politika

Vystrašení spojenci hegemona

Rostislav Iščenko

Polsko a pobaltské státy, vždy předbíhající západní rusofobní lokomotivu a požadující více základen, více vojáků, více techniky NATO na svém území, náhle změnily tón a začaly prosit své „velké bratry“, aby neeskalovali napětí ve vztazích s Ruskem. Zdá se, že jim došlo, že Spojené státy nemají v úmyslu omezit své provokace „ruské invaze“ pouze na Ukrajinu.

Kyjev prostě nevydrží tak dlouho na to, aby Američané stihli zorganizovat efektivní kampaň pro totální postavení proti sobě Ruska a EU.  Německo navíc demonstruje jasnou neochotu hrát americké hry k vlastní škodě a ve Francii má Macron v dubnu volby a jeho pozice nejsou příliš silné – rána francouzskému byznysu ve prospěch Spojených států by pro něj mohla být fatální. Macron však jako vždy váhá, protože se bojí zaujmout tvrdý postoj a může tak váhat až do samotného dubna. 

Pro Američany je žádoucí problém vyřešit v únoru, maximálně v březnu.

Obecně platí, že Východoevropané Američanům naznačují, že neskáčou radostí nad vyhlídkou, že se stanou hnojem, zúrodňujícím půdu, z níž by měla být obnovena globální hegemonie Washingtonu jako ptáka Fénixe. 

Jak jsem psal již mnohokrát, spojenci jsou připraveni zříci se subjektivity a pokorně následovat vůdcovu káru, aniž by zadávali zbytečné otázky o účelu akcí, pokud jsou po cestě chutně krmeni, sladce napojeni, obdařeni materiálními hodnotami a nejsou nuceni riskovat život a zdraví. 

Takové vojenské tažení ve stylu rekreační turistiky budou Evropané vždy podporovat. Ale pokud je vůdce pošle kupředu, proti strašlivému nepříteli, předtím je odrbe a ani je nenakrmí (proč předávat deficitní produkty potenciálně mrtvým lidem?) a on sám zůstane vzadu a hoduje v jejich domovech s jejich ženami, nadšení Evropanů prudce upadá a pacifistické nálady jsou na vzestupu.

Existují však země více znevýhodněné než východní Evropané. 

Uplynulo osm let od chvíle, kdy se Ukrajina prohlásila předvojem Západu, zadržovala moskevsko-asijské hordy na hranici civilizace. Osm let v Kyjevě čekali až zatroubí fanfáry a v šelestu bitevních praporů se objeví štíhlé řady pluků NATO, které jdou bránit Ukrajinu vyčerpanou v nerovném boji s barbarskými Asiaty, kteří dychtí zničit ideály polygenderové tolerance a násilně vnutit osvíceným Evropanům ideu jednoho otce a jedné matky (každému).

A tak, v předvečer devátého výročí „důstojnosti“, kdy se na Majdanu vyhrálo nad zdravým rozumem, se ukázalo, že žádné NATO nepřijde. 

… Z Washingtonu volali Zelenskému a zeptali se jestli si dobře pamatuje čin spartského krále Leonidase a jeho tří set válečníků? Takže se musí tento výkon zopakovat, pouze ve větším měřítku, aby se Západ probudil, vzrušil, zastyděl se a konečně povstal…  Smrt tří set hrdinů, zadržujících nesčetnou armádu asijského despotismu, dnes nikoho nepřekvapí, ani si jí nikdo nevšimne. 

– A vojska na Ukrajinu? – zeptal se Zelenskij nesměle.

– Jaká vojska? Vždyť ti barbaři je všechny zabijí. Udusíme je sankcemi, – řeklo sluchátko hlasem Bidena. 

… A pro to je nutné se obětovat … kolik lidí vám tam zbylo? 20-30 milionů? Pro začátek to bude stačit a pak to doženou další idioti.  Uplynou staletí a na místě vaší smrti osvícený Západ položí kámen s nápisem: “Zastav se, poutníku…” – a vše ostatní, jako v Thermopylách. I mrtvý lev na tom kameni.

Zelenskému se udělalo velmi špatně a začal nervózně křičet do telefonu, že není třeba nikoho provokovat, Rusové se na něj rozhodně nechystají zaútočit. Myšlenka zadržet hordu na přístupu k Evropě byla mylná. Evropa sama žádá hordu, když ne celá, tak částečně. Kvůli narážkám Západu o útoku se investoři vytratili z Ukrajiny a vzali si s sebou poslední peníze. Brzy nebude z čeho vyplácet platy nejen prezidentské stráži, ale ani samotnému prezidentovi. Takže vezměte si zpět své “javeliny” a dejte nám hotovost, pak zůstaneme v našich Thermopylách, dokud nedojde jídlo, a pak se vzdáme, abychom se nechali nakrmit….

A Zelenskij má naprostou pravdu. A nejen to, Američané mu otevřeně říkají, že za ideály demokracie bude muset zemřít a pomoc Západu nepřijde. Tak kvůli panice, kterou rozdmýchali, utekli z Ukrajiny poslední cizinci – investoři, instruktoři, prostě dobrodruzi, kteří si přišli přivydělat na likvidaci Ukrajiny. A neutekli nazí, bosí, ale se všemi penězi a dalšími cennostmi, které se jim podařilo odnést.

Do konce ledna se elitní trh s nemovitostmi v Kyjevě zhroutil. Nabídka se najednou výrazně zvýšila, zatímco počet kupujících ve všech segmentech klesl o 10 % (v elitním segmentu jich nikdy moc nebylo, takže tam je situace ještě horší).

Výsledkem je, že pokud se realitním kancelářím v ekonomické třídě stále daří držet ceny, pak v elitním segmentu začala horečka. Ceny podobných objektů se někdy výrazně liší a u těch vystavených v posledních dnech je patrná tendence ke snížení cen jedenapůl až dvojnásobně oproti ceně z prosince.

Někdy však lze najít i objekty nabízené za ceny jako v Tverské ulici v Moskvě. Mám podezření, že jde o bývalé Rusy, kteří odešli do Kyjeva „za demokracií“ a prodávají své nemovitosti s úmyslem se vrátit. 

Je jasné, že na pozadí explozivního růstu cen všeho (od komunálních služeb, po potraviny), útěku investorů, stažení posledního kapitálu a kolapsu trhu s nemovitostmi, Ukrajinci (i relativně bohatí), kteří zůstali bez práce, zasadí všemi nenáviděnému (od oligarchů po gastarbeitery na polských jahodách) Zelenskému takovou ránu, ze které se nelze vzpamatovat. Zde nebude přemýšlet o slávě krále Leonida, ale o tom, jak se vyhnout osudu Ceausesca.

Ukrajinská krysa, která v roce 2014 dostala vzteklinu, sama sebe zahnala do kouta. Zatímco stále ještě zoufale hledá cestu ven, ale tím jak se jí začíná zmocňovat uvědomění bezvýchodnosti situace, chování neadekvátního hlodavce se stává stále více nepředvídatelným.  Může složit tlapy na vychrtlém břiše a pokorně vypustit dech, nebo možná v záchvatu nenávisti k těm, kteří nezešíleli, kteří přežili a vyhráli, se vrhne do posledního útoku v naději, že se jí podaří alespoň někoho na závěr kousnout.

Rostislav Iščenko
https://bit.ly/3ANdndY

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
1. 2. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosasové to dělají tak vždy, rozvrátit ekonomiku státu i když v případě Ukrajiny to není takový problémy, my jsme totéž v bleděmodrém. Další jejich činností je poštvat vzájemně lidi mezi sebou, nu a potom hodovat, pokud je z čeho. Historie je plná těchto příběhů jejich činnosti. Nevím, jak to, že to většina nevidí nebo nechce vidět. Být v hypnotickém transu je jedna věc, ale být úplně blbý, to už je napováženou. Nevím kdy lidé duševně vyzrají, ale obávám se, že to tak brzy nebude. Ti, co nám zde posledních 20 roků vládnou si pronajali právo na pravdu a moc, a z toho by mělo lidi mrazit. Zatím ale vítězí pohodlnost a hloupost.

Pavel
1. 2. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím, co se vám na mém příspěvku nelíbilo, ale budiž, každý můžeme mít svůj názor. Doufám, že nezpochybňujete to, že jsme kolonie západu bez práv s lidmi, kteří ke své zemi necítí nic více než to, jak se finančně zhojit na svém lidu.

Milan
1. 2. 2022 11:26
Odpovědět  Pavel

A neměl jste tam nějaký vulgarismus? On to maže automat, takže když jsem napsal de-bil ve spojení s Bidenem, považoval to ten automatický id-iot za neprůchodné, ač se jedná o lékařský termín. Musíte tam vrážet pomlčku a tak. Nebo jste žádný e-e nepoužil a byl jste vymáznut čistě kvůli názoru?

Kuky
1. 2. 2022 13:00
Odpovědět  Pavel

,já od doby kdy mi byly smazány příspěvky,které vulgaritu neobsahovaly už žádné nepíšu,proč mrhat energií a časem.

Albi
1. 2. 2022 15:41
Odpovědět  Kuky

Ale to je škoda. Potom ostatní mohou přicházet o informace, včetně různých i třeba protichůdných názorů. To je taky účel diskuze. Nespoléhat jen na názory a hodnocení redaktorů a autorů různých článků.

Holmisek
1. 2. 2022 15:43
Odpovědět  Kuky

Koukám, že cenzura je všude, hůř jak za komunistů, i zde. Člověk si musí v této divné době postěžovat nebo ulevit a sdílet své názory s ostatními.

Administrátor
1. 2. 2022 18:02
Odpovědět  Holmisek

Zde žádná cenzura, krom systémové na vulgarity není. Určitě nikdo nestojí o to, aby zde byl napadán vulgaritami a pokud ano, pak ideální místem je PL. Že někdo nadává na politiku je ok, ale mezi diskutujícími? Někdo říká, že to nemá takto cenu diskutovat, ale pokud se ten systém vypne, bude podobný stav z druhé strany,,…tedy A nebo B?

Michal47
1. 2. 2022 16:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Právě jsem četl na webu Красная линия, který je stránkou ÚV KSRF, že státní duma v Moskvě je jednotná v názoru na všemožnou vojenskou podporu DLR/LNR v případě agrese ukropie proti nim. Tak ať si kolektivní západ s pindostánem v čele moc dobře rozmyslí další vojenskou podporu ukropii, pokud nechce rozpoutat třetí světovou válku!!