blogpolitika

Česká i Slovenská vláda se zaručily za dluhy Ukrajiny u bankéřů! Co z toho plyne?

14.prosince 2022

Česká republika bude ručit majetkem za Ukrajinský dluh soukromým bankám, a bude po dobu několika let místo Ukrajiny splácet úroky z tohoto ukrajinského dluhu soukromým západním bankám. Tento závazek podepsala před pár dny v Bruselu Fialova vláda, a její ministr financí Zbyněk Stanjura byl za tento čin dokonce odměněn portrétní fotografií na čelní straně bruselského oznámení o půjčce 18 miliard EUR (450 miliard CZK) Ukrajině. Slováci mají smůlu, jejich vláda to podepsala také. V dnešní analýze si celou půjčku Ukrajině, u které budeme splácet úroky, a ručit, že ji Ukrajina splatí, podrobně rozebereme.

Ukrajina potřebuje 5 miliard EUR měsíčně, aby se nezhroutila, proto potřebuje značné půjčky. Jenže úvěrový rating Ukrajiny je CC (Fitch), což znamená: vysoké úvěrové riziko, pravděpodobně dojde k nesplacení dluhu, a při tomto ratingu žádná soukromá západní banka Ukrajině nepůjčí ani vindru.

Aby se Ukrajina nezhroutila, vymysleli Brusel a Stanjura následující fintu – země EU se za splácení Ukrajinské půjčky u bankéřů písemně zaručí, a budou za Ukrajinu splácet také úroky z půjčky.  Bankéři tak nenesou žádné riziko, a 18 miliard EUR Ukrajině rádi půjčí, a protože se těší na mastné úroky i z českých a slovenských kapes, a mají také jistotu, že v případě nutnosti, když jim Ukrajina dluh nesplatí, zabaví také české (slovenské) lesy, elektrárny, nemocnice a další zbylý státní majetek, a prodají ho v dražbě. Pro bankéře je to skvělý obchod, pro Čechy a Slováky katastrofa!

V moderní ekonomice platí, že výše splátek státních dluhů roste s inflací. (Viz. Materiál ČNB, který toto naše tvrzení potvrzuje.) Dnes je navíc inflace vysoká, a tak by i půjčka Ukrajině měla mít vysoký startovní úrok.

O tom, že Ukrajina nebude schopná splácet svůj dluh, jsou přesvědčeni nejen bankéři (Fitch – CC), kteří varují před půjčkami Ukrajině, ale i MMF se sídlem ve Washingtonu. Ten pověřil svého experta Gavina Graye, aby provedl ve dnech 11. až 22. listopadu inspekci Ukrajiny, a pan Gray po ukončení inspekčních pohovorů do Washingtonu ohlásilVálka má nadále zničující sociální a ekonomický dopad na Ukrajinu. To zahrnuje značnou smrt civilistů, přesídlení více než třetiny populace prostřednictvím migrace nebo vnitřního vysídlení, a kolosální škody na infrastruktuře a výrobní kapacitě. Očekává se, že ekonomická aktivita se stabilizuje v roce 2023 s růstem na úrovni 1 procenta podle základního scénáře po letošním poklesu o 33 procent. Očekává se, že inflace zůstane v průměru zvýšená kolem 25 procent. S pokračující válkou bude Ukrajina i nadále vyžadovat značné vnější financování, aby zajistila dostatečné zdroje pro základní funkce státu a zároveň zachovala ekonomickou stabilitu

25. října letošního roku, šéfka MMFKristalina Georgieva, (mimochodem prosazená Sörosem), oznámila, že Ukrajina bude potřebovat 5 miliard USD měsíčně po celé období, které MMF klasifikuje ve svých dokumentech jako recovery phase. Recovery phase je přitom MMF klasifikovaná jako období trvající 2 až 5 let. (Zde.Str.6) Přičemž z kontextu jejího proslovu ze 25. října letošního roku vyplývá, že recovery phase nastává, až po ukončení války, a nebo po jejím zakonzervování do latentního stavu jako v letech 2015-2020.

479 miliard USD (12 bilionů CZK, 170% celého HDP Česka za rok 2021, 240% HDP Ukrajiny 2021! 2,7% HDP celé EU) bude podle Kristaliny Georgievové potřebovat Ukrajina na svou poválečnou rekonstrukci! Pro srovnání. Celý Marshallův plán poválečné rekonstrukce Evropy realizovaný v letech 1948-52 měl hodnotu 13,3 miliardy USD, tedy pouhé 1,2% HDP USA v letech 48-52! Z těchto čísel je naprosto jasné, že není v silách současné EU, ani USA, které se potácí v krizi způsobené politikou Green Deal, a jen s obtížemi jejich ekonomiky konkurují čínskému vzestupu, aby sumu 479 miliard USD Ukrajině poskytly, bez toho, aby došlo k masovému zbídačení obyvatel EU i USA. Tím spíš, že k této sumě je třeba započítat již vyčleněné prostředky za letošní rok, které dosahují nejméně 50 miliard USD a EUR.

Na závěr listopadové inspekce na Ukrajině MMF nařídil Ukrajině dvě základní opatření – zvýšit výběr daní na předválečnou úroveň a zvýšit úrokové sazby z domácích finančních operací. Tento tlak bankéřů na Ukrajinu, aby vyždímala ze svých obyvatel každou hřivnu, kterou ještě mají, vytvoří brzy situaci, kdy si budou moci Ukrajinci vybrat život v bídě na Ukrajině, a nebo slušný život v Evropě. Ukrajina tak přijde o  miliony obyvatel v produktivním věku, a zbytek populace nebude schopen vytvořit ani předválečné HDP 200 miliard dolarů. Tím se Ukrajina dostane na úroveň 300% zadlužení v poměru k HDP, a nutně zkrachuje. EU a USA nezbude, než převzít dluhy Ukrajiny a zaplatit je, což vyvolá drastické snížení životní úrovně v USA i EU, inflaci a další Drahotu.

Tento pohyb Ukrajinců na východ, vyvolá značný nedostatek bytů a pracovních příležitostí v Česku i na Slovensku, který bude navíc kulminovat v době kulminace energetické krize a krize způsobené ztrátou obchodních trhů EU v Africe, Americe i Asii ve prospěch USA a hlavně Číny. Celou bídu navíc umocní politika Green Deal, která potřebuje ještě větší investice, než rekonstrukce Ukrajiny. Další peníze ze sociálních transferů ve prospěch chudých obyvatel EU sebere i rozsáhlá zbrojní výroba, která se chystá. Dojde tak zřejmě k sociálním bouřím, dramatickému poklesu porodnosti, a v řadě západních zemí zřejmě i k národnostním a náboženským třenicím. 

Vlády Česka I Slovenska by si tak měly uvědomit, že jedině včasný mír na Ukrajině, a přísná azylová politika, jsou jedinou možnou cestou ze současné krize.

Je 03.37 středa 14.prosince. Včera odpoledne jsem byl hostem u Petra Hájka na Protiproudu. Záznam našeho rozhovoru najdete po zveřejnění  zde ProtiproudTV.  Přeji Vám všem šťastné a veselé vánoce a děkuji Vám za dary i za pomoc. Doufám, že i přes současnou krizi budou naše analýzy i nadále vznikat díky Vaší podpoře. Gargamel.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.
https://www.michalapetr.com/

sdíletj na

178 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
14. 12. 2022 16:49

Nevím, jak vy, ale já mám osobní zkušenost, že každý druhý či třetí Ukrajinec smrdí. Prostě smrdí, no. Nevím, jak to na Ukrajině mají s mýdlem, vodou a hygienickými zvyklostmi, faktem ale je, že značná část Vasylů zapáchá. A myslím, že banderovští nacisti, kteří teď v Libavé školí naše špenáty, smrdí úplně všichni. A to je jeden z důvodů, proč zde tyhle smraďochy nechci. Půl milionu smradů je prostě moc.

Jan
14. 12. 2022 17:02
Odpovědět  Teuton

Vsak si zvyknes. Ze budes platit vecnou rundu za nacky ti nevadi?

Gales
15. 12. 2022 19:33
Odpovědět  Jan

Slovenská vláda padla.

Jaris
16. 12. 2022 04:22
Odpovědět  Gales

No konecne! Tak to bychom meli. Vyborne Slovaci, jen tak dal! Ted jeste si dat repete s vladou hovadskych bridilu v CR a odsoudit je na dvacet let kriminalu.

Helena
16. 12. 2022 08:18
Odpovědět  Jaris

Také gratuluju Slovákům, tam už ta mafie řádila jak černá ruka!! A teď přichází řada na ty hajzly tady !! Možná proto Rakušan odjel do USA, schovat se pod sukni svých pasáků-asi ho BIS bystro informovala. Ale ti hajzli odtud nesmí utéct – to musí být odstrašující a veřejné odhalení – a lidový trest, aby si to příště ti liknaví rozmysleli, dát se do služeb cizáckých zmr.ů. Bravo, Slováci, nenechte je zdrhnout !!

Pavel z Moravy
16. 12. 2022 13:54
Odpovědět  Helena

Rozdávají, zaprodávají a zadlužují naši vlast. S takovou není daleko k tomu, abychom skončili jako Argentina. Tito škůdci se musí zpovídat národu za svoji činnost. Víte ale paní Heleno, kolik mají pořád přeformátovaných podporovatelů?

Evžen
20. 12. 2022 08:23
Odpovědět  Helena

Slováci nemají nic vyhrané a jak předvídal Fico, Sulík se chce oklikou dostat spět do vlády a jak jsem Sulika poslouchal v TV tak měl Fico pravdu…!

Gales
16. 12. 2022 10:15
Odpovědět  Gales

Já už vím jak dopadne Evropa.Protože se musí chránit Amerika,aby najednou nezkolabovala a nenastal ve světě větší chaos jaký je,tak evropští jidáši ji chrání ,,dovozem” produktů a zboží.Rusku to vyhovuje,protože má čas na přesměrování ekonomiky. Takže opustilo evropské trhy – na žádost americkejch jidášů a nechalo je američanům. Po té,co se amíci napakují na Evropě,ji opustí a nechají svému osudu.A rusko už nebude mít taky zájem na ni.Takže se Evropo rozluč s prosperitou a užij si ,,zeleného údělu”. Jinak řečeno,bídy, svrabu a neštovic.Bay v lepších časech.

papa
16. 12. 2022 12:28
Odpovědět  Gales

No tak hlavně, že máte radost z temné budoucnosti našich dětí a vnoučat. Pokud jsou mladí pomílení je to naše dílo, že jsme to nechali dojít tak daleko. Naši rodiče se staralai, aby země kvetla a my předáme svým dětem avnoučatům svrab a neštovice a vy se z toho radujete?

Pavel z Moravy
16. 12. 2022 13:48
Odpovědět  papa

Gales říká pouhou realitu, nebo si snad máme lhát do kapsy? Tyto děti vychoval globál k obrazu svému. Tyto 20- 30 leté děti, o našich starších 40- 50 nemluvě mají snad svoji fungující mozkovnu, nebo by měli mít a budou se muset zamyslet, co s nimi plutokratická banda dělá. Pokud jim to nedojde, dopadnou tak jak říká Gales. Kdo nepřemýšlí, není mu pomoci. Nás také rodiče ve 30 nebo 40 letech nevodili za ručičku. Mamánci a mamánky dostali vše pod nos a nemuseli se o nic starat a dělat. Budou tedy muset začít nyní. Snad nechcete, aby jim jejich budoucnost ještě nyní opečovávali šedesátníci a sedmdesátníci, kteří mají nárok na odpočinek a klid. Co myslíte, cítí oni empatii ke svým starým rodičům a vůbec ke stáří. Někteří ano, ale kolik jich asi je. Takže o svoji budoucnost se budou muset postarat sami, nikdo to za ně neudělá. Život není procházka růžovým sadem, jak si většina z nich myslí.

Gales
16. 12. 2022 15:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak,tak.Starší jsou zkušenější a zodpovědnější.A proto jim to politicky myslí.Bohužel to nejde předat těm mladým a stejně jim to nic neřekne,protože osobní zkušenost je směroplatná.Ti zkušenější jim musí vysvětlovat situaci a nutit je k logické úvaze a snaze o věcech a souvislostech,přemýšlet.

Rattus
17. 12. 2022 16:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Naprostý souhlas.Vidím to doma.Žiji sám vdůchodu,syn 32 bydlí
60km daleko a pokud přijede tak 3krát do roka když má někdo se
zdejších jeho kamarádů narozky.Je to má chyba?Nejspíš.Ale co
si pamatuji snažil jsem se ho vézt vždy k práci ke které měl od
malička největší odpor,třeba jen úklid svého pokoje.Jen slovo práce
doslova nesnášel.Vidím to i na dětech svých kamarádů,kteří také
řikají,že i přes snahu vést je k práci a rodinnému životu neměli
úspěch.Jako by v té generaci byl nějaký program co vše blokuje.
Je to až zarážející.

Helena
15. 12. 2022 07:18
Odpovědět  Teuton

👍👍👍👍

Helena
15. 12. 2022 08:07
Odpovědět  Teuton

Nebojte se, brzy budeme smrdět také tak, potom už to neucítíte.

Autor
15. 12. 2022 10:35
Odpovědět  Teuton

Vím, že se na mně vrhnete, vím, že možná tohle bude smazáno. No budiž.
Nevím jestli ti ve vašem okolí smrdí. Ale řeknu vám jedno.
Bohužel jste se spustil na velmi nízkou úroveň. Na úroveň např. Angličanů, kteří vždy tvrdili, že každý “tvor” z jejich kolonií páchne, smrdí, je nemytý, že to ani nejsou lidi. Spustil jste se na jejich úroveň, vždyť oni sami “ti” tohle tvrdili o obyvatelích Doněcka, Luhanska i Krymu. Spustil jste se na úroveň právě nacistů, kteří opovrhovali všemi, kdo nebyl čistokrevný Němec. Vzpomenete si jak označovali nás obyvatele Čech a Moravy? Co o nás říkali? Vy jste zapomněl?
Kdybyste napsal, že nemáte prostě rád Ukrajince, že se tady roztahují, že hrozí bezpečnosti naší země, že tu nejsou vítáni, protože přece první povinností každého občana by měl být boj za svou zemi, a je fuk na které straně, ale boj, pak bych s vámi souhlasil, ale nemohu souhlasit s tím, když používáte rasistická vyjádření a styl myšlení. Pak se zamyslete i proč to u nás vypadá tak, jak to vypadá. Jedno slovo – rusofobie.

pokračování

Autor
15. 12. 2022 10:37
Odpovědět  Peter 008

Dokončení

Jsem pro to, aby jste si znovu uvědomil, co jste napsal za paskvil. Myšlenku chápu, ale absolutně neberu formu a styl a myšlenky o “nadřazenosti”:

Když na Doněcku chytili jednu z prvních návodčích střelby, přivázali ji ke sloupu jako Ukrajinci. Naštěstí se našli lidé, kteří ji nechali ihned odvázat a normálně ji obvinili. O co by pak lidi z Doněcka byli lepší než ti, kteří je zabíjeli?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Per
15. 12. 2022 13:25
Odpovědět  Peter 008

Jenže na UA by byla návodčí uvázaná ke sloupu a nikdo by ji neodvázal. Trochu z opačné strany.
Někteří lidé se ještě pořád chovají lidsky k nepřátelům, z jedné i druhé strany.

Markýza
16. 12. 2022 18:25
Odpovědět  Per

Vždyť o tom to bylo.

Teuton
15. 12. 2022 14:55
Odpovědět  Peter 008

Sedím vedle Ukrajince v metru, smrdí. Sedím s jiným Ukrajincem v kupé ve vlaku, zase smrdí. To samé v jiném prostředku MHD. Opět ukrajinský smrádek. Z toho mi bohužel vychází, že Ukrošové jsou tak trochu dobyteček, který se moc nemyje. Ale určitě ne všichni. Jeden z dvaceti se možná jednou za týden umyje.

Helena
15. 12. 2022 15:05
Odpovědět  Teuton

On ten smrádek je také z toho, že oni jedí velké množství cibule – syrové. Naše babi vykládala, že v 68, tu byli samí ukrajinci a jedli chleba a k tomu kousali syrovou cibuli a zapíjeli vodkou.

Jaris
15. 12. 2022 23:30
Odpovědět  Helena

Tak ja miluji cibuli v jakekoliv podobe a jakemkoliv mnozstvi – syrovou, pecenou varenou, dusenou a jim ji denne. Zatim si nikdo nestezoval, ze bych smrdela. Na cibuli a cesnek nenecham dopustit. Jsou zazrakem prirody.
Tuhle byla nejaka zprava o tom, ze je nedostatek sirupu proti kasli pro deti. je to chemicky pripravek.
Ja jsem proti kasli nasim detem davala cibulovy sirup.
Nakrajet jednu cibuli na jemno. Pridat cukr nebo med. Dat do sklenicky s uzaverem a poradne protrepat. Cibule pusti stavu a staci lzice, aby uklidnila dusivy kasel.

Rattus
17. 12. 2022 16:48
Odpovědět  Jaris

Tak to jste má krevní skupina.

Markýza
16. 12. 2022 18:25
Odpovědět  Teuton

Že vy budete nějakej tenhle Germán?

Autor
15. 12. 2022 16:57
Odpovědět  Peter 008

Mám jen jednu otázku. Neodpovídejte na ni tady, ale sami odpovězte ji sobě.

Opravdu se chcete srovnávat s fašisty?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 12. 2022 18:24
Odpovědět  Peter 008

Díky, řekl jste to i za mě.

jiří
15. 12. 2022 21:27
Odpovědět  Teuton
Rapa
16. 12. 2022 10:21
Odpovědět  Teuton

Na sknews je video od Kadyrova,jak likviduje dva ukronacisty. Ti dva vojáci šli volně,vůbec se nekryli,vypadá to,jakoby se chtěli nechat zabít, nechtěli bojovat.Mají toho už plné zuby a nechuť,bylo vidět,že zvolili raději sebevraždu.

Ferko
16. 12. 2022 14:11
Odpovědět  Teuton

Až ti dojdou prachy na teplou vodu, budeš smrdět taky.

Veny232
14. 12. 2022 16:54

Co z toho plyne? Že patří všichni na lampu! Staré České přísloví praví, neposlouchej šíleného Alzáka ,nebo se z toho zblázníš…

jiří
16. 12. 2022 07:29
Odpovědět  Veny232

comment image

Pijack
14. 12. 2022 16:56

On ten vylízaný Fiala ten dluh pojal jako dar našim osvoboditelům v roce 1968. Fiala to bere jako poděkování Ukrajinským osvoboditelům. Taková přátelská výpomoc Ukrajinských vojsk v 1968 si přece vyžaduje ukázat, že nezapomínáme 🙂

Jan
15. 12. 2022 09:24
Odpovědět  Pijack

Mas to popleteny.
Osvobozeni nasi zeme Ukrajinci od nacismu Ukrajinskym frontem bylo v Cesku 1945.

Invaze 1968 armadami VSmlouvy zabranilo obsazeni nasi zeme NATO. Velvyslanec USA v Praze jel vecer 21.srpna 1968 do Ruzyne pozdravit americke vysadkare a byl sokovan, kdyz ho privitali sovetsti vojaci.

Invaze 1968 nebyla osvobozenim, ale zabranenim prevzeti republiky jako vazala zapadu a jejiho rozkradeni zapadnimi bankami a korporacemi. Posunula vykradeni republiky o 21 let. Dodnes ji Cesi vnimaji jako zlocin na nich spachany!
Teprve samet a V. Havel nas zatahnuli na zapad, nahnali do EU a NATO a tam, kde ted jsme. A bude hur!

Pijack
15. 12. 2022 11:36
Odpovědět  Jan

K mé lítosti jsi nepochopil podstatu vtipu…

Jan
14. 12. 2022 17:00

Nevim jestli si lide uvedomuji, co tohle znamena. Ne tucny zapad, ktery stve do valky bude rucit, ale kanonenfutter, podlidi z Ceska a Slovenska. Nase demolice nas zaprodala, zotrocila, protoze Ukrajina ty pujcky nikdy nesplati. Ted uz je cas na defenestrace, nebot v porovnanim s touto ranou obyvatelstvu byla 2. defenestrace pouze pomstou rozvasnenych protestantu, ktere cisar odstavil od lizu a moci.

zuza
14. 12. 2022 18:10
Odpovědět  Jan

lenže to ľudia nevedia, na Nove ani na Markíze to nepovedia. A keby povedali, tých, čo relatívne slušne zarábajú, to nezaujíma. Oni si myslia, že sa budú mať stále dobre. A tí ostatní majú iné starosti, musia rozmýšľať z čoho zajtra kúpia jedlo a zaplatia účty, čo boli splatné už včera.

Rapa
14. 12. 2022 18:35
Odpovědět  zuza

Dojde i naně,co si zatím zarobí více.Oni to dávkují po vlnách,po kouskách,postupně.Není to tak dávno,co nutili lidi,aby dobrovolně odevzdávali zbraně u nás.Dnes lituju,že žádnou nemám,tak jsem nakoupil aspoň obranné spreje a doma rozdal.Jestli tu přibude nácků z uk,pořídím i psa a kuši,aspoň něco.U nás na dědině jakžtakž,ale co lidé z měst až začne hlad,nemoci,buzerace,fiala k tomu kráčí rychle.

Rattus
17. 12. 2022 16:52
Odpovědět  Rapa

Kuše je dobrá zbran’,rychle se nabíjí a je velmi skladná.

Autor
15. 12. 2022 01:34
Odpovědět  zuza

Je to sice černý humor a ironie, ale právě ti, co dneska si myslí, že se budou mít stále dobře, tak právě ti budou “zítra” tak radikální, že se budete neustále dívat na to, jestli není doba nacismu nebo “Bartolomějská noc” nebo doba Francouzské revoluce a za rohem někde nevykukuje nějaký ten Výbor veřejného blaha.

Ferko
16. 12. 2022 14:22
Odpovědět  Peter 008

My, co máme kulový, nás se to až tak nedotkne. Hůř se k tomu budou stavět pracháči, kteří syslí prachy, aby měli víc, než soused. Ti to nevydýchají a na ten okamžik čekáme.

Pavel
14. 12. 2022 21:01
Odpovědět  Jan

Tohle vypada na nejakej blbej ,spis trapnej vtip.Ekonom a kazdej je bud idiot a nebo podvodnej lhar.
Jeste predtim vlada zarucila , ze vybuduje cast Ukrajiny.
Muze to bejt jen zacatek ? Muze.
Vlada a stat s rostoucima miliardama dluhu a uroku se zarucily, za astronomicky se zvysujici miliardy dluhu a uroku jiny vlady a statu.
Ty na splaceni svych dluhu nemaji zadny penize.Poridily si navic valku.
Vlada co se zarucila jeste zivi u. uprchliky v miliardach a armadu u.
Taky v miliardach..
To vypada jako klinicka zavislost /addiction/, na dluzich.
Zavislost /addiction/ je vazna nemoc a psychicka a mentalni porucha.
Brat takovy vazne neni mozny , trpi prinejmensim taky “Baron Prasil Syndromem”..To se vi.
Zaruka pak vypada jako jistota ,ze dluh spadne do klina tem, co jsou ochotny se zarucit.
Mne vychazi, ze zaruceny jsou jenom dluhy a uroky..Dluhy na druhou.
Vypada to na velkou inflaci, penize se budou muset tisknout , jako v Usa .
Kdyz nejsou..Na zaplaceni..
Zaruka poskytuje chut ukrum na dalsi a jeste daleko vetsi megadluhy.
Zadluzeni a nemoznost zarucitelu neco splatit ,zarucuje prohranou valku.
Vitez bude Putin a ten je uhlavni nepritel.
Tohle vypada…

Pavel
14. 12. 2022 21:34
Odpovědět  Pavel

Nesplaceni dluhu zarucitelem je temer sichr.Jak to dopadne.
Sam je totalne zadluzen a pred hospodarskym krachem.
Bankrotem. Zaruky ktery dava, by se nemely brat vazne.
Veritely.
Ted banky, aby si prisly na svy udelaji co? Najmou si velkou armadu exekutoru, aby si ty zaruky vybraly.
A ulozili do svych trezoru. Nevim co . Zarukovy zadluzitele?
Vypada to ,ze to bude akorat vlada, co se zarucila.
Jestli se zarucil jeste lid /nic nepodepsal/, potom veritelsky banky budou muset lid zivit ,satit a ubytovat..
Nebo budou stehovat banky do svych trezoru co?
V Usa se pred casem do 2008 kseftovalo s dluhama.
Stat sam zadluzenej 30 trilionu s urokama ,musel potom jeste natisknout triliony dalsi ,aby se zachranil z rozvratu a vykoupil vsecky zhrouceny banky, pojistovny ,co ty zaruceny dluhy udelaly a prodavaly a jeste pojistovaly.
A vsecky staty a populace,potom od ty doby,jsou zadluzeny jeste daleko vic..
Vseobecna nechut platit dluhy a jeste dluhy,ktery nasekaji jiny, vytvori situaci pro veritele..
Otazka. Jak asi dopadne lid a jak asi veritele..

Albi
14. 12. 2022 22:31
Odpovědět  Pavel

“Banky si najmou velkou armadu exekutoru, aby si ty zaruky vybraly”.

To nebude třeba. Vláda ty záruky dala, vláda své sliby i dodrží. Vždyť je to pro milovanou Ukrajinu, ne?
Jak dopadne “lid” je mimo její rozlišovací schopnost.

Helena
15. 12. 2022 08:43
Odpovědět  Pavel

Jak to do sebe zapadá: tajná cesta Rakušana do USA-v stejný čas podepsané ručení nesplatitelného megadluhu ukroušům. A ptáte se co uloží věřitelé a následní odkupci do svých trezorů? Peníze ne! Uloží tam výpisy z katastru nemovitostí na své jméno ze zkrachovalých fabrik, provozoven, hotelů, hospod, zemědělských firem, domů, bytů…. a budou mít na desetiletí jistý dobrý příjem ze zisků, nájmů… Dopadneme hůř než Afghánistán, Irák, Sýrie a Vietnam dohromady.

Pavel
15. 12. 2022 20:43
Odpovědět  Helena

Bezva vejvar bude ze zkrachovalych fabrik a uroky z vypisu katastru se jen pohrnou.To se napakujou.
Maly dluhy nam nevadi a na velky sme zvykli.
Jestlize ale vlada vyhlasila Rusku valku,tak si zase koleduje,Velikonoce jsou za dverma , co kdyz rus vyhraje a zase nas okupuje .
My z tech okupaci asi nevyjdeme.
Okupace EU.
Okupace dluhama.
Okupace Ukrajinska vezme, co neni pribity.
Podobne i ta Nemecka energeticka.Zvenci.
Dovnitr nevlezou poucili se, museli by nas zivit.
Okupace vladou a politikama. Ktery valci za nas.
A bez nas.
Okupace uprchlikama.
Okupace antiplynova a antiropna.
Okupace spatnym pocasim a odboj proti nemu.
Vede neohrozena a nikym neohrozovana Greta.
Akorat si doma nezatopi a ani se neumeje..
Okupace infekcnima nemocema, jedna vodejde a druha , bez vysvetleni na slepice….
Uz je ve dverich.
Takze slepice se ma umistit v obyvaku, v kuchyni , nebo v loznici , instrukce chybi.
V mnoha zemicjh je prisna karantena na psy. Musej bejt 3 mesice oddeleni.Od sveta.
Pes ,ale nikdy nikam zadnou epidemie neprines.
Zadny lidi z celyho sveta ,ktery prchaji ze zeme do zeme ,nesmi ani projit zdravotnickou kontrolou.

Helena
15. 12. 2022 06:57
Odpovědět  Pavel

Zadlužování rozkladem hospodářství ČR šlo podle nich velmi pomalu, zatím jen pár bilionků, oni to potřebují prohloubit a urychlit, USA a Anglie jdou do kopru, tak potřebují někde rychle rabovat a vykrádat – ovšem jinde už nemají kde. A tohle je ta cesta – rychlá, legální a účinná.

Pavel
15. 12. 2022 21:12
Odpovědět  Helena

Prohlubovali jsme , spechali , aby sme byli co nejdriv na dne.
Podobne jako komunisti, prohlubovali jedna radost.
Meli na nas RVHP. Dneska mame EU, my vsichni a tak se mame.
To nam zustalo.
Dedidci j/o/udrove, judra Husaka se nezaprou.
Ted se prokopavame skrze dno,to umime nejlip, prohlubovanim dluhu..
Maly dluhy nas nesmi svest z nasi cesty .
Nedame se jimi zastrasit.Zvitezime nad nimi , bojem za ty daleko vetsi.
Prej si dluhy a delej na ne ,mysli na dluhy , miluj dluhy, cin dluhy.
Kdo je bez dluhu, je proti nam.
Na mnozstvi nehledme.
Modli se za poradny dluhy ,nejlip v EU.
A nedame ted rusovi nic /pro jistotu ani nemame nic/,ani suchou kurku, at z toho treba chcipeme nebo zmrzneme.
Rusovi v tom nikdy neustoupime.
Ten bude urcite brecet a bedovat ,co vsecko nam udelal.
Bude hryzat svedomi, teda svedomi bude hryzat rusa.
Az se vzda.
Zatim se porad modli ,ale vodpusteni nenalezne.
Je zlej a vi to.
Nema jinou moznost..
/Spadne bidne do jamy ,oslepen svym svedomim, nami ted,/i predtim vzdy/, prohlubovane, netreba ,zatim to rusovi vsechno vyslepicit, /slepice se za tim ucelem zavrou/,aby si nevsim..Vitzstvi nasich zbrani i s uroky zvitezi.

Hraničář
18. 12. 2022 22:17
Odpovědět  Pavel

RVHP – radu vzájemné hospodářské pomoci – dobře pamatuji. Ekonomicky každý stát hospodařil na svém, po svém a za své. Každý stát měl své hospodářství, své banky, pojišťovny, podniky, vše se svým managementem. Ke vzájemnému obchodování byl zřízen “konvertibilní rubl”, účetní měna. RVHP byla založena na myšlence vzájemně výhodné spolupráce. Na čem je založena EU? Když se V. Klaus vrátil z podpisu asociačních dohod tak anoncoval, že nás čeká nelítostná konkurence.

Jan
14. 12. 2022 17:04

Rozhodnutim vlady jsme se stali evropskymi zebraky na neurcito.

Rapa
14. 12. 2022 18:51
Odpovědět  Jan

A satanista Schwab je ve své živlu a vůbec se netají s plánem genocidy a holokaustu v evropě,čekejme melu,pravý cirkus temnot právě začíná.Mor Ho, Jezdci sv.Jana přichází.Nedejme se,přežijeme,přečkáme i to. Reaguje i Země,vůbec se nemluví o probouzejících se sopkách,nárůstu zemětřesení i pod oceány.Oráči přežijí,ty Země potřebuje.

M.Š.
14. 12. 2022 19:17
Odpovědět  Jan

Souhlasím s Vámi,tato vláda zařídila,že budeme žebráci na věky věků……ta debilní vláda by měla ručit ze svého.

Autor
15. 12. 2022 10:43
Odpovědět  M.Š.

Na to je jednoduchý recept. Kdyby si lidé po celém světě uvědomili, kdo je zatahuje do dluhů, nebylo by pro těch ccca deset milionů jich i jejich rodinných příslušníků ani metru čtverečního prostoru pro klid. Dokud by nebylo po nich. Vždyť právě tihle mají na svědomí miliony lidských životů každý rok i bez válek. Ostatně můžme to udělat jako Island. Prostě nebrat odpovědnost za hlupáky a blbce a zrádce ve vládě.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 13:16
Odpovědět  Peter 008

Nemůžeme to udělat jako Island, protože většina populace je nemyslící a nepoužívá svůj mozek. Tedy, nejde to. Jsou spokojeni ve svém otrokářském systému.

Pavel
15. 12. 2022 21:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Oh , beda , velmi beda, nas myslicich, zarucene vsevedoucich je vzdycky ,tak zoufale malo a pouzivajicich mozek.
Vime vsecko a porad a vzdycky ze vsech nejlip a proto potom taky hovno udelame..
Hovno pak vod hovna pojde ,ale nesmi to bejt to nase.
Sepisujeme vzdycky stiznosti jak jsou ty vostatni idioti.
Vzdycky ty ostatni..Aby to nebylo na nas..
Protoze idioti /a blbove/ a co jinyho, taky sou , ani vo nas nic nenapisou.
Naprosty hovada ,ani si nevsimnou jak casto a porad jsme udesne prechytrali.
Mohli by sme je ucit .Poucovat i v televizi.
Nic dobryho, my vsevedi, jim za to neprejeme a ani nemuzeme.
Piseme porad vo tom /ale ty idioti nam musi napred zaridit, abysme meli kde psat ,ani to nesvedem pri nasi inteligenci a nechame to a ne/, jaky jsou niceho neschopny idioti.
Ten rozdil ,jak se vod nas lisi ,bije do voci.
Ale to jim nikdy samozrejme nedojde..
Jak sme na nich zavisli, kdyby sme z nich chytre neudelali idioty /aspon zvanenim/, nemohli by sme bejt yntelygenty..Ani jeden z nas..

Pavel z Moravy
16. 12. 2022 14:13
Odpovědět  Pavel

Prosím vás pane, skládejte normální věty, ať člověk pochopí co svým proslovem zamýšlíte sdělit. Nadávat můžete, i sprostě, je mi to úplně jedno, ale ať to má hlavu a patu. Nechci vás urážet, já názor, vy názor. Já jsem se vzdělával celý život jako samouk, nemám tituly ale zato používám nebo se alespoň snažím používat svůj mozek. Ale ve svém životě jsem zjistil, že lidé závidí i to, že člověk přemýšlí. Já mám výhodu, že nezávidím nikomu nic, nad to jsem se již dávno povznesl. Jsme zde na planetě pouhý zlomeček času, nenávist je úplně zbytečná. V tom nesmírném vesmírném prostoru a času jsme nepatrné nic. Tak se podle toho snažme chovat.

Pavel
15. 12. 2022 21:14
Odpovědět  Peter 008

Kdyby byli v prdeli ryby..

Pavel
16. 12. 2022 00:32
Odpovědět  Jan

Co je nam platny a co neni.
Kdyz brzy budeme a uz sme, zadluzeny holy prdele , jak pomuzeme U. zvitezit. Uz hodne brzy nebude pomahat cim!!
Obrovsky uz ted dluhy zaplatit nemuzeme, ani zadnou zarukou..
Nejsme sto a nebyli jsme doposud ,ani zaplatit nase vlastni dluhy.
Jde vo nejaky budovani Dluhismu,nebo co..
Ozebraceny,zbidaceny, vyhladovely a zruinovany, zadnou valku vyhrat taky nemuzeme…Ani ofenziva dvou svetru..
Stalin si pucoval ,to jo ale, vsecko dal na to, co bylo treba a nic si nikdo nenechal ani neukrad..
Vojak, kdyz je nespokojenej , tak prchne z armady ,treba k nepriteli..
Nasi prchali z rakousky armady, az jich byla cela armada, aby mohli vosvobodit svoji zemi..Tim ,ze by byli porad zabijeny za cisare ,by nic nesvedli..Nejlepsi je bojovat a tak osvobodit svoji zemi vod komunistu a taky nacistu.
Nebo lidi z Ukrajiny dneska uz vedi,co my jeste nevime?
Ze to neni nikdy nic platny?

jirik
14. 12. 2022 17:39

Starý fašismus a nacismus byl militantní, dobyvačný a útočný, ve své podstatě se snažil vyhladit část populace a expandovat do ohromné říše. „Totalita, která se ale blíží dnes, je daleko plíživější, rafinovanější a co je nejhorší, schovává se za ctnost, pravdu a lásku,“ říká pro ParlamentníListy.cz Jan Tománek, spisovatel, filmový režisér a výtvarník, jeden ze zakladatelů občanské platformy Zdravé fórum. Nová totalita chce jen „demokraticky” omezit ty, kteří s ní nesouhlasí, a ty umlčet. Zlo nikdy na svět nepřicházelo přímo, vždy mělo masku zdánlivého dobra.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pravo-na-korigovane

Aleš
14. 12. 2022 17:52

Ručení za fašistickou diktaturu, která neváhá i zavirat kněze, vraždí odpůrce a páchá i dalsi zlociny. Generál Svoboda se musí obracet v hrobu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 03:04
Odpovědět  Aleš

Nejlepší “vtip” na tom je, že podle článku 8.1 v tom dokumentu 15727/22 se žádné z těch peněz vůbec nemohou začít Ukrajině vyplácet:

A precondition for granting the support under the Instrument shall be that Ukraine continue to uphold and respect effective democratic mechanisms, including a multi-party parliamentary system, and the rule of law, and to guarantee respect for human rights.

V mém překladu:
»Předpokladem poskytnutí podpory tímto Instrumentem bude, že Ukrajina bude prosazovat a respektovat efektivní demokratické mechanismy, včetně parlamentního systému více stran, a vládu zákona, a garantovat respektování lidských práv.«

Tohle přesně Ukrajina naprosto nedodržuje – opoziční strany i média zakázali, demokracie tam žádná není, vláda práva tam není, lidská práva včetně práva na život nebo svobodu vyznání rusko-jazyčných ukrajinců nejsou respektována, třeba při mimosoudních popravách v Chersonu a jinde, při zákazu Orthodoxní církve, atd…

Je to naprostý výsměch, propaganda, že by to Ukrajina jakkoliv dodržovala…
Nebo je to bič na ukrajince, že kdyby přestali slepě poslouchat Západ, tak jim ty fondy za tenhle článek hned odeberou…?

πα½

Helena
15. 12. 2022 08:19
Odpovědět  P.A.Semi

O peníze na obnovu Ukrajiny vůbec nejde, nikdo nezjistí, jestli se ty prachy na Ukr. proinvestovaly, stačí cár papíru podepsaný slouhy pasáků, a je to. Tady jde o to, kdo za ty prachy ručí. Je to stejné jako když sjednáte známému hypotéku a zaručíte se mu za ni SVÝM majetkem.

Pavel
15. 12. 2022 21:55
Odpovědět  Helena

Nektery a sou takovi a vsimnou si .
Tvrdi napriklad vylozeny lzi, ze napr. okolo 80% penez a zbrani /co nejvic to de/,se na Ukrajinu ani vubec nedostanou, zustanou rovnou u veritelu ,pujcovatelu , ktery si je rozdaji pro sebe..A musi.
Pravde dostane se trochu jeste i na vladu U. Sou schopny kricet a provalit co se deje ,kdyz nedostanou nic..
Na kazdyho se tak dostane..
Hrozi jim bida. Z platu v EU 400 tisic mesicne se jednoduse neda vyjit. Ani priplatky na representaci,a dalsi aby jeden z platu u koryta/a vod koryta se nevzdalil/, nic neutratil , nestaci..Toho vostatniho si nevsimaji a se jich to ani netyka.
A dane, ale predevsim ty dluhy , at platej ty jiny..
A kazdej kdo plati a doplaci na to ,NATO, si taky za to muze sam..
220 miliard za fotbal..Nektery tomu neveri.
Chces se podivat na vlastni voci ,jak nektery
kopnou do mice ?
Nektery pomlouvaji ,ze tohle nemuze bejt tak drahy ,ale je.
Hrac za 90 minut se dotkne mice jen nekolik malo 3-5 minut
Pak je nekonecne slavnej a bere za to stamiliony..
Jako herecka v H.dostane 60 milionu za film,ale vetsina z toho filmu skonci ve strizne na zemi..
Miliony prave za tohle skonci ale v bance..

Gales
14. 12. 2022 18:04

Tak dopadneme jako sedláci u Chlumce.Každej volič pětidemolice by měl odevzdávat svůj plat na splácení dluhu Ukrajině. Jenom mně zajímá- To jako může jedinec bez projednání v parlamentu?

Helena
14. 12. 2022 18:29
Odpovědět  Gales

Kdyby to tak bylo. Ale těžko by se přiznali, že ty gaunery volili.

Rapa
14. 12. 2022 19:07
Odpovědět  Gales

Už začal takový bordel,že i Ustavní zákon je pro oligarchy,jejich soudce a jejich ocasy politiky jen prča.Stačilo to za covidu,co dělali,jak oblbovali,lhali a dělali co chtěli.Vraždí poklidně a veřejně,zblbli i lékaře,sodoma gomora II.Ti zplozenci pekel zničili planetu mezi marsem a jupiterem,zničili pak i život na marsu,Země darovaná tvůrci je ve sluneční soustavě poslední.Filtr. Jedni do nebe,druzí do pekel. Nebeská volba, podle svědomí a čistoty Duší.Skutečné,pravé Volby.

Albi
14. 12. 2022 22:32
Odpovědět  Gales

Jistě – však to teď názorně předvedli, pochybnosti nejsou na místě.

Helena
15. 12. 2022 08:24
Odpovědět  Gales

Jestli si obyvatelé nevšimli: tady už dávno žádné zákony neplatí. Justice je podplacená a držená pod krkem, aby soudili dle přání fijalového hnusu/Don Pablo, Kmotr Rakušan…/ Odsoudit smí jen toho, kdo jim namaluje na plakát tykadla, kdo je na ulici dotáže proč dělají co dělají /Čermák…./ Babiše odsoudit ale nesmí, toho smí jako odsoudit jen méééédia, ale jinak mu nesmí být zkřiven vlásek-neb je jeden z nich.

Pavel
15. 12. 2022 22:18
Odpovědět  Gales

pokr. Miliony prave za tohle…A kdo by se divil..??!!!
Miliony za to,co skonci ve strizne na zemi ,ale taky skonci v bance..
Hraci fotbalu sou taky porad na zemi.Pravda snazi se taky obcas popobehnout, ale mic hned vod sebe vodkopnou..
To vsechno je mozny videt na vlasti voci, populace Quataru je jeden milion zhruba.Divaku fotbalu na stadionech ,je samozrejme, ale daleko min…
Ale pravda muzou si dovolit lecos, za svejch 220 miliard.
Napr. fotbal.!!! A celejch 3 nedele.
Miliony ,za to taky skonci v bance.
Herecky a fotbalisty neco delat vidime taky malo.A jen nekdy..
Politici co berou taky nejvic ,taky vidime malo.
Asi nemaji cas, pac taky berou..Penize jejich taky konci v bance a oni po nezvoleni taky skonci v bance za svoje zasluhy.
Aktivity toho jsou podivny a podezrely , delaji dojem, ze jde o nejakej financni racketeering , neboli vydirani..Z jinech..
Aktivisti se za to vsechno nejradsi prilepi na silnici. Kdo by se divil??!!!..

Pavel
15. 12. 2022 22:25
Odpovědět  Gales

Sedlaci u Chlumce meli tu vvyhodu, ze nemuseli celej zivot nic splacet.
A hlavne za nikoho jinyho..Takhle dopadnout ma taky svoje vyhody..
Starosti fury jim vodpadly..Aby videli svoje deti treba chcipat hladem, to jednomu taky neprida a jeste taky zarucene sklati do hrobu..
To je dneska videt, vic nez kdy jindy..

Milan ze Zahrady Čech
14. 12. 2022 21:48

To se jim to hoduje, když jim bl-bci pučujou.

Markýza
16. 12. 2022 18:29

A nechcete i mínusek? :-)) Aby se vám nestejskalo.

Milan ze Zahrady Čech
17. 12. 2022 12:50
Odpovědět  Markýza

🙂

Moravakk
14. 12. 2022 22:50

Diverze,sabotáž,velezrada,vlastizrada….či jak bychom to za normálních časů nazvali? Dnes se to nezývá demo-kracie ,jedním šmahem jedním termínem,jednoduché jako facka..(:
Kdokoli ještě půjde volit …no však vy víte..(:

sergej
15. 12. 2022 00:51
Jaris
15. 12. 2022 01:21

Co z toho marastu plyne? Je treba najit lidi, kteri zrusi tento nesmyslny kontrakt dluhu pro fasistickou nenazranou Ukrajinu. Je treba najit a zvolit do cela statu vudci osobnosti, ktere budou schopny vymanit CR ze jha EU a USA. No a za samozrejme pokladam, ze takovi lidri opet navazou rozumne diplomaticke a obchodni vztahy s Ruskem pokud lide chteji zachovat existenci ceskeho statu.
Pri soucasnych prezidentskych volbach jsou vam nabizeni sami gauneri a zaprodanci. Tyhle zoufale existence rozhodne nevolit, protoze i mensi zlo je stale zlem.

P.S. Proc jsou zruseny minusove palce? To se musi s kazdym komentarem souhlasit, popripade drzet hubu, kdyz s komentarem nesouhlasim? Je to vlastne druh cenzury.

sergej
15. 12. 2022 01:41
Odpovědět  Jaris

To je zase sqadra, ale co chcete od šestikoláků, že jo. Vyloženě “ancábl vydlabává koryto i s nohsledy.

..Oznámil tam že to máme sdílet tak rád dám odkaz.
https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/videos/704550541296697

Pavel
15. 12. 2022 22:45
Odpovědět  sergej

Svata pravda, S.,kdyby jenom vydlabavali koryta.
At je hanba taky fackuje za to.Ze.
Hrozi taky ,ze kdyz koryta taky neukradnou pro sebe a pro U. ,urcite je rovnou pod rukou ,aspon prodaji se slevou .
A nebo voboji..
A tak nova a taky jeste zvolena vlada nebude mit vladnout, za co../To taky nemuze bejt,ani pomyslet/.
A kde nova vlada,jako kazda a zvykla na plny zlaby a furt ,neco dostane jinde ,bez nich.
Kdyz na plny koryta se pracujici lid vzdycky poradne nadre..
Jak naplni lid koryta , kdyz ani ty nebudou../To taky nemuze…/.
Na neco takovyho , na takovy nikdy nezabehnuty nezvyklosti a novoty ,pocitam,si lid asi jen tak nezvykne.

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 03:10
Odpovědět  Jaris

Nevím jistě, proč byly ty mínusy zrušeny, také bych je tam radši po čase vrátil…

Byl tu ale nájezd asi tak pěti mínusáků, kteří si otevřou stránku a nasází tam třeba deset mínusů tempem jedno kliknutí za 2-3 vteřiny a jdou na další stránku…
Sami nic nepíšou a evidentně to ani nečtou, co mínusují…

Takže zřejmě kvůli těmhle jsou ty mínusy pryč…?
(psal jsem, že tak dlouho s tou mínus-pacičkou zuřivě rumplovali, až se utrhla a není tam…)

πα½

Autor
15. 12. 2022 01:41

Putine!! Putine!!! Putine!!
Znič naši vládu tím, že porazíš Ukrajinu!

Helena
15. 12. 2022 07:26
Odpovědět  Peter 008

Už aby to bylo.

jiří
15. 12. 2022 05:12

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
15. 12. 2022 10:53
Odpovědět  jiří

mRNA injekce znici krevni strukturu a oxyd Graphenu z vas udela chodici antenu a BT vysilac.
Pro transfuze je ta krev nepouzitelna a naockovala by i neockovaneho prijemce. Pro ve Svycarsku uz zakladaji krevni banku s krvi neopichancu.
Vse dosud utajeno medii. Lide nemaji poneti, co jim ockovanim provedli.

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 12:33
Odpovědět  Jan

Oxid grafenu je tak málo magnetický, že je to prakticky neměřitelné. Bajky o anténách z grafenu jsou evidentní blbost…

Magnetické je železo – z toho byli ti lidé magnetičtí… Nejspíš to na ty struktury “dolovalo” železo z hemoglobinu a přetvářelo v bílkovinnou strukturu Feritin…

Navíc si myslím, že “graphen” je teď velmi módní slovo a nikdo prakticky neví, co to skutečně je, takže si leckdo myslí, že to může být v krvi a že to může být škodlivé…
Navíc když zkoušeli tvrdit, že ty vaxxíny prý obsahují 99% graphenu, tak to je totální blud, protože to by byl černý prášek a ne tekutina…

Přiložený obrázek od Jima Stone…

grapheneoxide.jpg
sergej
15. 12. 2022 14:31
Odpovědět  P.A.Semi

Chemik a to video běhalo před rokem tvrdí že grafen jsou buněčné žiletky a ničí tkáně, výstelky tepen a žil, tedy nejenom.

Jan
15. 12. 2022 20:09
Odpovědět  sergej

Taky jsem to videl. Nemam to potvrzene z jineho zdroje. Spise ucpavani krevniho obehu, ktery vede k selhani organu a umrtim. Neprisli na to lekari, protoze jim zakazali pitvy a ti co to vedeli to nesmeli uverejnit. Az balzamovaci mrtvol to objevili.

jiří
15. 12. 2022 19:02
Odpovědět  P.A.Semi

Covid vakcíny obsahují uhlíkové nanožiletky ve formě hydroxidu grafenu, které rozřezávají krevní cévy.
https://nastub.cz/w/kLNqEGU11WjmQ2ExAB9yJA
Sledujte, jak „věc“ ožívá!! Oxid grafenu je klíčovou složkou očko!
https://qanon.sk/wp-content/uploads/2021/08/226492256_1237744983321902_6468749527963898797_n.mp4

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
15. 12. 2022 20:03
Odpovědět  P.A.Semi

Ucit se (3x jak rikal Lenin) a nekecat!
Sam graphen muze vytvaret pseudo magnetismus, velice silne magneticke pole, coz objevili US vedci uz 2004.
Oxyd graphenu a jeho pritomnost v roztocich injektovanych lidem proti COVIDU je viceronasobne prokazana analyzami ve vedeckych casopisech. I zde:
https://truthcomestolight.com/some-facts-about-graphene-oxide/

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 21:31
Odpovědět  Jan

“TruthComesToLight” není “vědecký časopis”, a nemají v tom článku snad ani jeden odkaz na nějaký skutečný “vědecký časopis”…

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 21:52
Odpovědět  Jan

Tady se můžete podívat na další takový článek v podobně popularizačním médiu na o trochu lepší úrovni:
https://www.naturalnews.com/2022-11-11-physician-analyzes-covid-jabs-graphene-oxide-nanocircuits.html

Když si to přečtete, zjistíte, že ten Graphen Oxide prý našli mikroskopem…

Viděl jsem snímky krve očkovaných z mikroskopu, plave v tom lecjaké smetí, které tam být nemá, ale z těch snímků nejde určit, co to konkrétně je, takže dojem, že to je “graphene oxide”, je pouze spekulace…

Zejména když se tam píše, že se to samo skládá a zřejmě i vytváří? Tělo si samo nevytvoří graphen…

Když si přečtete i to, na co se odkazují, tak to je popularizační server asi jako naše novinky.cz, žádný skutečný snímek tam pro jistotu nemají…
A když si to přečtete, tak tam našli něco, co Italům připadá, že by to mohl být graphene, protože tenhle hoax nějaký španělský vědec vypustil…

Třeba na dost kvalitním serveru s alternativní medicínou greenmedinfo.com se nic takového nenajde…
(Že to zřejmě nebude v žurnálech jako Lancet a spol může být cenzurou…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 22:13
Odpovědět  P.A.Semi

Různá videa znečištěné krve po očkování:

Když se na to podíváte, není z toho v tomhle rozlišení vůbec jasné, jestli to je nebo není graphen…
A především tam nemůže být v 99% , to by nebylo vůbec tekuté…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
15. 12. 2022 23:11
Odpovědět  Jan

Na bludy vod vedcu uz sme davno zvykly..
Kazdou nemoc vodstrani..
Jiny bludy nemuzou tak bejt ty vedecky.
Analysa.Nez se dostavi paralysa.
Grafen je asi puvodne grafit ,sikovne semletej do nano castic.Ty sou pak taky zmagnetizovany ziletky.
Ty byli objeveny za ucelem aby rezali, jako ziletky, vsecko kam se, kam je dostanou??
Nektery podeziraji, ze narezou i krevni cevy , drivi a narezany je taky na zimu potreba..
Ziletky pak maj dalsi vyhodu, ze kazdyho jeste voholi.
Neboztici se v marnici taky musej holit, aby vypadali..
Nejsou zadarmo a ze by s nima kapitalista , znamej dobrak a humanista zadarmo na nas plejtval ,do vakcin ,aby nam ty vakciny prospeli ..
A zmagnetizovana ziletka nejen voholi, ale jeste zmagnetizuje miliardy penez z celyho sveta, pro svoje vynalezce..
Tisice dekovnych dopisu a jeste zdravi zaruceny..Kdyz.
Zadnej mrtvej potom, uz nemuze vonemocnet.

Jan
15. 12. 2022 20:36
Odpovědět  P.A.Semi

Tady si precti:
Graphene oxide can impact the immune system and when accumulated in the lungs, it can be very deadly. It is “a toxin which triggers thrombi and blood coagulation”. It has never been used on humans before but “it’s been extensively researched for intended use on humans”. According to Dr. Ariyana Love, ND:

“There are over 2000 studies on Graphene Oxide Toxicity and 500 of them were published in 2017.”

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 21:30
Odpovědět  Jan

Jak jsem psal – je to velmi Populární…
Což neznamená, že to je Pravda, zejména v souvislosti s těmihle vaxxínami…
A to ani když to vydají v “časopisech”…
πα½

Jan
16. 12. 2022 07:52
Odpovědět  P.A.Semi

Ja se s tebou nebudu hadat, tvrdoline! Oxyd graphenu je ve vakcinach a je velice toxicky. To je fakt. Domluvil jsem.

Jan
15. 12. 2022 08:53

Video, ktere ukazuje, ze K. Gott neumel jenom zpivat jak malokdo, ale zajimal se o politiku a to, co se deje. On vedel uz tenkrat! Mluvil o tom, ze svet ridi iluminati a byl povazovan za konspiratora. Naznacoval i co prijde.
Tady je komentovane video jeho interviews z ruznych casovych obdobi v TV.
https://www.infovojna.bz/article/video-co-by-rikal-karel-gott-na-to-co-se-dnes-deje

Autor
15. 12. 2022 12:03
Odpovědět  Jan

V podstatě se lze přesvědčit o tom u jednoho z mála lidí, kteří se tím zabývají do hloubky. Pokud umíte rusky ten člověk se jmenuje Andrej Fursov. Česky také vyšly některé jeho překlady článků na webu. Např. na Outsidermedia. Myslím, že lze najít i knihu přeloženou do češtiny nebo do slovenštiny. Také je celá řada videí s ním. Musíte omluvit, čtu knihy pokud možno v originále. Je méně nedorozumění při překladu.
V podstatě kapitalismus si musel vytvořit tajné struktury. všem pro většinu lidí je to stále jen konspirace.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 09:02

Je to jednoduché. Až začnou lidé používat svůj mozek, potom bude vyhráno. Stále platí to trvalé, Myslím, tedy jsem. Pak by si nemohli s lidem dělat to co dělají. Člověk, který přemýšlí je pro ně největší nebezpečí. A jelikož zde mozkovnu používá moc málo lidí, jsme ve stavu apatie a tento stát ovládli lumpové. Lidé musí chtít sami změnu, musí vidět a slyšet, že vlast umírá, pokud tomu tak nebude, není cesta k nápravě a my skončíme jako poslední z posledních žebráků na planetě. Grázlové natisknou ještě pár bezcenných papírků a nebudou to takové jako za socialismu, které byly podloženy zlatem a jinými aktivy státní banky československé, ale takové za které si už potom nic nekoupíte, takže je úplně zruší. Domovník v našem panelákovém bytě mi říkal, že si chtěl nechat vyzdít kuchyňské jádro. Cena 400 000 Kč. Já koupil za socíku na začátku osmdesátek dvoupokojový družstevní za 21.600 Kč. Myslím, že je zbytečné cokoliv dodávat. Nerad bych, aby mne někdo za to, že zdůrazňuji přednosti socíku napadal. Komu se v této společnosti líbí, proti gustu žádný dišputát.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 09:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

A jinak, všichni věděli, že nám od převratu vládnou z velké většiny zaprodanci národa, grázlové a prodejní kariéristé. Myslím, že většina to viděla, ale nač se zajímat. Kolikrát jsem zkoušel něco na poště, v obchodě, v čekárně ordinace říci, upozornit na nepravosti, spíše než poslouchat by vás lidé nejraději v zubech vynesli. Je to jako představa, že byste jim nyní chtěli kázat křesťanské desatero. Jak byste asi mohli dopadnout. A to vůbec nemusíte být křesťanem. Prostě morálka je v pr.delce, protože kdyby ne, nemohlo by se krást, loupit, neustále o všem lhát a korumpovat. To je přece tak blbé desatero. A když k tomu přidáme neschopnost vlastního úsudku a myšlení, jsme v zemi rozkradené a zaprodané a většina si ještě blaženě chrochtá a svému porobení tleská. Tak, co lepšího si přát.

Autor
15. 12. 2022 12:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Právě, všichni aspoň trošku myslící to viděli … a mlčeli jako celek. To je ta hrůza.

sizok
15. 12. 2022 18:24
Odpovědět  Peter 008

Mozek? Co to je?

Pavel
15. 12. 2022 23:28
Odpovědět  sizok

Voni sou nepolepsitelny..
Ty co maji prej mozek a nemysli s nim ani zadarmo..
Ty taky…Ja bych se s nima nepatlal.
Je to beznadejny.
Cira imbecilni blbost tech idiotu co maji mozek a s nim mysli, porad vopakovat vo jinych, jak ty jiny maji mozky a nemysli s nima ,vopakovat to porad,bez konce, obvinovat je a vo tom kricet.
Zadnej vysledek toho bejt nemuze..
Voni sou nepolepsitelny..

Jan
15. 12. 2022 10:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Husak vam smrdel, furt jste cumeli za kopecky jak je to tam zuzo! Kdyz jsme si jako jeste blbi studaci delali srandu z komousske prupovidky:
‘Nenechame si strkat hnusny kapitalisticky rypak do nasi socialisticke zahradky’
jeste jsme nevedeli, ze maji pravdu a vedeli uz tenkrat co prijde, kdyz ten rypak se k nam dostane.
Meli jsme jako rodina znameho. Byl to uz stary pan a jeden ze zakladatelu socanske strany a po jejim zadaveni komunisty komunista. Rikal, ze ty Americany k smrti nenavidi. Rikal jsem si tenkrat, ze to ma ze cteni Rudeho prava a ze zadneho Amika asi jeste nevidel. Jak hrozne jsem se mylil! Casto se mu v duchu za muj vysmech omlouvam!
Co rikali komuniste byl jen slaby cajicek a odvar toho, co u nas probiha a ceho jsme svedky!

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 12:45
Odpovědět  Jan

Tak Jane, já jsem opravdu z té starší generace, ani jsem nezvonil a necinkal a když volali na Gustava to jejich, Gusto, už je tu husto, věděl jsem, že časem husto bude, ale v té euforii lidu tento nepochopil, že v kapitalismu se má mít dobře pouze někdo. Těch západních filmů, ukazujících tu neuvěřitelnou bídu prostých lidí je dostatek, jen je chtít vidět. Lidé chtěli vidět pouze pozlátko. Dával jsem zde párkrát tipy na filmy, které tu bídu ekonomickou i morální jasně ukazují. Jinak vše přesně odpovídá tomu co říkali komunisté, pro ty, kteří neznají- Až skončí vám sen o zlatém teleti, krajinou cizí půjdete o žebrácké holi. A je to tady a tenkrát by vás za tato slova zlynčovali. Ale takový je už člověk. Proto tvrdím, že z těchto sra.ček se není možno dostat bez myslícího tvora. A to je právě to, co zde nejvíce chybí. Myslící tvor používající svůj mozek. Takže v tom případě je vymalováno a nepomůže nic. Víte, stačí mi, když mi můj syn pracující v kanceláři s dalšími 5 vysokoškoláky říká, že se s nimi absolutně nedá bavit, generace 40 – 50 let. Kdybych to potom vztáhnul na celou zemi, jakou úrovní myšlení je potom národ obdařen? A zde se bavím o vysokoškolácích.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 12:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Opravdu hrůza a děs, jaká je nekvalita myšlení velkého množství zdejší populace. Jsem pouze blbý vyučenec, jak je možné, že to vše vidím, vnímám a ti tzv. vzdělanci s tituly, profesůrci a docenti ne. Neříkám, že všichni jsou nepřemýšliví tvorečkové, ale je jich mnoho. A bez myslících lidí se z toho nedostaneme. Používat svůj mozek a myslet je základ lidské existence. Jestli se globálu podařilo zlikvidovat myšlení lidí, nemá se již co probudit a končíme. Myslím, že jsem to přepískl s tím referátem, takže se omlouvám a končím.

Rapa
15. 12. 2022 16:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jestliže je Pavle někdo vysokoškolák a zvláště v dnešní době,ještě to vůbec neznamená,že je vzdělaným člověkem.Navíc máme specialisty,co se dál specializují,ale v makovici je celkově prázdno. Mnohem více znamená být ,,Moudrým člověkem”,moudrost má mnohem,mnohem vyšší ůroveň.Poznal jsem moudré lidi bez VŠ.I takové,jak se říká z malé chaloupky u lesa,co byli znalostmi a zkušenostmi výše,než mnohý vysokoškolák:A co takoví,co za peníze podvodem dostávali diplomy z VŠ,ůplná verbež,ůroveň parazitů,nic víc ( a kolik takových je jen u politiků,dost..spíš hodně)

Autor
15. 12. 2022 19:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vážím si vašich slov. Jsou v podstatě jiným vyjádřením toho, co říkám sám. A co se týče vzdělání, mluvil jsem kdysi s jedním opravdu chytrým vysokoškolákem ( 🙂 ), ale starého ražení. Řekl mi jednou toto – “Jestli si myslíš, vole, že nějaký titul dává patent na rozum, jsi blázen. Jen ten kdo si dovede dávat věci do souvislostí to může pochopit. A abys mohl chápat, vole, drtivou většinu záležitostí stačí když naplno využiješ středoškolského vzdělání, ale nejlépe získaného samostudiem.” Pak se napil vína a dodal: “Znám lidi, vole, co nemají nic než základní školu, ale učit by se u nich mohli i profesoři!” (on tak opravdu mluvil)
Takže netřeba se považovat za něco méně. Pokud jste pevně přesvědčen o svém a máte to na základě zkušeností a znalostí svých vlastních, nejspíše budete mít pravdu. Jen nezpychnout! To i u mne končí vždy špatně …

22k4.jpg
Jan
15. 12. 2022 19:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak jest. Mimochodem, lide nevedi, ze vlada Husaka prinesla Cechum nejvetsi ulevy jako vlada Brezneva v SSSR. Ale chci poukazat na jinou skutecnost.
Malokdo vi, ze jsme od sametu vystaveni t.zv. kondicionovani skrze centralne rizena media a cenzuru, skrze politiky, NGOs, atd. za ucelem naprogramovani naseho vedomi. Lide nejsou pak schopni kriticky prebirat informace, berou je jako pravdu, skutecnost. Ten zasah do vedomi lidi je provaden uz tisice let nabozenstvim, mocenskymi strukturami podle stejneho schematu – vyvolavat strach, nenavist v obyvatelstvu a tim vas ovladat. Jak to funguje a co proti tomu muzete delat je dobre popsano v knize K. Medicus Selbst Heilkraft. K dostani na amazon.de
Nebudete pak v soku, kdyz lide i s VS a pratele zacnou nadavat na Putina a na Rusko. V USA po porazce Clintonove se Sorosem vytvorila ona Think tank, ktery Trumpa u Amiku demonizoval. Sama rikala, ze Trump je agent Putina a ze Putin ovlivnil volby , je to novy Hitler a vladne v USA.
Absence kritickeho mysleni a svobodne diskuse v mediich umoznuje toto ovlivnovani vedomi lidi. TV a Cro jim vymyva mozky a lzou 24 hodin denne.

Pavel
15. 12. 2022 23:53
Odpovědět  Jan

Husak byl skudce a podlejzave splhava ,moci chamtiva svine.
A Breznev a hlavne Andropov dobre vedeli, proc musi bejt u nas prave von..A nikdo jinej..
Aby pripravil ,hlavne v Cechach a v Praze, veskery podminky a udelal co nejvic, pro pristi vladu Havla..Protoze, predpokladali,ze v tom bude taky uspesnej.
Cely volny cas a noci se predtim uspesne pratelil se s kolegy slovenskymi fasisty a nemeckymi nacisty v hotelu Carlton.
Ktery celou divizi vojaku, poslali po boku nacistu do SSSR.
Mimo jine podlezavosti Hitlerovi ,vlady Slovenskeho Statu.
Jako vyznamny funkcionar tyhle prave vlady..
Za odmenu byl pak dr.Husak poslanej, jako clen velke mezinarodni delegace ,vysetrovat do Katyne v okupovanym nacisty SSSR ,Stalinovy zlociny..
Aby ze vsech sil pracoval a tak pomahal , o tom psal, vse pro vitezstvi nacismu.
Po valce nacisti uz nebyli , tak se stal nejhorlivejsim komunistou ze vsech. Ty byli.
Obetem Katyne byl postavenej pomnik v Londyne.
Ani dnesni pomery to nezmeni.A nemuzou.

Jan
16. 12. 2022 07:55
Odpovědět  Pavel

Nesouhlas. Pamatuji tu dobu za Husaka.

Markýza
16. 12. 2022 18:33
Odpovědět  Jan

Já taky, velice dobře, ale nějak jinak než vy dva.

Milan ze Zahrady Čech
16. 12. 2022 12:11
Odpovědět  Pavel

Husák byl pragmatický parchant, ale také vlastenec a státník. Poslední jakého jsme měli.

Jan
15. 12. 2022 09:08

Skoro cely svet jede na vypuc. Je ohromne zadluzeny. Tiskne penize bez kryti, za ktere kupuje realne zbozi. Odmita energie, zavrel plyn a ropu z Ruska. Zavreli doly a atomove elektrarny a pripravuji zakaz topeni drevem. Chystaji se zakazat chov slepic (venku jsou viry, ktere vypousteji) a zvirat venku, znicit vsude zivocisnou vyrobu a chteji nas krmit cervy a svaby.
A lide jsou ochromeni a cumi jako kralik na kobru, ktera ho v pristim okamziku zadavi.

Jiří
15. 12. 2022 09:28

Pětisračka je složena z pravicových šizuňků a desperátů ,proto je nezajímá konec Česka ,oni mají nahrabáno a jejich početná rodina si pohodlně pohlídá PS i Sernát. Já samozřejmě jsem připraven(byl jsem pionýr) a nepřispívám fašistickému soukolí a odvádím státu jen nutnou kupní samozřejmost. Budoucnost je fakt zahalená v mlze a Ukrajina ukáže jak se věci mají.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 10:01
Odpovědět  Jiří

Oni tady Jiří nezůstanou, ti mají jiné nemovitosti, kde budou trávit své dny budoucí. Létající ptáci jsou již připraveni tyto zbohatlíky převést na svá panství, která si nechali postavit ze dřiny svého poddaného lidu. Tam si zapějí, Chvalme pána, to jsme ale s těmi hlupáky vyběhli. Když vidím tu myšlenkovou mizérii a marnost zdejšího lidu, který se hrbí před svými utlačovateli, začínám úplně jasně chápat, proč se lidé tak lehce dají ovládat.

Autor
15. 12. 2022 12:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Posláním lidstva je to, aby jednou neměli kam odletět!

Gene
15. 12. 2022 13:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, a kde pujdou? Vzdyt ve svete jsou nasrani vsude. Pokud nekde neco vypukne, bude to jak lavina. Nikde nebudou v bezpeci. Svet je ted v takych srackach, jak jeste nebyl a vetsina lidi je stadovita a lehce ovladatelna. Pocitejte s tim ze ti z spicky pyramidy budou ochotni tuto vlnu podporovat, v ramci kontroly moci schopni obetovat ty svoje dnesni loutky a vymenit je za jine. Lide totiz vidi nepritele v USA, NATO, EU. Ovsem nejvetsi nepritel je cely financni system, ktery na kazde revoluci a valce vzdy vydelal a posilil. A v dnesni dobe je nevetsi nepritel cloveka, on sam sobe. Pracuje pro sveho otrokare, zivi ho, financuje, posloucha, odevzda mu sve decka, zdravi a to vse dobrovolne a jeste s radosti. Bohuzel, v tom jedeme i my.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 15:26
Odpovědět  Gene

Kéž by tato lavina Gene přišla co nejdříve jak říkáte a smetla ty loutky a loutkovodiče nenávratně do žumpy. Jak říkáte, většina lidí je ale stádovitá, nepřemýšlí, co budou dělat bez svých otrokářů a loutkovodičů? Vymlátí se mezi sebou nebo vyzrají. Toť další neznámá. Co když je to skutečně konečná fáze, neboli Armagedon. Kdo dnes může říci, jak to zde bude za pár měsíců nebo za rok vypadat. Nu, alespoň, že ještě pár rozumných normálních lidí zůstalo. Alespoň si člověk může popovídat, říci svoje názory, protože tam venku se dnes a to bohužel, setká většinou jen s idioty. Díky za takový pokec.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 16:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

Omlouvám se, psal to Pavel z Moravy, abych neuvedl nikoho v omyl.

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 19:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nevím, co se pokazilo… Jméno a email jsou v Cookie a obvykle tam vydrží…
3x v tomto vlákně jsem vám opravil jméno “Pavel” na “Pavel z Moravy”, já to v té databázi vidím, že jste to pořád vy…

(pro upřesnění, v databázi je kromě textu a času i jméno, co vidíte všichni, a email, který je jak heslo, a je tam “číslo” a verze web-browseru, a je tam ip adresa, ze které je vidět, třeba že to má nebo měl T-Mobile v Praze… nic dalšího o vás neevidujeme… podobně to mají všechny podobné diskuse na WordPress…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
16. 12. 2022 14:29
Odpovědět  P.A.Semi

Díky za info.

Gene
15. 12. 2022 18:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mame smulu, zadne loutkovodice to nesmete. Prave naopak, oni to opet povedou. Lide totiz vidi jen to co je bliz. Podivejte se na dve nejznamejsi revoluce. Ve Francii byli u moci okamzite a v Rusku se jim to trosku zvrtlo, ale vzapeti to napravili. Nedovedu si tipnout, kdo tam vladne ted, ale je jiste ze jejich oligarchove, budou na strane toho parazitickeho systemu. Pisete spravne, ze tech rozumnych, nezustalo moc. Davu staci par mrtvych a sliby lepsich zitrku.

Rapa
15. 12. 2022 16:18
Odpovědět  Gene

Klepl jste hřebík na hlavičku, peníze vymysleli už kdysi dávno otrokáři,spíše jejich nejvyšší rádci.Rádce faraona či poradci nejvyšších mágů i sumeru.Ten,co to faraonovi vymyslel,zdémonizoval na tisíce let dopředu lidstvo na Zemi,byl démonem.Otrokářství tak dostal na vyšší ůroveň,satanickou,finanční.Po několika tisíci létech tato démonizace došla k vrcholu,peníze démona z egypta ztrácí hodnotu a tvoří jen dluhy,dluhy a jen dluhy. Kdybych dnes ,,Vlastnil všechny dluhy tohoto světa” měl bych neomezenou moc . A kdopak je dnes pánem všech dluhů , ha ? Víme to

Rapa
15. 12. 2022 16:31
Odpovědět  Rapa

A nyní se podívejme,co dělají politici a vláda fialenka,jak pokračují v démonizaci zadlužování tím nanevýš hanebným způsobem, jak nás předhazují té nejhorší hydře démona zla,pána a vlastníka všech dluhů. Satana,satanizaci planety.Poničili,co se dalo a jsou ještě natolik drzí,že z toho viní ostatní,nevinné.

sizok
15. 12. 2022 18:27
Odpovědět  Gene

Vždy budou ovce, které jim budou čichat u análu. A bohužel, bude jim to vonět.

Pavel
15. 12. 2022 23:59
Odpovědět  sizok

Kazdej soudi dle sebe..

Gene
16. 12. 2022 12:00
Odpovědět  Pavel

A vy? Ja vetsinou pisi podle toho co vidim. Ve velke vetsine vidim ovce, ktere chteji byt dobre krmeny, nenest zadnou zodpovednost, prolezt zivotem cim jak nejlehcim stylem. Vetsina obcanu nevoli rozumemem, ale naleti na sliby. Vlady si kupuji sve hlasy, zvysovanim administrativy, vselijakyma nesmyslnyma vladnima dotacema a to ze zadluzuji celou zemi, ti hlupaci nevidi. A tak to je stovky roku a skoro v kazde zemi sveta. Sizok ma proste pravdu.

Jan
15. 12. 2022 20:43
Odpovědět  Jiří

Vsichni nahore uz maji nemovitosti v Juesej a propagatori vakcinace a antivaxeri zahadne nahle zbohatli. Korupce ted jede pres Granty. Fetak a pucista z Ukrajiny jak by smet i par drobnych (nekolik miliard $).

Gene
16. 12. 2022 12:08
Odpovědět  Jan

V USA? To je posledni zeme, kde bych neco koupil. Podivejte se na situaci tam. Pod poklickou, to tam pekne vre. Kriminalita, rasove nepokoje, socialni nepokoje. Pokud se neco nekde zacne, tak to bude prave tam. Amici nejsou tak poslusni jak Evropane, navic tam je spousta zbrani.

Jan
15. 12. 2022 10:16
Markýza
16. 12. 2022 18:35
Odpovědět  Jan

Jé hele, tyhle dva znám. A pořád mě fascinuje, jak jsou podobní originálům – nějaké masky, nebo co?

Milan ze Zahrady Čech
15. 12. 2022 10:59

VŠEM! VŠEM! VŠEM!
Vítejte v koncentračním táboře Bohemia!

Total Control! Zákaz chovu slepic pod širým nebem v ČR je pouze začátek, EU směrnice RED II míří k zákazu topení dřevem a štěpkou!ČESKO: V České republice platí od středy 14. 12. 2022 zákaz chovu drůbeže a hlavně slepic pod otevřeným nebem, a to prý kvůli hrozbě zavlečení viru H5N1 způsobujícího ptačí chřipku…
Více zde:
https://cz24.news/total-control-zakaz-chovu-slepic-pod-sirym-nebem-v-cr-je-pouze-zacatek-eu-smernice-red-ii-miri-k-zakazu-topeni-drevem-a-stepkou/

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 12:41

Zákaz topení dřevem v naší zeměpisné šířce je pokus o genocidu !
Naprosto nesmíme těm vrahům dovolit, aby nám zakázali topení na tuhá paliva, protože jak jsme letos viděli, tak plyn může snadno dojít, a co pak? Zmrzneme?!

Pálení dřeva je nej-ekologičtější palivo, je to obnovitelný zdroj energie, a je carbon-neutral, tedy je to prosté recyklování atmosférického uhlíku, při spalování se uvolňuje sluneční energie, která byla potřebná na tvorbu toho dřeva, a uhlík se vrací rostlinám do oběhu do atmosféry…

Třeba by se dal snad chápat zákaz pálit fosilní uhlí (ale i ten by byl špatný!), ale kdo chce zakazovat pálení dřeva, snaží se nás vyvraždit zimou !

πα½

Milan ze Zahrady Čech
15. 12. 2022 13:25
Odpovědět  P.A.Semi

Euroměsta už v koncentráku jsou, neb jejich obyvatelé (až na nepatrné výjimky) nemají možnost si topit čímkoli jiným, než plynem či elektřinou. Stejně tak jsou euroměsta v potravinovém koncentráku, neb jak dopadne chov prasete v bytě nám už nezapomenutelně přiblížili v povídce “Jak jsme chovali užitečné zvíře” pánové Šimek+Grosman. Teď proto přišel na řadu stále ještě částečně nezávislý, a tudíž svobodný, eurovenkov.
Zřejmě jste přehlédl, že
zákaz chovu drůbeže v ČR PLATÍ OD DNEŠNÍHO DNE
a to pod sankcí
až 100 000 kč pro soukromou osobu a až
2 000 000 kč pro právnickou – to jest pro firmy.
Upřímně – mě se jako mnohem nebezpečnější než připravovaný zákaz topení dřevem a pod. jeví zákaz chovu drůbeže a to ze dvou důvodů.
Za prvé už platí! A za druhé je mnohem snáze kontrolovatelný a tím i postižitelnější.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
15. 12. 2022 15:23

“Zřejmě jste přehlédl, že
zákaz chovu drůbeže v ČR PLATÍ OD DNEŠNÍHO DNE
a to pod sankcí
až 100 000 kč pro soukromou osobu a až
2 000 000 kč pro právnickou – to jest pro firmy”

.. a vám zase poněkud uniklo, že se týká chovu drůbeže pod širým nebem. Nařízení SVS obsahuje také Zásady pro drobnochovatele drůbeže.. https://1url.cz/UrhHb

Byl jste někdy na vojně? Nejhorší smrt je z vyděšení.. to byla častá průpovídka.

 

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2022 18:02
Odpovědět  Boomer

Asi jste nikdy nebyl na vesnici? Slepice spí doma v kurníku a přes den se vypouštějí ven do ohrádky… Takže prakticky každý venkovský chov je “pod širým nebem”…

Ale – když nebudete jíst drůbeží a vejce, tak se to chvíli dá vydržet…
Když si v zimě nezatopíte, tak za pár dní zemřete podchlazením…
Je v tom podstatný rozdíl…

A zejména, když lidem zlikvidovali imunitní systém očkováním, tak teď se ty úmrtí budou snažit schovat za nebo přímo vyvolat podchlazením…
Uvidíme, nakolik stoupne úmrtnost, a jak se to pak budou snažit svalovat na podchlazení? To by si ale naběhli, protože zodpovědnost za to podchlazení obyvatel půjde stejně za vládou, a to za tou současnou a ne za minulou, zejména u nás…

πα½

Gene
15. 12. 2022 18:30
Odpovědět  P.A.Semi

I na to se da vyzrat. Coz ovsem nemeni nic na tom ze to jsou zmetci, kteri maji jediny ukol – likvidaci vseho soukromeho.

Boomer
15. 12. 2022 19:26
Odpovědět  P.A.Semi

.. inu, já se na venkově narodil a na venkově žiju. A neobydlený barák na venkově mi nechátrá, voni jeden odborníku..
Takové opatření ve spojitosti s ptačí chřipkou už tu bylo, když si prostudujete metodiku SVS, zjistíte že v případě definice zákazu chovu pod otevřeným nebem jde o eufemismus pro bariérová opatření, která mají zabránit styku drůbeže s volně žijícím ptactvem a případné kontaminaci krmiva. Tudíž pletivo a plachta nad výběhem, krmení v zastřešené místnosti. Lidi na venkově si poradili hladce i s černými zabíjačkami za Protektorátu a za ty se člověk taky mohl ocitnout na dva roky v koncentráku.
Víte, my na venkově dokážeme vyprodukovat jídlo z hnoje, ve městě to umíte jen naopak..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 12. 2022 18:41
Odpovědět  Boomer

A opatření byla idiotská už tehdy. U nás nesmyslně vymlátili celý velkochov drůbeže; kamarádka bydlí na Podřipsku, tam mají rozumného hlavního veterináře, ten jim na schůzi řekl, že je to hovadina z vědeckého i praktického hladiska a ať se na to vykašlou. Leda ať hlásí každou drůbežu “s těmito příznaky”.Jak pravil, tak učinili a houbeles se stalo – nahlášeno asi tak pět drůbeží, zbytek ve zdraví kvokal a kejhal dál.

Jan
15. 12. 2022 19:45
Odpovědět  P.A.Semi

Prichazejici chripka bude trapit hlavne opichance s oslabenou imunitou skrze mRNA poskozeni krve a produkci hrotoveho proteinu zmenou genu.

Jan
15. 12. 2022 20:19
Odpovědět  Jan

Doplnim. Nejsem opichany a uz 20 let nevim co je viroza, chripka. Aby bylo jasno beru vitamin D3, atd. zivotosprava a spanek. Pri nakaze mam Frekvencni terapii, ktera mne z toho spolehlive dostane.
Moje okoli deti i vnoucata jsou ockovani a casto zapoleji s virozami a chripkami. Varoval jsem je, neuposlechli.

Milan ze Zahrady Čech
16. 12. 2022 12:42
Odpovědět  Boomer

Přestaňte na mě blbě machrovat, mentore.
Kolik znáte vekovanů, tedy fyzických osob, abych vám to při vaší slovutné moudrosti podal po lopatě, kteří chovají drůbež jinak než pod širým nebem?
No mi měli v Žatci na letišti, kde jsem kroutil prezenčku, dvě, velice časté prúpovídky. Ty jsme používali, když někdo blbě machroval. Jedna zněla: “Nech si ty kydy až potáhneš světem” a druhá: “Starej se vo svý vožralý děti.”
Vy tu ptačí chřipku žerete? Jakože česká slepice ji chytí ale český pštros už ne, a německá slepice o půl kiláku dál za čárou taky ne?
Kolik vakcín jste si nechal, v souladu s “informacemi pro veřejnost”, napíchat?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
17. 12. 2022 19:52

.. inu, vy jste yntelygent k pohledání, s češtinou na úrovni prvního stupně inkluzivní základky. Služba u letištního praporu(tzv. lopaťáci..) spočívající v zametání letištní dráhy vám možná šlo od ruky, ale nepouštějte se do složitějších věcí. Lidi na venkově to mají vyřešeno tak, aby se ouřední šiml nažral a slepicím to neuškodilo. Když už nejste schopen logické argumentace, tak mi jakože nepodsouvejte vaše chabé pokusy o myšlení, já si vystačil a vystačím akorát s tetanovku, o nic jiného nestojím..

Milan ze Zahrady Čech
17. 12. 2022 20:19
Odpovědět  Boomer

Od tebe to sedí, jak s češtinou, tak s logikou a s argumantací. Hlavně jaks vytáh ten argument “Informace pro veřejnost”, to byla fakt argumentační síla. Ty mi tu bublej něco o venkově, na kterém údajně žiješ, troldo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
18. 12. 2022 00:30

..komu tykáš, ty hovado nevzdělané? Przníš češtinu a slušnost je pro tebe cizím pojmem, dobytku z Litoměřic..

Milan ze Zahrady Čech
18. 12. 2022 14:13
Odpovědět  Boomer

Tak poslouchej syčáku, s tykáním a s chováním pacholka od volů jsi začal ty, ne já, hovado zdělané. Tak si teď nestěžuj.

Boomer
 13. 12. 2022 16:26
Odpovědět  Milan ze Zahrady Čech
.. já a pod jiným nickem?! Chceš po čuni, ty žvanile?

https://www.pokec24.cz/blog/co-bych-delal-kdybych-byl-big-farma-smejdem/

Stejně tak ses začal první navážet ty do mě – ne naopak. Přičemž se nenavážíš argumentací podpořenou případně odkazy, což bych bral, ale úkrokem stranou a povýšenou snahou o dehonestaci oponenta. Nevím jaké máš vzdělání a je mi to u pr-dele. Pro mě jsi sr-áč, neb se se-reš do druhých jen aby sis napumpoval scvrklé ego. Howgh!

Boomer
18. 12. 2022 18:37

.. ty jsi duševní bezzemek, který nedá do kupy kloudnou myšlenku bez odkazování na odkazy, i kdyby to měly být bláboly ve stylu “Otevři svou mysl”..
Můžu ti dát odkaz kupříkladu na knihovnu, oddělení, sekci, ale přečíst nějakou knihu a pochopit myšlenky v ní uložené, to pro tebe musí být nadlidský úkol, možná tak ještě Honzíkova cesta..

Kde jsi přišel na to, že zde působím ještě pod jiným nickem, ty hovado tupé?!!
Co na to admin? Chrápe nebo venčí?

Administrátor
P.A.Semi
18. 12. 2022 19:54
Odpovědět  Boomer

Nadáváte si navzájem trapně, ale přijde mi, že si Boomer začal…

Na jiných diskuzích to přímo píšou, viz třeba https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/12/ceska-republika-usa-stoji-za-dosud.html
(Česká republika a USA stojí za dosud nejsilnějším ostřelováním Doněcka)

»Žádáme diskutující o slušnou formu při vyjadřování. Odkazy bez krátkého popisu, oč se jedná, budou mazány. Anonymní komentující žádáme o podpis (nick). Útoky vedené v osobní rovině nejsou povoleny

Tohle jsou taková základní pravidla slušné diskuze…
Pokuste se jimi také řídit…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
18. 12. 2022 20:01
Odpovědět  Boomer

Nauč se chápat napsané, cholerický machýrku.
Napsal jsem toto: “…i když to jste mentoroval a prováděl úhybné manévry a manipulace, pokud vám přišlo, že by váš oponent v tom měření pinďorů mohl mít navrch, pod jiným nickem.”

a po tvé tykačce vyzývající mě na souboj – doufám, že za ranního kuropění – ještě toto:

Milan ze Zahrady Čech
 13. 12. 2022 22:04
Odpovědět  Boomer
JO !!!
P.S. Pokud nejsi J.J. z doby předcenzurové, co oxidoval na NR,tak se za svůj omyl omlouvám. Byl daný stejnou dikcí a mentorskou namachrovaností, jakou slyne (slynul) jak J.J., tak ty. Aby bylo jasno – pokud jsem se skutečně zmýlil (čemuž uvěřit mám sice problém, ale možné to je), jen a pouze za to. Se omlouvám.

Bphužel, jsem ve své neuvážené omluvě předpokládal, že při slovutném intelektu který si přisuzuješ, pochopíš, že řeč je o nicku na Nové Republice – ne zde na Pokecu.

Milan ze Zahrady Čech
18. 12. 2022 20:02

Takže
1) Kde jsi přišel na to, že řeč je o nicku zde, na Pokecu, hovado namyšlené nedovtipné?
2) Neuvažuješ nyní o omluvě adminovi za to, žes ho díky své neschopnosti chápat přečtené bezdůvodně napadl?
3) Prodáš mi tu licenci na patent na rozum, jehož jsi vlastníkem?

Ale uznávám, že jsem se v tobě trapně zmýlil. Původně jsem si pouze myslel, žes prošel vejškou vzděláním nedotčen, stejně jako nedotčen výchovou, které se ti, jak předpokládám – možná mylně – dostalo, ale že jsi nedotčen i knihami, které údajně čteš, tak tos mě překvapil.
Leda že čteš tituly jako: “Asertivita – jak být silný v každé situaci”, případně “Asertivita – umění prosadit se” a podobné bláboly psané pro zakomplexovaná individua se zbytnělým egem. Pak jo, pak bych to chápal.
S upřímným pozdravem:
Polib mi (_!_)

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 15:47

Milane, to je vymyšleno opravdu neuvěřitelně. Venkov vždy stál na tom, že lidé chovali drůbež, chovali si to svoje prasátko, pěstovali zeleninu apod. Pocházím z dědiny a vím, že prarodiče kupovali opravdu pouze ty nejnutnější potraviny, protože vše bylo doma. Proto člověk žije na venkově. Tímto vším chtějí venkovský lid zdecimovat, protože potom bude život na venkově k ničemu, když navíc dobře víme, že na dnešní vesnici nic nefunguje. Vím to moc dobře, protože jezdím na Hanou na hrob a v dědině, kde jsem u bábrle trávil prázdniny bylo vše, zdravotní středisko, pošta, škola, smíšenka. Dnes tam nic nemají, roky museli lidé jezdit do města pro potraviny. Pokud lidem ještě vezmou možnost chovat domácí hospodářská zvířátka a kdo ví jak to dopadne s pěstováním plodin, bude venkov mrtvý úplně. Je vůbec možné, že toto vše lidé těmto grázlům dovolí? Vždyť těch grázlů je nepatrné množství. To jsme fakt takový národ zbabělců a tupounů? Vím, že dnešní mlaďoši jsou už přeformátovaní, alespoň většina, ale i tak, copak fakt nemají pud sebezáchovy? Já vím, že mi nemůžeš odpovědět, to je pouze můj výkřik do tmy.

Milan ze Zahrady Čech
17. 12. 2022 13:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Na rovinu – hlavní nebezpečí není v tom nařízení, ale v práskačích.

Boomer
17. 12. 2022 20:19

..ale houby, hlavním nebezpečím vždy byli, jsou a stále zůstávají hlupáci vašeho ražení. Bučí a nevědí proč..

Milan ze Zahrady Čech
17. 12. 2022 20:40
Odpovědět  Boomer

Když to říkáš, hlupče…

Milan ze Zahrady Čech
18. 12. 2022 20:03
Odpovědět  Boomer

Ha! Ha! Ha!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
15. 12. 2022 19:42

Ja vam dam zahumenek a prasatka, kraliky, slepice. Zrat cervy a svaby budete! Leda ze byste se vzepreli…

Jan
15. 12. 2022 19:41
Odpovědět  P.A.Semi

Ale panove. LOUTKOVODICI prikazuji loutkam v petidemolici co maji delat. Vztek lidu se obrati na loutky (ne na loutkovodice) a ty lidi smetou. Uz dnes maji loutky strach. I strach z toho vlaku vyskocit. Pozorujte jejich ksichty, kdyz jsou spolu. Driv se tlemili. Takhle se vyrabi svetova revoluce. Loutkovodici pak prijdou a nabidnou reseni – tim je Great Reset a lide jim uveri.

Rapa
15. 12. 2022 16:48

Ti,co to způsobili,to nyní hážou na nás. Na kafilerkách ze zdechlin dělali moučku a tu přidávali do granulí,krmili tím zvířata.Proč ? Kvůli zisku a debilitě,vlastní hlouposti.Tyto granule,plus hormonální urychlovače růstu, plus vakcinování zvířat a další chemie, pak se přidaly i umělé frekvence ze záření z vysílačů,civilních i vojenských zdrojů..Co to potom mohlo způsobit ? Chudákům zvířatům.Ucpaná těla,neschopnost regenerace buněk s velkým množstvím nerozložených zbytků bílkovin z vlastních buněk,celé chuchvalce aminokysdelin bez schopnosti konečného rozložení,tak,jak má být..A těmto zbytkům ti hujeři vědy říkají viry ! Navíc se je snaží izolovat a upravovat jako Zbraň,zbraně. A z pitomců virologů dělají ještě větší magory,sluhy systému.Pro vlastníky dluhů,satanisty.

Rapa
15. 12. 2022 17:00
Odpovědět  Rapa

Nejcennější slepicí a nejcennějším vejcem je od slepic volných,co si chodí od rána do večera venku ve volné přírodě,zahradě a berou si samy,co potřebují a člověk jim jen něco přilepšuje. Ti praví vinníci , co způsobují nemoci,množení baktérií i ,,prý virů” se schovávají a melou nesmysly a lži.Nejprve poničili přírodu,zvířata,nakonec i lidi a klidně pokračují,kvůli majetku a moci. Uměle nadělali nevědomé hlupáky a z hlupáků magory a politické psychopaty-kápa,biřice.Naserte si,hlupci,budu dál chovat slepice.

Rapa
15. 12. 2022 17:41
Odpovědět  Rapa

Chci upozornit na něco. Kdysi mniši ( i králové ) měli u většiny klášterů pozemky a zahrady o které pečovali. Zelenina,ovoce,byliny,léčivé rostliny,taky včely,kterým rozuměli a pečlivě se o ně starali. V těchto zahradách si tvořili pokojný prostor plný vůní. Tam v tichu vše pozorovali a přemýšleli. Tam byli ve spojení s intuicí,něčím vyšším,co nás lidi převyšuje.Pravidelně se modlili a pracovali ve svých nádherných zahradách,byli zdraví a v pokoji odcházeli z tohoto světa.A co všechno dokázali ! Byli jste někdy v Meteoře v Řecku,dodnes i po tisíci létech budete překvapeni, duchovní nádherou tohoto posvátného místa.Ti mniši i pomocí svých zahrad byli ve spojení s tvůrci a Bohem.Milovali své zahrady,milovali stvoření a byli pokorní,velmi pokorní.Tam,v tichu a bzukotu včel byli blízko pravdě,poznání,stávali se moudrými.

Markýza
16. 12. 2022 18:36

Klídek, všichni na to pečou kromě velkochovatelů, kterým reálně hrozí kontrola. Není důležité nařízení, důležité je, jak a jestli vůbec je dodržováno.

Drak
15. 12. 2022 11:54

Dá se soudit, že vláda tuneluje státní rozpočet, skrze Ukrajinu, která slouží jako pračka peněz, které zmizí v daňových rájích a budou je mít k dispozici vybraní členové pětikolky, kteří taktéž zmizí, až půjde do tuhého. Lidé sice povstanou, ale už nebudou mít koho svrhnout, protože viníci už budou i s penězi za horami. Na lidi zbydou jen dluhy a nevýhodně uzavřené smlouvy, zavazující republiku, k naprosto nepřijatelným povinnostem. Je třeba hodně spěchat, abychom jim to překazili a je nezbytné, dát najevo, že smlouvy a povinnosti touto vládou přijaté, nebudou do budoucna plněny.

Boomer
15. 12. 2022 15:26
Odpovědět  Drak

..to je nejpravděpodobnější scénář vývoje. Ve vládě totiž nesedí pitomci, jak se mnozí domnívají, ale všehoschopní chytráci..

Autor
15. 12. 2022 12:38

Podívejme se na to jinak. Kdo je nyní většinovým vlastníkem všeho na Ukrajině? Správně “ti z naší civilizace”. Čili Ukrajina jsou oni. A pak je jasné, že ONI musí splácet dluh. Sami sobě. Není to nakonec sranda? Tak ať si platí a my budeme v ažůru!

1428153560_97845319_large_cv5og78j56me.jpg
Gene
15. 12. 2022 13:25
Odpovědět  Peter 008

Oni ho splacet budou, ale vy – my, jim na to vydelate, vy – my budete tratit. Pisi vy – my, proto ze kazdy stat NATO, nejenom EU, se kvuli Ukraine zadluzuje, ale trochu jinak.

Jaroslav
15. 12. 2022 12:45

To nevymyslíš, zrada je slabé slovo. Dost, že máme rozpočet na příští rok -298mld korun, tak ještě tohle. To nemůže odčinit žádný z barbarských středověkých trestů, trest vykonán ale bankéři si své dluhy vyberou. Chudáci naše děti a vnuci i děti jejich dětí. Nevěřil jsem, že bych se mohl dožít něčeho takového. U nás na děti víčka, a zlodějům kteří vládnou v oné zemi roh hojnosti z našich daní.

Pavel z Moravy
15. 12. 2022 16:00
Odpovědět  Jaroslav

Jaroslave, vymyslíš to. To bylo připraveno už dávno před převratem. Myslím, že by nám o tom mohl povyprávět velký malý Saša. Bratři Dullesové toto už plánovali během 2. světové války samozřejmě s podporou těch správných rodů ze západu. Jak naivní byli a jsou Slované, když věřili čemukoliv co vypustila anglosaská a zápaďácká huba. A když někdo říká, co naše děti a vnuci, tak ty druhé bych vynechal, ti opravdu nemají o ničem páru, ale ti první, tedy děti, ti už jsou v takovém věku, že do prd.elky musí vědět co jim globalisté připravují. Oni musí bojovat, je to sakra jejich budoucnost. Jak dlouho je chceme chránit, většina si myslí jak nejsou chytří, tak ať to dokážou, začnou přemýšlet a hýbnou tou svojí prd.elí a postarají se o svoji budoucnost. S námi se většinou také nikdo nemazlil. A jestli nechtějí bojovat, tak ať potom trpí. Nebude se jim dát pomoci.

Jaroslav
16. 12. 2022 10:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Trochu pozdní odpověď, že se ten převrat připravoval léta letoucí je mi známo, že v SSSR to trvalo prakticky od smrti Stalina je mi známo. Že Ukrajina prožívá následky situace, která byla u nás v 1968 je mi známo také. Nás tehdá od toho “zradili” ukrajinské jednotky Sovětské armády. Je teď nezachránil od průseru nikdo. Uvěřili v to stejné, co tehdá hučeli do nás- bez SSSR (Rusů) bychom my, technologická velmoc Československo/Uk vzlétli vzhůru jako raketa, zlaté české ručičky versus Rus-barbar, pamatuji, již jsem byl při vědomí (samostatná kapitola “úspěšný Slovenský štát”, jak bylo dobře bez Čechů) . Již k nám jezdili na “rekognoskaci”- vojenský termín pro obhlídku bojiště- zpravodajci armád NATO, to kdyby nám museli pomoci. Měl jsem diskusi na toto téma s občanem USA- On, proč jste nebojovali, Já- no a vy by jste nám tehdá pomohli, On- nejspíš ne, ale poslali bychom vám vagón Coca-Coly. Tehdá si proti SSSR ještě netroufli, dnes proti Rusku si troufají, protože si to Rusko nechá líbit. To Severokorejský vůdce je z jiného těsta, tam si netroufnou. No a ten rozdíl, pár jaderných hlavic versus tisíce u Ruska, plus Poseidony je nepodstatný.

sergej
15. 12. 2022 16:56

🙂 🙂 🙂
A co jako s tím, vždyť máte soustruhát na 3 000% čt orwell od vztyčení vysílacého stožáru. Zdroje jsou, všichni to říkají.

Buchtík
15. 12. 2022 23:33

A teď, když ta slovenská vláďa padla, tak je to vlastně směroplatný?

Petr
16. 12. 2022 07:58

Za tohle se bude ten debil vyfocenej v EU houpat na kandelábru !

Jan
16. 12. 2022 08:38

Nemecti komici maji dar podat geopolitiku (nasili a vrazdeni) USA zabavne (ceske titulky):
https://www.youtube.com/watch?v=vMD6dLpyoC0
https://www.youtube.com/watch?v=HUjH2RasyFE

Jan
16. 12. 2022 09:06

Slovaci se v parlamentu vyslovili pro neduveru Hegerove vlade. Matovic jako kdysi Sobotka si rozmyslel uz podepsanou demisi. Kluci nas predebehli. Utlak tam byl vetsi jak u nas a k tomu 2 US zakladny! U nas ten pud sebezachovy se jeste neprosadil.
Lide tu pakaz u moci musi k demisi donutit.
https://www.infovojna.bz/article/narodna-rada-sr-specatila-osud-hegero-matovicovej-vlady-poslanci-vacsinou-hlasov-vyslovili-nedoveru-nenavidenej-antidemokratickej-garniture

PENNYS
16. 12. 2022 10:47

CELÁ POLITICKÁ SCÉNA ČESKÁ A SLOVENSKÁ ,
STOJÍ ZA VELIKOU  “FIALOVOU(π)ČU”
DÍVÍM SE ŽE, českému právníkovi PAVLU HASENKOPFOVI UVEŘEJNILI JEHO NÁZOR????
„Radši tisíc Babišů, než jeden Fiala.„Fiala a jeho družina mají obsazenu Strakovku, Sněmovnu i Senát,“ “A MÁ PRAVDU!!!

Rapa
16. 12. 2022 11:46
Odpovědět  PENNYS

Parta darebáků z hlubokého podsvětí.Na co by vůbec uvažovali a používali rozum,když nemusí,stačí jen hrabat,žrát a srát.Sen všech politiků,zejména ze sekty ODS a TOP 09.