politika

Proč je v USA rozruch kvůli „zmizení“ devíti ruských ponorek se “Zirkony”?

AMARANTH

Vladimir Putin: Americká vojenská rozhodovací centra budou zasažena. Tato centra se nacházejí u pobřeží. A při odpálení raket z ponorek za 5 minut – No tak na shledanou!

Nejprve se dotknu podstaty současného „návalu konfrontace“. S čím to souvisí a co je konečným cílem. Jinak je těžké pochopit, proč a za jakým účelem se vše dělá.

Všem je jasné, že Spojené státy jsou zdrojem napětí. 

Byla to Amerika, která dala příkaz k psychologickému útoku proti Rusku. A jako “záminka” byla použita Ukrajina. To je každému jasné. Ale proč? Dlouhá léta byl všude relativní klid a „je to tady zase“.

Jaký je smysl amerického plánu

Myšlenka obecně je stará jako svět. Oblíbená americká taktika. Získejte, co chcete, aniž byste na oplátku něco dali. Zde je hrubý nástin jejich plánu:

a) Poslat Ukrajinu do hlavního proudu vojenského konfliktu s Donbasem.

b) Donutit Rusko vstoupit do konfliktu.

c) Pod šumem o agresi přerušit vztahy mezi Ruskem a Evropou. Zastavit nejen „Stream“, ale ideálně úplně zastavit přísun našich energetických zdrojů.

A teď – ta zajímavá část. Plán je to jistě krásný, ale je to jen blaf! Ve skutečnosti je velmi obtížné implementovat toto schéma v reálném životě. A následky mohou být nepředvídatelné, až do kolapsu Ukrajiny po rychlé porážce. A ani Evropa náš plyn neodmítne. I tak to pro ni není jednoduché. Zmrznout nebo co?

Ve skutečnosti jsou všechny tyto body pouze PŘEDMĚTEM OBCHODU. Jeho podstatou je vyděsit Rusko následky, dosáhnout svého cíle. Nic nedat na oplátku (jako obvykle)

  • Pokud se vzdáte Číny, “kampaň” zrušíme!

7.prosince se uskuteční „virtuální setkání“ Putina a Bidena. Na kterém toto vyjednávání proběhne. Ukrajina tam bude vyjednávacím artiklem. Biden nám ji nabídne výměnou za Čínu. Asi tak.

Tak co ty zirkony?

Ve světle aktuálních událostí ani Putin nesedí se založenýma rukama. A stejným způsobem začíná „zvyšovat sázky“. Aby měl trumfy v nadcházejících jednáních. Žolíkem jsou naše “Zirkony”.

Nejnovější hypersonická střela Zirkon 3M22 má rychlost asi 9 Machů na vzdálenost více než 1000 km.  Může anulovat námořní a pozemní cíle. Startuje se jak z hladinové lodi, tak z jaderné ponorky z ponořené pozice. Střela letí po složité nepředvídatelné trajektorii, to jí činí nezranitelnou a nepřátelská protivzdušná obrana ji nemůže zachytit.

A teď, co přesně k tomu řekl Putin:

  • V případě konfliktu budou nejprve zasažena vojenská rozhodovací centra nepřítele.

Jaká jsou ta centra?

1. Samotná budova Pentagonu

2. Vládní kontrolní středisko Camp David

3. Velitelské centrum amerického prezidenta a velitelské centrum náčelníků štábů Fort Ritchie, McClellan v Kalifornii

4. Jaderné velitelské stanoviště Jim Creek ve státě Washington.

Naše ponorky (40 Zirkonů na palubě) mohou LEGÁLNĚ plout 200 mil (370 km) za americkou námořní zónou. Od pobřeží do notoricky známých center je to dalších 300-400 km. 

„Zirkony urazí tuto vzdálenost za 4–5 minut, nelze se jim bránit”.

Kam zmizely tichomořské ponorky?

Náhle VŠECHNY ruské ponorky Tichomořské flotily opustily základnu ve Viljučinsku (Kamčatka) a odpluly neznámým směrem. Američané zveřejnili satelitní snímky. 

Bylo tam 9 lodí, ale nezůstala ani jedna. Podívejte se na foto níže – jak to BYLO. A teď je prázdno.

Satelitní snímek námořní základny Viljučinsk

Ponorky navíc odpluly naléhavě, téměř současně. V tuto chvíli je základna prázdná. Ponorky navíc začaly „mizet“ i na dalších základnách ruského námořnictva. I když ne tak rychle.

Kam odpluly?

V amerických médiích je rozruch. Vojenští analytici jsou přesvědčeni, že to není náhoda. Že v tuto chvíli lodě plují k břehům Ameriky. A nejsmutnější na tom je, že je nemožné je objevit. Problém!

Jsou na lodích Zirkony? Možná ano, možná ne. A pokud ne, velmi brzy se objeví. Tento manévr je pro Ameriku zatím jen SIGNÁL. “Chovej se slušně! Jinak tě můžeme i potrestat…

Taková je reakce Ruska na nekontrolované zvýšení sázek. 

Také umíme hrát poker. V případě potřeby dokážeme i zvýšit sázky. Až po „vabank“.

https://bit.ly/3doJ1Uk

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jiří
6. 12. 2021 07:36

Myslím si, že k břehům Ameriky neplují.
Rusko totální 3 sv. válku nechce.
USA Rusku naplánovali malou válku v zastoupení Ukrajinou, ale s masivní podporou USA, a s velkými sankcemi Evropy na Rusko.
A jak jsem prozatím poznal chování ruského vedení, Rusko se bude snažit urychleně a hlavně pro USA nepředvídatelně začít (nejspíš také v zastoupení ale s masivní ruskou podporou) malou válku někde v zóně zájmu USA.
Že by americká základna v Sýrii a masivní útok Hizballáhu a Íránských revolučních gard nebo rovnou syrské armády?
Nevím kde to bude, ale určitě co nejdál od Ukrajiny.
A pak budeme sledovat americkými válečnými loděmi odplouvajícími z Černého moře ucpaný Bosporský průliv.

sgio
6. 12. 2021 11:42

Je to tak. Stažení Američanů z Afghánistánu do toho zapadá. Potřebovali si uvolnit ruce. Je to poker, doufám, že to Rusové dobře chápou. Uvidíme, s čím přijde na Putina Bidet, jestli ještě dokáže zformulovat nějakou větu. Budou mu asi muset dát plínu, protože jak uvidí na monitoru Putina, tak by to mohl pustit spodem.
Bude to zajímavé, protože uvidíme, jestli USA cílí primárně na Rusko, nebo Čínu.
Každopádně Rusko nemusí nikam ustupovat, USA nemá v kartách vůbec nic. Ve vojenském strašení předvedli jen přehlídku vlastní blbosti a jestli budou Rusku vyhrožovat nespuštěním Nord Sreamu, tak to je tak slabá karta, že u toho bude asi Putin zívat. Jednak se plynovod Rusům už zaplatil a mrznout budou Evropani. Navíc veškerý tenhle teror silně poškozuje reputaci USA u svých vazalů.

Pavel
6. 12. 2021 14:06
Odpovědět  sgio

tak tak ale ještě větší sranda je že těch 200 miliard eu co to stálo budou muset zaplatit západní firmy včetně německa když se to nespustí ale ještě větší je že 2024 končí plyn přes ukrajinu a přesto vlak nejede a ještě větší že bude dostavena síla sibiře 2 co bude čerpat ze stejných nalezišt že by ivan zase plánoval na pětiletky a desetiletky no u nás vidíme do budoucnosti maximálně do dalších voleb pod heslem zisk a koryta nade vše