„Dekolonizace“ – Americká vláda zahájila brífink o „morální a strategické“ nutnosti rozdělení Ruska

Přelud

Komise vlády USA pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (CSCE) pořádá briefing o „morální a strategické“ nutnosti rozdělení Ruska.

Niccolo Soldo

Brífink o „morální a strategické“ nutnosti rozdělení Ruska.

Společnou nití v poválečných dějinách 2. světové války byla ta, která ke konci Třetí říše ráda líčila Adolfa Hitlera jako stále více nespolehlivého a odtrženého od reality.

Vyprávěly nám příběhy o tom, jak se rád oddával úletům fantazie, prohlížel si architektonické modely nového Berlína, který měl být postaven poté, co Německo vyhrálo válku, navzdory tomu, že spojenci se už blížili z obou stran.

Přeludy budoucí vznešenosti, zatímco se všechno kolem něj hroutilo.

Pocit všemohoucnosti po řadě velkých úspěchů může často vést k tomu, že si o sobě budeme myslet, že jsme permanentní vítězové a porážky nám nehrozí. Do říše klamu se dostáváme, když fakta na místě odporují vnímání vítězství. Podobné vnímání v současnosti převládá ve velké části zahraniční politické komunity USA.

“Online briefing”:

Ano, čtete správně: diskuse o „nutnosti“ rozdělení Ruska z „morálních a strategických“ důvodů.

Ptáte se, co to je ta americká vládní komise pro bezpečnost a spolupráci v Evropě?

Committee on Security and Cooperation in Europe

Komise pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, známá také jako Helsinská komise USA, je nezávislá komise federální vlády USA. Komise již více než 45 let sleduje dodržování Helsinských dohod a posiluje komplexní bezpečnost prostřednictvím podpory lidských práv, demokracie a hospodářské, environmentální a vojenské spolupráce v 57 zemích regionu OBSE.

Stručně řečeno, toto je další z milionů výborů řízených a financovaných vládou USA. 

Americká vláda dnes uspořádala panel o „potřebě“ rozdělit Rusko.

Tuto skupinu vedou čtyři ženy a jeden muž, kteří všichni prošli Komplexem nevládních organizací pro změnu režimu, ať už je to Mezinárodní krizová skupina, Rádio Svoboda/Rádio Svobodná Evropa, Německý Marshallův fond, Sorosova nadace a tak dále. V seznamu je příliš mnoho skupin a organizací, pro které společně pracovali, abychom je mohli všechny uvést, takže to neuděláme. 

Místo toho jsou zde jejich jména a životopisy:

Fatima Tlisova – Fellow at National Endowment for Democracy (centrum pro změnu režimu)

Botakoz Kassymbekova – Oxus Society, členka Institutu historie a společenských věd na Liverpool John Moores University

Erica Marat – National Defense University (USA) – – Univerzita národní obrany (USA)

Hanna Hopko – Chair, Democracy in Action Conference – předsedkyně konference Democracy in Action

Casey Michel – Hudson Institute

Toto jsou naše typické „bažinové kreatury“, které těží z utrpení těch, na které se USA zaměřily kvůli změně režimu. Jejich názory se vždy shodují s politikou amerického ministerstva zahraničí, bez ohledu na to, jak svá slova formulují. Čistá náhoda, samozřejmě.

Pozoruhodný na této diskusi je posun od „šíření svobody a demokracie“ k potřebě „dekolonizovat“ Rusko.

Vývoz demokracie byl jedním z hlavních konceptů používaných k ospravedlnění americké expanzivnosti a intervencionismu po 11. září. Byl to produkt neokonzervativců, kteří drželi kormidlo zahraniční politiky USA za George W. Bushe. Neschopnost USA šířit demokracii v místech, jako je Irák, Afghánistán, Egypt atd., tyto neocony poskvrnila, což mělo za následek poškození reputace. 

Ale protože odpovědnost za neúspěch je v USA již nějakou dobu cizím pojmem, tito neokonzervativci si vzali oddechový čas, aby si olízli rány a pak rehabilitovali svou image tím, že se přidali k opozici vůči Trumpovi a označili se za „obránce demokracie“, ať už doma nebo v zahraničí.  Podařilo se jim úspěšně proplížit zpět do koridorů moci.

Těmto neokonzervativcům se opět podařilo uchopit kormidlo politiky zpět do svých rukou a v tandemu s liberálními intervencionisty vesele zatahují Západ do otevřeného konfliktu s Ruskem tím, že zvyšují svou podporu Ukrajině a snaží se vyprovokovat Rusko k přehnané reakci, například tlačením Litvy k přerušení tranzitu zboží z ruské oblasti do Kaliningradské oblasti. 

Jejich matronou je Vicki “Fuck the EU” Nulandová – https://www.youtube.com/watch?v=L2XNN0Yt6D8, žena zodpovědná za politiku Ruska, která snadno proklouzla administrativou Bílého domu, ať už demokratickou nebo republikánskou.

Na začátku této války bylo deklarovaným cílem USA co nejvíce oslabit ruské síly na dějišti konfliktu.

Po několika prvních týdnech války, kdy byli zcela pohlceni vlastní propagandou, se tón posunul ke změně režimu v Moskvě (nejžádanější cíl na ministerstvu zahraničí USA). 

Rusko přece potřebuje demokracii a Rusy je potřeba osvobodit od diktátora Putina, aby si mohli užívat její plody jako zbytek Svobodného světa, tedy zemí, které mají USA rády.

Tato diskusní skupina jde o krok dále, protože obyčejným Rusům říká, že ani změna režimu a demokracie pro ně nejsou dost dobré.  Požadují rozdělení jejich země na menší (snáze ovladatelné) státy, aby Rusové mohli být konečně svobodní.

Netřeba dodávat, že jde o propagandistický puč pro Putina a Kreml, protože jim umožňuje vykreslit konflikt na Ukrajině jako existenční boj.

Rád říkám, že genialita Spojených států amerických spočívá v jejich schopnosti absorbovat, kooptovat a následně zpeněžit jakýkoli trend, který jim přijde do cesty. 

„Dekolonizace Ruska“ je jen terminologie pro jeho rozdělení. To symbolizuje, jak se USA podařilo využít „Probuzení“ pro své vlastní zahraniční politické účely a cíle.

Ruská barbarská válka na Ukrajině – a předtím v Sýrii, Libyi, Gruzii a Čečensku – odhalila celému světu zlý imperiální charakter Ruské federace. Její agrese je také katalyzátorem dlouho očekávané konverzace o vnitřním impériu Ruska, vzhledem k dominanci Moskvy nad mnoha původními neruskými národy a brutálním opatřením, která Kreml přijal k potlačení jejich národního sebevyjádření a sebeurčení.

Prosím všimněte si vyznačených částí. 

Ano, je to k smíchu, že tito zasraní kreténi mají tu drzost ignorovat, co USA udělaly Sýrii a Libyi, a místo toho z toho vinit Rusy.

Je také k smíchu, že útočí na Rusko za potlačení povstání vedeného al-Káidou v Čečensku. 

To nás však odvádí od toho hlavního: používání americké woke terminologie ve službách amerického impéria. Že se to stane předpovídám už více než deset let a ostatní lidé si toho všimli.

Ve skutečnosti jsem o tom napsal dva články:

„Deskvamace Ameriky“ https://niccolo.substack.com/p/the-desquamation-of-america – USA se posouvají z merkantilistického impéria na ideologické impérium, které zahrnuje probuzení.

„Turbo-Amerika“ https://niccolo.substack.com/p/turbo-america – Spojené státy usilují o globální hegemonii ve světě, kde se formuje multipolarita.

Jsem si jist, že mnozí z vás zaujmou stejnou pozici jakou jsem měl já dříve; že přijetí a používání probuzené terminologie ve službách impéria je cynický trik. 

Už tomu nevěřím. Myslím, že jsou opravdoví věřící. 

Čečenci, Volžští Tataři, Komi, Jakutové, všichni „původní“ národy trpící ruskou kolonizací, všichni touží po svobodě, všichni se snaží osvobodit Američana, který se nachází v nich a křičí, aby vyšel. 

Oni jsou – my, američtí černoši, kteří stále trpí dědictvím otroctví a segregace, jsou to Siouxové v rezervaci, jsou to zastrašovaní transgender lidé, jsou to utlačovaní novináři WaPo z bohaté rodiny, kteří chodili do švýcarské internátní školy.

Moji čtenáři jsou si dobře vědomi toho, že západní zpravodajství o válce na Ukrajině bylo až donedávna tak propagandistické, že se stalo zbytečným. Skutečná situace na místě se prostě stala příliš zřejmou na to, abychom mohli nadále trvat na tom, že Ukrajinci jsou na pokraji vítězství nad Ruskem. To je důvod, proč je diskusní skupina USGov o rozdělení Ruska klamná. Pro koho přesně se to dělá, kromě toho, aby se přesvědčili a ospravedlnili svou vlastní zaneprázdněnost?

Ve svém nedávném článku „Arogance“ – https://niccolo.substack.com/p/hubris jsem vysvětloval, jak nebezpečný kurz zvolily USA, když se vydaly proti Rusku a Číně současně a tím spojily tyto dva státy v existenciální alianci.

Ve článku „Neschopnost“ https://niccolo.substack.com/p/incompetence jsme se podívali na to, jak se režim sankcí proti Rusku rozvinul proti USA a EU (a poškodil další země, jako jsou africké země), aniž by zničil ruskou ekonomiku, což je skutečný cíl těchto sankcí.

Když dnes popisujeme zahraniční politiku USA, tak k aroganci a nekompetentnosti nyní můžeme bezpečně přidat i bludy.

Pokud si myslíte, že je to dost špatné, pak američtí představitelé jsou údajně rádi, že mohou uvrhnout svět do globální recese a rostoucího hladu (hladovění), aby zajistili, že Rusko na Ukrajině nevyhraje:

Evropané a Severoameričané musí obětovat svou životní úroveň, aby USA mohly na Ukrajině triumfovat. Afričané možná budou muset také hladovět.

Je to pro dobrou věc – dekolonizaci Ruska. Jak můžeš říct „ne“?

Niccolo Soldo

Pro Pokec24 přeložila Janinna.


https://niccolo.substack.com/p/delusion
https://bit.ly/39PDEiT

4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
25. 6. 2022 22:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Amíci budou v nejbližší době doma tolik vlastních problémů, že nějaká Ukrajina je moc zajímat nebude. Zatím dělají brífingy a machrují, ale občanské nepokoje klepou na dveře a nebude daleko od občanské války. Lidé v USA jsou sice dost blbí, ale ne zase tolik, aby neprokoukli snahy své vlády, která na ně kašle.

VAL
26. 6. 2022 00:39
Odpovědět  Frank

Nejvyšší čas aby pánbů dopustil a motyka spustila. Aby se zkrátka konečně nas-ral a nechal řachnout youlstonský supervulkán. Nebo aspoň tsunami. Aspoň taková, co by svedla odšplouchnout sochu svobody. Pak by měli čásek jiný starosti. Uznávám, že by to odskákali hlavně nevinní. Pak nezbývá, než na rozhodovací centra termobarické bombobití, jinak to nevidím.

Pavel K
26. 6. 2022 08:30
Odpovědět  VAL

Ta poslední věta by byla nejrozumějím řešením. Já v Americe tedy nebyl, co bych tam taky hledal, ale určitě i tam jsou lidé, co nechtějí války a chtějí žít v míru.

VAL
26. 6. 2022 00:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Člověku se ani věřit nechce, že jsou tak neuvěřitelně mimo realitu, že to myslí vážně.

Vaclav
26. 6. 2022 06:39
Odpovědět  VAL

A nejhorší je, že jim to žere tak velké množství českých hrdinů. Nebudeme vyrábět, jezdit, topit, žrát a slavně zvitezime za zájmy velkého bratra za oceánem. Že mezitím pochcipame to jim nevadí. To je pravé hrdinství ovládaných otroků.

Pavel K
26. 6. 2022 08:47
Odpovědět  Vaclav

Václave bohužel i tací jsou mezi námi a není jich zas tak málo. Mají svoje vidění a přes to vlak nejede. Nedávno jsem se chytil s kamarádem kvůli tomu, co se právě na UKá děje. Jeho děd měl provozovnu a těm 48 a 68 nevysvětlíte. Tihle budou Rusko nenávidět až za hrob. A těchto lidí ještě žije dost, tedy potomci, kteří to mají zakódováno v hlavě. Kdyby došlo na akorát, tak se tu pobijeme mezi sebou. Jedni budou stát za USA a Natem a ti druzí co fandí RF.A je to tak vážné to rozdělené vidění, že je to i přímo v rodinách a příbuzenstvu. Stačí otevřít oči a podívat se okolo sebe, by se jeden divil.

VAL
26. 6. 2022 17:45
Odpovědět  Pavel K

Popravdě řečeno to zakódování nechápu. Tedy nechápu jejich způsob myšlení. Zřejmě je to nějaký atavizmus ještě z dob vendety, ale stejně mi to rozum nebere. „Člověk, to zní hrdě“ – bejvávalo, Maxime, bejvávalo…

Lékořice
27. 6. 2022 05:58
Odpovědět  Pavel K

Naprostý souhlas. Stejné informace mám i od svých přátel. V rodinách dochází k rozkolu v názorech na stávající události a z toho důvodu se o nich nediskutuje. Čeká se na to, že život přirozeným způsobem situaci vyřeší. Snad se generaci našich potomků jednou oči otevřou.

VAL
26. 6. 2022 17:36
Odpovědět  Vaclav

Chlapi, já si myslím, že to je hlavně tím, že buď mají mezi velkým a malým mozkem cihlu nenávisti, nebo začmodrchané synapse. Po přeslici jsem z mlynářsko-selského rodu, po meči ze svobodného selského rodu exulantů (návrat v r. 1927) a oběma těm rodům moskali zabrali. Do osmašedesátého jsem měl k sovětům a komančům nepřátelský postoj, v osmašedesátém jsem létal s peticemi po obci a pak je vozil do rozhlasu v UL – a pak normalizace a hadrák a Havel na hrad. A v tu chvíli jsem hodil šlajf, protože to smrdělo svinstvem. A ten komunisticko-disidenstký pakt o rozdělení sil ve státě upečený osvetrovaným vrchním cenzorem Čalfou a rozbředlým disidentem Všaškem mě v tom jen utvrdil.

VAL
26. 6. 2022 17:38
Odpovědět  VAL

Pročež se ze mě stal pozorovatel, protože bylo jasné, že víc než jen pozorovat ani nemohu. A nezmohu. Jak jsem zjistil po absolvování několika rvaček s novodemokraty, dříve buď soudruhy, nebo frustráty. A pak rozkrádání republiky pod vedením nekomunisty Klause a exkomunisty Dlouhého. A stamiliardové škody a causy zametané pod koberec jak "levicí" tak "pravicí", skrytě spolupracují v "nadstraně" kleptokracie. A pak Majdan a na západě nadvláda neřádu, na východě nastolování řádu. Proč o tom píšu? Protože mám jen základní vzdělání a jsem lopata - běžný občan s běžnými pozorovacími schopnostmi a ne P. Staněk. To značí, že co je v mých možnostech, je i v možnostech otroků.

Albi
26. 6. 2022 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak čtyři ženy a jeden muž – možná ze „bývalý muž“?
Kam čert nemůže, nastrčí bábu!
A ty baby jsou tak přeemancipované, že už ani nepoznají, kdy s nimi někdo manipuluje.

Markýza
26. 6. 2022 09:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Jé, to je hezounké – „dekolonizovat“ Rusko! No, jen aby se najednou někdo nerozhodl „dekolonizovat“ USA……..

Gales
26. 6. 2022 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať chcípnou komisaři.

Aleš
26. 6. 2022 14:30
Ohodnotit příspěvek :
     

USA, zeme, která dohnala Hitlera v absolutním zlu.

Pavla
26. 6. 2022 20:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozdělené státy Americké. Teď jde jen o to, kdo to vydrží déle.

753680146199.3167.png
VAL
26. 6. 2022 21:20
Odpovědět  Pavla

Ten kdo má boj o život v těžkých podmíkách, a přežití v těchto, už jako Wenetové a později Wendové, nějaké to tisíciletí v genech.

Jozef
30. 6. 2022 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

DARČER pre famíliu ROTHSCHILD a komunitu G7, od ruského CAESARA PUTINA

LACNÉ suroviny Ruska OVPLYVNIA v GLOBALIZÁCIÍ vzostup priemyselných odvetví, hospodárstva a obchodu narastajúcej komunity BRICS bez rezervnej meny US $.

Trojský-vojnový kôň führer ZELENSKYJ konči. Vojna NATO
proti RUSKU na Ukrajine HROZÍ JADROVÝM konfliktom.

SANKCIE VOČI RUSKU, katastrofálne ničia
ekonomiku a život občanov v EU.

upload02-titanic-eu-01.jpg