Průlom – „MIR-19“ patentován. V Rusku byl patentován lék na prevenci COVID ve formě spreje

Federální biomedicínská agentura Ruska (FMBA) získala patent na lék pro léčbu a prevenci koronaviru „MIR-19“, patent byl vydán Státnímu výzkumnému středisku „Imunologický institut“.

„“MIR-19″ je jedinečný a unikátní lék založený na použití mikroRNA. Je bezpečný pro člověka, neovlivňuje lidský genom ani imunitu, ale zároveň vysoce účinně „vypne“ kopírování (replikaci) viru a předchází nejtěžším formám infekce koronaviru, včetně prevence pneumonitidy, akutních respiračních syndromů, syndromů akutní dechové tísně na pozadí koronavirové infekce“, – uvedla vedoucí FMBA Ruska Veronika Skvorcova. Oznámeno na webu FMBA. 

Je specifikováno, že léčivo je určeno k inhalaci nebo intranazální aplikaci.

„MIR“ znamená „malá interferující RNA“, lék má antivirový účinek proti SARS-CoV-2.

Skvorcová uvedla, že během výzkumu nebyly odhaleny žádné vedlejší účinky „MIR-19“. Lék zabraňuje nejtěžším formám vývoje koronaviru, vysvětlila vedoucí FMBA.

V současné době byla dokončena první fáze klinických studií „MIR-19“, která prokázala jeho bezpečnost a dobrou snášenlivost. Druhá fáze výzkumu začne brzy a zúčastní se jí pacienti s koronavirem.

Dříve bylo oznámeno, že společnost Rostec oznámila registraci léku Covid-Globulin pro léčbu koronavirové infekce. Léčivý přípravek je založen na krevní plazmě. Tento léčivý přípravek lze použít k léčbě lidí ve věku
18 až 60 let. Během testování odborníci potvrdili bezpečnost léku a jeho schopnost „naučit“ imunitní systém nezávisle a rychle vytvářet protilátky.

Dříve, profesorka na Oxfordské univerzitě, odbornice na vakcíny Sarah Gilbertová uvedla předpoklad, že vakcíny proti koronaviru mohou být v budoucnosti vyráběny ve formě nosního spreje nebo pilulek.

https://bit.ly/328beJc

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ZRX1200
12. 4. 2021 13:35

No vida. Pokud bude tento lék akceptován většinou států, udělá znástroje globální politiky neškodnou chřipečku. Přibijeme netopýra na zeď. Myslím, že budeme svědky urputného, a jako vždy nečistého, boje za udržení vakcinace.

Editor
12. 4. 2021 21:51

Řešení problému je nikoliv opakovaná vakcinace, kterou nijak nezatracuji a nejsem proti ní, ale účinný lék. Vzhledem k velmi rozdílným průběhům je patrně velmi rozdílná imunita získaná vakcinací, ale účinný lék je řešením. Pokud se Rusům zadařil, zase jednou někoho dost naserou 😛

Naposledy upraveno$ s uživatelem$