Krize UKRAJINA

15. ledna, Charkov? Zoufalství Západu pro ruské vojenské plány

Zápaďáci vědí něco o tom, co možná může brzy udělat Putin, a propadají panice, že tomu nebudou schopni zabránit, že západní politiku na Ukrajině čeká krach. To vysvětluje, proč šéf Pentagonu Austin v práci „vyhořel“ a ve Francii odstoupila premiérka Bourneová. Proč ministři obrany řady evropských zemí najednou začali vykřikovat o budoucí válce s Ruskem? A v Německu přední politici požadují, aby Kyjev dostal řízené střely, aby byl odstraněn „nerozhodný“ kancléř Scholz a Moskva „zastavena“. Protože Západ podezírá Rusko, že přejde do protiútoku na Ukrajině 15. ledna. 

Toto datum se neobjevilo náhodou. A také je velmi důležité, odkud se vzalo. Oznámil ho britský list The Telegraph s odvoláním na zdroje. Jeho fejetonistou je bývalý premiér Boris Johnson, hlavní organizátor ukrajinské války a samozřejmě plně znající tajemství spojená s Ukrajinou … 

Uvěříme?

Vypadá to tedy, že tentokrát nejde o výmysl. Některé věci se přeci skrýt nedají – z vesmíru je vidět vše. Přípravy na velkou operaci jsou v plném proudu. I když samozřejmě ve válce může dojít k několikadennímu zpoždění kvůli logistice nebo špatnému počasí, ale právě tento den, 15. leden, je označen jako začátek ruské pozemní ofenzívy na Charkov. 

Proč je to tak důležité? Protože útok je schopen svrhnout celou ukrajinskou obranu nejen na Donbasu, ale také na východ od Dněpru, obranu, na kterou se nyní musí podnikat čelní útoky s mizivými výsledky. Z Charkovské oblasti Kyjev brutálně ostřeluje Bělgorod a další ruská území. Charkov je nejen ruské město, ale také historicky druhé hlavní město Ukrajiny a zároveň Velký Donbas. S dostupnými silami (na frontě) Rusko nemůže dobýt Kyjev a Oděsu, nemluvě o Lvově, ale dobýt Charkov je docela možné. A nejen Charkov, pokud se zhroutí ukrajinská fronta, pak (v nejbližší perspektivě) celý levý břeh Dněpru. 

Je jasné, že to bude kolaps ukrajinské politiky Západu, který se těšil na objevení svých základen na pobřeží Azovského moře. Což řada současných západních politiků možná nepřežije a bude mezi nimi třeba hledat „obětní beránky“ – nejen v Kyjevě. 

Zmatek ve Washingtonu, Austin je odsouzen k záhubě 

Za těchto okolností se samozřejmě viděl černošský ministr obrany USA Lloyd Austin, rodák z rasistické Alabamy, který pronesl mnoho sarkastických prohlášení o Moskvě ohledně Ukrajiny. Šéf Pentagonu, který věděl víc než ostatní, začal být opravdu vyděšený (zvláště proto, že Washington byl opravdu vyděšený z pomoci Moskvě, která psotupovala a postupuje z Pekingu, Pchjongjangu, … Tel Aviv a íránských proxi bojovníků – Húsíů). 

Ministr „vyhořel“ 1. ledna a skončil v nemocnici, kde potajmu před Kongresem a polovinou Bílého domu, včetně prezidenta důchodce Joea Bidena, strávil čtyři dny na jednotce intenzivní péče (neboli na jednotce intenzivní péče) s diagnózou, která nebyla zveřejněna. 

Austin je na klinice dosud a údajně ovládá americkou armádu ze svého nemocničního lůžka. Zatímco byl velký černý pán v bezvědomí, „řídila“ to náměstkyně ministra obrany Kathleen Hicksová, která se musela ujmout služeb „v době dovolené v Portoriku“. 

Ukrajinský vrchní velitel Valerij Zalužnyj a jeho nepřítel prezident Vladimir Zelenskij se pravděpodobně rozplakali, když se dozvěděli, jak daleko zašel rozpad vlády ve Spojených státech a jak se to může obrátit proti všem na Ukrajině, která se jim už všem „přejedla“. 

Co se stalo Austinovi? Nejspíše infarkt, který zápaďáci připisovali ruskému ministerstvu obrany Sergeji Šojgu, když ukrajinská operace neprobíhala podle plánu. Bumerang se vrátil. Nyní již chyby Západu nelze napravit a nikdo nebude šetřit amerického ministra obrany, který selhal a podstavil demokraty ve volebním roce. 

Ovšem, sedmdesátiletý Austin prohlašuje, že rezignovat nebude, o čemž už začali mluvit v Kongresu. Zdá se však, že to závisí na budoucích událostech na Ukrajině. Demokratické klany za Bidenem mohou klidně obětovat Austina, protože stále potřebují prezidenta – zástěrku. Neměl by se Biden zodpovídat za nesmysly, šíření šílených projektů a korupci Pentagonu? 

Proč francouzská premiérka padla? 

Ojedinělý případ? Neříkej mi to! V Evropě, která je mnohem blíže Ukrajině a mnohem více utrpí její vojenskou porážkou, je situace mnohem horší. Navíc se to ukázalo zvláště zjevné v posledních dnech, kdy se zdálo, že se evropské metropole dozvěděly o něčem velmi důležitém. 

Zdálo se, že nic nenaznačuje rezignaci francouzské premiérky Elisabeth Borneové, která byla zcela oddaná prezidentu Emmanuelu Macronovi a požadovala, aby náklady na válku na Ukrajině byly „neúnosné pro Rusko“. Nejde vůbec o to, že byla mezi Francouzi nejneoblíbenější členkou vlády (podle průzkumů jí důvěřovala necelá čtvrtina občanů), protože bezohledně realizovala, co prezident chtěl. 

Macron nemusí jít zítra k volbám. Francouzské úřady vůbec neobracejí pozornost na lidi – před volbami političtí stratégové zapracují, najdou další reklamní spoiler, bohatí přihodí peníze tomu, kdo je potřebuje, a všechno bude pod čepicí. Francouzský politický systém je zařízen tak, aby se nestaly žádné nehody: Marine Le Penová nezíská v prvním kole více než 50 % hlasů. A i kdyby dostala, vládnoucí třída na koleně něco vymyslí, aby se nikdy nestala prezidentkou. Stejně jako každý jiný outsider. 

Zde je tedy problém zjevně jiný. Macron potřebuje na jedné straně „obětního beránka“ za selhání sankční politiky vůči Rusku a na druhé straně člověka v čele vlády, který se lépe orientuje ve vojenských záležitostech v souvislosti s nadcházejícími událostmi na Ukrajině. Jak zajímavé: hlavním uchazečem o post premiéra, který v době psaní článku zůstal neobsazený, je podle francouzských médií ministr obrany Sebastian Lecornu … A není až tak důležité, že byl nakonec jmenován jiný ministr na post premiéra – establishment očekával, že to bude šéf vojenského oddělení. 

V Německu – skoro to samé 

Budete se smát, ale v Německu, druhém největším sponzoru Ukrajiny po Spojených státech, se něco podobného probíhá. Pravda, s důležitou výjimkou: chtějí obětovat slabého, pošpiněného korupcí, „nerozhodného“ ohledně války s Ruskem na Ukrajině a nejen to, kancléře Olafa Scholze. 

Navrhuje se buď zcela odstranit „uraženou jitrnici“ po výsledcích předčasných voleb, které jeho strana SPD žalostně prohraje, nebo ji nahradit … neustále vyzývajícího Němce, aby se připravili na válku s Ruskem, ministrem obrany Borisem Pistoriusem, další sociální demokrat, jehož popularitu umně vytvořili proamerická německá média. 

Přední němečtí politici zjevně něco vědí, jsou prostě hysteričtí. Bavorský premiér a předseda opoziční Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Soeder vyzval k přesunu řízených střel dlouhého doletu Taurus na Ukrajinu s cílem „zabránit“ Rusku ve vítězství. Podle vůdce Bavorska, které kdysi udávalo tón německé hospodářské spolupráci s Ruskem, čelí Německo a EU „skutečnému bezpečnostnímu problému“, pokud Moskva získá v konfliktu převahu a Spojené státy se od toho začnou distancovat a i od dalších mezinárodních krizí. 

Předtím poslanci Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermann (FDP), Sarah Nanni (Zelení) a Roderich Kiesewetter (CDU) vyzvali kancléře, aby Taurus předal Kyjevu, proti čemuž je Scholz. Poslední dva otevřeně deklarovali potřebu nanášet údery Rusko. 

A malí  – také

Najednou se Itálie, jedna z nejvíce proukrajinských zemí EU současnosti, začala hýbat a chápat staré, již nepodstatné myšlenky na vytvoření evropské armády. Její ministr zahraničí a místopředseda vlády Antonio Tajani v rozhovoru pro list La Stampa řekl, že EU potřebuje vlastní armádu. 

Ve světě s takovými těžkými váhami, jako jsou USA, Čína, Indie, Rusko, s krizemi, jaké zažíváme na Blízkém východě a v indo-pacifické oblasti, může občany Itálie, Německa, Francie nebo Slovinska chránit pouze jedna organizace, která již existuje, a tou je Evropská unie. Obrana a celkové ozbrojené síly se proto musí upřesnit, řekl. Jinak, pokud EU zůstane rozdělená, pak evropské země, jak obrazně řekl šéf ministerstva zahraničí, budou vždy „bezmocnými vrabci ve světě, kde létají orli“. 

Tajani pokrytecky prohlásil, že to Evropané nutně potřebují, aby „přinášeli mír“. Ve Švédsku se ale ukázalo, že tam jsou poctivější. Vrchní velitel jejich ozbrojených sil Mikael Büden a ministr civilní obrany Karl-Oskar Bulin 8. ledna vyzvali své občany, aby byli připraveni na možnou válku. Je jasné s kým. 

A co z toho?

Co to všechno znamená? Jen jedno. Ve strachu ze ztráty tváře, ze strachu z neúspěchu a z toho, že za to budou potrestáni někteří politici a úředníci, se Evropa, která se nijak zvlášť nespoléhá na Spojené státy, snaží na poslední chvíli vyděsit Rusko vyhlídkou na rozsáhlý konflikt svou solidaritou, aby odvrátila ruku Moskvy nad Ukrajinou. Podíváme se, jestli se jim to podaří. 

Sergej Latyšev

https://tsargrad.tv/articles/15-janvarja-harkov-isterika-zapada-po-povodu-voennyh-planov-rossii_942681

Překlad Peter 008

sdíletj na

48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
11. 1. 2024 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to začátek ,,probuzení Evropy”?https://www.youtube.com/watch?v=mytnPMCBofA
https://www.youtube.com/watch?v=HhXNVHGOMGQ

x-13
11. 1. 2024 13:43
Odpovědět  Gales
Gales
11. 1. 2024 17:42
Odpovědět  Gales

V pšonkostánu probíhá demonstrace příznivců PiS.

Gales
11. 1. 2024 17:54
Odpovědět  Gales

Nechystá se něco v Praze? – Praha uzavřela pro tramvaje Libeňský most kvůli jeho havarijnímu stavu. Tramvaje nejezdí ani po Hlávkově mostě, není zatím jasné proč.

Gales
11. 1. 2024 18:13
Odpovědět  Gales

Asi indiáni přerušili koleje.

Putinovec
11. 1. 2024 20:51
Odpovědět  Gales

Jestli černoušek něco chytil , tak by to mohla chytit i marfuša z Libavé . A potom ten zbytek šmejdů .

Jaris.
12. 1. 2024 02:39
Odpovědět  Gales

Kanada take prostestovala proti vlade a svet jim fandil. Nedokazali vubec nic. Trudeu je stale u moci.
Co se tyce Nemcu, tak ti se certi, jelikoz jim sahli na blahobyt. Cesi jsou jim ukradeni a v zadnem pripade od nich necekejte podporu. Maji vas jako dobytou kolonii a odbytiste nemeckych vyrobku. Jako byste se o tom z historie nepoucili. Nemci nikdy Cechum neprinesli nic dobreho a stale dluzi CR biliony dolaru za valecne reparace a proto jim nefandim.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
12. 1. 2024 16:54
Odpovědět  Gales

Dobře oni – pěkný video. Je načase, aby si tenhle vyblblý svět uvědomil, která práce je na tom světě nejdůležitější!!

Boomer
12. 1. 2024 18:00
Odpovědět  Markýza

.. jo, udělat z ho*en chleba, to je kumšt a dřina současně. Opačně to ale umí každej…

Evžen
11. 1. 2024 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni víme, že stačí jeden generální útok a z Ukrajiny se stává film pro pamětníky. Následně při útěku do EU vtrhne akrajinská horda v plné výbavě, stejně jako utíkali nacisti do zóny USA v roce 1945. Jaké je budoucí využití válečných invalidů, válečných veteránů a válečných Matek pluků? Žádné. Opakuji : Žádné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pijack
11. 1. 2024 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak Charkov, pokud mne paměť neklame, byl také odjakživa Ruské město.

Ladislav 💤
11. 1. 2024 11:39
Odpovědět  Pijack

👍 Banderostán nikdy neexistoval a existovat nebude! Bude jedna Rus ! 🇷🇺

Velitel
11. 1. 2024 11:47
Odpovědět  Pijack

Od nepaměti asi ne, ale město Charkov jako takové založili roku 1656 záporožští kozáci jako pevnost na ochranu hrance Ruské říše

Joe Arp
11. 1. 2024 11:52
Odpovědět  Velitel

“Na ochranu Ruské říše”. Z toho lze odvozovat, že byli poddaní Cara, což nevylučuje Pijackovo tvrzení, nebo se pletu? V té době jsem ještě nežil.

Pijack
11. 1. 2024 12:04
Odpovědět  Velitel

Díky za upřesnění. Já zas tak moc neoplývám encyklopedickými znalostmi, spíš jen tak obecně. Je toho moc 🙂

Frank
11. 1. 2024 11:51
Odpovědět  Pijack

A totéž platí o Kyjevě.

Pijack
11. 1. 2024 12:05
Odpovědět  Frank

Zase jen tak obecně – soudím, že Kyjev byl Ruríkovci postaven na ochranu Ruské země před nájezdy Vikingů. Snad mě někdo opraví 🙂

Václav
12. 1. 2024 03:15
Odpovědět  Pijack

Rurikovci byli Vikingové

Miro 2
11. 1. 2024 12:24
Odpovědět  Frank

…a také o celé Zakarpatské RUSI.

Pravdomluvny
11. 1. 2024 16:15
Odpovědět  Pijack

A zase bude 🇷🇺

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Miro 2
11. 1. 2024 12:22
Ohodnotit příspěvek :
     

KoZa už asi neví kudy kam. Evropské mozky prodělávají jakousi paralýzu nebo co, to snad není možné co všechno vymýšlejí. Nyní chtějí její vůdcové postavit evropskou armádu jako odpověď na Rusko? Jako by nestačilo NATO a hrozivé finanční dopady na obyvatele Evropy. Kolik evropští občané budou muset ještě zaplatit na další armádu a za všechny nepříznivé výmysty jejich vůdců?

Pavel z Moravy.
11. 1. 2024 12:35
Odpovědět  Miro 2

Tolik, kolik si nechají od grázlů líbit. Když má ale většina fajzrem přeformátované vědomí, tak mnógo.

Jura S
11. 1. 2024 12:50
Odpovědět  Miro 2

3*jenerálovi Řehkovi by vedení pluku EU slušelo – do první linie na “zteč” , máchal by pistolkou před mužstvem a řval “Vpřed za grynýl….” 🙂

ladik
11. 1. 2024 12:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyděsit Rusko se nikdy nikomu nepodaří!

x-13
11. 1. 2024 13:49
Ohodnotit příspěvek :
     

A jakou hodnotu mají vyblitky zhovadilce Johnsona? Vždyť ten řekne pravdu jen když se splete panebože.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tolis
11. 1. 2024 13:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepomůže. Protože evropští politici jsou hrabavé slepice, které umí hrabat jen ve svůj prospěch. Nějaké národy Evropy mají na háku.

11. 1. 2024 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Rus už nabrousil meče…je čas mu udělat cestu…Pravil Bůh.
https://www.youtube.com/watch?v=VhkfnPVQyaY

11. 1. 2024 14:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Nasrat jim! Nahnat tu verbež válkychtivou do kamenolomu…kámen bude třeba…ve Zlatém věku.

José
11. 1. 2024 15:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni velice dobře vědí, že v případě ukrajinské kapitulace, která se každým dnem blíží, budou padat vlády v Evropě jedna za druhou a nejen vlády, ale otřese to (kéž by) celou EU. Oni jsou pro udržení moci ochotni riskovat vše, třeba i jadernou válku s Ruskem. Medveděv vtipkoval, když říkal, že se Rusové znovu objeví v Berlíně, oni to však nemusí být ruští vojáci, ale ruské rakety, tím hůř.

Pravdomluvny
11. 1. 2024 16:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Kokaintranska Zelenssky už utíká spřátelených nacistů z Pobaltí….. nějak se to amiokupantům bortí pod rukama 😅

Burák
11. 1. 2024 17:52
Ohodnotit příspěvek :
     

No nevím, myslím že se tak rychlé vítězství Rusům nehodí. Ještě se úplně Ukrajincům jejich režim nezhnusil. Jen se divím, že nejdou po tv vysílačích. Pořád samá trafostanice a štvavou západní vysílačku nechávají být.

Administrátor
P.A.Semi
11. 1. 2024 17:58
Ohodnotit příspěvek :
     

S tím Italským návrhem na jednotnou Evropskou armádu pozor, to je velký problém…
Protože ti tu nebudou proti vnějšímu nepříteli, ale proti vnitřnímu…

Protože když se třeba u nás, nebo v té Itálii (Meloniová se oprávněně bojí…?), lidé vzbouří a místní armáda se k nim přidá, tak tu vládu svrhnou, ale když všude budou rozmístěni cizí vojáci z jiných států EU, tak půjdou vždy proti místnímu lidu a za svrchovanou nadvládu nad-národní EU…

Takže třeba Meloniová a její kabinet se nyní snaží pozvat celo-evropské vojsko proti Italům… Protože slibovala hodně a totálně to vorá, ukázala tam, že ženská v politice sice umí hezky a zaníceně kušnit, ale když přijde na věc, je z ní poslušná děvka oligarchů… (tam v otázce migrantů, nebo rusofobie, a nevím, které další) Běda komu žena vládne…

πα½

Putinovec
12. 1. 2024 16:37
Odpovědět  P.A.Semi

Meloniová nic nevorá , ta byla dosazena právě na prosazení scénářů řízení .
Stačí se jen dobře dívat . Čaputová , Nerudová, Meloniová , Cichanouská . Jsou to klony a nástroje , jednoho stejného řízení . Voli – čům se podstrkuje jako křoví , hezký ksichtík . To , že je ten ksichtík jen loutka , která zakrývá skutečné řízení , to už voli – č jaksi nechápe , protože mu to geblsovka nevytroubí .

Administrátor
P.A.Semi
12. 1. 2024 18:05
Odpovědět  Putinovec

Zase ten “deus ex machina” GP, co dosazuje i opozici proti sobě?
Snižujete tím zásluhy těch opozičních politiků, je to jen marnost něco zkoušet…?!

Meloniová si ten post vydržkovala, a to, co říkala, bylo dost populární a správné, aby s tím zvítězila, i proti tlaku shora… Jenže jako Žena nemá sílu si ten postoj udržet, ohne se a podvolí…

Jako systémové (konceptuální) řízení tu byla zaseta pověra jako princip, že Ženy mohou také vládnout… Protože jsou snadněji ovladatelné…
Ty konkrétní projevy jsou pak už dost “nahodilé” v tom systému…

V tom seznamu žen, ta Meloniová vyčnívá, je jiná než ty tři další, byla proti-systémová… Ale přesto to nepomohlo, protože nemá vnitřní Sílu, a zřejmě ani Čest…

πα½

Putinovec
12. 1. 2024 18:31
Odpovědět  P.A.Semi

Já jsem něco psal o GP ? Kde ?
Pokud věříte na dobré úmysly Meloniové , tak by jste měl věřit i na dobré úmysly Čaputové . Ale tam už to není tak jednoduché , protože Čaputová přiznala barvu opakovaně . Až ji přizná i Meloniová , tak to pochopíte .
Meloniová je právě tak protisystémová , jako Nerudová . Pokud věříte tomu , že dosazení loutky probíhá tak , že se předem ovečkám přizná barva , tak nechápete vůbec nic .

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2024 12:20
Odpovědět  Putinovec

Psal jste o Meloniové “byla dosazena”, implikuji, že pjakinovským GP…
To je jedno, kým “byla dosazena”… Nebyla, Lid si ji vybral i proti velkému tlaku vrchnosti… A protlačila se tam postupně odspoda, svým kibicováním v Parlamentu…

Meloniová je opak Čaputové, byla proti-systémová a sorosovské neziskovky a Eurokraté proti ní bojovali, kdežto Čaputová je pro-systémová a sorosovské neziskovky i Eurokrati ji protlačovali…
Stály tedy každá na jiné straně “barikády”, Meloniová na naší, Čaputová na opačné…

Jenže ani ta Meloniová není dost pevná a ohnuli ji velmi brzy, zřejmě bankéři státním vydíráním…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2024 16:42
Odpovědět  P.A.Semi

A Meloniová, viz září 2022
https://rumble.com/v1llg7l-italy-pm-giorgia-meloni-electrifying-speech-to-world-congress-of-families.html

A měl jsem jedno starší z Italského parlamentu z doby Covidu (nemůžu teď najít), to bylo ikonické a pouštěl si to tu leckdo, vůbec jsme tehdy ještě nevěděli, kdo Meloniová je…
Kvůli téhle výřečnosti ji lidé zvolili, proti Systému…
Jenže výřečnost nestačí…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2024 16:25
Odpovědět  Putinovec

A to vám váš Kolektiv poradil kdy, že máte zapírat svého polo-boha GP?

https://www.pokec24.cz/blog/ministryne-valky-cernochova-tro/#comment-132205
https://www.pokec24.cz/blog/palestina-bez-lzi-odstranujeme-propagandu-divame-se-na-fakta/#comment-128277

Máte pravdu, doslova GP moc nepoužíváte, ale přímo z vás čiší všechny ty jejich bludy o centrálním všemocném “řízení”, zatlačující lidi do marnosti a pasivity, a tím nakonec i do otroctví…

Trochu častěji to rozepisujete Globálního Prediktora:
https://www.pokec24.cz/blog/jaroslav-stefec-o-bezpecnostnich-otazkach-v-sirokych-souvislostech/#comment-123075
https://www.pokec24.cz/blog/40-tisic-elitnich-valecniku-hamas-po-zuby-ozbrojenych-iranskymi-drony-nachystano-vlakat-izraelce-do-vrazedne-pasti/#comment-128405

Tak ze mě laskavě nedělejte vola, že vám podstrkuji GP o kterém “nic nepíšete”…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2024 16:58
Odpovědět  P.A.Semi

A ono to asi není špatné na pochopení lecčeho, ale nesmí se to přehánět a používat jako pomluva i tam, kde se nám podaří něčeho dosáhnout proti nim a jejich snahám o řízení…

Vy to jejich “řízení” akorát moc přeceňujete a vidíte i kde není, což vede k fatalismu, že nic nemá cenu… Tak to není…

πα½

Frank1
11. 1. 2024 19:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Zoufale pokusy zastavit vyvoj situace od zapadnich clownu u moci jsou uz jen nejenom Rusum k smichu.

Unter
11. 1. 2024 19:38
Ohodnotit příspěvek :
     

“Co se stalo Austinovi? Nejspíše infarkt,”
Špatný životní styl, když pracovali na bavlníkových plantážích, měli perfektní fyzičku.

Slovan
11. 1. 2024 19:57
Odpovědět  Unter

😊 😊 😊

acibul
11. 1. 2024 21:32
Odpovědět  Unter

3.1.2024 mu v bunkri v Kyjeve pristál Kinžál na hlave!!!!

Putinovec
12. 1. 2024 18:42
Odpovědět  Unter

Dopadl stejně jako čerčil . Dostal pravděpodobně úder , od Ruského egregoru .
https://cs.wikipedia.org/wiki/Winston_Churchill

vlastimil.dorotik@ictbenefit.cz
11. 1. 2024 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropská armáda?????? No, a k čemu si platíme NATO?????? Není to náhodou zlodějna na zlodějnu? Jestli Internacionála USA má dnes takový panický strach z Ruska, tak je to jen a jen jejich vlastní práce. Rusko by evidentně ještě před 3 roky nic takového ani nenapadlo. Dnes ale to Rusko bude považovat za nezbytnou obranu a zajištění vlastní bezpečnosti. Rusko až překvapivě dokáže reagovat na aktuální bezpečnostní situace – mobilizovat, znásobovat a koncentrovat své síly. Takže milý západe, “kdo komu jámu kopá, ten je sám sobě na brigádě”.

Honzas
12. 1. 2024 19:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Lipánek už nás zase strašil že když Rusko na Ukrajině vyhraje tak do Evropy přijde 10 milionů utečenců z Ukrajiny. Jak si nám zapomněl říct že ještě před ruskou intervencí na Ukrajinu přišlo nejvíce běženců právě do Ruska. Podle Ruska i OSN 4 miliony etnických Rusů uteklo do Ruska. To se prostě ale nepočítá, to nejsou běženci, to jsou proruští separatisté.

Markýza
13. 1. 2024 17:04
Odpovědět  Honzas

Ještě taky zapomněl dodat, že 10 milionů a budou to všichni. Poslední zhasne a nechá tam hospodařit Černou skálu.

Administrátor
P.A.Semi
16. 1. 2024 21:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak 15. ledna bylo včera, a žádná velká ofenziva se nekonala…

Spíš to tedy bylo jako velká většina “předpovědí” o Rusko-Ukrajinském konfliktu poněkud vedle…

πα½