VIDEO To není Somálsko, to jsou USA. Rabovačky v baště Bidenovy partaje za bílého dne

22.01.2022 17:50 | Ze sítí

Každodenní přepadávání nákladních vlaků, během nichž se je zloději za bílého dne snaží vykolejit, a krádeže za miliony dolarů začínají největší americkou železniční společnost Union Pacific tlačit k rozhodnutí, zda se raději vyhýbat americkému Los Angeles, v němž již několik let silně vzrůstá kriminalita. Zásilky od společností jako UPS, Amazon a FedEx mizí ze stovek přepravních kontejnerů denně. Pokud tamní policie zloděje chytí, hrozí jim pouze to, že budou moci v krádeži pokračovat až další den.

Záběry z druhého nejlidnatějšího města Spojených států ukazují, jak se na příjezdech do centrální části množí poházené krabice a další předměty na kolejištích. Nejde však o problém s nakládáním s odpadem – krabice a další předměty tam umísťují určité skupiny obyvatel města, aby tak přiměly vlakové soupravy ke zpomalení či aby je vykolejili. Nákladní vlaky totiž do města často jezdí s kontejnery se zbožím, které se dá tímto způsobem jednoduše ukrást.

„Oni se vlak nejprve pokusí zastavit nebo zpomalit překážkami v kolejišti. Když rozbíjejí zámky na kontejnerech, začíná honba za cenným zbožím – v tomto případě si dav rozebral mimo jiné desítky televizorů,“ popisuje záběry o vykrádání stovek kontejnerů denně zpravodajství ČT24.

Každý den se zlodějům v Los Angeles podaří vykrást tolik kontejnerů, že dokonce společnost Union Pacific, jedna z největších železničních společností v USA, už uvažuje, že se bude Los Angeles z důvodu nedostatečné bezpečnosti v ulicích zcela vyhýbat.  

Útoky na nákladní vlaky v ulicích Los Angeles:

Společnost Union Pacific minulý měsíc v dopise losangeleskému okresnímu prokurátorovi napsala, že v okrese Los Angeles zaznamenala meziroční nárůst krádeží o 160 %.

Za neúnosnou situaci může podle společnosti zvláštní směrnice okresního prokurátora George Gascóna z prosince 2020, která změnila způsob stíhání trestných činů nízké úrovně.

Zloději díky ní mohou bezproblémově krást, jelikož je nečeká žádný vážnější postih. Přestože Union Pacific posílila bezpečnost a pochytala za spolupráce s policií již 100 zlodějů, všichni zatčení byli do 24 hodin opět na svobodě a mohli se znovu vydat přepadávat vlaky.

Denně tak z vlaků nadále „mizí“ velké množství elektroniky či luxusního zboží. Přepravní firma už kvůli rabování svých vlaků jen do začátku prosince ztratila v přepočtu 110 milionů korun.

Nárůst kriminality v Los Angeles přitom trápí nejen železniční přepravce a zásilkové služby. Situace ve městě se postupně zhoršuje již několik let, a zatímco místní obyvatelé platí měsíčně tisíce dolarů za nájem, na ulici před jejich domy vyrůstají „stanová městečka“, u kterých v lepším případě často zfetovaní bezdomovci grilují dlouho do noci, v horším případě pak v mnohých sousedstvích dochází k nárůstu nepotírané kriminality včetně násilných činů.

Místní policie často musí mnohé kriminální činy přehlížet, či jediné, co je v její pravomoci, je tvorba záznamů o krádežích či o užívání drog. V roce 2014 bylo totiž v Kalifornii prostřednictvím referenda přijato překvalifikování trestných činů krádeží na přestupky. Například za krádeže v obchodech, kde hodnota odcizeného majetku nepřesahuje 950 dolarů (přes 20 tisíc korun), tak chyceným zlodějům téměř nic nehrozí a jde pouze o přestupek.

Demokratický starosta Los Angeles a bývalý předseda Bidenovy kampaně Eric Garcetti míní, že problém vyřeší přerozdělování financí a na nový fiskální rok na bezdomovectví vyčlenil před jednu miliardu dolarů. Los Angeles tak podle něj nadále zůstane „nejlepší město na světě“.
https://bit.ly/3tYk0bM

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
22. 1. 2022 22:13

A tento “american way of life” má být náš “vzor”?!? Vzpomínám si dobře na heslo “Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak”; jako kluci jsme se tomu smáli, ale dnes když vidím tenhle “vyjímečný” hnůj a doslova prostředí indických megapolisů, tak s láskou na ta léta vzpomínám a doufám, že se nebudu muset takovýchto “poměrů” dožít i v mé rodné Praze!! Tak co Fialo a spol., jste patřičně “hrdí” na tuto “životní úroveň”?! Ale při vaší “inteligenci” a vysoce vyvinutém řitním alpinismu vůči pindostánu zřejmě ano?! sic!! Jsem ateista, ale musím s věřícími solidárně prohlásit; Bože, co ti tato krásná země udělala, že jí už přes 30 let “trestáš” takovými hovady a veleidioty u koryt?!?

BB Rad
22. 1. 2022 22:54
Odpovědět  Michal47

Se Spojenými Státy na věky —ALE ANI O VTEŘINU DÉLE.
TAK TOTO PLATÍ DNES ale co zítra??

Jarda
23. 1. 2022 00:38
Odpovědět  Michal47

Příklad co dělá demokracie z lidí. My jsme za mlada chtěli být v něčem lepší.

Pavel
23. 1. 2022 12:11

Michale, 30 roků tady masírují mozečky svému lidu a jak vidno úspěch to mělo. Vyrostla nám nová generace všehoschopných individuí. Prodali nás a jako na zlatém podnose předali naši zem zápaďáckým krkounům. Znovu připomenu, co jsem psal včera. B.Traven ve své sáze o těžbě dřeva v monteriích Mexica napsal, že proletariát nemůže nikdy natrvalo zvítězit, jelikož nedokáže dorazit protivníka. Stejné je to i nyní, nemůžeme chtít nic lepšího, dokud budou stále u moci lidé bez jakýchkoliv morálních zásad. Jinak jste to napsal perfektně, není k tomu co dodat.