nezařazené

Itálie se přestěhovala

Itálie se přestěhovala. CNN přeci nebude lhát.

https://bit.ly/3vA4SzN

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
17. 3. 2021 10:02

Hlásná trouba politického estabilišmentu US , propaganda v přímém přenosu. Když se stabilizovala v ČR , tak nebyly žádné akce na Letné , Václaváku atd. Ani vidu , ani slechu po Topce, Rakušanovi , Pirátech , Gazdík ,Vystrčil &spol , prostě ticho po pěšině,nikoho nezajímá ,že si tady ohřívají svou polivčíčku alá’ Goebbels

Editor
17. 3. 2021 11:18

když už používáš výrazy z jiného jazyka, alespoň se je nauč. V češtině bych pak doporučil nastudovat problematiku souřadících spojek a interpunkce!

Editor
17. 3. 2021 18:17
Odpovědět  scipio

jsem chemik a informatik (zpracování informací na FF) v penzi. S jazyky na tom opravdu nejsem valně, jenom němčina čtená i psaná,totéž angličtina, francouzština dlouho nepoužívaná takže by se musela oprášit, poměrně použitelná italština a základy španělštiny, kdysi dost dobře latina(zkouška na FF u autora učebnice) a pochopitelně ruština a slovenština. Jinak opravdu nic moc 😛 . Máte podobný přístup k chybám na výplatní pásce? Nebo snad ne? Vždyť jsou to jenom čísla. Jo a když 4x člověkem, tak snad by takový quattročlověk měl vědět, kde se píše jaký accent!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
18. 3. 2021 00:03
Odpovědět  scipio

Nejsem chemik z FF, jsem chemik z VŠCHT, který musel zanechat řemesla pro alergie, takže jsem se přeorientoval jinam a doplnil si vzdělání. A tak nějak mi chybí, co že jsem napsal o češtině. Jak se do toho dostala Praha ? Na tom accentu grave trvám.

Editor
18. 3. 2021 16:21
Odpovědět  scipio

neomylný nejsem, ale česky umím natolik dobře, abych používal český výraz “byste” místo inkluzivně romsky spisovného “by jste”. Ale opravdu jste Čech, je to poznat z toho, že když vás někdo nachytá při chybě nebo neznalosti, místo uznání chyby ho sprdnete. Opravdu typicky české. Jinak kapišto se píše dohromady! To okousané jablko není můj problém ale váš. Predikce se dá vypnout, píši-li v jiném jazyce, předejde se nesmyslům. Koukám, že mindráček z Prahy funguje. Jenom se divím, že se každý do Prahy cpe. Jak my Pražané říkáme, bodejť by to v Praze nestálo za prd, když se do ní z kdekteré vísky odstěhovaly ty největší svině.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
18. 3. 2021 19:47
Odpovědět  scipio

Zcela typické. Hodím pár cizích výrazů špatně napsaných, abych vypadal vědecky. Místo slušného Pražan píši pejorativní Pražák nebo cajzl. Ale když ten Pražan napíše vidlák, to je řevu. A umět gramatiku bývalo znakem vzdělaného člověka. Dnes je to pro mnohé ztráta času. Soudím z kontextu, že pán žije v Anglii. Kdyby vzdělaný Angličan neovládal třeba nepravidelná slovesa, měli by ho za burana. A přesně jak jsem napsal, kdo vytkne evidentní neznalost, sám zaslouží naložit. Tím mám na mysli ono inkluzivní vy by jste. To používají typicky absolventi zvláštní školy, kdy chtějí nevypadat jako absolventi zvláštní školy. A na závěr pro uklidnění, skoro v každém státě na světě se obyvatelé hlavního města těší nepřízni ostatní populace a ta ostatní poplace se do hlavního města cpe horem dolem. Není to česká specialita.

Editor
18. 3. 2021 22:52
Odpovědět  Janinna

a píšeš cajzl?

Editor
19. 3. 2021 15:11
Odpovědět  Janinna

Děkuji za omlazení. A já blb si myslel, že když jsem pár dní pobyl na světě, než zemřel Stalin, že jsem fakt starý. Jupí, zázračně jsem omládl! Ovšem nepotěším, to, že někdo použije výraz v komerční reklamě ještě neznamená, nebo že jej používají ve Štatlu neznamená, že není pejorativní. A přitom z Brna je takový zastánce češtiny, jako pan Fuks, autor Z českých luhů do háje. A dokonce je, tuším, stejně jako já původním povoláním chemik.

Editor
17. 3. 2021 20:18
Odpovědět  Janinna

asi proto, protože jsem to já 🙂 a zrovna to alá mě strašně sere, má tam být à la. Obrácený accent. Čárky před a, i, ani ,nebo mě taky serou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdena
17. 3. 2021 14:57

A to jsem netušila, že Itálie se nachází ve Francii… velmi přínosné a zajímavé 🙂 🙂 🙂