Kreml k obviněním České republiky a Bulharska: odvetná opatření budou

„Neopodstatněná obvinění nezůstanou bez reakce“: Kreml oznámil reakci na kroky České republiky a Bulharska. Rusko nenechá nepodložená obvinění České republiky a Bulharska bez odpovědi; opatření budou následovat v reakci. Toto prohlášení učinil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

Rusko nebude snášet kroky České republiky a Bulharska a odpoví na nepřijatelné a provokativní kroky. 
Oznámil tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Co teď dělají Češi, jak se k nim připojují Bulhaři, jak se k nim připojují Balti a další v rámci takzvané notoricky známé solidarity, nebudeme to tolerovat. A jasně to prokazujeme,“ řekl.

Mluvčí Kremlu poznamenal, že akce Prahy a Sofie způsobují v Moskvě podráždění, lítost a nedorozumění a také přání „vidět změnu této schizofrenní pozice“.

„Existují samozřejmě odvetná opatření, Rusko reaguje a bude reagovat, bez reakce, takové absolutně nepřijatelné provokativní kroky a absolutně nepřijatelná, neopodstatněná a nepodložená obvinění Ruska, nezůstanou. V každém případě budou akce Ruska prováděny v souladu s našimi vlastní zájmy,“ zdůraznil Peskov … 

Tiskový tajemník ruského prezidenta upozornil na skutečnost, že Vladimir Putin zdůraznil, že Rusko chce být v dobrém vztahu s ostatními zeměmi, ale poselství ruského vůdce „tvrdohlavě nechtějí slyšet ani ve Washingtonu, ani v Bruselu, ani v evropských hlavních městech“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova poznamenala, že nepodložená obvinění Bulharska a České republiky proti Moskvě jsou součástí rozsáhlé kampaně.

https://bit.ly/3e5uiOY
https://bit.ly/3aQtawS

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek