Mladić bude sedět po zbytek svých dnů. Agent CIA o práci na rozbití Jugoslávie

Soud v Haagu potvrdil doživotní trest pro vůdce bosenských Srbů Ratka Mladiće.

Pokusy napadnout verdikt byly neúspěšné. Srbští vůdci 90. let nadále platí za svou porážku a kapitulaci, která následovala po roce 1999. Na verdiktu není nic překvapivého – naopak, bylo by divné, kdyby Haag najednou začal rozsudek Mladiće revidovat.

Pokud jde o Srebrenici, je těžké si nevzpomenout na rozhovor s agentem CIA Robertem Baerem:

Můžete jmenovat politiky z bývalé Jugoslávie, kteří byli placeni CIA?

Ano, ale je to delikátní. Stipe Mesić, Franjo Tudjman, Aliya Izetbegović, mnoha poradcům a členům vlády v Jugoslávii platili, i srbským generálům, novinářům, atd.

Chvíli platili i Radovana Karadžiće, ale ten přestal brát peníze, když si uvědomil, že může být obětován a obviněn ze zločinů spáchaných v Bosně – které byly organizovány americkou administrativou.

Zmínil jste kontrolu a financování médií, takže to byla pravda?

Je již známo, že někteří agenti CIA byli zodpovědní za sepisování oficiálních prohlášení, která vysílací televizní stanice přečetly ve zprávách. Hlasatelé samozřejmě nic nevěděli, dostali to od svého šéfa, který byl náš člověk. Každý měl svůj úkol a prostřednictvím televize jsme podněcovali nenávist, nacionalismus a poukazovali na rozdíly mezi lidmi.

Tazatel se ptá Baera, co může říct o Srebrenici, která byla symbolem srbského zla. Baer odpovídá:

Srebrenica je přehnaný příběh a bohužel mnohými lidmi manipulují. Počet obětí mezi Srby nebyl nižší než počet obětí jiných národností, ale Srebrenica je politický marketing. 

Můj šéf, který byl bývalým senátorem USA, opakovaně zdůrazňoval, že v Bosně dojde k nějaké aféře. Měsíc před údajnou genocidou ve Srebrenici mi řekl, že město se stane významnou, hlavní novinkou v celém světě, a nařídil nám zavolat do médií. Když jsem se zeptal proč, řekl, že uvidíte. 

Nové bosenské armádě bylo nařízeno zaútočit na domy a civilisty. To byli samozřejmě občané Srebrenice. Ve stejnou chvíli zaútočili Srbové z druhé strany. Pravděpodobně někdo zaplatil, aby je podněcoval”!

Kdo je tedy zodpovědný za genocidu ve Srebrenici?

“Srebrenica předkládá účet Bosňanům, Srbům, Američanům. Ve skutečnosti však byli ze všeho obviněni Srbové.  Bohužel mnoho obětí, pohřbených jako muslimové, byli Srbové a představitelé jiných národností. Před několika lety můj přítel, bývalý agent CIA, který nyní pracuje v MMF, prohlásil, že Srebrenica je výsledkem dohody mezi americkou vládou a politiky v Bosně”. 

Podle Baera bylo město Srebrenica obětováno, aby dalo Americe záminku zaútočit na Srby za jejich údajné zločiny. Byla to “červená čára” Billa Clintona.

Robert Baer o práci na rozbití Jugoslávie zde:
https://colonelcassad.livejournal.com/4822123.

html https://bit.ly/3vdQBYt

sdíletj na