Krize UKRAJINA

Ako sa vyhnúť novej svetovej vojne

Bratislava 16. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Gero Breloer)

Bývalý minister zahraničných vecí USA Henry Kissinger opäť vyzýva na rokovania

Na snímke bývalý americký minster zahraničných vecí Henry Kissinger

V článku s názvom “Ako sa vyhnúť novej svetovej vojne” v britskom týždenníku Spectator vyhlásil, že vo vojne na Ukrajine je potrebné využiť bod obratu, aby sa dosiahlo riešenie na základe rokovaní a zabránilo sa eskalácii, ktorá by mohla priniesť globálnu katastrofu.

“Opakovane som povedal, že podporujem vojenské úsilie spojeneckých krajín o odrazenie ruskej agresie na Ukrajine. Nastal však čas konať na základe už dosiahnutých strategických zmien a začleniť ich do nového rámca s cieľom dosiahnuť mier na základe rokovaní,” povedal Kissinger.

Kissinger však podrobne nepopisuje, na akom základe by sa mohla dosiahnuť dohoda o ukončení vojny. Z jeho článku možno usúdiť, že navrhuje, aby sa o otázke Krymu a prípadne Donbasu konalo referendum.

Je tiež presvedčený, že “cieľ mierového procesu by mal byť dvojaký: potvrdiť slobodu Ukrajiny a definovať nový medzinárodný bezpečnostný systém, najmä pre strednú a východnú Európu. V konečnom dôsledku si Rusko musí nájsť miesto v takomto usporiadaní. Pre niektorých je preferovaným výsledkom Rusko, ktoré sa vo vojne stane bezmocným. Nesúhlasím. Rusko už viac ako polstoročie rozhodujúcim spôsobom prispieva ku globálnej rovnováhe a rovnováhe síl. Jeho historická úloha by sa nemala bagatelizovať. Vojenské neúspechy Ruska neodstránili jeho globálny jadrový potenciál, ktorý mu umožňuje hroziť eskaláciou na Ukrajine. Aj keby sa tieto kapacity znížili, rozpad alebo zničenie schopnosti Ruska viesť strategickú politiku by mohlo zmeniť jeho územie, ktoré sa rozprestiera v 11 časových pásmach, na sporné vákuum. Súperiace skupiny sa môžu rozhodnúť riešiť svoje spory násilím. Iné krajiny sa môžu pokúsiť rozšíriť svoje nároky silou. Všetky tieto nebezpečenstvá by sa ešte zvýšili prítomnosťou tisícov jadrových zbraní, čím by sa Rusko stalo jednou z dvoch najväčších jadrových mocností na svete.”

sdílet na

112 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan
16. 12. 2022 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

O jakych vojenskych neuspesich Ruska ten reptil kvaka? Zidak Henry uz jednou obehral Rusy, kdyz Gromyko v Helsinkach prijal jeho navrh, ktery vedl pozdeji k Perestrojce a rozpadu SSSR. Proto pozor Rusove, je tady stale i kdyz uz stolety kmet, je vsemi mastmi mazany a prohany jak nikdo. Nema zadne navrhy ani pravomoci, jenom kecy ‘melo by se’. Zapad zadne podepsane dohody s Ruskem neplni a Rusove uz toho maji dost. Neustale klamani pri vyvozu zrna z Ukrajiny, pri zruseni Varsavske smlouvy, atd. K tomu sankce, ted dalsi balik od EU povede ke zmene vektoru zajmu Ruska na vychod, kam uz tecou ruske suroviny.
Mezitim Ukrajina rekrutuje nove maso do mlynku valky a Polaci cihaji za bukem co bude. Jako hyena, ktera citi korist. Na Bile Rusi chtela CIA a Anglosasove zase vyhnat Batku a opet se nepodarilo. Neda a neda pokoj, ta zidovska pakaz!

delnas
16. 12. 2022 21:10
Odpovědět  Jan

za mne palec nahoru…Rusove nepotrebuji se zapadem o nicem jednat ….ale budou dictovat podminky BRICS …. .. svet se meni a je to jen otazka casu kdy se to cele prevazi ….
a polaci ,? spravne … hyeny…ti jen cihaji aby si odkrojili oblasti kolem Lvova nebo Tesinska…
nic noveho pod sluncem….

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 03:52
Odpovědět  Jan

Za “vojenské neúspěchy” na Západě třeba považují, že ještě Rusové nedobyli Kyjev, a že se stáhli z Charkova přesně na hranici Luhanské oblasti, a z Chersonu strategicky za řeku… Oni to tam ale chápou jako “neúspěchy”, protože mají odlišnou představu o “úspěchu”…

A ovšem Kissinger takhle za stara je nyní jeden z mála významných rozumných hlasů na Západě…
(tedy jiných “rozumných” hlasů je tam spousta, ale jsou bezvýznamné…)

Jen na konci článku, jestli to vzniklo někde chybou překladu? “by sa Rusko stalo jednou z dvoch najväčších jadrových mocností na svete“… Rusko je největší jaderná velmoc na světě už teď, a že by se stalo “jednou ze dvou” – to jako že by kleslo na dělené druhé místo?

πα½

Jan
17. 12. 2022 09:37
Odpovědět  P.A.Semi

Nedavna kritika Kedmiho ruskeho vahani a mekoty vypada opravnena. Nevime, proc se deje to, ze Rusove vypadaji jako vecni ohleduplni tulpasove. Probihaji neustale tajna jednani, ktera ovsem k nicemu nepovedou a kdyz, Rusko zase podvedou. Zapadni zidovsky degenerat nic jineho neumi a nezna. Rozumi jenom hrube sile.
Rusove nejdrive musi vyhnat obyvatelstvo z neobyvatelnych mest, kde neni energie, voda, ze kterych nackove udelali pevnosti, ktere meli Rusove dobyvat v krvavych poulicnich bojich a vyuzivaji obyvatelstvo jako lidske stity. Podobne jako v Syrii pod velenim NATO to probiha i zde. Zapadni houfnice a rakety strili na Donbas z aglomeraci, ktere Rusove nechteji rozstrilet. A tak Donbas stale krvaci a ruske rakety demoluji jenom zbytek infrastruktury. Zadne kobercovite bombardovani, ktere pouzily USA a NATO v Syrii, Iraku.

Jan
17. 12. 2022 09:41
Odpovědět  Jan

Pokracuji, delsi prispevky tady nejdou.
Zapad vede jako Hitler totalni valku ve vsech oblastech a dusledne, klame, podvadi, lze a vyuziva vsechny mozne triky a podlosti jako Minske dohody ve svuj prospech. O 8 letem bombardovani Donbasu se na zapade nic nedoctete, neni dovoleno. Smrt 20 000 civilistu a deti a zniceni jejich pribytku nestoji ‘svobodnym’ mediim na zapade za zminku! A ostreluji i nadale, dokud nebude uzemi Rusy obsazeno a denacifikovano. Nejdrive se musi zeme ochromit, a potlacit dodavky ze zapadu pres Polsko. To udela Belorusko.

Gales
17. 12. 2022 10:51
Odpovědět  Jan

Holt,Kedmi může být taky provokatér.Chce svými ,,znalostmi” podpořit odpor proti Putinovi.O tom,jak by vedl válku on,může vykládat ale není válčící stranou a tedy nemá potřebné znalosti o co se hraje.

17. 12. 2022 13:17
Odpovědět  Gales

Nějak mu uniká, že během té “neschopnosti”, jaksi mimochodem a náhodou, RF úspěšně odzbrojuje svět annglosionistů a jejich rabů. A protože na náhody ve válkách, obzvláště u protagonistů brilantního strategického uvažovaní, nevěřím, otevírá se přede mnou úplně jiný obraz dění.

Gene
17. 12. 2022 13:27

Ale vypada to ze uz jim take dochazi strelivo.
https://www.rt.com/russia/568381-urals-defense-industry-ukraine/

17. 12. 2022 18:45
Odpovědět  Gene

Tím líp, že vypadá. Nic lepšího si před ofenzivou RF nemůže přát, než aby to tak vypadalo.

Gene
17. 12. 2022 21:16

Nevím jestli líp. Šestidenní pracovní týden, desítky a někdy dvanáctky. To zrovna nevypadá pozitivně.

18. 12. 2022 14:45
Odpovědět  Gene

Nevěřím, že RF dochází střelivo. Myslím si dokonce, že je to cílená dezinformace iniciovaná ruskou kontrarozvědkou. V jiných zdrojích (ne ruských!) jsem totiž četl, že RF má z doby SSSR zásoby na dva roky ostřelování při zachování stávající frekvence tohoto. A jo, nevypadá to pozitivně. Pro nás. Protože na smetení Banderstánu jim bohatě stačí zásoby. Zjevně se tedy RF obává něčeho jiného než Banderstánu a připravuje se na boj s jiným nepřítelem. Který se ostatně začíná čím dál víc do operací Banderstánu zapojovat. Neříkám, že tak to je. Jen z toho mám takový dojem.

17. 12. 2022 17:15
Odpovědět  Gales

Kedmi? Kde se mlujví o Kedmi?

17. 12. 2022 18:43
Odpovědět  primak

Rolujte po vláknu nahoru.

Jan
19. 12. 2022 08:27
Odpovědět  Gales

Tys na to kapnul! Izrael je stejny rival Ruska jako je Londyn. USA, a londynsti Zide jsou propojeni s Izraelem.
Kedmi prinasi zajimave zpravy a jeho hodnoceni je treba velmi opatrne filtrovat. Tenhle jeho vystup ma zvysit nespokojenost Ruska s vedenim operace a s Putinem. Never Zidovi!

Autor
16. 12. 2022 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

V souvislosti s “nedávným prohlašováním” toho samého “tvora” se to dohromady jeví jako pochopení – vzhledem k “požadavkům”, že prohrávají. Nemělo by se zapomínat na to, že i on má na rukou spoustu krve naprosto nevinných lidí. Stejně jako ten systém, který hájí.
Myslím si, že Rusku v současné době jde především o jeho bezpečnost. A tu nebude mít pokud bude na Ukrajině jen stín tamějšího nacismu. “Mír” za takových podmínek by byl porážkou a ponížením. A to by Putinovi nikdo v Rusku neodpustil, nepřátelé by toho využili.
Prostě vycítili, že současná situace je maximum, čeho Ukrajina může kdy dosáhnout. Je to strach před zničením základů unipolárního světa v realitě. Je to pochopení, že především Amerika se přes jakoukoli snahu řítí do obrovských problémů, které nebude současný systém schopen vyřešit jinak než skutečnou diktaturou a totalitou. Ale pouze na jejich území. Pokud Rusko dosáhne svých cílů, a to je dnes de facto i pásmo přímého přístupu k Podněstří, plné osvobození celého území Doněckých republik, a jak vyslovil Lavrov bezpečnostní pásmo pro znemožnění přímého ostřelování ruského území, Amerika ztratí tvář. Navíc na ruský úspěch sází i Čína a vedení Číny ví zřejmě mnohem více, než my. A pak by Rusko v případě porážky, bylo jen územím “nikoho” na rozkradení.Je to takový vplesk jako různé ty řeči – dříve i dnes – Macrona, Merkelové, Scholze, Johnsona i Bidena. Věřit jim? Cha cha!
Prostě řeč plná “svalů” – zoufalce, kterému se hroutí vše.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
16. 12. 2022 22:18
Odpovědět  Peter 008

Výborné shrnutí.
Pořád se tváří v tvář porážce musí projevovat falešná “velkorysost” falešného vítěze.
.
A jaké “Rusko by sa stalo jednou z dvoch najväčších jadrových mocností na svete.”
Rusko už hezkou dobu JE největší jaderná mocnost. A Kissinger to samozřjmě ví nejlépe.
Tak na co si to hraje?

Rapa
16. 12. 2022 23:08
Odpovědět  Albi

Kissinger už taky jen mlží. Známka agonie umírajicího západu,kterému už nic jiného nezbývá než to,co ostatně dělali vždy,lhaní,oblbování sliby,podvody,nedodržování vůbec ničeho co souvisí se spoluprací mezi lidmi,národy,ostatními zeměmi.

Buchtík
16. 12. 2022 23:17
Odpovědět  Albi

To je totiž tím, že to překládal nějakej bača.
V tom originálu, který si zrovna Vy jste schopná přečíst tady https://www.spectator.co.uk/article/the-push-for-peace/ , se píše totiž přesně toto:

All these dangers would be compounded by the presence of thousands of nuclear weapons which make Russia one of the world’s two largest nuclear powers.

Je to závěr odstavce, kde se tady ta odporná židovská ropucha rozepisuje o tom, že pro některé by nejlepším výsledkem onoho příměří, po kterém on volá, bylo to, že by se Rusko v důsledku té války stalo impotentním. Ale že on nesouhlasí, že historická role Ruska ve světovém řádu a globální rovnováze by neměla být degradovaná. A že pokud by k tomu došlo, tak by se mohlo stát, že by se začaly řešit některé spory a územní nároky ať už uvnitř Ruska, tak i ze strany sousedních zemí, vojenskou silou, a že “tyto nebezpečí jsou umocněné přítomností tisíců jaderních zbraní na jeho území, které z Ruska dělají jednu ze dvou největších světových jaderných mocností“.

Albi
16. 12. 2022 23:34
Odpovědět  Buchtík

Díky za upřesnění.

Buchtík
17. 12. 2022 13:04
Odpovědět  scipio

Uznávám, že jsem udělal gramatickou chybu. Ale čeština, jako každý používaný jazyk, je jazyk živý a zcela upřímně – představte si, že nemáte rád auta (vyfukujou smrady, produkujou prach třením pneumatik, a nebo vám třeba někdo blízký zemřel pod koly nějakého auta). Řekl byste v tu chvíli, jdouc po ulici a nemoci například přejít na druhou stranu ulice kvůli hustému provozu, škrobeně, ale gramaticky správně “zasraná auta” nebo byste řekl “normálně česky” “zasraný auta”?

To, že existuje nějakej úzus, neznamená ještě, že to musí být dogma na věčné časy. Osobně bych zrovna u toho středního rodu byl pro to povolit obě varianty, protože většina lidí prostě používá ten tvar, který jsem použil já, než ten gramaticky správný.

To, že jste tak reagoval zrovna na můj příspěvek, přičítám tomu, že jsem si dovolil napsat, že původní překlad dělal nějakej bača. Ano, asi to není hezký označení, asi bych neměl hejtovat Slováky, ale moc rád je opravdu nemám. Ale může to být dané i tím, že mě prostě nemusíte. To je v pořádku, na to máte právo. Ale paní Albi tady dole má taky gramatickou chybu a u jejího příspěvku takto nehajlujete (ano, takovým, jako vy, se říká “grammar Nazi”).

gramaticka_chyba.JPG
Albi
17. 12. 2022 17:05
Odpovědět  Buchtík

Uznávám, že překlepy se objevují a já nejsem samozřejmě výjimkou.

Tenhle text jsem ale komplet a bez opravy zkovírovala z analýzy MAP. A všimla jsem si jí už při prvním čtení.
Jako překlep bych to tentokrát kvalifikovala proto, že dále věta pokračuje gramaticky správně (…”aby udělaly pořádek…”).

Jen vysvětlení, žádné dotčení či uražení z mé strany,- jak píšu, mršky překlepy jsou zákeřné a nevyzpytatelné. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
18. 12. 2022 06:15
Odpovědět  Buchtík

Prectete, si co sem vo takovejch gramatistech napsal na Pravym prostoru ./Paw/.
Bude vam to z fleku jasny..
A nebudete se muset vomlouvat ,ani trochu a jym ustupovat..

Pavel
18. 12. 2022 06:11
Odpovědět  Albi

Dalsi pomatenec, celej zivot ze vsech sil zarizoval valky , masakry a okupace ,prevraty , velkej komplic s masovym vrahem Pinochetem, vzdycky udelal co moh a ted krici vo miru.
Dalsi co nevi ,ze ani slabomyslnej idiot mu ted nemuze verit..
Predtim to byl zase treba dalsi masovej vrah ,Mc Namara..Taky hrozne ke staru kvilel ,ze zavinil Vietnam..
Neni divu ,ze obyc clovek politikem nechce bejt..
Polaci se ted tesi ,ze si usapnou cast halicsky Ukrajiny.
Tam sou ty nejhorsi..Polaci uz dlouho diky rusum valku,ani okupaci /rusa pro to nenavidi/, nemeli a tak se zase nemuzou dockat..
Ze vsech sil jim k tomu taky pomahala nejdrive puvodem polka a pak nemka Kaczmarczyk , Merkele..Aby si zase uzili..
Nedavno ukrove uspesne zautocili raketama na Polsko..Ted se zase snazili pro zmenu zamordovat policejniho velitele nekde..
Doufam, ze se polaci nedaji lehko vodradit..
Aspon bude vod nich na chvili pokoj.
Americani je zahnali treba na Monte Casino, nebo do operace Market Garden, taky se jednalo uz tenkrat /jako s nami/ , pod rouskou valky vo depopulaci …

Jan
17. 12. 2022 09:43
Odpovědět  Peter 008

Lavrov ma byt nahrazen. Nevim proc, asi zmena k vetsi pruraznosti diplomacie.

zuza
18. 12. 2022 14:31
Odpovědět  scipio

má 72 rokov, po prílete na stretnutie G20 na Bali ho odviezli z letiska do nemocnice, vraj na prehliadku. Už ten post zastáva 28 rokov, stretnutia a rokovania s takými exkrementami, akými sa musí z titulu svojej funkcie stretávať, človeku na telesnej a duševnej pohode nepridá…
Ľutujem chudáka Nebenzju, ten ešte musí medzi nimi aj žiť….

Pavel z Moravy
18. 12. 2022 16:02
Odpovědět  zuza

Chci doufat, že všichni ti západní grázlové a s nimi i naši se jednou budou ze svých zločinů zodpovídat, že je ta spravedlnost dožene.

Autor
17. 12. 2022 22:09
Odpovědět  Peter 008

Přečetl jsem si článek o pohledu trošku jinak na jeho slova Kissingera) a neměnil bych ani čárku, protože on navrhuje podmínky jako by Rusko prohrávalo. Je to proto jen kouřová clona pro to, aby se zafixovalo to co je a mělo by být podle Západu! Čili Ukrajina má být silným státem pod vedením Zelenského, Střední Evropa by byla de facto ovládána tímto silným státem a jaksi mimochodem by se našlo místo i pro Rusko … někde nějak.
https://ria.ru/20221217/kissindzher-1839298905.html

I když článek má název Kissinger by oddal Rusku nejen Donbas …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
18. 12. 2022 09:53
Odpovědět  Peter 008

Když se kouknete na čtyřdílný film Osvobození, tam někteří protagonisté, účastníci Teheránské schůzky, Roosevelt, Churchill, Stalin, hlavně ten druhý jmenovaný navrhovali konflikt za druhé světové, poté co Rusové přešli do mohutného protiútoku po vítězství v Kursku a vynikajícím strategickém plánu vést hlavní frontu přes Bělorusko ukončit, aby Rusové nemohli pokračovat dál do Evropy. Druhý front chtěli také zastavit a potom se s Němci společně vrhnout na Rusko. Nyní začínají západní parchanti cítit, že jim dochází dech, chtějí se pokusit o totéž. Jenže teď se vše musí dovést až do konce. Na tom, že se to ve druhé světové nezdařilo díky druhé frontě, tedy ta denacifikace, prožíváme nyní tuto obrodu nacismu. A mimochodem, kde by byli amíci bez těch všech nacistických německých vědců, kdyby je nepřitáhli k nim do států.

Jan
19. 12. 2022 08:45
Odpovědět  Peter 008

Kisingerovy navrhy jsou pasti pro Rusko. V prubehu casu je stale rozmelnuje v prospech Ruska a doufa, ze Rusko nachyta. Kissinger je zlo jako Soros, Clintoni, Blinken, Biden, atd.

Citát Kissingera z projevu před Radou WHO pro eugeniku, 25. února, 2009:
„Jakmile stádo přijme povinné očkování, je konec hry. Přijme cokoli – nucené darování krve nebo orgánů – „pro vyšší dobro“. Můžeme geneticky modifikovat děti a sterilizovat je – „pro vyšší dobro“. Ovládněte mysl ovcí a ovládnete stádo. Výrobci vakcín vydělají miliardy. A mnozí z vás v této místnosti jsou investoři. Je to velká výhra pro všechny. My ztenčíme stádo a stádo nám zaplatí za deratizační služby…“

Mengelove, Mudr., Pudr, atd, ackoliv vedi, ze injekce jsou skodlive, je do lidi pichali, u nas 300 Kacek za injekci. Vedi, ze krev opichancu neni pro transfuze, protoze tvori srazeniny krve. Ted zabili Mengelove chlapecka jehoz rodice nechteli aby mu provedli transfuzi krve krvi opichance. Chlapecek zemrel na krevni srazeniny!
Zdravotni system ma zdravi udrzovat, ne lidi zabijet! Tento ale uz vylozene pervertoval na vyhlazovaci system!

Jan
19. 12. 2022 08:33
Odpovědět  Peter 008

Neni to uplne tak. Snahou komise 300 je znicit vsude stavajici hegemonii bileho muze a jeho take. Ten jediny jim muze vzdorovat svym vzdelanim a bojovnosti. Proto ma vsude sve poskoky, kteri tuto politiku skrze sve loutky i u nas prosazuji. Loutky se citi bezpecne, proto to delaji. Nevedi, ze Taliban pozabijel vsechny kolaboranty, ktere tam nechaly USA a NATO.

Jan
19. 12. 2022 08:34
Odpovědět  Peter 008

Amerika uz zadnou tvar nemuze ztratit. Vsichni vedi, ze je to tvar nelitostneho dobyvatele, zlodeje a koristnika.

PENNYS
16. 12. 2022 21:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedno je však jasné, Americká společnost je jako výrobek nekvalitní, zrozen ze ZLA a zabíjení
vadný produkt, který maří perfektní chod jinak dokonalého 
stroje, jakým je planeta Země.
Jediná záchrana planety Země je “PUTINUV PRUPLAV” i když to odneseme i my.

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 04:04
Odpovědět  PENNYS

Víte, “nekvalitní” nebo defektní jste spíš vy, když i po tolika vysvětlováních, že za to mohou Židovští Globalisté, kteří vládnou tady i v USA, si stejně pořád myslíte, že za to může “Americká společnost”…

Do Ameriky utekla postupně během století elita Evropy, ti silnější a chytřejší (nebo vychytralejší)… A je tam velká spousta pohodových a správně angažovaných lidí, mnohem víc než tady… Jenže mají smůlu, protože to tam Zionistická lobby ovládá, podobně a víc, než u nás v Bruseli… Tam se jim říká “neocons“, neo-konzervativci… Nebo Straussians – jenže ti jsou jen výkonná ruka… Skutečná nadvláda je z London City…

Takže zničením USA si ničemu nepomůžete, přesně o to samé se Globalisté snaží také, protože pouze Američané a Rusové jsou schopni jim vzdorovat, my tady v Evropě jsme spíš zralí na poslušné otroctví, nikdo tu nemá na to, abychom se tomu účinně postavili…

πα½

jiří
17. 12. 2022 08:55
Odpovědět  P.A.Semi

comment image

PENNYS
17. 12. 2022 09:21
Odpovědět  P.A.Semi

Máte “částečně pravdu”
Do Ameriky utekla postupně během století elita Evropy, ti silnější a chytřejší????????těch bylo hodně máááálo!!!
DO AMERIKY UTÍKALI VĚTŠINOU, PODVODNÍK PŘED ZÁKONEM, VRAH,ZLODĚJ, A OBYČEJNÝ LID,
KTERÝ SI POLEPŠIL VYVRAŽDOVÁNÍM PUVODNÍCH AMERIČANU ! TU TAKZVANOU ELITU SI AMERIČANÉ DOVEZLI Z EVROPY.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Buchtík
17. 12. 2022 16:58
Odpovědět  PENNYS

No, nevím, podle mě nemáte pravdu ani jeden. Do Ameriky rozhodně nešli jen zloději a vrazi, jak se to snažíte prezentovat Vy (od toho byla Austrálie jako trestanecká kolonie), samozřejmě část těch migrantů byli ti, kteří utíkali z Evropy před zákonem. A zároveň podle mě není pravda to o té elitě, jak to prezentuje Semi. Do Ameriky šli především lidi za lepší budoucností, tzn. spíš chudší vrstvy, které evropská šlechta dusila. Samozřejmě taky záleží na časovém období, o kterém je řeč, protože ta kolonizace probíhala několik století a první století byly čistě v zájmu evropských mocností, především pak Anglie a Francie, bavíme-li se o severní Americe, ale i Holanďanů, kteří třeba založili New York, jenže jim ho ukradli Angláni. Takže ty první století to byli žoldáci a regulerní vojska, kteří tu kolonizaci prováděli právě pro evropskou šlechtu. Pak pracovní námezdní síla ve velkém, tzn. ti chudí.
To, co tady opakovaně píše Semi, to je takové idealizování (si) Ameriky a jejího obyvatelstva. V jeho vidění se tam ti židáci asi nějak zhmotnili, ne?

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 17:59
Odpovědět  Buchtík

Ono to vyžaduje určitou sílu se sebrat a odejít přes půl zeměkoule a tam začínat od nuly… (mimo jiné ti línější se nikam nestěhovali)
A navíc tam na dolarový lis nalákali spoustu našich (Evropských) odborníků, kteří tam šli (zdánlivě nebo spíš dočasně) “za lepším”…
A pak je tam Židé systematicky likvidují vaxxínami a GMO potravinami (proto je dnes v USA spousta lidí tlustých, mají tam systematicky špatnou stravu)…

Z Německa po válce si v operaci Paper-clip nabrali nejlepší odborníky…
Dnes nejvíc Američanů pochází z Německa, ne z Anglie ani z Holandska – viděl jsem statistiku i s mapou, jak je to kde rozložené…
(na mapce – největší podíl předků v daném státě/okrese – modrá němci, fialová afričané, růžová mexičané)

Jenže skutečná síla a zodpovědnost je zůstat s vlastním národem tady a pomáhat svým bližním, i když se to jinde zdá “výhodnější”…

πα½

1475688558555 largest ancestry in USA.jpg
Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 19:05
Odpovědět  Buchtík

Děkuji Albi za odkaz na výborný článek od Sakera:
https://thesaker.is/do-the-europeans-deserve-what-is-coming-to-them-next/

In fact, even under the current crackdown against dissent, I still think that there is a much higher proportion of US Americans capable and willing to resist than Europeans.

v překladu:
… myslím, že je mnohem větší podíl Američanů z USA schopných a ochotných vzdorovat (globalistům) než mezi Evropany…

Ale když se na USA díváte očima (některých) alt-médií nebo ruských médií, vidíte jen ten odpad ve Washington DC a v New Yorku – to je jak kdybyste Evropu posuzovali podle Brusele…

πα½

Jan
19. 12. 2022 08:47
Odpovědět  P.A.Semi

Mas to poletene.

Pozor
16. 12. 2022 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Starý dedo je už len na smiech, jeho drísty sú viac jeho želaním ako realitou.

Rapa
16. 12. 2022 23:14
Odpovědět  Pozor

Ve svých létech si želá mít už jen klid,tak drisce. Bohužel ,u nás se změnil v dristala a pindala podobně i pres.Zeman,k čertu s nimi.

Velitel
16. 12. 2022 21:55
Ohodnotit příspěvek :
     

O jakých vojenských neúspěších stařík hovoří, Rusové nevytáhli paty z Novoruská , zničli ukrajinskou armádu, odzbrojili NATO, vydělali miliardy, na Ukrajině zhasli a brzy zmrazí EU.Takticky se vyhýbají boji a přitom drží ztráty v poměru 1:8 a na Ukrajinské střelnici testují zbraně a taktiku.
Nenapadá mě co více by si mělo Rusko přát?

Jan
17. 12. 2022 09:49
Odpovědět  Velitel

Je otazka kdo se drive polozi. Zapad nema suroviny, kupuje je 6 x draze od US Zida a je zadluzen. Tahle valka ho driv zruinuje jak Rusa. A lide na zapade uz zacinaji mit dost Ukrajiny. Krome Ceska.

Drak
16. 12. 2022 22:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové nemají s kým jednat. S těmi americkými podrazáky to nemá cenu a nikdo jiný , k jednání není na obzoru.

jiří
17. 12. 2022 08:57
Odpovědět  Drak

comment image

Pavel
16. 12. 2022 22:33
Ohodnotit příspěvek :
     

ano západ pochopil že rus a v podstatě i nikdo jiný mu už nikdy neuvěří a to ani sepsané smlouvy a začal se bát tedy jeho kapitál se začal bát kde bude brát zisky z čeho bude živ jako první to obs…e evropa pak bude vysáto těch pár států co to klepou s amíkama afrika a asie je již pro ně ztracena jižní amerika je to půl na půl a konec to je tato agonie dle mého odhadu do 7 let a bude konec rozpad veškerých sociálních a zdravotních služeb zde je na tomto hlasování v osn je vidět kdo se jich ještě drží za poslední rok je to opravdu velký posun

Snímek obrazovky 2022-12-16 194252.jpg
Jaris
16. 12. 2022 23:14
Odpovědět  Pavel

Jen mi vrta hlavou, proc Rusko stale obchoduje s USA, kdyz vi, jaci jsou to podvrataci. USA nakoupi rusky plyn a pak ho nekolikanasobne predrazeny posila do Evropy a prizivuje se jako parazit. A jiste se nejedna jen o plyn a ropu.
Mam pocit, ze z toho ukrajinskeho konfliktu ma tucny benefit akorat hnusacka a podrazacka Amerika. 🙁

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 04:12
Odpovědět  Jaris

Z hlediska Ruska – neprodá plyn a ropu Evropě přímo, prodá je za tržní cenu USA, a že to pak USA dodají předražené do Evropy je jen náš problém…
Kromě toho, že to Rusko také prodá do Indie a Číny atd…

Pro Rusko jako pro kohokoliv je výhodné prodávat, a je prakticky jedno komu…
Přesně proto ty naše sankce, že něco Rusku prodávat nebudeme, poškozují především nás, protože pak si se svými výrobky můžeme tak akorát vytřít … , snížit výrobu a vydělat méně…

Sankce poškozují především Evropany – a pak se ptejme, proč to poškozování Evropy ti Vlastizrádci pořád víc prohlubují…?!
Ze začátku to mohlo vypadat jako Hloupost, dnes to je ale evidentní Zákeřnost a za pouhou “hloupost” to mohou považovat už jen velmi naivní lidé…

πα½

Jaris
17. 12. 2022 06:06
Odpovědět  P.A.Semi

Prece neni nic jednodussiho nez obnovit obchodni a diplomaticke styky Evropy s Ruskem a zrusit protiruske sankce natruc USA. Jsem si vsak jista, ze Rusko prodavat suroviny za nizke ceny Evrope jako pred lety nebude. Evrope ujel v tomto smeru vlak a muze si za to sama.

Albi
17. 12. 2022 07:49
Odpovědět  Jaris

Samozřejmě, že není nic jednouššího.
Ale plán je jiný a musí se plnit ať to stojí co to stojí. I všechny ty krize – jak klimatická, tak energetická či finanční jsou úmyslně vytviořeny a řízeny, protože – jak se při dobré vůli můžeme všichni osobně přesvědčit – když enegretická krize přechiodně nahradila krizi klimatickou – co se stalo? NIC.

A jen co budou (j)elity donuceny ukončit válku, spolehněte se, že klimatickou krizi opráší a pojede dál až do války nebo jiné další úmyslné katastrofy.

jiří
17. 12. 2022 08:59
Odpovědět  Albi

comment image

Zmatený
17. 12. 2022 09:47
Odpovědět  jiří

Jo, to jsou oni!

316283100_2212271882288419_748278992545635828_n.jpg
Jan
17. 12. 2022 09:59
Odpovědět  P.A.Semi

Samozrejme, ze Rusko kseftuje s USA dal. Ty uz zrusily embargo na titan a aluminium, bez nich zadne ptaky nevyrobi. A Rusko nemuze rict nedodame. Okamzite by ti degenerati zacli rvat, ze jim Rusko skodi a ze si musi ty suroviny vzit sami, protoze je musi mit!
V tom je ten rozdil mezi USA a Ruskem…
F35 je mimochodem pouze nosic atomovek. V boji neobstoji, nema tu obratnost. Ma jen jeden motor, nejvetsi ze vsech stihacek. Vyhrava evaluace jenom za tlaku hlavne coltaku behem evaluace. Svycari ho take objednali. Nevim, k cemu jim bude.
Pokusili se nahradit titan jinymi materialy coz vede jeste k vetsi poruchovosti.

Gene
17. 12. 2022 12:10
Odpovědět  Jan

Jane, co to pisete za blbost, ze Rusko nemuze rict “nedodame”, spis to je svinstvo ruskych, zidovskych oligwrchu, kterym je naprosto jedno na co to bude pouzito. Hlavne, kdyz jim z toho kape a amici je nechaji dal obchodovat. To ze amici zacnou rvat? Vzdyt jeste neprestali, od dob co odesel Jelcyn zas Rusko jen demonizuji. Ten obchod neni nic jineho, nez kriminalni cin.

Jan
19. 12. 2022 08:53
Odpovědět  Gene

Patrite asi k hlupakum, kteri chteji oko za oko. Takhle se ale spory nevyhravaji. Oni ocekavali, ze Rusko po zavedeni sankci prestane dodavat. Neudelalo to. Tak zavedli embargo sami, ale lzou, ze za to mohou Rusove. To, co se na neriti jako bumerang. Zacnete pouzivat k mysleni svou bednu, co mate na krku ane v kalhotach!

Pavel
18. 12. 2022 11:13
Odpovědět  Jan

Brzy budou ty letadla vystavovany jako Sberny surovosti.

Pavel z Moravy
17. 12. 2022 10:00
Odpovědět  P.A.Semi

Myslím si Semi, že hloupost to nebyla ani ze začátku, myslím, že dostali přesné notičky podle kterých tito škůdci pracují. Toto je absolutní zrada národních zájmů a i když všichni tito škůdci visí na jedné pupeční šňůře, přesto je zoufalé, že se nenašel jediný státní zástupce, který by konal. To na Nečase, kterého se potřebovali zbavit vystartovali hned, a i ti, kteří se tenkrát tomu zásahu na úřadu vlády divili v tom předpokládám také jeli. Tenhle samozřejmě byl ze stejného hnízda, ale byl trochu nepohodlný, tak šup s ním pryč. Tito škůdci asi nepohodlní nejsou protože se drží scénáře, kteří jim ti za oponou dali. To je můj názor.

17. 12. 2022 13:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně tak. Škoda že je to ze Zahrady na Moravu tak daleko. Kolikrát jsem si už říkal, co slámy bychom spolu mohli – já při gambáči, ty zřejmě při vínku – vymlátit, kdyby to bylo blíž. A ještě přibrat Pavlušu K, Albi a Markýzu, aby nás umravňovaly a propichovaly nám ega, byla by to hezká slezina bejvávalo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
18. 12. 2022 10:15

Jó, určitě by to byla fajn taková slezina. Já také kloktám raději pivkem, většinou krušákem, ale gambáč mohu také. A myslím, že bychom ještě mohli přibrat Zuzu a Helenu, ony holky si rády zavrtají do našeho ega jak říkáš, naposledy s tím kálením do hnízda, ale my víme, že ten ženský pohled na věc je potřebný. Zdravím tě do zahrady a ať ti chutná gambáč a drží zdravíčko. Jeden můj kámoš, který už není. v životě nijak jinak nepozdravil- vždy pouze zdravíčko. Jediné co mně dnes sere, že všichni moji nejlepší kámoši už nejsou, podepsali se na nich různé ty provozy, kde makali. To ale tihle vládnoucí škůdci neví, co je makačka. Ty jako zedník víš určitě své.

18. 12. 2022 14:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já roky a roky kloktal krušňákem, ale tmavým, a teď tu není, asi tak deset let, nikde k dostání. A také jsem s ním podléval guláš. Zuzku a Helču – proč ne? Byla by to fajn slezina. Nojo, no.

Administrátor
P.A.Semi
19. 12. 2022 00:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ze začátku se mohli vymlouvat, že to byla jen hloupost… A mohli tak být omlouváni.

Nyní ale již každému musí být jasné, že když na těch sankcích trvají, a ještě nasazují tyranické tresty za obcházení, tak to není hloupost, ale podlost a zákeřnost proti nám, Evropským obyvatelům…

πα½

Pavel
18. 12. 2022 11:10
Odpovědět  P.A.Semi

Usaci takovym vydiranim nici EU .Brzy nebude dost penez a jeste ztraceji hodnotu inflaci denne.,
aby zadluzena EU vod nich nakupovala.
To zatim asi netusi.
Ztraci obchodniho partnera spolupraci.
EU nebude brzy schopna podporovat nejen sebe ,ale ani Ukry.
Ceska nechci jim nadavat, ze jsou vlada, tomhle vedou..
Muze se stat ,ze potom Putin nabidne levneji ,to nejnutnejsi a EU nezbude nez vzit.
A tak zase bude EU zavisla, ale na drobcich z Rusku.
Ale neschopna odporu , ani urcovat ceny…
Budou evropani radi ,ze budou neco jako Banglades , nebo Sri Lanka.

Rapa
16. 12. 2022 23:26
Odpovědět  Pavel

Rád bych věděl,kolik USA spotřebuje ročně ze světových zásob surovin,kolik i spasou potravin,když jich má tolik prasečí nadváhu a kolik vytvoří odpadu. Odhaduju tak okolo 40 % a s ohledem na počet obyvatel usa,světe div se.

Gene
17. 12. 2022 12:17
Odpovědět  Rapa

Rapo, to vam snad muze byt jedno. Spis by mne zajimalo, proc jsou lide ze se nechaji okradat mizivym procentem lidi. To ze amici jsou tlusti, je hlavne vina nekvalitniho jidla co zerou. Ono to kvalitni, si jich take moc nemuze dovolit.

Albi
16. 12. 2022 22:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám pro vás všechny lahůdku.
Podívejte se, za co vyhazujeme naše neexistující miliardy. Test stíhačky F-35. Piloti se už určitě nemohou dočkat. Jen počkej, Putine. Černochová ti šlápne do úsměvu. 🙂
https://www.fox4news.com/video/1155085.

Jaris
16. 12. 2022 23:21
Odpovědět  Albi

Pilot je proste mamlas, ktery neumi ridit takovy ‘letecky zazrak’ jako je F-35. Nervove nevydrzel a radeji se vystrelil co nejdal a zrejme si nadelal i do gati.
A cubka Cernochova, ta bude stat doufam brzo pred vojenskym soudem. Ta baba si koleduje pro sibenici.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
17. 12. 2022 03:52
Odpovědět  Albi

Velká spotřeba pampersek a padáků. To je tajemstvi velkých nákladů na obsluhu!

17. 12. 2022 13:39
Odpovědět  Albi

Ale přece jenom Amerika je Amerika. U nás by tam už byla fronta aut čumilů, ne-li řetězová bouračka čumilů, ale amíci si to mastí kolem jakoby nic. Včera jsem si to na alternatio.org pustil naněkolikrát, jen abych se pokochal, a furt mi bylo divný, co se mi na tom nezdá, než mi došlo, že je to právě tohle.

17. 12. 2022 16:45

Ti, co tam teď projíždí (tedy později), asi nevědí, že se tam něco stalo. Navíc, se tam asi nesmí zastavit. (Neříkali jsme přeci, to by se v Americe stát nemohlo?)

Pavel
17. 12. 2022 14:33
Odpovědět  Albi

no přistání by mělo jít přes autopilota chyby se stávají všude ale co je zarážející pokud jste si toho všiml tak jejich vystřelovací sedačka v podstatě nevystřelí pilota / vykopne ho pouze pár desítek metrů/ mimo prostor kde může dojít k výbuchu letadla ale posadí jej na pár metrů k němu takže ten člověk může být rád že to nebouchlo jinak se usmažil taky je divné že se automaticky nezhasly motory – ale možná to tak má být

Jaris
16. 12. 2022 22:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Prastete uz toho zidackeho uchyla Kissingera lopatou do ksichtu pekne na plocho at uz konecne natahne backory. Tenhle dedek neustale skodi a plete se do veci do kterych mu nic neni. Byl to vzdy jeden z nejvetsich gauneru na svete.

Aleš
17. 12. 2022 00:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Je otázka, čí to je agrese.

Gene
17. 12. 2022 02:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Kisiinger, strujce provedení nejmasivnější bombardovací kampaně, převážně civilních cílů, ve světových dějinách. Mezi lednem 1969 a lednem 1973 shodil 3,7 milionu tun bomb – téměř dvojnásobek dvou milionů svržených na celou Evropu a Tichomoří ve druhé světové válce. Tajně a nelegálně zdevastoval vesnice v oblastech Kambodže obývaných odhadem na dva miliony lidí; zčtyřnásobil bombardování Laosu a zpustošil 700 let starou civilizaci na Plain of Jars; a zasáhla civilní cíle v celém Severním Vietnamu – přístav Haiphong, hráze, města, nemocnici Bach Mai – kterým se vyhýbal i Lyndon Johnson. Jeho letecká kampan pomohla zabít, zranit nebo udělat bezdomovce z oficiálně odhadovaných šest milionů lidských bytostí, většinou civilistů, kteří nepředstavovali žádnou hrozbu pro národní bezpečnost USA a nedopustili se proti ní žádného přestupku.

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2022 03:44
Odpovědět  Gene

Ono to bylo 20 let po konci 2. Světové Války a po začátku Studené Války, a těm bombám docházela “záruční lhůta”, tak se jich potřebovali nějak zbavit a přezbrojit na novější…

Původně ty bomby byly určené pro nás, pro Východní Blok a SSSR…

πα½

Albi
17. 12. 2022 07:54
Odpovědět  P.A.Semi

“Záruční lhůta” – povedený bonmot. 🙂 🙂 🙂

Administrátor
P.A.Semi
19. 12. 2022 00:33
Odpovědět  Albi

Tak když vám “záruční lhůta” vadí, tak přesněji to bylo “shelf life“, skladovací životnost…
Někde jsem to četl, už nevím přesně, asi na unz.com …
I atomové bomby mají “shelf life”, protože se tam ten uran nebo plutonium postupně rozkládá… Těch se naštěstí takhle nezbavují ani v Laosu…

πα½

Gene
17. 12. 2022 03:46
Odpovědět  Gene

Statisíce nevinných lidských bytostí v Laosu, Kambodži a Vietnamu byly nuceny žít v dírách a jeskyních jako zvířata. Mnoho desítek tisíc bylo upáleno zaživa bombami a pomalu umíralo v agónii. Další byli pohřbeni zaživa a postupně se udusili k smrti, když poblíž vybuchla 500librová bomba. Většina z nich byla oběťmi protipěchotních bomb určených primárně ke zmrzačení, nikoli k zabíjení, mnozí z přeživších nosili kovové, zubaté nebo plastové pelety v těle po zbytek svého života.

Pavel
18. 12. 2022 11:22
Odpovědět  Gene

Nikdo si nedovede predstavit ty utoky bommbardovani bilym fosforem na rodiny a deti.
Dale nicili prirodu defolianty ,aby znicili lidem zemedelstvi, aby se lidem se neurodilo a umirali hlady.
Ted stehujou Vietnam do EU.
A maji vo nasi zemi nepricetny starosti.

Pavel z Moravy
17. 12. 2022 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni jsou amíci téměř všichni proradní parchanti, čest výjimkám. On je to sice jeden z nejzkušenějších amerických jestřábů, ale stále stejně odporně nadřazený nad ty, kterými opovrhuje. Z jeho slov, i když se je snaží zabalit do hedvábí, stejně arogance a nenávist k Rusku prýští. Dejte si pozor bratři Rusové na celý tento prohnilý západ, který vás chce rozložit zevnitř, v tom jsou totiž tito grázlové velice dobří. Věřím, že jste tuto prasárnu už museli prohlédnout. A dejte si pozor i na zrádce se slovanskými kořeny z bývalých přátelských zemí. Tito novodobí američánci bývají horší těch původních s anglosaskou kulturou ničení.
.

Jan
17. 12. 2022 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Citát Kissingera z projevu před Radou WHO pro eugeniku, 25. února, 2009:
„Jakmile stádo přijme povinné očkování, je konec hry. Přijme cokoli – nucené darování krve nebo orgánů – „pro vyšší dobro“. Můžeme geneticky modifikovat děti a sterilizovat je – „pro vyšší dobro“. Ovládněte mysl ovcí a ovládnete stádo. Výrobci vakcín vydělají miliardy. A mnozí z vás v této místnosti jsou investoři. Je to velká výhra pro všechny. My ztenčíme stádo a stádo nám zaplatí za deratizační služby…“

Podobne se chova Gates, ktery zrejme je jeho zakem.

Pavel z Moravy
17. 12. 2022 11:26
Odpovědět  Jan

Pokud to takto řekl, tak se úplně odhalil a v klubu grázlů je na jednom z předních míst, ne li první. Nemá význam toto dále komentovat, ještě v souvislosti s tím, že každý amík má doma bibli a všude jim visí kříže s ukřižovaným Kristem. Je vidět, že pokud není víra v srdci ale v pouhém přetvařování, přichází potom to nejhorší co může být. Kdo může být potom horší než takový falešný věřící?

Pavel z Moravy
17. 12. 2022 11:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Předstírat, že jsem křesťan, nebo chovat se jako křesťan, to je sakra rozdíl.

Jan
19. 12. 2022 09:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Krestani prestali existovat vyhlazenim Kataru ve Francii. Ti jedini zili podle Jezise a jeho uceni v miru a lasce. Zlikvidoval je Vatikan, 20 000 i deti a starcu nechal povrazdit a zbytky co odesly do Pyreneji pak take. Za jejich hlavu vyplacel vrahum odmenu.
Sam Vatikan je na uzemi, ktere ziskal podvodem a musi ho vratit Italii. Vyrobili si sami tzv. Darovaci listinu cisare Konstantina, ktera jim umoznila zmocnit se uzemi Vatikanu a okoli. Lhali 300 let, ze je prava. Uz lhat nemohou, nepravost je prokazana. Tak ted rikaji, ze oni to nebyli, ze pry Rekove. Viz Wikipedia.

Administrátor
P.A.Semi
19. 12. 2022 18:11
Odpovědět  Jan

Katarů se zbavovala především francouzská šlechta, ne Vatikán…

Administrátor
P.A.Semi
19. 12. 2022 18:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jasně, (podle vás) za to může “každý amík”, zejména křesťané, a to přesto, že Kissinger i ti “investoři” jsou Židé…

Víte, “každý amík” za to může přesně stejně, jako právě vy můžete za všechnu špatnost Bruselu! Mohli jste protestovat víc…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gene
17. 12. 2022 12:53
Odpovědět  Jan

Kissinger pravdepodobne nic takeho nerekl. Ta konference se snad ani nekonala. Ovsem parchant to je pekny.
Kissinger říká, že musíme vyvinout nové techniky a technologie pro kontrolu infekcí a srovnatelné vakcíny pro velké populace. Kissinger tedy rovnou vyzývá k očkování velkých populací.
Jeho druhá doména navrhuje ozdravit světovou ekonomiku a třetí je chránit liberální světový řád, což všechny tři podle něj musí udělat USA – a jinými slovy, přeložím vám to: USA potřebují hromadné očkování. . USA musí přejít do tohoto nového digitálního finančního systému…a za třetí, USA musí přijmout liberální světový řád

Jan
19. 12. 2022 09:03
Odpovědět  Gene

Pravdepodobne nerekl? Troubo!

Frank
17. 12. 2022 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Židovi nevěřím ani pozdrav.

Albi
17. 12. 2022 11:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejnovější analýza – připadá mi tak optimistická, že se mi ani věřit nechce.
https://www.michalapetr.com/map-1541-wagnerova-soukroma-armada-vcera-vypudila-francouze-ze-stredoafricke-republiky-rusko-prebira-jednu-africkou-zemi-za-druhou-s-udivujici-rychlosti/
V pondělí 12. prosince jednal v Moskvě s gosudarovými zástupci premiér republiky Burkina-Faso, a podle komuniké se obě strany dohodly na posílení vzájemných vztahů. 18. listopadu v Burkině-Faso proběhly masové demonstrace proti Francouzům, kteří v zemi provozují dětské otroctví při těžbě nerostů, a demonstranti požadovali, aby Putin zjednal v republice pořádek.
A Putin zřejmě jednal rychle, protože už ve středu 14. prosince vystrašený ghanský prezident Akufo-Addo hlásil americkému ministrovi zahraničí Blinkenovi, že se na severní hranici Ghany už shromažďují další Wágnerovy jednotky, které z Mali rychle prošly republikou Burkina Faso, a nyní se prý už chystají postupovat k pobřeží Guinejského zálivu. Akufo-Addo hlásil Blinkenovi, že Prigožin, alias Wágner, už dostal od vlády Burkiny Faso, za rychlou pacifikaci džihádistů a zjednání pořádku, řadu dolů na nerostné suroviny, které se nacházejí na jihu Burkiny Faso. Podle Akufa-Adda mají tyto doly sloužit jako zdroj financí pro další postup Wágnerových sil Afrikou

Albi
17. 12. 2022 11:32
Odpovědět  Albi

Ale dobré zprávy tím nekončí.
“Africká ofenzíva Putinova kuchaře Prigožina začala 18. srpna 2020, kdy Wágner přelstil českého generála Františka Rydzáka. Rydzák byl velitelem uskupení vojsk EU v Mali. Vojska EU, hlavně Češi a Francouzi, měla v Mali bojovat s džihádisty a vycvičit malijskou armádu v dodržování zásad bruselského válčení. Ve stejnou dobu se ale v Moskvě cvičil plukovník Malick Diaw a další malijští důstojníci, a to v tom jak se vede skutečná válka. Diaw a jeho lidé ihned po návratu ze školení v Moskvě provedli v noci z 18. na 19. srpna 2020 státní převrat, “poděkovali Rydzákovi i EU”, že jim k němu dobře vycvičili vojáky, a pozvali do země Wágnerovi jednotky, aby už konečně udělaly pořádek s džihádisty, kteří Mali už celé desetiletí sužují vražděním křesťanů”.

17. 12. 2022 14:05
Odpovědět  Albi

Je to v pr-deli Albi. Doba kdy člověk fandí proti vlastním “vojákům” a nenávidí vlastní vládu, se mi pranic nezamlouvá. Do hadráku jsem se s naší vládou pouze neztožňoval, ale tyhle swině bych šoup na dožití do hladomorny a vůbec by mi to nerušilo spaní. Protože, objektivně vzato, do hadráku dláždili komáři svou cestu aspoň dobrými úmysly, krvavým Klémou počínaje, normalizačním Husákem konče, ale tyhle bezectní šmejdi a šmejdky jsou nihistický odpad lidského druhu.

Albi
17. 12. 2022 17:34

Tak to máš bohužel pravdu. A netýká se to jen ČR, ale celé Evropy – nevím, jestli nám to pomůže otevřít oči, nebo naopak naštve a zavřeme je ještě pevněji – nevidět, neslyšet, ale včera jsem si Googlem nechala přeložit
https://thesaker.is/do-the-europeans-deserve-what-is-coming-to-them-next/

Zaslouží si Evropané to, co je čeká příště?
Tvrdá kritika zdegenerováných evropských politiků.

“… je spravedlivé říci, že EU se stala nejopovrhovanější společností na planetě. A není to jen Putin, kdo nazývá EU „rohožkou pro USA“ – stejný názor zastává velká část zóny B. Zde je, myslím, správná odpověď na otázku, kterou jsem položil výše: zaslouží si Evropané to, co je čeká příště? Vzhledem k tomu, že to, co se k nim dále chystá, si zavinili zcela sami, myslím, že nezvratnou odpovědí je hlasité „ANO!“.

Pokud ne, kdo za to může? Rusko? Spojené státy americké? Putin? „Židi“? Přistěhovalectví? muslimové?“

Pavel z Moravy
18. 12. 2022 10:36
Odpovědět  Albi

My víme kdo za to může. Jsou to samozřejmě samotní evropané. Já bych to řekl takto, ta menší část zdegenerovaných tzv.elit a velká část přihlížejících apatických obyvatel tohoto kontinentu. A potom tu máme tento stav. Možná, že tento obrovský civilizační úpadek je celosvětový, tak mi to říká můj syn, ale já mu kontruji tím, že si myslím, že na světě jsou ještě síly, třeba Rusko, které vytvoří normální společnost, asi technologičtější, ale stále humánní. Pokud se mýlím, jsem pouze běžný jedinec planety, který na to má asi právo.

18. 12. 2022 15:01
Odpovědět  Albi

Díky. Juknu na to.

Jan
19. 12. 2022 09:07
Odpovědět  Albi

Francouzi se v tichu stahli a zamlcuji to. Vsude jsou oblibeni asi jako Amici a jejich demokracie. Proste kolonizatori, terorizujici obyvatelstvo zbranemi a krutosti.

Jan
19. 12. 2022 09:09
Odpovědět  Albi

Uskupeni Wagner si postavilo v Rusku mrakodrap. Zapad se muze pretrhnout v pomluvach a lzich o Wagnerovcich.

zuza
17. 12. 2022 12:44
Odpovědět  Albi

ono by to vlastne mohlo pomôcť aj k záchrane aspoň časti francúzskeho ľudu. Keď nebudú môcť frantíci žmýkať z Afričanov krvavé prachy, prepadne sa životná úroveň obyčajných frantíkov na našu úroveň a možno sa potom francúzsky ľud spamätá. A konečne zvolí do čela štátu niekoho aspoň trochu normálneho.

Jan
19. 12. 2022 09:14
Odpovědět  zuza

Francouzska tajna sluzba vypatrala a nechala zoldaky umlatit Kadafiho, protoze pujcil Sakozymu 5 miliard $. Tak se zbavuji dluhu mafiani.

PENNYS
17. 12. 2022 15:52
Ohodnotit příspěvek :
     

“MALÍ VELKÝ KOMEDY -JANT”

Zelenskij-4-881x523.jpg
Jan
19. 12. 2022 09:11
Odpovědět  PENNYS

Ve dvou velkych edicich zmrdu na zapade byl prohlasen osobnosti roku. Zrejme za puc a semleni sto tisicu Ukrosu.

17. 12. 2022 17:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč to rozhořčení nad Kissingerovou řečí? Nikdo mu nebude upírat jeho svinské činy v minulosti. Nicméně se bavíme, o tom, co zde on navrhuje, v tom není nic špatného. Má snad někdo nějaký lepší návrh? A dovolí si snad někdo něco takového říct?

Nevím, kde on řekl něco o “vojenských neúspěších Ruska”? Čtu v RT, tam nic takového není, a docela to pozitivně prezentují. https://www.rt.com/news/568389-kissinger-ukraine-peace-proposal/

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov na dotaz ohledně Kissingerova návrhu řekl, že ruský prezident Vladimir Putin „chtěl článek důkladně pročíst“, ale „zatím k tomu bohužel neměl příležitost“.

A dále:
V podstatě jde o stejný návrh, který Kissinger poprvé předložil v květnu, za což byl označen za nepřítele Ukrajiny a přidán na notoricky známý seznam zabití „Peacemakera“. V rozhovoru na začátku tohoto měsíce ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj kategoricky odmítl jakýkoli druh příměří, které by jako výchozí bod nevzalo Kyjevem nárokované hranice z roku 1991.

Nebylo také jasné, zda Moskva vůbec přijme nějaké příměří zprostředkované Západem poté, co bývalá německá kancléřka Angela Merkelová přiznala, že cílem příměří v Minsku z roku 2014 bylo „poskytnout Ukrajině čas“ na přípravu na válku.

17. 12. 2022 17:08
Odpovědět  primak

pokr. z RT.com
To, co je čerstvé v Kissingerově eseji Spectator, je jeho zdůvodnění. Poukazuje na srpen 1916, kdy vrcholila první světová válka, kdy válčící mocnosti hledaly americké zprostředkování k ukončení bezprecedentního krveprolití. Ačkoli „mír založený na upraveném status quo ante byl na dosah“, prezident Woodrow Wilson odložil rozhovory, dokud nebude moci být znovu zvolen v listopadu. V té době už bylo příliš pozdě a válka bude pokračovat další dva roky a „nenávratně poškodí zavedenou rovnováhu Evropy“.

17. 12. 2022 17:14
Odpovědět  primak

A celý text Kissingra je zde: https://www.spectator.co.uk/article/the-push-for-peace/
Nic o “voj. neúspěších” jsem tam nezahlíd. Naopak se tam pozitivně vyjadřuje:

Upřednostňovaným výsledkem pro některé je Rusko, které se válkou stalo impotentním. Nesouhlasím. Přes všechen svůj sklon k násilí Rusko po více než půl tisíciletí rozhodujícím způsobem přispívá ke globální rovnováze a rovnováze sil. Jeho historická role by neměla být degradována. Ruské vojenské neúspěchy neodstranily jeho globální jaderný dosah, což mu umožnilo hrozit eskalací na Ukrajině. I když se tato schopnost sníží, rozpuštění Ruska nebo zničení jeho schopnosti strategické politiky by mohlo proměnit jeho území zahrnující 11 časových pásem v sporné vakuum. Její konkurenční společnosti se mohou rozhodnout urovnat své spory násilím. Jiné země se mohou snažit rozšířit své nároky silou. Všechna tato nebezpečí by byla umocněna přítomností tisíců jaderných zbraní, které z Ruska dělají jednu ze dvou největších světových jaderných mocností.

18. 12. 2022 04:41
Odpovědět  primak

Obvyklý nešvar diskutérů posuzujících nějaký výrok: nezajímá nás, co kdo řekl, ale kdo co řekl. Podle toho víme hned, jestli je ten výrok dobrý nebo špatný.

Tak jsme přeci dříve hned dobře věděli, co je dobré a co je špatné, podle toho z které světové strany to přišlo.

A tak se může stát, že i ten, kterého jsme dříve jaksi dost uznávali pro jeho někdy dobré úvahy a názory, řekne najednou něco blbýho, asi má k tomu svůj osobní důvod (na př. Zeman). Ať si kecá do kebule, co je nám po tom…

A naopak ti, kteří maj jisté vroubky, najednou řeknou něco chytrého. Třeba se v nich hnulo svědomí a chtěj si to trochu vylepšit než předstoupěj před sv. Petra. Nicméně vezměme si z toho jeho dnešního moudra to, co je pro nás dobré. Koho bude v budoucnosti zajímat, na čí radu jsme se rozhodli to udělat tak či onak? Hlavně, že jsme se dobře rozhodli…

Zrovna tak i my jsme v minulosti mnohdá řekli (nebo dělali) něco špatného (byli jsme “pomýleni”). Ale teď jsme už dozráli, víme co je dobré a co je špatné. Tak co?

Pavel z Moravy
18. 12. 2022 10:52
Odpovědět  primak

Nic ve zlém Primaku, ale věřit Kissingerovi je jako věřit hadu, který se zdá být klidný, ale zničehonic uštkne. Rusové nesmí uvěřit ani jedinému slovu jakéhokoliv západního potentáta. Za sebe bych řekl, nevěřte mu pane presidente Putine ani slovo. Natočili jste čtyřdílný film Osvobození. Ti západní grázlové chtěli něco podobného jako nyní. Když jste začali vítězit, vyhlásit příměří a pak vás společně s nacisty napadnout. Úplně stejné je to i nyní. Stalin je měl všechny prokouklé, proto byl tak mocný, protože dokázal prokouknout lidské nitro a věděl již předem co si myslí. To je to, co dělá vůdce silného, odhadnout co si myslí a plánují ostatní.

Pavel
18. 12. 2022 11:26
Odpovědět  primak

Satan taky nejdriv recni ,ze chce mir na celym svete…

Administrátor
P.A.Semi
19. 12. 2022 00:41
Odpovědět  Pavel

comment image