blog

Zlo přichází jen z Východu? Historie posledních století ukazuje spíše opak. Štefec pořádně naložil kavárně

Předseda ODS Petr Fiala nedávno v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil: „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo. My jsme orientovaní na Západ. Musíme být orientovaní na Západ!“. Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec v reakci na tyto výroky zveřejnil na svém Facebooku srovnávací přehled převratných společenských idejí, které vznikly na Západě.


Daný přehled nejprve uvedl neznámý autor na Facebooku, ale Štefec, když se něj narazil, rozhodl, že by bylo dobré rozšířit tento příspěvek. Mohl by se podle něj stát námětem „k zamyšlení nad tím, jestli bychom konečně neměli vyrazit jako stát svou cestou a definovat si v zájmu přežití v dnešní turbulentní a nebezpečné době vlastní cíle“.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=870972000140424&id=100016828963330

Při orientaci na Západ z toho důvodu, že z Východu nic dobrého nepřišlo, je tak podle autora třeba si pamatovat například to, že marxismus vznikl právě na Západě. 
„Nejvlivnějšími teoretiky komunismu se dávno před bolševikem Leninem stali v Německu Karl Marx a Friedrich Engels, kteří také stáli u zrodu prvních komunistických organizací. Sepsali i ‚slavný‘ Komunistický manifest. První revolucí, ovlivněnou komunistickými myšlenkami, bylo v roce 1871 povstání pařížských komunardů,“ cituje Štefec neznámého autora na sociální síti.
První ani druhou světovou válku také nerozpoutali Rusové, ale znovu jen západní mocnosti.

„Fašismus nevznikl na východě, ale v Itálii, tedy na jihu Evropy. Nacismus nevznikl na východě, ale v Německu. Potupnou Mnichovskou dohodu, znamenající likvidaci ČSR, nepodepsal s Hitlerem sovětský vůdce Josif Stalin, ale britský premiér Neville Chamberlain, francouzský premiér Édouard Daladier a italský fašista Benito Mussolini, “ argumentuje.

Podle Štefce je rovněž pozoruhodný argument týkající se toho, které země si jako první odvážily použít ty nejnebezpečnější zbraně.

  • První atomovou bombu nevyrobili a nepoužili proti civilním obyvatelům Japonska v SSSR, ale v USA.
  • První plynové útoky na frontě (chlor, fosgen, yperit) neprovedli Rusové, ale Němci.
  • První tzv. nervově paralytické látky (Sarin, Soman, Tabun) nevyvinuli a nepoužili k vraždění vězňů v koncentračních táborech Rusové, ale Němci v letech 1939-45.
  • 10x toxičtější nervově paralytickou látku VX vytvořili ve Velké Británii.

Kontroverzní ideje a hodnoty stále pramení ze západních zemí i v současné době, upozorňuje autor.

  • Neomarxismus se po Evropě nešíří z Moskvy, ale z německého Frankfurtu.
  • Genderové teorie k nám pronikají ze západních zemí, nikoliv z Ruska nebo z Číny.
  • Multikulturalismus nevymysleli v Moskvě, ale je nám oficiálně podsouvaný Evropskou unií z Bruselu.
  • Imigrační vlna Afričanů a muslimů nám nehrozí z Moskvy, ale je podporována protinárodními smlouvami a bezzubou nečinností EU.

„To je jen malá ukázka západního dobra a evropských hodnot za posledních více než 100 let. Proti tomuto přehledu nemůže nic říct dokonce ani jistý pornoherec Janda,“ uzavřel celou věc Jaroslav Štefec.
https://bit.ly/3eKlvD6

sdílet na