politika

„Grandiózní rozhodnutí“: V čele ministerstva obrany RF stojí „principiální postava“ a Dugin vysvětlil proč

Царьград

Filozof Alexandr Dugin komentoval rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina nahradit Šojgua ve funkci ministra obrany bývalým vicepremiérem Andrejem Belousovem.

Ředitel Institutu Tsargrad a známý filozof Alexandr Dugin označil jmenování Andreje Belousova ministrem obrany za zásadní rozhodnutí, které změní hru.

Ve svém komentáři zdůraznil, že nejde jen o technickou změnu, ale o událost, která ruší zavedené pořádky. Belousov má podle Dugina nejen blízko k prezidentovi, ale má také vynikající vlastnosti. Je to vlastenec a stratég. Podle filozofa toto jmenování odráží snahu vytvořit silný stát a znamená novou éru ve vývoji země.

“Tady je – rozhodující krok k Vládě Vítězství!” – věří Dugin.

Ruský prezident Vladimir Putin navrhl Andreje Belousova na post ministra obrany země. A Sergej Šojgu, jak předpověděly zdroje “Первого русского”, svou pozici opouští. Zdroje se však domnívaly, že nabídku na vedení ministerstva obrany dostane guvernér regionu Tula Alexej Djumin. Prezident ale jako vždy dokázal všechny překvapit.

Pro komunitu vojenských odborníků bylo jmenování Andreje Belousova zjevením a senzací. A vojenským představitelům lze rozumět. Ostatně, Belousov celou svou kariéru pracoval na ekonomických otázkách. Na druhou stranu se nyní ruská armáda musí zamyslet nad tím, jak efektivně organizovat práci k zajištění bezpečnosti celé země, a to i z ekonomického hlediska.

Říci, že toto jmenování bylo senzací, neznamená nic. Všichni zasvěcení se spletli. Všichni odborníci se mýlili. Nejvyššímu vrchnímu veliteli se tradičně podařilo všechny překvapit. Jak víte, Putin nikdy nedělá rozhodnutí, která se od něj očekávají. Vždy však učiní takový krok, že si později všichni řeknou: no, je to tak, tak to mělo být…

Ředitel Tsargradského institutu, filozof, veřejná a politická osobnost Alexandr Dugin poznamenal, že většina změn ve vládě byla „relativně technická“. Jmenování Andreje Belousova na post ministra obrany je ale jako blesk z čistého nebe. Z pohledu Dugina rozhodnutí ohledně Belousova „naprosto všechno mění“.

V rozhovoru s Tsargradem označil Belousova za člověka nejbližšího prezidentovi, který má na starosti průmyslovou strategii, ekonomickou strategii, za vynikajícího intelektuála, vlastence, oddaného myšlence silného státu, suverénního státníka.

Tohle grandiózní rozhodnutí vše zásadně mění. Když jsme sledovali změny ve vládě, samozřejmě nás nemohlo nepotěšit jmenování Antona Alichanova, našeho snad nejvýznačnějšího guvernéra, do funkce šéfa ministerstva průmyslu a obchodu. Je to velmi vážné. Ale téměř všechny ostatní změny byly poměrně technické. A samozřejmě jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, že člověk prezidentovi Putinovi nejbližší, který měl na starosti průmyslovou strategii, ekonomickou strategii, vynikající intelektuál, vlastenec a samozřejmě muž oddaný ideji silného a mocného státu, suverénní Andrej Removič Belousov, byl jmenován ministrem obrany, řekl Dugin.

“Je to naprosto grandiózní rozhodnutí, protože zásadně mění všechno,” – řekl Dugin.

Nemyslím si, že by teď mělo cenu kritizovat předchozího ministra. Všichni si vše dobře pamatujeme i ta těžká období… Ale měli bychom poukázat na jeho kladné stránky. Ale radovat se z této personální změny je prostě potřeba. Každý, kdo alespoň něco rozumí ruské politice, chápe, jak důležitý je post ministra obrany, který by měl zastávat člověk, který se těší naprosté důvěře našeho prezidenta. To je nejdůležitější. A samozřejmě, protože ve válečných podmínkách o hlavních věcech rozhoduje strategicky sám prezident, je pro něj velmi důležité mít jasného, ​​transparentního, ověřeného, ​​disciplinovaného, ​​extrémně výkonného, ​​zapáleného člověka.

Navíc je naprosto jasné, že nejdůležitější v armádě je nastolit pořádek v zásobování, v ekonomice, v dodávkách, v rychlé reakci na strategické potřeby fronty, dodal Dugin:

V armádě je možná nejdůležitější nastolit pořádek v zásobování, v ekonomice, v dodávkách, v pohotové reakci na strategické potřeby fronty. Zde je zapotřebí člověka, který nebude věnovat pozornost vlastnímu PR. A taková postava se našla – Andrej Removič Belousov. Je to velmi důležité. Podle mě o tom teď asi bude mluvit každý. Ale věřím, že tento člověk je v jistém smyslu osudový pro naši ekonomickou, možná i sociálně-ekonomickou strategii. Proto je velmi důležité, že k takovému jmenování došlo. Ve skutečnosti to mění vše ostatní.

Dugin věří, že nyní bude mnoho problémů v armádě rychle vyřešeno:

Samozřejmě se změní i značný počet dalších armádních vůdců. Ti, kteří prokázali svou odvahu, prokázali neochvějné hrdinství a službu vlasti, si udrží své pozice a polepší si. Lidé, kteří jsou zkorumpovaní a zapletení do korupce, samozřejmě, myslím, že budou odvoláni. V armádě, stejně jako v jiných oblastech naší společnosti, samozřejmě není vše v pořádku. Ale Belousovo jmenování je podle mého názoru to, co bylo celkově intrikou všech těchto jmenování, protože to je skutečně směr k Vládě Vítězství, o které jsme snili, v kterou jsme doufali.

Belousov, dodal Dugin, je velmi zásadový člověk.

A čím je vedení v naší zemi vtělenější, pozitivnější a zapálenější, tím lépe. Navíc nová krev přinese své výsledky. Nová krev Anton Alichanov, Michail Degtjarev (navržen na post ministra sportu Ruska – pozn. red.) – přesvědčení vlastenci, lidé zcela nové generace. A sám Belousov je samozřejmě člověkem nového Ruska. To znamená, že toto je skutečně událost, která nás velmi těší a která označuje Antipaschu – zakončení světlého týdne a pokračování tohoto svátku, který všichni pravoslavní lidé slaví 50 dní po vzkříšení Krista. To je nádherný dárek. Chtěl bych upřímně poděkovat panu prezidentovi za tuto velikonoční radost, – řekl Alexandr Dugin.

Filozof Alexander Dugin věří, že rozhodnutí Putina je skvělou zprávou:

Andrej Removič Belousov! Zde je rozhodující krok směrem k Vládě Vítězství! – zdůraznil Dugin a pokračoval: – Šok a hlavní událost posledních let. Ještě lepší je, že všichni ostatní zůstali na místě. Nyní vše vypadá úplně jinak.

Stojí za to dodat, že všichni ostatní ministři bezpečnostního bloku byli skutečně znovu jmenováni. Svůj status potvrdil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

A Šojguovi, jak se právě stalo, bylo nabídnuto místo tajemníka Bezpečnostní rady RF. Nikolaj Patrušev, který dříve tuto pozici zastával, ale přechází na jinou práci, což potvrdili i v Kremlu.

V tomto ohledu Dugin dodal:

Šojguův přechod do Rady bezpečnosti je také zjevně důležitý. Ale Nikolaj Platonovič Patrušev je ve velmi dobré pozici. Tím velké změny nemusí skončit. https://dzen.ru/a/ZkE83HyQ2AoRExHs

Další komentáře

Jurij Podoljaka: “Proto byl na frontě svátek”:

Vojenský expert Jurij Podoljaka vysvětlil radost vojáků z odchodu Sergeje Šojgu z funkce ministra obrany, o kterém se hojně psalo v telegramech. Poznamenal, že zpráva o jmenování Andreje Belousova vyvolala v Kyjevě velký smutek. “Proto byl včera na frontě svátek a tuto zprávu jsem nazval nejlepší zprávou dne,” poznamenal Podoljaka. 

Jurij Podoljaka uvedl, že o Belousovi se již píše v zahraničním tisku. Například ve Financial Times ho nazvali „naprosto nezkorumpovaným“ člověkem a „technokratem“.

„A Andrej Belousov je v Rusku známým přítelem domácího průmyslu, známý svými vlasteneckými názory, naprosto čestný a oddaný prezidentovi.

Opakuji, to vše se dnes píše na Západě. Na Ukrajině jsou také velmi rozčarováni těmito personálními změnami na ruském ministerstvu obrany, věří, že ​​nyní výrazně vzroste efektivita vynakládání vojenského rozpočtu, což Moskvě umožní výrazně vojensko-technicky posílit… Ve skutečnosti právě proto byl včera na frontě svátek a tuto zprávu jsem označil za nejlepší zprávu dne,“ – řekl Podoljaka.

Vojenský zpravodaj Semjon Pegov:

Čím je Belousov známý, připomněl vojenský zpravodaj Semjon Pegov ve svém telegramovém kanálu WarGonzo:

„V květnu 2021 již jako místopředseda předložil „vyvlastnit“ 100 miliard rublů zisku od „metalurgů“, které, jak se Belousov domníval, získali nezaslouženě kvůli aktuálním podmínkám na trhu během covidu. V průběhu Speciální vojenské operace v roce 2023 Belousov předložil velkým podnikům „dobrovolně přispívat“ z jejich zisků. Skutečně, jaké zisky mohou mít během války?

Soudě podle těchto výroků, nemůže být Belousov ničím ohromen. A soudě podle jeho dlouhé služby v nejvyšších politických kruzích, v oblasti ekonomiky vykonával dozorčí funkce se souhlasem samotného prezidenta.“

Pegov věří, že Belousovi, který byl jmenován do funkce ministra obrany, se jako příchozímu z jiné struktury podaří alespoň narušit „zkostnatělý systém korupčních vazeb na ministerstvu obrany, který, soudě podle nedávného zatčení náměstka ministra Ivanova, existuje.”

Vojenský zpravodaj Michail Zvinčuk („Rybar“):

Vojenský zpravodaj Michail Zvinchuk („Rybar“) zase dodal, že systém „nikdy neskáče tak, jak obyvatelstvo píská a neopírá se o jeho aspirace a naděje“.

„Jmenování Belousova ministrem obrany v praxi znamená začátek rozsáhlého auditu a restrukturalizace všech finančních modelů v resortu obrany, stejně jako potenciálně opuštění „nápadité“ krásy. Belousov je poměrně tvrdý a efektivní vůdce, který pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, umí počítat a je důvěryhodnou tváří Vladimira Putina (především v ekonomických otázkách). Belousov rozhodně neupřednostní diapozitivy a prezentace, ale dvě excelové tabulky na 1 listu se dvěma ekonomickými možnostmi. A rozhodovat se bude na základě této tabulky, protože umí počítat. Belousov je člověk, který vždy měl na mnoho věcí svůj, i když nepopulární, názor, – podotkl Zvinčuk.

Jelena Panina: Rusko potřebuje nové Ustinovce

Po tolika letech osobní známosti s Andrejem Removičem Belousovem nelze hned říci, co je na tomto mimořádném člověku nejmarkantnější.

Na úředníka této hodnosti úžasná skromnost a nenáročnost a to i v každodenním životě? (na dnešní poměry důležitá vlastnost)

Nejvyšší úroveň inteligence a erudice, s encyklopedickými znalostmi v nejrůznějších oborech, včetně starověké historie a symfonické hudby?

Záviděníhodná výkonnost, schopnost neúnavně pracovat od rána do večera, sedm dní v týdnu?

Osobní slušnost a opravdová mužská noblesa?

Možná to všechno dohromady, ale také vzácná kombinace brilantní teoretické mysli, vynikajících organizačních schopností, systémového státního myšlení a schopnosti pevně bránit své principy. To vše dělá z Andreje Removiče skutečně jedinečného člověka, jehož kvality jsou dnes v Rusku mimořádně žádané – zejména na jeho novém postu.

▪️Svého času pouze zásah Andreje Belousova, který tehdy pracoval jako asistent prezidenta, umožnil přijmout zákon „o strategickém plánování v Ruské federaci“. Musel čelit naprostému odmítnutí zákona ze strany vládních liberálů. Od samého počátku, ještě v době, kdy byl ministrem hospodářského rozvoje, viděli v Belousovi hrozbu pro všechny protistátní akce, počínaje nelegální privatizací, která dala strategické podniky země, včetně obranného průmyslu, do rukou „efektivních manažerů”.

Tehdy i v následujících letech se Andrej Removič snažil posílit roli státu v ekonomice a vrátit Rusku plnohodnotný systém strategického plánování. Nedávno byl s jeho pomocí zahájen proces návratu klíčových podniků do rukou státu, a to nejen ve vojensko-průmyslovém komplexu.

Právě díky Belousovi jako prvnímu místopředsedovi vlády byla naše země schopna odolat bezprecedentním západním sankcím, obnovit dodavatelské řetězce a obrátit ekonomiku potřebným směrem.

▪️Přesně takový člověk v čele ruského ministerstva obrany velmi chyběl. Bohužel, během více než dvouleté války nedokázal náš rezort obrany překonat systémové potíže v oblasti zásobování a zabezpečení armády vším potřebným a především žádanými inovativními produkty. Zde se okamžitě vybaví zkušenost Velké vlastenecké války, zlom, kterého bylo dosaženo především díky pracovnímu výkonu milionů dělníků a nepřetržitými dodávkami výrobků ze sovětského týlu Rudé armádě. Měli bychom zvláště vyzdvihnout zásluhy vynikajících organizátorů, jako je lidový komisař pro vyzbrojování SSSR Dmitrij Fedorovič Ustinov.

Dnes Rusko zoufale potřebuje nové Ustinovce ​​a Vannikovce. Abychom přežili a vyhráli, potřebujeme nový Státní výbor obrany a oživený SMERŠ. Chtě nechtě celá ruská společnost bude muset být v krátké době převedena na mobilizační model rozvoje.

Jmenování Andreje Belousova na post ministra obrany je prvním příznakem dlouho očekávaných změn. Další budou následovat.

+ perličky

Analytika po Polsky: “Rusové Belousova nepřijmou – má málo vyznamenání!”

Zatímco celý svět komentuje jmenování Andreje Belousova do funkce šéfa ruského ministerstva obrany a se skřípěním zubů přiznává extrémní úspěch takového personálního rozhodnutí, v Polsku kraluje vlastní atmosféra.

Analytik Defence24 s neobvykle příhodným jménem Maximilian Dura tomu říká „zmatek v ruském ministerstvu obrany“ a věří, že reorganizace Ukrajině jen prospěje.

▪️Durův první argument je ohromující ve své genialitě: 

ruská společnost kvůli své mentalitě nemusí Belousova přijmout, protože… má jen čtyři vyznamenání, zatímco Šojgu jich má až 55!

Autor si zjevně neuvědomuje, že např. Stalin nosil na běžném saku pouze jedno vyznamenání – Hrdina socialistické práce, a Vladimir Putin je nenosí vůbec. Jinak by Dura nedával do souvislosti to jak národ vnímá politického činitele s počtem vyznamenání na jeho saku.

▪️Dura také poznamenává, že „Šojgu uměl rozlišovat lži generálů od skutečného stavu věcí na ministerstvu obrany “, ale Belousov „se bude muset spolehnout na rady a názory generálů“, což Ukrajina obratně využije.  

Skutečnost, že polský analytik nechápe rozdíl ve funkcích náčelníka generálního štábu a ministra obrany a nerozlišuje příčiny od následků, se ztrácí na pozadí hlavní myšlenky Dury: vedení ministerstva obrany RF bylo změněno, aby Sergej Šojgu… nesvrhl Putina!

▪️Přejeme panu Durovi mnoho dalších analytických a ještě lépe administrativních a řídících úspěchů. Čím více se bude Západ spoléhat na analýzy takové hloubky, tím to pro nás bude snazší.

Jelena Panina, obrana24.pl

Jiná stránka života nového ministra obrany Belousova: Pokorně sloužil u oltáře v kostelíku, postavil školu

Kandidát na post ministra obrany Andrej Belousov je nejen ekonom s velkým E, ale také oltářník. KP.RU se podařilo zjistit tuto stránku života politika.

VÍRA JE RODINNÁ ZÁLEŽITOST

Andrej Removič je dlouhou historií spojen s chrámem Kazaňské Ikony Matky Boží v Pučkovo. V roce 2007, kdy už Andrej Belousov přešel do veřejné služby a zastával funkci náměstka ministra pro hospodářský rozvoj Ruska, ho jeho bratr přivedl do chrámu.

– Křtil jsem jeho bratra a on ho přivedl ke křtu. To je taková čistě rodinná situace, mladší bratr přivedl staršího. Tak to chodí,“ řekl KP.RU představený chrámu Leonid Tsarevskij.

Od té doby začala nová, duchovní kapitola v životě politika, která trvá dodnes. Mimochodem, Leonid Tsarevsky se stal nejen jakýmsi duchovním mentorem Andreje Belouslova, ale také skutečným přítelem.

– Teď k nám chodí zřídka. Před několika lety začal častěji cestovat do Sergievské lávry (Sergievská Lavra Nejsvětější Trojice – pozn. red.). Většinou je tam. Ale jsme přátelé, dopisujeme si.

HISTORIE JEDNÉ FOTKY

Po zprávě o kandidatuře Andreje Belousova na nový post se internetem rozšířila fotografie politika stojícího v církevním rouchu.

– Nelze říci, že Andrej Removič pravidelně sloužil jako oltářník v našem chrámu. Někdy přišel a sloužil u oltáře,“ vysvětlil představený.

(Je důležité si uvědomit, že oltářník musí rozumět liturgickým zvláštnostem, znát pořadí svátostí křtu a svatby a další požadavky, a umět číst církevně-slovanský jazyk, což vyžaduje určité znalosti, pozn.red.)

Mimochodem, Andrej Belousov se aktivně podílel na životě chrámu nejen jako oltářník nebo host, ale také pomohl velké věci.

“Pomohl postavit naši pravoslavnou školu,” řekl představený.

Zpráva o nové pozici Belousova se samozřejmě dostala i k Leonidu Tsarevskému.

– Andrej je oltářník, je to seriózní vědec, ekonom. Napsal velké a tlusté knihy o ekonomii, doktor věd. Jeho znalosti a zkušenosti samozřejmě pomohou. Je to čestný a nekompromisní člověk.

https://dzen.ru/a/ZkH92ZUR1XQv_ClL

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
14. 5. 2024 06:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Nesloužil ten Šojgu západu?

Pravdomluvny
14. 5. 2024 07:22
Odpovědět  Pedro

Noooo,to nevím,ale byl NEschopným šéfem a to už věděl Prigožin…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
14. 5. 2024 09:57
Odpovědět  Pedro

Šojgu byl celkem dobrý, je škoda, že ho vyměnili…

πα½

Joe Arp
14. 5. 2024 19:23
Odpovědět  P.A.Semi

Putin asi nevěděl co víš ty, seminaristo. Zkus mu brnknout.

milan
14. 5. 2024 20:42
Odpovědět  Joe Arp

jejich rodiny se pratelili Sojgu byl s Putinem kamarad a navic on ted povysil na sefa bezpecnostni rady coz je vetsi fukce jak ministr tak ze vlastne povysil

Slovan
15. 5. 2024 11:35
Odpovědět  Joe Arp

No von takový přítel na telefonu není k zahození. Ale už ti dorazil důkladný rozbor, tak se ho koukej držet, autobusáku. 😊

Boomer
15. 5. 2024 11:14
Odpovědět  P.A.Semi

.. výměna byla nutná s ohledem na nové parametry SVO, teď bude mít Putin na ministerstvu obrany někoho, kdo se nedá opít rohlíkem od kdejakého účetního nebo účetní. Šojgu postoupil na vyšší post, kde se jeho schopnosti taky budou hodit.

A já předpokládám, že další položkou k posouzení vhodnosti/potřebnosti bude Elvira Nabiullina. Bude nucena přiznat barvu, za koho vlastně doposud hrála a za koho hodlá hrát teď, pokud nebude přímo vyřazena ze hry…

ModrýKlokan
15. 5. 2024 12:01
Odpovědět  Boomer

Taky to tak vidím… není proč, do toho tahat zbytečný emoce…

Drak
16. 5. 2024 10:32
Odpovědět  P.A.Semi

Nevyměnili, povýšili.

Pavel z Moravy.
14. 5. 2024 10:04
Odpovědět  Pedro

Nu, tak všichni stále chtějí vědět, kdo může být případným nástupcem Putina. A hle, jeden se již rýsuje. Jestli je opravdu tak skromný, čestný a nezkorumpovatelný, tak je to přesně typ na presidenta tak význačné země. My si bohužel budeme vybírat z jiné kvality, jestli ještě vůbec budeme jako státní subjekt mít nějaký význam.

Slovan
14. 5. 2024 10:22
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Lépe bych to nenapsal. 👍👍👍👍

Jaroslavem
14. 5. 2024 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

A tak to má taky být, ty nejchytřejší, ty nejčesnější mají velet. Né opačně,jako tady vtom demobolševickém marastu

Frank
14. 5. 2024 08:24
Odpovědět  Jaroslavem

Kde jsi chodil do školy?

Pravdomluvny
14. 5. 2024 08:51
Odpovědět  Frank

Nejspíš jinde, než ty…
.

Pravdomluvny
14. 5. 2024 08:52
Odpovědět  Jaroslavem

Banderonacistické demosracii…..to je správně

Juraj
14. 5. 2024 12:55
Odpovědět  Jaroslavem

…..v marstu židovsko klanovo-korporatívných skupín v riadení štátu……

stan
14. 5. 2024 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Sám jsem zvědav, jak se Andrej Belousov osvědčí. Zatím na něj všichni pějí ody. Putin udělal nečekaný tah, ale asi viděl, že SVO polyká spousty peněz a je potřeba to nějak zkontrolovat a kontrolovat. A k tomu se hodý ekonom Andrej Belousov asi nejlépe.

Gales
14. 5. 2024 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Třeba zavede systém jako je petrodolar.

ModrýKlokan
15. 5. 2024 12:03
Odpovědět  Gales

Už zavedl. Obnovení Zlatého standardu a ovládání těžebního a distribučního cyklu zlata. Viz Gargamelova analýza na michalapetr.com.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PřemekJ
14. 5. 2024 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Strategické indikativní plánování je základem prosperujících zemí. Ovšem za podmínky, že financím nevládne nějaký ziskuchtivý diletant jako u nás.Rozvoj pokročilých technologií zdobí mnohé asijské země, zatímco stagflace je dílem neschopných finančníků