politika

 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

11.06.2024 20:57 | Zprávy

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z Latinské Ameriky spáchat útok v podobě zapálení autobusů v garážích? Případ včetně prohlášení premiéra Fialy pro ParlamentníListy.cz analyzují experti. Andor Šándor a Štěpán Kotrba upozorňují na důležité detaily.

Sdílej

Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Muž původem z jižní Ameriky dorazil do Česka s plánem způsobit teroristický útok v žoldu Ruska v podobě zapálení několika autobusů pražské MHD. Takové je alespoň oficiální vysvětlení vládních představitelů v čele s premiérem Fialou. Přestože prý ruská stopa pokusu o útok není stoprocentní, má to být důkaz, že vedeme hybridní válku právě s Ruskem.

V návaznosti na víkendové policejní manévry, kde vedení resortu vnitra v čele s ministrem Rakušanem uvádělo, že je pražská policie v pohotovosti a masivně posiluje ostrahu frekventovaných míst pro podezření z terorismu, a zároveň říkalo, že o žádné konkrétní hrozbě nemá informace, došlo k zatčení španělsky mluvícího snědého muže, údajně původem z Latinské Ameriky. 

Premiér Petr Fiala následně na pondělní tiskové konference celou věc spojil s Ruskem. „Je potřeba veřejnost informovat o vážných souvislostech. Existuje zde podezření, že útok byl organizován a financován pravděpodobně z Ruska. Je to součást hybridní války, kterou proti nám vede Rusko, ve které se musíme bránit a musíme ji zastavit. Rusko se opakovaně snaží rozsévat neklid, podkopávat důvěru občanů v náš stát a máme s tím už bohužel zkušenosti, není to první případ. Připomenu zkušenost, kterou má Česká republika s útokem ve Vrběticích, za kterým prokazatelně stála ruská GRU,“ sdělil v pondělí Fiala.

„Policie ČR se aktivně začala zabývat pokusem nezdařeného žhářského útoku na autobusy pražského dopravního podniku a od počátku spolupracovala i se zpravodajským prostředím, protože vidíme, že ruské tajné služby mohou stát za podobným typem útoků. Je pravděpodobné, že takové typy útoků se mohou chystat napříč Evropou a podle informací je pravděpodobné, že můžeme být cílovou zemí,“ uvedl k tomu ministr vnitra Rakušan, aniž by zmínil jakýkoli přímý důkaz, že aktuální případ pokusu o zapálení autobusů MHD je spojeno s Rusy.

Předsedovi vlády toto napojení zřejmě nevěří ani výrazná část veřejnosti, která reagovala na jeho sociálních sítích. Pod příspěvkem na Facebooku, kde Fiala tyto výroky opakuje, je více než tisíc reakcí občanů s tím, že více než polovina z nich na prohlášení zareagovala vysmátým emotikonem. 

494
494

Podle bývalého ředitele vojenských zpravodajců a bezpečnostního experta Andora Šándora je spojení pokusu o žhářský útok s Ruskem nebezpečné zjednodušení „Česká republika nepochybně stojí na jednom z nejvyšších míst seznamu zemí, které Rusko považuje za jemu nepřátelské. Nemají nás rádi, o tom není pochyb a důvody jsou nasnadě, není třeba je zvýrazňovat. Dlouhodobě o tom vypovídá zpravodajská, špionážní a kyber agenda či operace Rusů proti České republice,“ sděluje Šándor pro ParlamentníListy.cz.

Nedokáže najít žádný důvod, který by nahrával tomu, že za akcí stojí Rusové. „Vidět Rusko za vším, co se u nás stane, má jednu velkou nebezpečnou konataci. Je to nebezpečné zjednodušování. Pokud takovému zjednodušování uvěříme, povede to k tomu, že budeme činit špatná opatření, protože skutečně ne za vším jsou Rusové. Nevidím jeden jediný důvod, co by Rusko získalo tím, že najme nějakého Jihoameričana k tomu, aby v garážích polil autobusy a zapálil je. Nesedí mi to ani do modu operandi, který Rusové dělají. Nejsou to ani Vrbětice, není to ani Skripal. Je to akce skoro na úrovni chuligánství, ale že by se tímto profilovala GRU, to opravdu nevím,“ zamýšlí se.

„Aniž bych zpochybňoval výsledky vyšetřování, je třeba říci, že verdikt policie a ministra vnitra o tom, že za Vrběticemi jsou bez jakýchkoli pochybností skutečně Rusové, má dvě slabiny. Za prvé, o vině rozhoduje soud. Za druhé, prohlásit toto a zároveň říci, že to nemůžeme dát k soudu, protože nemáme důkaz, na základě kterého by to soud odsoudil, mi přijde groteskní. Postavit to takto, je hodně amatérské a vždy to bude vzbuzovat námitky u každého, kdo o tom seriózně přemýšlí,“ dodává generál Andor Šándor.

Politický a bezpečnostní analytik Štěpán Kotrba je k verzi, s níž přišel Petr Fiala, velmi skeptický. „Policisté zatkli cizince, který v Česku před tím pobýval pět dní, aby se nakonec pokusil zapálit autobusy pražské MHD. Premiér halucinuje o tom, že španělsky mluvící žhář z Jižní Ameriky byl „organizován a financován“ Ruskem a o hrozbě terorismu, namístě je se ptát, proč by Rusko posílalo 26letého chiapaského indiána přes oceán na starý kontinent a proč zrovna do Prahy, když autobusy jsou všude. A proč by měl zrovna polévat benzínem autobusy v garážích na Klíčově, když ten benzín nedokázal ani zapálit. Profesionální sabotér? Důkazem prý jsou požáry v Polsku, Británii nebo Pobaltí. K smíchu,“ má jasno Kotrba s tím, že podezřelého muže zadrželi přímo řidiči dopravního podniku a až následně si ho převzala policie.

„Zapálit zbrojovku Mesko, kde Polsko vyrábí rakety pro Ukrajinu, logiku má a stojí to za úsilí. Zapálit v Praze autobusy MHD logiku nemá, pokud nechcete dodat dopravnímu podniku autobusy jiné. „Je to součást hybridní války, kterou proti nám Rusko vede “, blábolil předseda vlády… Stejně tak nesmyslná by byla konstrukce o tom, že autobusy chtěl zapálit agent Ukrajiny, aby nám ukázal, že i v míru jsme Ruskem ohroženi. Ale ten by určitě nechal na místě činu ukradený ruský pas. Proboha, přestaňte už žvanit nesmysly, honit se za přízraky Putina a začněte hlídat opravdu závažné „měkké“ cíle. Přehrady a nádrže s pitnou vodou, vodárny, čističky, elektrárny, plynárny, rozvodny vysokého napětí, chemické sklady a dodaleka viditelné zásobníky s medicinálním kyslíkem, LPG pumpy apod,.“ dodává Štěpán Kotrba.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdílet na

86 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
11. 6. 2024 22:22
Odpovědět  scipio

Ať Nutelák žužlá cokoliv, vždycky to dělá elegantně!

On se už naučil i elegantně lhát. Jestli si někdo vzpomene na předvolební kauzu “řeporyjec, ostuda ODS”, tak elegantní závěr je:

Výkonná rada ODS v úterý nakonec nehlasovala o vyloučení starosty Řeporyjí Pavla Novotného ze strany. „Musíme umět odpouštět,“ komentoval to pro novináře šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda. 🙂 🙂 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-starosta-reporyji-novotny-zustava-clenem-ods-253745#

ijn
11. 6. 2024 23:24
Odpovědět  Albi

čeští politici jsou schopni zničit své voliče během 4 let,….. KoZe to trvá 50let, naše turbo-zrůdy ve vládě přes energie vyvolají občanské nepokoje, nesmí nikam utéci, musí být potrestání nucenými pracemi ve zničených lesích ĆR

Tom
12. 6. 2024 00:41
Odpovědět  Albi

Tak jsem si to Albi, přečetl a vyšlo mi z toho asi toto. Kdo to kdy slyšel, aby Peklo vyloučilo ďábla.
A k tomu ” musíme umět odpouštět” asi tolik. Když se špatní lidé dělají dobrými – tehdy jsou nejhorší.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 6. 2024 09:44
Odpovědět  Tom

Tak to jste přečetl moc dobře. 🙂

Markýza
12. 6. 2024 20:12
Odpovědět  Tom

Mně to nadchlo, jen se bojím, že se to nebude používat tak, jak by se nabízelo – ale třeba se toho chytí aspoň Veľký Bocian a bude jim to omlacovat při každé příležitosti 😀 Protože to to chce – omlacovat, omlacovat a zase omlacovat.

Mik
13. 6. 2024 09:57
Odpovědět  Tom

” Musíme umět odpouštět”, to je jako kdysi známé “nejsme jako oni” a jak to dopadlo všichni víme.

Pravdomluvny
12. 6. 2024 07:03
Odpovědět  Albi

Nenaučil

12. 6. 2024 13:40
Odpovědět  Albi

Má proč si cucat palec. Vyzobáno z Cargradu:
PUTIN SCHVÁLIL NOVOU STRUKTURU ŘÍZENÍ… … CO SE ZMĚNILO
…Změny: hlava státu dekretem vyloučila z prezidentské administrativy funkci zvláštního zástupce pro rozvoj obchodních a ekonomických vztahů s Ukrajinou. Definitivně (k čemu také zástupce pro neexistující stát, že MzzČ). …  vytvořil oddělení pro státní politiku v obranném průmyslu v rámci prezidentské administrativy …
…poté, co byl Alexey Dyumin jmenován tajemníkem Státní rady, začalo se mluvit o možném obnovení tohoto oddělení – aby byl prezidentův „oblíbený generál při ruce”
Státní rada se postupně, ale stabilně stává jedním z nejdůležitějších center vlády v zemi; supercentrum koordinujícím činnost všech složek a institucí vlády

BELOUSOV, GERASIMOV A OKRESNÍ VELITELÉ…Ruský prezident Vladimir Putin se setkal za účasti ministra obrany Andreje Bělousova, náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova a okresních velitelů…(něco se šije MzzČ).

“Putin se připravuje odříznout Kyjev”Mezitím plukovník americké … Douglas McGregor je přesvědčen, že … hromadění ruských sil na severu. Myslím, že ve správnou chvíli se přesunou na jih a odříznou Kyjev…

Albi
12. 6. 2024 16:14

A tohle je taky zajímavé, chtělo by to asi “zapátrat hlouběji”. :-)::

Ruské síly se soustředí v posledních měsících na ničení ukrajinské energetiky, na níž působí rozsáhlé škody. Ukrajinská strana nemá stejné možnosti jako okupační síly a volí tedy jinou strategii. Útočí třeba i na ruské rafinérie, nicméně primárně se soustředí na vojenské cíle v pásmu maximálně několika set kilometrů kolem fronty.

Ukrajinské letectvo například údajně poprvé použilo západní zbraň (střelu Storm Shadow, nebo její francouzskou verzi SCALP) proti cíli na ruském území, v Bělgorodské oblasti. Cílem bylo údajně blíže neurčené „velitelské stanoviště“. Z ruských zdrojů potvrzení takového úderu zatím nepřišlo.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kuriozni-ruska-ztrata-vzacneho-stroje-ukazuje-o-co-usiluje-ukrajina-253709#

12. 6. 2024 22:04
Odpovědět  Albi

Potvrzení nepřišlo, ale odpověd jo. Jak jsem tuhle mluvil o těch opatrnostech, jako bylo to vyletění té pšonské raketové fabriky do luftu, tak ejčkon byl Gosudar zas tak neopatrnej, že u pobřeží Floridy ztratil jadernou ponorku Kazan, a to vzdor tomu, že tu flotilu čtyř ruských lodí, přijíždějící na Kubu na přátelský pokec – fregatu Gorškov, jadernou ponorku Kazan, námořní ropný tanker Pašin a záchranný remorkér Nikolaj Čiker – bedlivě hlídalo plavidlo pobřežní stráže strejdy Šmuela CG Stone, torpédoborce Truxtun a Donald Cook a fregata kanadského královského námořnictva HMCS Ville de Quebec, aby Méda cestou nedejbože něco neztratil a neutrpěl tak škodu.
A ona se ta potvora jaderná přes všechno to hlídání stejnak ztratila a nikde po ní ani smrad. A tak poplach v ušácké uličce, protože ta jaderná potvora může mít klído pído na palubě řízené střely 3M-54 Kalibr a P-800 Oniks a navíc – má v pupíku atomhlavice, nebo jenom normální?
Tot otázka, z které se ušákům čmodrachaj hvězdy s pruhama dohromady a ohromný čárání a kmitl letadel na ušácký obloze, kam se mrcha poděla. Zajímavý na tom je, že zatíco strejda šmuel se z toho může zjevit, tak Médu ta ztráta nijak netrápí.

Markýza
12. 6. 2024 20:10
Odpovědět  Albi

V komentářích šel jeden hlas, že jako bývalý bulvární novináíř musí držet Fialovce za koule. Koho a jak nikdo neví – ale v zásadě je to jediné logické vysvětlení. Dokonce si myslím, že to čuně se baví tím, jak na něj nemůžou.

Tom
11. 6. 2024 23:15
Odpovědět  scipio

Kdepak nehty. To si právě vycucava z prstu ta obvinění.

Albi
11. 6. 2024 23:49
Odpovědět  Tom

1+++

Miroslav
12. 6. 2024 00:00
Odpovědět  scipio

olizuje zbytky nutely 🙂

Pravdomluvny
12. 6. 2024 07:03
Odpovědět  Miroslav

Z amianálu 🤓

Jaroslav
12. 6. 2024 14:18
Odpovědět  Pravdomluvny

V tom análu ovšem není zbytek nutely, ale v USA oblíbeného burákoveho másla. Asi změnil preference z německého na americký… otvor. Inu fiala je filuta

janle57
12. 6. 2024 09:58
Odpovědět  scipio

Řekl to hezky “po Vrběticku ” !!!

František
12. 6. 2024 12:57
Odpovědět  scipio

Asi přemýšlí nad tím, co by asi mohl Putin od nás potřebovat. Nic nemáme, jsme národ rozhádaných debilů, co jsme uměli už dávno neumíme, dluhů nekonečno. Co by s námi dělal? Že by nám, jako dříve, zase dával ropu a plyn skoro zadarmo? To už asi ne. Jsme v pr..li.

Gales
12. 6. 2024 17:58
Odpovědět  scipio

Vysílá jasnej signál.

stan
11. 6. 2024 21:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala je Putinem doslova posedlej, když Fialenko dostane sračku nebo zácpu tak za to může jedině Putin.Bože, tohle mu žerou snad jen dementi jako jsou řeporyjec Novotný nebo zrzavej Kolář. Je neuvěřitelný co je možný vydávat za teroristickou hrozbu.

Tupý hulvát
12. 6. 2024 08:54
Odpovědět  stan

Žerou mu to tři čtvrtiny národa.

stan
12. 6. 2024 09:29
Odpovědět  Tupý hulvát

bohužel máš pravdu……a je to smutný, že lidi vůbec nepoužívají mozek k přemýšlení.
Možná na to i doplatíme, ale kdo chce kam……..však to znáš.

Václav
12. 6. 2024 11:09
Odpovědět  Tupý hulvát

já bych to tak černě neviděl.Neznám nikoho ve svém okolí, kdo by nadával na Putina. Všichni nadávají na Ukrajinu.

Tom
12. 6. 2024 13:16
Odpovědět  Václav

No já třeba teď na Putina taky nadávám, protože on může i za moje problémy s erekcí – za Brežněva sem totiž tyhle problémy nikdy neměl. Fakt nikdy! 🙂

Albi
12. 6. 2024 15:58
Odpovědět  Tom

Ani Viagra nepomáhá? Že by reklama až tak lhala 🙂

Tom
12. 6. 2024 17:08
Odpovědět  Albi

Já jsem to neupřesnil Albi, ten problém je ten, že ji mám skoro pořád a tak jsem zašel k dochtorce aby mně jako na to něco dala a ona , že by mi mohla dát 5000. měsíčně, ubytování a stravu. 🙂
No není zlatej ten Putin.

Albi
12. 6. 2024 19:09
Odpovědět  Tom

🙂 🙂 🙂

Slovan
12. 6. 2024 16:41
Odpovědět  Tom

Poradím, Putin za to nemůže. Natrhejte si kytici kopřiv a našlehejte mu a on oteče během chvíle.

Tom
12. 6. 2024 17:11
Odpovědět  Slovan

Jak uvidí kopřivu, zaleze do břicha a celý den ho pak nevidím. 🙂

Albi
12. 6. 2024 19:13
Odpovědět  Tom

To jsou rady, žejo? Moje i Slovanovy – skoro jako ty, které dostává Gosudar od zdejších vojenských expertů. 🙂

katango
12. 6. 2024 20:24
Odpovědět  Albi

No hlavně si kopřivy neobjednávejte z Austrálie, oni tam mají děsný svinstvo zvaný gympie-gympie, prej to děsně bolí a to i po letech. Semena nicméně koupíte na eBay.

Jaroslav
12. 6. 2024 14:23
Odpovědět  Tupý hulvát

Tolik to není, přesto je to sakramentsky mnoho. A pro Standu, někteří si asi myslí, že když volí fialovce že k nim patří. Ti mají pro ně jenom pohrdání. Umíte si představit, že by řeporyjský dement trpěl empatií?

M.Š.
11. 6. 2024 22:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Další trapas na úrovni momentálně zaostalého nýmanda v podání věrchušky českomorácka….stačí se podívat na telezáběry “teroristu” který se chová jako poslední amatér před kamerami,aby pak šel zapálit autobusy.Řekl bych,že je to dílo hlupáků z CIA nebo čučkařů tamtéž.

Frank
11. 6. 2024 22:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten kretén z Brna mele stále dokola jako flašinet.

Pravdomluvny
12. 6. 2024 07:05
Odpovědět  Frank

Ten flašinet hrát uměl a zpěvák k němu obvykle i zpíval…… ovšem dnes?👎🙈

Autor
12. 6. 2024 00:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Dementní a “odvážný”. Naprosto přesné. Vystrašili je eurovolby. Uvidíte, že teď budou masírovat pořád a přijímat všechno na huráá! Ani bych se nedivil, kdyby se snažili zavést mnohem větší kontrolu nad internetem. A všude bude vyskakovat někdo jako třeba takový jako Vetchý …

Dotáhli vlnu rusofobie tak daleko, že podle jejich názoru jim stačí jen “nějak” podsunout stopy Kremlu a … a každý tomu musí věřit. Pořád jsou lidé, kteří nevěří současné bídě ve vzdělávání u nás a na Západě, ale uvědomte si, že je to jako když kdysi, když vše “bylo ještě v pořádku” absoloval někdo, kdo prokazoval znalosti a někdo, kdo si známky “zajistil” jinak. I v té době kdy jsem chodil do školy to tak bylo. Na první pohled jsou oba druhy stejní lidi, ale pak obrovský rozdíl.
A ani dříve zdaleka ne každý četl. A také ne každý čtenář četl kvalitní knihy. Ten poměr se zásadně zhoršil a nakonec jsme došli k tomu, co teď máme ve vládě, v parlamentu i vedle sebe na pracovištích. Stačí jen zalovit v paměti.
A přitom drtivá většina lidí, co přijala rusofobii byla “jen obětí” majdanu Pražského jara.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
12. 6. 2024 08:20
Odpovědět  Peter 008

Ta akce je natolik primitivní , že mne napadá jen ten scénář , kdy loutka agent fialka dostal příkaz , zhovadit celou dosazenou protektorátní sebranku .
Nápovědou může být vyhlášení voleb v Anglii a Francii , na které musel někdo zatlačit .

12. 6. 2024 01:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se chci probudíííít…!!!

Albi
12. 6. 2024 09:51

Ještě je brzo. Na obojí – oslavu rozumu i apokalypsu.
To první ti neuteče – oslavovat se bude dlouho
To druhé bude stejně lepší zaspat.

Jan
12. 6. 2024 02:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jako nezlehčoval bych to. Koudelkovi kontráši ruskou stopu jasně prokázali. Podezřelý si před akcí koupil k jídlu ruské vejce a ruskou zmrzlinu. Navíc benzín, který chtěl použít, je vyroben z ruské ropy.

Pravdomluvny
12. 6. 2024 07:05
Odpovědět  Jan

Vole 😂🤣👏👏👏👏👏

Autor
12. 6. 2024 08:39
Odpovědět  Jan

To není možné!! U nás už nekoupíte ani ruské vejce, ani ruskou zmrzlinu. To už dobrovolně zakázali všichni výrobci!
Od té doby nekupuji nic, co vyrábí ti, o kterých jsem věděl, že dělali “něco takového”.Vyrábím si to potají … jé … teď jsem se práskl! 🙂 🙂 🙂 🙂
Pojídám ruské vejce, zakusuji k tomu ruskou zmrzlinu, hraju v garáži Kaťušu a lemtám u toho ruskou vodku s ruským medvědem.

comment image

Albi
12. 6. 2024 10:01
Odpovědět  Peter 008

A v zimě si k tomu topíte i ruským plynem. 🙂

Autor
12. 6. 2024 10:09
Odpovědět  Albi

Vodka zahřeje lépe a v celku levněji … 🙂

katango
12. 6. 2024 10:28
Odpovědět  Peter 008

Pravou ruskou zmrzlinu koupíte v obchodě s ruskými potravinami Kolobok. Po Praze i rozvážejí; zmrzlinu už jsem si na jejich eshopu koupila.

Spam Janka
12. 6. 2024 12:39
Odpovědět  katango

a nie je to nahodou ukrajinska??:-)))

katango
12. 6. 2024 16:44
Odpovědět  Spam Janka

Nie je.

Markýza
12. 6. 2024 20:05
Odpovědět  Spam Janka

Ještě aby. V ruským krámě. Taky tam nakupuju – nejčastěji šampon a mýdlo z březového dehtu.
Katango víte, že mají krám na tom náměstíčku u Alberta vedle výpadovky přes Čerňák?

katango
12. 6. 2024 20:25
Odpovědět  Markýza

Bydlím na Zbraslavi. Nevím.

Markýza
13. 6. 2024 19:07
Odpovědět  katango

Aha – nějak jsem pojala dojem, že v Počernicích, ale proč………………. 😀

12. 6. 2024 22:25
Odpovědět  katango

Díky. A ted jdu šmejdit, kde se vynachází nejbližší Kolobok. Tak už vyšmejdil – v Praze. Holt budu bez zmrzliny.

12. 6. 2024 22:16
Odpovědět  Peter 008

Já si před lety obojí koupil a obojí už stálo za howno. To mohlo chutnat leda někomu, kdo neznal chut origoše. Navíc ten pukavec byl s bídou poloviční. Aspon to ted nebude dělat Rusku ostudu, když je ten název dobrovolně zakázanej.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Kelly
12. 6. 2024 03:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera potvrdil Městský soud v Praze rozsudek nad největším českým pro-putinovským teroristou Slávkem Popelkou -dva měsíce natvrdo za to, že chtěl sundat ukrajinskou vlajku z Národního muzea.A český národ drží hubu jako vždy. Byli jsme u soudu dva Slávka podpořit

Slovan
12. 6. 2024 09:21
Odpovědět  Kelly

🧡 🌹 👍 👍 👍 👍 👍
Tady muším reagovat. Tak to bylo od vás moc hezké a za to srdečně děkuji.
O nás nemá smysl se bavit, jsme banda pokrytců a ještě pokřivení. Jsme přímo výstavní vepřové samice, které se starají jen a hlavně o svoje, ale že ničí souseda nám nedochází a je nám to jedno. No a při své hamižnosti vůbec netušíme přes svojí zaslepenost, že příště může dojít na nás. Co jsme to za lidi, bych fakt blil. Až to bolí u srdíčka co my si necháváme líbit a ještě vlastní lidi jdou proti nám. To je zlý sen.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
12. 6. 2024 10:03
Odpovědět  Slovan

Pavle, nač se stále opakovat. Ze života vím, jak tě kdo podpoří když jde do tuhého. Většinou zůstaneš sám. Nenadávej si, věřím, že nemáš proč. Víš, když v tom párkrát zůstaneš sám, nemáš již příště chuť se angažovat. A mohou to být maličkosti v zaměstnání anebo i závažnější věci. Třeba takoví cikáni se dokážou podpořit a podat si pomocnou ruku. A se současnou mladou egoistickou generací jsme to již projeli. Vždyť zde včera k tomu byl výborný článek. Já myslím, že tady na Pokecu není téměř nikdo, kdo by se extrémně divil co se v této kolonii děje. Zaprodanci a škůdci dostali moc, většina populace jim to všechno žere, tak k čemu to divení. S tím nic neuděláme. Dostali se jim do hlav a přeformátovali je. Nu a ti, co to zde řídí jsou duševně nezralí a omezení, když to mám říci slušně. Aby se tento národ znovu stal důstojným, k tomu budou potřeba desítky roků výchovné práce moudrých a rozumných lidí. To už tady ale maminko nebudeme. Tak se měj.

Slovan
12. 6. 2024 10:19
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Souhlasím s tebou, ale ve všem ne. Jsme pokřivený národ, nevím jak je to u jiných národů. Chodil jsem na pivo s pánem. Mě 40 a jemu před devadesátkou. Toho taky udali naši, ten esesák mu to řekl, kvůli že měl pušku. Byl vyučený zbrojař. Víš co ho zachránilo, ten fašoun se nějak dozvěděl, že ten náš jezdil před válkou saidkáry, nebo jak se tomu říká. A tuším že v Británii při závodě na draze před ním havaroval Němec a spadl držkovou do řeky. On na úkor svého umístění zasravil a vytáhl toho němce s té řeky. Tak ho tenhle SS kopl do prdelky a řekl mu, kdyby vaši lidé tolik neudávali tak by to nemušeli řešit. Teb pán se dožil 91 roků a zemřel doma ve spaní. Nádhera.

Pavel z Moravy.
12. 6. 2024 10:26
Odpovědět  Slovan

Víš, je to jak občas říká jednoduše T.H. Lidi nevyměníme, tak co s tím?

Slovan
12. 6. 2024 13:29
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já vím, ale něco napsat musím ne, když chci s někým komunikovat, bez toho to nejde. Jdu udělat na hodinu poloho ležícího střelce. Už mě to čumění nebaví, ba i seeree.

Pavel
12. 6. 2024 06:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Co jsme komu udělali, že taková hovádka nám vládnou! Jeden vykřikuje Rusko je agresivní a je náš nepřítel(pepa dnes na Impulzu) a druhý, za každým prdem vidí Rusko! Pražské autobusy jsou strategický cíl pro Rusy a Semtín je autobusové nádraží?!Jeden větší debil než druhý,nebo co je ještě horší bezpáteřní křívák.

Tupý hulvát
12. 6. 2024 09:22
Odpovědět  Pavel

Co jsme komu udělali? No snad jsme je zvolili a dvacet let volili !!Teď ve volbách nebylo proti západu ani deset procent!

Albi
12. 6. 2024 10:04
Odpovědět  Pavel

Právě že jsme neudělali NIC a ani se o to nepokusili.

Horňák
12. 6. 2024 06:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Dle hospodářských výsledků je i tato vláda placená z Kremlu.

Albi
12. 6. 2024 10:18
Odpovědět  Horňák

No to snad ne – podle hospodářských výsledků “Kreml” versus “Bílá chatrč” to vypadá na USA.

Úplatky – to by byla jiná kategorie, na výsledcích nezávisející – tady rubl “non olet” = “nesmrdí”. Ale pochybuji, že by někdo z Ruska uplácel naši vládu. Za co?

Dag
12. 6. 2024 06:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo tak to je výsledek schůzky v ústředí CIA. Sabotaze pod falešnou vlajkou. To nás mají asi všechny za kretény. Fialovi tam evidentně odstranili část mozku a jede dle programu “Za vše může Rusko”. A latinoamericana asi dodali na špinavou práci rovnou z Ameriky.

Pravdomluvny
12. 6. 2024 07:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdy byla verze ala Čuk a Gek pravdivá???????!!!!!!!
NIKDY!

cool
12. 6. 2024 07:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Takovou plejádu nestvůrných hrůzných zrůd a už nemožné blbější kryply mohl dát dohromady jen dobře motivovaný mamon. 🙂

Tupý hulvát
12. 6. 2024 08:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Všimněte si,jak se dá napsat článek s protiruskou propagandou s využitím syčáka hrajícího divadlo!!!

” Nesedí mi to ani do modu operandi, který Rusové dělají. Nejsou to ani Vrbětice, není to ani Skripal.”
„Aniž bych zpochybňoval výsledky vyšetřování, je třeba říci, že verdikt policie a ministra vnitra o tom, že za Vrběticemi “
” Dlouhodobě o tom vypovídá zpravodajská, špionážní a kyber agenda či operace Rusů proti České republice,”
– nejdříve v podstatě tvrdí, že Vrbětice jsou Ruská akce, potom ,že nejsou důkazy.
-jakou tu agendu má na mysli, on nějakou zná?
-nezpochybňuje, tedy věří policii v politických kauzách!
Všimněte si rozdílu pohledu u pana Kotrby.
Na závěr,snažit se zavřít nějakého pitomce,co poléval autobusy benzínem na desítky let za TERORIZMUS je neskutečná prasečina.

unor 2022
12. 6. 2024 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi se da nejaka vysoka skola nejak vystudovat (absolvovat). Kdyz se veskere intelektualni moznosti soustredi do jednoho bodu.
Pak ma takovy jedinec ovsem problem zvladnout jednoduche ukoly, napriklad, ukrojit si chleba a namazat maslem. Ze pane premiere.

Slovan
12. 6. 2024 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Vládu a vůbec celou tu PS bych sbalil a nechal nych jim udělat psychotesty. To bychom se možná zírali co by z toho vylezlo.

Noobody
12. 6. 2024 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemohu než souhlasit se Šándorem i Kotrbou. Tohle vůbec nevypadá na profesionálně plánovanou a připravenou akci. Spíše na chuligánství, pokus o výhru nějaké stupidní sázky, jednání v afektu, pod vlivem drog či snaha o sebezviditelnění. Nebo možná akce pod falešnou vlajkou s cílem eskalovat napětí ve společnosti a navýšení protiruských nálad díky Nutelově a Kuliočkově rétorice.

Co je však signifikantní – rychlost s jakou MainStreamová Média (MSM) přinesla zprávu o akci a úspěšném pátrání a rychlém zadržení pachatele. Při čemž se v zásadě nic nestalo, ke škodám ani zranění nedošlo, pachatel byl zadržen na místě samotnými řidiči PHD a později předán policii. Řekl bych: Značně nafouklá bublina, politiky Pětidemolice mediálně využitá k protiruské propagandě a k vystrašení veřejnosti!! Zase mi to evokuje prohlášení naší ministrině války Afroameričanové o útoku Rusů na Polsko, kterým v listopadu 2022 označila ukrajinský pokus o zatažení PL a NATO do Ua – RF války.

Jaroslav
12. 6. 2024 14:36
Odpovědět  Noobody

No já jsem se po oslavě toulal po Praze ca 3 hodiny neznámo kde a vrátil jsem se domů se silničním lišejem. Tak nějak to bylo i s tím indiánem. Nejspíš chtěl nastoupil do autobusu a ďábel alkohol mu to narušil. A policejní zadržení neškodného opilce bylo prezentováno jako úspěšná operace proti ruskému zpřísahaní čoudelkovou skvadrou

zuzana
12. 6. 2024 11:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Mohlo by Rusko rozmístit balistické rakety v Mexiku?

https://aktax.cz/mohlo-by-rusko-rozmistit-balisticke-rakety-v-mexiku/

Jaroslav
12. 6. 2024 14:28
Odpovědět  zuzana

Stačí Kuba, pro hypersonickou raketu není rozdíl zásadní. A mezi námi, válečné lodě i ponorky střílí z mezinárodních vod, co je do Washingtonu dí sí coby kamenem dohodil

Slovan
12. 6. 2024 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Já mít tu moc, tak těm ležérním čecháčků zvednu ceny až by si slastí zabééékali. Né, nemá to cenu se nervovat, ne nemá. Vono to nějak dopadne.

Michael Svatoš: Šok! Místo bytů pro Čechy se včera česká vláda v Berlíně zavázala štědře financovat… – INFOKURÝR

Joe Arp
12. 6. 2024 15:34
Odpovědět  Slovan

Pokud se potřebuješ dorazit tak na: Aby bylo jasno, u Bobo je desetiminutovka “Rodilý Rus k Čechům……, je to infarkt v prášku, dobrou chuť!

Jura S
12. 6. 2024 14:37
Ohodnotit příspěvek :
     

“Putin vymyslel útok na trolejbusy” …. no to svědčí o totální debilitě prof. Pydlaji i o tom, že takové vysoké školy by měly být jen soukromé a jejich diplomy brány jen jako “vedlejší podružné vzdělávání”, a musí být zákaz užívání titulů z takových pseudoškol…

cool
12. 6. 2024 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Hypnóza?
https://www.facebook.com/liab.david/videos/331858266013759

Frank
12. 6. 2024 16:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkrátka Fialenko s kulizrakem jsou idioti a myslí si, že všichni ostatní jsou také.

katango
12. 6. 2024 16:46
Odpovědět  Frank

Nebo, což by bylo ještě horší, pohrdají lidmi natolik, že si ani nedají práci vymyslet nějakou lepší lež.

zdendulka
12. 6. 2024 18:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Takovou kravinu snad ani nejde zpochybnit, protože tohle už samo volá do nebe nad hloupostí toho, kdo to vůbec vyslovil – to už fakt zůstává rozum stát úžasem…. že se nestydí něco takového vůbec veřejně plácnout…

Polo 2
13. 6. 2024 14:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialův zastírací manévr, zabil se údajně sám šéf jeho kampaličky a to už důvod ,aby se o tom nemluvilo, tak musel přijít tento plk,

Als
13. 6. 2024 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Děkuji tomu nebo těm, kteří dvěma pomatencům z fialového hnusu, dali informaci o z prstu vycucaném teroristickém útoku na autobusy. Díky tomu z těchto dvou kreatur, udělali úplné blbečky. Tito dva slaboduší psychouši s IQ houpacího koně a vycpané veverky to předložili národu k sežrání.