nezařazené

Velká Británie: 71letý kněz byl zatčen za citování z Bible, že manželství je svazek mezi mužem a ženou. VIDEO

Křesťanský pastor ve Velké Británii byl zatčen policií poté, co si někdo stěžoval na „homofobní“ komentář, že manželství je svazek mezi mužem a ženou.

Ano vskutku.

K incidentu došlo na stanici Uxbridge v západním Londýně. Video ukazuje staršího pastora, který je po konfrontaci s policií spoután a odvezen.

“Neříkal jsem žádné homofobní komentáře, jen jsem definoval manželství jako vztah mezi mužem a ženou. Řekl jsem jen to, co říká Bible – nechtěl jsem nikoho urazit,“ řekl John Sherwood, který je farářem už 35 let.

“Udělal jsem, co mi diktovala moje práce – kázat evangelium jak venku, tak v budově kostela,” dodal.

Sherwood byl zatčen podle zákona o veřejném pořádku za použití „urážlivých nebo zraňujících slov“, která způsobují „škodu“ jiné osobě – poté, co jej někdo udal.

Přestože byl farář po noci strávené ve vězení propuštěn bez obvinění, stále je vyšetřován úřadem prokurátora a může být obviněn později.

“Když mě policie oslovila, vysvětlil jsem, že používám svou náboženskou svobodu a své svědomí,” dodal.

„Byl jsem násilím stažen ze schodů a poranil si zápěstí a loket. Opravdu si myslím, že se mnou zacházelo hanebně. To se nikdy nemělo stát.“

Spojené království je proslulé svými zákony o trestných činech z nenávisti, které vyžadují, aby úřady vyšetřovaly údajné „případy nenávisti“, pokud se „oběť“ jednoduše považuje za oběť.

https://bit.ly/3t7IR94

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Spravce
2. 5. 2021 14:57

Nebud zas posranej strasak 😀 vzdycky bude a mama a tata, jen si ted muzes v jakym pohlavi tu roli budes hrat. Moznost volby je prece skvela, pamatujes, jak si jako malej chtel byt mama a sralo te, ze nemuzes, protoze jsi kluk?