nezařazenépolitika

Služba vnější rozvědky Ruské federace: O reakci EU na prohlášení SVR Ruska

Tisková kancelář SVR Ruska, 1. dubna

Tisková kancelář Služby vnější rozvědky (Zahraniční zpravodajské služby) Ruské federace upozorňuje na skutečnost, že prohlášení Zahraniční zpravodajské služby Ruska ze dne 30. března tohoto roku o přístupu EU k očkování obyvatelstva (https://www.pokec24.cz/politika/sluzba-vnejsi-rozvedky-ruske-federace-o-pristupu-eu-k-ockovani-obyvatelstva/) nezůstalo v Bruselu bez povšimnutí. 

Mluvčí EU v komentáři k RIA Novosti odmítl připustit, že pokusy některých evropských úředníků diskreditovat ruskou vakcínu proti koronaviru představují hrozbu pro zdraví a životy stovek tisíc Evropanů.

Tuto reakci EU považujeme za důkaz toho, že jsme se dotkli tématu, které je pro Evropskou unii bolestivé. 

Brusel nenalezl věcné argumenty, pouze v našem prohlášení zaznamenal absenci „odkazů na jakékoli zdroje, které by tato obvinění potvrdily“.

Připomínáme, že ruská zahraniční zpravodajská služba, stejně jako kterákoli jiná zpravodajská služba, která si váží své pověsti, zachází se svými zdroji velmi pečlivě, kvůli spolehlivosti informací, které zaručuje. 

Doporučili bychom evropské byrokracii, aby se lépe zamyslela nad skutečností, že někdy mnohem tvrdší obvinění Západu proti Moskvě a následná agresivní opatření nazvaná sankce vycházejí pouze z již zpopularizovaného prohlášení „highly likely“. 

Vedoucí tiskové kanceláře    

SVR Ruska S.N. Ivanov

01.04.2021
https://bit.ly/3wtMn0k

sdíletj na