blog

40 tisíc elitních válečníků HAMAS po zuby ozbrojených iránskými drony nachystáno vlákat Izraelce do vražedné pasti!

Proč Washington usilovně nutí Izrael, aby riskoval krvavou bitvu o Gazu!?

9 října, 2023 Michael Svatoš

Dnešní analýza je dlouhá, tak se omlouvám.

Washington včera provalil, že o nečekaném útoku HAMAS na Izrael asi věděl dopředu více, než přiznal!

  • Náčelník Pentagonu Lloyd Austin včera oznámil, že okamžitě vysílá ke břehům Izraele úderné bojové uskupení složené z největší letadlové lodi světa Ford, křižníku Normandy, torpédoborců Thomas Hudner, Ramage, Carney, a Roosevelt. A že na vojenské základny poblíž Izraele okamžitě vysílá stíhací letadla  F-35, F-15, F-16, a bojová letadla A-10. Celá americká flotila to má k Izraeli kousek. Nějakou neuvěřitelnou náhodou totiž zrovna cvičila v Jónském moři společně s Italy. Cílem flotily má být zabránit pašování zbraní do pásla Gazy, a zabránit jakékoli eskalaci konfliktu na Blízkém východě! Největší námořní hladinové úderné uskupení současného světa pluje do boje proti hrstce pašeráků zbraní?! Na to přeci stačí pár námořních průzkumných dronů a průzkumných letadel, která pravidelně sledují ruské námořnictvo v Černém moři, a jeden. dva torpédoborce! Tady jde o víc!
  • Ve stejnou dobu zatelefonoval Biden Izraelcům, že jim okamžitě expeduje z USA nedostatkovou munici, kterou ještě před několika týdny zarputile odmítal dodávat Kyjevu, protože jí sám měl málo, a místo ní tak raději poslal na Ukrajinu zakázanou kazetovou munici! Otázka – věděl už Biden začátkem léta, že HAMAS na podzim zaútočí, a munice bude třeba na izraelské dobývání Gazy!? Tady jde o víc!?
  • Netanjahu a Biden se včera po telefonu taky shodli, že USA vyšlou k Izraeli dostatečně odstrašující vojenské a námořní a letecké síly, aby žádné nepřátele Izraele ani nenapadlo, že mohou, a nebo by měli hledat výhody ze současné situace!
  • USA, přitom už letos v létě posilovaly své letectvo i vojska v oblasti Perského zálivu, údajně aby reagovaly na Iránskou agresi v Sýrii!

Náčelník Pentagonu Austin i jeho představený Biden, oznámili masivní posilování svých námořních i leteckých sil u Izraele, aby všechny vystrašili, aby Palestince nepodporovali, nepochopitelně, ihned po té, co Egypt, Emiráty, Saudská Arábie, Turecko, a dokonce i velmi prozápadní Jordánsko, společně s dalšími arabskými státy, po společných telefonických konzultacích, do kterých byl zapojen i ruský ministr zahraničí Lavrov, vyhlásily, že je bezpodmínečně nutné ihned ukončit současnou válku mezi Židy a Palestinci, přestat po sobě střílet, a zahájit mírová jednání, která pokročí v procesu formování palestinského státu podle rezolucí OSN! Jen včera egyptský ministr zahraničí Sameh Shoukry telefonoval s takřka všemi důležitými ministry zahraničí světa, a všem vysvětloval celoarabský postoj – okamžitá deeskalace, aby se zabránilo dalším obětem, a všichni arabští a ruští účastníci jednání vyzvali Izrael, aby zastavil útoky a provokativní akce proti palestinskému lidu a dodržoval pravidla mezinárodní humanitární zákona, zejména s ohledem na povinnosti okupační mocnosti, tak jak je definuje mezinárodní válečné právo! Z postojů arabských sousedů Izraele je jasné, že všichni chtějí rychle celou kapitolu útoku HAMAS na Izrael uzavřít, a konflikt neeskalovat! USA nemají proti komu své lodě i letadla vyslat. Žádný arabský stát se nyní, (zatím), nechystá Izrael napadnout! Přesto Pentagon haraší zbraněmi, a Biden tajemně někomu vyhrožuje, že vysílá své válečníky: aby žádné nepřátele Izraele ani nenapadlo, že mohou, a nebo by měli hledat výhody ze současné situace!

Podle oficiálního média čínských komunistů, má Washington  strach, že nynější konflikt mezi Palestinci a Židy by mohl eskalovat ve válku arabských států proti Izraeli, a dát tak těžkou ránu politice Washingtonu na Blízkém východě, a hlavně tak narušit nově budovanou obchodní zásobovací cestu mezi Indií a Blízkým východem a východním pobřežím USA. Což je prý nejnovější americký plán zaměřený na boj proti Číně, nahrazením jejího zboží na americkém trhu, zbožím indickým. Pro tento plán je ovšem bezpodmínečně nutné, aby nedošlo k žádnému narušení Suezského průplavu pro námořní dopravu! Pokud si vzpomeneme jakou paseku vyvolala ve světové logistice v roce 2021 jediná kontejnerová loď, která v průplavu na pár týdnů uvízla, (foto dole), tak nás Evropany musí zamrazit z možnosti, že budeme nejen bez ruského plynu a ropy kvůli válce na Ukrajině, ale i bez arabského LNG plynu a ropy, a východoafrického LNG! Už teď, kvůli útoku HAMAS, hrozí nové americké sankce na iránskou ropu, a ty dopadnou ve svém důsledku jen na evropské odběratele! Vyřazením suezského průplavu bychom nejspíš zmrzli, protože než tankery na ropu a LNG obeplují mys Dobré naděje, bude obrazně řečeno konec zimy, respektive nebude dost tankerů, protože trasa okolo Afriky je příliš dlouhá, a doba plavby tankerů by se neúměrně protáhla!

Podle čínských komunistů HAMAS svým útokem “tvrdě připomněl”, že žádné arabsko-izraelské smíření na Blízkém východě nebude akceptováno, dokud nebude vyřešen palestinsko-izraelský konflikt podle dohod z Oslo a rezolucí OSN! S tímto stanoviskem Číny se ztotožňují jak arabské státy, tak země BRICS! A podle Číňanů vnitropoliticky nezbývá premiérovi Izraele Netanjahu, než aby po tvrdém útoku HAMAS, který krutě sprovodil ze světa stovky izraelských civilistů, aby provedl ráznou, a ve svých důsledcích stejně krutou vojenskou odvetu!

Washington podle Číňanů hodlá za každou cenu donutit Araby, aby se usmířili s Izraelem, za cenu obětování Palestinců! Cílem USA je vybudovat obrovské obchodní propojení mezi Indií, Blízkým východem a USA. Podle posledních zpráv a diplomatických vyjádření se plán USA hroutí, protože Saudská Arábie, Katar a Irán zatím nalezli společnou řeč, a podle posledního oficiálního vyjádření saudského ministerstva zahraničí podporují Palestinu proti Izraeli:  Království Saúdské Arábie pozorně sleduje vývoj bezprecedentní situace mezi řadou palestinských frakcí a izraelskými okupačními silami, která tam vyústila ve vysokou míru násilí na několika frontách!

Ekonomická situace v řadě arabských zemích není stejně jako v Evropě růžová. Arabové jsou závislí na dovozu obilí, a vysoké ceny potravin ženou inflaci. Egypt proto razantně zvýšil mzdy. V Egyptě jsou státem regulované mzdy! Egyptský předseda vlády Mustafa Madbouly včera oznámil, že vláda podnikla významné kroky, a dohodla se s obchodníky, aby razantně snížili ceny základních potravin, zejména rýže, které obchodníci předražovali! O takovém razantním jednání předsedy vlády se může lidem v Česku jen zdát! Arabské burzy v důsledku strachu z eskalace konfliktu v Gaze v neděli ztrácely značné objemy! Shrnuto – arabští vládcové si nemohou za současné napjaté ekonomické situace dovolit riskovat výbuch lidového hněvu jako při Obamově arabském jaru. Politika usmiřování mezi Araby a Izraelem není populární. Sebemenší otřes hrozí novým nástupem radikálních náboženských vůdců a frakcí, destabilizace a konflikty. Arabské státy tak mohou být rychle donuceny, aby se výrazněji zapojily eskalujícího do konfliktu na straně Palestinců! 

USA a Západ ovšem hodlají současné situace využít, k likvidaci hnutí HAMAS, a jeho nahrazení poslušnějšími politickými představiteli. HAMAS má být zlikvidován, zní z Washingtonu! HAMAS je podle USA teroristická organizace, podle Turecka a dalších arabských zemí není. Likvidace HAMASU je ovšem možná pouze úplným dobytím a obsazením pásma Gazy! Dobíjet Gazu je ovšem problém. Dobytí Mariupolu, který měl jen 244 km čtverečních, 66% území Gazy, a ve kterém žilo jen 400 tisíc obyvatel, 17% Gazy, trvalo měsíce, a bylo k němu spotřebováno obrovské množství munice, a většina civilistů mohla uprchnout a nebo byla humanitárními koridory propuštěna! Mariupol navíc bránilo jen necelých 10 000 z velké části nemotivovaných vojáků, kteří až na jednotky Azova a námořní pěchoty nekladli zarputilý odpor! 

Cílem hnutí HAMAS bylo od začátku překvapivé a brutální operace vyprovokovat Izrael k devastujícímu útoku na Gazu! HAMAS dobře věděl, že nemůže v boji s izraelskou armádou obstát, a rychle bude zatlačen do Gazy a ostřelován! 

V hustě osídleném pásmu Gazy je připraveno 40 tisíc elitních bojovníků HAMAS pustit izraelské armádě potoky krve žilou! Tito bojovníci jsou mladí, fyzicky zdatní, a několik posledních let na tento střet usilovně trénovali. Tisíce z nich prošly v uplynulých letech vojenským gerilovým výcvikem u iránských revolučních gard. Podle ruských vojenských analytiků jsou vyzbrojeni desetitisíci iránskými střelami – El-Quds-101 s dostřelem 18 km, Fajr-5 s dostřelem 75km, – a desítkami kusů iránských balistických raket M-75 a J-80 s dostřelem 80 km. Mají i několik raket Ayash 250 s dostřelem okolo 200km. Tyto rakety hodlají pálit po salvách na Izrael, protože díky ukrajinské válce bylo zjištěno, že současným vypálením mnoha desítek raket a dronů se každý obranný protiraketový systém přetíží, a při správných propočtech útočné salvy střely druhé vlny obranný štít prorazí a dopadnou na cíle! Při prvních útocích po stovkách raket bojovníci HAMAS snížili účinnost izraelského obranného protiraketového deštníku na pouhých 20%, a včera v noci tento výsledek opět zopakovali, a jejich rakety znovu dopadali na izraelská města! 

Nejvyšší velení HAMAS postupuje podle přesného plánu. Jeho cílem je donutit Izraelce k masivním náletům a k dělostřeleckému ostřelování hustě zalidněné Gazy. Tisíce takto pozabíjených palestinských civilistů mají přitáhnout oči světové, ale zejména arabské veřejnosti, a vyvolat pro palestinské nálady, a arabské bouře. Zároveň má být Izrael donucen vojensky vstoupit do Gazy, a podstoupit krvavou bitvu na ploše 356 km čtverečních, 75% rozlohy Prahy, ve které žije 2.3 miliony Palestinců! Izrael je velením HAMAS lákán do pasti městské bitvy, na kterou jsou bojovníci HAMAS dokonale připraveni a vycvičeni. 

Bojová taktika HAMAS bude rozdílná od ukrajinské obrany Mariupolu a Bachmutu. HAMAS na rozdíl od Ukrajinců nebude vytvářet statickou městskou obranu, a bojovat tupě a zarputile o každý dům, ale bude provádět rychlé přesuny svých malých bojových jednotek v husté zástavbě, aby po ulicích postupující Izraelce přepadal křížovou palbou z okolních domů, kam se jeho komanda složená z fyzicky zdatných a perfektně vycvičených 20-letých bojovníků budou přesunovat po střechách domů, a bočními uličkami. Bojovníci HAMAS jsou mladí a připraveni zemřít. Jsou to vybraní dobrovolníci! Mohou tak vést, na rozdíl od o dvacet let starších a často násilím odvedených Ukrajinců, tuto fyzicky vyčerpávající městskou gerilovou válku. Bojovníci HAMAS jsou organizováni ve skupinách po 5 až 10 bojovníků, v čele každé skupiny stojí zkušený velitel, který často prošel iránským výcvikem. Tato bitva bude pro obě strany krvavá, tím spíš, že bojovníci HAMAS budou klást okolo izraelských kolon moderní automatické miny, útočit na ně sebevražednými útočníky, a napadat je ze vzduchu drony. Izraelce tak čeká peklo gerilové války ve městě, se kterým si ani USA v Iráku nevěděly rady, a jejich krev poteče v potocích. Víkendové záběry mnoha hořících tanků Merkava, které byly pěšími bojovníky HAMAS vyřazeny s provozu v otevřené krajině, jsou vážným varováním pro izraelské velení, že vojenská technika pokročila, a těžké zbraně a tanky musí stejně jako v bitvě o Berlín 1945 chránit roje pěchoty před boční palbou a přepady a minami. Jak mají být ovšem tanky a další těžké zbraně chráněny v městské bitvě před drony, nevymyslel ještě nikdo. (S výjimkou mobilních elektromagnetických rušiček ruské armády, které však mají omezený dosah, a nejsou k dispozici v dostatečných počtech.)

HAMAS touží po bitvě s Izraelci v Gaze tak silně, že neváhal nechat nemilosrdně povraždit stovky židovských civilistů během prvního dne svého útoku. Cílem HAMAS je vyvolat tímto vražděním, a masivními raketovými útoky na Izrael, situaci, ve které nebude mít izraelské nejvyšší vedení jinou volbu, než muset zničit HAMAS, a proto bude přijmout městskou bitvu v Gaze! 

Dobývání Gazy bude velkým politický problém – kam s 2.3 miliony Palestinců! Ti na rozdíl od Ukrajinců i Rusů z Mariupolu, nebo z Bachmutu, nemají, žádné jiné státní území kam by mohli prchnout!! Pokud budou Izraelci dobíjet Gazu jako Prigožin dobíjel Bachmut, tedy nejdříve každou budovu srovnají dělostřelectvem a bombami se zemí i s jejími obránci, a potom se posunou o ulici dál. Tak vyvolají celoarabskou bouři hněvu, a ta se převalí i na Západ. Už včera Egypt, Turecko, Sýrie, Saudská Arábie, a dokonce i mimořádně prozápadní Jordánsko, volali po okamžité deeskalaci konfliktu, a varovali před hrozbou jeho rozšíření! 

Stojíme před mimořádnou krizí, která může eskalovat do větší války, než jaká probíhá nyní na Ukrajině. Jak problém vztahů mezi Palestinci a Izraelci vyřešit je úkol hodný génia. Současní politici jsou ovšem podle loňského vyjádření Henry Kissingera blbci! Nelze tedy očekávat, že problém, se kterým si ani Kissinger nevěděl celá desetiletí rady, vyřeší! Tak doufejme, že aspoň nerozpoutají III. světovou válku!

sdíletj na

62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jura S
10. 10. 2023 18:41

Terno je teď mít továrnu na dělostřelecké granáty, že… (v hnUSA) …

Helena
11. 10. 2023 08:33
Odpovědět  Jura S

Ono to nebude s tou výrobou čehokoliv v USA jednoduché. Téměř nikdo na světě už jim nechce poskytovat zdarma bohatství svých zemí. A za bezcenné doláče už ani prodávat. Proto zuřivě hledají, kde to rozvrátit, aby se národy a země řezali mezi sebou a USA mezitím v klídku ty země vykrádaly. Proto se ty války a události vůbec, tak šíleně zrychlily. Usáci už nemají žádné suroviny. Usáci jsou v riti. Kdy to už konečně obyčejní Izraelci a Palestinci pochopí. Kdy to pochopí celý svět, že původci všeho neštěstí, zmaru a bídy je USA a Anglie.

Helena
11. 10. 2023 08:59
Odpovědět  Helena

A kdy izraelské vovce pochopí, že jsou svým “vládám” úplně šumafuk/stejně jako my té naší vládnoucí mafii/, na jejich životech těm vládnoucím mafiánům absolutně nezáleží – proto taky umožnili, či možná přímo zinscenovali masakr svých obyčejných izraelských vovcí u Gazy. Proto tam byl ten koncert a množství mladých lidí, proto byly hranice v ten čas nestřežené, aby vládní mafie měla pořádnou záminku vyvolat “odvetu”. Stejně tak to bylo při usaukradinském majdanu. Tohle byl takový usaizraelský majdan.

Jaris
12. 10. 2023 09:22
Odpovědět  Helena

Heleno, Izrael je mozek a planovac a USA s Britanii jeho poskoci a uderna pest.
Tlustoch Ariel Sharon to rekl na plnou hubu, ze USA ovlada Izrael a Americane to vedi.
Anglie uz davno nema takovou moc jako jeste pred sto lety. Nezapomente, ze v Londyne je tzv. Four Mile City, kde sedi Rothchildovsti bankeri a ti ridi veskere finance.
Dolar je jejich svetova mena, nikoliv naoko americka.

Helena
12. 10. 2023 09:29
Odpovědět  Jaris

Máte pravdu. Ale když ochrnou ruce a pěsti, mozek je bezmocný.

Jaris
12. 10. 2023 09:34
Odpovědět  Jaris

Heleno, Izrael je mozek a planovac vsech neplech. USA s Britanii jsou jeho poskoci a uderna pest.
Tlustoch Ariel Sharon to rekl na plnou hubu, ze USA jsou ovladany Izraelem a Americane to pry dobre vedi.
Anglie uz davno nema takovou moc jako jeste pred sto lety. Nezapomente, ze v Londyne je tzv. Four Mile City, kde sedi zidovsti Rothchildovsti bankeri a ti ridi veskere svetove finance.
Dolar je naoko americky, ale ve skutecnosti je zlate tele mezinarodnich zidu. Jakmile je zidovsky dolar ohrozen, USA vojaci nastoupi do valky na jeho obranu.
A to jeste americti danovi poplatnici plati kazdorocne poradne vypalne v dolarech a zbranich prokletemu Izraeli.

Gales
11. 10. 2023 11:49
Odpovědět  Jura S

Hamás je vyzbrojen americkými zbraněmi a výstrojí z Ukrajiny, ale západní média to mažou, protože stále nemají noty

Hamás tak na svém kanálu otevřeně děkuje za americké zbraně a granáty ukrajinským úřadům, samotní Palestinci potom mávají nad hlavami americkými puškami M4 a krátkou verzí M4 Carbine, chlubí se americkými neprůstřelnými vestami, které pochází ze standardní výstroje americké armády a právě třeba ty neprůstřelné vesty jsou stopou, že dodávky zbraní a výstroje opravdu pochází z Ukrajiny a ne z Afghánistánu.

Ty neprůstřelné vesty na bojovnících Hamásu totiž mají evropské khaki maskování a zelený textilní potah, který americká armáda na výstrojních částech v Afghánistánu nikdy nepoužívala. Tam Američané používali jen pískové pouštní maskování. Výstroj v zelené a zeleno-černé kamufláži USA posílaly v poslední době pouze jediné zemi, a to byla Ukrajina!…….. – Z ajronetu

Helena
11. 10. 2023 13:03
Odpovědět  Gales

Izrael má zbraně a výstroj z USA. Palestinci mají zbraně a výstroj z USA. Od nepaměti mezi nimi jedou nepokoje a boje – je tam velmi snadné nechat rozhořet konflikt pěkně do okolních zemí. Všude kolem je pod zemí hafo ropy a surovin. USA zoufale potřebuje ropu a suroviny. Víc není třeba dodávat.

Jura S
11. 10. 2023 14:27
Odpovědět  Helena

Taky se staví továrny na zbraně, granáty… co je třeba mít ? ZÁKAZNÍKY, že….
Ukrouš neplatí, nemá z čeho, a fabriky dostavěny…. či se staví, takže je třeba ODBĚR ! 🙂 To je jak postavit pekárnu na 10 000 bochníků v poušti, kde nikdo nežije, kdo to bude odebírat ? no navezem tam migráčky že, nebo bochníčky někam vodvezem…

Gales
11. 10. 2023 18:24
Odpovědět  Gales

Pokud nezačne OSN jednat,je Izrael připravenej rozsekat Palestinu na sr*čky. Potom by se ale ostatní arabáči vrhli na Izrael a byla by mela.Všechno má víc variant a kdo to připravil nemusí vyhrát.

Staník
11. 10. 2023 19:04
Odpovědět  Gales

Z rezolucí OSN má Izrael už skoro 60 let jen prču. Nejen on. Jednat musí někdo, kdo dokáže svoje rozhodnutí uhájit mečem v ruce a to OSN není. Teď se může BRICS a Liga arabských zemí ukázat.

Jaris
12. 10. 2023 09:39
Odpovědět  Staník

OSN je zidovska organizace. Tudiz nelze cekat, ze proti Izraeli neco podnikne jako treba sankce. Nanejvys zidum v Izraeli rekne ‘ty ty ty a uz to vickrat nedelej!’ No a Izrael na OSN vystrci akorat prostrednicek a pojede si svou.

Boomer
11. 10. 2023 19:54
Odpovědět  Gales

.. na tvrdou reakci arabských zemí bych příliš nesázel. Palestinci jsou považováni za cikány arabského světa, nikdo si kvůli nim nohu za krk nedá a mnozí by si bez nich v současnosti oddechli. Nanejvýš poslouží jako záminka k pouštění žilou Izraeli, a kdyby snad nějakým božím řízením dokázali obsadit území, která si nárokují, svět by se nedoplatil. Nejsou to žádní Stachanovci Středního východu, spíš by mohli mít za hymnu Žižkovskou píseň práce..

https://1url.cz/FuG34

Albi
11. 10. 2023 20:52
Odpovědět  Boomer

Ale především i Palestinci jsou lidi, ne lovná zvěř.

Boomer
12. 10. 2023 12:21
Odpovědět  Albi

.. jo, to bylo vidět i na videu, kde si na korbě pickupu odvážejí židovskou holku už napůl svlečenou. Asi ji vezli do obchodu s oblečením, ti mírumilovní hoši.
Samice a mláďata nestřílíme!!!!!

Jaroslavem
10. 10. 2023 18:42

Opět. Za každým svinstvem hledej tu Anglosaskou verbež. Oni potřebují Írán dostat do války,aby mohli zase loupit. Hedvábná stezka,to je to co jim leží v žaludku

pedro
10. 10. 2023 20:18
Odpovědět  Jaroslavem

A iránská ropa.

Helena
11. 10. 2023 09:33
Odpovědět  pedro

BINGO! A ty věčné, už nepřehledné rozbroje, válčičky, ty se tak dobře hodí k rozdmýchání války na velkém území tak bohatém na suroviny, že? To by se to kradlo, až by tam usa poslalo svoje “obranné síly” s cisternami a dolovacími soupravami i práci by těm chudákům sužovaným válkami dali.

Ladislav 💤
10. 10. 2023 18:52

A zase jsme u toho, dokud váleční
gengstři USA nezmizí z mapy, nebude nikdy na světě mír. Zase si najdou někde nějakou zemi do které budou šťárat, až se pak začne válčit!
Svět už by se měl domluvit a zničit jednou pro vždy tu zavšivenou zemi!

Jura S
10. 10. 2023 19:06
Odpovědět  Ladislav 💤

Indiáni by se měli nasrat a tu svoloč, co se jim usadila na území vykopat do moře…

Albi
11. 10. 2023 20:54
Odpovědět  Jura S

Pozdě. Máte spočítané, kolik těch Indiánůdnes je a jak jsou vyzbrojení?
Zase výkřik do tmy.

pedro
10. 10. 2023 20:21
Odpovědět  Ladislav 💤

Oni si myslí, že nikdo na ně nemůže, chrání je oceán. Svět je musí srovnat, nic jim nedat, nic od nich. Oni chtějí války, z toho žijí.

David
10. 10. 2023 21:52
Odpovědět  pedro

VP by se mohl rozhodnout vybudovat mezi Kanadou a Mexikem Stalinův průplav.

Jaris
11. 10. 2023 00:37
Odpovědět  Ladislav 💤

…a pridejte k USA a Britanii take teroristicky Izrael, ktery okupuje Palestinu od r.1948. Prave tam je stale ohnisko svaru. Zidi (zadni Izraelci) vrazdi a muci Palestince za bileho dne, buldozeruji jim cele vesnice, kradou dalsi uzemi. Proto neni divu, ze se Palestinci statecne brani uz tolik let a ja jim drzim palce.

zuzana
10. 10. 2023 19:08

Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 10.10.2023

https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-10-10-2023/

sizok
10. 10. 2023 19:23

V tomto konfliktu je všechno špatně. Je ale jasně vidět nenávist,
která se drží obou stran.

Jaris
11. 10. 2023 00:49
Odpovědět  sizok

Neni se cemu divit. Izrael je vetrelec, ktery okupuje Palestinu a Palestinci se tomu nasili brani. Zidi nuti celemu svetu sve stanovisko, ze na tu zemi maji pravo. Po nasilnem obsazeni tohoto uzemi naslibovali Palestincum, ze kdyz se vystehuji, daji jim nahradni bydleni. Mnozi Palestinci tak ucinili a nakonec to jejich ‘nahradni bydleni’ dostali ve stanovych taborech, kde ziji v primitivnich podminkach dodnes a nemaji odvolani. Nespravedlnost a dvoji metr vladne zapadnim svetem.

pája
11. 10. 2023 15:53
Odpovědět  Jaris

Právo? Síla je právo, vezmu si co chci. Síla je v pravdě, to je ovšem můj osobní názor. 🙂

Pavel z Moravy
10. 10. 2023 19:41

Mimo téma – obrovsky silný útok provedli ruské síly směrem na Avdějevku, tedy na město, ze kterého byl Doněck nejvíce ostřelován, aby banderovce pomalu vytlačili z této nebezpečné oblasti.

Albi
10. 10. 2023 20:35

(Egyptská) …”vláda podnikla významné kroky, a dohodla se s obchodníky, aby razantně snížili ceny základních potravin, zejména rýže, které obchodníci předražovali!”

Tak tomu nerozumím – myslela jsem, že o své “ruce” si trh rozhoduje sám. I v tomhle tedy vlády i ekonomové lhali?
Nevíte někdo, která věta – nebo alespoň slovo bylo od hadráku pravdivá? 🙂

Standa
10. 10. 2023 23:11
Odpovědět  Albi

V Egyptě jsou ceny kontrolované státem.

Jaris
11. 10. 2023 00:51
Odpovědět  Albi

…a lez musi zvitezit nad pravdou…

Jura S
11. 10. 2023 09:20

No jo “SLOVANSKÁ BITKA” už netáhne, zas žádné totální úspěchy KOZY, proto šťouchnout do muslimského kotle, to bude jiná polivčička CIA a MI6… Pěkně “postaru” jako v Kuvajtu – 3-5 tisíc Merkav a Abramsů a turbani budou zdrhat jinak než rusáci, navíc v písku se blbě zakopává že…

Pijack
11. 10. 2023 09:32
Odpovědět  Jura S

Jj, na Ukrajině jim pšenka nekvete. Tak se musí postarat o své zisky někde jinde. Je to krásná ukázka Americké proradnosti. Klidně nechají svého spojence Izrael krvácet, jen aby zase mohli někde strkat čumák do věcí, do kterých jim nic není. Mají s Izraelem smlouvu o spojenectví a klidně zinscenují masakr. A báááác, záminka je na světě.

Jura S
11. 10. 2023 09:47
Odpovědět  Pijack

Tak EU bruseláci v tom mají taky prsty, pěkně sponzorovali Turbany, USA zas židy, aby bylo čím válčit… to je jak u cikánsko-ukroušské bitky že by někdo “nestranný” (třeba EU že) rozdával nože a pistole….

Helena
11. 10. 2023 10:24
Odpovědět  Pijack

I my máme “díky” této usavládě “obrannou smlouvu s USA” – zaplaťpámbu, že jsme chudí jak kostelní myši – bez plynu, bez ropy a dalších lákadel pro usáky-zbývá už jen to naše území vhodné pro válečný boj….

katango
11. 10. 2023 10:58
Odpovědět  Helena

Ještě je tu dost majetku v soukromých rukou obyčejných lidí. Ten se musí taky vyvlastnit.

Jura S
11. 10. 2023 12:35
Odpovědět  katango

A pak po vyvlastnění opět slovanské špíně pronajmout – “blackrock” a pejzy Rockefelerovy

katango
11. 10. 2023 14:49
Odpovědět  Jura S

Jo, přesně tak.

Pijack
11. 10. 2023 09:41

Tak to co sledujeme je dokonalá ukázka, jak se propaganda západu podepíše na naší neznalosti. NIKDO netuší, jak vznikl spor mezi Palestinou a Izraelem. Prostě proto, že se v západním světě nesměla psát objektivní pravda. Existovala jen jedna ideologie dobra. Vytvoření státu Izrael není dobro. Takovým zásahem vždy znevýhodníte jinou populaci. Tou jsou Palestinci. Z židů se udělaly oběti – důvod byl jasný – Hitler. A o tom, kdo vyzbrojil Hitlera se už samozřejmě nesmí psát. Amíci pak proti němu nebojovali o demokracii, ale zachraňovali své investice v Německu. A pak následoval řetězec násilných kroků po celém světě. Národy se stěhovaly, USA to řídily a vytvářely si gloriolu pána světa. Časem porušili i dohody s CCCP a udělaly si z Ruska nepřítele. Dnešní konflikt pak neumí nikdo analyzovat, protože propaganda od 2. války zaslepila veřejnost. Tak jak v případě Ukrajiny dnes není nikdo schopen přiznat i důvody této války. Prostě výsledek prolhanosti sedmé velmoci – média.

Pablo
11. 10. 2023 12:53
Odpovědět  Pijack

Jindy vám fandím – ale dnes….nějak jste zapomněl na Auschwitz i Brzezinku, na to, jak všechny evropské státy vydávaly své občany židovské víry hitlerovcům – včetně Ruska (CCCP)! To není mainstreamová propaganda, ale smutná historie. Proto se po válce vítězné mocnosti dohodly na vytvoření židovského státu na jejich historickém území, o kterém píše už bible. Na území, tehdy ovládaném Británií. A že nikdo neumí analyzovat dnešní situaci je jen váš názor! Francouzi, Němci, Italové, Řekové i Švédi (myslím tím obyvatelstvo – ne vlády) už mají své vlastní analýzy, o tom nepochybujte!!!

Pijack
11. 10. 2023 13:36
Odpovědět  Pablo

Já jsem ale nekladl důraz na vědomosti lidí Evropských zemí za války… Psal jsem o sedmé velmoci, která úzkostlivě dbala na blaho židovského národa, aby se jim snad nějak neubližovalo. Ano, extrém za války vystřídal extrém studu a útlocitnosti. Tak se stalo, že poslední cca 3 generace už nemají o této smutné historii ani tušení. A tato současná generace má teď v hlavě guláš. Pamětníky prosím z toho vynechejme. Pamětníkům jaksi není dáno do vínku své paměti zveřejňovat… podobně jako o Ukrajině a Rusku, tak i o Palestině, jako kolonií Británie. Ostatně, historie mi není neznámá, tedy s tebou souhlasím, ale opakuji, dávám akcent na neblahý vliv propagandy západu.

primak
11. 10. 2023 14:46
Odpovědět  Pablo

Jak to že Rusko (CCCP) vydávalo své občany židovské víry hitlerovcům? Kdy a kde to bylo? Když Hitlerovci postupovali Ruskem? Nebo když se vraceli? Ale možná, že na Ukrajině, tam jo, tam to ale nebylo hitlerovcům, oni si s nimi jistí Ukrajinci poradili sami.

Staník
11. 10. 2023 19:09
Odpovědět  primak

Také Baltové svoje země od židů zcela vyčistily.

Staník
11. 10. 2023 19:12
Odpovědět  Pablo

SSSR v čele se Stalinem pouze odmítlo upřednostňovat oběti mezi židy těm slovanským a nejen jim. O žádném vydávání židů Ruskem nebo SSSR není nic známo. Čistky židů na Němci dobytém území prováděli hlavně Ukrajinci a Baltové, kteří v krutosti Němce daleko předčili.

Putinovec
11. 10. 2023 19:29
Odpovědět  Pablo

Víte jak to probíhá ? Vytvořím situaci , ve které dojde k likvidaci části lidstva . Potom toto použiji k tomu , abych prosadil svůj zájem , který v blízké budoucnosti povede k dalším masakrům a likvidaci lidí .
Vytvoří se se problém a výsledek tohoto problému se použije k dalšímu vytvoření problému .
Co se už tři generace používá proti Němcům ? Kolektivní vina za druhou sv. válku . Jakou vinu zde má ten , kdo byl v té době malým dítětem a ti , kteří jsou narozeni po válce ?
A na tomto základu viny je možné Němcům diktovat politiku uhlíkového fašismu a nekonečné migrace cizích kultur .
Kampak se vytratila lítost se Slovanskou kulturou , která měla největší ztráty ?
Kampak se vytratilo obvinění za genocidu pro stát , který zatím? , jako jediný použil opakovaně jadernou bombu proti civilním městům ?
Řada lidí stále dokola omílá , že se izraelská chunta chová jako chunta . Ale je potřeba vidět , jakým způsobem k tomu došlo , na základě Čeho to bylo vytvořeno a Kdo tyto plány , na masakry jednotlivých kultur záměrně vytváří .
Bez toho uvidíme jen toho , kdo byl k takovému řízení procesů využit .

Putinovec
11. 10. 2023 19:47
Odpovědět  Putinovec

Každý člověk by měl z historie vědět , že byl záměrně vytvořen ve 30 letech 20 tého století informační proces , který měl v plánu zastavit odpadávání příslušníků židovského národa , od rasistického talmudu .
Způsob jakým se to udělalo , byl ten , že minimálně v Evropě byl odstartován hon na židy . Ale jen na ty , kterých se to mělo týkat . Tento proces spustil Jejich Majitel , Globální Prediktor a použil k tomu pasáky židovského národa , kteří tvoří po celém světě internacistickou mafii, vykrádající pomocí bank a direktivním určováním hodnoty měny jednotlivých států , celý zbytek světa . Výsledek byl ten , že v mnoha státech Evropy i jinde ve světě , došlo k honu na židy . A krátce po válce tyto hony proběhly znovu , např. v Polsku . Tím došlo ke stmelení židů pomocí vybuzené nenávisti ke všem ostatním a následně jim byl dán územní prostor , který od samého začátku znamenal vytvoření trvalých problémů .
A pořád mají všichni na očích to , co se děje , ale málokdo je schopen si to složit , do pravdivého objektivního obrazu . Takže většina reaguje jen na to , co se jim informačně strká pod rypáček a nejsou schopni hlasitě zvolat : Ale ono se to neděje samo od sebe .

Putinovec
11. 10. 2023 19:52
Odpovědět  Putinovec

Je to vrstvený vložený dlouhodobý plán , díky kterému je možné překopávat celý svět , podle potřeby toho , kdo toto globální řízení provozuje .
A pokud rozhodující část lidské populace nebude schopna toto řízení vidět , chápat kam směřuje a umět do tohoto řízení vstupovat a tak prosazovat řízení podle své potřeby , tak si ten , kdo chápe více , bude dělat bez omezení to , co chce .

jiří
11. 10. 2023 10:16

ZPRÁVY Z OBNOVENÉ REPUBLIKY: AKTUALIZACE V PONDĚLÍ 9. ŘÍJNA 2023.
Odstřelovač z Kalugy přes Ukrajinu Šuchrat Adilov byl jedním z prvních dobrovolníků, kteří se přihlásili na obranu Donbasu. Jsme ve válce s nelidmi, a pokud je nezastavíme, přijdou k nám domů a zabijí naše děti, a z těch, co přežijí, se stanou narkomani a úchylové.
Když ho chytíte, zjistíte, že do něj napumpovali neuvěřitelnou dávku drog, takže nic necítí, je to robot. Za dvacet let služby jsem nic takového neviděl. Poznámka: Všichni policejní hrdlořezové na demonstracích v Německu jsou na drogách.
Izrael si nechte na konec, protože adrenochromové laboratoře v DUMBS pod Izraelem jsou desetkrát horší než to, co bylo objeveno na Ukrajině.
Spolu s tím, že je tam portál, který umožňuje vstup do démonické říše.
Putin nemá problém o těchto věcech veřejně mluvit. Přitom víme, že nejdelší tunel na ukládání zlata byl mezi Izraelem a Vatikánem. Víme, že měli obrovskou síť podzemních tunelů a vlastní hnusná místa, kde probíhal obchod s lidmi a kriminální činnost.
Q řekl, že „Izrael bude poslední“.
https://t.me/BN4JeyTQ6RVkMTNk/94146

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
11. 10. 2023 10:29
Odpovědět  jiří

Možná je to, co se děje v Izraeli, mnohem větší, než si dokážeme představit. Ukrajinský konflikt také vrhl mnoho světla do temnoty. Všichni víme, že Izrael je hlavním útočištěm pedofilů a sexuálních predátorů. Kdo ví, zda těch 6 milionů nasazených USA nepodporuje útok Hamasu, ale spíše tajnou vojenskou operaci běžící v pozadí na vykopání hnízd, to by nyní byla možnost.
Q řekl, že nakonec zachráníme Izrael.
Myslím, že každý cítí, že jsme blízko konce…
NCSWIC
https://t.me/c/1586239095/59538

Pijack
11. 10. 2023 10:35

No, upřímně, šokuje mě, že se všichni tváří tak překvapeně…

Pominu kontroverzní historii o tom, za jakých okolností a hlavně jakým způsobem vznikl stát Izrael (šlo o rozhodnutí Evropských a amerických politiků po II. světové válce, kteří si tím chtěli vykoupit špatné svědomí za to, jak se Evropa zachovala k Židům od Londýna až po Moskvu od středověkých protižidovských pogromů na židy až po Hitlerovy koncentráky) a Araby postavila doslova ze dne na den před hotovou věc aniž by jakkoliv někdo bral v potaz jejich názory…budiž, to už je historie….

Pijack
11. 10. 2023 10:36
Odpovědět  Pijack

Jenže jaká je současná situace?
1. Izrael už 50 let okupuje části území Egypta, Sýrie a Jordánska. Izraelská armáda obsadila západní břeh Jordánu, Sinajský poloostrov, pásmo Gazy a Golanské výšiny. A navzdory mnoha resolucím OSN se doposud nestáhla.
2. A nejenže Izrael tato uzemí okupuje, ale navrch ještě na okupovaných územích (zejména v pásmu Gazy) buduje postupně a systematicky další a další židovské osady – navdory opět resolucím OSN požadující ukončení tohoto přístupu.
3.Stupňující se konfrontační politiky Izraele ohledně statusu Jeruzaléma (což je doslova neurealgický bod blízkého východu)…a bohužel, tuto konfrontační politiku (směřující k tomu, aby jeruzalém byl výhradně pod kontrolou Izraele) podporují i USA,…ale také další politici- mimo jiné třeba i Zeman.
4. Vše výše zcela logicky už dlouhodobě dráždí zejména Palestince, ale i další Araby (muslimy). Ale hlavně Palestince, kteří berou jako křivdu fakt, že Izrael jako stát má plné mezinárodní uznání a Palestina dodnes jako stát nebyla nikdy uznána – přestože historicky má na to minimálně stejné logické právo jako Izrael.

Pijack
11. 10. 2023 10:40
Odpovědět  Pijack

Ještě za
5. Schíza Evropy a USA se ukázala v plné nahotě, když Arafatovi, celoživotnímu teroristovi, udělili Nobelovu cenu míru… čímž de facto diplomaticky uznali jeho předchozí boj a vize samostatné Palestiny za oprávněný…ale na druhou stranu nebyli ochotni (a nejsou) připustit vznik samostatné Palestiny, protože to by zároveň znamenalo klepnout přes prsty Izraelce a oni Izraelce potřebují.
A jen poznámka “pod čarou”. Na ČT 24 zaznělo, že Izrael se rozhodl evakuovat část obyvatel z pásma Gazy, aby je ochránil před teroristy, před únosy…
JENŽE UŽ NÁM JAKSI ZAPOMĚLI ŘÍCT ZDA SE JEDNÁ O EVAKUACI OBYVATEL OPRAVDU Z OBLASTÍ PATŘÍCÍ IZRAELI… NEBO Z TĚCH OSAD PODLE MEZINÁRODNÍHO PRÁVA NEZÁKONĚ VYBUDOVANÝCH NA OKUPOVANÉM ÚZEMÍ. (a odkud se měli stáhnout už před 20-či30 lety).
TAK SAMO NÁM NESDĚLILI, ZDA TO ŽE “TERORISTÉ Z HIZBALÁHU NA JIHU PRONIKLI ZA HRANICE IZRAELE ZNAMENÁ SKUTEČNÉ HRANICE IZRAELE…NEBO TY HRANICE KTERÉ SI IZRAEL SVÉVOLNĚ POSUNUL NA ÚZEMÍ VÝŠE UVEDENÝCH STÁTŮ… a zda Palestinci unáší tedy Izraelské občany, nebo izraelské okupanty na území, které nezákonně obývají…

jiří
11. 10. 2023 11:34
Odpovědět  Pijack

Hranice? Lžidáci se tam rozlezli jak šváby a až pak si začali “hrát” na hranice.

All
11. 10. 2023 14:05

Rusko dávno varovalo,že zbraně dodávané na ukrajinu se budou dostávat na černý trh. Zajímalo by mne,jestli se dostaly třeba až k Hamásu palestincům.

zuzana
11. 10. 2023 16:26

Připravuje se na Slovensku barevná revoluce?

https://aktax.cz/pripravuje-se-na-slovensku-barevna-revoluce/

zuzana
11. 10. 2023 17:16

Levicoví politici EU kritizují vedoucí představitele bloku za mlčení o Izraelských zločinech

https://aktax.cz/levicovi-politici-eu-kritizuji-vedouci-predstavitele-bloku-za-mlceni-o-izraelskych-zlocinech/

Janek
11. 10. 2023 18:25

Po zverejnení ukrajinskej stopy palestínskych zbraní sa v Mukačeve začali masové čistky. Ukrajina, 11.október 2023 (AM) – Boli zadržaní úradníci, vojenskí dôstojníci a dokonca aj jeden diplomat. Hrozí diplomatický škandál. Pripomenieme, že 8. októbra západné médiá informovali, že neďaleko Aškelonu izraelskí vojaci zadržali teroristov so zbraňami z Ukrajiny – protitankovými granátometmi sovietskej výroby s označením jednotky, ktorá sa nachádza v Mukačeve. https://www.armadnymagazin.sk/2023/10/11/po-zverejneni-ukrajinskej-stopy-palestinskych-zbrani-sa-v-mukaceve-zacali-masove-cistky/

Pijack
11. 10. 2023 19:03

Pejsek je už v pořádku. Zuboženého křížence objevili policisté letos v květnu. Do péče ho pak předali zvířecímu záchranáři Karlu Bobálovi, který jej převezl na prvotní ošetření k veterináři a pak o něho pečoval až do úplného zotavení. Pejsek měl řetěz kolem krku zařezaný až do masa trpěl.

Těchto tvorů je mi opravdu líto. Co je mi do nějaké svoloče někde v Tramtárii. Naši péči si zaslouží jiní a vzácnější tvorové. Třeba ty americké svině si jezdí zabíjet velké kočky jen tak z pobavení. Mají na to peníze, zaplatí si smrt vzácné šelmy. A my se tady staráme o nějaké čmoudy. Fuj.

Pijack
11. 10. 2023 19:27

Překvapivý útok palestinské teroristické skupiny Hamás na Izrael vyvolal u Ukrajinců obavy, zda se Západ dokáže soustředit na dva konflikty najednou. Znepokojení panuje i v Bruselu. V USA zaznívají hlasy, aby pomoc určená Ukrajině putovala místo toho do Izraele.

Já bych řekl: samé dobré zprávy 🙂