Bývalý ministr zahraničí Polska vyzval Západ, aby převezl jaderné zbraně do Kyjeva

Západní vlády by měly Kyjevu dodat jaderné zbraně, aby posílily obranné schopnosti země, řekl bývalý polský ministr zahraničí Radosław Sikorski, který je nyní poslancem Evropského parlamentu.

„Vzhledem k tomu, že Rusko porušilo Budapešťské memorandum, věřím, že Západ by mohl dát Ukrajině jaderné hlavice. Aby mohla chránit svou nezávislost,“ zdůraznil ve vysílání televizního kanálu Espresso.

Sikorski zdůraznil, že Evropa nijak nereagovala na porušení garantů bezpečnosti Ukrajiny a neudělala nic, aby kompenzovala ztráty.

Kyjev se opakovaně pokusil revidovat svůj status nejaderné velmoci a zrušit ustanovení Budapešťského memoranda z roku 1994, které stanoví, že se Ukrajina zřekne jaderných zbraní. 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve svém projevu na Mnichovské bezpečnostní konferenci 19. února pohrozil, že se Ukrajina vzdá nejaderného statusu.

V dubnu 2021 hovořil ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnyk o údajné potřebě obnovit jaderný status, pokud Ukrajina nebude přijata do NATO.

https://bit.ly/3mIsLCi

Volodin vysvětlil, jak skončí dodávky jaderných zbraní na Ukrajinu pro Evropskou unii

Předseda Státní dumy Ruské federace Vjačeslav Volodin reagoval na výzvu bývalého šéfa polského ministerstva zahraničí k dodání jaderných zbraní Ukrajině.

Volodin za takové výroky Sikorského ostře odsoudil. Ruský politik varoval, že při takovém vývoji událostí nebude existovat ani Ukrajina, ani Polsko.

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin vytkl europoslanci Radosławu Sikorskému vyprovokování jaderného konfliktu ve středu Evropy.  Volodin na svém kanálu Telegram 12. června napsal „kvůli lidem jako on je nutné nejen osvobodit Ukrajinu od nacistické ideologie, ale také zajistit, aby země byla bez jaderných zbraní“.

„S takovými poslanci budou mít Evropané mnohem vážnější problémy, než kterým čelí dnes (uprchlíci, rekordní inflace, energetická krize). O budoucnosti Ukrajiny a Polska raději ani nepřemýšlím. Pokud budou jeho návrhy realizovány, tyto země zaniknou, stejně jako Evropa,“ upřesnil Volodin.

Předseda hodnotící Sikorského slova, že Západ má právo zásobovat Ukrajinu jadernými zbraněmi, doporučil poslanci, aby se vzdal mandátu a podrobil se vyšetření u lékařů.

„Musí být vyšetřen psychiatrem, složit mandát a zůstat doma pod dohledem,“ uzavřel.

Ve stejný den v rozhovoru pro Izvestija člen Rady federace Andrei Klimov v komentáři k Sikorského slovům řekl, že ve skutečnosti  navrhuje porušit dohodu o nešíření jaderných zbraní a záměrně se zapojuje do provokací. Politik dodal, že militaristické a rusofobní myšlenky jsou nyní v Polsku extrémně populární.

https://bit.ly/3HdQaF3

3.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
12. 6. 2022 21:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Opelichaná hyena Evropy se opět rozdováděla... Nezačal ten idi-ot taky sněžit? Koukám, že na obzoru je šesté dělení Polska. Teď jenom včas

zhoupnout naši vládu a pak si vzít zpátky co nám půl tisíciletí patřilo a co Mařka Tereza proje-bala.

Markýza
13. 6. 2022 09:01

Nebuďte troškař – couvneme až k císaři Karlu, ne?
Ten šílený pšonek zřejmě chce znovu stavět celou Varšavu, co.

Milan ze Zahrady Čech
13. 6. 2022 18:55
Odpovědět  Markýza

Jsem skromnej. A pak, nenažranost se v dlouhodobějším časovém horizontu nevyplácí.

PENNYS
12. 6. 2022 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono ta podobnost tam surčitostí je!!

RadoslawSikorskyFuhrer hitler.jpg
Ladislav
13. 6. 2022 17:12
Odpovědět  PENNYS

Potřeboval by přes držku, aby se probudil, pszonski nacista!

Petr
13. 6. 2022 07:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Debil !

jirka52
13. 6. 2022 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejdříve si mysleli, že se spolu s Hitlerem podělí o naší republiku a zaútočili na nás. Ale on se vypořádal i s nimi, ale oni se nepoučili. Jsou to proradní a všehoschopní zmetci kterým nevadí ani zločiny Bandery na jejich území, protože to je spřízněná profašistická duše. Zřejmě bylo lepší když jen pašovali přes hranice Finskou vodku a cigarety a ne atomové zbraně !

Gales
13. 6. 2022 10:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Bruselská sfině

janle57
13. 6. 2022 13:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Takové fantas magorie může pronášet jen představitel polského zapráskaného,
nepoučitelného a zfanatizovaného národa,už i ti největší jestřábi ze současného
NATO musí mít z takového blba oprávněný strach,když tihle ušišlanci vyprovokují
něco,co nakonec smete celou Evropu,jak řekl Polákům jeden ruský poslanec: v roce
1945 jste ještě novou Varšavu postavili,po válce,kterou chcete rozpoutat, už se
Vám to bohužel víckrát nepovede.

PENNYS
13. 6. 2022 15:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Jesliže nějakej „zelenej zfetovanej magor“ to spustí tak Rusko celou EU .prví budou Okrajina,Polšče, a česká a slovenská „vesnička s německým fyjalovým HNUSEM

Ladislav
13. 6. 2022 17:15
Odpovědět  PENNYS

Jo fašističtí pitomci, uz je před námi i Bangladéš, Nepál i Eskymáci! Pak už je jen kousek do usa řiti!

Editor
13. 6. 2022 15:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Neustále je omílané Budapešťské memorandum těmi, kteří absolutně nepochopili, o co vlastně šlo. Po rozpadu SSSR vznikla situace, kdy najednou přibyly 4 jaderné státy a pouze jeden z nich přijal nástupnictví po SSSR. Co to znamenalo? Jednak zřízení dalších 3 stálých členů RB OSN, protože to přísluší státu oficiálně uznanému jako držiteli jaderných zbraní. Dále by podle regulí další tři státy nebyly vázány žádnou dohodou mezi SSSR a USA ohledně zákazu raket středního doletu, omezení strategických střel a tak dále, protože jen RF je právní nástupce, tedy jen RF je vázáno těmi dohodami. Dále pak memorandum není smlouva. Krom jiných „podružností“ se liší smlouvy tím, že musejí být sjednané hlavou státu nebo pověřeným členem vlády, dále pak, co je nejdůležitější, aby platily, musejí být ratifikovány parlamenty všech signatářských států. Ani jeden ze signatářů nepředložil k ratifikaci NIC! A nakonec, smlouvy se uzavírají tak, že důvodem k neplatnosti smlouvy je změna významné podmínky. Tou bezesporu u mezinárodní smlouvy je neutralita. Podmínka sine qua non. Budapešťské memorandum bylo sjednané mezi NEUTRÁLNÍ Ukrajinou a evropskými stálými členy RB. Neutralita UA byla zrušena ihned po neústavní změně režimu na UA. On se ten Polák opravdu definitivně zbláznil.

zuza
13. 6. 2022 18:07
Odpovědět  scipio

žiaľbohu, nie len ten jeden, z podobných debilov je tam zložená kompletná vláda….