politika

Drago Bosnic: Zdá se, že politický Západ po ruském jaderném varování ustupuje

Drago Bosnic, nezávislý geopolitický a vojenský analytik

Jazyk diplomacie může být dost zastřený, jak je zvykem u diplomatů, kteří se snaží zachovat úroveň etikety. To se však děje pouze při jednání s těmi, kteří si zaslouží respekt. A pak je tu politický Západ, entita, která ukázala, že vzbuzuje nulový respekt. 

Slova jeho „vůdců“ neznamenají nic, jejich sliby mají menší cenu než papír, na kterém jsou napsané, zatímco jejich představa o vedení diplomacie je na úrovni těžce mentálně postiženého jeskynního muže.

Co lze říct na otevřenou podporu NATO teroristů, kteří nedávno zabili a zranili stovky ruských civilistů.

Při jednání s takovými subjekty je tedy třeba zapomenout na civilizované způsoby a podle toho se chovat. V souladu s tím byli velvyslanci Spojeného království a Francie v Moskvě předvoláni na ruské ministerstvo zahraničních věcí, kde jim bylo otevřeně řečeno, co je čeká, pokud Londýn a Paříž budou pokračovat ve svém barbarském, válečném štvaní.

Na videu, které zachytilo dva diplomaty opouštějící budovu ruského ministerstva zahraničí jsou vidět muži, kteří jsou zjevně otřeseni. A z dobrého důvodu, protože země, které zastupují, úmyslně překročily všechny červené čáry Ruska, aby vyvolaly jeho reakci. No, politický Západ byl docela úspěšný, protože reakce byla. Jen se mu moc nelíbí.

Člověk by řekl, že dělat něco se záměrem u někoho vyvolat určitou reakci, ale pak reakce, o které věděli, že bude následovat, se jim nelíbí, pak takové jednání se nazývá schizofrenie nebo nějaká jiná forma duševní poruchy. Zdá se však, že tohle je jediný způsob, jak v těchto dnech (nebo po staletí, abych byl přesný), válčící pól síly funguje.

Mezitím je ruská armáda zaneprázdněna prováděním cvičení, která zahrnují simulované taktické jaderné útoky. Je zřejmé, že jde o další „nápovědu“ pro válečné zločince NATO, protože nejagresivnější vyděračský kartel na světě zjevně nepochopil signál v polovině dubna, když Moskva testovala balistickou střelu středního doletu schopnou nést jadernou hlavici.

Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo naději, že vojenská cvičení zahrnující simulované taktické jaderné zbraně zchladí všechny vlády s horkými hlavami na politickém Západě a „pomohou“ jim konečně si uvědomit, že riskují osud, že ze svých protiatomových bunkrů nebudou ovládat nic jiného než radioaktivní pouště, pokud nezmění svůj dosavadní kurz.

Je třeba poznamenat, že ačkoli to zní dost drsně, je to nutné zlo. Jak již bylo zmíněno, Spojené státy, Evropská unie, NATO, atd. opakovaně prokázaly, že je prostě nemožné s nimi mluvit rozumně. Buď se otevřeně chlubí zabíjením ruských vojáků, včetně pokročilých systémů umělé inteligence, nebo se snaží přehazovat horký brambor jeden druhému, když jsou přistiženy při činu. Moskva se pokusila použít diplomatické uzavřené kanály, aby je vyzvala k deeskalaci, ale bez úspěchu. Oficiální varování tak zůstalo jedinou možností a přesně to Kreml učinil, když vydal formální prohlášení. Tady je.

Stručně řečeno, ruské ministerstvo zahraničí kromě varování před agresivní rétorikou západních zemí poukázalo také na podporu NATO terorismu a na stále více možné přímé vojenské zapojení na Ukrajině.

Kreml také varoval před přemírou stále pokročilejších zbraní, které neonacistická junta dostává, a také před skutečností, že politický Západ otevřeně schvaluje jejich použití proti cílům hluboko v Rusku, včetně civilistů.

Poukázal také na to, že USA a jejich vazalové a satelitní státy rozmisťují výše uvedené rakety středního a krátkého doletu, dříve zakázané nyní již neexistující smlouvou INF, kterou Washington jednostranně pozastavil již v roce 2019, nejen kolem Ruska, ale také i kolem Číny. Zmíněna byla i dodávka F-16, přičemž Rusko zopakovalo, že „je bude považovat za nosiče jaderných zbraní a bude tento krok považovat za záměrnou provokaci. Je třeba poznamenat, že o tom loni varoval i Sergej Lavrov.

Rusko také zmínilo požadavky Polska adresované Washingtonu ohledně rozmístění amerických jaderných zbraní na jeho území. Moskva varovala, že „tyto a některé další akce ve skutečnosti naznačují, že vědomě vedou k další eskalaci ukrajinské krize směrem k otevřenému vojenskému střetu mezi zeměmi NATO a Ruskem“ a že ruská armáda na takovou agresi odpoví, včetně termonukleárních zbraní.

Zdálo by se, že to u některých fungovalo, jako je Francie a Itálie, protože projevily strach. To platí zejména pro Francii, protože Paříž nyní trvá na tom, že „není ve válce“ s Ruskem a jeho národem (ačkoli záběry z bojiště naznačují opak, navzdory pokusům mainstreamové propagandistické mašinérie prohlásit to za „konspirační teorii“). Prohlášení prezidenta Macrona se stala méně přímá a vágnější poté, co bylo jeho velvyslanci v Moskvě  řečeno, co by se stalo, kdyby se zapojení NATO stalo přímějším. Zdá se však, že ostatní reagují na strach jinak.

Například USA a Německo odvolaly své velvyslance zpět do svých domovských zemí (ne že by Rusku chyběli, popravdě řečeno). Je zřejmé, že Washington a Berlín se chtějí podobným (ne)příjemnostem vyhnout, protože si jsou dokonale vědomy toho, že Moskva ví vše o jejich podpoře terorismu a neonacismu.

Také se pravděpodobně chtějí vyhnout osudu jednoho z Macronových předchůdců. Konkrétně v roce 2007 se bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy pokusil pohrát s Putinem. Mírně řečeno to pro něj neskončilo dobře. Po setkání byl tak otřesený, že západní média uvedla, že byl opilý. Dalo by se namítnout, že Sarkozy byl skutečně opilý, jenže strachem, protože byl tak vyděšený, že byl stěží schopen vyslovit souvislou větu.

A očividně je to přesně to, co by měl očekávat kdokoli s jedinou napůl funkční mozkovou buňkou, když se snaží zastrašit zemi, která dokáže vyhladit celou Francii jediným ICBM (a přitom jich má stovky). Bohužel politickému Západu je potřeba to připomínat až příliš často.

Zdroj: InfoBrics
https://1url.cz/J1MPZ

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
15. 5. 2024 05:20
Ohodnotit příspěvek :
     

…Spojené státy, Evropská unie, NATO, atd. opakovaně prokázaly, že je prostě nemožné s nimi mluvit rozumně….

Pravdomluvny
15. 5. 2024 05:52
Odpovědět  jmm

Pouze z pozice síly a to RF udělala,tomu záchod rozumí!

Ladislav 💤
15. 5. 2024 06:11
Odpovědět  Pravdomluvny

Pro začátek, vymazat Brity! Pak už to pojede! Místo žlutomodrých hader, budou hned bílé!

Pravdomluvny
15. 5. 2024 06:16
Odpovědět  Ladislav 💤

Kamaráde, malá Anglie, Francie , fašoEU a uSSa je jako bůh Janus, takže jednou ránou všechny tváře……☠️👎

stan
15. 5. 2024 09:08
Odpovědět  Ladislav 💤

Ladislave, naprosto s tebou souhlasím. Naprosto jako demonstrace síly by stačilo vypustit Sarmata na Británii.Sice by to byl masakr, ale Západu by se po té demonstraci síly tak stáhli půlky, že v tu chvíli by bylo po konfliktu.A já být Ruskem bych to udělal, Británie stejně stojí v pozadí všech sviňáren, které Západ provádí vůči Rusku.Vymazat je z mapy by znamenalo , že se bude na světě zase víc žít klidněji.

ANTIUKRAJINEC
15. 5. 2024 05:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Co se stalo mezi tím židovským zmrdem sharkozym a Putinem?To mi nějak uniklo😲

stan
15. 5. 2024 09:30
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Sarkozy versus Putin
Sarkozy je nyní jedním z nejoddanějších západních obránců Putina.Byl nedávno na petrohradském ekonom. fóru , řekl, že „Krym je ruský“. Jako prezident umožnil také stavbu ruského pravoslavného kostela s diplomatickým statusem vedle Eiffelovy věže.Kdo si teď pamatuje, že Sarkozy byl v roce 2007 před G8 pravý opak?
Sarkozy byl otevřeně proatlantický a protiputinovský. Do roku 2009 obnovil členství v NATO. Rozhovor, který proběhl mezi Sarkozym a Putinem na summitu G8 v Heiligendammu (2007), změnil vše. Z francouzské strany tam byli jen tři lidé a tlumočník. Sarkozy začal mluvit. Stále si byl jistý sám sebou, mluvil o Anně Politkovské(odpůrkyně Putina). Sarkozyho monolog trvá několik minut a po celou tu dobu Putin naslouchá.Poté říká: “Dobře, skončil jsi?” Sarkozy je zmatený. “Takže mě poslouchej,” pokračuje Putin. „Vaše země je taková (udělá gesto rukama, ukazuje malou velikost) a moje – taková (šíře roztáhne ruce).Pokud se mnou budeš takhle mluvit dál, tak já tě rozdrtím, nebo změníš melodii a já z tebe udělám krále Evropy.Putin do své řeči vkládá urážlivá a hanlivá slova (používá nediplomatický jazyk)aby zvýšil účinek. Sarkozy je v šoku. Odchází naštvaný.

Autor
15. 5. 2024 06:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Vám to nepřipomíná v dětství a mládí takové ty “suverény”, kteří ukazovali svaly a vyhrožovali každému, kdo se jim nelíbil, hlavně když měli kolem sebe podobné a příznivce a slabochy, co se jich báli, ale … stačilo mu dát facku a … takoví, pokud byli sami, utíkali sami k “mamince pod sukni”.
Ostatně říkají, že “evropské západní civilizaci” je cca 500 let, takže to vypadá, že při zákonech stárnutí, kdy mnozí se navrací myšlenkově do dětství, pak “západní civilizace” prochází stádiem “druhého dětství” – demencí …
A Evropa za tohle vše může poděkovat jen jednomu druhu svého obyvatelstva, a to po dlouhou dobu, těm, kteří si zamilovali “svobodnou” (ve skutečnosti JEN LHOSTEJNOU) Ameriku a v ní viděli až takový vzor, že vkleče na kolenou po zemi, která vždy byla “krvavá”, dělali všechno, jen aby si “strýčka Sama” nerozlobili. A největší fandové Ameriky v Evropě byli samotnou Amerikou vybráni, pečlivě vychováni židovskými fondy Sorose a instalováni do politického řízení Evropy.

ijn
15. 5. 2024 07:38
Odpovědět  Peter 008

naše české řešení NEVOLIT DINOSAURY EU, ŠKODIT UŽ DOKÁZALI, proto pouze Ivan Davit + Blaško kroužkovat a všechny nové volit, i Konečnou přeskočí kroužkovaný Jandejsek a Dubovská.

Boomer
15. 5. 2024 07:40
Ohodnotit příspěvek :
     

..pokerová hra skončila mrknutím jednoho z hráčů a následným vyložením karet na stůl.
Pro další hru budou rozdány nové karty a sázky budou “pot limit”…

Slovan
15. 5. 2024 08:05
Ohodnotit příspěvek :
     

To že KoZa hodila zpátečku muší vidět kdejaký rozumě smýšlející člověk. Stačí si pustit dobře 14 dní zpět pár politický debat v TV,nebo na netu a tam jasně naši kašpárci blekotají, bo jsou zmateni jako lesní včelstvo. I hérečky, zpěéévačky halekají už né jen tu ukr notéčku. Jó jsou ještě úderníci kterým to ještě neřekli, že je konec a srdnatě bojují za stranu vpřed a nikdy jinak. Teď jsem si mušel pro spravení nálady po druhé pustit tu 360C a ten Peksa, Niedermaer, to jsou Óbr lofaso. Paroubek alias Šuplík si tam oba dva povodil a vyškolil jak malé chlapečky. Peksa se nezmohl na nic jen se šklebil jako to funidlo. Ubožáci. To jsou zrovna ti, kterým ještě nedošlo že jsou v (!) a furt hurá na Ukrajinu. Ale jsou nekompromisní, to tedy jóó. 🤣🤣🤣

Helena
15. 5. 2024 08:50
Odpovědět  Slovan

Vypadá to tak, že hodili zpátečku. ALE NIKDY SE NEVZDAJÍ POKUSŮ RUSKO VYBRAKOVAT,
N I K D Y. Proto začali majdan v Gruzii. PROSTĚ DOKUD TY ZM.DY RUSKO NEZABIJE, NIKDY NA TÉTO PLANETĚ NEBUDE KLID, NIKDY.

Joe Arp
15. 5. 2024 09:10
Odpovědět  Slovan

Nazdar politologu. Jestli jsi někdy vjel do bahna, víš, že musíš hodit zpátečku a couvnout, abys do toho mohl pořádně “drcnout”, novou silou! Pravdu má Helenka, nikdy toho nenechají, NIKDY! Evropské státy to začaly to zkoušet už dávno před Napoliónem a pokoj si nedají, zvlášť když jim tentokrát helfne zchudlej terorista amík, ovšem opartně, jen zbraněmi. Evropa řízená krysami dodá maso.

Slovan
15. 5. 2024 09:36
Odpovědět  Joe Arp

Helena, Joe. Ale já s váma souhlasím, vím že to už zkouší od doby kamenné. Ale mají smolíka. Ale ty evropské krysy někdo řídí a dal jim moc aby mohli takhle řádit. Zlost a nenávist nevymítíš, ta jde s lidstvem. Jen to musí lidstvo ukočírovat a to hned vzárodku, jinak je pak zle jako nyní. Asi tak.

Slovan
16. 5. 2024 07:40
Odpovědět  Joe Arp

Kdyby jen do bahna a jakpak jsem hned couval. 😨

Frank1
15. 5. 2024 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruske cviceni s taktickymi nuklearnimi zbranemi nic nezchladilo.
Dnes odpalili spoustu US ATMCS raket na Krym. Zabijeji Rusy dal. Chteji vyvolat nepokoje v Rusku. Na Francouze a Anglany si Rusove vyslapli a dali jim vojenske ultimatum. Totez musi udelat s hnUSaky. Jinak budou USA zabijet Rusy dal na civilnich uzemich.

Pavel z Moravy.
15. 5. 2024 10:20
Odpovědět  Frank1

Myslím si to stejné. Na ně neplatí jen postrašení, ani náhodou. Oni to chtějí skutečně zažít. Žádná ultimáta nepomohou. Tito západní týpci si myslí, že jsou bohové z Olympu, nevěřím v jejich prozření. Na ně platí pouze síla.

Gales
15. 5. 2024 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Na hrubý pytel hrubá záplata.Putin praktikuje to že na hrubý pytel dá ještě hrubší záplatu. A tak je to spravne,tak to ma byť.

katango
15. 5. 2024 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen přípodotek.

Správně česky není varovat o něčem, ale varovat před čím.

katango
15. 5. 2024 13:02
Odpovědět  katango

Ehm? Že by tu tolik lidí neumělo česky?

Pravdomluvny
15. 5. 2024 14:20
Odpovědět  katango

Stávají se horší věci, buďte shovívavá 🙋

Joe Arp
15. 5. 2024 15:51
Odpovědět  katango

To jsou takový s prasklýma hlavičkama, co se normálně ukrývají ve slipech. Hodně se sem stahují z PP, asi si myslí, že tam mají splněno.

Slovan
16. 5. 2024 07:41
Odpovědět  Joe Arp

Ehmmm.