Krize UKRAJINA

Zelenskyj obviňuje z neúspěchů Ukrajiny v Charkově „celý svět“.

Zelenskyj obviňuje z neúspěchů Ukrajiny v Charkově „celý svět“. Ruské síly nedávno dobyly několik osad poblíž města a získaly v regionu převahu

Stalo se tak poté, co se ruským silám během minulého týdne podařilo dobýt několik osad poblíž druhého největšího ukrajinského města. Nejvyšší vojenští představitelé v Kyjevě připustili, že situace je nyní „extrémně obtížná“ a že ukrajinští vojáci se snaží udržet půdu pod nohama kvůli převaze a přesile.

Na otázku, zda věří, že neúspěchy Ukrajiny na bitevním poli jsou vinou USA, Zelenskyj řekl reportérům ABC, že „je to chyba celého světa“ a obvinil mezinárodní společenství, že dává „možnost Putinovi okupovat“.

Ukrajinský vůdce řekl, že země si „nemůže dovolit ztratit Charkov“ a že „svět může pomoci“ Kyjevu udržet si životně důležité město na severovýchodě země.

‘Vše, co potřebujeme, jsou dva systémy Patriot,’ řekl Zelenskyj a naznačil, že ‘Rusko nebude schopno obsadit Charkov, pokud je budeme mít.’

Prezident si také stěžoval, že finanční prostředky, které pro Kyjev schválily USA, se ve skutečnosti do země nedostávají a místo toho se utrácejí „v amerických továrnách, vytvářejících americká pracovní místa“.


Mezitím americký ministr zahraničí Antony Blinken, který tento týden navštívil Kyjev, ujistil ukrajinské vedení, že Washington se „aktivně a naléhavě“ snaží získat pro Ukrajinu systémy protivzdušné obrany Patriot za miliardy dolarů. Minulý měsíc Zelenskyj trval na tom, že Ukrajina potřebuje 25 takových baterií, ale později tento počet upravil na „nejméně sedm“.

Každá baterie Patriot se skládá z elektrárny, radaru a řídicích stanic, odpalovacích zařízení raket na nákladním vozidle a podpůrných vozidel a stojí kolem 1 miliardy dolarů. V současné době se předpokládá, že Ukrajina vlastní nejméně tři Patrioty, z nichž jeden je umístěn poblíž hlavního města. Loni byla jedna z těchto baterií údajně poškozena nebo zničena při úderu ruské hypersonické rakety.

Moskva mezitím opakovaně prohlásila, že žádné množství západních zbraňových systémů nemůže změnit nevyhnutelný výsledek konfliktu, a varovala, že pokračování ve vyzbrojování Ukrajiny jen prodlouží krveprolití a zvýší riziko přímé konfrontace mezi Ruskem a NATO.

RT

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pravdomluvny
16. 5. 2024 19:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Svět si může dovolit (a doufám, že dovolí) ztratit Banderonacistán.
Všem to bude ku prospěchu.

Helena
16. 5. 2024 20:32
Odpovědět  Pravdomluvny

Západ se NIKDY nevzdá svého hlavního cíle: dostat se k ruským surovinám. NIKDY. Děj na Slovensku je jen jejich dalším schůdkem. Od něčeho to má odvést pozornost vovcí a připravit vovce na další level. Brzy poznáme proč se tam dějí tyto události. Blinken na ukr. nejel jen tak pro nic. Nasunuli sem obrovské množství dalších zbraní – proč asi? Nejsme pro ně nic, absolutně nic, na nás jim pranic nezáleží!!! Osud vovcí v býv. vých. bloku je jim šumák!!!

Ladislav 💤
16. 5. 2024 20:41
Odpovědět  Helena

👍👍👍

Pravdomluvny
16. 5. 2024 20:58
Odpovědět  Helena

Amiokupant nerostné bohatší RF sice chce,ale NIKDY NEDOSTANE!!!!!!
Dosazení Jelcinů ani Gorbačovů se už konat nebude!

Helena
16. 5. 2024 21:05
Odpovědět  Pravdomluvny

Máte pravdu, nedostane. Ale NIKDY se nevzdají to zkoušet, ať to stojí co to stojí – samozřejmě jen a jen býv, vých. blok.
A nepřestanou dokud jim do vzduchu nevyletí jejich hrady a sídla, odkud to od plných stolů a se smíchem na rtech řídí.

Pravdomluvny
16. 5. 2024 21:47
Odpovědět  Helena

Znáte to
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu……
A až Putina nahradí někdo,kdo nemá tak pevné nervy půjde uSSa ke dnu jako Titanic

Pavel z Moravy.
17. 5. 2024 08:32
Odpovědět  Helena

V tomto společenském systému, kde je sobectví a individualita jednotlivce řazena nad zájem celku, tedy v kapitalismu nikdy lepší společnost nevznikne. Rozepisovat se o tom je zbytečné. Kdo trochu myslí, je mu to jasné. Tudíž alespoň já zde nic hodnotnějšího nečekám, ba naopak, bída a i ta morální se ještě prohloubí. Mlýnek uzavřen.

Gabriela
16. 5. 2024 19:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlastně má pravdu – ale chybu udělal on – té jedné půlce světa neměl věřit, a tu druhou podceňovat. Už ztrácí naději..

Pravdomluvny
16. 5. 2024 19:23
Odpovědět  Gabriela

Od prvního okamžiku musel vědět, že Rusko vyhraje a že ho uSSa nechá na holičkách.
Ale kdo chce kam……????

Autor
16. 5. 2024 19:44
Odpovědět  Pravdomluvny

Ne, oni to plánovali jinak.
První měly uděřit vojska Ukrajiny a tím by byla situace Ruska velmi obtížná, protože by šla nepochybně krutá a nemilosrdná genocida na Donbasu a Luhansku, zatímco by Rusko bojovalo na svém území, jen aby se dostalo ke hranicím, muselo by především bojovat o Krym, za velkých ztrát by muselo útočit a i přes to, že by bylo napadeno, iniciativu by měli Ukrajinci a tím Američané a Anglie. Právě proto se Putin doslova cca měsíc před termínem takového napadení ze strany Ukrajiny rozhodl jít na SVO, pak proběhlo bleskové nečekané obsazení značné části území, nyní již nových ruských republik, a ruská armáda tak měla i při ukrajinské ofenzívě nakonec i díky Surovikinovi podstatně menší ztráty.
Navíc by musleo Rusko nasadit mnohem větší počet vojáků, než takto. Není vyloučeno, že s tím bylo počítáno a že by byla pro Rusko otevřena i další fronta. Možná dokonce by napadli i Bělorusko.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
16. 5. 2024 19:55
Odpovědět  Peter 008

Zelensskyho zklamalo vlastní velikášství a hloupost.
Ruka(Putinova), která tě živí se nekouše.
Teď mu zbývají poslední dvě možnosti:
Buď dopadne jako Emanuel Moravec nebo jako Mussolini .

milan
17. 5. 2024 08:49
Odpovědět  Peter 008

myslim ze to ani mesic nebylo ze to bylo daleko min pocital bych to na dny samozrejme mel tam svoje tajne sluzby ktere ho informovali

Gales
17. 5. 2024 10:30
Odpovědět  Peter 008

Přes Bělorusko to zkoušeli.Nejdřív odstraněním Lukašenka – i Andrejko pomáhal,a potom pokusem o atentát na něj.Poláci byli připraveni vyprovokovat incident.Ale Putin je hlava a tyto plány jim zmařil.Teď už jenom prskají a cení zuby jako krysy zahnané do kouta.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Dag
17. 5. 2024 10:46
Odpovědět  Gales

Jak se činil Andrejko?

Aleš
16. 5. 2024 19:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Už si herr Zelenski vyzkoušel svůj nový palác v Londýně ?

Ladislav 💤
16. 5. 2024 19:34
Odpovědět  Aleš

Ale kde, sami banderovci ho zabijou! Nebo se bude muset sám zastřelit!
Vzor má přeci v Hitlerovi!
Jen co velmi brzo potáhne Rusko 🇷🇺na Kyjev!

Pravdomluvny
16. 5. 2024 19:58
Odpovědět  Aleš

Lístek na cestu propadnul……místo něj jel Záslužný 🤓

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
16. 5. 2024 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Z banderstánu se stává kufr bez držadla. Nakonec bude ten “celý svět” (krom známých ušáckých korporací) rád, když mu nezůstane na krku. Jen tak dál fetko!

Helena
16. 5. 2024 20:52

Žádné prozření či odklon, aby někomu banderstán nezůstal na krku se konat nebude! Jsme určení k likvidaci, a to jakkoliv. Když to nepůjde tak, aby blbé vovce šly samy na jatka, tak to půjde násilím. Už do toho západ investoval příliš mnoho.

Pravdomluvny
16. 5. 2024 20:59
Odpovědět  Helena

Právě, už investoval moc a návratnost je nulová….. pár kolaborantů ve vládě uSSa mespasí

16. 5. 2024 21:31
Odpovědět  Helena

To Hitler + naši “spojenci” taky. Investovali mnoho. Do Hitlera. Ale k čemu tu mlátit prázdnou slámu. Co jsem chtěl říct jsem řekl a nemám co dodat. Tož uvidíme po r. 2026.

Teuton
16. 5. 2024 19:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Úplně se mi Ukravinci, kteří pořád jenom natahují ruce a žebrají, zhnusili. Neuvěřitelné zvýšení daně za vlastnictví nemovitosti je kvůli nim. Ať už jdou k čertu.

Ladislav 💤
16. 5. 2024 20:44
Odpovědět  Teuton

👍👍👍👍👍přesně a všechno předražené zboží jde na úkor nás do banderonacistánu!
Proto rychle odstranit tuhle pavládu, nebo zhynem!

Helena
16. 5. 2024 20:58
Odpovědět  Ladislav 💤

Nechci být za pesimistu, ale spadněme nohama na pevnou zem. Tohle všechno je jen začátek.

Joe Arp
17. 5. 2024 11:24
Odpovědět  Helena

Taky se mi to tak jeví. Myslím, že snaha nacpat nám euro teď nabere na obrátkách a pak kredity v digieurech, a pak už jen jízda z kopce bez brzd!

Pravdomluvny
16. 5. 2024 21:00
Odpovědět  Ladislav 💤

To by se roztříštěná opozice musela spojit….a ty víš, že to je sci-fi

ladislav
17. 5. 2024 10:02
Odpovědět  Teuton

Nepůjdou Fiala tam má majetky.

16. 5. 2024 19:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimo téma ale… Chtěl bych bejt muškou (třeba i s dřevěnejma křidýlkama) v čínské kuchyni, kde dnes a zítra budou vařit Gosudar s Pingem rusko-čínský speciální menu nazvané “Nový světový řád”. Jo, a za účasti ruského exministra obrany a současného tajemníka Rady obrany Šojgua a jeho nástupce na ministerstvu obrany Belousova. Zajímaví pomocní kuchtíci, že?

cool
16. 5. 2024 20:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Měl by evropany.
Ctrl
leafroller
 16.5.2024
 17:38:57 
Odpovědět
Musím říct, že jsem rád, že nemám dětí, protože bych je opravdu nechtěl posílat na příkaz agenta Pávka do zákopů na Ukrajině.

Někde jsem už nevím ráno chytil sociální inženýry co tvrdí že evropani jsou emociální hysterici a nechtějí mít děti. V institucionálním a průmyslovém rasizmu ego tautologů hrůz zrůd tak jim dávají multiprofesoři kalergiádu €araraboafriky platit na jejich výměnu obyvatel evropy. Učiněná pohádka, tady ta neofeudální šlechta devastovaných nevolníků to balí do intelektuálních “kádrů slyntamorace kryplace, ale překonávali se vždy debilové inkvizic v násilí na lidech.
A jinde
Carlos
 16.5.2024
 18:48:58 
Odpovědět
Dalším hezkým kandidátem na “dezinformaci” je The Great Replacement neboli Velká výměna.Prý je to pitomost,ale v USA už proběhla a stále úspěšně probíhá.Ještě sto let dozadu se mohl občanem USA stát jenom běloch dobrého charakteru.Český žid Brandeis dosazený kejklema do amerického Ústavního soudu to změnil.V roce 1962 se změnil Přistěhovalecký zákon do USA(do té doby platily kvóty) prosazený Ted Kennedym a Nelsonem Rockefellerem.Prý zamýšlená změna

cool
16. 5. 2024 20:10
Odpovědět  cool

Prý zamýšlená změna demokrafické struktury Spojených států je hoax.Po 60-ti letech můžeme v klidu prohlásit,že Velká výměna se povedla.,běloši jsou tam menšinou a dále se změnšují.A teď je na řadě s dovozem bimboušků a “dobrovolnou solidaritou” i mateřský kontinent Evropa.Docela jim to šlape.
Cenzůranti mají zas manévry, bléé.

jiří
17. 5. 2024 06:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednotka Spetsnaz operující na Ukrajině zničila zásilku amerických raket Stinger, které Bidenův režim určil pro zločince Volodymyra Zelenského, který měl tyto rakety země-vzduch s ramenním odpalováním použít k sestřelování ruských letadel a bezpilotních letounů zaměřených na aktiva Deep State ve východní Evropě, uvedl agent FSB Zacharov.
Putin zničil americké zbraně určené pro Zelenského – tadesco.org

Evžen
17. 5. 2024 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelensky mohl vědět že západ zradil každého a proto dopadl jak dopadl!

Antonín Körber
17. 5. 2024 08:13
Ohodnotit příspěvek :
     

..Zelenský nadobro sešílel,prý z jeho neúspěchu je vinný celý svět,..právě většina světa s ním nesouhlasí,podporuje jej jen malá část….Zelenský ze sebe udělal boha na zemi,to nevadí Vatikánu,který tím byl povýšen na nulu?…to nevadí křesťanům?,nebo už se všichni zbláznili ?..

stan
17. 5. 2024 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten šašek Zelenskij mele jen samý blbosti.Jak dlouho ještě?

Dag
17. 5. 2024 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Že se vůbec diví. Víme od r.1938. Čin čertu dobře,peklem se ti odmění.

Miro 2
18. 5. 2024 15:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi má stále představu, že Ukrajina bude válečnickým skanzenem, který si budou vydržovat lidé z celého světa, aby viděli jak zle dopadne každý stát, který je stejně veden do záhuby špatnou loutkovou vládou ku prospěchu země jiné, země intrikářů a našeptávačů.