Po zuby ozbrojený “belgický Rambo” povstal

“Belgický Rambo” povstal a po zuby ozbrojený se rozhodl postavit proti covid tyranii (Alexandr Cyganov)

Komentář Alexandra Cyganova (Tsargrad.tv)

Bojem ostřílený belgický instruktor speciálních sil opustil (po zuby ozbrojený) jednotku s odkazem, že “zakročí proti členům belgické vlády a hlavnímu virologovi země”.

V Belgii se objevil Rambo. A možná poteče i “první krev”.

Profesionální instruktor armádních speciálních sil 46-letý Jurgen Conings utekl z kasáren. A navíc “po zuby ozbrojený”. Odešel s příslibem, že zakročí proti členům belgické vlády a hlavnímu virologovi země. Podle něj totiž svými zákazy a příkazy vzali “lidem všechno”. 

Jelikož nejde o nějakého blázna, lze bez rozpaků říci, že v Belgii začalo skutečné “ozbrojené povstání proti politice EU”. Zatím individuálně. Zatím.

Belgického bojovníka lze nazvat i “Ardenským kancem”. Do lesa se totiž utíkal ukrýt s granátometem, samopalem FN P90 a se vší potřebnou municí. Už týden vodí za nos nejlepší policejní síly belgického království. Dokonce i posily z Německa, Holandska, Francie a Lucemburska.

Celé to dává smysl, protože jde o veterána z Afghánistánu, Iráku, Jugoslávie a Libanonu. 

Není jisté, zda se do Ardenských lesů vydal opravdu vést partyzánskou válku. Tak či onak, pročesání druhého největšího lesního porostu v Belgii, tedy národního parku Hoge-Kempen v provincii Limburg, bylo zatím neúspěšné.

Sám proti EU

“Belgický Rambo”, jak ho následně nazvala britská média, se zjevně do lesů nevydal na lov. 

Před odjezdem napsal několik dopisů na rozloučenou. Pohrozil v nich odvetnými opatřeními proti belgické vládě. A také hlavnímu virologovi země Marcu Van Ranstovi. 

Podle “povstalce” vzali lidem všechno:

“Už nemohu žít ve společnosti, kde nám politici a virologové vzali všechno,” vysvětlil.

Měl na mysli druhé “uzamknutí Belgie”. Obchody, kavárny, sportovní zařízení a téměř všechna veřejná místa byly zavřené od 2. listopadu 2020 do 8. května 2021. Doslova šest měsíců “vězení”!

A proto je slovo “rebel” v tomto příběhu naprosto správné. 

Před námi není nic jiného než ozbrojené povstání proti skutečnému porušování občanských práv a svobod obyvatelstva.  Evropské úřady dotáhly útlak neustávajícími antivirovými blokádami do extrému. 
Povstání má sice individuální charakter. Představuje však světlo v temnotě všeobecné nespokojenosti.
Ta se nahromadila nejen v Belgii, ale i v celé Evropě.

Smutný obraz “moderní Evropy”

Zda tato jiskra opravdu zapálí evropský požár nekázně, to se teprve ukáže. Možná tohoto osamělého partyzána dostanou dříve, než se oheň stihne rozhořet. 

V každém případě je jeho příběh velmi smutným znakem skutečného stavu “moderní Evropy”. 

Voják, který se měl dobře. Slušně vydělával a měl skvělou kariéru. Najednou nejenže utíká ozbrojený do lesa, ale navíc vyhlásí válku vlastní vládě.

Pro Evropu samozřejmě smutná vizitka, která může v Rusku vyvolat i uštěpačný úšklebek. 

Nebo jen kroucení hlavou: “A tito lidé nás chtějí poučovat?”

Nedokáží najít jednoho vojáka a chtějí vystrašit celé Rusko

A zároveň se na obličej samovolně vkrade i druhý úšklebek. 

A tito “vtipní” bojovníci, kteří týden nemohou najít jednoho ozbrojeného osamělého vojáka v evropském lese, chtějí vystrašit Rusy svými vojenskými cvičeními?

Lidový mstitel

Takže tento “mstitel” už více než týden drží v pozoru celou Belgii. 

Alespoň tak situaci popisují britská média.

A vypadá to tak, že se belgická vláda opravdu lekla. Hlavní virolog zhubl dvě kila. Nyní chodí už pouze s ochrankou. Většinu času se také spolu s rodinou ukrývá. 

“Mstitele” prý dokonce viděli nedaleko jeho domu.

Není to přitom tak dávno, kdy se ještě van Ranst jako autor tvrdých belgických opatření vychloubal, že “postoj proti covid opatřením a očkovacím látkám se příliš často shoduje s agresí, násilím a hrubým rasismem. Jedna věc je jasná – takové hrozby na mě nedělají nejmenší dojem”.

Jenže. Voják, který se stal partyzánem, mu zanechal jako odkaz dost zlověstné příznaky odhodlání. 
Navštívil hrob rodičů, na který položil všechna čestně zasloužená vyznamenání.

To znamená, že muž, který se na svém profilu označil za “vojáka belgického letectva, který miluje fitnes, kulturistiku a box”, všem ukázal, že se rozešel s minulostí. Dal sbohem státu i dosavadnímu životu.

Na život a na smrt

Zároveň dal přísahu, že bude “bojovat na život a na smrt”.

Existují také náznaky, že není sám. Možné je, že v Belgii už působí více než jedna partyzánská skupina. Je šokující, že belgické speciální služby sledovaly Coningsa tři měsíce. Přesto jim utekl i se zbraněmi. V jeho opuštěném autě navíc našli čtyři raketomety. Kromě toho vyšetřovatelé prohledali pro podezření z extremismu až 11 bytů jeho kolegů. Vypadá to tak, že se “Ardenský kanec” těší značné podpoře svých druhů. 

Je třeba připomenout, že jde o elitu belgické armády.

Není zároveň těžké uhodnout, jaké nálady panují v belgické armádě. 

Možná těch 400 belgických vojáků s pomocí zahraničních speciálních jednotek svého kolegu na ploše 10 krát 12 km vlastně ani najít nechtěli.

Přitom ho tam hledali jen proto, že blízko nechal své auto. Nebo si mysleli, že je čtyřmi válkami ostřílený specialista až tak hloupý?

Přítelkyně “partyzána” Gwendal vyzývá svého “medvídka”, aby se vrátil domů. Zatím se zkušený instruktor vojenských odstřelovačů může klidně pohybovat v některém městě. Média uvedla, že se několikrát snažil dopátrat adresy doktora van Ransta. Teď to má těžší, protože hlavní virolog má ozbrojenou ochranu. Co je však důležitější, politicky už Conings dosáhl spravedlivé pomsty. 

Pozornost celé země se soustřeďuje na jeho jednání zaměřené na “obranu” obyvatel. 

Van Ranst je už prakticky politická mrtvola. 

A “Ardenský kanec” se naopak může dočkat i všeobecné vděčnosti.

Politická mafie bere pouze “své”

Je nepravděpodobné, že by se dostal až do vlády. Mafie, která vládne státům v Evropě a Americe, pouští do svých řad pouze “vlastní”. No pokud se této mafii nepodaří “belgického Ramba” odstranit, mohl by si sám najít místo mezi takzvanými “nesystémovými” politiky.

Jenže mafie už nad ním vynesla rozsudek. 

Média už chrlí obraz Coningsa jako krajního pravičáka, který se nevyhýbá násilí. Poukazují na fakt, že na svém profilu na Twitteru odhalil svalnaté tetované tělo. Prý existují náznaky jeho násilnosti. A celkově se údajně ukázalo, že představuje akutní hrozbu.

Takže svalnaté tělo a nálepka krajní pravice dnes v moderní Evropě stačí, aby vás média “veřejně popravila”.

Je tedy nepravděpodobné, že by tohoto “samotného vojáka v poli” čekala světlá budoucnost. Přestože se zřídka objeví i hlasy, že pravicové názory přece ještě nejsou trestným činem a že by se teoreticky dokonce mohl vrátit i k vojenské službě. Dříve či později ho jistě najdou. Nebo se vzdá sám. 

“Sám proti Belgii” přece nemůže mít šanci.

Zoufalství může zrodit další partyzány

Přesto je možné již nyní vyvodit závěr, který nebude záviset na výsledku. 

Objektivně jde o ozbrojené povstání proti politice vlády. Zatím povstal jen jeden člověk. Proto je odsouzen k nezdaru. V důsledku krajního porušování občanských práv v Evropě se však její obyvatelstvo dostalo do stadia zoufalství. 

A v takové situaci se z poslušných občanů velmi snadno stávají partyzáni.

https://bit.ly/3gk6CGH

sdíletj na