blog

Dmitrij Orechov: Fašismus je monstrózně jednoduchý


SVĚT: V roce 1995 napsal spisovatel Boris Strugacký pro noviny Něvský čas esej s názvem “Fašismus je velmi jednoduchý”, v níž fakticky obvinil ruský národ z fašismu. Po devětadvaceti letech dává spisovatel Dmitrij Orechov odpověď na skandální výpad Strugackého a vrací termínu fašismus jeho historický význam. 

Nebezpečné nemoci se jen zřídka vracejí k lidstvu v původní podobě. Patogen mutuje, a to ztěžuje léčbu a diagnostiku. Dnes už mnozí netuší, že se stali nositeli obávané nemoci: moru jednadvacátého století.

Sami jsou však přesvědčeni, že s fašismem nemají nic společného. Koneckonců, fašismus je něco velmi vzdáleného: vytí německých bombardérů; Židé za ostnatým drátem; pochodňové průvody; orel, který sevřel v drápech dubový věnec se svastikou; hromady mrtvol v koncentračním táboře Dachau; chodící kostry Osvětimi; tlustý samolibý Göring; neduživý morbidní Goebbels; škubající sebou zženštilý führer s knírkem… No, a všechno ostatní, co známe z filmů a knih.

Ech, ten obyčejný německý fašismus! Jak dobře jsme tě prostudovali! Jak správně tě nenávidíme!  Nejde nám do hlavy, že fašismus zmutoval jako morová hůlka; získal si nový oblek jako šťastný lupič; podstoupil plastickou operaci jako nacistický zločinec. Svou podstatu ale nezměnil.

Není to proto, že si tohoto nového fašismu nevšímáme, že už zesílil a rozjel se – jezdec na bledém koni, který sbírá na všech kontinentech svou krvavou žeň? Stále ještě nemůžeme uvěřit, že i tohle je fašismus. Jsme si stále jisti, že fašismus jsou hajlující ruce, svastika, hromady mrtvol v táboře Mauthausen…

Přičemž nemáme nedostatek informací o fašismu. Pár kliknutí na klávesnici a sesype se na vás vlna informací. Ale v oceánu názorů není snadné odhalit dokonce byť špetku pravdy.

Fašismus je přece jednoduchý. Řeknu víc: fašismus je příšerně jednoduchý! Fašismus je diktatura kapitálu. Přesněji řečeno, diktatura politické moci a finančního kapitálu, jejich společná vláda, jež byla ustavena nad zeměmi a národy za účelem zisku. A to je vše. Nic jiného v podstatě fašismu není.

Proto všechny teze o tom, že fašismus roste zdola, že je to nemoc ponížených a uražených je buď hloupost, nebo fašisty zaplacená lež. Všichni chudí ve všech zemích chtějí totéž – potkat milovanou dívku, porodit a vychovat děti. Na tisíc ponížených a uražených nenajdete nikoho, kdo by vyměnil svůj chudý život práce za vykřikování “heil!”, hnití v zákopech a zabíjení lidi, které nezná. Národ se však skutečně může stát fašistou, když si ho podřídí klika politických intrikánů a finančníků.

Fašismus je nemoc státu, selhání jeho zřízení, patologie na určitém stupni jeho vývoje. Ohlupování obyvatelstva, zúčtování s nepohodlnými, zrušení kultury, militarismus, války, koloniální expanze, to vše se vyvíjí již později, jako malomocenství z nervů zasažených bakteriemi. Dokonce vyhlazování Židů není povinným znakem. Na místě Židů se může ocitnout kterýkoliv národ – od Tasmánců po Eskymáky.

Dnešní fašismus není výsledkem převratů a nepokojů, ale výsledkem evolučního vývoje západního světa. Do jednadvacátého století se připlazil na kočičích tlapkách. Tento nový fašismus nespěchá s rušením obvyklých mocenských institucí. Napodobuje vzhled a zvyklosti státu, který je obětí a postupně se ho zmocňuje jako mimozemská nákaza v americkém filmu “Něco”. A diktátora nepotřebuje: chobotnice finančního byznysu a politické moci se cítí skvěle za kouřovou clonou demokratických hesel. V postindustriálních zemích mají prostředky na volební kampaně pouze finanční magnáti, takže mechanismus demokracie funguje v jejich zájmu. Diktátor je pro ně dokonce škodlivý, protože každý führer, kterého najmou, udělá současný fašismu příliš podobný tomu hitlerovskému.

Ale v zaostalé a nedemokratické Severní Koreji fašismus není, protože finanční kapitál nemá nad touto zemí moc. Ze stejného důvodu není fašismus na Kubě, ve Venezuele a Nikaragui. Maďarsko přestalo být fašistické, když prezident Orbán vyhrál válku o svůj stát s finančníkem Sorosem. (Ne nadarmo se mu říká maďarský Putin). Fašismus není v drsné konfuciánské Číně, kde bankéř, který je přistižený při velké machinaci, žije jen dva týdny po vyhlášení rozsudku. Fašismus neexistuje v muslimských zemích: Korán zakazuje půjčování na úroky, lichvu a přijímání peněz z peněz.

Jen neudělejte dětinskou chybu: nezaměňujte fašismus s džihádismem, nacionalismem a extremismem, nedělejte z výrazu banální nadávku! Každý extremista, který se postaví na cestu zabíjení lidí, je vrah. Ale zdaleka ne každý extremista a vrah je fašista.

A tak vidím před sebou čtenáře, který, když se seznámí s mými argumenty, nespokojeně prohlásí: “Podle tebe to vypadá, že všechny vyspělé kapitalistické země jsou fašistické, přičemž snad už čtyři sta roků”. Jistě, aplikovat nové termíny na jevy minulosti není příliš korektní, ale v této poznámce je kus pravdy. Fašistická chobotnice skutečně načerpala sílu počátkem sedmnáctého století. Tehdy finanční kapitál Anglie a Holandska zahnal chudé těchto zemí do kolonií a ti tam poprvé vezli řetězy a pouta. Mýtus o zaostalých národech, předchůdce Hitlerovy rasové teorie, se zrodil právě tehdy. A přitažlivost fašismu se do značné míry vysvětluje tím, že má své kořeny v dobách prvních kolonií, kdy se uhrovitý evropský mladík náhle cítil jako vyšší bytost, málem jako bůh. Jak sladké pro něj bylo věřit, že má právo nakládat se životy ubohých a tmavých divochů, vždyť ho k tomu oprávnil samotný ředitel společnosti, velký specialista na obsazování trhů a maximalizaci zisku! Tato podlá koloniální mentalita nebude ještě dlouho lidstvem poražena. A kolonialismus je mladý, původní fašismus. A fašismus je dnes kolonialismus (neokolonialismus). I zítra.

Důležitým znakem fašistické ideologie je dělení na “své” a “cizí”. Ale nemyslete si, že je možné pouze dělení na rasy. Rasismus je zkompromitován a současní fašisté vůbec nejsou hloupí. Jejich přístup je decentnější: mluví o správné straně dějin a o nesprávné, o civilizaci a barbarství, o národech schopných demokracie a neschopných.  Současný fašismus už není rasistický, ale kulturní. Nebo úplně jednoduše: kulturní fašismus.

Dalším znakem fašismu je lež. Moc hrstky bohatých nad miliony lidí je těžké zdůvodnit bez lží. A v dnešní době už to není jednoduchá, hrubá lež jako za dob Goebbelse, ale polopravda. Tisíce pracovníků médií den co den vytvářejí překroucený obraz reality, všímají si některých faktů a nevšímají si jiných, a vykládají jinak v zájmu chobotnice světové události a neúnavně volají po ideálech svobody, pravdy a spravedlnosti. Není divu, že američtí demokratičtí fašisté, kteří v Kongresu pro své ukrajinské kolegy prosazují miliardy dolarů, používají rétoriku lidských práv. A Biden raději nemluví o zabitých na Ukrajině, ale přemýšlí o investicích a dividendách.

Takže pokud jste najednou uvěřili, že jste nositelem pokrokových názorů v zaostalé zemi, a že existuje jakýsi “civilizovaný svět” a všechny ostatní národy jsou hlupáci, kteří potřebují opracovat, pak gratuluji: vkročili jste na kluzkou cestu. Velmi brzy si uvědomíte, že vysokého cíle bude dosaženo, když bude po celém světě zavedena moc po vzoru Západu; když budou svrženi poslední národní vůdci, představující široké vrstvy obyvatelstva; když budou umlčeni tlachalové-bourci morušoví, kteří uvažují o Ruském světě, zvláštní cestě, právu na svou kulturu a hodnoty; až bude země přestavěna podle svých standardů efektivními manažery, nejlepšími světovými odborníky na zisk. A sotva jste s tím souhlasili, bod nevratnosti byl překročen: jste fašisté. Ano, neúčastnili jste se pochodňových průvodů a nevyhazovali jste ruku k nacistickému pozdravu. Byli jste hrdí na svou zemi, která porazila Hitlera. Ale nechali jste se nalákat do kolony bojovníků za diktaturu světového finančního kapitálu a teď jste fašisté. Jak jednoduché, jak hrůzně jednoduché!

Jen prosím neříkejte, že jste lidé nejpokrokovějších názorů, že jste chodili na shromáždění a až do chrapotu jste bojovali za všechno dobré proti všemu špatnému. Na tom nezáleží, protože jste už spolkli návnadu Baala. A teď vás má na háku.

Běh historie se nedá zastavit. Po některých cestách se dá jít jen jedním směrem. Až finanční chobotnice ovládne politické a ekonomické struktury vašeho státu, čekejte potíže. V koloniích fašisté obvykle neuchovávají demokratické nápisy. Velmi brzy začne ve vaší zemi pronásledování disidentů – od pravoslavných křesťanů po marxisty. Armáda a policie pak potlačí lidový protest. Pak rozdmýchávání vojenské hysterie, všeobecná mobilizace a válka. A neříkejte mi, že jste pacifisté a nikdy jste nechtěli bojovat s Číňany. Mnoho Ukrajinců také nechtělo bojovat s Rusy. Chobotnici nezáleží na vašich přáních. A pokud logika zisku vyžaduje, aby Čína byla destabilizována a podřízena Americe a nebyl nalezen lepší nástroj než váš lid, skončíte také v zákopech. A pokud se proberete z trampot a budete se chtít postavit do cesty tomuto nelidskému stroji lži a násilí, budete nemilosrdně rozdrceni jako poslední “vatnik” a “kolorad”. Vaše znetvořené mrtvoly budou vyhozeny ze sklepa a nikdo si nebude pamatovat, jak jste milovali západní demokracii, Elona Muska a IT technologie. Podstata fašismu je diktatura kapitálu, vše ostatní (podvádění, masakry, válka) patří do kompletu.

… Mor jde do útoku, mor zásobuje zbraněmi, mor shromažďuje armády. Ale nejhorší je, že mor útočí na mysl. A především zasahuje úspěšné a kreativní, spokojené a bezstarostné, okouzlující a syté.

Je vítězství chobotnice nevyhnutelné? Je koncentrační tábor jedinou budoucností lidstva? Samozřejmě že ne.

Cožpak nám zbývá ještě něco jiného?

AUTOR: Dmitrij Orechov:

Překlad: PhDr. Vladimíra Grulichová/ Nová Republika)

ZDROJ: https://rusnext.ru/recent_opinions/17152602401444670

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
94 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pravdomluvny
12. 5. 2024 11:17
Ohodnotit příspěvek :
     

A takových Banderoodpadů k likvidaci tu máme milión 😡😡😡😡😡😡

ijn
12. 5. 2024 13:05
Odpovědět  Pravdomluvny

náčelník GŠ cítí, že by mohl skončit v base na doživotí za zatažení ČR do války, a tak se “válí s poslankyní Opltovou za starosty a chce být přikryt legislativními podvody proti životním zájmům české společnosti,……. máme neskutečné vyvrhele u legislativní + výkonné + justiční moci, jsme stále neschopni se ZLU POSTAVIT??? NEVOLIT DINOSAURY Z EU = PŘES 20 zrádců!!!!!!!

ijn
12. 5. 2024 13:37
Odpovědět  ijn

Náčelník GŠ sám přiznal, že má poměr s Opltovou==válí se spolu v posteli, možná i spolu souloží, ale hlavně vymýšlí legislativní podvody i proti Ústavě!!!

Pravdomluvny
12. 5. 2024 13:44
Odpovědět  ijn

V base?????
To je zbytečný luxus,soudce Lynch stačí

Ladislav 💤
12. 5. 2024 15:12
Odpovědět  Pravdomluvny

👍tohle foto se nedá slušně komentovat! Otevřít znovu Oswietim a na tři směny!
Jinak hrozí opět nacistický teror!
Rusko🇷🇺 dělá a má 100% pravdu ve všem!

Pravdomluvny
12. 5. 2024 15:40
Odpovědět  Ladislav 💤

Naprostý souhlas 👍🇨🇿🇷🇺🍀

12. 5. 2024 16:50
Odpovědět  Pravdomluvny

Musíš ale uznat, že ten kérkař byl nepochybně umělec – aby měli stejně “inteligentní” výraz jak ten esesák s helmou, tak ten pták pod ním, připomínající hlavu doda napařenou na borovou šišku, není jen tak.
Copa tím chtěl kérkař vyjádřit? Žeby intelekt jak pokérovaného (jukni mu do očí), tak esesáka, srovnatelný s blbounem najapným? Musíš uznat, že ta podoba esesáka s tou buclatou zpotvořeninou, co má představovat orlici, se fakt povedla. A navíc čumí nesprávným směrem – říšská orlice vejrá doprava a tváří se přísně, ne jako de-bil. Hm… copa zase tohle znamená, že čumí vlevo? Leví náckové? Ale to už blbnu.

Joe Arp
12. 5. 2024 17:03

Supr rozbor. Ovšem možná kérkař počítal s tím až to hovado bude házet lopatou do míchačky, tak se výkrutem orlice jukne správným směrem.

Slovan
12. 5. 2024 20:01
Odpovědět  Joe Arp

Prosím vymysli si příště jiný ” stroj” než míchačku, jistí nejistí si pak myslí že Joe jsem pak já. Však víš. Na PP kdo něco napíše proti těm hnojům tam a o koze Líze, tak to muší být jedině Kocourek. Děkuji. 🙋‍♂️

Joe Arp
12. 5. 2024 21:15
Odpovědět  Slovan

Chápu, promiń. Možná kérkař počítal s parakotoulem, kdy se orlice ocitne totálně v prd*eli.

Boomer
12. 5. 2024 20:54

.. říšská orlice na obrázcích kouká na tvoji levou stranu, ale přes svoje pravé křídlo, ale POZOR!!!.. ta stranická, kterou měli ve znaku soudruzi němečtí dělníci v NSDAP, tak ta koukala na tvoji pravou stranu přes svoje levé křídlo.

Ovšem ten pták na kérce je fakt celej Didus… ;o)))))

13. 5. 2024 00:20
Odpovědět  Boomer

Vyber si.
Vpravóóó hled: https://aukro.cz/risska-orlice-19351945-v-nacistickem-nemecku-6967084111
Vlevóóó hled: https://www.gardista.cz/risska-orlice-se-zeleznym-krizem/
Jo, a co má znamenat ta instruktáž seno – sláma?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
13. 5. 2024 08:41

..jenom tolik, že na kérce je orlice tzv. partajní, tedy stranická, z tvého pohledu zobákem doprava, říšská čili stání/oficiální orlice koukala zobákem z tvého pohledu doleva. Jednodušeji to nešlo, ale vidíš sám, že náckům ukrajinským to nějak nekapírovalo…
P.S.
..dnes prodává kde kdo kde co a kolikrát ani neví, co prodává. A totéž někteří kupující, zakuklení náckové, co jsou schopni dát prachy za kdejaký šunt, jen když je na něm haknrajc. Skutečný sběratel se napálit nedá..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
13. 5. 2024 18:32
Odpovědět  Boomer

Heršvec, chlape, nes-er už s tím “z tvého pohledu” – nejsem hulvát tupon ani právník standa se dvěma vejškama, kteří by se s tím mohli boxovat, tím méně absolvent inkluzního školství! Mě nazajímá můj zas-ranej pohled, ale vždy a provždy pohled subjektu – čumí bud doprava, nebo čumí doleva – tedy z pohledu, když už jsi na to zatíženej, jako bych stál za subjektem! Jasně jsem přece napsal, že říšská orlice má správně čučet vpravo, ale ten šiškový dodo na kérce že vejrá vlevo!
Jednodušeji to fakt nešlo. Nic ve zlým, ale neměj mě za ještě většího vola, než už jsem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
14. 5. 2024 11:58

..no a proto jsem ti ve své první reakci pomohl tím, na které své křídlo která orlice čumí.
Takže finále.. pravá Říšská orlice/státní čumí na své pravé křídlo, to jest křídlo na opačné straně, než má své orličí srdéčko… ;o))))))

15. 5. 2024 00:19
Odpovědět  Boomer

A jakej je, sím pěkně, informační rozdíl mezi větou:
“A navíc čumí nesprávným směrem – říšská orlice vejrá doprava”, a tvou vohromnou pomocí v chápání samozřejmostí větou: “…říšská orlice na obrázcích kouká na tvoji levou stranu, ale přes svoje pravé křídlo…”? … … Ha! Už to mám! Je to intelektuálštějš sešroubovaný! To je vono! Ale chtělo přec jen ještě drobet snahy, aby se z toho vyklubalo to správný ptydepe. Ale jinak je to nádhernej prožitek, sledovat, jak napřed kákneš a pak to rozplácáš jedna radost. Občas jsi fakt k sežrání. ;o)))

Boomer
15. 5. 2024 07:24

.. no celé “je to o tom”, že meleš pořád dokola jen o říšské orlici, aniž bys tušil cokoli o existenci orlice partajní, NSDAP. Obě si byly téměř nachlup podobné, jen směr toho vejrání je odlišoval.. ta říšská byla současně také na čepicovém odznaku Wehrmacht, partajní zase u Waffen SS. Zdánlivě drobný, leč ve skutečnosti podstatný rozdíl, který dnes lidem jako ty uniká.
Tudíž i tvoje dovozování, že orlice na kérce toho nácka čumí “nesprávným směrem”, je signifikantní ukázkou pindání o čemsi, bez hlubší znalosti téhož, u tebe celkem běžného…
Tož si to pomalu a hlavně opakovaně přeber, případně ověř u odborníků, jo?

15. 5. 2024 15:10
Odpovědět  Boomer

Já tu s tebou vedu vádu kvůlivá nesprávnému jukání orlice? Tak to vidíš. Já o koze ty o voze, páč já ji s tebou vedu kvůlivá tomu tvému seno – sláma manuálu pro bl-bce, jakým způsobem má pozorovatel rozlišovat pravou a levou stranu subjektu.
U toho rozdílu mezi dvěma pokuky orlice a který přináležel k čemu jsem předpokládal, že pochopíš, že jsem ho už pochopil, z těch dvou odkazů co jsem tam hodil. No když nepochopil, že já pochopil, nedá se nic dělat. Holt jsem to měl napsat. Protože já před tím fakt nevěděl, že ta dodí slepice má dva oficiální pokuky, přičemž na kérce je uveden jeden z nich a já tudíž, jak je mým zvykem, fakt pindal o něčem o čem jsem neměl ánunk.
Takže duchovno jsi mi prohloubil – připiš si bodíka – a dva ifiko pokuky už kapíruju. Co mi v tom ale dělá bordel je toto: “…ale vidíš sám, že náckům ukrajinským to nějak nekapírovalo…” Ježto však, jak správně uvádíš, běžně pindám o čemsi bez hlubších znalostí – jakým směrem by dle tvých hlubokých znalostí jukala ta orlice na kérce, kdyby to náckům ukrajinským kapírovalo? se ptám, abych si duchovno prohloubil ještě o další znalosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
16. 5. 2024 12:43

.. no, tak na tohle by nám mohl dát relevantní odpověď jen autor kérky.. co tou kompozicí jako myslel, zda adoraci III. říše a nacismu jako státní politiky(Hitler a Hess pod křídly orlice) nebo adoraci Waffen SS(ten yntelygent v helmě s runami) nad orlicí?
Takhle velká kérka by si zasloužila uvážlivou a do detailu(významově..) promyšlenou kompozici, ovšem o čem by se pak mohli škorpit takoví dva ušťouraní geronti, jakými bezesporu jsme my dva? ;o)))))))

Já osobně se domnívám, že autor díla i jeho nositel vůbec netušili vocogou, proto jsem taky hned zpočátku upozornil, že ani velká část dnešních sběratelů militarií se v tom neorientýruje jaksepatří, kolikrát nedokáží rozeznat novou výrobu od skutečně historických/originálních exemplářů, hlavní je pro ně ten hakenrajc z toho hakenkrajcu, ale platí dobře a tak proč by si někteří šikulové nemohli vylepšit stav kešeně, že…

16. 5. 2024 17:54
Odpovědět  Boomer

katango
13. 5. 2024 11:26
Odpovědět  Boomer

A naraženej na tu borovou šišku. I když by to taky mohl být ananas.

stan
12. 5. 2024 13:52
Odpovědět  ijn

Pan Orechov to popsal naprosto přesně!!
Obrázek potetovaného ukronácka jen podtrhuje tu zoufalost Západu, který tyhle kreatury podporuje.

Tupý hulvát
12. 5. 2024 15:07
Odpovědět  Pravdomluvny

Kdybys byl schopen pochopit ten text, věděl bys, že je o tobě,ty čuně.

Pravdomluvny
12. 5. 2024 15:41
Odpovědět  Tupý hulvát

Vyser si voko,páve!!!!!

Albi
12. 5. 2024 17:10
Odpovědět  Pravdomluvny

Tupý hnát má pravdu a urážkami a protestem ze sebe tu “nákazu” neodstraníte.
Ten článek byl napsán, abychom jeho pomocí propářtrali, nakolik nás ta “nákaza” už zasáhla.

Vy a mnoho ostatních jste ho pochopili jako výzvu k demonstrování, že vás se to netýká. Bohužel týká se to všech. A zavíráním očí se nákaza nejen neodvrátí, ale naopak nabude další “živnou půdu” pro svůj růst.

Znáte nějakého myšlením fašistu, který by přiznal, že je fašista?
Ani sobě ne!

Pravdomluvny
12. 5. 2024 17:23
Odpovědět  Albi

Takže kvůli tomu, že nepodporují uSSa fašoEU Banderonacistán a muhamrdy jsem nacista????!
Odpad jsem nikdy nepodporoval a podporovat nebudu a na svůj názor mám právo….. Frau Rychetská.

Slovan
12. 5. 2024 20:07
Odpovědět  Pravdomluvny

Nejsíííí nacíííst, ale Slepičák tuplovaný. Mám tě rád , kvok kvok. 🤣👍🙋‍♂️

Pravdomluvny
12. 5. 2024 21:26
Odpovědět  Slovan

Ty seš páv….. ostatní netřeba rozepisovat.

Slovan
12. 5. 2024 20:05
Odpovědět  Albi

A ty se mi potom divíš, že něco podporuji. Však on je taky oražený jako dvojka máslo. 😊🤣🙄🤦‍♂️💀🙋‍♂️

Pipa
14. 5. 2024 19:18
Odpovědět  Albi

On když je někdo například lhář, tak to taky nepřizná, a přesto lhářem je! A tohle je taky tak.

12. 5. 2024 19:32
Odpovědět  Pravdomluvny

Ale kde že…po prvních desti na lampě se ten zbytek uklidí sám…

Helena
12. 5. 2024 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

…fašismus je příšerně jednoduchý… všechno na světě a v životě je ve finále příšerně jednoduché.
Vždy šlo a jde jen o to, že někdo něco má, něco si vlastní dřinou vyrobil a ten druhý mu to chce ukrást, protože sám to udělat neumí a ani nechce. A to proto, že je to nejkratší cesta k tomu nic nedělat a přitom všechno mít. A tak to jde od pravěku až do dneška. Dnes už ta hrstka co má úplně nejvíc má své sluhy po světě, kteří pro ně vraždí a pak všechno těm mrtvým ukradnou, odevzdají páníčkům a jim také něco kápne. Dnes hlava chobotnice je v USA a Londýně, chapadla sahají až k ruským hranicím. V Africe chapadla usekli. Makronek, scholzík, tusk, melouniová, satanjahu, pyjala jsou další chapadla, strachem třesoucí se chapadla-které chcípnou jakmile chcípne Londýn a USA. Nějaké “česko” je jen plivanec, který vysají a vykradou do poslední kapky, aby si o 5 minut prodloužili svůj blahobyt. Teď je jejich poslední záchranou ruská surovina, ale té se nezmocní, kdyby čert na koze jezdil. Chobotnice přijde o svoji hlavu. Pak chcípnou i chapadla.

ijn
12. 5. 2024 12:44
Odpovědět  Helena

Stále a pořád převládá jedno obřezané etnikum na té straně moci, která ničí a zabíjí nevinné lidi, kteří vytvářejí hodnoty,…..to není systém na světě, jak se jich zbavit??? Systém lhát krást zabíjet musíme nahradit ještě účinnějším : zavírat a nucené práce, zabavit jim majetky nepoctivě získané, mluvit srozumitelné argumenty a trestat lháře :!!!

Začít tyto volby a jednat nekompromisně zavírat i soudce!!!

Bořivoj
12. 5. 2024 13:12
Odpovědět  ijn

Ty antisemito! 😁

Standa
12. 5. 2024 13:18
Odpovědět  ijn

Už jste žida viděl pracovat?Ve stavebnnictví,železárnách,strojírnách ,zemědělství atd.?
Pouze lichva a kšefty!

Pravdomluvny
12. 5. 2024 13:46
Odpovědět  Standa

A co ty v době druhé světové války, kteří za Československo umírali????!!!!!!
Muhamrdánská svoloč za Československo nezdechla žádná!!!!!!!!!!!!!!!!!

Standa
12. 5. 2024 14:05
Odpovědět  Pravdomluvny

Kromě toho rádi válčí, to je pravda! Jejich dějiny jsou dějiny válek!
Znáte Nakam( pomsta) židovská teror. organizace v Německu po válce, která měla plány na vyvraždění 6 000 000 Němců? Nejdříve se pokusili otrávit velkým množstvím jedu vodovodní potrubí, to jim nevyšlo,poté otrávili chleba pro německé zajatce v táborech-asi 2 000 jich onemocnělo, ale žádný z nich neumřel…..
A myslíte , že např. černoši nejsou muslimové,Gurkhové také ne atd…….atd.

Pravdomluvny
12. 5. 2024 14:27
Odpovědět  Standa

A co má být,byli to nacisti.
Měli jsne se přidat!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
12. 5. 2024 15:47
Odpovědět  Pravdomluvny

To byli ti, kteří byli označeni za nevhodné k přesídlení do Izraele, či vůbec aby je židovské organizace za té války zachraňovaly! Neděšlejte tu chybu jako vštšina lidí. Všude a vždy byli zrádci, i hrdinové. Vzpomeňte si na období husitství, na zradu, díky níž prohráli …
I v Rusku jsou zrádci, dnes se jim tam říká liberálové a dobře ukazují co a jak je. Pokud to nevíte, pak v Rusku proběhl už nejeden skandál s tím, že byl účastník SVO zmlácen, zbit, byl podveden atd. A ne vždy jsou to imigranti z kavkazských zemí …i tamm je velký problém, který uspořádali liberálové – migrace a Rusko se s tím teprve začíná vypořádávat.
Nezjednodušujte. Stejně jako byli Němci kteří bojovali proti nacistům, byli i u nás ti, kteří s náckami spolupracovali a tak můžete projít všechny země světa. Důležité je kdo ser může nahlas vyjádřit. I v té pitomé Americe je nemálo lidí, kteří nechtějí být obětí neoliberálních – fašistických – ideí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 5. 2024 16:36
Odpovědět  Peter 008

1+++++
Píšu často totéž, ale nějak ten hrách se stěny soustavně padá na betonuu podlahu a neuchytí se a nevyklíčí!!!

Joe Arp
12. 5. 2024 16:55
Odpovědět  Albi

Nezalejváš, šetříš!

katango
13. 5. 2024 11:29
Odpovědět  Albi

Zkuste to jako ten maník v románu Marťan (pokud neznáte, drobná nápověda – použil k tomu produkty svého metabolismu).

Joe Arp
13. 5. 2024 19:51
Odpovědět  katango

Určitě myslíte hovno, že?

Pravdomluvny
12. 5. 2024 16:50
Odpovědět  Peter 008

Vzpomínám třeba na boje v Africe, konkrétně Tobruk,kde padlo plno Židů.
Muhamrd je škodná a ta se LIKVIDUJE, BEZ SLITOVÁNÍ.
O opaku mě nikdo nikdy nepřesvědčí

Honzas
12. 5. 2024 15:56
Odpovědět  Standa

Jeden se mnou pracoval v lese

Slovan
12. 5. 2024 20:08
Odpovědět  Standa

Jako vjetnamce. Oni jsou takový šikovní. 🤣🤣🤣🤣

13. 5. 2024 00:43
Odpovědět  Standa

Bl-bečku, když začal Svoboda v Buzuluku formovat armádu, tak z prvních cca 900 bojovníků byli více než dvě třetiny českoslovenští Židé!
Kolik znáš osobně Židů, židobijče? Já jen tři – myslím osobně. Jednu profesorku, úču dějepisu a literatury, pak jednoho traktoristu, a jeho manželku, dojičku v JZD. A jejich potomstvo pochopitelně. A letmo habaděj. Intelektuálů i lidí práce.
Ale ani z jednoho z nich, i z těch známých jen letmo, mi nikdy nebylo tak k zeblití, jako z Jaris, tebe, a dalších židobijských sr-áčů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 5. 2024 17:16
Odpovědět  ijn

Systém lhát krást zabíjet musíme nahradit ještě účinnějším : zavírat a nucené práce, zabavit jim majetky…..
Proč jste to dosud neudělal, nebo alespoň nezačal, když je to tak jednoduché?
Ono kecat – navíc pořád jedno a totéž, je totiž ještě jednodušší.

Pravdomluvny
12. 5. 2024 17:24
Odpovědět  Albi

Noooo,tím se jich zbavíme.🙈

Bety
12. 5. 2024 12:55
Odpovědět  Helena

Dokud budeme svůj hodnotový žebříček určovat podle těch, kteří jsou takzvaně “za vodou”,
tak ta bankéřská chobotnice nechcípne.

Pavel
12. 5. 2024 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

kruté psaní ale bohužel pravdivé

Albi
12. 5. 2024 17:21
Odpovědět  Pavel

Ano – ale tady většinou naprosto nepochopené! Zatím jsi třetí (Hnát, Peter008 a ty) , kdo to psaní pochopil, což je opravdu žalostně málo.

ladik
13. 5. 2024 07:27
Odpovědět  Pavel

Fašismus je diktatura kapitálu v jeho nejodhalenější podobě. Kapitál v sobě skrývá tuto formu svého pohybu vždy jen do té doby, než se jeho rozpory vyostří jako neřešitelné. Fašismus je odhalením nelidské podstaty kapitalistické společnosti.

Pavel z Moravy.
13. 5. 2024 08:21
Odpovědět  ladik

Jednoduše řečeno a naprosto přesně.

Standa
12. 5. 2024 11:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Fašismus i nacismus jsou rozličné kmeny asi šovinismu….. V Německo to by nacismus a v Itálii fašismus. Někdy se to směšuje.
Bude diskuze.
cit,,Fašismus je nemoc státu, selhání jeho zřízení, patologie na určitém stupni jeho vývoje. Ohlupování obyvatelstva, zúčtování s nepohodlnými, zrušení kultury, militarismus, války, koloniální expanze, to vše se vyvíjí již později, jako malomocenství z nervů zasažených bakteriemi.” konec cit.

Nějak mě to připomíná České hnědnutí. Alternativní kultůra ,koloniální vysávání elitami( nejsme snad kolonií), štvaní do války a vše pro armádu, o ohlupování ani nepíši…nyní byl naštěstí u soudu osvobozen důchodce , který měl na zádech Z. Ale, PČR to označila za tr. čin a státní zástupce to schválil…u nás se to vyvíjí souběžně! Na Hradě válečný zločinec z Jugoslávie atd., cenzůra, tresty pro jinak smýšljící..nař. učitelky Bednářová….

zuzana
12. 5. 2024 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Bank of England přiznává, že masová migrace zvyšuje náklady na bydlení v Británii

https://aktax.cz/bank-of-england-priznava-ze-masova-migrace-zvysuje-naklady-na-bydleni-v-britanii/

Pravdomluvny
12. 5. 2024 12:24
Odpovědět  zuzana

Noooo,co jsi tam za ODPAD natahali,to ať si zlikvidují….ochotných se najde dost.

Bety
12. 5. 2024 12:49
Odpovědět  zuzana

Kupodivu Putin pokračuje v podpoře rodin s více dětmi a přitom má v plánu výstavbu bytů tak, aby
KAŽDÝ obyvatel měl pro sebe co nejdřív 33 metrů čtverečných, ve výhledu 38. A k tomu chce
zdvojnásobit mzdy.
Jak je to možné, když ta kulturní civilizovaná Británie se jen tak tak drží nad vodou?

Helena
12. 5. 2024 13:00
Odpovědět  Bety

No, vidíte, jak umí Putin počítat. Na ten Londýn ani Fašington nakonec nebude třeba plýtvat drahými bombami. Stačí jen trochu obohatit Indy a Afričany, ani majetkové škody nenadělají, co by nadělaly bomby. Bombičkami budou poctěné jen haciendy těch nejmocnějších Ž.

Bořivoj
12. 5. 2024 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Vôbec som to nepochopil…asi preto, že nie som Rus…pretože Orbán nie je a nikdy nebol Prezidentom Maďarska apod.

Karel
12. 5. 2024 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Svět se mění, fašismus zůstává. Vyhlazování Palestinců je jen další forma židovského fašismu. Nastolení totality v EU je rovněž nový typ fašismu. Pod tím trpí národy vropy. Evropa potřebuje od novodobých fašistů očistit. Udělat pořádný průvan a dát lidem naději, že zase bude líp.

Pravdomluvny
12. 5. 2024 13:48
Odpovědět  Karel

To,co je za muhamrdy v Evropě bych likvidoval stejně……ne-li víc a rychleji a důsledněji!

Tupý hulvát
12. 5. 2024 15:49
Odpovědět  Pravdomluvny

Neměl by někdo něco udělat s tímhle vyjukaným a vyděšeným prasetem,které by na papíře vyvraždilo půl světa?No jo to by nešlo,tady mu většina tleská.Líbí se jim zdejší převtělení prasete novotného.

Joe Arp
12. 5. 2024 16:23
Odpovědět  Tupý hulvát

Hulváte jsme tam kde jsme díky liberálním prasatům tvého ražení! Smířlivost asi pomalu dochází s tlakem druhé strany, to si uvědom uvědomělý kreténe.

Albi
12. 5. 2024 16:43
Odpovědět  Joe Arp

“Kdo seje vítr, sklízí bouři”!
Nepřehánějme tu radikalizaci bez výběru, protože ještě taky platí, že “kdo jinému jámu kopá…. – až se ucho utrhne”!

Joe Arp
12. 5. 2024 16:53
Odpovědět  Albi

Albi tyto poučky ztratili relevanci asi tak “dávno tomu”! Jámu nám kope pětikolní bagr, kdo do ní spadne? no my, chápeš utržený ucho?

Pravdomluvny
12. 5. 2024 16:56
Odpovědět  Albi

Jasně,v Evropě vraždí muhamtdi a Banderosvolč, takže ucho se utrhne brzy.

Pravdomluvny
12. 5. 2024 16:54
Odpovědět  Tupý hulvát

Kéž by tebe a tvoje blízké postihlo “””muhamrdánský obohacení””””.
P.S.
Prase je inteligentní, což se o tobě říct nedá ani za miliardu Světelných let!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
12. 5. 2024 16:56
Odpovědět  Karel

Správně! A demošky kozomr-dů v Hamburku, skandující “Aláh Akbar!” a “My chceme chalífát!” je forma vyjádření evropských hodnot!

Pravdomluvny
12. 5. 2024 17:26

Pouze pro ty, kteří jsou momentálně v Reichu(a nejen tam)u vesla……👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
12. 5. 2024 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Z té fotografie se mě dělá špatně. Ukrajinci jsou nacisti a doufám, že Rusko eliminuje-zlikviduje!
Prý nacisté nejsou……říká české -proukrajiská vláda včetně presidenta. Kdo schvaluje a chrání, obhajuje nacisty a jejich ideologii je podle mě je podle mě nacista! To mě nikdo nevymlví. K té fotografii ……………………………………………
Pekary má na zádech vytetovaného velkého Sorose a paže arabskými…nápisy, ehm. Předsedkyně České sněmovny!

Albi
12. 5. 2024 16:48
Odpovědět  Standa

A jsme nacisti, fašisti – a dokonce i když u nás válka ještě neprobíhá i váleční zločinci? Opravdu my všichnii ty???
To nejste schopni rozlišovat?
A pak se tu denně drze prohlašuje, že jsme Slované!!!

Mee Twoo
12. 5. 2024 13:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen neudělejte dětinskou chybu: nezaměňujte fašismus s … nacionalismem …
Ilustrační foto: nácek.

Pravdomluvny
12. 5. 2024 14:07
Odpovědět  Mee Twoo

Ani nacismus s nacionalisty….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
12. 5. 2024 15:17
Odpovědět  Mee Twoo

👎To je fuk, šmejdi stejni! Hnědí!

Pravdomluvny
12. 5. 2024 15:44
Odpovědět  Ladislav 💤

Nacionalisté byli Ti, kteří umírali za Československo, NACISTY máme v pěti -šesti vlastizradě.

Tupý hulvát
12. 5. 2024 15:53
Odpovědět  Mee Twoo

Proč má článek špatné hodnocení, myslíte,že tu ilustrační fotografii poslali z Ruska?

PřemekJ
12. 5. 2024 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Banderistán letos zanikne, zvýšené vibrace likvidují satanisty, nacisty i fašisty. Spolupráce na potření těchto zrůd sílí a spěje ke zdárnému konci. Některé tribunály pracují, jiné pracovat brzy začnou. To je konec těchto zrůd.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
12. 5. 2024 20:08
Ohodnotit příspěvek :
     

U nás fašismus zapustil kořeny volbami 1992 vítězstvím ODS a následným nedemokratickým rozbitím Československa bez referenda. Od roku 1990 až do léta 1992 jsme měli šanci na normální zdravý vývoj……

Šance toto napravit byla ještě v letech 1996-98 skrze ČSSD. Náhodou o tom něco vím z osobní zkušenosti. Ale od roku 2000 už byly šance na záchranu promarněny a následoval exponenciální sestup až do současného volného pádu.
—————————————————————————————————————————

Mimochodem bratři Strugačtí zmínění na začátku článku psali skvělé sci-fi.

Jan
12. 5. 2024 20:23
Odpovědět  Jan

Jednoduchý stručný obrázek jak jsme vyšli z bodu A “obešli jsme zeměkouli” a opět jsme se vrátili do stejné pozice…..jen s jinými hesly a jiným praporem.

https://obcanskyparlament.webnode.cz/bloudeni/

13. 5. 2024 00:57
Odpovědět  Jan

A jak by to referendum dopadlo? Slováci pro rozdělení, Češi proti, a protože nás je většina, tak potom co? Občanská válka?! Potom co?! ptám se.
Od hulákání zblblého davu “havel na Hrad” už žádná šance nebyla! Kdy už to lidem konečně docvake? Popravdě šance na “normální zdravý vývoj” nebyla už od Perestrojky, ale uvědomit si to, to už je pro mozkové závity nadměrnej záhul a leckomu by z toho moh vyletět dekl. Jdu od toho.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
13. 5. 2024 05:51

Referendum by dopadlo tak jako rozvodové řízení nebo oboustranný obchod. Nikdo nemůže druhého držet ve vztahu násilím. Pokud by tedy jedna strana chtěla odejít, druhá by to musela respektovat. Máš s tím problém?

13. 5. 2024 19:23
Odpovědět  Jan

Plácáš a nevíš o čem. V referendu platí, že právní platnost má většinový výsledek a menšina je povinna se tomuto výsledku podřídit, to znamená že by rozhodli Češi, páč nás je cca jednou tolik, inkluzivní ajnštajne!

Jan
13. 5. 2024 19:38

V referendu má každý rozhodovat sám za sebe. Jak by se ti líbilo, kdyby EU a Česko rozhodovalo v referendu o odchodu? EU by byla proti a Česko pro. Znamená to, že by Česko nemohlo z EU ven? Jak se dostali ven Britové? Že je nějaká špatná právní úprava, je jiná věc, to je problém totalitního režimu, ale z hlediska morálního je rozhodující, aby každý národ rozhodoval sám za sebe, to by pak jinak jakékoli referendum ztrácelo smysl. Tak si to ujasni….

13. 5. 2024 22:50
Odpovědět  Jan

Ježíííšmarjá, ty máš v hlavě fakt řezanku.

Jan
14. 5. 2024 05:54

Měl by ses naučit toleranci a respektu ty “zahrado čech”. Předně podívej se na mapu, v Čechách je zhruba 6 milionu lidí. Na Moravě je nás asi 4 miliony. Já chápu že si potřebuješ léčit sebevědomí potlačováním jiných, nejraději bys asi tvrdil že i na Slovensku je 5 milionů “Čechů”. Ale tudy cesta opravdu nevede. To už různí hlupáci v historii zkoušeli, že prý jako “oni jsou jediný národ”. Kvůli aroganci tobě podobných se právě Slováci odtrhli. Kdo by chtěl být ve státě s nabubřelým omezencem? Jen velkorysá přehlíživost Moravanů zatím drží mrzáka s podivným jménem “česko” při životě. Morava tady byla dávno před Čechami a Slovenskem. A vnucuje snad někdo tobě a Slovákům že jsi Moravan a je nás 15 milionů? Tak se vzpamatuj. Už jsi trapný se svým malým zaprděným egem… https://kruhrodu-moravy-slezska.estranky.cz/clanky/podivna-doba……html

Přiznej druhým stejná práva, jaká požaduješ pro sebe, jinak ti dříve či později každý kopne do zadku…..

15. 5. 2024 00:26
Odpovědět  Jan
katango
13. 5. 2024 11:33
Odpovědět  Jan

Ano, psali skvělé sci-fi, a na rozdíl od většiny západních autorů tohoto žánru je to sci-fi bytostně humanistické. Oni taky prožili to, co žádný západní autor prožít nemusel.

josef
12. 5. 2024 20:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Fašismus není cizí nikomu s jakoukoliv historickou zkušeností. Důkaz? Židé v Izraeli. Hlavně zbraní WW II a pece krematorií v koncentrácích pořádně nevychladly a oni začali budovat největší koncentrák na světě – PALESTINU . Angláni a Francouzi esesáky pro koloniální války. No a ten blb na fotce. Ten má vylízanej mozek. Nebezpeční jsou jiní. Přečtěte si Starý zákon. Vněm máte kompletní směrnici.

Horňák
12. 5. 2024 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusi se již naučili jak odstraňovat nacistické obrázky u ukrajinské kůže.

katango
13. 5. 2024 11:34
Odpovědět  Horňák

Některé skvrny nelze vyčistit bez porušení podstaty látky.

krůtí brko
13. 5. 2024 01:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemyslím si, že na místě Židů se může ocitnout jakýkoliv jiný národ. Židé jsou jen velmi těžko opakovatelní ve své bezskrupulóznosti. Kromě toho si náš svět přizpůsobili sobě na míru. Málokterý Tasmánec nebo Eskymák by dokázal to, co oni.

13. 5. 2024 16:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Šibenice je také v podstatě jednoduché zařízení…

Horňák
13. 5. 2024 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruští vojáci se naučili toto tetování ukrajinských nacistů odstraňovat.