politika

Putin v Číně: opuštění amerického „finančního deštníku“

Dvoudenní státní návštěva ruského prezidenta v Číně slibuje, že bude mimořádně bohatá na události a její výsledky jsou bez nadsázky celosvětové. I když se hned neobjeví.

Již první den se stal událostí: zatímco celý svět diskutoval o „královském“ přijetí Vladimira Putina v Pekingu, při samotných jednáních byla velká pozornost věnována ekonomice a – čeho se Západ nejvíce obával, financím – a jejich obavy se stávají skutečností: Financial Times: návštěva Putina v Číně urychlí vytváření finančních struktur nezávislých na Spojených státech, odhaluje publikace.

▪️Si a Putin uvedli, že podíl rublu a jüanu na rusko-čínských obchodních transakcích převyšuje 90 %. Ruská federace a Čína rozvinou interakci mezi bankami a budou využívat vnitrostátní platební systémy, aby obsluhovaly ekonomické subjekty. Stojíme před vývojem alternativ k SWIFT, které nevylučují zapojení třetích zemí do tohoto systému. To je důležité zejména v souvislosti s „převody“ dodávek do Ruska, těch produktů, které způsobují „sankční“ podráždění Západu.

Energetická spolupráce s Čínou se rozvíjí nejen v oblasti uhlovodíků: Rosatom staví energetické bloky v JE Tianwan a Xudapu. Společně vzniká experimentální zařízení na rychlých neutronech a ve Spojeném ústavu jaderného výzkumu (Dubna) se staví urychlovač NICA. Jde také o posun za hranice vědeckých projektů pod záštitou Západu, s vytvořením nezávislé infrastruktury pro výzkum na špičce vědy.

Generální ředitel Roskosmosu Jurij Borisov navíc uvedl, že rusko-čínská expanze Měsíce začne po roce 2036 a vyvíjí se jaderné energetické zařízení.

▪️Si Ťin-pching nastínil strategické důrazy na mezinárodní politiku „sjednocenou s prezidentem Putinem“. Stojí za zmínku zmíněná „pevná vzájemná podpora “, která by se měla předávat z generace na generaci, podpora  „mezinárodního systému zaměřeného na OSN a světového řádu založeného na mezinárodním právu “. Na setkání Putina a Si Ťin-pchinga byla ve skutečnosti znovu nastíněna alternativa k západnímu „pořádku založenému na pravidlech“ – integrační a multipolární.

Zazněly také „velké pozdravy“ těm, kteří si přejí zatáhnout Čínu do proukrajinské koalice. Si Ťin-pching znovu připomněl pozici ČLR a poznamenal, že řešení ukrajinské krize by mělo být založeno na vytvoření „nové vyvážené, efektivní a udržitelné bezpečnostní architektury“ – protože stará architektura už evidentně nefunguje.

▪️Pointa je, že první den státní návštěvy ukázal, že Ruská federace a Čína pokračují v práci „na vytvoření spravedlivějšího a demokratičtějšího multipolárního světového řádu “. To znamená – opuštění amerického finančního a ekonomického deštníku — nejprve Ruskem a Čínou a poté i všemi ostatními. Rozvíjí se infrastruktura nezávislá na Západě: vědecká, finanční, energetická, ekonomická, logistická, atd.

Kissingerův trojúhelník se definitivně zhroutil. Přinejmenším v příštích desetiletích nebude možné rozbít strategické spojenectví mezi Ruskem a Čínou.

Jelena Panina

Putin se omlouvá, že dlouho hovořil a neposkytl prostor tlumočníkovi: Cítím se jako doma, myslel jsem, že všichni tady už mluví rusky.

Ve slavné písni té doby – před 75 lety, která se často hraje, je fráze, která se stala úslovím: ‚Rusové a Číňané jsou bratři navěky‘ – Putin.

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ijn
17. 5. 2024 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To je rozdíl, když jednají státníci Si+VVPsu velmocí, nebo vazalové kolonií

Pavel z Moravy.
17. 5. 2024 09:05
Odpovědět  Ijn

No jo, jakou cestu si náš národ vybral, takovou má.

Joe Arp
17. 5. 2024 11:29
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle v Praze opět nějaký den úchylů a rozdávají se barevné stužky v ulicích. Hádej, kdo je rozdává??, no přece Tvá oblíbená budoucnost národa středoškolští studenti.

Slovan
17. 5. 2024 11:39
Odpovědět  Joe Arp

To nic není. Tuna dopoledne kluk s holkou také něco dávali do kaslíku, že by měl někdo zájem o moji nemovitost, kdyby……Na to nemají peníze. 😈

Joe Arp
17. 5. 2024 13:06
Odpovědět  Slovan

Stačí, když si počkají až nebudeš, s jejich přispěním mít peníze na poplatky Ty. Potom nemovitost, dle pokynů šwába s díky vyměníš za ubytovnu!

Frank1
17. 5. 2024 09:07
Ohodnotit příspěvek :
     

At se dari to, o co usilujete!

cool
17. 5. 2024 09:45
Odpovědět  Frank1
cool
17. 5. 2024 09:57
Odpovědět  cool

B-) -.whistle: :mail:
…ti místí slouhové si budou kupovat peníze od neexistujících bank
😉
https://www.facebook.com/100089257012057/videos/1591082111670274

janle57
17. 5. 2024 09:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Opuštění dolaru? Už aby to bylo,včera už bylo pozdě !!!

Gales
17. 5. 2024 10:23
Odpovědět  janle57

Já jsem dolar opustil už dávno.Nebo on mně?

17. 5. 2024 12:48
Odpovědět  Gales

Hlavně aby tě neopustili i kačky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
17. 5. 2024 13:35

Jsou to sfině kulatý. A kutálí se a kutálí.Většinou od nás.

Gales
17. 5. 2024 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebyl ten atentát na Fica kouřová clona na překrití této události? Aby se o tom v Evropě mluvilo co nejméně? Doufejme že se Putinovi a Si podaří ten KoZa ukočírovat.

PřemekJ
17. 5. 2024 10:43
Odpovědět  Gales

To si pište. Ten projekt je globální a byl vytvořen jako lidská protiváha NWO ze satanských dílen WEF. WEF se hroutí, Schwab už je v pekle a ostatní ho budou následovat. Jsme diváky kolosální globální změny, světlo lidskosti vítězí a zvítězí na celé čáře.

PřemekJ
17. 5. 2024 10:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Obnova Velké Tartárie pokračuje. To co spojuje, je mnohe silnější než to, co by mohlo rozdělovat. A o to jde i u nás.

stan
17. 5. 2024 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen tak dál hoši, ukažte Západu fakáč, obejdete se bez něj. USA nejspíš puknou zlostí, ale to je tak jediný co můžou dělat. Holt s Čínou a Ruskem už si prdel jen tak nevytřou jako s ostatníma.Myslím, že si USA vzali vetší sousto než jsou schopni strávit, myslím tím rozpoutání války na Ukrajině.Mám už nějaký věk, ale moc bych si ještě přál zažít hroucení USA a jeho vazala EU.Sice jako evropan bych na to doplatil taky , ale stálo by mi to za to.

All
17. 5. 2024 14:56
Odpovědět  stan

I my starší toto zhroucení zažijeme,vždyť už to začalo,západ s usa likviduje sám sebe a východ tvoří nový, lepší svět.Už i Vanga hovořila,že se Rusko stane rozvinutou světovou velmocí.Je nutno jít k volbám a podržet náš střed evropy spolu se Slovenskem i Maďarskem.Fiala už nadělal velmi mnoho škod,je přímo ničením našeho státu přímo poselý.Celá KOZA má nyní vůdce posedlé satanizmem s těmi nejhoršími plány pro budoucnost národů.Jediným vymítačem posedlých je Rusko a ostatní slované,co neusnuli a bdí.Všechny slovanské národy se opět sjednotí a spojí.Ostatní rasy a národy Země se budou připojovat.Děje se to už nyní, už to začíná.Fiala s pětikoalicí jsou jen zpozdilci ve vývoji,rozum vyměnili za zlaté tele a své duše zatratili.

Gales
17. 5. 2024 16:48
Odpovědět  All

Rozum nemohli za nic vyměnit bo žádnej neměli.Mají pouze vidinu zlatého telete z Ukrajiny a protože někteří debilové jim předali ve volbách moc,tak nás dovedli tam kde jsme. Do pérdelai.Ať sípnou.