politika

Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech a genocidě

Neutrality Studies

Mezinárodní trestní soud obdržel právní zprávu vydanou nevládní organizací se sídlem v Ženevě v poradním postavení při OSN, která obviňuje Ursulu von der Leyenovou a několik dalších představitelů EU ze spoluúčasti na válečných zločinech a zločinech proti lidskosti.

Skupina občanské společnosti žádá o zatykače na vedení EU ohledně genocidy v Gaze.

Tisková zpráva Ženevského mezinárodního institutu pro výzkum míru ( GIPRI ).

Dne 22. května 2024 předložily Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru (GIPRI), Collectif de Juristes pour le Respect des Engagements Internationaux de la France (CJRF) a skupina mezinárodně dotčených občanů právní stručnou zprávu prokurátorovi Mezinárodního Trestní soud (ICC) Karim Khanovi. Žádají o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové za spoluúčast na válečných zločinech a genocidě proti palestinským civilistům na okupovaných palestinských územích, včetně pásma Gazy.

Tento právní předpis, schválený různými skupinami pro lidská práva a předními akademiky a odborníky na mezinárodní trestní právo, vyzývá prokurátora, aby zahájil vyšetřování na základě informací poskytnutých proti paní Ursule von der Leyenové. Ta byla opakovaně informována o porušování mezinárodního humanitárního práva spáchaného na okupovaných palestinských územích, zejména v pásmu Gazy, prostřednictvím zpráv mezinárodních organizací a zahraničních vlád. Dokládá to dopis, který jí 14. února 2024 zaslali předseda španělské vlády Pedro Sánchez a tehdejší irský premiér Leo Varadkar.

Paní Ursula von der Leyenová je odpovědná za napomáhání ke spáchání zločinů a porušování mezinárodního humanitárního práva ve smyslu čl. 25 odst. 3 písm. c) Římského statutu Mezinárodního trestního soudu.

Paní von der Leyenová nepožívá před Mezinárodním trestním soudem žádnou funkční imunitu na základě článku 27 Římského statutu.

Předsedkyně Evropské komise se spolupodílí na porušování článků 6, 7 a 8 Římského statutu svými pozitivními činy (vojenská, politická, diplomatická podpora Izraeli) a tím, že nepodnikla včas jménem Evropské komise kroky jak pomáhat předcházet genocidě, jak to vyžaduje Úmluva o genocidě z roku 1948.

Paní Ursula von der Leyenová nemůže popřít povědomí o věrohodnosti těchto zločinů, zejména v souladu s nařízením Mezinárodního soudního dvora o prozatímních opatřeních ze dne 26. ledna 2024 v probíhajícím případu ICJ Jižní Afrika v. Izrael.

Ještě důležitější je, že paní Von der Leyenová nepřijala vhodná opatření k prevenci takových zločinů, zatímco Úmluva o prevenci a potrestání zločinu genocidy z roku 1948 a statut Mezinárodního trestního soudu ukládají prevenci jako povinnost erga omnes ( „vztahující se ke všem“, pozn.red.).

Přečtěte si tiskovou zprávu zde: https://neutralitystudies.com/2024/06/civil-society-group-requests-arrest-warrants-for-eu-leadership-over-gaza-genocide/ 

Přečtěte si právní sdělení zde: Communication-re-UvdL-Final-version-22.05.2024.pdf

Kontakty na iniciátory: https://gipri.ch/ 

Mluvím s jedním z předních mezinárodních právníků zapojených do zprávy o obsahu obvinění, právních argumentech a šancích na úspěch.

Stručně řečeno: I když jedna individuální zpráva nemusí stačit k tomu, aby přesvědčila ICC k zahájení soudního řízení, byl vytvořen precedent pro jiná podání od občanské společnosti u ICC, aby prošetřil povahu spoluúčasti západních lídrů na různých válečných zločinech spáchaných v Gaze. Západní břeh Jordánu by mohl být novou cestou k ukončení beztrestnosti těchto lídrů za podporu nejhorších zločinů proti lidskosti.

Všem mezinárodním právníkům a právníkům v oblasti lidských práv: prostudujte si prosím výše uvedené sdělení a zvažte předložení vlastního sdělení u ICC, pokud jste schopni tak učinit s nezbytnou institucionální podporou.

Tlak občanské společnosti prostřednictvím mezinárodního právního systému (i když je nedokonalý) je dobrým způsobem, jak zvýšit tlak na válečné štváče a maniaky mezi těmito elitami.

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
15. 6. 2024 01:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak se ti žalobní psi množej. A mnoho psů zajícova smrt Medůzo, to ti nikdo neřek? Ani to, že nejb-lbější při pádu dolů je, že cestou potkáš ty stejný lidi, kterýs cestou nahoru míjela a sem tam s někoho přišlápla?
Zatím tě ještě potřebujou Medůzo – zatím jo. Stejně jako zelenýho krále žebráků. Ale den, kdy budete obětováni, se nezadržitelně blíží.

Jaris
15. 6. 2024 07:11

Prala bych si, abyste mel pravdu. Bohuzel tomu tak neni, snad jen v pripadech, kdy jde na prstech spocitat potrestani zloduchu jako byl treba Mussolini. Baba Lejnova von Howen se stahne z verejnosti, mozna zaplati malou pokutu a bude se tesit na zamku ve spolecnosti svych hadich bastardu.
Tresty jsou urceny jen pro plebs, aby vedeli, kdo je tu panem. Myslim si, ze tohle pravidlo se nezmenilo od sameho pocatku lidstva aneb co je dovoleno Jovovi neni dovoleno volovi.

15. 6. 2024 13:50
Odpovědět  Jaris

Nemyslím si, že to pro Medúzu bude tak bezbolestné. Spíš očekávám rituální obět formou exemplárního trestu, by se dav zklidnil. Uvidíme.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
15. 6. 2024 14:43

Fíha! A četl jsi dnešní žumpu – Novinky? Našel jsi při “pídění” v noci něco k vysvětlení následující infoermace?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-cesko-se-pripojilo-k-podpore-mezinarodniho-trestniho-soudu-v-haagu-fialove-kritice-navzdory-40476520#
ICC se v poslední době stal terčem kritiky ze strany Izraele, USA, ale třeba také českého premiéra Petra Fialy poté, co hlavní prokurátor soudu Karim Khan požádal o vydání zatykače na izraelské činitele kvůli válečným zločinům a zločinům proti lidskosti spáchaným podle něj ve válce v Pásmu Gazy.

Možná tím chtěl premiér Signalista I. dát světu na vědomí po vzoru Ludvíka XVI , že “Stát jsem já” 🙂 ,protože – světe div se:

Více než 90 zemí světa, včetně České republiky (sic!) ve společném prohlášení potvrdilo svou „neochvějnou podporu“ Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) v Haagu.


17. 6. 2024 14:49
Odpovědět  Albi

Gales
15. 6. 2024 09:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Zavřít. Až zčernáááá. Sfině prodejná.

ijn
15. 6. 2024 13:14
Odpovědět  Gales

Lejno je určená porodit zkázu Evropy, v Bundeswehru chtěla musulmany vyzbrojit k vyhubení bílých, sfině toho nejhoršího kalibru, naprostá zrůda civilizace…..!!!

Frank1
15. 6. 2024 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ursula z Lejna je porodni baba, fusujici do politiky na nejvyssim stupni EU hierarchie. Nic se ji jeste nestane. I soudy maji degenerati a sioniste pod palcem jako media.
Je chranena temi, kteri ji davaji prikazy. Je to pouha loutka a nemusi delat ty zlociny, muze odstoupit. A tak bude souzena. Az se USA a EU zhrouti, s nimi $ i €. Nikdo ji uz pak neochrani a nikde se neschova pred spravedlnosti.

Putinovec
15. 6. 2024 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Tlak a protitlak . Švýcarský potlach západních podržtašků, je tlak . Ženevský institut , který svou akcí bourá pomocí západních nástrojů celou strukturu moci Eu fašistického koncentráku a tím zbavuje sioanglosasy užitečného idiota , připravovaného na jatka , je protitlak .
Je to ukázka řízení procesů z globální úrovně .
Jakou práci dalo západu vytvořit tu švýcarskou frašku , kolik informačních zdrojů muselo být nasazeno . Kolika “spřáteleným” protektorátům musela být zkroucena ruka , při požadavku povinné účasti frašky .
A toto vše jim rozmetá ŽENEVSKÝ , takže švýcarský institut .
Sledujete to precizní řízení , kdy je jedním krokem rozmetán celý hrad z písku ?

Jura S
15. 6. 2024 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím že by bylo vhodnější ji ihned postavit ke zdi, než někam zdrhne….
papíry je přece možné vyřídit až poté :-)))))

Autor
15. 6. 2024 13:19
Odpovědět  Jura S

Ne. To by vyvázla skoro zadarmo. Naopak je třeba takové – i u nás – soudit a ukázat všem na jejich přiznání, co, jak a proč dělali a za čí podpory. Jinak se může stát něčím jako jiná jí podobná – Thatcherová. Udělali z ní idol, ačkoliv ničila vše na co se jen podívala.

Administrátor
15. 6. 2024 15:06
Odpovědět  Peter 008

vsuvka,..

Jaris
16. 6. 2024 05:41
Odpovědět  josh-xy

To jste sem nemel davat. Rika se, ze pokud se o zivem cloveku mluvi, ze umrel nebo mel pohreb, bude naopak zit velmi dlouho.

Kara Ben Nemsi
15. 6. 2024 14:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to,že ona proslulá voda, co se vaří na každé prase,začíná lehce bublat. Takže stačí chvíli počkat a ona začne vřít. Hlavně, aby hrnec byl dost velký ,jelikož těch samic od vepřů, slušně řečeno, bude hodně.

Albi
15. 6. 2024 14:58
Ohodnotit příspěvek :
     

A všimlii jste si všichni ve které to době se začínají tak nějak víc objevovazt “skvrny na kráse vzorné evropské soudržnosti“?
Po volbách do EU. A pak, že “kdyby volby mohly něco změnit ….” – známá obhajoba líných dojít do volebních místností!

Jak je vidět MŮŽE! Chce to jen trpělivost a nevzdávat se.

Administrátor
P.A.Semi
15. 6. 2024 17:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to zajímavý trik, jak z projednávání odsouzení Izraele a USA za Genocidu vyloučit Izrael a USA, protože na ně si zatím nikdo netroufne… Ale když to začnou projednávat, tak při tom připustí nebo možná dokonce i soudně prokážou, že tam opravdu dochází ke Genocidě, aniž by do toho mohli z USA nebo z Izraele nějak kecat, protože jich se v tomto kole soudní proces netýká – to přijde potom v druhém kole, s odkazem na existující vyšetřování a rozsudek…

Na druhou stranu je to obcházení základních principů Římského práva, i obecné Spravedlnosti, že Zločinec (zde Izrael a USA) by měl mít právo na svou Obhajobu… Jenže to jsou fašističtí Mafiáni a Gangsteři, místo obhajoby vyhrožují a vydírají, svého práva na obhajobu se svými mafiánskými praktikami zřekli…

A ovšem je to (zástupný proces proti Lejnové) zastrašování a varování pro všechny menší Mopslíky, kteří napomáhají té Genocidě, že i na ně dojde, až si to vyřídí s velkými hráči…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$