Kedmi opět varuje

Rusko připravuje nečekanou odpověď Spojeným státům na náhodný útok na Donbas.

Bývalý šéf izraelské zpravodajské služby, vojenský expert Jakov Kedmi prohlásil, že Spojené státy čeká po náhodném úderu na Donbas mimořádně nepříjemné překvapení. Podle experta si Washington stále neumí ani zhruba představit, jaké by mohly být reakce Ruska.  Zároveň zdůrazňuje, že Spojené státy sotva připravují seriózní plány na eskalaci situace v Donbasu.

Možná náhodná válka

Podle Kedmiho Spojené státy hrají hysterickou show, ale chápou, že skutečný konflikt v Evropě i pro ně může hrozit vážným neúspěchem. Zároveň, jak tvrdí, v důsledku stěhování ukrajinských sil k demarkační linii v Donbase, je pravděpodobnost náhodného výstřelu na osady v Doněcku velmi vysoká. To je to, co může vyvolat válku.

Rusko ví, co udělá

Reakce Ruska je dlouho plánovaná a realizuje se na úrovni velitelství i na úrovni vojsk. Tam se problémy vyřeší velmi rychle – sedm problémů, jedna odpověď, říká analytik.

Washington neví, co dál

To se však bude týkat jen Ukrajiny. Co se týče Spojených států, Washington netuší, jaké geopolitické reakce na něj Rusko připravuje.  Kedmi poznamenal, že prezident Vladimir Putin nedávno mluvil s prezidenty Venezuely a Kuby, představiteli Nikaraguy, navštívil Indii, setkal se s vůdcem Íránu a nyní se chystá navštívit i Čínu.

Velká přeměna?

Kedmi nevylučuje, že tato setkání jsou velmi podobná přípravě globální geopolitické reakce na Washington, která bude následovat v případě vyhrocení situace na jihovýchodě Ukrajiny. 

Těžko říci, co přesně Rusko připravuje. 

Ujistil však, že ani jedno analytické centrum Pentagonu nebude schopno předpovědět tuto reakci.

https://bit.ly/3ohjrGv

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
1. 2. 2022 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Někdo už musí ty tzv. hegemony ze západu umravnit. Čeští patolízalové už musí také pochopit, že není radno lhát a mluvit válečnou rétorikou za národ této země, i když množství těch oblblých by asi válku chtělo, akorát bez své vlastní fyzické účasti. Chtěli by to asi pozorovat z teplíčka svého domova vytápěného ruským plynem. Howg.

Albi
1. 2. 2022 15:54
Odpovědět  Pavel

Myslím, že hegemonu rozumím.

Tolik práce, tolik peněz a – NIC! Koho by to nenaštvalo. Sibiř plná bohatství, které přece právem patří největšímu národu (tedy spíš směsce všelijakých etnik různých tradic a zvyků ze kterých nejde za pouhých 300-400 let vytvořit národ hodný toho označrní).

A v devadesátých létech už byli tak blízko cíle – jenže ten ďábel Putin …..

Pavel
1. 2. 2022 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Gratuluji vám, že tak dobře mažete. Dokonce jste v této činnosti předstihli i paní Jourovou.