Soros označil Si Ťin-pchinga za „největší hrozbu“

Americký miliardář George Soros označil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga za „největší hrozbu, které dnešní společnost čelí“. V pondělí 31. ledna to řekl při otevření panelu Hoover Institution.

Si Ťin-pching podle něj vládne zastrašováním a nikdo se mu neodváží říct, co nechce slyšet.

Soros poznamenal, že Čína čelí ekonomické krizi na trhu s nemovitostmi, který je hlavním motorem růstu od nástupu Si Ťin-pchinga k moci v roce 2013.

Miliardář uvedl, že v září 2021 bylo mnohem více prodávajících než kupujících a ceny nemovitostí začaly klesat. Soros naznačil, že se teprve uvidí, jak se úřady vypořádají s krizí.

Americký miliardář také upozornil na vážný demografický problém v Číně. Porodnost v Číně je podle něj mnohem nižší, než ukazují zveřejněná čísla. Odborníci odhadují, že skutečná populace je asi 130 milionů pod oficiálním číslem 1,4 miliardy lidí. Soros se domnívá, že by to mohlo prohloubit realitní krizi, vést k nedostatku pracovních sil, fiskální zátěži a zpomalení ekonomiky.

Si Ťin-pching navíc čelí vážným problémům s vakcínami, je si jistý Soros. Tyto léky byly vyvinuty pro boj s wuhanskou variantou koronaviru, ale svět již bojuje s jinými variantami, nejprve s kmenem Delta a nyní s Omicronem, poznamenal miliardář. Soros naznačuje, že Si Ťin-pching problém neuzná, dokud nebude znovu zvolen na třetí funkční období.

Vzhledem k tomu, že zimní olympijské hry jsou prestižním projektem Si Ťin-pchinga, administrativa dělá vše pro to, aby byl úspěšný.  Účastníci jsou izolováni od místního obyvatelstva, ale Soros věří, že po události celoměstská uzamčení pravděpodobně nebudou fungovat proti „omikronu“.

Soros vyjádřil naději, že Si Ťin-pchinga by mohl nahradit někdo méně represivní. Tím by se podle něj odstranila největší hrozba, které dnes společnost čelí.

V roce 2019 Soros označil Si Ťin-pchinga za nejnebezpečnějšího odpůrce „otevřených společností“. 

Čína je podle něj nejbohatším, nejmocnějším a technologicky nejvyspělejším autoritářským režimem na světě. Vůdce ČLR lze proto nazvat nebezpečným odpůrcem „otevřených společností“, protože má nástroje kontroly k získání výhod.

https://bit.ly/3oe7525

sdíletj na

5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
1. 2. 2022 09:54

No vida…. tak dlouho Soros a spol. plive na čínské i ruské nejvyšší představitele, až se ti dva dali dohromady a Soros ted neví co s tím….. už mu to moc nemyslí, dědulovi… vždyť už je mu přes devadesát let….

Pavel
1. 2. 2022 10:12
Odpovědět  zdena

Jsou to prostě zatrpklí lidé, kteří druhým národům a lidem nepřejí štěstí. To je tak vždy, když hegemon přijde o svoji moc, tak kolem sebe kope ostošest, místo toho aby se řádně poučil z minulosti a z toho co napáchal. Doufám, že mi tento příspěvek opět nevymažou, neb se cítím dnes jako na lavici obžalovaných, kde mne příslušní obhájci své pravdy grilují. Nic ve zlém, třeba jsem ale pro ně silné kafe.

Holmisek
1. 2. 2022 15:31
Odpovědět  Pavel

Ve stáří se povaha člověka vtiskne do tváře. Na Sorosovi je vidět jaký je to lidumil.

Milan
1. 2. 2022 19:59
Odpovědět  Pavel

prosim te me vyhodili naporad z Novinek ze jsem se ptal proc neni diskuse v clanku o cikanech

krpo
1. 2. 2022 11:28

S těmi nade mnou souhlas! – ale u představitele Číny je jedno velké ALE. Nevím,nevím jestli by se nám tamní život líbil – zdá se,že utahují šrouby velice pomalu a nenápadně,ale sakra jistě.

Frank
1. 2. 2022 12:01

Já se akorát divím, že se ještě nenašel nikdo, kdo by toho svraštělého odporného žida umravnil. Udělalo by to puk a byl by od něj klid.

ZMann
1. 2. 2022 12:20
Odpovědět  Frank

Tento vřed to je jenom slouha Ročíldů a páníčků co jsou nad nimi, musí plnit úkoly co mu zadají.V této době je prvořadý úkol těchto nelidí nasouvání NWO.

PENNYS
1. 2. 2022 17:03

Za chvíli”chcípnezmrd” ale už má nástupce ten bude ještě horšíJSEM VELICE PŘEJÍCÍ ČLOVĚK,ALE ČÍNA BY JE MĚLA zaPÍT!!! SNA DBY BYL CHVILIČKU KLID

Jiří
1. 2. 2022 20:17

Jak je možné, že lidé typu Sóroš nebo Olbrajtová tak dlouho žijí ⁉️

Dabda
1. 2. 2022 20:38
Odpovědět  Jiří

Lebo Satan si svojich opatruje, kým mu dobre slúžia.

PENNYS
8. 2. 2022 07:45

A už je to tady před měsícem jsem napsal ,že stou novou fyJALOVOU vládou česko přestává dnes už mi dává i OPOZICEZA PRAVDU