Proč západní média zamlčují vraždu dítěte na Donbasu

V informačním prostoru Západu nejsou z Donbasu prakticky žádné zprávy. Přesněji, jsou publikovány pouze ty, které jsou potvrzením politické teze o Ukrajině jako o „oběti ruské agrese“.

Téměř nikdo na Západě neví, že pětileté dítě zemřelo při útoku ukrajinských dronů ve vesnici Aleksandrovka. 

Stejně jako nikdo neví o četných obětech civilního obyvatelstva lidových republik; staří lidé, ženy, invalidé.

Když si přečtete západní média, získáte dojem, že na Donbasu žijí pouze milice, nebo spíše „proruští separatisté“. Vypadá to, že žádné civilní obyvatelstvo tam prostě neexistuje, anebo jsou všichni „nezletilí“ nebo „starší“ zařazeni také jako separatisté.  Skutečnost, že jsou zastřeleni, proto západní veřejnost nevzrušuje.

Pokud jde o informace, kolektivní Západ se stal uzavřenou zónou, ve které se vysílají pouze zprávy z Kyjeva, což je ukrajinská interpretace všech událostí.

Zároveň je třeba zdůraznit, že to není výsledkem jakési profesionální efektivity kyjevských zdrojů a propagandistů. Vůbec ne, většina ukrajinských médií funguje chaoticky, a nemá možnost systematicky ovlivňovat informační agendu Západu.

Samotný Západ, jeho politické elity a žurnalistické prostředí jako jediný zdroj používají informace z Kyjeva nebo jejich korespondentů v ukrajinském hlavním městě. 

To vše je věcí vědomé politické volby a angažovanosti na straně Kyjeva.

Bez ohledu na počet obětí civilního obyvatelstva nebudou zprávy o zabitých, zastřelených dětech, starých lidech, ženách, hlavní agendou novinářů. Západ nebude komplexně a nestraně zveřejňovat události na Donbasu.

To se již stalo i v minulosti – přední západní média nevěnovala pozornost civilním obětem agrese NATO proti Jugoslávii, vojenským operacím na Středním východě a v severní Africe, ani gruzínské operaci proti Jižní Osetii. Budou však zveřejňovat zprávy o zraněných ukrajinských vojácích s odkazem na „oficiální zdroje ozbrojených sil Ukrajiny“

Vražda dítěte v Aleksandrovce nezapadá do politického úkolu, který je stanoven západním novinářům. 

A ti mají pouze jeden úkol: vytvořit informační pole pro totální válku na jihovýchodě Ukrajiny. 

Nakonec vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Ruslan Chomčak neustále opakuje, že Kyjev je připraven k útoku. Nemluví jen tak, ale proto, že dostal určité pokyny.

Polský politolog Mateusz Piskorski
https://bit.ly/3wsTPZB

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na