The New York Times: Na Ukrajině tajně operují speciální jednotky řady zemí NATO

Pomoc Ukrajině poskytuje „skrytá síť komand a špionů“ Spojených států a jejich spojenců.

Speciální jednotky určené pro sabotážní a průzkumné operace (komanda) řady zemí NATO provádějí na území Ukrajiny tajné operace.  Informoval o tom v sobotu 25. června list The New York Times (NYT) s odvoláním na zdroje.

Jednotky speciálních sil několika zemí NATO tajně pracují na Ukrajině, říkají zdroje The New York Times.

Podle údajů uvedených v novinách na Ukrajině operují speciální jednotky ze Spojeného království, Francie, Kanady a Litvy a také zaměstnanci americké CIA.

Představitelé Ústřední zpravodajské služby USA (CIA), také nadále tajně pracují na Ukrajině, většinou v Kyjevě a shromažďují zpravodajské informace pro Washington.

Uvádí se, že koordinují zpravodajské aktivity a také otázky dodávek zbraní. Kromě toho cvičí ukrajinskou armádu. Článek uvádí, že nejsou blízko frontové linie a poskytují podporu z velitelství, uvádí TASS.

Připomínáme, že vedení Spojených států a NATO opakovaně prohlásilo, že se nechystají vyslat své vojáky na území Ukrajiny, ve snaze vyhnout se přímé konfrontaci s Ruskou federací.

Již dříve, 20. června, NYT zveřejnil materiál, jehož autoři vyjádřili nespokojenost s tím, že americká intervence v rusko-ukrajinském konfliktu jde nad rámec pomoci. Oficiální čísla naznačují, že Washington byl zapojen do atentátu na ruské vojenské představitele a také pomohl zasáhnout jednu z válečných lodí, uvedl analytik novin.

Ve stejné době napsal list The Washington Post s odvoláním na americké představitele, že Washington a jeho spojenci se připravují na vleklý konflikt na Ukrajině.

Předtím 14. června oznámil náměstek amerického ministra obrany pro politické záležitosti Colin Cole  záměr USA předávat zpravodajské informace ukrajinské straně pro údery z vícenásobných odpalovacích raketových systémů (MLRS), které Západ dodává Kyjevu.

Dříve také Pentagon připustil, že Spojené státy předávají zpravodajské informace Ukrajině. V březnu náměstek amerického ministra obrany pro zpravodajské služby Ronald Maltry řekl, že byly poskytovány informace, které byly použity proti ruským ozbrojeným silám.

V květnu vyšlo najevo, že si Vyšetřovací výbor Ruska (IC RF) vyžádá od zahraniční zpravodajské služby RF (SVR) údaje o zapojení teroristů IS, které naverbovaly speciální služby USA k účasti v bojových akcích na Ukrajině.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3OKvTJU

3.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
26. 6. 2022 02:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Na některém ruswebu jsem četl (bohužel zapomněl, na kterém), že tam operují od Majdanu a za rok vycvičí deset tisíc chocholů. To už je slušná porce za těch osm let. Na druhou stranu je fakt, že ruská rozvědka o nich ví a dokonce zná jejich počet ne na stovky či na desítky, ale na jednotky. Což mi připomíná… admirál Olson. Byl zajatý a nebyl zajatý a není to jeho fotka a pak zase byl zajatý – ale ze strany USA ticho po pěšině. A ze strany Federace vlastně také.

Frank
26. 6. 2022 08:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikdo nepochybuje, že s nimi Rusové udělají krátký proces a dooperují.

Ladislav
26. 6. 2022 10:12
Odpovědět  Frank

Rychle je vybít do posledního, jak mandelinku!

Pozor
26. 6. 2022 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednému nerozumiem, prečo Rusko jednoducho nezamedzilo prísun zbraní na Ukrajinu? Zničiť zopár železničných prechodov (uzlov) a najdôležitejších cestných prechodov z EU na Ukrajinu by predsa pre Rusko nebol žiaden väčší problém, dokonca aj letiská Rusko eliminovalo len čiastočne. Tu sa zo strany Ruska hrá oveľa vyššia hra ako si myslíme, alebo je v tom úplne niečo iné.

Gales
26. 6. 2022 10:14
Odpovědět  Pozor

Rus není tak blbej ani naivní aby s tím nepočítal.Takže – čort znáet….

VAL
26. 6. 2022 15:35
Odpovědět  Pozor

Začínám si myslet, že ta nejvyšší hra. Že když kolektivní záchod pod vedením USA během spocoperace navýšil zásobování Banderstánu zbraněmi, a to jak kvantitativně, tak kvalitativně, až k ekonomickému sebezničení, a vyhlásil tak Rusku totální válku v zastoupení, triumvirát a spol. přehodnotili svůj původní záměr - denacifikace ukrajiny - a stanovili si vyšší cíl - denacifikaci Evropy. (Evropa stačí; o denacifikaci USA se už po Velkém Krachu postarají sami občané USA.) Že dospěli k názoru, že i když v Banderstánu dosáhnou svého cíle, převalí se pár roků, a budou řešit stejný problém ohrožení Federace - viz Finsko a Švédsko, militantní Pšonsko, de-bilní B3 a další.

VAL
26. 6. 2022 15:36
Odpovědět  Pozor

Odpovídalo by tomu i čím dál častější označování specoperace za pokračování Velké vlastenecké války. Nemyslím si, že je to náhodné. Ono se v Rusku ostatně "náhodně" nestane téměř nic. Vždy za tím "někdo" či "něco" je. A triumvirát nyní potřebuje, aby tím "někdo" byli občané Ruska a tím "něco" jejich přesvědčení, že pokud má být Rusko budoucnosti pro své obyvatele bezpečné, mírové a k lidem přívětivé Rusko, jiná cesta, než denacifikace Evropy, mu v této situaci reálně nezbývá. Pokud to tak skutečně je, potom by to všechno co nás zaráží (mě také) - neničení železničních přechodů, infrastruktury, atd. atd. - dávalo smysl.

VAL
26. 6. 2022 15:41
Odpovědět  Pozor

Protože jak dozrával čas k specoperaci, tak musí dozrát i k denacifikaci Evropy. Tady se huránato! nevyplácí. Jiným vysvětlením toho všeho by totiž byla neschopnost triumvirátu v souboji s pátou kolonou v silových složkách.

Ale když tak pozoruji vnitřní politiku "malých krůčků" - tady

zatrhneme tohle, tu ukončíme Jelcinovo centrum, teď šoupnem do tepláků ty co poslali odvedence do boje, teď klepnem oligarchy přes prsty atd. - nemyslím si, že je za tím neschopnost. A skoro bych se vsadil, že v tom bylo zakalkulované i to omezení plynu z důvodu opravy turbíny, kterou však není možné dopravit z Kanady zpět. A že z toho mají pr-del. Neříkám tak je. Jen předkládám k úvaze.
RusTican
26. 6. 2022 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud to ví NYT vědí to i Ruské rozvědky a učí se trendům NATO v praxi. Rusové se učí rychle. V opravdovém konfliktu s fanatiky z NATO budou již znát kde a jak tyto smečky hledat. V Sýrii Rusko předvádělo kupcům zbraně a technologie. V Okrájeně cvičí svou profiarmádu a tzv. veterán je v boji velice ceněn. Zkušenost je k nezaplacení!

Gales
26. 6. 2022 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Není divu,že rus zasahuje některé budovy v Kyjevě. Tahle svoloč v nich má ubytování,stravu i kanceláře.

Pavel K
26. 6. 2022 11:17
Odpovědět  Gales

👍 👍 👍
Přesně, nebo se tam schovávají a střílí odtud. Pak si najivně myslí, že jim to tam rusové nepustí.

vlasta
26. 6. 2022 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsme jako stát zaprodaní AM. Tam se uprdnou a vypustí pšouka a u nás signalisti vyrobí bobek ! Poté oba křičí že je to ruský smrad ! V TV nam přehrávají Hitlera aby mlaďoši viděli že hakenkrajc na zadku je světová věc která udrží mír. A USTR jim ho požehná !