nezařazenévideo

Bezpečnostní analytik Pplk. Ing. Martin Koller se vyjádřil k dohodě DCA mezi Českem a USA

Pplk. Ing. Martin Koller

Martin Koller (2.7.1955, Praha) je vojenský analytik – inženýr, diplomat a podplukovník v záloze. Pracoval jako analytik a redaktor pro ministerstvo obrany, nyní je na penzi. Zaměřuje se především na vojenské technologie, historii a politiku bezpečnosti. Je autorem článků a odborných publikací, ve kterých se soustřeďuje především na historický vývoj zbraní.
Martin Koller prošel více zaměstnáními a funkcemi, pracoval jako technik u protitankového pluku, analytický pracovník, správce fondu nebo manažer soukromé firmy. Dlouhou dobu působil také jako rada licenční správy ministerstva průmyslu a obchodu a obchodní rada ministerstva zahraničních věcí v Iráku a Kuvajtu. Svých zkušeností využívá i jako komentátor problematiky technologií a bezpečnosti.

https://voda235.webnode.cz/ing-martin-koller/. …

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
26. 5. 2023 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

DCA?  NO!

Autor
26. 5. 2023 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

A je to tu zase.
Ano sovětští vojáci s dopustili znásilnění, ale byli v případě odhalení velmi tvrdě a veřejně před stavem (před spoluvojáky) trestáni. Až tresty smrti! Jsou příkazy Rudé armády, které tohle jasně a nekompromisně řešily. Ten mýtus o milionech znásilněných německých žen má sice reálný základ, ale tak jako jsme dnes svědky přepisování historie – nejen Ruska – tak to bylo opačně. To Američané, prostě “západní spojenci” vyváděli jako “nedospělí puberťáci”, jako nadržení “hoši”.
Ostatně je známo, že chování v zajateckých táborech “Západních spojenců” – především Britů a Američanů k německým válečným zajatcům bylo hodně tvrdé a kruté, včetně hladu, jako koncentráku. A tak – paradoxně – když se Němci snažili dostat do “západního” zajetí, ocitali se často v mnohem složitějších podmínkách. Sověti měli přesně stanovenou normu na stravování a jak zacházet se zajatci. Samozřejmě se to nemohlo líbit, to zajetí RA, válečným zločincům. Protože pak byli souzeni.
Je to ukázka, že když se přijme “názvosloví a výklady” někoho, pak se často “jeho” odpůrci dostávají do situace, kdy v jedné větě jdou proti nepříteli (naší vládě), ale v druhé části věty s ním bezvýhradně souhlasí (s naší liberáolní vládou) a dokonce jej posilují. Pak se prostě taková analýza stává podkopanou a je neanalýzou. A vzniká otázka – věřit – nevěřit řečenému? Že se mi zbytek třebas i líbí? Mám pochybnosti o upřímnosti. Analytik jeho úrovně tohle prostě MUSÍ vědět.
To je samozřejmě jen můj názor.

ANTIUKRAJINEC
27. 5. 2023 08:17
Odpovědět  Peter 008

Západní spojenci mají na svědomí těch znásilnění stejné množství jako RA,jenomže zatímco u sovětů se to dá pochopit,protože jim “kdosi” vyhlásil totální válku,tzn.válku bez slitování a bez milosti a podle toho se u nich i choval(na východní frontě byli vyvražděny a vyhlazeny tisíce a tisíce vesnic,zatímco na západní frontě pokud vím jediná-Oradour sur glane nebo jak se to píše a ze sovětských měst udělali nacisté a jejich spojenci hromady sutin),tudíž se to dá brát jako forma odvety,nechápu za co se mstili západní spojenci-mimochodem britové ve velkým znásilňovali i muže,tzv.”britská nemoc”,kdy dotyčnýmu prdel rozjebali na hadry,navíc nechali asi milion zajatých německých vojáků v jejich zajateckých lágrech prostě pochcípat hladem-asi tolik k té západní humanitě..