nezařazené

Putin považuje pevné zdraví za hlavní přání pro všechny do roku 2022

Prezident Vladimir Putin ve svém novoročním projevu k Rusům popřál všem hodně zdraví v roce 2022. To je podle hlavy státu hlavní přání a úspěchy v různých oblastech budou následovat.

„Za pár sekund přijde Nový rok a v mnoha rodinách, včetně našich krajanů mimo Rusko, zazní tradiční slova: „Šťastný nový rok!“ řekl.

Rusové vyslovují tato jednoduchá slova se zvláštním citem, protože se předávají z generace na generaci, řekl prezident.

“Upřímně vám blahopřeji! Hlavním přáním všem je samozřejmě pevné zdraví. A jsem si jistý, že úspěchy v práci, studiu, tvůrčí činnosti a oblíbeném povolání budou následovat,” řekl prezident.

Hlava státu si přála, aby každá domácnost měla co nejvíce radostných událostí, v Rusku se co nejčastěji zakládaly nové rodiny a rodily se děti.

“Ať vyrůstají zdraví, chytří, čestní a svobodní! Nechť je láska v každém srdci a inspiruje nás všechny k dosažení našich cílů a dobývání největších výšin – kvůli jejich blízkým a kvůli našemu jedinému, velkému Vlasto! Šťastný nový rok, drazí přátelé! Šťastný nový rok 2022!” řekl ruským občanům.

Putin ve svém novoročním projevu vyjádřil podporu všem, kteří kvůli pandemii ztratili své blízké.

Poznamenal, že v následujícím roce čelili občané země obrovským výzvám, ale naučili se žít v tak drsných podmínkách, řešit složité problémy „a byli toho schopni díky naší solidaritě“.

“Společně jsme pokračovali v boji s nebezpečnou epidemií, která zachvátila všechny kontinenty a dosud neustupuje. Zákeřná nemoc si vyžádala desítky tisíc životů. Chci vyjádřit upřímnou podporu všem, kteří přišli o své blízké,” řekl prezident. .

Ruský vůdce poznamenal, že naděje na dobré změny sbližují lidi na prahu nového roku.

“Vážení ruští občané, milí přátelé! Rok 2021 se chýlí ke konci a čas nás velmi brzy přenese z minulosti do budoucnosti. Ano, tak se to děje každým dnem, minutou a vteřinou. Jasně to však slyšíme nepřetržité tempo času, kdy vítáme Nový rok. Čekáme na něj jako na mezník v životě. Všechny nás nyní spojuje naděje na dobré změny, ale chápeme, že je nelze odtrhnout, oddělit od vývoje odcházejícího rok,“ poznamenal Putin.

Pouze zlepšení blahobytu a kvality života lidí umožní učinit Rusko silnějším, řekl Putin.

„Při vítání Nového roku doufáme, že nám otevře nové příležitosti; určitě očekáváme hodně štěstí, ale zároveň chápeme, že dosažení toho, na co jsme mysleli, závisí v první řadě na nás samých, na naší prioritě, na našem každodenního života, na míře, jak se věci silně a proaktivně ujmout a dosáhnout konkrétních, viditelných výsledků,“ uvedla hlava státu.

Implementace celonárodních plánů se bude vyvíjet přesně z takových výsledků, řekl Putin. “Jejich hlavním cílem je zlepšit blahobyt a kvalitu života lidí. Řešení přesně těchto úkolů Rusko posílí,” řekl ruský vůdce.

Další rozvoj a rozkvět vlasti lze podpořit pouze společným úsilím, zdůraznil Putin. “Nálada na tvoření, touha po definitivní realizaci osobních plánů a přínosu pro společnost a vlast jsou v tak náročných časech, jako je nyní, obzvláště důležité,” dodal.Putin hodnotí rok 2021 v nejdelším novoročním projevu

Prezident ocenil solidaritu ruského lidu tváří v tvář pandemii a zaměřil se na tradiční rodinné hodnoty

Rusové se v roce 2021 setkali s „kolosálními výzvami“, ale dokázali se s nimi vypořádat tím, že zůstali jednotní, řekl prezident Vladimir Putin ve svém tradičním novoročním projevu k národu. Zde jsou klíčové body z jeho projevu.

Silvestr je hlavní rodinnou událostí v Rusku během zimního prázdninového období a mnoho Rusů se naladilo v 11 časových pásmech země, aby sledovali prezidentův televizní projev těsně předtím, než hodiny moskevské Spasské věže symbolicky odbily půlnoc. Letošní projev, který trval šest minut a 22 sekund, byl dosud nejdelším novoročním projevem Putina. To zahrnovalo jeho vyjádření k pandemii Covid-19, která si podle oficiálních údajů v zemi vyžádala více než 300 000 obětí.

Putin je opatrný ohledně „příjemné změny“ v roce 2022
V roce 2022 je „naděje na příjemnou změnu“ , ale nelze ji oddělit od událostí minulého roku, řekl ruský prezident, když se v pátek několik minut před půlnocí objevil na obrazovkách po celé zemi. Pandemie Covid-19 „stále odeznívá “, řekl Putin, aniž by nabídl jakékoli předpovědi, kdy globální koronavirová krize skončí. Tato nemoc si vyžádala „desítky tisíc životů“, zdůraznil Putin, když nabídl slova podpory všem, kteří kvůli této nemoci ztratili své blízké.

Rusové se dostali na vrchol, protože zůstali jednotní, říká Putin
Navzdory „četným problémům“, které „zůstávají nevyřešené“, zůstal prezident pozitivní k tomu, jak se Rusko vypořádalo s pandemií, a prohlásil, že letošní výsledky jsou „chvályhodné“. Rusku se podařilo „rychle obnovit ekonomiku“ a „nyní začíná řešit úkoly strategického rozvoje,“ poznamenal Putin. Argumentoval, že to bylo možné z velké části díky společnému úsilí ruských občanů, a dodal, že „nejdůležitější je, že jsme společně bojovali s výzvami tohoto roku“. Setkali jsme se s obrovskými výzvami, ale naučili jsme se žít v těchto drsných podmínkách, řešit složité problémy. Podařilo se nám to díky naší solidaritě.

Putin pojmenoval „základní hodnoty“ Ruska
Podpora „starších lidí a rodin s dětmi, kteří jsou budoucností Ruska“ patřila mezi hlavní priority ruské vlády v roce pandemie, řekl Putin. Poté zdvojnásobil to, co považuje za nejcennější hodnoty a životní cíle ruských rodin: mít děti, starat se o rodiče, „být zamilovaný“ a mít blízko k blízkým . „To vše jsou základní hodnoty; jsou to největší věci, které každý z nás v životě má,“ řekl Putin.

Přál bych si, aby v každé rodině bylo více šťastných událostí, aby se vytvořilo více rodin, aby se narodilo více dětí a aby z nich vyrostli zdraví, chytří, čestní a svobodní

Podle Putina je cílem ruské vlády pro rok 2022 pracovat, „aby se národu žilo lépe. Díky tomu bude Rusko ještě silnější.”

Putin říká, že Rusko chránilo jeho zájmy a bezpečnost

Ruský prezident promluvil k národu několik hodin poté, co mluvil po telefonu se svým americkým protějškem Joem Bidenem, a přestože se oba vůdci vzájemně pochválili pozdravy z dovolené, došlo také k tvrdým rozhovorům. Putin ve čtvrtek večer Bidena varoval, že eskalace americké sankční politiky vůči Rusku povede k „úplnému rozpadu vztahů“, což způsobí další problémy kolektivnímu Západu. Moskva však doufá, že zabrání krizi tím, že zajistí určité bezpečnostní záruky ze strany bloku NATO pod vedením USA, což bude hlavní bod programu rusko-amerických rozhovorů v Ženevě 10. ledna zaměřených na situaci na Ukrajině. Putin blahopřál všem Rusům k zahájení nového roku a popřál vše nejlepší a neopomněl zmínit zahraničněpolitické přetahované.

Důsledně jsme prosazovali naše zájmy a bezpečnost naší země a našich lidí.

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
1. 1. 2022 11:02

V.V.Putin je GOSUDAR všech Rusů, a ti mohou být hrdi na svého vůdce! Kéž by bylo více takových!