Říkám – jsem přesvědčen, že tak je. Troll 1 vyštván – Masunta uhnízděn. Ta náhodička…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
11. 9. 2022 21:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Ovšem úplně a naprosto nejlepší je, že je u toho ministr vnitra, kterého zcela legitimně většina obyvatel hodnotí jako mafiánského bosse kryjícího se politickou značkou. Vnitro v rukou mafie ze STAN, to jsme to fakt vyhráli ! To je to samé, jako kdyby kurník hlídaly a ochraňovaly kuny, lišky a lasice.

Helena
12. 9. 2022 08:32
Odpovědět  Teuton

Přesně tak! A brzy se ukáže víc! Jako např. proč tu v pátek slídil ten odpudivý opičák z USA. Ten sem nic dobrého nepřinesl. Myslím, že brzy budou Vrbětice 2.0. Vypadá to, že chtějí z území ČR udělat velikou, hlubokou díru, do které budou ušáci a záp.evropa vyvážet a sklápět odpad.

sizok
12. 9. 2022 15:12
Odpovědět  Helena

Zkorumpovaná nacistická vláda.

sizok
11. 9. 2022 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Absurdistán, který si nic nezadá se severní Koreou.
Pryč s fialou.

Kurs
11. 9. 2022 22:08
Odpovědět  sizok

Byl jsi někdy v Severní Koreji? Nebo máš alespoň hluboké znalosti tamního systému a zřízení, které jsou založeny na hodnověrných pramenech, tedy od někoho, kdo tak minimálně několikrát byl a celou situaci bedlivě sleduje?

Protože pokud ne, tak se dopouštíš toho samého, co tidleti týpci. Jsme tady krmeni takovou proti-Severo Korejskou propagandou, že na základě zkušeností s Ukrajinou, Covidem atd. je cokoliv prohlásit na stranu KLDR naprostá pošetilost.

Pedro
11. 9. 2022 22:16
Odpovědět  Kurs

Kuba a Severní Korea trpí tím, že nejsou vazaly USA. Za tohle si anglosas zaslouží pád na dno a bídu až do sraček!

Lev Prch
12. 9. 2022 11:30
Odpovědět  Pedro

Pád do úplného zapomnění!👎👎👎

Albi
12. 9. 2022 14:45
Odpovědět  Pedro

Však se snaží. Asi to nejde tak rychle, ale aspoň ta snaha by se měla ocenit – a na cestu popřát, ať se tam všichni v pořádku dostanou. 🙂

Pavel K
12. 9. 2022 15:42
Odpovědět  Pedro

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

milan h
12. 9. 2022 10:17
Odpovědět  Kurs

tak tak nejvic proti KLDR stvou ti kteri tam nidy nebyli a nic neni vic vzdalene tomu co pisi a rikaji a hlady tam urcite netrpi nekdo kdo sosedi z Cinou uz z merita veci proste hladovet nemuze uz proto ze su spojenci no ale to chce tam jet a videt to na vlastni oci78

Pavel K
12. 9. 2022 15:43
Odpovědět  Kurs

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

josef
11. 9. 2022 22:27
Odpovědět  sizok

Sizoku, pro srovnání nemusíte chodit tak daleko. Co takhle nejzkorumpovanější země Evropy, kde prostý lid krvácí v nesmyslé válce za cizí zájmy. Kde “elita” prchá ze země, pobírá neoprávněně utečenecké dávky? Kde mladí muži, tedy z patřičné společenské vrstvy, si užívají v cizině, místo toho aby bránili MATKU VLAST.
Stále nic ? Tak snad příště … !

Misa z Moravy
12. 9. 2022 08:54
Odpovědět  josef

Vnitřně Vám v tom chybí logika. Na jednu stranu říkáte, že jde o válku za cizí zájmy, na druhou, že by měli bojovat za vlast, tedy UA. Jinak souhlas, čím více na východ, tím korupce narůstá. Rusko je v Evropě jen zčásti, korupce podobná jako na UA, stejně tak odliv elit.

Markýza
12. 9. 2022 09:17
Odpovědět  Misa z Moravy

Nechybí mu v tom logika, jen jste nepoznal ironii.

Albi
12. 9. 2022 14:55
Odpovědět  Markýza

Nechybí, ale není v tom ani ta ironie, jen hluboká pravda.
To ukrajinské vedení jim lže o obraně vlasti – a lžou jim ti, kteří do “první linie” ani nos nestrčí. tam mají své místo ti, kteří nemají na úplatky a musí holt “bránit vlast”, zatímco ti druzí si mohou užívat. Např. kupovat a vozit ze zahraničí nová auta. Těm bez peněz musí postačit vůz pohřební.

Markýza
12. 9. 2022 18:42
Odpovědět  Albi

Ne, ironie není v myšlence samotné – jen v tom, jak to podal.

Pavel K
12. 9. 2022 16:04
Odpovědět  Markýza

Já tam ironii nevidím, ale pravdu ju!! 🍀🙋‍♂️

Markýza
12. 9. 2022 18:41
Odpovědět  Pavel K

I pravdu lze sdělit ironicky, ne?

Pavel K
12. 9. 2022 18:47
Odpovědět  Markýza

Já vám nevím jsem jenom obyčejný zedník. Zrovna nedávno jsem babče sdělil, že už to nejde a se smála, že si dělám ironii, marně jsem vysvětloval, že je to pravda. 🤣🤣🤣🤣😋😥😥🙋‍♂️

Markýza
12. 9. 2022 09:19
Odpovědět  josef

Njn. Bránit matku vlast opravdu vypadá kapku jinak. Myslím, že nikdo příčetný se těm mladým (ani starým, když už jsme u toho) mužům (ani ženám) nediví.

Misa z Moravy
12. 9. 2022 09:56
Odpovědět  Markýza

A jak, že to má vypadat, bránit vlast?

Albi
12. 9. 2022 14:58
Odpovědět  Misa z Moravy

To byste asi nepochopil/a, když se takto ptáte.
Ale zkuste si přečíst něco z beletrie, vydané za éry toho fuj-socíku. Je toho dost na výběr. A možná se podivíte, co znamená okupace a válka pro neprivilegované.

Markýza
12. 9. 2022 18:44
Odpovědět  Albi

Díky. Marně tu přemítám, jak to tomuhle človu sdělit stručně…….napadlo mě jedině sousedovo “kouknu a vidim” :-)))

Vlado71
12. 9. 2022 15:42
Odpovědět  Misa z Moravy

Celkom určite nie raketovým ostreľovaním (opakovaným) tržnice v Donetsku. Ale zrejme v Aspene Vás učia opak (že každý kto zapochybuje o politike Zelenského si zaslúži smrť).

milan h
12. 9. 2022 10:20
Odpovědět  Markýza

no dobre ale ti mladi su z tzv lepsich rodin a jak sem slysel rikaji ze valka je pro chudobu jejch nazor ktery sem slysel

Pavel K
12. 9. 2022 16:06
Odpovědět  milan h

Nelamte si tím hlavu, stačí že ty chujoviny podporuje vláda. 👎👎🤮😭

Markýza
12. 9. 2022 18:47
Odpovědět  milan h

Netuším, z jakých jsou rodin – u nás jezdí všelikýma šunkama, takže moc velcí zbohatlíci to nebudou. Je tu spousta mladých rodin a předpokládám, že tátové těch rodin zdrhli před verbíři.
Jo jednoho zbohatlíka jsem dnes viděla – ten přijel v terénním ševroletu s UA značkou, tak kdoví, co a kam ten vozil. Ale to je tu fakt výjimka.

Pavel K
12. 9. 2022 16:02
Odpovědět  josef

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 🌹 🌹 🙋‍♂️
Hezky napsáno a pravdivě.

Ladislav
12. 9. 2022 07:05
Odpovědět  sizok

💤Ať je Severní Korea jaká chce, tak jejich vůdce je vlastenec a on je s jeho lidem! Tak a co ta naše zrádná vládní sebranka?

Misa z Moravy
12. 9. 2022 11:40
Odpovědět  Ladislav

To jo, jde mu jen o vlastní koryto. To, že tisíce Severokorejců pravidelně umírá hlady, je mu fuk. Klasickej diktátor. Od mala jej k tomu v té pseudokomunistické dynastii Kimů vedli.

Lev Prch
12. 9. 2022 12:16
Odpovědět  Misa z Moravy

Třeba amidiktátorům jde hlavně o cizí koryta že?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 9. 2022 15:02
Odpovědět  Misa z Moravy

K takovému stavu se blížíme mílovými kroky – nač se trmácet do Sev. Korey, to všechno k nám – nevítané – dorazí samo. A možná brzy.
A hned bude z demokratického premiéra diktátor..

Lev Prch
12. 9. 2022 15:26
Odpovědět  Albi

Omyl, kráčíme vpřed do doby kamenné.

Albi
12. 9. 2022 18:00
Odpovědět  Lev Prch

To je v podstatě totéž.
Jen bohužel nebudeme mít k dispozici lesy plné zvěře, řeky plné ryb a studánky plné pitné vody. Zato dostatek pesticidů, herbicidů a možná Orange Agentů.

Lev Prch
12. 9. 2022 18:16
Odpovědět  Albi

Odpadu bude mít Evropa dostatek,Baba Vanga předpověděla, že Evropa bude v 2043 muhamrdánská, takže to už nebude ani doba kamenná 🤮🤮🤮🤮🤮

Markýza
12. 9. 2022 18:50
Odpovědět  Lev Prch

To zas nesmíte brát tak vážně – ta předpověděla světové tsunami (nebo to bylo zemětřesení?) na kdejaký rok za sebou.
To je pořád totéž dokolečka: vyděsit(se) vyděsit(se) vyděsit(se).

Lev Prch
12. 9. 2022 19:31
Odpovědět  Markýza

Noooo,to, že Evropu od Muhamrdů následně očistí Medvěd není tak nereálný…..

Pavel K
12. 9. 2022 16:09
Odpovědět  Ladislav

👍 👍 👍 👍

Pavel
12. 9. 2022 08:57
Odpovědět  sizok

Jak jsem rád,že nám rodiče četli pohádky! Třeba tu “Císařovi nové šaty” ,ty by dnes měli být u nás jako povinná četba ve školách! Západ je “nahý”,poddaní to vidí,ale musí ze strachu z vrchnosti tvrdit jaké nádherné šaty “císař” má.Teď jde jen o to kdy poddaní konečně svobodně vykřiknou” císař je nahý”! Déle než do jara po studeném odchovu bez plynu a elektriky to nevidím! Doporučuji poslechnout. https://protiproud.info/politika/6707-test-odolnosti-zapomente-nic-nebylo-falesne-placky-nad-cizi-kralovnou-koreny-zkazy-vystrel-z-aurory-nejen-milenialove-netusi-vychova-pred-verdunem-brana-do-otroctvi-dokoran-otevrena-podvolenim-ke-svobode.htm

11. 9. 2022 22:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Vynikající strategie! Tu vymyslel Kreml?

Autor
11. 9. 2022 22:43

Ne přímo. Na to stačili dva agenti Ruské tajné služby. Áno, ti co udělali všechno za posledních pět deset let v Evropě proto, aby Rusko posílilo – fon Lejnová a Fialový prd. Koho by napadlo je podezírat!
A proto Fiala na Hrad! Je tam několik míst, ze kterých se dá provést pořádná defenestrace …

12. 9. 2022 00:52
Odpovědět  Peter

Mě už dochází příměry. A to je co říct. Stávalo se, že jsme měli ve vládách sem tam nějakého toho neschopu, ale ještě se od vzniku republiky nestalo, aby byla komplet celá vláda, bez jediné výjimky, kre-tén vedle kre-téna, blb-ka vedle-blbky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
12. 9. 2022 09:22
Odpovědět  Peter

Čuk a Gek! To jsou voni, vrahové Skřípalovic morčete! Ukažme si na ně prstem.
On Vítek nemá rozumu….na tuhle rétoriku by musel počkat, až vymřou všechny ročníky do roku 90. Aby si to už nikdo nepamatoval. Stará Rudá práva by skartoval a bylo by.

Albi
12. 9. 2022 15:10

Ah bože – není přece možné, aby v celkem zanedbatelnm počtu diskutujících se našlo (zatím) 19 lidí – Švejkem odchované údajné “smějící se bestie”, které nepoznají sarkasmus. Smutná vizitka degenerovaného – školství? nebo naopak úspěchů v “uvádění dezinformací na pravou míru”?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
13. 9. 2022 04:43
Odpovědět  Albi

Jo jo… To jsme dopadli…

Frankie
12. 9. 2022 00:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Všeho do času. I soudruzi si mysleli, že budou u koryt na věčné časy.

12. 9. 2022 04:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Furt se něco děje. 9. září 2022 V Rusku byl vytvořen materiál nové generace, lepší než zahraniční analogy Ruselectronics holding (součást Rostec) vyvinul novou generaci materiálu pro výrobu mikrovlnných desek plošných spojů pro širokou škálu aplikací. Mikrovlnné desky se používají v mnoha moderních high-tech elektronických zařízeních, včetně telekomunikačních zařízení, stejně jako v kosmickém, leteckém a jaderném průmyslu. Nový speciální izolační materiál byl zatím úspěšně testován na úrovni prototypu s výsledky překračujícími stanovené cíle. Dielektrické vlastnosti domácího materiálu jsou o 10–15 % lepší než u zahraničních analogů. Materiál byl vyvinut společností TsNITI Tekhnomash společně s Tekhnotekh LLC a RTU MIREA. Deriváty benzocyklobutenu se používají jako hlavní složky pro tvorbu dielektrik. Využití vývoje v průmyslu umožní nahradit drahé cizí materiály, zmenšit rozměry desek plošných spojů a zvýšit rychlost přenosu dat. Potenciální kapacita domácího trhu s těmito produkty v příštích 5–10 letech může dosáhnout 1 miliardy rublů ročně. alternatio.org/events/all/item/108529-v-rossii-sozdan-material-novogo-pokoleniya-luchshe-zarubezhnyh-analogov

A je to. Mužici to maj spočítaný. Teď už je před úpadkem nic nezachrání...

Misa z Moravy
12. 9. 2022 07:29
Ohodnotit příspěvek :
     

K Severní Koreji máme fakt daleko. Ta je hodně unikátní. Solovjov zase perlil. Chce popravovat ruské velitele za neschopnost. Čečenská velká huba na Telegramu taky kritizovala ruskou armádu. Prý Putinovi neříká pravdu o skutečné situaci na bojišti.

milan h
12. 9. 2022 10:33
Odpovědět  Misa z Moravy

kurva nedelej Morave ostudu

Ladislav
12. 9. 2022 11:41
Odpovědět  milan h

💤On je jako z Moravy! Řekl bych Plzeň, tam je to vyučují!

Pavel K
12. 9. 2022 17:06
Odpovědět  Ladislav

Ladislave, ale no ták!! 😈😈😈🤣🙋‍♂️

Lev Prch
12. 9. 2022 12:19
Odpovědět  milan h

Neznamená, že na Moravě bydlí, že je Moravák 👎

Pavel
12. 9. 2022 08:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že první na ráně by jste měli být vy detinformátoři, škůdci zemští s celou svojí ekipou televizních a rozhlasových moderátorů a komentátorů. Takhle prolhaná banda, která ožebračuje a zaprodává národ tady ještě nebyla a to již náš národ zažil hodně. Člověk nezažil dobu pobělohorskou, dobu temna, ale určitě nebudu daleko od pravdy když řeknu, že je opět tady. Vždyť vy dokonce zakazujete ruskou kulturu, takoví jste zbabělci. Pro vás už nejsou v našem slovníku slova, ta všechna jsou příliš mírná pro to co děláte a jak to děláte. Habsburci, Sudeťáci a Zelenský, to je jiné kafe, že? A teď se půjdu Rakušane vyzvracet.

Pavel z Moravy
12. 9. 2022 08:20
Odpovědět  Pavel

Musím se omluvit, tady je více Pavlů, takže ten příspěvek byl od Pavla z Moravy. A ještě k té Kubě a Korei. Přečetl jsem toho o Kubě hodně a to i v originále a před pár lety zdejším demokratům unikl do ČT 2 dokumentární německý film o Kubě, který ukázal plnou pravdu Batistova režimu. V zemi řádila tehdy italská mafie, řídila to CIA, a Batistův zkorumpovaný režim podporovaný amíky. Drogy, prostituce, to byla celá Kuba. 90 % negramotnost a neuvěřitelná bída. Takovou zemi dostal do vínku Fidel. A udělal z ní i při trvalých sankcí jednu z nejvzdělanějších zemí. To je celá pravda.

Pavel K
12. 9. 2022 08:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

….a amíkům mohli rupnout vocasy. Hezký den kolego. 🍀🙋‍♂️

Per
12. 9. 2022 08:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

jE TO TAK. CIA si instalovala Batistu na Kubě pro větší slávu USA, ale sami uznali, že co je moc, to je příliš, tak Batistu sundali ze stromu dolů. Ano, pak dělal Fidel revoluci.
Vždyť už jsem to tady psal, jak to bylo s Fidelem. Hledal pomoc prvně na USA, nedostal ji a proto šel na SSSR. Jak prosté, milý Watsone. No a samozřejmě, SSSR pomoc poskytlo. Peníze na školství, na zdravotnictví, prostě na všechno. Ale něco za něco, jako vždycky.

Per
12. 9. 2022 08:48
Odpovědět  Per

Upozorňuji také na YT “Zeist geist”, Duch doby, kde je popsáno, čím a jak vládne USA na světě.
Pokud na YT ještě je.
Ale je to velmi dlouhé video, rozdělené na několik částí, poněkud rozporuplné se mi zdá závěrečný díl, jaké to bude ve světě, až skončí nadvláda USA. Ideál? Snad.

Pavel z Moravy
12. 9. 2022 09:28
Odpovědět  Per

Pere, bohužel se mýlíte a to velmi. Fidel začal revoluci ve zbídačené zemi sám s pár přáteli. Batistovi kryla záda CIA a amíci. Odkud si myslíte, že pocházeli zbraně Batistovy armády? Fidel revoluci stvořil a poté se k němu přidávali další vlastenci, s amíky neměl vůbec nic společného. Pochopte, že jeho zájmem bylo dostat kubánský lid z bídy a otroctví. Pro amíky byla nevzdělaná Kuba rájem na zemi, ti měli pouze zájem vykořisťovat tuto zemi a k tomu jim sloužil zaprodanec Batista, ti měli zájem o udržení své loutky u moci. Kam tento člověk potom uprchl, netřeba říkat. Už jsem to zde psal, pokud by jste si přečetl knihu Biografía a dos voces od pana Ignacia Ramoneta, dozvíte se vše o Fidelovi, od jeho dětství až po poslední roky jeho života. Tuto skutečnou bichli jsem si přečetl dvakrát v originále, aby mně nic závažného neuniklo. A vězte, že Fidel se otázkám na tělo od novináře Ramoneta nebránil. Kniha je úžasnou zpovědí tohoto skvělého vůdce. Nenechte se nikým klamat, že Fidel měl nějaké kontakty s vládnoucími amíky. Fidel si vážil presidenta Cartera o kterém říkal, že je vzdělaný a slušný člověk.

Pavel z Moravy
12. 9. 2022 09:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Fidel také vždy tvrdil, že nemá nic proti většině amerického lidu. Jak říkal, to není americký lid, který vede nenávistnou politiku vůči Kubě. Tu vedou jestřábi v kongresu a senátu a i když jako zastupují lid, lidem nejsou. Fidel byl velmi uctivý i vůči nepřátelům, protože jeho krédo bylo, že správný revolucionář poražené netýrá fyzicky ani psychicky. Tím by se zpronevěřil myšlence revoluce. Zrádcům a nepřátelům poskytne spravedlivý soud a ten vynese rozsudek. Dostanou co zaslouží, ale spravedlivou cestou, nelze dopustit anarchii. Vždyť Barbudos se zdravotně starali i o své zajaté nepřátele. Úžasná lidskost. Myslím, že touto cestou se dnes vydali i Rusové a tím pádem před nimi smekám. Je totiž složité zachovat lidskost, když nepřítel u vašich lidí používá kruté metody mučení a vy mu oplácíte slušností. Fialo a vy všichni podporovatelé žlutomodrých, doufám, že si uvědomujete koho podporujete.

Albi
12. 9. 2022 15:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle z Moravy – to co píšete o Kubě, můžeme názorně sledovat na osudu ČR – ovšem v opačném gardu.

Pochopte, že jeho zájmem bylo dostat kubánský lid z bídy a otroctví”. – a jaký zájem je našeho premiéra a jeho squadry – “Pětihlavé saně”? Přesně opačný. A můžeme směle nahradit USA Ukrajinou – protože v tomhle případě USA a Ukrajina jedno jest.

Takže se podívejme na výchozí stav předrevoluční Kuby, abychom viděli, kam tak nadšeně míříme.
Ovšem s jedním rozdílem.
Na Kubě aspoň bývá ptravidelně teplji.

Albi
12. 9. 2022 15:36
Odpovědět  Albi

PS: Ještě maličkost.
Je totiž složité zachovat lidskost, když nepřítel u vašich lidí používá kruté metody mučení a vy mu oplácíte slušností”

Arménské přísloví:
” Oplácet dobro dobrem dokáže každž chám.
Dobrem zlo jen velikán”.

milan h
12. 9. 2022 10:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

ono to bylo v dobach minulich na Viasat History a manzel sestrenice tam jezdil na montaze takze sem byl v obraze a mas pravdu

Aleš
12. 9. 2022 08:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Vláda podporuje vysloveně fašismus na Ukrajině a ještě bude vyhrožovat. Tento zločinecky režim musí padnout.

Pavel z Moravy
12. 9. 2022 09:51
Odpovědět  Aleš

Aleši, je neuvěřitelné jak takoví lidé mohou vůbec vést zemi i když již koloniální. Má tento náš národ ještě vůbec nějakou důstojnost, že toto připustí?

Markýza
12. 9. 2022 14:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

No, vždyť taky nic nevedou. Země se nějak bude muset vypořádat s tím, že prakticky nemá vládu a kdoví – třeba se vymyslí nějaký inteligentnější způsob řízení. Taková přímá demokracie zdola, nebo tak něco.

milan h
12. 9. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

su zvedavy jak toto cosi divne jak Rakusan dopadne ale mama Mila ho pochvali ona cli zivot bojovala proti CSSR ve Svobodne Evrope takze jaka matka takovy syn jestli toto delala i za socialismu neni divu ze musela zdrhnout a jeji syn v likvidaci statu zdarne navazal

Gales
12. 9. 2022 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

ZLATÍ KOMUNISTI.

Misa z Moravy
12. 9. 2022 11:42
Odpovědět  Gales

Jo, většina z nich je dnes fakt ve vatě, zdaleka nejen Babiš.

Lev Prch
12. 9. 2022 12:21
Odpovědět  Misa z Moravy

To jsou jejich děti,ty pseudokomunisté, kteří mají na svědomí hadrák už zdechli…..viz.udavač Havel 🤫

Gales
12. 9. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

A informátor musí být Pepek vyskoč.Nejlépe z okruhu pacientů Chocholouška.

Lev Prch
12. 9. 2022 14:23
Odpovědět  Gales

Tady jednoho momentálně máme, jmenuje se Masunta, alias Mardoch 🤣🤣🤣

Jaroslav
12. 9. 2022 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten článek mne děsí, poskytnou 177 miliard korun! To je ca 17000 na hlavu. Komu asi? Mezi námi, jsme zadluženi kam se podíváš a naše “vláda” rozdává! Mnohem jednodušší by bylo odstranit příčinu a ne malovat důsledky na růžovo. To jsou peníze našich vnoučat! Podívejte se těm malým dětem do očí! Pak mi z toho plyne, že se zakazuje používat vlastní mozek, vše nám bude poskytnuto na stříbrném podnosu vláďou (co si máme myslet). A také se zde píše, co se podporuje. Co podporuje jeden, nemusí nutně podporovat někdo jiný. No a doufám, že se již vytipovávají internační centra. Ti, co si to nenechají vysvětlit bude nutno přesvědčit pádnými argumenty (Internační centra k převýchově-historie zná mezi jinými anglické koncentrační tábory pro Búrské obyvatele, Terezín pro ruské válečné zajatce, gulagy pro odpůrce bolševiků, německo konc. tábory, američtí zajatci ve Vietnamu, Guantanámo…) Historie se opakuje a lidé jsou nepoučitelní, furt remcaj. Je to tlačeno do situace to kdo z koho, buď naši zaměstnanci (vláda) vymění nás, národ a nebo ?

Albi
12. 9. 2022 16:05
Odpovědět  Jaroslav

Přesně popsáno.
Remcat se smí, ba musí jen na přímý příkaz vrchnosti, vlastní iniciativa se zakazuje, porušení se trestá.

Hans
12. 9. 2022 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko včera konečně začlo skutčně válčit s ukroši a ne si nesmyslně hrát na vojáčky, prostě na ukrajině zhasli . Drobná kalibrová salva s lodí v Černém a Kaspickém moři zlikvidovala transformátory u 4 tepených elektráren v dusledku čehož došlo k rozpadu ukrajinské energetické stě, ukroši sami museli odpojit své poslední jaderky a nastala tma na většině území Ukrajiny .
Pokud kokainové zelí nepochopí ani tento vzkaz může následovat masivnější kalbrování a bude se mířit na turbíny čímž se na Ukrajině zhasne na léta.
Počítám, že soudružka Hodinová-Spurná bude muset zvýšit usilí v produkci svetru aby ji soukmenovci Pjotra Fialenka nepomrzli a Vitkovo bojovníci s dezinformacemi se pro změnu zapotí při boji s krutou pravdou a realitou tohoto světa

Lev Prch
12. 9. 2022 12:23
Odpovědět  Hans

Putin měl ten banderoodpad dávno smazat z mapy světa!

Masunta
12. 9. 2022 13:49
Odpovědět  Lev Prch

…psych … elespoň trochu zapřemýšlej. To je názor jako od žáčka mateřské školky… No diskutéři sem neprocházejí sítem. Není to výběrová diskuze, takže je tu i ta suterénová, 4. cenové skupiny ….
Kde se dá sehnat ta droga začínající písmenem P ? Abych tě byl alespoň trochu schopen pochopit.. Prosím – kde ?

Lev Prch
12. 9. 2022 13:59
Odpovědět  Masunta

A teď ten canc přelož do češtiny.Zvuky ani skřeky z druhohor rozklíčovat neumím!👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
12. 9. 2022 23:18
Odpovědět  Lev Prch

Kde se dá sehnat ta droga začínající písmenem P ? Abych tě byl alespoň trochu schopen pochopit.. Prosím – kde ?

13. 9. 2022 04:48
Odpovědět  Masunta

(_!_)

Markýza
12. 9. 2022 14:02
Odpovědět  Hans

Njn. Podle původního hesla “buď budeme mít Ukrajinu přátelskou, nebo žádnou.”

Lev Prch
12. 9. 2022 14:19
Odpovědět  Markýza

Za mně klidně Banderostán nemusí existovat vůbec 👎👎👎

Karel
13. 9. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Rakusanovi nacisté již zcela bezostyšně budují novou totalitu.