nezařazené

Nemocnice nebo popraviště? Učili se od nejlepších.

Obdivuji Caitlin Johnstoneovou, že dokáže věnovat každý den odhalování zločinů v Palestině. Pro mě je to únosné jen občas. Dnes ve svém článku na Substacku píše Caitlin o obnovených útocích na nemocnici Al Shifa:

“Světová zdravotnická organizace vydala prohlášení, že od 7. října zaznamenala 410 izraelských útoků na zdravotnické služby v Gaze, což mělo za následek 685 úmrtí, 902 zranění a poškození 99 zdravotnických zařízení.

V době psaní tohoto článku stále probíhá útok IDF na nemocnici Al-Shifa, který podle Izraele vedl k mnoha palestinským úmrtím a zatčení stovek vězňů. Toto je počtvrté, co Izrael zaútočil na tuto konkrétní nemocnici, která je shodou okolností největší nemocnicí v Gaze.

Ti, kteří přežili útok, řekli Euro-Med Human Rights Monitor, že byli opakovaně svědky toho, jak skupiny vězňů vcházely do nemocniční márnice spolu s jednotkami IDF, pak slyšeli zvuk střelby a pak viděli, jak se jednotky IDF vracejí bez vězňů. Což je pravděpodobně přesně to, jak by to vypadalo a znělo, kdyby IDF prováděla hromadné hromadné popravy v nemocnici Al-Shifa.

V článku pro The Washington Post nazvaném ‚Jak se Biden zapletl do konfliktu v Gaze, který má konec v nedohlednu‘ (západní tisk má rozsáhlou historii neustálého označování amerických vojenských agresí jako propletenců, ve kterých globální supervelmoc nevinně klopýtá a neustále omílá, jak se tam dostali vlastně náhodou), Yasmeen Abutaleb a John Hudson uvádějí, že podle jejich zdrojů Bidenův Bílý dům zkreslil zpravodajské informace, jejichž tvrzení byla použita k ospravedlnění první listopadové razie Al-Shifa.

Senátor Chris Van Hollen, demokrat, řekl listu The Washington Post, že existuje výrazný rozpor mezi tím, co úředníci Bílého domu veřejně říkali o Al-Shifa, a tím, co ve skutečnosti říkaly zpravodajské služby ve zprávách které viděl:

‚Van Hollen, který obdržel tajnou zprávu o amerických zpravodajských službách o al-Shifa, řekl, že existují ‚důležité a rafinované rozdíly‘ mezi tím, co Bidenovi úředníci říkají veřejně, a tím, co zpravodajské služby skutečně ukázaly. ‚Zjistil jsem, že mezi veřejnými prohlášeními administrativy a utajovanými zjištěními existuje určitý rozpor,‘ řekl senátor.

V prosinci, když už bylo po všem, The Washington Post zveřejnil zprávu, která zjistila, že ‚důkazy předložené izraelskou vládou nedokazují, že Hamás používal nemocnici jako velitelské a řídící centrum‘. Bylo zřejmé, že Izrael v té době v listopadu lhal o Al-Shifě, v nemocnici byl „objeven“ neexistující kalendář Hamasu a falešné video, které mělo zachycovat zdravotní sestru z Al-Shifa, jak říká, že nemocnice byla zahlcena bojovníky Hamásu, Tyto lži byly odhaleny stejně rychle, jak byly „vyrobeny“.

Důkazy pro ospravedlnění dnešního útoku se nezdají být o nic robustnější, protože IDF zveřejnila vysoce pochybné záběry toho, co tvrdí, že jsou „teroristické fondy Hamásu nalezené v nemocnici Shifa“, doplněné poznámkami doprovázejícími finanční dary, ve kterých dárci Hamásu jmenovitě děkují za jejich „dobrou práci“.

Jo, dobře, lidé nějakým způsobem posílali militantní skupině dopisy „Drahý Hamási“ s přiloženými balíky peněz a Hamás uchovával hotovost i dopisy v nemocnici Al-Shifa, a byli tak laskaví, že je nechali odhalit při nájezdu IDF. Zní to legitimně. Rozhodně to není něco, na čem byl Izrael již mnohokrát nebyl přistižen při lži.

V článku nazvaném „Američtí a britští lékaři ve Washingtonu varují před „otřesnými zvěrstvy“ IDF v Gaze, Chris McGreal z The Guardian píše následující:

Profesor Nick Maynard, bývalý ředitel onkologických služeb na Oxfordské univerzitě, který začátkem roku pracoval v nemocnici al-Aksá v centru Gazy, obvinil Izraelské obranné síly (IDF) z „otřesných zvěrstev“.

‚IDF se systematicky zaměřují na zdravotnická zařízení, zdravotnický personál a skutečně rozkládají celý zdravotnický systém,‘ řekl.

‚Nejde jen o zacílení na budovy, ale o systematické ničení infrastruktury nemocnic. Zničení kyslíkových nádrží v nemocnici al-Shifa, záměrné zničení CT skenerů a mnohem obtížnější přestavba této infrastruktury. Pokud to bylo jen zacílení na militanty Hamásu, proč záměrně ničí infrastrukturu těchto institucí?‘

Podle OSN není žádná z 36 nemocnic v Gaze plně funkční. Tucet částečně funguje a ostatní jsou zničené. V pondělí izraelská armáda znovu zaútočila na nemocnici al-Shifa ve městě Gaza. Lékařský personál uvedl, že IDF a zatkla a zabila Palestince v nemocnici.

Neustálá fixace Izraele na útoky na zdravotnická zařízení nedává smysl z vojenského strategického hlediska, ale dává smysl z hlediska genocidy. Nemocnice jsou místa, kam jsou lidé přiváženi, aby si zachránili život poté, co byli těžce zraněni nebo onemocněli infekčními nemocemi nebo v důsledku podvýživy a jsou tam, kde by se civilisté normálně uchýlili, když nikde jinde není bezpečno.

Již v prosinci jsme viděli zprávy, že zdravotnický systém v Gaze byl účinně zničen nepřetržitými útoky na zdravotnická zařízení a obléhací válkou, která odřízla enklávu od tolik potřebného zdravotnického materiálu. Nyní jsme svědky toho, jak Izrael opakovaně útočí na stejná zařízení a zajišťuje, že zůstanou nefunkční i přes veškerou nejodolnější snahu obyvatel Gazy zůstat naživu.

Přesně takhle to vypadá. Spin doktoři Izraele a Západu se pokusí otočit a překroutit informace, které vidíte přímo vlastníma očima, aby se pokusili přesvědčit vás, že vidíte něco jiného, než co vidíte, ale pravdu to nedokáže zastřít. Tohle je genocida. Pokud by tomu tak nebylo, Izrael by metodicky neničil nemocnice, a přitom bombardoval a nechával vyhladovět obyvatelstvo, které po generace utlačoval.”

https://www.caitlinjohnst.one/p/find-someone-who-loves-you-like-israel?publication_id=82124&post_id=142814743&isFreemail=true&r=1rd7rc&triedRedirect=true&utm_source=substack&utm_medium=email

sdílet na

68 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
21. 3. 2024 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

A co sankce na Izrael a zákaz sportovců Izraele na mezinárodních soutěžích? Nic ochránci lidských práv a demokraté?

KerilB
21. 3. 2024 21:11
Odpovědět  Petr

Jsi antisemenita nebo co ? Ty nevis ze jsou to vesmes sami filantropove lidumilove mecenáši dobromilove a ančtajni ? Vis jaky by to bylo nestesti pro cely svet ? 😂

katango
22. 3. 2024 11:44
Odpovědět  KerilB

A hlavně holocaust, nejlepší obchod v dějinách.

Standa
22. 3. 2024 13:24
Odpovědět  katango

Mám takový pocit-parafráze, že ,, nejlepší obchod v dějinách” je třeba opakovat! Pravidelně!
!Zítra všichni na Václaváku, králíkáři! Budou tam hlavně Pražáci( cca 100 000 ) a Vy u tel ČT1 budete čučet na Ulici , že?A krmit slepice a hýkat blahem!

Pavel
23. 3. 2024 13:43
Odpovědět  Standa

Však jej opakují neustále, války na středním východě, Ukrajina a teď útok na hudební halu Crocus u Moskvy! Čumí z toho uši západních služeb jak sláma z bot! Teď budou všichni ronit krokodýlí slzy a vyřvávat,že to je pomsty Isil. Prd,to je jejich dílo ve spolupráci s “Ukronacisty”! A debílek Laštůvka z Echo 24 má ještě tu drzost psát, že je to dílo Putina. Asi jako Beslan, či dům odborů v Oděse 2.5.2014! Kdy už se lidé probudí a pošlou tyto “kryply” včetně těch našich přicmrndávačů tam kam patří, na onen svět!!!

stefan
22. 3. 2024 21:52
Odpovědět  katango

Predbehol si ma. Miliony reparacie a chranena zver.

Gales
21. 3. 2024 19:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle toho jak to vypadá v Evropě,tak tenhle dobytek vládne světu.Nejsou voni nějak duchovně propojeni s Prahou?

Standa
22. 3. 2024 13:28
Odpovědět  Gales

Běž do hýzlu , kretone!Ty jsi ,, duchovně” propojen s blbostí!
Jak bych to tak napsal? Zítra ve 14.00 je stotisícová demonstrace na Václaváku! Pražáků! Proti této vládě! Od 14.00 h.Vy, králíkáři, nakrmíte slepice a sednete si k Ordinaci v růžovce.Budete vzývat nejsvětěžší trojici ( Fialu, Adamovou,, Vystrčila ) a ducha Svatého -nacistického , válečného zločince na Hradě a budete hýkat blahem, že se máte nejlépe od Bílé Hory.¨KDO MŮŽE PŘIJDE! Neúčast se neomlouvá!POZOR§ tajní budou všude! ,, Demokracii” si bourat nedáme!

karči
22. 3. 2024 14:43
Odpovědět  Standa

tak co?????!!!!!

Standa
23. 3. 2024 08:18
Odpovědět  karči

Když nevíš , nakrm se a běž do peří!

Gales
22. 3. 2024 16:11
Odpovědět  Standa

V Praze drtivě vyhrála volby pětikolka.No tak co s takovými kréteny.

Standa
23. 3. 2024 08:19
Odpovědět  Gales

Ty jsi kretén! MY v Praze dnes budeme protestovat ve statisícovém množstvím…DEMISI! A , co ty kreténe? Půjdeš nakrmit králíky a pak do kostela , dát něco do mističky a do putiky! Promin mi ten expresivní výraz , ale jsi vůl!
V médiích je to pečlivě utajováno, ale o tobě se to ví a demonstraci se pečlivě mlčí!

Gales
22. 3. 2024 19:20
Odpovědět  Standa

Pořádá to Rajchl a ten bonzuje a nechce na demonstraci Zetkaře.Tak čo s takým dostojníkom.Preložiť do Hornej Planej.

Slovan
23. 3. 2024 07:24
Odpovědět  Gales

😊 😊 👍

Standa
23. 3. 2024 08:28
Odpovědět  Slovan

Tak ,můžeš přijít a vyjádřit svůj názor. Máme srazy už hodiny před tím , abychom byli u ,, stejdže””My Pražáci. Rajchla , ty burane, nech na pokoji a nevyskakuj s návsi.Rajchl něco dělá a CO ty? NIC . Odkud víš , že bonzuje? Asi s TV1 , že? Nebo , že by jsi spolupracoval s BIS? Kriminálkou? S PS VB a dosud tě to nepřešlo? Jak vidím dříve… jsi udával za prachy a nyní ze zvyku. MY PRAŽÁCI jdem dnes protestovat proti této vládě ( nelegální, jak už jsem dal příslušné rozbory).Všichni ,, bonzujete “farářům při nedělní bohoslužbě a zpovědi a ještě se tím chlubíte!

Slovan
23. 3. 2024 09:09
Odpovědět  Standa

….koukám že to ještě nevyprchalo, já ve tvých letech jsem se oklepal jako čerstvě vylezlej psík s rybníku a nazal jsem na stavbu makat. Zatím co pražáci vychrupovali do oběda a pak chodili s mokrým hadrem na palici. 🤣🤣🤣🙄🤦‍♂️👍👍

Pavel z Moravy
23. 3. 2024 09:35
Odpovědět  Slovan

S tímhle chlapcem Standou se bavit je ztráta času.

Slovan
23. 3. 2024 09:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Klídek kamaráde, si zarejpal jak ty užitečné lesní dobrůtky, to já jsem více naštván, že potvrdil staré pravidlo, že když swyně rejou bude pršet a vono jo. Chčije tu a vyhnalo mě to ze zahrady. Tak jsem si udělal kávičku a jsem tuna. Hezký den bez pršení. 🙋‍♂️

Standa
23. 3. 2024 12:06
Odpovědět  Slovan

Nevím , co to u Vás dělá! Ale my jdeme do ulic. MY Pražáci! Vy budete sedět v zaprděných světnicích! Ani na náves nevylezete! Všichni jste volili STAN( cca 5 % starostů tam je a to je ještě může být překlep) TOP zde nikdo nevolil, ubožáci z KDU , co jste volili u kostela už ani neprozelou,ODS …Vaše chyba! Volte svůj zadek .aby se vůbec protáhl sednicí!
ZTRÁTA ČASU? Máte pravdu. S vámi slepičáři!Všechno začíná v Praze! Kde jste byli při protestech zemědělců? V putice, že? Mimochodem , Slovane mám usedlost , kde makám( pokud možno sám). Postavil jsme chatu v Mníšku. Běžte si na ,, kávičku” a nechte to na nás! ,, Defenestrace”! Nakrmte slepice a klídek! VYRÁŽÍME , BURANI!

Standa
23. 3. 2024 16:12
Odpovědět  Standa

Byli jsme tam. Na Novinkách je,, několik tisíc lidí”… chicht … bylo nás tam okolo stotisíc- Pražáků… všude české vlajky i moravské a slovenské. Pouze Vy běháte po návsi a honíte slepice do kurníků. Metro plné!
DEMISE , KŘIČELI VŠICHNI. Raichl se do toho obul! Svržení vlády, referendum.Defenestrace!!! Vy v zaprděných kurnících na to nemáte koule!
Když začal mluvit nějaký předseda Agrální komory odešel jsem.Vuvuzel za uchem, řechtačka za druhým,Nedalo se to poslouchat. Tisíce praporů,píštalek, co mě plácaly po hlavě, všude Vaši poldové.Opět se zatýkalo! Měl jsem okolo sebe cca 20 svých.Vy máte své slepice , ale my bojujeme!Burani!

katango
24. 3. 2024 10:30
Odpovědět  Standa

Vuvuzela řve jak kráva. Taky jednu mám.

Standa
23. 3. 2024 12:09
Odpovědět  Slovan

Ty se oklepeš za každého režimu, že? Jako tvůj táta za rajchu! Mimochodem , jsem zřejmě podstatně starší než ty. Nedávají ti ordinaci?

Slovan
23. 3. 2024 13:34
Odpovědět  Standa

Kdyby byla na tebe vypsaná loterie, tak bych podle stylu projevu bych řekl že jsi reinkarnovaný Joe. Ale to se určitě pletu a zase vrdle jak ta jedle. Nemám to do Mníšku daleko asi se pozvu na kávu. Co se týče demošky, tak je vidět jak mě čteš!! Jasně už jsem několikrát napsal že mám v mezinožce. Já jsem si v 89 toho užil dost. Teď jso nařadě jiní. A můžu ti říci, že i kdyby se vás tam sešlo dvěstě tisíc, tak fialenko s celou pětikolkou se budou za břicha popadat smíchy. Nepotřebuji si udělat zájezd do Prahy. Když jsem JÁ jezdil na Strahov na beagbíty, kde jsi byl ty? 🤣 A neserrmii nebo se přijedu do Mníšku oklepat. Tak mě zamávej do TV obrazovky. 😊 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
23. 3. 2024 16:30
Odpovědět  Slovan

Mám chatu nad Rosákem asi 100m .Vedle Merunky.Nad Zámečákem. Prodává to i Pivovárku za 21 mio..
…Když , já jsem byl za,, zenitem? Ty jsi ještě tahal kačera!
CO JSI UŽIL? V r.89. cucáku? KECY !Ostatně kafe by nebylo špatné!!! BOXXX?Karate, Judo… Není to nabídka na rande?Mám tam trávník na golf.Pokud mi to krtince ještě nesežraly.
Ovšem nabídnu spíše chalupu u Blaníku.Gril! Na zájezd do Prahy nemáš.
Ty Pražské hospody ty by na tebe dýchly!

Joe Arp
23. 3. 2024 17:38
Odpovědět  Standa

Tak to jsi v dobrý společnosti, Mníšek 75% voličů pro pětikolku!! Toho rosáka máš jako guru, no nazdar. Pivovárku do toho nepleť má jen objekt rest. K. Mař. a div. Ká. Vypadáš spíš na vychloubačný vemínko, Suchoprd tě tu před časem odhalil a já mu nevěřil. Možná ses jen přivožral, přijď zítra s něčím novým!

Joe Arp
23. 3. 2024 17:39
Odpovědět  Slovan

Doufám, že myslíš jiného Jouae než já barde. Bacha na švédy!

Slovan
23. 3. 2024 19:00
Odpovědět  Joe Arp

No právě, bacha…….😊

Pavel
23. 3. 2024 13:51
Odpovědět  Standa

A budete protestovat proti podpoře “Ukronacistů” a teroru proti RF, nebo jen, že se vám díky “pětidemoličce” snížil životní standart?! Neber si to jako Pražák osobně,ale díky tomu, že máte v Praze všechny instituce spojené s těmito vlastizrádci,byť jsou ze všech koutů republiky vám ta nálepka zůstane. Zk..vili jste nám to v 89,pak nás zatáhli do NATO a teď nás vedete na válečná jatka pro blaho USA a KoZa.

katango
24. 3. 2024 10:29
Odpovědět  Gales

Jak já to chápu, nechtěl na demonstraci provokatéra. Ať už provokatéra profesionálního, nebo provokatéra z blbosti.

Spam PepeAlex
21. 3. 2024 21:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A co dělají jejich muslimské bratrstvo v Turecku, Saúdové,Egypt a další?Houno.Vse je špinavá politika

Ladislav 💤
22. 3. 2024 06:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko začalo sériovou výrobu pumy Fab 3000! Mají se žabožrouti na co těšit!

Helena
22. 3. 2024 08:35
Odpovědět  Ladislav 💤

Nejen žabožrouti! Až se usáci usadí v Mošnově a Líních, dopadneme jako GAZA-tak se dobře podívejme, jak to tam v té Gaze vypadá. Tak budou vypadat naše domy a naše krajina.
A každý se na nás vy.ere. Usáci s židákama to rozjeli po světě ve velkém za cizí prachy a cizíma rukama, a na nějakém póvlu ať jsou to Palestinci nebo Češi jim absolutně nezáleží. Anglosasové jsou na mizině a krást po světě potřebují, jinak nepřežijí.

Slovan
22. 3. 2024 09:10
Odpovědět  Helena

Je to na lidech, když čumí, tak ať čumí. Udělal jsem si nedávno svůj průzkum v terénu (to se muší) no a helemese psvz, pláč, smutné óčíčka, ustaraná. Tak jsem jim to dal hezky sežrat, ale furt existují tací, kteří stále vykřikují NĚCO O UKRAJINĚ. Tady se to muší ještě chvilku nechat uležet.

Pavel z Moravy
22. 3. 2024 10:25
Odpovědět  Slovan

Těmto našim parchantům jde teď předně o naše bydlení. Už vyhrožují velkými pokutami, pokud nebudeš mít v pořádku dokumentaci k baráku a bytu v souvislosti s novým zněním stavebního zákona. Chtěli by pravděpodobně do našeho usadit svoje šmejdy. A má se to vztahovat i na staré nemovitosti. Jsme prostě srá.či, když si necháme od těch grázlů ničit naše životy. Evropský lid je fakt spolek slabochů, to je k nevíře, ale náš národ to je úplná katastrofa. Zbabělejší národ snad ani nejde najít.

ModrýKlokan
22. 3. 2024 12:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zas to Pavle nepřeháněj. Třeba nejde o zbabělost, ale naopak o statečnost, odvahu snášet příkoří a připravit se na pomstu. Věci někdy nejsou takové, jak se zdají.

Taky je potřeba si uvědomit, že možnosti nápravy jsou přesně vymezené a mnohdy dočasně nedostupné. Pak je jediná rozumná reakce podobná: Mít to všechno totálně na háku.

Ať se celej svět třeba podělá, mi je to buřt, šumák a egál. Dokud si nevytvořím příležitost srovnat pachatele do latě. Však voni se prohnou, budou kvičet, svíjet se v křečích a škemrat. Coming soon.

Pavel z Moravy
22. 3. 2024 12:47
Odpovědět  ModrýKlokan

Příteli, jsi mi sympatický, ale v tomto s tebou nesouhlasím. Tento národ jsou slaboši. Ještě jednou ocituji tento citát Traorého- otrok, který se neumí bouřit si zaslouží jen lítost a jeho osud je žalostný. A tento národ již zotročili a nebo jsme ve stádiu zotročení. Podle Tytlerova kruhu je apatie a závislost posledním stupněm před otroctvím. Myslím, že to vidíš také v jakém stavu se nacházíme, ale většina lidí má tendenci zahrabat si hlavu do písku jako ten pštros, aby nic nevidět a nevnímat. Před tou katastrofou ale neutečeme. Věř mi, jestli se zde za rok sejdeme, bude tato země již totálně zubožená a zotročená. Ale nechci optimistům brát víru, jestli máte nějakého zachránce státnosti v šuplíku, tak máte, já ho ale nevidím. Tak se měj, doufám, že ti moje upřímnost nevadí, mně ta tvoje také ne, každý to prostě vidíme ze svého úhlu pohledu. Čas ukáže.

Standa
22. 3. 2024 13:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jak bych to tak napsal? Zítra ve 14.00 je stotisícová demonstrace na Václaváku! Pražáků! Proti této vládě! Od 14.00 h.Vy králíkáři nakrmíte slepice a sednete si k Ordinaci v růžovce.Budete vzývat nejsvětěžší trojici ( Fialu, Adamovou,, Vystrčila ) a ducha Svatého -nacistického , válečného zločince na Hradě a budete hýkat blahem, že se máte nejlépe od Bílé Hory.¨KDO MŮŽE PŘIJDE! Neúčast se neomlouvá!
POZOR§ tajní budou všude! ,, Demokracii” si bourat nedáme!

Pavel z Moravy
22. 3. 2024 13:57
Odpovědět  Standa

Nenavážej se a ne.ser dobré lidi. U stejného tvého příserku u jiného článku ti můj názor vysvětluji.

ModrýKlokan
22. 3. 2024 18:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ok, v poho.

Bety
23. 3. 2024 10:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

V tom s vámi nesouhlasím. O řízení toho, co si lidé myslí rozhodují informace. A od koho většina lidí informace má? Od ČT a bulváru (do bulváru bych zahrnula prakticky všechen tisk). Lidé vidí a vědí že je něco
špatně, ale kolik z nich našlo tyto alternativní weby? Lidem je sice jasné, že je tato vláda katastrofa, ale příčiny jim unikají. To neznamená, že jsou slaboši, nebo mají mentalitu otroků, jen si prostě neví rady. Navíc jim
vtloukli do palice, že když se jim nedaří dobře, je to jen jejich, OSOBNÍ, vina.
Ještě mají co jíst, ještě jim syny a otce nevyštvali do války. A není to žádná
česká specifika, tuto politiku překroucených a nebo vůbec umlčených informací praktikuje pod taktovkou USA a Bruselu celá Evropa.
Ale stejně mám dojem, že se to láme, jen bohužel asi bude muset být ještě hůř. Ale věřte mi, lidé jsou čím dál tím víc naštvanější.

Jaris.
22. 3. 2024 06:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Zidaci jsou mistri klamu a lzi. Jen je mi zahadou, proc Palestincum nepomuzou sousedni zeme. Kdyby se dali dohromady s Iranem, museli by odporny krvavy Izrael srovnat se zemi a vyhnat vsechny zidaky z okupovaneho uzemi, jak uz se to stalo dvakrat v historii.

22. 3. 2024 11:15
Odpovědět  Jaris.

Protože dobře znají své pappenheimské a vědí proto, že tzv. palestinci nejsou o nic lepší – spíš ještě mnohem horší. Rozdíl je jen v možnostech – ne v morálce. Mít tzv. palestinci tytéž technické možnosti, byla by to genocida v obráceném gardu. Stejně tak dobře vědí, že kdyby jim udělili azyl ve svých zemích, mají tam během pár let rozvrat – proč by to tedy dělali? Jen at si to vyžerou ti, kdo si je “vypěstovali” – to jest anglosasové. Ale třeba na to sama přijdete, až vám spadnou klapky.

Jaris.
22. 3. 2024 12:46

Palestinci ze kradou uzemi zidakum a vyvrazduji je genocidou? Neni to nahodou obracene?
Bordel na uzemi Palestiny delaji od zacatku 48.roku zidaci, kteri se tam nezakonne nahrnuli a zacali s terorizmem. Asi nevite, ze to byli prvotne zidi, kteri se vyhazovali do vzduchu na frekventovanych mistech. Samotni Palestinci podali svedectvi, ze pred tim s zidy, kteri tam zili po generace nemeli zadne problemy a navzajem si pomahali. Problem nastal s naplaveninami zidaku, kteri agresivne bourali cele palestinske osady nechvalne znamym surovym zpusobem. Prave tuto pristehovaleckou verbez Palestinci nesnasi a ja se jim nedivim.

22. 3. 2024 13:36
Odpovědět  Jaris.

Máte snad problém s vnímáním napsaného? Nenapsal jsem že kradou, ale že: “Mít tzv. palestinci tytéž technické možnosti, byla by to genocida v obráceném gardu.” 
Jenže je nemají – naštěstí pro Evropu, kde nakonec skončí. A v Evropě si už vystačí s kudlami.
Problém nenastal s náplavami – sami od sebe se nenaplavili -, ale problém byl těmito náplavami nastolen, a to cíleně Brity, konkrétně Rotčildy a jejich dlouhými prsty v OSN a ještě delšími penězi tam.
Když se dva perou, třetí se směje, že. Jenže on anglosasům, tedy Britům+amíkům, ten úsměv zkysne, ač si to ještě neuvědomují.
Smát se nakonec budou jiní globální hráči.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris.
23. 3. 2024 00:37

Kazdopadne Palestinci jsou na tom uzemi doma, zatimco zidochazari jsou okupanti. Z tohoto hlediska maji Palestinci plne pravo se branit. Pokud se to tem turkotatarskym zidakum z vychodu nelibi, maji moznost zit v zidovskem autonomnim state Birobidzan.

23. 3. 2024 13:10
Odpovědět  Jaris.

Pak je diskuze s vámi ztrátou času. Židi jsou na tom území náplava o šestnáct století staršího data než tzv. palestinci, kteří tam postupně prosákli z blízkého a středního východu až po drtivé porážce izraelců ve druhé židovské válce císařem Hadriánem r. 135 n.l.
Který Hadrián jejich území, Judsko a Samařsko, přejmenoval podle dávných, v oné době už vymizelých Pelištejnců, na Syria Palaestinu, aby zahladil i sebemenší památku na židovské osídlení.
Kde tedy jaký “historický nárok” arabských machometánů na území bývalého Judska a Samařska? Nikde a žádný! Ale jednodušším organismům s niternou potřebou nenávidět vyhovuje ten “historický nárok”. Ledaže byste sama byla muslimka, z čehož vás popravdě už delší dobu podezírám.
Jste muslimka? Ale že se ptám. Stejně byste to zapřela, protož muslimům je lhaní nevěřícím psům povolené.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris.
25. 3. 2024 10:52

Nazev uzemi PALESTINA se datuje daleko driv nez za Hadriana. Vy to zrejme posuzujete ze sekularni historie, ja se opiram o dejiny biblicke.
Uzemi zvane Palestina se datuje cca od r.400BC.Spolecnost, ktera na tom uzemi zila byla kosmopolitni a rozhodne tam nezili jen zidi.
Izraelske kralovstvi zaniklo cca 721BC, kdy byli zidi porazeni Asyrany a Izrael prestal existovat. Judske kralovstvi pod nazvem Palestina bylo dobyto Rimany r.70AD a Jeruzalem byl srovnan se zemi.
No a nakonec dodam, ze dnesni izraelsti zidaci nejsou semite, jak o sobe tvrdi, ale jsou to turkotatarsti najezdnici, pozdejsi chazari, kteri prestoupili na judaismus ze zistnych duvodu.
Byt na strane Palestincu jeste neznamena, ze musim byt muslimkou.

Pravdomluvny
23. 3. 2024 23:58
Odpovědět  Jaris.

Kulový 💩 jsou ty klokanko.

Zmatený
22. 3. 2024 15:48
Odpovědět  Jaris.

Možná nebudu znít libě, ale problém bude i v tom, že Palestinci jsou svým okolím vnímáni stejně, jako u nás obecně cikáni. Vím o čem mluvím, strávil jsem pár pracovních let na Blízkém východě. A poté, co USA zničily Libyi, vřed naplno praskl. Důsledek si teď vyžere i celá Evropa, která tu sviňárnu podpořila.

Jaris.
23. 3. 2024 00:27
Odpovědět  Zmatený

Jenze ta naplava nechtenych emigrantu se nesklada jen z Palestincu, to prece vite. Navic tento narod je zamerne utlacovan ve prospech zidochazaru. Kdybyste takova desetileti zil v bide a sikane, nebyl byste na tom o nic lepe nez dnesni Palestinci, kterym je upreno vubec existovat.

Pravdomluvny
23. 3. 2024 23:58
Odpovědět  Jaris.

Keci,keci,keci!

Pravdomluvny
22. 3. 2024 06:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Za to,co ta muhamr@@@@dánská pakáž páchá v Evropě si milost nezaslouží!!!!!!

Jaroslav
22. 3. 2024 06:53
Odpovědět  Pravdomluvny

Co páchá, rozvést! A jestli páchá, tak je sem někdo přivedl, organizovaně a s cílem. Cíl zničit Evropu, stejný cíl měla mít válka na Ukra (Evropa a extra bonus Rusko ). Spolupráce Evropy a Ruska zajišťuje oboum prosperitu a to se někomu za rybníkem nelíbí. Zatím se daří jenom část, likvidace Evropy. Zdejší věrchuška má sebevražedné sklony a pracuje pro cizí cíle. U nás také

Tupý hulvát
22. 3. 2024 08:57
Odpovědět  Jaroslav

Také neschvaluji připitomělé výkřiky jednoduchých řešení.Na druhé straně,vy budete nějaký pomalejší,když chcete” ROZVÁDĚT co PÁCHÁ”.

Pavel z Moravy
22. 3. 2024 10:46
Odpovědět  Jaroslav

Jaroslave, ta většina se nedostane dál než k jednoduché větě. Myslíte, že mají na to pochopit hloubku problému a o co tady vskutku jde?

Pravdomluvny
23. 3. 2024 23:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jde o to, že muhamrd je škodná a ta se likviduje!

Pavel z Moravy
22. 3. 2024 10:41
Odpovědět  Pravdomluvny

Kruci fix, vždyť ty procesy v rámci řízení a likvidace Evropy někdo provádí. To je tak těžké pochopit? Jděte do hloubky problému, někde ke 4 či 3 stupni a uvidíte co je cílem těchto zkur.vených globalistických parchantů. Cílem je sakra naše likvidace, likvidace dle nich zbytečných jedlíků a výměna obyvatel. Vždyť těm globalistům vždy vadila silná sociální Evropa. Vadilo jim dávat všechny ty sociální dávky evropanům, když třeba někde jinde na planetě mají prd. Proto musela být Evropa zničena. A vy pořád opakujete tu mantru o mohamedánech. Ty tady někdo sakra v rámci svého plánu pozval. To nevyšlo z jejich hlav. To vše je důmyslný plán. Většina skáče pořád na to nejjednodušší řešení. Příklad- Pepa dal Lojzovi po tla.mě. Tak to je celá informace, která většinu zajímá. Ale proč to udělal se neptá téměř nikdo. A co když třeba Pepana někdo navedl. A tak je to i s případem mohamedánů v Evropě.

22. 3. 2024 11:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nojo Pavliku, ale to by museli pánové přemýšlet a pídit se, kdo měl, Napoleonovou invazí počínaje, ze všech konfliktů, včetně obou světových, prospěch; kdo na nich vydělával a vydělává podnes. Jenže pídění je časově náročné a myšlení bolí.

Joe Arp
24. 3. 2024 13:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle o tom, kdo je do Evropy pozval, Wojcechovský asi teď nebádá. Mluví o jejich naturelu, píchat devítiletý, podřezávat krky, znásilňovat bílé, kácet kříže, vyžadovat šáriu! Potom jeho jednověty chápu, netřeba více. To že na nás vládci světa poslali lvy a ne koaly je věc druhá, co je na problému hlubokého? I pokud byli chudáci navedeni, máme je omlouvat?

Joe Arp
24. 3. 2024 14:09
Odpovědět  Joe Arp

…….omlouvat, že se tu chovají jako dobytek? Hloubka problému je v tento okamžik pro nás nepodstatná.

Jaris.
22. 3. 2024 12:50
Odpovědět  Pravdomluvny

Za to muzete podekovat mezinarodnim zidakum a svym vladam, ktere nezistne sponzoruji a financne podporuji migrantske ne/Ziskovky.

Pravdomluvny
24. 3. 2024 00:01
Odpovědět  Jaris.

Ty nemít Židy, tak si je vymyslíš jako černoprdelníci Satana!

Karel
22. 3. 2024 13:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Když čtu o židovských zverstvech v Palestině, vidím, že Putin se s ukronacicty moc maže. Měl by si vzít příklad že židovských bestyi. Ti vědí jak vyhlazovat národ s tichým souhlasem západu. A ještě při tom naříkají, že jsou obětí.

Pravdomluvny
24. 3. 2024 00:01
Odpovědět  Karel

Být na místě Židů,tak jsem důslednější!

Boomer
24. 3. 2024 13:55
Odpovědět  Pravdomluvny

.. řekl, bych, že momentálně je tlačí čas, než se zavře okno příležitosti. Asi proto zanechávají strniště s nepravidelným sestřihem…

jiří
24. 3. 2024 12:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Lékaři, kteří v posledních měsících navštívili pásmo Gazy, popsali na pondělní akci v sídle OSN hroutící se zdravotnický systém a „děsivá zvěrstva“ způsobená izraelskou válkou.
Čtyři američtí, britští a francouzští lékaři, kteří se vrátili z Gazy, popisují „otřesná zvěrstva páchaná Izraelem“ (zvedavec.news)

Monty
24. 3. 2024 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejnovější zpráva ukazuje 32 142 mrtvých a 74 412 zraněných v Gaze: „Nekončící noční můra“
Reakce ..IZRAELE „Pod jeho vedením se OSN stala antisemitskou a antiizraelskou organizací, která ukrývá a podporuje terorismus,“ píše pan Katz na svém účtu X a dodává, že „Antonio Guterres dnes přišel na egyptskou stranu Rafahu a obvinil Izrael za humanitární situaci v Gaze (…)“.

Jaris.
25. 3. 2024 11:00
Odpovědět  Monty

A teroristicky Izrael se smal, az se za bricho popadal. Nakonec obrana zidaku, cim se neustale ohaneji, je vzdy lzivy antisemitismus.Obcas to prohodi se sesti miliony nebohych zidu, aby to neznelo tak monotonne.