nezařazené

Chciválka Černochová, Kašpárkova Kalupinka na pozici ministra obrany ČR, bude mít nejspíš problém. Možná i dva. Nebo tři.

Chciválka Černochová, Kašpárkova Kalupinka na pozici ministra obrany ČR, bude mít nejspíš problém. Možná i dva. Nebo tři.

Jaroslav Štefec fb

Tím prvním je slovenskou vládou avizované vyšetřování legálnosti převodu slovenských stíhaček MiG-29 na Ukrajinu, který byl podle všech indicií v rozporu se slovenskými zákony. Pokud se to prokáže, bude s vysokou pravděpodobností vydán mezinárodní zatykač na jejího poradce, bývalého ministra obrany Jaroslava Nadě.

Ten ostatně dobře věděl, proč před vyšetřováním korupčních afér z období jeho ministrování raději „rychle odešel“ do “zaslouženým odměnám” podstatně nakloněnější Prahy. S jeho radami Černochová a lidé kolem ní zřejmě počítají při přípravě nenápadných cestiček pro směrování „nadbytečných“ peněz do správných kapes v rámci připravovaných velenákupů naprosto zbytečných a předražených zbraní.

Na problém „Naď“ přímo navazuje fakt, že po porážce party politických mimoňů v čele ČR v příštích volbách dost možná dojde k vyšetřování legálnosti svévolného předání hlavní výzbroje AČR ukrajinské armádě i v ČR. Což může dopadnout fatálně jak pro Černochovou, tak pro Fialu a možná i další figurky českého politického panoptika.

Naprosto stejně můžou na celou partičku dopadnout již zmíněné připravované nákupy nesmyslně předražených zbraňových systémů, navíc bez jakéhokoliv přínosu ke zvýšení bezpečnosti ČR. Například švédských náklaďáků Volvo namísto Tater, nebo „supermoderních“, 40 let starých Leopardů.

Margo těch Leopardů pár poznámek z čínské studie o roli tanků v budoucích válkách, vycházející z ukrajinských zkušeností:

1. Konflikt na Ukrajině ukázal, jak zastaralé jsou na bojišti moderní tanky.

2. Čínské tanky nové generace nebudou vybaveny silným pancířem a velkorážnými děly.

3. Nové tanky budou vybaveny systémem aktivní ochrany proti dronům a střelám a budou působit jako informační uzly, schopné vést boj na velké vzdálenosti a fungující jako řídicí centra pro bezpilotní systémy.

4. Výzbroj tanků bude zaměřena na podporu pěchoty, nikoli na boj tank versus tank.

Tanky nové generace s bezobslužnou věží, schopností vypouštět a přijímat drony a s menším bojovým prostorem budou podstatně lehčí a daleko efektivnější než tanky současné.

Přesně totéž, tj. podstatná změna bojových rolí a technologických základů konstrukce, platí i pro letadla, bojová vozidla a vrtulníky, o jejichž nákupech dnes rozhoduje politická věrchuška podle pokynů z USA od zeleného stolu, bez jakékoliv analýzy jejich přínosu pro obranyschopnost ČR.

Díky Černochové a Fialovi se Česká republika během několika málo let stane skládkou vojensky bezcenného, obchodně těžce předraženého neudržovatelného amerického a německého šrotu a česká armáda skanzenem zoufalství a bídy doby, kdy v ČR vládla pětikoalice. Navíc s nesplacenými stamiliardovými dluhy, blokujícími jakýkoliv rozvoj ozbrojených sil a zatěžujícími mnoho generací českých občanů nutností jejich splácení.

Možná je ještě čas to zastavit, ale moc ho nezbývá.

sdílet na

98 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jura S
17. 6. 2024 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tank je celkově zastaralý krumpl, v době lancetů , jistě budou vyvinuty i specializované protitankové drony, které by třeba mohly v poslední fázi spustit raketový pohon a útočit v tlupách, pak nepomůže jakkoliv tlustý plech !!
Stejné s verglem F35, rusové s číňany už vyvíjejí bezpilotní stíhačky, které budou předsunuty o 400 km před doprovodný pilotovaný letoun (třeba SU57)… Bezpilotní stíhačka se nestará kolik “g” snese lidské maso, odpadákokpit, sedačka, katapult, podpůrné dýchání, monitory… a to je určitě tuna zbytečností…
Ale idiotská vláda pražsko-brněnské kavárny je 1000 let za opicemi…

Jura S
17. 6. 2024 10:36
Odpovědět  Jura S

Krom toho slavný vergl F35 vydrží nadzvukově letět jen 5 minut !!!! :-))) i ten Concorde to zvládl 3 hodiny ! Ruské migy s tím budou mít lehkou práci, to je jak když kočka honí želvu že…

Editor
17. 6. 2024 23:15
Odpovědět  Jura S

Stará poučka říká, že se amády vždycky připravují na minulou válku! I když na druhou stranu, žádné území není pod kontrolou, dokud ho nekontroluje chlap s kvérem a ten se tam musí nějak dostat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
17. 6. 2024 10:57
Odpovědět  Jura S

Nebuďte naivní. S jakým materiálem tady chcete nastartovat nějakou změnu? Copak to nevidíte, co se děje a jaký lid zde žije, lid kterému je vše šumafuk, neb je pro většinu obtížné myslet. V tomto kapitalistickém systému nemůže k ničemu kladnému dojít. Vidíme přece jací týpci to řídí. A kde máte nějaké moudré?

Jura S
17. 6. 2024 11:07
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Moudrých je dost, jenže v opozici….Bohužel… Ale co naděláme, když celá JEWropa je posedlá Satanem gryndýlu, LGBT, chciválčením…

Slovan
17. 6. 2024 13:00
Odpovědět  Jura S

Souhlas, že moudrých je dost!! Ti jsou tak moudří až na vyjimky, až jsou vych*ca*ní. A vo tom to je. Jenže se všichni bojí, takže nepoužitelní. Jinak kdyby byli tak mouří, tak už by se dávno spojili proti tomuto utlačování a okrádání národa. Čemu nám takých moudrých občanov, dal bych je bez polného súdu zastreliť.

Jaroslav
18. 6. 2024 11:37
Odpovědět  Slovan

Moudří nebo ne, na pozice se dostávají kariériste, kteří za udržení či postup udělají šéfům co jim na očích uvidí a i více, viz typický příklad NGS, Řehka . Potkal jsem jich za svou kariéru hooodně . Není to o inteligenci, ale o svědomí a charakteru. Za postup obětuji i vlastní mámu, natož nás či “nějaké ” Česko

Slovan
18. 6. 2024 14:58
Odpovědět  Jaroslav

Souhlasím, taky jich znám spoustu a pak to máme někam dotáhnout. Do prddellee.

Pavel z Moravy.
17. 6. 2024 13:09
Odpovědět  Jura S

Juro, kdyby v té opozici byli moudří lidé a chtěli změnu, tak už by tady dávno byla. Jenže v tomto systému, kde převažuje mamon a sobectví, kde nejsou základní strategická odvětví v rukou lidu změnami pár tváří bez určitého cíle jak dál se společností ničeho nedosáhneš. Socialismus cestu měl, pár grázlů ji narušilo a zkurvi.lo. Bez změny systému přijdou noví lidé a zase bude většině bližší vlastní prde.l než prde.l těch druhých. Tam musí přijít lidé, kteří upřednostní zájmy celku nad vlastními. Prozatím u nás žádného Ghándího nebo CHE Guevaru nevidím. Ono to není tak jednoduché, protože ten jedinec přináší oběť pro celek a často je mu za to napliváno do obličeje.

Jaroslav
18. 6. 2024 11:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ten systém byl zvenku neporazitelny a proto byli použiti vnitřní zrádci, pátá kolona. Ti, či jejich pohrobci, Marečkove nám dodnes vládnou a mají se dobře, dobře nám tak

Pavel z Moravy.
18. 6. 2024 13:22
Odpovědět  Jaroslav

Vidím, že to vidíte jako já. Přesně tak.

Albi
17. 6. 2024 11:23
Odpovědět  Pavel z Moravy.

comment image:
Hlavně text vpravo dole!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
17. 6. 2024 12:57
Odpovědět  Albi

Tedy, to se ti podařilo, nádherná fotečka. Lépe naši situaci vyjádřit nelze. Díky.

Slovan
17. 6. 2024 13:01
Odpovědět  Albi

😂 😂 😂 😂 👍 👍

cool
17. 6. 2024 16:01
Odpovědět  Albi
František
17. 6. 2024 15:03
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Bohužel z více jak poloviny lidí předělal Babiš očkováním Pfaizrem na nemyslící zombie. Poděkujme mu. A polpvině z toho zbytku je to šuma fuk. Je to už v pr..li.

Pavel z Moravy.
17. 6. 2024 17:30
Odpovědět  František

Naprosto souhlasím.

Jaroslav
18. 6. 2024 11:42
Odpovědět  František

Všichni mohli odmítnout. Já to udělal, covid jsem vyléčil vitamíny. Tlak a citové vydírání bylo ovšem veliké

Gales
17. 6. 2024 19:11
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pávek prej házel granátem a půl Libavé je v luftě.

Jaroslav
18. 6. 2024 11:44
Odpovědět  Gales

To byla nejspíš ta slibovana munice pro ukro. Bouchla ovšem předčasně. Ten Baširov to popletl, nebo snad ne?

PřemekJ
18. 6. 2024 13:46
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Všichni nemusí vědět, že reformní tým nejen že existuje, ale má i vše podstané již připraveno. Jsme s Vámi!

Pepan
17. 6. 2024 10:45
Ohodnotit příspěvek :
     

No pokud se toho ve zdraví dočkají, budou se tito a nejen oni zodpovídat za více podvodů, zlodějen a ožebračování národa a trest by měl být ten nejvyšší, to že byl zrušen nic neznamená. Kolik toho bylo ” zrušeno ” a ejhle, jedeme podle páníčka pro něj také žádné závazky neplatí když není po jeho.

Autor
17. 6. 2024 11:16
Ohodnotit příspěvek :
     

No, já bych nespěchal s odsuzováním tanků do starého železa. Správněvybavený, kvalitně řízený tank se sehranou posádkou je minimálně podstatná hrozba stále. Ne vždy se bojuje, jak ukazuje Ukrajina, na poli boje.
Ale pravdou je, že “bezpilotní” výzbroj (závorka proto, že tak jako tak to prostě musí být řízeno i když z “povzdálí”) bude hrát stále větší roli. Jenže má to stinné stránky, které jsou např. v tom, že v použití proti bezbranným civilistům je to v podstatě sen skutečných diktátorů (uvidíte do cca 5 let i u nás!).
Vojenské operace, klasického vzoru, nejsou na Ukrajině v podstatě možné z několika příčin. Ale pokud bude skutečně velká válka světového rozsahu, pak naopakpodle mne vzroste význam techniky přímo řízené, např. typ podle Armaty s “pustými věžemi” Pak totiž nepomůže žádná technika dálkově řízená, protože bude nepochybně využito v masovém měřítku REB přístrojů na rušení spoojení. Umělá unteligence je rovněž náchalná i autonomně k takovému rušení.
Nkonec se klidně může stát, že bojovat se bude doslov a do písmene kameny a klacky.
Na Ukrajině se uplatnilo to, co někdo umí ovládat … pokr.

Jura S
17. 6. 2024 11:23
Odpovědět  Peter 008

No neviděl bych to tak, že je možné rušit všecko… někdo zas opráší mechanický strojek s gyroskopem z V1, V2… nebo tam bude čistě optické čidlo bez GPS…

Autor
17. 6. 2024 11:27
Odpovědět  Peter 008

.. je to kvalkitně vyrobeno a dá se to modernizovat (to záleží na kvalitě průmyslu a inženýrů). Nejlépe se ukázala “stará sovětská technika” která byla modernizována a je dostatečně schopná té modernizace. Z obou stran. Moderní výzbroj, především zápdní, která je mnohem více elektrinozována, ukazuje na své slabiny složitostí obsluhy, poruchovostí atd. a především drahotou, protože nebyly vyráběny PRO válku, ale pro trestní, karatelské expedice proti slabším protivníkům.
Ne pokrok nelze zastavit, ale je třaba dobře chápat nejen boj v konfliktech, ale i rozdíly v rozsahu a také to, že za vším stejně budou lidé.
Umělá inteligence, tak jak v této době je, je nafouknutá bublina, která při vekém spoléhání na ní může znamenat porážku.
Kdyby totiž to byla skutečná umělá inteligence, pak by byla svým způsobem do značné míry nezávislá na svých tvůrcích (to dokazují i proniklé “úniky” z vědeckého výzkumu a “prktických” zkoušek, kdy se chová nepředvídaně). V podstatě by to byla inteligence, která by prodělávala – byť třeba zhuštěně . všechny fáze vývoje lidského intelektu se všemi riziky. Proto souč. Umělá inteligence je mnohem spíš “pouze program”.
pokr.

Autor
17. 6. 2024 11:41
Odpovědět  Peter 008

Jen si stačí vzpomenout, kolik se toho popsalo o zázračných zbraních, které se v praxi ukázaly mírně řečeno k ničemu. Dnes již v podstatě “senilní dědeček” F35 je toho slušným příkladem, stejně jako zaspalý vývoj obrněné techniky na Západě.
Kromě toho, pokud by došlo k válce, té velké, kde bude brát KoZa novou a novou techniku a lidi?
Připomenu – ničení průmyslu pokračuje (i v USA, přes všechna slova i “investice”), kde se vezmou odborníci, když nejdůležitější je prostě si užít, vyzkoušet drogy a sledovat tupé filmy a poslouchat debilní písně? A hlavně pořád a pořád a pořád nakupovat cokoliv. KoZa si založila minu pod zdraví svých potenciálních poslušných vojáků očkováním a i jinak … jak pak chcete s infaltilní mocí, i stejně postiženým vojenským velením bojovat s odhodlaným, tradic se držících, protivníkem?

Putinovec
17. 6. 2024 12:13
Odpovědět  Peter 008

Já zase doufám , že si uvědomíme , nepotřebnost zbraní .

Jura S
17. 6. 2024 12:48
Odpovědět  Putinovec

No to by byl ráj na světě…. nebýt těch anglosasů….

Albi
17. 6. 2024 12:49
Odpovědět  Putinovec

To by ale museli všichni a bez výjimky – zatím se tak nikdy a nikde nestalo.

Pavel z Moravy.
17. 6. 2024 14:59
Odpovědět  Albi

A nestane, ale zatím to byla nejrozumnější řeč ze všeho. Na to člověk nemá. Nejlépe to vyjádřil jeden spolupracovník Einsteina- někde v průběhu evoluce došlo k chybě a vyšel z toho člověk- zvrhlé zvíře.

Tupý hulvát
17. 6. 2024 14:42
Odpovědět  Putinovec

Čím si to uvědomíme?Tím chamtivým,prolhaným,bezohledným mozkem,bažícím po moci,mamonu a okrádání každého každým?Svatá prostoto.

17. 6. 2024 15:43
Odpovědět  Putinovec

To se nikdy nestane. Jak říkala v různých obměnách moje bábrle: “Demokracie je fajná věc, ale jak nemáš za prdelej klacek, tak tě vlci sežerou.” A měla pravdu. Lidi jsou lidi už dávno před dobou, kdy měli jen jedno sapiens, a když ke změně v myšlení nedošlo za šest milionů let, kdy se od společného předka lidí a šimpanzů oddělili, nehrozí, že v jejich vzorci myšlení nějaká ideologie něco zásadního změní. Je to danost a z toho by se mělo vycházet. Klacek za prdelej bude nutný furt.

Editor
17. 6. 2024 23:21

Pan Werich v jedné slavné předscéně z Těžké Barbory říká, že každý morální předpoklad musí být materiálně vyfutrovaný klackem!

18. 6. 2024 01:46
Odpovědět  scipio

17. 6. 2024 15:46
Odpovědět  Putinovec

Ježíšmarjé, čeká na schválení!
Tak ještě jednou a s pomlčkami:
To se nikdy nestane. Jak říkala v různých obměnách moje bábrle: “Demokracie je fajná věc, ale jak nemáš za pr-delej klacek, tak tě vlci sežerou.” A měla pravdu. Lidi jsou lidi už dávno před dobou, kdy měli jen jedno sapiens, a když ke změně v myšlení nedošlo za šest milionů let, kdy se od společného předka lidí a šimpanzů oddělili, nehrozí, že v jejich vzorci myšlení nějaká ideologie něco zásadního změní. Je to danost a z toho by se mělo vycházet. Klacek za pr-delej bude nutný furt.
Jestli to tu bude dvakrát, tak se omlouvám – může za to robocenzor.

ryba
17. 6. 2024 17:35
Odpovědět  Putinovec

Heuréka, to si zaslouží potlesk ! Bezkonkurenčně nejlepší směr uvažování !!!

17. 6. 2024 15:54
Odpovědět  Peter 008

Tady je nový ruský tank:
https://www.armadnymagazin.sk/2024/06/16/tanky-t-80bvm-s-komplexom-nakidka-zisli-z-vyrobneho-pasu/
Sice mi s tou antidronovou stříškou, když si odmyslím lauf, připomíná spíš parní válec z mých klukovských let, ale tanky zřejmě budou mít i dál své pevné místo. Jinak by toho dle mého Rusové neinvestovali.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ryba
17. 6. 2024 17:33
Odpovědět  Peter 008

Hm, oba se úvahami pohybujeme v různých horizontech budoucnosti.

ryba
17. 6. 2024 17:29
Odpovědět  Peter 008

A co když se programování natolik vypiluje, že už operátorů nebude zapotřebí ?!

Boomer
17. 6. 2024 18:45
Odpovědět  ryba

.. tohle už existuje, střely, které po odpálení dokáží samostatně detekovat možné cíle, podle přednastavených parametrů určit přesný typ i s optimálním bodem pro zásah, a podle toho upravit svoje chování v terminální oblasti. Značně zdokonalené modifikace předchozích typů “fire-and-forget”…

Albi
17. 6. 2024 11:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavá informace – nevím, proč se všichni obáváme ukrajinské elkonomické pomoci: Hle co “vykoumali” naši odporníci (“p” není překlep) a co my – dezoláti odmítáme vidět a slyšet:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-vyzirkove-z-ukrajiny-je-to-presne-naopak-prispivaji-i-ceskym-duchodcum-253744#
Uprchlíci se Česku začali ekonomicky vyplácet. Drobně pomáhají svojí prací i českému důchodovému systému.
Státu se přitom už od druhé poloviny minulého roku začali uprchlíci vyplácet, jak ukazují ekonomické modely zveřejněné Ministerstvem práce a sociálních věcí. Za celý loňský rok ještě mírně převážilo 21,6 miliardy nákladů nad 21 miliardami korun na příjmové stránce.
Uprchlíci víc přispívají, než kolik stojí. První letošní čtvrtletí už ovšem dominují příjmy. Česku uprchlíci přinesli na daních a odvodech 6,4 miliardy korun, zatímco výdaje představovaly 3,5 miliardy korun.

(Proč tedy byla nutná “důchodová reforma” – ještě k tomu tak rychlá a hlavně drasticků vůči těm důchodcům budoucím???)

Autor
17. 6. 2024 11:50
Odpovědět  Albi

Mohlo by vás to zajímat. Na stránce https://ria.ru/ jsou především články ze zahraniční politiky doprovázeny ilustracemi vytvořenými “umělou inteligencí”. Některé jsou hodně zajímavé.
Třeba zde k článku: Hegemonie USA oficiálně skončila
https://ria.ru/20240616/ssha-1953117372.html

Albi
17. 6. 2024 13:22
Odpovědět  Peter 008

Díky za odkaz. Co se stalo v r. 1971 s dolarem jsem už kdysi četla.
A tenhle článek dobře vystihuje, proč USA tak šílí – otroci se spojili a hrozba konce hlavně USA + VB se přibližuje – řekla bych – téměř kosmickou rychlostí.
Prošvihli šanci, zůstat v čele s jinými – spolupracovat jako rovný s rovnými. Co chtěly, to mají. Stálo jim to za to???

Jinak už víc rozumím těm našim zprávám a radám.
Před pár dny na nNovikách či Seznamu článek, ve kterém se psalo, že (zaostalí) Češi pořád mají své peníze (v řádu bilionů Kč) uložených v bankách na spořicích, či termínovaných vkladech a doporučují investovat – prý “včera bylo pozdě” – hlavně do dluhopisů – do českých nebo amerických a lákali “investory” na úrok přes 10% p.a. 🙂 (celý jsem nečetla, nehodlám se řídit jejich radami, i kdybych na investování měla, jakože nemám). Mám za to, že je v podstatě jedno, jestli české nebo americké. Obě ekonomiky jsou setrvale v háji. Jen ty peníze, uložené na americké dluhopisy se možná dají rychleji přesunout do těch nejsprávnějších rukou. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
17. 6. 2024 14:51
Odpovědět  Albi

Tady jde jenom o okradení, protože jinak jsou vklady pojištěné, jenže já říkám, že ani to jim nemusí být na překážku, čmrdlíky nebudou, krachne to a hotovo, pokud to nesežere trojciferná inflace, jako ta 300 % v Argentině. A ten ujetej s pilou v té Argentině bude dávat ukrošům zbraně a jeho lid žebrá. To prostě nevymyslíš, jak je ten plebs z většiny blbý, koho si volí a kým si nechává navlékat smyčku na krk. Jsem úplně ten neobyčejnější týpek, ale takový idiotismus od většiny těch ovcí, k tomu fakt není co říci.

Autor
17. 6. 2024 16:31
Odpovědět  Albi

Vidíte. A já chtěl především upozornit na celkem zajímavé obrázky 🙂 🙂

17. 6. 2024 15:59
Odpovědět  Peter 008

Bohužel / Unfortunately
Přístup na požadovanou internetovou stránku byl zablokován na základě povinností vyplývajících z legislativy České republiky / Evropské unie.

Editor
17. 6. 2024 23:24

zkus to přes VPN

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
18. 6. 2024 01:50
Odpovědět  scipio

Jsem nejen starej, i když ještě čipera, teda když chci, ale taky bl-bej.
Já ani nevím co to VPN je, natož abych to přes něj zkoušel. Jojjo, nemám to se sebou lehký.

Editor
18. 6. 2024 21:46

aha… tak se zeptej strejdy G.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
17. 6. 2024 12:46
Odpovědět  Albi

👍 to je to samé, jak to foto s veganským vlkem!
Věřte jenom sobě!

Jura S
17. 6. 2024 12:47
Odpovědět  Albi

To jsou zkreslená data, sice odevzdali 3 miliardy na daních za kvartál, ale loni “šul nul” .
ALE, ALE – je jich tu 355 000 , tedy i kdyby bydleli po 4 kusech je to 88 750 bytů, které ONI NESTAVĚLI ! Když vezmeme hypoteticky, jako průměrově v ČR CENU BYTU na 3 mega, tak je to 266 miliard v bytech, které měly být pro čechy…. A byly asi i pořízeny za české prachy…. proto mladí češi bydlí v lepším případě u maminky, v horším kdesi pod mostem….

Jura S
17. 6. 2024 14:03
Odpovědět  Jura S

NAVÍC ! 350 tisíc ukrajinců dojí náš ZDRAVOTNÍ SYSTÉM, u nich žádný nebyl… to jsou další desítky miliard do mínusu….

Jura S
17. 6. 2024 15:22
Odpovědět  Jura S

Dřív si prachatí ukrouši jezdili léčit bolístky za SVÉ na Krym, dneska to mají v Práglu ZADARA…. no neber to…

Albi
17. 6. 2024 15:37
Odpovědět  Jura S

To mi povídej!
Možná, že vláda nás chce jen pobavit “černým humorem”. 🙂

Ještě jedna zajímavost – sice mimo téma článku, ale “práci” našich “exúertů” vystihuje přesně:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-v-cesku-zdrazily-cigarety-cerny-trh-prudce-roste-a-stat-trati-miliardy-253903#
Růst cen tabákových výrobků způsobil rozmach černého trhu a nárůst dovozu levnějšího zboží ze zahraničí. Stát kvůli tomu ztrácí miliardy ročně. Objevují se i expertní návrhy na zavedení specializovaných prodejen tabáku.

Copak by idiot dokázal vymyslet něco podobného?
Specializovaná prodejna zabrání pašování asi tak, že místo nakupování toxického ruského plynu prázdné zásobníky naplníme pouhým jeho šetřením! 🙂 🙂 🙂

Slovan
17. 6. 2024 16:02
Odpovědět  Albi

Tak já jsem nekuřák ale žádné jsem v tom nebrániol. To zase ne, takový já jsem dobrák a přející člověk. Vím o tom, říkají o mě, že jsem hodný člověk.

Joe Arp
17. 6. 2024 16:07
Odpovědět  Slovan

Tvá pověst dobráka dolétla až k nám na Zakarpatí, kdy se můžem nastěhovat? Jsme nekonfliktní čistotná 8mi členná rodina. Rádi vypomůžem s hřebelcováním papagájů.

Slovan
17. 6. 2024 17:40
Odpovědět  Joe Arp

Klidně hned, rád uvidím blázny co se pohrnou do Čech, kde to může každým dnem začít bouchat. To bude humorné. 🤣

Joe Arp
17. 6. 2024 18:36
Odpovědět  Slovan

Díky, mohl bys nám zaplatit stěhováky a pro začátek vyřídit dáfky? U vás doma se nebojíme, Pávek, 4ernohová a kadet Bígl-lipavský jsou jak bohatýři z Ruských bylin tam u vás si Putin ani neštěkne!

17. 6. 2024 16:04
Odpovědět  Albi

Škoda, že už jsem dědek a nemám k dispozici půl mega. Vrátil bych se k dobrodružnému životu pašeráka.
A proč by se nenaplnily pouhým šetřením? Nabiulina zase získá dostatek bytů tím, když zatrhne bytovou výstavbu. A to je panečku nějaká persóna, když si ji považuje MMF tak, že ji vyznamenal.
P.S. Obávám se o Irenu (překladatelku politruka) – a nejsem sám. Už dva týdny na jejím webu ticho, přičemž web je funkční, jak dokazují obavy jejich čtenářů:
https://vk.com/irenaaneri

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 6. 2024 16:23

Sem zapomněl. Zloduch Putin zase řádí:

Výbuch munice ve vojenském prostoru Libavá. Na místě devět zraněných
Vážná nehoda se v pondělí dopoledne stala ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, kde vybuchla zatím blíže neurčená munice, uvedla armáda. Na místě jsou zranění. Zasahuje vrtulník záchranné služby. Událost řeší Vojenská policie.

Zajímavý na tom ale je, že zloducha Putina a Čuka s Gekem zatím nikdo nezmínil, i když řachla munice, zato čmouda z Kolumbie podmáznul, aby zapálil autobusy. Ale zkoušej to, ne že ne. Náznaky už tu jsou:
Před deseti lety zasahovaly bezpečnostní složky i armáda u výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Při explozi prvního skladu v říjnu 2014 zemřeli dva lidé, druhý sklad vybuchl o dva měsíce později. Až v roce 2021 se ukázalo, že jsou do incidentu zřejmě zapojeni příslušníci ruské vojenské tajné služby GRU – Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vybuch-v-libave-40476670#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest258_redesign_vyhledavani_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Tož jsem zvědavej co z těch idi-otů vyleze dál.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
17. 6. 2024 16:28

Tak, kdo si počká, ten se dočká, jejich ohořelé pasy se už vyrábí a transportují. Necvičíme na Libavé náhodou ty Ukrodborníky?

17. 6. 2024 17:37
Odpovědět  Joe Arp

Přesně. Proto asi ta ostražitost. Je jim bl-bý žvástat, že je ta budoucí železná natopěst prolezlá proradnejma zloduchovejma agentama se sirkama.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
18. 6. 2024 15:54

Nezemřeli, nebyli tam! Mám záznamy. Mimo, …sklad č. č.16 byl prověřen do poslední bedýnky a kousku.Čuk + tam nebyli- ani ve Vrběticích.Čoudelkova fikce .Vrbětice hořeli již před několika cca minutami. Ráno byli majitelem odvoláni všichni brigátníci. Požárníci odjeli před výbuchy , ale na zrcátkách ze záznamů ( zpětných) )je vidět požár na střeše. Kolik se ztratilo zbraní a zakázaných protipětipěchotních min?

Administrátor
P.A.Semi
18. 6. 2024 23:25

Zajímavé na tom také je, že leckdo, především ČT, to žlutě vytrubovala celý den, výbuch ve výcvikovém prostoru Libavá…

Jaksi při tom zapomněli zmínit aspoň na okraj, že tam probíhal výcvik Ukrajinců…!

Deadly explosion rocks Czech military base used to train Ukrainians
(RT anglicky)

πα½

Jura S
17. 6. 2024 16:26

Tak tak, mě vodešla po Pfizeru levá hnáta, a takový jsem byl horal… nakoupil bych v Polsku žvára za 70 a prodal v čehůnistáně za 110… Pěkně každý den krosnu na záda… byl bych za chvíli melounář, a ještě sport na zdravým vzduchu…

17. 6. 2024 18:00
Odpovědět  Jura S

Já bych nejspíš oprášil starý kontakty mezi jugošema – ted už tedy bejvalejma, ale sichr jsou tam zahnízdění furt – v okolí Prátru ve Vídni. Tam přes Bratislavu a zpátky střídavě přes Mikulov a Dvořiště, s různejma vejletníma odskokama, abych z toho taky něco měl. Sice bych moc nevydělal, ale zato, v podstatě zadara, a ještě by mi zbylo, toho hodně prošmejdil – do furtálu si stejnak nic nevezmeš.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tom
17. 6. 2024 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Náhodou, KoZa taky nespí a předělávají tanky na drony. Ve vzduchu, je prej hledat nikdo nebude.

Pijack
17. 6. 2024 13:40
Odpovědět  Tom

KOZA půjde ještě dál a předežene všechny, protože bude vyrábět pohon tanků a letadel bateriemi 🙂 🙂 🙂

Tom
17. 6. 2024 14:04
Odpovědět  Pijack

… no to by už bylo v úplný prdeli, kdyby je už ani slyšet nebylo.

Autor
17. 6. 2024 17:02
Odpovědět  Pijack

Lithium nebude dost a tak přemýšlejí o pohonu na produžovačky el. energie. Takový tank nebude omezen kapacitou baterií a nezáleží, kolik bude vážit. Dá se na něj namontovat ochrana jak před drony pozemními, tak i před vodními drony.Barvy budou pestré, duhové, posádky budou povinně skládat zkoušku z LGBT+ vědomostí a velet mu bude povinně feministka. Posádky budou jen liberálnch názorů, aby nepřebíhaly k nepříteli. Na tank se nasune ochrana před sexem, čímž bude ve vlastním světě a “neviditelný” pro ruskou armádu. Uniformy budou z úsporných důvodů pestré a plošně co nejmenší, což se pro větší efekt doplní mávátky, fáborami, odrazovými čelenkami, náušnicemi (vlastními). Na nohou budou jen nízké ponožky, zkrátka někde se musí ušetřit, aby bylo na generálské platy. Každý velitel tanku – feministka – bude v ruce třímat hůlku Harryho Pottera a mávaje jí pronášet: “Uvindous na vás!” nebo “gůůůgle si vás najde!”
Všechny tanky budou mít sociální zařízení a pampersky v povvinné výbavě.
Je to skvělý způsob, jak prudce omezit feministické hnutí 🙂 🙂 .

comment image

17. 6. 2024 21:31
Odpovědět  Peter 008

Ajajaj! A co na to babuška jaguška, že jí takhle zpotvořili chaloupku?

katango
19. 6. 2024 20:36

Ty máš svaly, já mám čáry!

20. 6. 2024 13:19
Odpovědět  katango

🙂 🙂 🙂

Bořivoj
17. 6. 2024 12:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialová vláda korešpondenční volbou si udrží moc i v roce 2025.

Standa
18. 6. 2024 15:42
Odpovědět  Bořivoj

Napsal jsem k tomu zde článek! Korespondenční volba. Můžete vědět do čeho jdete! Dohledejte! Mě je to už jedno!

Bai
17. 6. 2024 13:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo za to všechno zaplatí a kdy?

Tupý hulvát
17. 6. 2024 15:32
Odpovědět  Bai

No kdo asi, rozpoutali jsme válku s Ruskem a ta snad něco stojí!

Václav
17. 6. 2024 15:45
Ohodnotit příspěvek :
     

já myslím, že brzo všechno skončí. V srpnu můžeme očekávat světelný paprsek a konec matrixu. Uvidíme, kdy nastane zlatý věk. A stihačky už nikdo kupovat nebude a tanky také ne.

Jura S
17. 6. 2024 17:26
Odpovědět  Václav

No zní to skvěle, jen aby onen “světelný paprsek” nebyl od Gatese :-)))

Tom
17. 6. 2024 18:22
Odpovědět  Jura S

…nebo nedej Bože z něho neoslepli.

zuzana
17. 6. 2024 15:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Bývalý představitel Pentagonu: Vyzbrojování Ukrajinské neonacistické brigády Azov ze strany USA je projevem zoufalství

https://aktax.cz/byvaly-predstavitel-pentagonu-vyzbrojovani-ukrajinske-neonacisticke-brigady-azov-ze-strany-usa-je-projevem-zoufalstvi/

Bob
17. 6. 2024 16:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Čerňochová se obhajuje tím, že jedná na základě pokynu GŠ AČR. Jistě to má dobře podložené argumenty, analýzou vývoje konfliktu na UA, cenově zdůvodnitelné apod. Jinak nejenom jí, ale i náčelníkovi Řehkovi a potažmo dalším hrozí velká soudní ” kauzička “. Jenomže, na druhou stranu, Bába není takový sekáč. Sice je pravda ” velká huba “, ale realizátor nulový.

17. 6. 2024 18:07
Odpovědět  Bob

Po parlamentkách přijde jinej sekáč. Mladej. A ten se nezakecá. Už se o tom špekuluje:

Šťastné pondělí: Rodí se vláda ANO, Přísahy a KSČM. Bez Babiše v čele
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-stastne-pondeli-jindricha-sidla-8-sezona-stastne-pondeli-rodi-se-vlada-ano-prisahy-a-kscm-bez-babise-v-cele-253989

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 6. 2024 18:40

Ale nevypadaj ty špekulace až tak jakově:

Při neformálních rozhovorech pak politici a političky hnutí ANO připouští, že by pro ně nebylo špatné, kdyby se Kateřině Konečné nebo Filipu Turkovi … … podařilo letošní úspěch zopakovat i napřesrok.
A tady si taky anáci pomlaskávaj:
„Kateřina Konečná je opravdu erudovaná. Tu značku KSČM měla upozadit už dříve,“ uvedl zdroj z vedení hnutí ANO. Rudé třešně i další odkazy na komunistickou centrálu z letošní kampaně zmizely.
https://www.novinky.cz/clanek/volby-eurovolby-ano-je-v-euforii-eurovolby-mu-nasvitily-mozne-koalicni-partnery-40475673

Ono to nejspíš jinak nepůjde, než se spojit proti ničitelům třeba i s ANO, i když bych tam viděl radši SPD.
Proto taky mám na oka můru takovej vztek. Protože za ten výsledek může, vzhledem k jeho aukratickému “vládnutí” v SPD, on a nikdo jinej než on.
Nemůže to ted svalovat na jiné, že mu toho Macha našeptal asistent pana Davida Čermák.
Taky dobrý, že. Davidův asistent zlomí oka můru k tomu, aby Davida, jemuž asistuje, odsunul, a dal na první místo libertariána. A okamůra poslechne a jednoho z nejproduktivnějších členů SPD klidně odsune! To tedy jsou – Čermák a oka můra – “chatakteři”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
18. 6. 2024 08:37

Milane, snad tomu nevěříš, že tady je možná nějaká skutečná hodnotná změna? A co budou dělat s touto rozkradenou a vybrakovanou zemí? Kdo tu postaví špičkový průmysl, který bude schopen konkurence? A kdo by tam dělal, ukroši? A jaký systém vymyslí? Urvi co můžeš, nebo jedeme pro celek? Kde máš k tomu materiál, který bude mít zájem pracovat pro vlast? Tihle současní mlaďoši už nejsou jako jsme byli my. Tihle si chtějí ve většině pouze užívat. Ale kdo chce věřit, věřte.

Slovan
18. 6. 2024 09:14
Odpovědět  Pavel z Moravy.

I kdyby teď přišla změna, tak to bude trvat dalších čtyřicet let, než se to dá trochu do kupy. To už tu ty, my, maminko nebudete a hlava, tak ta tě tuplem bolet nebude!! 😂

Pavel z Moravy.
18. 6. 2024 09:54
Odpovědět  Slovan

Jelikož čítávám aeronet, tak vím, že tam už nějaký rok píše člověk s přezdívkou PaVo. Nu a píše docela dobře a dnes to shrnul jednoduše. Nevěřím nikomu a jdu raději do lesa. Já myslím, že nic lepšího se ani udělat nedá. Čekám až přestanou ty odpolední bouřky a budu dělat to stejné. Ještě si konec života kur.vit zaprodanými a narcistickými hajzly. Když to jde, tak si dobře uvařit a bavit se tím, co má jeden rád. Možná to není nejlepší přístup, ale začínám to mít v číči. Já jim nikdy těm škůdcům do ři.ti lézt nebudu, ale dělat si kvůli nim těžkou hlavu, ať mně prd.el políbí. A jestli jim chtějí ostatní sloužit a vylizovat ři.ť, ať to dělají. Mám jiné věci na práci. Když na to přijde, třeba procvičování polohy ležícího střelce.

18. 6. 2024 15:34
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nemusíš lízt škůdcům do ři-ti. Škůdcům stačí, když si většina občanů řekne, že nic nemá cenu a nejlíp se proto na všechno vys-rat. A stádo vovčanů, co kdysi byli občany, utěšeně narůstá…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
18. 6. 2024 18:46

To mi chceš říci, že politici a političky konkrétně z hnutí ANO začnou najednou přemýšlet vlastenecky? A hlavně, že to budou myslet vážně, vše pro vlast? Kolik jich tam bude, kolik z nich to dělá jen pro kešeni svoji a svých blízkých? Kurdyna vždyť doteď vždy hlasovali s eurohujery. A prašule nesmrdí. Brusel je drží pod krkem, možná ani nevíme čím vším. Já jim nevěřím ani prd z vejfuku. A všichni ti z opozice, co dělají? Dohadují se, kdo má být větší šéf. Já se vovčanem nestanu, neboj, ale také nebudu komukoliv kdo bude mazat lidem med kolem huby skákat na vějičku. Někteří germáni již konvertují k islámu, už se tam venku modlí na koberečcích k Aláhovi, v USA ve všech 50 státech staví jakási divná detenční centra, naši zemi již spolkli, zadlužili a vše rozkradli, teď půjdou ještě dál a my se budeme dohadovat kdo má vládnout? To musí být skutečně slušní lidé a vlastenci a musí se vyslovit o cestě kterou se vydají. Ale s takovými, kteří to hrají jak se jim to hodí, tedy s ANO, to myslíš vážně? Tak na takové hrátky potom házím bobek, ať to vypadá jak chce.

18. 6. 2024 23:52
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Omlouvám se Pavliku, já to vzal zkratkou, že se mi nechtělo tapetovat, ale to podstatný jsem do toho zapomněl vsunout, a když jsem si to ted po sobě přečet, tak hrůza. Jenže jak to napsat aby to nebylo dlouhý? To nevím. Tak jen tolik – koalice s ANO bude nutná, protože jen v opozici, bez účasti ve vládě, je v této době už slepá ulička. Ale to je stejnak velká zkratka, která vypadá dost pitomě. Já se k tomu někdy vrátím, ju?

18. 6. 2024 15:38
Odpovědět  Slovan

Viz re jmenovci

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
18. 6. 2024 18:49

Jelikož jste starší ani si nedovolím nesouhlasit, máte absolutní pravdu a já se i toho držím. Dobré papání (dokud je to vše k sehnání) soudky piva dvandy mám s donáškou až k pípě. Jelikož mám všude spousty na Moravě, tak pálenky mohu mít co se mi zachce. Také mi chutná Jack Daniels Fire. Když je ve slevě 0,7l se dá sehnat do 450,- kč. Jednou do týdne objedu regionální uzenářství a ještě po cestě domů za volantem něco prachprostě sežeru. A vůbec se nestydím.

Pavel z Moravy.
18. 6. 2024 19:07
Odpovědět  Slovan

Tak mně tu prodejnu kde jsem nakupoval to masíčko z našeho blízkého statku zavřeli, nevím proč. Nesnažím se to chápat, tržní bordel je tržní bordel. Lidi asi nakupují ten hnus z těch supermarketů kde je to levnější ale hnusné. Ještě tady naštěstí je u prodejny Penny řeznictví z Jižní Moravy, nějaký Makovec a ten je docela dobrý. Ale ceny lezou pěkně navrch. Ale to je normál, v chudobné kolonii to tak musí být. Hloupí se musí dojit, dojit a dojit.

Pavel z Moravy.
18. 6. 2024 18:55

Milane, vše nejlepší k jmeninám. Výměny názorů jsou potřebné. Nejsme unifikovaní pitomci. Takové by z nás chtěli mít. Čau.

Slovan
18. 6. 2024 20:06
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jó i já se přidávám ke gratulaci. Už hodinu vybírám kam to dám. 🌹🍺🍺🍀🤗

18. 6. 2024 23:56
Odpovědět  Slovan

🙂

18. 6. 2024 23:56
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Dvěma Pavlíkům:

Jéééé, já mám jmeniny! Kurwa a já zapomněl popřát synkovi – taky je má. Kdyby mi ten pacholek popřál, tak bych aspon veděl, že je mám.
Takže díky kluci.

PřemekJ
18. 6. 2024 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Jardo, pro čekat na volby, ono lze začít věci zgruntu řešit již letos, pravděpodobně do švestek!