nezařazené

Kreml se vyjádřil k pokusu o srbský “Majdan

Nepokoje “zřejmě” vyvolaly třetí strany, tvrdí mluvčí Dmitrij Peskov.

Víkendové nepokoje v srbském hlavním městě Bělehradě byly vyprovokovány “třetími stranami”, a to i ze zahraničí, prohlásil v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Srbsko zasáhla série masových protestů po parlamentních volbách 17. prosince, v nichž drtivě zvítězila vládnoucí Srbská pokroková strana (SNS). Opoziční koalice Srbsko proti násilí (SPN), která je proevropská, vznesla obvinění z “krádeže hlasů”.

Nepokoje se vystupňovaly v neděli večer, kdy se protestující pokusili obléhat vládní budovy v Bělehradě. Policie nakonec demonstranty z centra města za násilných střetů vyvedla.

V rozhovoru pro ruská média mluvčí Kremlu Peskov uvedl, že nic nenasvědčuje tomu, že by v srbských volbách došlo k nesrovnalostem, a vysvětlil, že pozorovatelé “nezaznamenali žádné porušení, které by mohlo zpochybnit” jejich legitimitu.

“Zjevně existují procesy a pokusy třetích sil, včetně zahraničních, vyvolat v Bělehradě takové nepokoje. Toho jsme svědky. Nepochybujeme o tom, že vedení republiky udrží v zemi právní stát,” prohlásil Peskov.


“Vše, co se v zemi děje, je věcí Srbska. Nikdy jsme se nevměšovali do vnitřních záležitostí jiných zemí a ani to nemáme v úmyslu,” řekl Peskov.

Jeho poznámky se odrážely v komentářích mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariie Zacharovové ze začátku dne. „Pokusy kolektivního Západu otřást situací v Srbsku pomocí technik majdanských převratů jsou zřejmé,“ řekla Zacharovová s odkazem na ozbrojené povstání v Kyjevě v roce 2014, při kterém došlo ke svržení zvolené ukrajinské vlády.

Srbský prezident Aleksandar Vučić odsoudil nepokoje v Bělehradě jako pokus o “barevnou revoluci” – termín běžně používaný k označení hnutí financovaných a organizovaných západními zeměmi, obvykle USA, jejichž cílem je svržení vůdců odporujících zájmům Washingtonu.

Vučič nejprve poděkoval nejmenovaným “zahraničním službám” za to, že Bělehrad varovaly před tím, “co přesně hrdlořezové připravují”. Srbská premiérka Ana Brnabićová prozradila, že Bělehrad obdržel od Moskvy důležité zpravodajské informace o plánech protestujících. “Cítím, že je důležité, zejména dnes večer, postavit se za Srbsko a poděkovat ruským bezpečnostním službám, které tyto informace měly a které se s námi o ně podělily,” řekla Brnabičová televizi Pink.

stroj.překlad
https://www.rt.com/

sdíletj na

104 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pendergast
26. 12. 2023 15:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní svině příští rok končí. Doporučuju kupovat drahé kovy, protože až dolar padne bude to fičák

Ladislav 💤
26. 12. 2023 16:24
Odpovědět  Pendergast

Majdan všude, kam šlápne amickej hnusák!
Je třeba to samé udělat na jejich půdě, aby okusili svojí medicínku!
Rozhádat, popichovat až se začnou mlet jako v Srbsku,nebo Banderostánu!

Autor
26. 12. 2023 16:30
Odpovědět  Ladislav 💤

Proč Majdan, stačí zvolit nebo nezvolit Trumpa. A pak se to tam začne mydlit samo. Strana, která prohraje, neuzná výsledky a hotovo.

Jaris
26. 12. 2023 23:28
Odpovědět  Peter 008

Docela se na tu komedii amickych voleb tesim. Doufam, ze si ti americti kovbojove a kovbojky vzajemne daji poradne pres drzku.

ZMann
26. 12. 2023 19:20
Odpovědět  Pendergast

Přesně tak a s nimi všechna ta zasra..kolaborantská sebranka. Vivat Serbia.

Staník
26. 12. 2023 20:57
Odpovědět  ZMann

Doufám, že Vučič pochopí to, co už před ním pochopili Lukašenko a Erdogan, tzn. že hra na obě strany se nevyplácí a že to byli opět Rusové, kdo Srbům zachránili zadek…

Slovan
26. 12. 2023 21:18
Odpovědět  Staník

Rusko je správná volba a jistota. Kdo to nevidí zaslouží si pohrdání a svržení do propadliště dějin a zapomnění.

Staník
26. 12. 2023 21:23
Odpovědět  Slovan

Souhlas👍😉.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pablo
26. 12. 2023 22:38
Odpovědět  Slovan

Do propadliště dějin? Já bych navrhoval spíš žumpu!

Jaro Jaroslav
27. 12. 2023 01:59
Odpovědět  Slovan

Ale v Zlatom veku bude vládnuť žltá rasa, Číňan! Precesia potom prinesie novy Zlatý vek aj do Ruska počas vrcholu Číny…

Albi
27. 12. 2023 07:37
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Nestraš!
Ke strašení je tu naše vláda a ta v tomto odvádí “poctivý kus práce”.

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 09:58
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Pokud nebude zotročovat druhé národy, tak klidně.

katango
27. 12. 2023 13:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Blbý je, že on si ty jiný národy koupí.

Boomer
26. 12. 2023 15:16
Ohodnotit příspěvek :
     

.. inu, z toho, jak otevřeně se v poslední době staví a oficiálně vyjadřuje Rusko k dění v blízkém i vzdálenějším světě, můj rozoumek prostého venkovana vyvozuje jediné.. už mají zapřaženo!

Ladislav 💤
26. 12. 2023 16:25
Odpovědět  Boomer

👍Už budou jen těžko vypřahat!

Albi
26. 12. 2023 20:11
Odpovědět  Ladislav 💤

Ani nechtějí.

All
26. 12. 2023 20:23
Odpovědět  Boomer

Třeba a pravděpodobně se srbové v příštím roce dostanou pod přímou ochranu ruské federace.Používají azbuku a jsou to slované. Taky se dá předpokládat,že se v rusku po volbách objeví na scéně další schopný vůdce (může to být člověk se schopnostmi,které vykrystalizovaly při speciální vojenské operaci) a tento nový vůdce bude pravou rukou V.V.Putina,budou se doplňovat a vládnout.BRICS se rozroste a může dojít k ůplně jiné a nové koalici ( i dávno předpověděné),že nastane od příštích let počínaje r.2024/25.. vytváření ( návrat) soudržnosti slovanských národů,nová koalice slovanských zemí.Ale jak jde vývoj,může se stát,že to budou koalice 2,dvou národů.1.Obrozená koalice slovanů a za 2. Koalice východních (neslovanských) zemí.Tyto dvě sdružení pak budou spolu žít ve spolupráci,v zájemné pomoci národů.

Boomer
26. 12. 2023 22:02
Odpovědět  All

.. možnost restartu panslavistické ideje jsem tu zmínil nedávno. Akorát si nejsem jistý, co na to maďarští nacionalisté…

Staník
27. 12. 2023 14:06
Odpovědět  Boomer

Maďaři jsou vlastně taky Slované, jen na to ještě ti nacionalisti nepřišli. 30% Maďarů má slovanskou krevní haploskupinu. Tu jejich slavnou ugrofinskou jen 0,5%, narozdíl od Finů (cca 60%,). Třeba to jednou pochopí. Teď stačí, když spolupracují s Východem.

Boomer
27. 12. 2023 21:09
Odpovědět  Staník

.. no právě, zatím nevím, jak se k tomu postaví. I když se dá předpokládat, že jejich současné vedení stojí nohama pevně na zemi. Z toho, že se snaží udržet vrabce v hrsti a kadí na vizi reformace EU, kyne určitá naděje i pro nás..

JoFa
27. 12. 2023 22:05
Odpovědět  Staník

Velmi správne, Maďari sú premiešaní Slovania.

Pijack
26. 12. 2023 15:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Neměl bych žádné námitky ke korespondenční volbě, kdyby:

1/ existovaly a byly zveřejňovány volební preference stran ze zemí, kde by údajní voliči své hlasy těmto stranám dávali !!!

2/ bylo zveřejněno rozložení voličských hlasů stejně jako v obvodech po celé České republice !!!

3/ byla zveřejněná procenta po sečtení hlasů ze všech zemí u všech volených stran !!!

Jsem přesvědčen, že když tohle nebude schváleno v novém zákoně o korespondenční volbě, tak nikdo se nedozví, že např. STAN dostane od lidí z Tramtárie 100% a pod. machinace. A víme, že v zahraničí nežijí a nepracují občané ČR jen takoví, kteří by volili současnou vládní garnituru. V cizině je srovnatelné procento voličů všech stran, jako u nás. Takže pokud dostane ODS 10% pak i těch 10% by mělo odpovídat počtu hlasů ze zahraničí.

Tak a jsem zvědav, jestli by za těchto podmínek zákon o korespondenční volbě tito neurvalí grázlové typu Rakušana navrhli. Víme, že navrhují zákon, jehož výsledek by voliči v ČR vůbec neznali. Tedy je to podle mne zločin srovnatelný s organizovaným zločinem.

Boomer
26. 12. 2023 17:41
Odpovědět  Pijack

.. inu, poněkud naivní požadavky od člověka, který čuchá volební podvody kam se jen podívá. Vy si jako myslíte, že by vás nedokázali podfouknout i na dálku? Ale jděte…
U nás není volebních podvodů zapotřebí, volební propagandistická oblbovací mašina má pravidelným opakováním dokonale vyladěný program. A průběžně vás na oblbnutí připravují i v období mezi volbami. A je marno něco někomu vysvětlovat. Co já si tu schytal kvůli mojí nedůvěře k Rajchlovi. En voilà.

Pijack
26. 12. 2023 18:46
Odpovědět  Boomer

No právě, dyk o to mi šlo. I když jsem to napsal trochu kostrbatě a vidno. že mnozí to nepochopili. Já se za to nezlobím 🙂
Takže repete – právě proto, že volby u nás považuji dlouhodobě za nekorektní a pravděpodobně na mnoha místech cinknuté, předložil jsem tyto nesplnitelné požadavky. Bylo by hned jasné, pokud je mocní budou či nebudou akceptovat. Pokud je akceptovat budou, dá se předpokládat, že chtějí udělat volby “čitelné” (s výhradami). ALE předpokládám, že je odmítnou – takže z jistých obav odhalení řady podvodů. Tím by se sami usvědčili z manipulací.
Víme, že předvolební průzkumy jsou mystifikací. Politici sami pak fabulují s výsledkem pro sebe. Vědí, že voliči jsou manipulovatelní. OVŠEM jak se vyhnout fabulacím a mystifikaci s použitím preferencí ze zemí za hranicemi ČR??? To už dost dobře nejde. Tam je zakopaný pes.
Ale považ, psal jsem to v mezích slůvka “KDYBY”. Co kdyby 🙂 🙂 🙂

Pijack
26. 12. 2023 18:55
Odpovědět  Pijack

To dopíšu – KDYBY byly zrušeny mystifikační metody. Jednou je idiotská metoda zveřejňování předvolebních preferencí. To nemá vůbec existovat. Pak komentáře různých médií a prorežimních pozorovatelů. To je tak do oka bijící mystifikace, že i blbec na Novinkách tomu nevěří a to už je co říct 🙂 Potom samotné sčítání hlasů je zcela neprůhledné, zvláště když jak naschvál se v té době objeví různé výpadky všeho možného. No nic… k přemýšlení to je. Volby jsou nutnost. Stát se může, že někdy vyjdou. Co kdyby se třeba SPD podařilo tu korespondenci ovládnout a vytěžit z ní rozhodující hlasy pro sebe? S tímto výsledkem předkladatelé nepočítají. To by byl mazec, co? 🙂
Kdo s čím schází… … …

Boomer
26. 12. 2023 19:04
Odpovědět  Pijack

.. já volby u nás považuji za necinknuté a korektní. Voliče považuji za míchanici přemýšlejících lidí, kteří na předvolební průzkumy se*ou a volí rozumem, se stádem blbů, volících srdcem, kteří sežerou co je třeba i s navijákem. A podle toho vypadají volební výsledky…

Pijack
26. 12. 2023 19:10
Odpovědět  Boomer

Jo, dá se to tak říct. Jenže těch zmanipulovaných bez rozumu je o hodně víc. A to vinou těch manipulací, které nutí nepřemýšlet 🙂

Boomer
26. 12. 2023 19:21
Odpovědět  Pijack

.. ze své pozice si nedokážu představit toho smělce, který by mě dokázal nějakou manipulací donutit k nepřemýšlení… ;o))))

ZMann
26. 12. 2023 19:22
Odpovědět  Boomer

Vy považujete volby za necinknuté a korektní? Tak to asi žijete na jiné planetě.

Boomer
26. 12. 2023 19:33
Odpovědět  ZMann

.. žiju na stejné planetě jako vy, jen mám jiný pohled na věc, který jsem vysvětlil výše. To se totiž může, mít jiný pohled na věc a bývá též doporučováno umět si ho jaksi obhájit. Tož obhajujte, jste-li mocen…

All
26. 12. 2023 20:28
Odpovědět  ZMann

Souhlas,stačí co dělá TV,koho a co podporuje.Křiváctví.

Boomer
26. 12. 2023 20:36
Odpovědět  All

..ale žádné křiváctví, jen blbci, co se nechávají opít rohlíkem.
Máte problém s definicí pojmů, tudíž jste zase jen jeden z těch zmatených blců a je fuk, zda svůj hlas promarníte s Volným nebo s jinou jemu podobnou politickou nulou..

Pravdomluvny
29. 12. 2023 09:29
Odpovědět  Boomer

Je s podivem,že do prázdné hlavy se pořád nejmíń vejde……

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 22:41
Odpovědět  ZMann

Já tu volby sleduji, co zveřejňuje statistický úřad, dělám si z toho statistiky…
Já jim nemusím věřit, já jsem si to ověřil

A ovšem věřím volebním komisím, protože tam jsou zástupci více politických stran a navzájem se hlídají, a jestli tam vaše strana nemá zástupce, tak jste oslové, nebo je vás tak málo, že nemáte žádný význam…

Jenže je chyba v systému, že vylučují strany pod 5% a jejich hlasy vyhodí a de-facto dají nejsilnějšímu, místo aby tam byl nějaký mechanismus, jak je nechat spravedlivěji přerozdělit – ti, co nedosáhli 5% by měli říct, komu své hlasy předat…
A protože se lidi neumí podívat na před-volební průzkum a klidně vyhodí hlas na něco, co má 1% a nemá šanci…

Minule jsme to viděli, jak celá současná koalice měla jen 41% hlasů, a vládnou jak despota, protože přes 20% hlasů propadlo, jak Čssd i Ksčm byly vyšlachtovány těsně pod 5%…

πα½

Boomer
26. 12. 2023 22:47
Odpovědět  P.A.Semi

.. marnost nad marnost, než chvíli před volbami přemýšlet, je pro mnohé lepší po volbách čtyři roky ječet…podvóóód!

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 20:29
Odpovědět  Pijack

Předvolební preference jsou velmi důležitý ukazatel pro leckoho, a především pro Inteligentní lidi, zatímco kdejaký hňup volí podle pocitů, ten z plakátů, ten zas z demonstrací…

A jestli nevěříte jedněm průzkumům, tak si sežeňte jiné, dělá to víc firem…
A obvykle se trochu pletou, ale obvykle se nepletou nijak moc…

πα½

Boomer
26. 12. 2023 20:40
Odpovědět  P.A.Semi

.. jenže pitomci si vybírají i ty průzkumy jen na základě pocitů, aby jim pásly do noty, sice blbé noty, ale jejich noty.
Jen si počkejte na další volby, to zase bude “rokenrol srdcařů”…

JoFa
26. 12. 2023 19:42
Odpovědět  Boomer

Presne tak, tu sa neponúkajú len strany, ktoré sú pro západné, ale aj prozápadná alternatíva na zmätenie protivníka viď Meloniová v Taliansku, vytvorila so svojou “alternatívnou” koalíciu so Salvínim a… No a dnes si s globalistami pripíja na strenutiach.
Musíte byť vychytralí Pepíci, ako sa o vás hutorí na Slovensku, tak buďte a dokážte to vo voľbách.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Hmm
26. 12. 2023 19:17
Odpovědět  Pijack

A co říkáte tomu,že v návrhu zákona je také to, že bude možno plnou mocí pověřit někoho, kdo bude za zmocnitele (osoba která plnou moc uděluje) hlasovat u voleb. Zákonem posvěcená forma “přemluv bábu a dědka”. A korespondenční volba už není tajná volba.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
27. 12. 2023 09:42
Odpovědět  Hmm

No co bych říkal. Je to jen podvrh a predikce organizovaného zločinu.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 20:21
Odpovědět  Pijack

Ohledně korespondenčních voleb – víte, ty normální volby jsou Ověřené tím, že to sčítají lidi v okrscích a dohlédnou na sebe navzájem, a co nahrají do centrálního systému, tak se dá Ověřit kýmkoliv “z ulice”, že to sečetli férově…
A voliče také někdo Ověří, prohlédnou nám občanku, většinou v těch komisích sedí sousedé a známe se…

Jenže u korespondenční volby to budou sčítat nějací Úředníci, a my jim jako máme Věřit jejich nestrannost a poctivost? Já jim nevěřím… Já jim nechci slepě věřit, chci to mít Ověřené…!
A kdo jako Ověří ty odesílatele těch obálek? To máme zase někomu Slepě Věřit, že to neposílá někdo za někoho podvodem? Já jim nevěřím, a pak nebudu věřit ani výsledkům, že byly poctivé…

Ještě je další možnost – volit Online, a evidovat ty hlasy s možností, aby si to každý ověřil, jestli s jeho hlasem nebylo manipulováno… Ta údajná “tajnost” voleb je nesprávný požadavek… Ale ono to může být oddělené zvlášť od jména a přesto aby si to každý mohl Ověřit, a nemusel někomu Slepě Věřit, že s tím nemanipulovali… Tohle teprve přijde časem…

πα½

Boomer
26. 12. 2023 20:55
Odpovědět  P.A.Semi

.. oni lidi strašně rádi píšou a mluví o podvodech, ale nejsou schopni nějak podrobněji vysvětlit postup, jak by ty podvody mohly nebo měly být realizovány. A z valné části ani podrobněji neznají principy sčítání hlasů a možnosti následné kontroly, natož aby se zabývali podrobným prostudováním volebního systému i zákona ve vlastní zemi. A to jen náš volební systém o mnoho jednodušší než kupříkladu ten maďarský, ovšem ten se zase mně jeví jako podstatně kvalitnější a především odolnější proti manipulacím s voliči. A potom se Maďarům nestačíme divit, jak to dělají, že jdou od voleb k volbám k lepšímu a lepšímu.
Kde nejsou znalosti, tam je pole neorané pro pověry a fámy…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 22:49
Odpovědět  Boomer

A jak tedy zkontrolujete ty korespondenční hlasy, že je ten úředník na ministerstvu spočítal spravedlivě? A že to fakt poslal ten, od koho se to jeví poslané, a ne nějaký Aktivista hromadně…?

Především by byl problém, kdyby ty korespondenční hlasy sčítali až poté, když už vědí, kdo nepřišel volit osobně…
(Lájoš nebyl volit? Tak tady jeden korespondenční navíc od “Lájoše”… To ani nemusí podvádět ten úředník na ministerstvu, ale kdokoliv z těch komisí, kteří ty seznamy voličů, co přišli a nepřišli, mají…)

πα½

Albi
27. 12. 2023 08:03
Odpovědět  P.A.Semi

Máte pravdu, Semi.
Zfalšovat jakékoliv volby zvládne teoreticky každý. Ale nepřehnat to, aby aspoň na první pohled volby vypadaly “férové”, to už vyžaduje spolupráci určitě několika zainteresovaných subjektů.

Korespondenční volby – aspoň podle mne – takovou možnost velmi rozšiřují a usnadňují.
A že paragrafy znějí jinak, než naše představy?

Demokracie, kterou se vláda pořád zaklíná, vypadá v našem pohledu taky úplně jinak, než z pohledu vlády.
A co teprve tzv, suverenita, kterou prý – nebudeme-li poslouchat vládu – ztratíme. Lze ztratit, to, co nemáme?

Ovšem rétoricky, to je jiná! Ať v případě voleb, demokracie, svobody slova, nebo zvlášť té – byť jen virtuální – suverenity.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 12. 2023 10:18
Odpovědět  Albi

.. u nás panuje korporátní fašismus, o demokracii si můžeme tak nanejvýš povídat….

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 10:24
Odpovědět  Albi

Vy tady všichni pořád mluvíte o vládě, už mi z toho naskakuje kachní kůže. Sakra když vám někdo vládne, tak by se měl snažit aby vám zpříjemnil život. Ti co vám ho ale znepříjemňují a zaprodávají vás si nemohou toto oslovení zasloužit, neb jsou to škůdci, kteří škodí národu i vám samotným. Správné pojmenování těchto tvorů je prvním předpokladem k tomu, aby se zase lidu navrátila důstojnost. Sakra a před volbami je nutné přemýšlet, kdo byl s kým, co prováděl, co se chystá provádět, proč se spojuje s tím a oním apod. Teď se tady pořád mluví o volbách, vždyť ty budou až za 2 roky, víte co tihle škůdci ještě za ty 2 roky stihnou udělat. Třeba již ani nebudeme existovat. Tak si řekněme toto, kdo chce získat můj hlas, ať vystoupí a jasně a zřetelně řekne jakou zemi chce, prosperující, svobodnou a samostatnou nebo zotročenou sloužící těm nebo těm? Teď se budou drát zase k moci socdemáci. A co kurdyna nabídnou? Přetřenou budovu tohoto marasmu? Děkuji nechci. Nepřijde li někdo absolutně nezasažený tímto marasmem, je zbytečné se nad nějakými volbami pozastavovat. To potom budu doma raději šoupat pantoflemi po podlaze. A stále více nabývám dojmu, že v současné situaci je to vše marnost a že

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 10:31
Odpovědět  Pavel z Moravy.

nejlépe bude svůj zbytek života dožít v tom co mám rád a těmito záležitostmi se nezabývat. Jakou budoucnost si mladí zvolí, takovou budou mít. Jenom ať si to vše vyzkouší, nám nikdo neumetal cestičku, museli jsme se snažit sami. Já už to přestávám řešit. Když to není možné a problém nemá řešení, starosti nepomohou. Většina z nás určitě vnitřně ví, že změna zde může nastat pouze z důstojnými generacemi a to bude trvat hodně dlouho.

Albi
27. 12. 2023 12:54
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ale nesvádějme všechno špatné na mladé! Co jsme my starší a staří udělali konkrétního pro to, abychom se nedostali tam, kde jsme?
Tím nemyslím tebe ani zdejší diskutující, ale nejsme přece jediní “staří”, kterým “mladí” kazí poslední léta života!
Kolik takových nezodpovědných, líných mladých “vyžírků” osobně znáš?

Ty mladé, kterých pár znám já – ale přiznávám, že už nemám tolik kontaktů, abych třeba jen odhadla procento – prostě jen mlčí, studují a baví se (to je také důležité), zato “ti druzí” se v médiích a policejních statistikách vyskytují neustále.
Protože zmiňovat se o mladých a zodpovědných není zajímavé a nezvyšuje “čtivost”.
Viz ty předvánoční vraždy – 1 člověk (a možná úmyslně zmanipulovaný, využitý a poté náledně (možná!) “eliminován” proti X slušným studentům!

A teď mi řekni otevřeně – kdyby se týden psalo o jednom studentovi a ne zrovna z nejbohatší rodiny, který má dobré výsledky, mimo studia si přivydělává na brigádách, od rodičů nic nechce, naopak doma pomáhá, na veřejnosti nedělá žádné výtržnosti – jak dlouho by bavilo NÁS o něm diskutovat?
Vůbec bychom o něm nevěděli, protože by nikomu nestál za článek.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 12. 2023 10:16
Odpovědět  P.A.Semi

.. dle mého je korespondenční volba cíleně vytvořeným prostorem k podvodu. Nelze ji nijak zásadně zabezpečit proti zneužití.
Jsem pro zachování současného systému osobní účasti a nic jiného. Stačí vám to takhle?

Pijack
27. 12. 2023 09:49
Odpovědět  P.A.Semi

Jenže údajná “tajnost” voleb není nesprávný požadavek, protože je to ústavní požadavek. A ten musí být naplněn. Právě proto jsem zapochyboval, protože všechny atributy předvolebních manipulací se nevztahují na korespondenční volbu. Opakuji – nechť jsou stejné a pak budou volby férovější. Jenže nebudou, protože v návrhu se nepředpokládají. To online hlasování je mnohem více serióznější, protože to se dá zpětně kontrolovat “od zdroje”. Každý volič má své rč a těžko lze tohle hromadně zneužít. Opakuji – HROMADNĚ. Několik náhodných úmyslů u jedinců celkový výsledek sotva ovlivní.

Administrátor
P.A.Semi
30. 12. 2023 02:20
Odpovědět  Pijack

“Tajnost” voleb je špatný požadavek přesto, že to je (zatím) v ústavě…
πα½

Francin
27. 12. 2023 04:14
Odpovědět  Pijack

Na webu vlády si můžeš přečíst navrhované paragrafove znění připravovaného zákona o korespondenční volbě

Albi
27. 12. 2023 13:00
Odpovědět  Francin

Paragrafové znění a praxe mohou být od sebe vzdáleny mnoho světelných let!

Frank
26. 12. 2023 16:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Za vším svinstvem ve světě hledej židy a USA.

Pijack
26. 12. 2023 19:12
Odpovědět  Frank

A k těm židům a USA musíš přičíst hlavně Anglii. Britská koruna má s Ruskem dlouhodobé nevyřízené účty. Britové strkají svůj čumák do Ruských záležitostí už 3 století. Lezli už do Carských rodin – vyženit vliv a tak… odporní jak hmyz.

ZMann
26. 12. 2023 19:24
Odpovědět  Frank

Lépe řečeno chazarskou sebranku ta je za vše co se po celém světě děje zodpovědná.

Kkg
26. 12. 2023 16:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Sereš hvízdl a neziskovkáři se stipendisty se zakutali do čepic, zvedli transparentíky a mazali na náměstí vysloužit si koblížky. Ebílci otroublí! Jsou stejní všude na světě, třeba v Praze jich je jak mšic na angreštu, nebo v Brně jak zrnek kokeše na primátorčině lajně.

Spam vlasta
26. 12. 2023 16:50
Odpovědět  Kkg

To jako mysliš ty trouby co skákali v listopadu na václaváku na špek povalečů z kotelen ?

26. 12. 2023 18:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Přeji zdraví do nového roku pán Putin…

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 20:33
Odpovědět  Veny232

Já také, ale zejména přeji pevnou vůli Srbům, aby se nenechali tak snadno ukradnout nějakým Majdanem… (a ovšem já jsem na tom i osobně zainteresovaný, že to Srbsko ustojí a pojede dál svou hrdou cestou… bych nerad stěhoval servery na Island nebo do Indie, aby na ně EU nedosáhla…)

πα½

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 11:32
Odpovědět  P.A.Semi

Nu tak zde bude maximálně digitální a cenzorská tyranie, a pak se uvidí kolik přizdisr.áčů se bude plazit po kolenou a žebrat o milodary.

Slovan
26. 12. 2023 18:46
Ohodnotit příspěvek :
     

….a já se jako obyčejný český človíček také připojuji k poděkování za včasné informace od RF našim srbským bratrům a sestrám. Jednoho dne dojde na zůčtování satanského západu.

All
26. 12. 2023 20:34
Odpovědět  Slovan

Srbové mají dost velkou naději,že se stanou státem pod přímou ochranou ruské federace.U nás to bude jiné,nás čeká dlouhá cesta ku sebeuvědomění,suverenitě a samostatnosti.

Slovan
26. 12. 2023 21:14
Odpovědět  All

Tak já jim to přeji pokud si to zvolí a má z toho radost. To co čeká nás? No teď budu nedobrý, je mi to v mém věku a v mém zdravotním stavu u …..víte kde!! Co si zaslouží tento pokrytecký národ, který hází špínu na své osvoboditele a kolaboruje s nacisty atd. Vždyť si projděte zdejší diskuzi jak tuna někteří obhajují kriminální živly mašíny a vychvalují tento režim. Co bolševici od IIWW do 89 vybudovali je PRYČ A TO DEFINITIVNĚ. Je to rozkradený a tito zlořádi tomu snad fandí. Nejlépe o tom hovoří v jednom videu Valtr Komárek. Ten tam přesně popisuje co se tu stalo. A my se tu hádáme jestli je to zelený, nebo zelenkavý.

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 11:25
Odpovědět  Slovan

Teď budu také nedobrý. Ať si to ti mlaďoši vyžerou. Kdo nemyslí, zaplatí. Je to na nich, je to jejich budoucnost, musí se sami postarat. Jakou cestu života si zvolí, takovou budou mít. Kdyby chtěli, mohli by mít svéprávnou a samostatnou prosperující zemi bez nadvlády jiných ať z té strany tak z té strany. Nejvíc mně se.re to kňučení starých, kteří říkají , my už to doklepeme, ale co naše děti? Nu a k tomu se dá říci jediné, naše děti budou mít to co si sami zvolí a připraví. Toto již nebudu řešit, alespoň mne nikdo za ručičku nevodil, člověk si musel poradit sám, někdy samozřejmě blbě, ale tak už to je. Nejlépe je spolehnout se sám na sebe. A tento národ by se měl spolehnout sám na sebe. A jestli to nedokáže tak bude otročit. Tečka.

Slovan
27. 12. 2023 12:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

My jsme to tedy dva nepřející dědci………Tuna slunce svítí, večer to bude svítit taky jako prase, to bude zase spaní. Všude špatné zprávy a o debila nezavadíš…..🤣🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 11:35
Odpovědět  All

Alle, my se jí nedožijeme. S tímto lidem to není možné. A mohou být všichni optimističtí jak chtějí. Optimismus se musí ale založit na nějakém pevném základu.

Honza 1966
27. 12. 2023 12:48
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle, ty jsi nějak přes sedmdesát, já za chvíli šedesát. Já jsem ta generace, co rozbila v ranné dospělosti socialismus, slovanskou vzájemnost a jiné, do té doby nedoknutelné pravdy. Moje děti už mají taky děti, moje děti umí snad lépe písemně anglicky než česky. Moje dcery zbožňují ruskou kulturu, hlavně balet. Moje děti absolutně nechápou proč špičkový vokální soubor Alexandrovci vystupuje v uniformách. Proč se Rusko pořád nimrá v nějakých vojenských vítězstvích a proč jejich ruští kamarádi, se kterými komunikovali(anglicky) ještě před pár lety, na sociálních sítích, jsou už nedostupní.

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 16:31
Odpovědět  Honza 1966

Nu proč, protože je to vojenský soubor a je to tradice. Tam je armáda ctěná. Nu a co se týká toho jazyka, tak to nevím, ale ruština je krásný slovanský jazyk, tak proč nemluvit s Rusy jejich vlastní řečí. Já nějaké jazykové znalosti mám a teď sám od sebe jsem si začal opakovat ruštinu, jen tak ze zábavy. Když člověk zná jazyky ze západu, proč ne i z východu. I srbština je krásný jazyk.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 20:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Trochu od věci – před chvílí na ČT1 vánoční proslov Fialy…

Mě to překvapilo, jak byl smířlivý

Ukrajinu snad vůbec nezmínil, a Rusko jen jednou spíš na okraj… Snad ani nezmínil EU nebo “Západ”…? Tak nějak ani nevím, co bych mu v tom vytknul…

Motivem byla Naděje, jak prý se to v příštím roce všechno zlepší… Tož uvidíme, nevypadá to, že by toho byli schopni, ale Naději mít mohou, ještě aby se o to nějak postarali…

πα½

Dan
26. 12. 2023 20:55
Odpovědět  P.A.Semi

No nevím. Cit.: “Zlepšujeme dopravní infrastrukturu. Ještě nikdy se v naší zemi nestavělo a nedokončovalo tolik dálnic a silnic…. Rozsáhlou modernizací bude podle něj procházet i česká energetika, aby měla země v budoucnu dostatek jaderné energie a energie z obnovitelných zdrojů…”
Já asi žiji v nějaké jiné zemi.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 22:53
Odpovědět  Dan

Nedávno jsem četl, o kolik víc kilometrů dálnic postavili v Polsku…

Měl spoustu slibů, jak se to prý napřesrok zlepší… Což si pak porovnáme…
Ale jak píšu, překvapil mě, jak byl smířlivý a že odložil tu obvyklou rusofobní rétoriku a “dezoláty” atd…

πα½

Albi
27. 12. 2023 08:24
Odpovědět  P.A.Semi

Myslím, že mu – sice pomalu, ale přece jen dochází, že vláda se těch příštích voleb, které údajně očekávají opět vítězné – nemusí dočkat. Tak sbírá poslední zbytky mikrodrobečků aspoň svého osobního charismatu.

Tou vírou v opakovaný úspěch ve volbách mi vzdáleně připomíná dvouleté přesvědčení ukrajinské vlády, že její vítězství nad Ruskem čeká hned za prvním rohem. Jenže nějak tu budovu, za jejímž rohem se má nalézat nějak ne a ne najít.
Ani premiér žádné takové místo nemůže vidět – za každým číhá Babišových 35% preferencí.
Zatím 35% …..

Pijack
27. 12. 2023 09:59
Odpovědět  Albi

Vy jste mne rozesmála 🙂 Fiala a myslet? 🙂 🙂 🙂

Albi
27. 12. 2023 13:08
Odpovědět  Pijack

No – když už to vidí i jeho příznivci a voliči???

A ti to vidí – hlavně přes své peněženky a účty. Zatím u nich boduje jen v případě Ruska – a i tam jich sice hodně pomalu ale přece jen už viditelně ubývá

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 10:39
Odpovědět  Albi

Albi, prosím, buď realistka. Co chceš očekávat od škůdců? Odhoď prosím naivitu, tito lidé jsou zaprodanci a ti se nemění. Premiér by byl člověk, který slouží a má zájem o svoji zemi. Ty to v něm vidíš?

Albi
27. 12. 2023 13:10
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nijak jsem ho neobhajovala – naopak. Ale každý živý tvor, tedy i škůdce je vybaven pudem sebezáchovy.

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 14:14
Odpovědět  Albi

Nevím, řeknu to sprostě, se.ru na jeho pud sebezáchovy. To si měli dacani uvědomit dříve co dělají. Ale toto oni pouze hrají, tu zmíněnou rétoriku. Oni si tím chtějí udobřit a koupit vás neb většina starších zapomíná a říká, tak Jim odpusťme. Oni si toho jsou vědomi a zkouší to takhle uhrát. Ale oni jsou úplně stejní, tihle se nemění.

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 11:12
Odpovědět  P.A.Semi

Ó proboha, to myslíte vážně co zde říkáte, že byste jim chtěl věřit? Ó, svatá prostoto.

Pijack
27. 12. 2023 09:57
Odpovědět  P.A.Semi

To si děláte prdeI?:-)
Něco tak nechutného jsem vypnul po první větě. Už jen první tón jeho chvástání mě donutil přepnout na zprávy Nova TV a tam zase Fiala. Tož rychle na Primu a zase ten jalový panáček. Dnes ráno jsem se přesvědčil, že jsem si uchoval jistou dávku sebeúcty a ten projev si nechám přeložit panem Jablonským. Myslím, že impotentní “myšlenky” dnes nenajdou u nikoho pochopení, kromě podlézavých režimních novinářů. Ti si důvody své existence musí obhájit i kdyby si Fiala před kamerou jen zavazoval kravatu. Oni by z toho udělali ohňostroj nevšedních zážitků 🙂

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 11:59
Odpovědět  Pijack

Já tu televizi nepřepínám, dívá se na ni máma vedle v pokoji, ale jak jsem to slyšel, i jsem se tam došel podívat…

Víte, vy se nejste schopni podívat přes Předsudky a vidět, že jsou určité změny, třeba v té rétorice… Zatím to jsou jen Slova… Chlácholí nás, protože se obávají Revoluce…

πα½

Pijack
27. 12. 2023 12:40
Odpovědět  P.A.Semi

Já už u Fialy sleduji obavy z revoluce od léta tohoto roku. Těch jeho plytkých projevů jsem slyšel už tolik, že mne nemůže nic překvapit. Nepěstuji si předsudky, nekecám, ale čeho je moc… Když budete jíst každý den dortík a zákusky, které máte rád… další den to samé, další týden… další měsíc, tak vám nebudu nikdy věřit, že je máte stále rád 🙂 Budete jimi přesycen až otráven. Bude se vám obracet žaludek.
A tak je to i s jalovými řečmi Fialy od samého začátku. Tady v Brně mu spolužáci na véšce říkali Etanol – bez chuti a bez zápachu. To byla jeho přezdívka. Za celý jeho život se u něj nic nezměnilo. Pořád je to plyn bez chuti a zápachu. Takže predikovat u něj nějaký obrat je zcela mimo mísu. Ale obdivuji vás, že jste to vydržel 🙂

Albi
27. 12. 2023 13:11
Odpovědět  P.A.Semi

Ano – taky mi to tak připadá.

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 10:35
Odpovědět  P.A.Semi

Svatá prostoto.

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 11:09
Odpovědět  P.A.Semi

Tedy takhle naivní, když si vybavím všechny ty tvory co tady likvidují tuto zemi, jde již přes čáru. Nechci se do vás navážet, ale být takhle naivní, nu to již stojí za to. Rozprosťřete před ním ještě červený koberec, ať se zvýrazní ta ubohost tohoto lidu. On do nás kamenem, my do něho chlebem. Těm se tedy daří, jen co je pravda.

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 12:00
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já jen psal co vidím, že poněkud změnil Rétoriku a tón…
Jaké Činy budou následovat uvidíme…

πα½

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 14:18
Odpovědět  P.A.Semi

Ještě více nás zaprodají, protože to mají ve svém manuálu a popisu práce.

Kelly
26. 12. 2023 21:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkusíme uspořádat před americkou ambasádou v Praze demonstraci “Ruce pryč od Srbska” na začátek ledna 2024.

Albi
27. 12. 2023 08:26
Odpovědět  Kelly

Kdo “my”?

All
26. 12. 2023 21:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Srbové jsou Slované a velmi blízcí Rusku,mají naději na ochranu.Slovanské národy se spojovat budou,je to předurčení,předurčeno,Ve slovanství je velká síla Ducha,po tisíce let. Na straně druhé existuje spojenectví BRICS a taky SNS. SNS-,,Společnost nezávislých států” – Arménie,Azerbajdžánu,Běloruska,Ruska,Kazachstánu,Kyrgystánu,Moldavska,Tádžikistánu a Uzbekistánu.( Ukrajina se na SNS podílela,ale nikdy SNS neratifikovala) Stojí upozornit nato,že Rusko bude příští rok předsedat SNS. A oč tu rusku půjde,zcela jistě ještě větší upevnění,jednoty a jednotné spolupráci v rámci zemí SNS. Takže se tu vytváří ,,Síla Ducha slovanů” co do spolupráce a jednoty,to za 1. A za 2.- Jednota a spojování ostatních východních národů do spojenectví a spolupráce.Dvě síly a ta třetí-BRICS.

All
26. 12. 2023 21:48
Odpovědět  All

Slovanství,ač je velmi silně potlačováno i genocidně posledních 1000 let,tu hraje velmi důležitou roli a je prezentováno Ruskem,kde slovanský Duch nezaniká,ale dále Tvoří.Žádný nacionalismus,chvástání ,ale realita a podstata.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 23:00
Odpovědět  All

Až na to, že nechápete, vy i mnozí další, že Nacionalismus (nationalism) je jen jiný název pro Vlastenectví

Jenže v Rusku to spojují s německým útokem na Rusko wwii a s ukrajinským nyní a s mnohou další rusofobií, ale to je jejich rétorika na sjednocování jejich národa, a aby si tamní lidé nevšimli, že přesně to Vlastenectví neboli Nacionalismus tam úspěšně budují, a právě proto jsou tak dobří…

Jenže my tady v EU máme opačný problém, že naše Národy (nations) tu chce nad-národní hydra sežrat… A naše hlavní chyba ve Východní i Západní Evropě je v tom, že si málo vážíme a málo bráníme naše Národy před zničením…

Víte, “nacionalismus” je cizí slovo, a českým výrazem by se to nejpřesněji přeložilo “národovectví”, a na tom prostě není nic špatného…

πα½

Albi
27. 12. 2023 08:29
Odpovědět  P.A.Semi

Přesně!

Pijack
27. 12. 2023 10:01
Odpovědět  P.A.Semi

Palec nahoru !!!

lubkral
26. 12. 2023 23:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Na PL zmizela zpráva o Srbsku…. Že by už cenzura zapracovala?

Jaro Jaroslav
27. 12. 2023 01:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to všetko Jiddiš Divadlo, a som nastvaný, že Rusi sú súčasťou tohoto Jiddiš Divadla, a taja to pted svetom, lretože su na tom dobrom= pozitívnom póle.Ale tu treba dodať toto:vecne sa túlajúci sa židák obetoval storočia Chodu a Ceste Nebies, len aby opantal Zapad a aj Vychod so vsetkým aj v strede, aby profitoval parazitovaním na inych narodoch. Ukradol a zmonopolizoval pre seba Chod Nebies od apokalypsi po apokalypsu, kde nic nebuduje, parazituje a manažeruje ako top manažer! Zalozil Modru sionistickú lóžu Západu a cez financie a ekonomiku si podmanil cely Západ. Na Vychode zorganizoval krvavu židobolsevickú revolúciu, a potom Červenu, komunistickú lóžu. A v Europe sa pridavali k tomu alebo onomu pólu…A tak si Rat+child zalozil Jednu politockú stranu dvoch farieb v koloniálnom Anglicku a v kolonii USA…Na Východe to riešil iba Jednou stranou mince a Cervenou diktatúrou…Dnes pri dalšom prepólovani sa Dvojpolarneho sveta,kde sa USA posunuli do Číny a ZSSR do Bruselu, Modra loza sa pretavuje do Čiernej a veku satana, a Červená lóža sa pretavuje do Zlatej pagody v Moskve s komunistami v Pekingu…A sudruh-dnes-pán Rus.Putin dobre vie o čom je dnešný svet, a sám je v…

Jaro Jaroslav
27. 12. 2023 01:56
Odpovědět  Jaro Jaroslav

sám je v chazarskej ” chazajke”, má pekné vyhlasenia o tom i onom kúte sveta, no nie vsetko je ” košer” čo koná…Nemá povolené od Lazarovho Chanadu v Rusku razne konat proti ” papierovému tigrovi”= USrael, a ani Izraelu či uz v Syrii a tobôž v Gaze! A Irán si je toho vedomý, a dobre vie že zidochazarom v Moskve sa nedá veríť, že su to Judaši s dykou za chrbtom!!! Aj Čína si myslí svoje na konci násho veku slnka a Anno Magnus! Rusko je málo potentné vo svete, a iste aj na Okrajine, ktorú asi zdolá preto, aby sa tam mohla presťahovať Ratchildova vražedná kolónia z Palestíny, kde údajne je málo územia pre ich rozpínavosť a tvrdohlavý odpor Palestíncov, s čím zrejme nerátali! Nikto to nemôže vylúčiť…A podozrivo mlčí, neponúka a nereklamuje Jevrejskú autonómiu okolo Birobidžanu, lebo vie že žid chce svoje kolónie v kazdej krajine! Či už mestské, alebo oblastné, az po štatne! Je pravdepodobné že časť U-krajiny a časť Krymu nechal vybojovat pre židov…No ale na konci Anno Magnus a veku slnka je to už jedno…Víťazne vyjdú z toho len židia…A Rus.Putin to vie, pozná Jiddiš Divadlo od Henryho Forda v Medzinarodnom židovi…Koniec koncov, on je tiež len herec…Režiseri sedia v Londyne

Jaro Jaroslav
27. 12. 2023 01:57
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Chabadu! Chanad je preklep…

Jaro Jaroslav
27. 12. 2023 02:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Nič sa v dnešnom svete nedeje náhodou. Je to dobre riadený proces degeneracie a chaosu vo svete, riadený z pozadia…Iba pred 3 tyždňami som priletel z Belehradu z letiska Nikolu Teslu. Ani v Zrenjanine či v Belehrade som nemal pocit že je tam až toľko libtardov. No spoznal som to az v lietadle za letu do Lutonu. Prozapadný, odnarodnený Srbi, obycajna lacna pracovna sila v UK…V dobe keď je UK na úpadku, zatvaraju firmy a obchody , ked tu začínajú byť luxusnymi obchodmi charity a jednolibráče a v uliciach spústa bezdomovcov a narkomanov…Nechápem prečo toto chcu mat aj v Belehrade. A to som v UK uz 15 rokov, a dobre vidím čo sa tu deje…

vlastimil.dorotik@ictbenefit.cz
27. 12. 2023 02:37
Ohodnotit příspěvek :
     

A to stejné a ještě horší bude i u nás v případě, když dezoláti ODS a spol. propadnou volbami. Před tím ale zjevně udělají všechno, aby mohli volby cinknout ve svůj prospěch. Lidé by se měli připravit na všechno.

Vladimír
27. 12. 2023 08:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ nasadil studenty, tak čekám, jestli bude “mrtvý” student Šmíd…?

eFPe
27. 12. 2023 09:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak to že se na stranu spravedlnosti nepřidaly srbské média? Že by i tam byli zaprodanci?Docela zajímavé by bylo kdyby do ulic vyšli odpůrci odpůrců- občanská válka?To není možné že ti studentíci nemají v rodině nikoho koho by postihlo nato bombardování.

Jaroslavem
27. 12. 2023 10:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosaské zlo má tvrdě krvácet

Pepa
27. 12. 2023 14:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinský politik Arestovyč předpovídá možnost, že se Ukrajina a Rusko spojí proti kolektivnímu západu jako nepříteli. Stejně tak Srbsko otevře oči až to pomine a uvědomí si, co by je s “demokratickém” západě čekalo. Otroctví, stejně jako ČR.