nezařazené

Letos se v Betlémě Vánoce neslaví

Slavit narození jednoho dítěte a ignorovat tisíce mrtvých dětí v pásmu smrti o kousek dál prostě nejde. Palestinští křesťané jsou cílem útoků v Gaze stejně jako muslimové. Svět to jen nechce vidět.

Euronews píší:

„Betlém ruší všechny vánoční svátky v solidaritě s obyvateli Gazy. Všechny vánoční oslavy byly v Betlémě na Západním břehu zrušeny.

Betlém, který je tradičně známý svými veselými a světlem naplněnými vánočními oslavami, letos zvolil jiný přístup.

V solidaritě s Palestinci v Gaze vystavila obec Betlém umělecké dílo nazvané „Narození pod troskami“ na náměstí Manger, kde obvykle stojí ozdobený vánoční strom.

Akci slavnostně zahájili Rula Maayah, palestinská ministryně cestovního ruchu, a Hana Hananiyeh, starostka Betléma, v sobotu večer.

Umělecké dílo zobrazuje jesličky uprostřed zbytků zbořené budovy. Je to symbol boje a utrpení, kterému čelí palestinský lid v Gaze.

“Toto je poselství celému světu, že celý svět slaví Vánoce, ale ne Betlém. Betlém letos slaví Vánoce jinak, se zprávou celému světu, že Palestina trpí. Že Betlém trpí. Že Betlém slaví Vánoce z trosek. Ne jako všichni ostatní lidé na světě,“ řekl Rula Maayah.

Starostka Hana Hananiyeh vytvořila paralely s příběhem o narození a současnou situací v Gaze.

Řekla, že nucené vysídlení palestinských rodin izraelskou okupací se podobá útěku Svaté rodiny před výnosem krále Heroda (Vraždění neviňátek, pozn. překl.)

Hananiyeh vyzvala mezinárodní společenství, aby zasáhlo a řešilo nespravedlnosti, kterým čelí Palestinci v Gaze i na Západním břehu Jordánu.

Izrael vyhlásil válku poté, co ozbrojenci z Hamásu 7. října vtrhli přes hranici, zabili asi 1200 lidí a zajali asi 240 rukojmích.

Podle zdravotníků v Gaze bylo v izraelské válce za zničení Hamásu zabito více než 20 000 Palestinců a více než 53 000 bylo zraněno.

Navzdory sílícím mezinárodním výzvám k příměří izraelský premiér Netanjahu vyhlásil, že bude pokračovat v boji, dokud nebude Hamás zničen a zbaven moci v Gaze a všichni rukojmí nebudou osvobozeni.“

Tolik Euronews.

Válka do úplného zničení Hamásu zní jako program na další dvě volební období. A o to tu nejspíš jde.

V Izraeli samém čelí Netanjahu tlaku rodin rukojmí, aby vyjednal jejich propuštění. Vyvažuje to protitlakem rodin, které ztratily syny ve válce v Gaze a touží po pomstě. Většina obyvatel Izraele podle průzkumů válku podporuje. Pokud jde o nejnovější egyptský návrh na příměří, analytik Tamer Qarmout, odborný asistent na Institutu pro postgraduální studia v Dauhá, říká, že v Izraeli panují neshody ohledně rukojmí a ohledně toho, zda se k egyptskému návrhu připojit, nebo ne.

„Vidíme rostoucí vnitřní tlak na Netanjahua ze strany opozičních stran, rodin rukojmích, aby přijal tento návrh. Ale Netanjahu se stále drží na svých vlastních pozicích,“ řekl Qarmout Al-Džazíře.

„Takticky používá nátlak rodin, které denně ztrácí syny- vojáky v Gaze, a které se chtějí pomstít, které chtějí skoncovat s Hamásem; vyrovnává dva tlaky. Je to pokračující zápas v Izraeli, ale zatím vidím, že Netanjahu má stále šanci své pozice udržet.“

A protože padlých vojáků bude rozhodně víc než rukojmích a toto číslo stále poroste, bude Netanjahu a jeho vláda bigotů a fanatiků, jak je nazývá Seymour Hersh, pokračovat ve vražedném šílenství, za neutuchající podpory Spojených států a „západních hodnot“, do nichž křesťanství zjevně už nepatří.

https://www.aljazeera.com/program/inside-story/2023/12/25/what-message-do-palestinian-christians-send-by-cancelling-christmas

sdíletj na

126 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
26. 12. 2023 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě že nejsem věřící katolík. Jako pohan jsem oslavil rovnodennost. Za pár měsíců budu slavit návrat jara. Budeme se radovat. Slované, tedy pohané neumí oslavovat násilí, morbiditu a utrpení. Tím je dáno naše zakotvení ve vesmíru. Vraždění v jiných částech světa neovlivním. Útlocitnými floskulemi také nic nezměním…, takže šumák. Mě to nasouvání do našich končin křesťanských a židovských “hodnot” dost irituje. Odmítám slavit svátky zloduchů a je mi fakt šumák, z kterých náboženství pocházejí.
Tuhle jsem se bavil v jednom hloučku lidí, čekajíc na šalinu ve štatlu, o zlu ve světě. Vyslovil jsem kacířskou větu, že fandím Rusům, protože jsou Slované, stejní jako já. Napřed jsem upozornil, že je mi ukradený každý, kdo by mě za to udal. Údivem jsme zkoprněl. Všichni se mnou začali hlasitě souhlasit. Spadl z nás strach jestli někdo naslouchá. Bylo mi na duši blaze. To uvědomění přeju každému.

Frank
26. 12. 2023 10:54
Odpovědět  Jana Kunšteková

Z dějin přece známe, že právě katolíci mají na svědomí miliony mrtvých, které pozabíjeli ve jménu Krista a kříže.

Slovan
26. 12. 2023 18:49
Odpovědět  Jana Kunšteková

Je dobré a pomáhá to se jednou provždy v životě vyrovnat s pravdou.

Róbert
27. 12. 2023 09:49
Odpovědět  Jana Kunšteková

Biden je zionista, sam sa nim nazval.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 11:32
Odpovědět  Frank

To jsou pomluvy…
Války vedla středověká šlechta z ekonomických zájmů, nebo jsme se bránili permanentní muslimské invazi…
Těch skutečně zabitých kvůli otázkám víry bylo o dost méně…

πα½

Pijack
26. 12. 2023 11:56
Odpovědět  P.A.Semi

No, ruku na srdce… ono se to účelově všechno sesmolilo dohromady. Inkvizitoři vládli i samotné církvi. A byli to oni, co chtěli kořistit, což se jim dařilo s křížem v zádech. Já si beztak myslím, že ŘKC vznikla právě proto, aby si ten důvod k zabíjení bezvěrců našli, hlavně k jejich majetkům… Nemá smysl se o tom hádat – ostatně, jaké majetky měly kočky? A přesto se katolíkům podařilo označit kočky za ďábly a ve středověku zabili miliony koček. To je ryzí koncentrace zla. A to jsem uvedl kočky jen jako jeden příklad z mnoha.

Pijack
26. 12. 2023 12:21
Odpovědět  Jana Kunšteková

To jsem přece nenapsal. Tam vraždili ti, kteří ukřižovali jakéhosi Krista. Co je mi do toho? Já si jen stojím za tím, že tyhle “civilizace” odněkud z jihu přinášeli a přinášejí k nám neustále své zvyky a morbidity. Proč bych se měl zabývat cizorodými atributy života? Nedává mi to smysl.

Pijack
26. 12. 2023 12:23
Odpovědět  Jana Kunšteková

Má to stejné nesmyslné srovnání a význam – že v Kambodži vraždili Rudí Kmérové? Kdo tedy. To není moje civilizace.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 18:05
Odpovědět  Pijack

Španělská Inkvizice za celá staletí své existence popravila přibližně 2000 lidí…

U nás v Čechách za ta staletí prý Inkvizice popravila dohromady asi 200 lidí…
https://en.wikipedia.org/wiki/Inquisition#Inquisition_in_the_Czech_Republic_and_Poland

Komunistický režim u nás za 40 let popravil 248 lidí z politických důvodů, a 450 jich zemřelo při útěku na hranicích…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Komunistick%C3%BD_re%C5%BEim_v_%C4%8Ceskoslovensku

πα½

Slovan
26. 12. 2023 18:58
Odpovědět  P.A.Semi

Nedavno běželo v TV ” Jméno Růže”, tam se ta církev vyřádila. Moc hezký film. Poprvé jsem na něm byl u nás v kině. To byla událost. U mě nádherný film. 😊👍

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 19:02
Odpovědět  Slovan

Film jsem neviděl, je otázka, jak moc to přeháněli…
Víte, Filmy dělají především Židé (Hœllywood), zvláště na Západě, ale docela dost i u nás… A jejich Bias proti Křesťanství je dost známý…
(ale na Filmy jsem nekoukal ještě dlouho před tím, než bych si to takhle vysvětlil…)

πα½

Albi
26. 12. 2023 20:37
Odpovědět  P.A.Semi

Pravděpodobně nepřeháněli vůbec. Já v tom tedy politiku nenašla (ale taky ani nehledala).

Kniha i film podle ní natočený bych považovala jako – ukázku? kritiku? hrozbu? – náboženského fanatismu, resp. dnes možno říci jakéhokoliv fanatismu.

Slovan
26. 12. 2023 20:46
Odpovědět  Albi

Albi děkuji napsala jsi to lépeji jak já. Nojo jsi holD lepší. Ten závěr hlavně to sedí na spoustu vymaštěnců. Tralala. (Semi nemyslím tím tebe, pro pořádek)

Boomer
26. 12. 2023 22:09
Odpovědět  Slovan

.. no tak to asi myslíš sebe, že jo? Většího vymaštěnce nad tebe zde totiž není…
Ty budeš asi něco jako Číňan, ti měli za Mao Ce-tunga povinnost spáchat denně aspoň jednu sebekritiku. Takže plán máš splněný a teď se můžeš jít dorazit do sklepa…

bosorecka
27. 12. 2023 21:56
Odpovědět  Slovan

Film je film, teraz natocili filmik o Masinoch … stopro uplne presne tak, ako sa to stalo, do puntiku, tak uz vieme, ako to s Masinmi bolo … uplne tak pravdive, ako Meno ruze 😛 (Meno ruze sa mi ale pacilo … asi ze som sa na to divala ako na film, nie ako na ucebnicu)

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 20:53
Odpovědět  P.A.Semi

Víte, abych byl o trochu férovější:

Inkvizice byla svinstvo, byla to chyba…

Jen to nebylo tak rozsáhlé, jak se to nyní traduje…

πα½

Pepa
27. 12. 2023 17:33
Odpovědět  P.A.Semi

Zemřelé na hranicích nepočítej. Tam neměli co dělat.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 20:57
Odpovědět  Pijack

To by mě zajímalo, s těmi “miliony koček” … To jsem nikdy neslyšel…

To by pak vysvětlovalo, za co byly jako Karma Morové Epidemie, které šířily Krysy…

πα½

Jaris
27. 12. 2023 00:54
Odpovědět  P.A.Semi

Obzvlaste cerne kocky byly doslova lyncovany. Dodnes se siri povera, ze cerna kocka prinasi smulu. Je spojovana se strasidly a demony. V utulcich si lide vybiraji jakoukoli kocku, jen cerne maji celkem smulu, protoze je lide z povercivosti nechteji.
Je pravda, ze hloupi lide vyhubenim kocek na sebe prinesli mor z mysi a krys, jelikoz ty nemely zadneho predatora a rozmnozily se.

Pijack
27. 12. 2023 10:15
Odpovědět  P.A.Semi

Čerpám z pramenů institucí, které se ochranou kočkovitých šelem zabývají roky ve spolupráci s historiky a pod… Kočky mají neuvěřitelnou historii od Egypta, přes středověk v Evropě… tyhle poznatky jsou otřesné, ale pravdivé. Jaris to trefila – v Evropě se kočky málem vyhubily a mor byl už jen logický následek. Všude jinde byla kočka efektivním společníkem (souputníkem) člověka již od dob, kdy lidstvo začalo pěstovat obilniny. Zachraňovaly úrodu zrna.
Byla vyslovena myšlenka, že vybíjení koček mělo posloužit k chudnutí společnosti, tedy k jejímu lepšímu ovládání církví. Mno, tahle metoda se používá dodnes v jiných souvislostech (korporace). Toliko málo temna církve.

Bety
27. 12. 2023 17:01
Odpovědět  Pijack

Mne vždy těšilo, že Češi byli označováni za nejméně věřící národ, tedy hned po Japoncích. Těšilo mne to proto, že církev je a byla využívána k tomu, aby zaprvé vychovala z lidí poslušné neodmlouvající ovečky a zadruhé poskytovala těm mocichtivým ospravedlnění jejich výbojů a vraždění, které je provázelo.
Když kdysi vyhlašovali těch Deset přikázání, tak asi nečekali, že se moci v církvi chopí hlavně ziskuchtiví pokrytci. Budou slavnostně vyhlašovat NEZABIJEŠ, NEPOKRADEŠ a přitom budou ovečky posílat zabíjet, aby si mohli nakrást.
Netýká se to jen ŘKC, ale všech církevních systémů, které slibují věřícím nějaký způsob ráje, který ovšem přijde až po smrti, po životě plném utrpení.
To já jsem pro socialismus, který chtěl zajistit život hodný žití HNED.
Nechci brát nikomu jeho víru, ale proč k tomu potřebují prostředníky, aby se
za ně u Pánaboha, Aláha či Budhy přimluvili to mi rozum nebere.

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 17:57
Odpovědět  Bety

Jsou to z části pomluvy a z části omyly…
Já už to tu vysvětloval v posledním týdnu tolikrát, že to asi nebudu natahovat…

Bez Církve jste otroky mamonu, otroky závislostí, chybí vám spousta věcí, o kterých už ani nevíte, co vám vlastně chybí…
A další a další generace se propadají do Dekadence, protože chybí apel na Morálku…

πα½

JoFa
26. 12. 2023 13:42
Odpovědět  P.A.Semi

Admin ak si aktívny, tak prečo nemám zverejnený komentár čo som sem dal, aký máte zase problém?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
26. 12. 2023 15:43
Odpovědět  JoFa

To nemusí být chybou admina.

Na jednom webu, kde se vždycky po odeslání příspěvku zobrazí informace: “příspěvek se objeví po schválení” a brzy tam opravdu je, se mi už asi 3x stalo, že naopak došlo ke sdělení “příspěvek se nepodařilo publikovat, zkuste to později”.

No – zkoušela jsem to několikrát, dokonce jednou i druhý den – a nikdy se to “nepodařilo“. Pak už nebyl aktuální, takže dál nevím, co se s ním dělo – nebyl-li třeba zaslán k posouzení nějakému státnímu cenzorskému úřadu pro dezinformace. 🙂

JoFa
26. 12. 2023 19:48
Odpovědět  Albi

Ja si nezálohujem čo píšem a preto ich naháňam, pretože výstižne napísať komentár a ešte keď je dlhší je problém si pamätať.

Albi
26. 12. 2023 20:42
Odpovědět  JoFa

Já taky ne, ale naposled se to stalo 22.12. – proto si to pamatuji. Příspěverk byly dvě krátké věty, které nebyl problém si opsat “ručně”, takže někdy od 10 dopolední. do 02 hod. následujícího dne a potom ještě asi 2x dopoledne – a nic. Pak jsem to vzdala.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 21:10
Odpovědět  JoFa

Já nevím, ale v koši (nebo “ke schválení” ) nic není…

Tam je nyní nejnovější příspěvek můj, co jsem si smazal sám 23.12. (s celou větví 3 mých příspěvků pod tím), protože to bylo už moc ukecané i na mě…

Ani přesně nevím, kde je chyba… Ale pokud tam máte “nepodařilo publikovat”, tak to zřejmě nikde v databázi na serveru není… Zkuste v té chvíli Win+R (spustit), spustit program Notepad, a ctrl+c a ctrl+v si to uložit do notepadu a zkusit po chvíli znovu…
(Narozdíl od toho, když tam je “čeká na schválení”, tak když to zkusíte znovu, tak už tam budou zřejmě čekat dva a budete pak ostatní otravovat duplicitou…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 16:17
Odpovědět  P.A.Semi

Nechci to rozebírat, ale kupříkladu jak jste přivedli na tu pravou víru ty domorodce v Latinské Americe? A to je pouze jeden příklad.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 18:07
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Domorodce v Americe vraždili kolonizátoři kvůli území a nadvládě, a misionáři to spíš zmírňovali, a přinášeli tam školství…

πα½

Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 19:28
Odpovědět  P.A.Semi

Ale Semi, nechte prosím té katolické propagandy. Ono úplně postačí podívat se na ten váš papežský stolec a jak se tam jednotliví aktéři v průběhu dějin chovali. Ono právě proto, že samotní vysocí představitelé církve nedodržovali ta pravidla, která sami nastolili, vyvolala tu nechuť k církvi. Podívejte se na super katolické Španělsko, po staletí výspu katolicismu. Podívejte se, co se tam dnes děje, jak tam LGBT zakořenilo a co se s tou zemí stalo. A já předpokládám, že to socialismu nepřičtete i když samozřejmě socialističtí premiéři tam vládli, ale vy moc dobře víte, že vládnou absolutně ve prospěch kapitálu a korporací. Spojovat to nějak s naším socíkem před 34 roky, to je nechutné. Socík žádné takové prasárny nepřipravoval a ani k tomu generace nevychovával. Toto je vaše absolutní fabulace, tvrdit, že toto co se děje je z důvodu výchovy v ateistické společnosti. Kdysi dávno jsem slyšel naopak názor, že toto vše má právě na svědomí církev a víte proč? Protože její puritánské lpění na ctnosti, kdy ženě nebylo na veřejnosti dovoleno ukázat málem ani kotníček, polibek na veřejnosti byl těžkým hříchem a musel být odčiněn málem zpovědí vedlo k tomu stavu v jakém je společnost nyní.

Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 19:41
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Proto nastalo úplné rozvolnění morálky, právě proto jako odpověď na to obrovské puritánství a morálka se tím pádem utrhla úplně ze řetězu. Ale myslet si můžeme každý co chceme. To, že tato banda u moci si nárokuje, abychom vyznávali tu jejich jedinou pravdu, to je ten jejich zelený úděl, LGBTQI hnutí a jejich 150 pohlaví nebo kolik jich je, jejich zvrácený pohled na člověka jako takového by nás všechny mělo varovat, že jediná pravda neexistuje, ale, že je někde mezi tím pověstným Jin – Jangem v jeho středu. Jen ho opravdu najít. A lidé, kteří se shodnou, že společnost má být slušná, sounáležitá a pracující ve prospěch všech, nejen těch vyvolených, tak taková společnost by mohla být řešením pro všechny, i když samozřejmě těm, kteří chtějí z druhého člověka pouze profitovat se to líbit asi nebude. Bude záležet ale na celku jestli je bude ten celek schopen ovlivnit a usměrnit.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 21:20
Odpovědět  Pavel z Moravy.

To je prostě lež, že by uvolnění morálky bylo důsledkem puritánství…
Časové souvislosti vás z té lži usvědčují nejlépe…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 01:02
Odpovědět  P.A.Semi

A ještě k tomu – v Praze na Staromáku před Vánocemi jsem shlédl výborné představení nějakého souboru, chlapi hráli na housle, děvčata tam tancovala a zpívaly koledy – a všechny měly červené šátky (s bílými puntíky)…

Víte, tady ve středověku cca 1450 – 1850 byla Malá Doba Ledová, a těm lidem byla zima a ty šátky a muži klobouky byla dost přirozená potřeba…
Až se ještě třeba o 5°C oteplí, budeme tu chodit v plavkách a nebudeme muset jezdit na jih k moři…

Akorát Greendýlisti, jak nás pořád chtějí srovnávat s “před-průmyslovou érou”, oni se nás snaží vracet a srovnávat s malou dobou ledovou…!

πα½

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 08:44
Odpovědět  P.A.Semi

Předpokládám, že ten mínus je od vás, ale třeba se mýlím a jsou tu další, kterým slušnost, sounáležitost a spravedlivá společnost vadí. Kdo chce věřit v Boha, ať věří, já s tím problém nemám. Jen vím, že jeho jménem se tu prováděly nepěkné věci. Amíci v tom dosáhli dokonalosti. Já mluvil tak nějak o hledání té nejvýhodnější cesty pro všechny, takovém tom středu mezi Jin a Jang. Ale k tomu budou muset být lidé vyzrálí, aby tak nějak tu společnost vhodnou k žití pro všechny lidi připravili. A k tomu musí hlavně pochopit, že jsou zde na zemi pouze krátkou dobu a že žít v neustálém stresu, nenávisti a zlu je skutečně cesta do pekel. Oč jednodušší to je, když si lidé rozumí, vzájemně si pomohou a nezneužívají jeden druhého. Pokud byste řekl, že Bůh je láska a solidarita a naopak, pak bych takovou vaši víru bral.

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 11:18
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Mínus je tam ode mě…

Spravedlivá společnost – víte, Spravedlnost není Rovnost…

Sounáležitost a Slušnost jsou správné, ale už jsem to vysvětloval, že ta “slušnost” za Socialismu byl spíš strach z Kádrového posudku…

A ovšem – je to otázka správné výchovy, a když je vidět Dekadence a Neslušnost, tak je třeba se ptát, kde je chyba ve Výchově…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 01:08
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A ještě k tomu “puritánství“…

Víte, když mají první vztah a vezmou se a necourají se před tím s kde-kým, tak mají mnohem lepší vztah a manželství a jsou celkově šťastnější…

Dnes mnoho lidí vymění celoživotní Lásku a Radost za pár let Veselení, oni nepoznají včas, o co tím přicházejí, protože pak už té celoživotní Lásky mnohdy nejsou schopni…

Statistiku, o co jsou subjektivně šťastnější ženy, které měly jednoho muže a jsou s ním vdané, jsem viděl… Je to poměrně výrazné a dobře (statisticky) doložené…
(Je to statistika – funguje to většinou, ne vždy…)

https://pi-alpha.org/LGBT/#feminism
(v té sekci jsou grafy popsané “promiskuita”)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 21:19
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A soudruzi Proletáři, papalášové na Hradě a jinde, vám nevadili?

Víte, je to jen závist… Víte, je mi prakticky skoro jedno, v jakém luxusu si žije ten navrchu, co to řídí, ale podstatné je, jak se při tom stará o ty spousty lidí dole…

Ve Španělsku vládnou Socialisté, také už několik generací…

S tou ateistickou výchovou to je naprosto jednoznačné… Když tu byl národ Křesťanský, tak tu Perverze nekvetly… Pak tu byl Socialismus, a morálku udržoval tuhý Policejní Režim… A když už ani tuhý Režim ani Náboženství už Morálku neudržují, tak se to hroutí do Dekadence, postupně generace za generací hůř a hůř…

πα½

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 09:17
Odpovědět  P.A.Semi

Já vám vaše názory vyvracet nebudu, nemám na to ani chuť, ani náladu. Společnost musí být udržována tak, aby určití jedinci nemohli provádět věci, které poškozují druhé. Jestli tomuto říkáte tuhý policejní režim, no tak potom si nemůžeme porozumět. Já prožil v socialismu 38 roků svého života, byli jsme mladí, bavili jsme se a také blbli, ale nějaká šikana nebo tuhý režim ze strany vládnoucí moci mne minul. Jestli ten tuhý policejní režim zasahoval když někdo ničil veřejný a státní majetek a rušil třeba trvale noční klid, potom myslím není o čem mluvit. Jinak jsem neměl tu možnost, že by mne úřední moc jakýmkoliv způsobem šikanovala. A to jsem jako mladý žil ve velkém městě a chodili jsme často s kamarády v noci ze zábav, kina a neměli problém s policejní mocí. Dnes je běžné, že vás ve 2 hodiny v noci vzbudí řev ožralů, kteří se takto vydrží chovat i 2 hodiny v kuse, slyšíte praskot a lámání všeho co jim přijde pod ruku a jinak v absolutně ztichlém městě policejní hlídka nezasáhne i když je stanice třeba 500 metrů od události. Na babičku bez tlamokrytu se ale vrhnuli, to zase ano, to byli pohotoví. Morálku si udržujeme každý sám v sobě a měli bychom znát hranici co

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 09:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

si můžeme dovolit a co ne. Pokud ten dle vás tuhý policejní režim bránil tomu, aby kdejaký vagabund byl odrazen od toho páchat nepříčetnosti, potom si myslím, že nebyl tuhý, ale byl potřebný. Opravdu bych byl zvědavý jak vám ten tuhý policejní režim za 16 roků vašeho žití ublížil. A odkud berete ty informace co prováděl. Zjevně z vlastní zkušenosti to být nemůže. Co se dělo mezi aparátčíky nevím, já k nim nepatřil, ale, že by šikanovali mne a mé kamarády, kteří jsme ovšem všichni pracovali manuálně o tom opravdu nevím. Nu a když mně bude chtít někdo vytýkat, že jsem normálně pracoval, bavil se a dobře si žil s přáteli bez nějakých problémů, tak se ztrapní pouze sám. A je mi jedno jaký systém v té době vládnul. Já posuzuji systém podle toho jak se mi v něm žije. Nic není ideální, ale toto co je zde nyní je proti tomu v čem jsem žil ten největší marasmus. Ale nikomu svůj názor nevnucuji, každý ať si udělá úsudek sám dle svého mínění. Každý to má jinak. Já nikomu nevnucuji lásku k socíku a ať mi také nikdo nevnucuje lásku ke kléru nebo kapíku. Každý to máme prostě jinak.

Boomer
26. 12. 2023 17:17
Odpovědět  P.A.Semi

pro: P.A.Semi;  26. 12. 2023 11:32

“Cokoliv jste učinili jednomu z nejposlednějších lidí, mně jste učinili…” ( Mt 25,40). 

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 18:26
Odpovědět  Boomer

A víte, kolik Dobra tahle věta v Historii působila a dosud působí – různé “sociální služby”, sirotčince, starost o raněné, atd atd…
(Jistě že to mohlo být ještě lepší… Ale je to Správné Směřování… Zejména v kontextu Antické civilizace to bylo dost revoluční, že nemají jen uctívat Krále a Šlechtu – což byl Feudalismus a dělali by to nehledě na Křesťanství, ale mají se také starat o chudé… Tohle je ta výchova k Soucitu, který se tím postupně v Lidstvu rozvíjel…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
26. 12. 2023 18:58
Odpovědět  P.A.Semi

.. ta věta se stejně vztahuje jak na dobro tak i na zlo, které bylo učiněno či spácháno. Takže Kristus byl nesčetněkrát pozvednut i sražen do hlubin marnosti a utrpení…

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 19:04
Odpovědět  Boomer

Jenže je to v průběhu Historie pobízelo konat Dobro pro Drobné lidi…
Je otázka, jak dobře to fungovalo? Částečně…

Tohle Konceptuální Směřování není nikdy 100%, ale postupně a stále dokola to ten lid někam směřuje…

πα½

Boomer
26. 12. 2023 19:08
Odpovědět  P.A.Semi

..čímž se ovšem nebezpečně přibližujeme k relativizaci zla jako takového…

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 21:26
Odpovědět  Boomer

Nechápu, jak to souvisí s “relativizací zla”, ani co je na ní nebezpečného…

Naopak – chápat pojem Menší Zlo je zásadně potřebné především pro Vládce, a kdo nechápe pojem Menší Zlo – tedy především Ženy, nemá mít žádnou výkonnou Moc…

(Protože ti, co chtějí nulové zlo nyní, většinou tím přivádějí mnohem horší zlo potom… Jako například obrana před Migrací, to je Menší Zlo, než potom nechat naše děti snášet Ghetta a No-go zóny a muslimské nebo černošské řádění, které je zákonitým následkem toho, že se cpou tam, kam nepatří a kde pro ně není místo ani uplatnění, takže budou vyloučení, takže budou beznadějní, takže je to dožene k řádění – především druhou a třetí generaci, která mezitím zapomene, z čeho jejich rodiče utekli…)

πα½

Boomer
26. 12. 2023 21:45
Odpovědět  P.A.Semi

.. z mojí strany nezazní nic proti relativizaci zla. Jde jen o předjímání možných reakcí morálních puristů, kteří neberou ohled na postupnou změnu parametrů lidské morálky po časové ose. Pro ně je Karel IV. Otec vlasti, odporný feudální monarcha, který nechával mučit své poddané podle práva útrpného…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
26. 12. 2023 18:53
Odpovědět  P.A.Semi

No už to bylo asi dost okoukané, tak se přešlo na modernější metody, ale furt jsou za tím swyyněě. Já bych to viděl ať si každý věří v co chce, ale nechává si to pro sebe. Něco jako když je někdo buzerant. 🤣🤣🙋‍♂️

bosorecka
27. 12. 2023 21:52
Odpovědět  Frank

Moslimovia po svete povybijali viac ludi, nez katolici … preco myslite, ze boli onehda krizove vypravy? Sa krestania jedneho dna zobudili, bodli prstom do mapy, a vybrali sa bojovat proti moslimom, rovnako ako teraz sa raz Putin rano zobudil rozmrzely, a vybral sa bojovat proti Ukrajine?

Pijack
26. 12. 2023 11:12
Odpovědět  Jana Kunšteková

Skutečnost v Rusku je jiná, stejně jako u nás. My jsme přesvědčeni, že když v Rusku “vládne” Pravoslaví, že jsou všichni pravoslavní? To je ten omyl. Většina Rusů se za pravoslavné nepovažuje, i když je to oficiální výklad. I v Rusku stále trvá příklon k pohanství. Jsou místa, kde pravoslavní vůbec nemají na obyvatelstvo žádný vliv. Žádné pravoslavné kostely a chrámy na fotografiích na tom nic nezmění. Obdivuhodný je pohled na pohany z pozice Carů, Careven, bolševiků i dnešních politiků (Putin), kteří proti pohanům nikdy nepostupovali formou perzekucí. To by inkvizitoři katolíci nikdy nepřipustili. Byl jsem dvakrát na Kamčatce, ti místní lidé jsou ryzí pohané. Těm je nějaké náboženství a jejich odnože totálně ukradené. Šťastní lidé.

Albi
26. 12. 2023 15:30
Odpovědět  Pijack

Souhlasím,a s trochou nadsázky se to dá říci asi o jakékoliv společnosti .
Např, dokonce i o té nám nepochopitelné a zdánlivě kompaktní muslimské – taky asi nejsou nijak nadšení Alláhovi příznvci i přes znalosti Alláhových výroků – viz znalosti modliteb u křesťanů – kdo z nás např. umí dokonale a bez jediné chyby třeba nejznámější Otčenáš? Natož pak motlidby určené pro různá církevní výročí?.

Jen má domněnka – jednak se bojí “státní inkvizice” = drsnější forma naší stále se zdokonalující cenzury, jednak si většina vybírá to, co se jim hodí . např, podřízenost žen pro jejich údajně poloviční mozek, uniformní oblečení a jiné “místní” zvyky,
Rozdíl je jen v tom, že u muslimů je šikana náboženská, zaštítěná údajnými příkazy jakéhosi Alláha, u nás (většinou ateistů) je ta šikana demokratická, zaštítěná příkazy západní “civilizace” v režii liberastů.

A aby nebyla ta podobnost tak nápadná, něteré “příkazy” jsou zdůrazňovány obrácené – podžízenost žen versus podpora LGBTQ+, půlmozkové ženy versus geniální zástupkyně veškerých vojenských záležitorti, které o nich nemají ani stín povědomí apod.

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 17:49
Odpovědět  Pijack

Inu, nejsou všichni v Rusku pravoslavní, je jich tam 60% pravoslavných křesťanů, k tomu 1% jiných křesťanů, k tomu 9% muslimů, 2% buddhistů a jiných náboženství, a 24% ateistů, 4% neuvedeno…

Teď nevím, jestli ty vaše Slovanské pohanské kulty řadí mezi ty 2% jiná náboženství, 4% neuvedeno, nebo mezi těch 24% ateistů…?

To není “Výklad”, to je Statistika… A pokud máte jiný Dojem, tak to je spíš Omyl…

Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Russia je to v tabulce vpravo v sekci Religion…

K tomu pro srovnání Čechy: 57% ateisté, 12% křesťané, 1% jiné náboženství, 30% neuvedeno,obvykle se jim říká “něcisté”, jako že “něco asi je, ale neví” …
https://en.wikipedia.org/wiki/Czech_Republic

πα½

Boomer
26. 12. 2023 17:56
Odpovědět  P.A.Semi

..tak si to ještě poopravte, já se při sčítání obyvatelstva, bytů a domů dlouhodobě deklaruji jako Eskymák. A my Eskymáci věříme v Inuaty…

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 18:22
Odpovědět  Boomer

Tak to tam budete v tom 1% “jiné náboženství” ?

K tomu ještě dodám, že já jsem měl Dojem, že je tam 70% křesťanů, někde jsem to asi četl, tak teď jsem si to dohledal a opravil…

πα½

Boomer
26. 12. 2023 21:50
Odpovědět  P.A.Semi

.. no nevím, je možno považovat za náboženství něco, co pracuje jen se zlými duchy bez centrálního velení? I když možná Aninga, duchMěsíce, ten je hodnej, tedy když nezlobíme, nekradem a tak… ale smilstvo mu nevadí, takže je vlastně dobrej.

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 01:18
Odpovědět  Boomer

Tak tu tedy máme 87% ateistů a něcistů, 12% křesťanů, 1% jiných náboženství a 0.00001% Eskymáků – nebo jste tu dva ?
(akorát já jsem ty ostatní zaokrouhlil na celá procenta… bohužel byste měl být zaokrouhlen na 0%)

Boomer
27. 12. 2023 18:41
Odpovědět  P.A.Semi

.. no to ať vás ani nenapadne, zaokrouhlovat nás Eskymáky směrem dolů. Jen na Olomoucku nás bylo při minulém sčítání 38!

Markýza
27. 12. 2023 18:45
Odpovědět  P.A.Semi

No tak moment a co panteisti? Neříkejte mi, že jsem v tom sama!

All
26. 12. 2023 20:51
Odpovědět  Pijack

,,Pohané”,ano,jsou to ,,Přírodní lidé”,žijí s přírodou a tvůrcem,který je v Jeho plánu velmi bohaté přírody,která nás spojuje a vybízí ke spolupráci.Neničit,ale poznávat a spolupracovat. ( a co to slovo ,,pohan” vůbec značí, pohanit,hanit=zesměšňovat a ničit.Přírodní lidé jsou Bohu a Tvůrci nejblíže u Slovanů a slovan.národů,proto slovany,ke kterým patříme i my haní,pohaňují,zesměšňují i vraždí)

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 01:47
Odpovědět  Pijack

Víte, já jsem dost svobodomyslný křesťan… (liberální v tom původním smyslu)

Věřte si čemu chcete

Ale laskavě při tom neplivejte na Křesťany a neodrazujte ostatní pomluvami od jejich svobodné volby… My Křesťané už dost dlouho nikoho neperzekuujeme kvůli Víře…

A místo bourání bez náhrady přijďte s něčím lepším, dost masovým na to, aby to mělo šanci přečkat pár generací, s apelem na Morálku, s Rituály a Slavnostmi, aby to byla plnohodnotná alternativa, aby to ty lidi duchovně rozvíjelo…
(jako si třeba vážím Antroposofie, to jsou takoví Křesťané bez Kostelů, možná znáte Waldorfské školy… “uvidíme” za pár generací, jak obstojí dlouhodobě…)

Budte konstruktivní a ne destruktivní…

πα½

Pijack
27. 12. 2023 10:23
Odpovědět  P.A.Semi

Nechci být destruktivní, spíše naopak. Proto se přikláním k pohanství. Nemusím přicházet s něčím novým… protože to už existuje a je to nejstarší – právě to pohanství. Vidno, že ten 2 tisíciletý útlak Pohané přežili ve zdraví. No není to báječné? 🙂

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 11:28
Odpovědět  Pijack

Inu, ale nemáte Rituály, nemáte Slavnosti, nemáte žádný Morální apel nebo kodex, proč by lidé měli být slušní, proč mají rozvíjet Svědomí…
Nepěstujete žádnou Sounáležitost… (Tož když jste Slované, kde máte Slovanské Slavnosti, kde jsou Kroje ?!)

A málo si zpíváte…

Tyhle věci tu ale máme nebo jsme měli, tady to tisíc let udržovalo Křesťanství…

Takže jestli se chcete vracet k nějakým pohanským kultům nebo nihilitě, tak ale nejdřív k tomu začněte budovat všechny ty věci, které dělají Lidi Lidskými…

Protože jinak to je jen negace toho, co tu fungovalo a rozvíjelo a udržovalo společnost duchovně…

πα½

Pijack
26. 12. 2023 11:13
Odpovědět  Jana Kunšteková

Ostatně… ty hodnoty (naše hodnoty) jsou pohanské.

Ladislav 💤
26. 12. 2023 12:15
Odpovědět  Pijack

👍 něco podobného jsem zažil v říjnu pod hradem Trenčín.
Šel jsem do kopce a fuňel, dva se vraceli z rovna z toho hradu.
Já prohlásil, že by měli udělat elevátor na horu. Při řeči padla samozřejmě politika. Já si od plic ulevil a hodně hlasitě.
Nemohu komentovat, bylo hodně, hodně sprosté.
Jeden z nich, pane vy jste náš, pojďte na pivo. Jeden byl z Telče a druhý z Bzence.
Ani nevíte, jak nám všem bylo blaze.

Albi
26. 12. 2023 16:19
Odpovědět  Ladislav 💤

Včera jsem došla k názoru, že ta situace není tak špatná, jak se na první pohled jeví.
Náhodou mě na Seznamu zaujal článek svým názvem, který jakoby naznačoval nepravděpodobé – podezření, že tím obchodníkem je snad dokonce náš stát!!! 🙂
Bylo to naopak, ale nakonec mi překvapivě trochu “zvedl” náladu.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-rok-kdy-obchodnici-se-strachem-narazili-znate-triky-dezinformatoru-241995#
Proč? Těmi obchodníky se strachem nazývali nás dezoláty, chcimíry, Putinovy obdivovatele, atd., atd.

Jenže – pak jsem si přečetla část diskuze (na celou jsem neměla čas a stejně by tam už víc nového nebylo).
V té celkem obsáhlé části diskuze až snad na – 3-4 výjimky VŠICHNI článek hodnotili jako manipulativní, psaný na zakázku, dezinformační,

Vysvětlení se zdá být prosté – nějak nad vystrašeností Putinem – začíná převládat vystrašenost naší demokratickou vládou. Přehnali to, kůuci a holky co spolu mluví – asi netuší, že často méně znamená více. A dobře, že netuší!.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
26. 12. 2023 19:06
Odpovědět  Albi

Ahoj Albi, byl kapr?
Nevím jestli to bylo včera nebo o štědrém dnu, tak jsem zahlédl, jak někde Lipánek zase vyhrožuje Ruskem a myslím že Šándor ho za to pojebball do bezvědomí.

Albi
26. 12. 2023 21:04
Odpovědět  Slovan

Ahoj.
Jo – taky jsem četla. Bylo to včera. A k tomu i další reakce – většinou “alternativní”, ale dokonce i některé mainstremové a všechny negativní. Dokonce mu někde i dost ostře vytkli, že aspoň na Vánoce by měl dát pokoj.a nestrašit lidi.

A kapr nebyl – kapra nejím, takže obligátní řízek (kuřecí – možnái ukrajinský, kdo ví? 🙂 )

Slovan
27. 12. 2023 08:04
Odpovědět  Albi

Tak mám jít kopit věnec? Kuřecíííí nebrat!!!

Slovan
26. 12. 2023 19:02
Odpovědět  Ladislav 💤

Láďo to je paráda když se takhle nečekaně srazíš s lidmi, kteří mají velmi podobné vidění světa. Paráda, jen být mladší. 😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 16:24
Odpovědět  Jana Kunšteková

On nepsal, že rovnodennost slavil teď, pouze, že ji slavil a na jaře bude slavit opět.

Slovan
26. 12. 2023 19:10
Odpovědět  Pavel z Moravy.

…..táák, řekl jsem to právě správně, princi Radovane, vy snoubenku mou jste mi vzal………….🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy.
27. 12. 2023 09:43
Odpovědět  Slovan

Ty jsi fakt vtipálek. Minul jsi se povoláním. Ale dobře děláš chlapče, jak to říkal dědek Josef, být chudý a ani se nezasmát, to je potom úplně k hounu.

jmm
26. 12. 2023 16:22
Odpovědět  Pijack

Také jen rovnodennost!

Jaro Jaroslav
27. 12. 2023 00:38
Odpovědět  Pijack

Mám k tvojim slovám hlboký rešpekt. Mám podobné názory, obohatené o hlboké znalosti v antických archeo-astronómiách a nevyvráteĺné dôkazy že všetky tie otrocké a zotročujúce náboženstvá sú MYTOLOGICKÉ ASTRONÓMIE so zotročujúcimi doktrínamy vytrhnutými z kontextu! Z hovna uplietli bič, a vylúčili von pravdu= ASTRONOMIU a OPIS JEDNÉHO CYKLU ŽIVOTA NA ZEMI… Stymto židovským a farizejským náboženstvom z Hadej kultúry Mezoameriky uz proste nemôžem ani cítiť! Ako Slovan som znovuobjavil našu krásnu minulosť spätú s prírodou, kde starí Slovania nazývali veci a prirodu,cykle atď., pravými menami! A v židovskej biblii je milión cudzich mien a slov len paŕ židov rozumie a vie preložiť! Preco by som odvrhol nasu krásnu Slovanskú minulosť a vieru v prírodné sily a cykle! Veď sme verili to isté v rýdzej a nefalšovanej pravde,slovach a pomenovaniach! Iba židia majú kódy,sifry a tajomstvá, a tak je písana aj ich biblia!!! A strávil som 40 rokov jej dešifrovaním ! Pomohlo mi štúdium teologie a pôvodných jazykov biblie, a hlavne tie antické archeo-astronomie, čo je široké zastúpenie mnohích odvetví nápomocných vied, ako je gematria a znalosti Precesie a prirodných cyklov…

Jaro Jaroslav
27. 12. 2023 00:46
Odpovědět  Pijack

Až máš záujem, napiš mi, pošlem ti pár dobrých článkov z mojej knihy: jaro.jaroslav57@ gmail.com

JoFa
26. 12. 2023 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Začínajú sa objavovať články, ktoré sú veľmi znepokojujúce. Začína sa hovoriť o vojne NATO s Ruskom, čo by nás malo zaujímať, pretože amíci by si radi zabojovali s Ruskom prostredníctvom európskych členov a mimo územia USA, takže ak Európa nepadne ekonomicky, padne vojensky – vo vojne jadrom a amík si umyje ruky. Amík sa snaží obsadiť nové zdroje v Arktíde a Beringovom mori https://zemavek.sk/rusi-obsadili-marjinku-ale-je-to-ukrajinske-statne-tajomstvo/. Tu spomenuté články: https://cz24.news/svedsko-sa-pripravuje-na-vojnu-s-ruskom-a-zastavuje-financovanie-protivojnovych-organizacii/ , https://cz24.news/spanelsko-posle-sve-jednotky-na-slovensko-aby-pry-odradily-rusko/, https://www.armadnymagazin.sk/2023/12/26/71868/.
Myslím, že Európa by mala týchto amerických šuflikantov s demokraciou už veľmi tvrdo poslať do p..e, nech si robia bordel doma, inak sme skončili.

Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 16:36
Odpovědět  JoFa

Nu, ono je to trochu složitější. Do prde.lky by je měl poslat lid Evropy, protože ta vládnoucí Evropská banda si válku nejspíš přeje. Jsme ale zase u toho, je zde důstojný a duševně vyzrálý lid, aby tomu zabránil? Nebo tady již z většiny žije přeformátované a tupé stádo? Toť ta základní otázka, kterou je potřeba si položit. Já to vidím dost blbě, vzhledem k duševním kvalitám současných mladších populací. Takže bych se obával, že tyto generace, které nemají vlastní názor a jsou plně pod vlivem globalistů kývnou na cokoliv. Teď je to na vás, mladých nebo mladších, důstojných a vzdělaných, abyste se svými vrstevníky něco udělali a trochu jim pomohli najít tu správnou cestu. My staří na to již nebudeme mít žádný vliv, tato bezcitná společnost nás odepsala. To není nářek, to je skutečnost a je zapotřebí říci to tak jak to je.

Joe Arp
26. 12. 2023 18:08
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Evropská banda si válku nejspíš přeje, myslím že je tu ještě jeden problém. Nechali jsme si sem bez odporu zahnízdit amícký základny a tisíce válkou zkušených ukrů tu kdesi “cvičíme”. Z dějin víme, že za první linií postupovala Čeka, která neaktivní střílela do zad. Slyším trávu růst!?

JoFa
26. 12. 2023 18:25
Odpovědět  Joe Arp

Myslím, že poučení z vývoja už by ste mohli povedať dosť. Ja nesúhlasím s Pavlom z M., kým dýchaš a stojíš na nohách, tak si stále schopný niečo zmeniť. Proti vojne sa spojíte určite, minimálne matky, manželky, dcery a k tým pridajte vás “nepotrebných” dôchodcov. Alebo tu majdany robia iba sorošovci? Predpokladám, že u nás to v parlamente neprejde, ale vy musíte do ulíc ak to nechcete.
Na Srbov a Maďarov, Bulharov spolieham tiež a Poliakom už svitá .Európa sa musí spojiť minimálne na úrovni Slovanov proti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
26. 12. 2023 18:41
Odpovědět  JoFa

Turci ako člen NATO do vojny proti Rusom nepôjdu, inak by moslimi Erdoganovi zaplietli miešok s kulkami do vrkoča. Ak odrátame aj Slovanov, nech sa poj..bú aj celé NATO. Už to len musia pochopiť ostatné členské štáty-ich ľud.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 20:01
Odpovědět  JoFa

Už jsem to tady dával několikrát, takže se budu opakovat, ale je to dle mne jednoduché a moudré rčení z filmu Bojovali za vlast. SPOJÍ LI SE ŠPATNÍ LIDÉ A UTVOŘÍ SÍLU, MUSÍ SE SPOJIT ČESTNÍ LIDÉ A UTVOŘIT TAKÉ SÍLU. VŽDYŤ JE TO PŘECE TAK PROSTÉ. Myšlenka nádherná, v ruském vydání určitě, ale jak je to tady, to tedy nevím. Já mám ze života spíše zkušenosti, že když s někým do něčeho jdete a může to být třeba i 5 lidí, tak nakonec to odser.ete sám samotinký, protože oni to vzdají, když jim něco nabídnou nebo pohrozí. To jsou totiž zkušenosti k nezaplacení. A ještě mně nikdo nepřesvědčil, že by to dnes mělo být jiné. Když je vám mnohem méně, tak se s tím nějak tak lépe srovnáte. O něco přijdete, třeba materiálně, ale něco získáte a to je právě ta zkušenost. Bezhlavost a přílišná důvěra se prostě nevyplácí. O tom se přesvědčil i ten bezhlavý rytíř na staré Praze v krásném povídání Hurvínkových strašidýlek. Tak se mějte.

JoFa
26. 12. 2023 20:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Načo čakať až keď je problém sa vrátiť späť https://cz24.news/jeden-z-nejvetsich-vanocnich-zazraku-historie-zakopy-ozarene-stromecky-necekane-darky-od-nepritele-na-zapadni-fronte/ , nie je to jednoduchšie zastaviť skôr?

zuzana
26. 12. 2023 11:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Odborníci na duševní zdraví: Používání sociálních médií souvisí s DEPRESÍ u dospívajících

https://aktax.cz/pouzivani-socialnich-medii-souvisi-s-depresi-u-dospivajicich/

Gales
26. 12. 2023 11:39
Odpovědět  zuzana

Číst příspěvky na Seznamu mi taky ničí duševní zdraví.Žasnu co idiotů se nalézá na jedné diskuzi.

Pijack
26. 12. 2023 11:48
Odpovědět  Gales

V tom vyhrávají jednoznačně diskuzní fóra na i-Dnes. Se vůbec nedivím, že u nás rostou z dospívající mládeže sociopati, psychopati a střelci z fakult humanitních pavěd 🙂

Francin
26. 12. 2023 12:17
Odpovědět  Pijack

Také je otázkou, proč u nás v naší zemi studuje takový počet mladých filosofii, politologii a různé pavědy. Pro společnosti to naprosto nic ani ekonomicky ani jinak nic nepřináší, jen jsou spotřebitelé statků, které vyprodukují ostatní a přitom stále jen mudrují a všechno vědí nejlépe. Když sháníte vysokoškoláka strojaře, elektrotechnika, stavaře, lékaře abyste platil zlatem, ale pavědátorů, kteří nic neví o reálném životě a práci je všude plná p…del. Pak se divíme když jim hrabe z toho nic neděláni a bezbřehého mudrování o ničem a dělají kolem sebe jen nešťastné lidi a rodiny. K tomu přece máme ministerstvo školství, ale tam jen rozdělují různé dotace a granty a když potřebujete zedníky, obkladače, soustruzníka, pekaře a jiné profese tak je nemůžete najít.

Pijack
26. 12. 2023 12:39
Odpovědět  Francin

Kdyby jen zedníky, obkladače, soustružníky, pekaře… ale nám už umírají ji inženýři, vědci, architekti a jaderní fyzici. O zubařích, pediatrech a operatérech na sále ani nemluvě. Tohle je pohroma !!!

Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 16:52
Odpovědět  Pijack

V odpovědi výše to ale píšu. Vždyť to je přece globální řízení které nám bylo přes zaprodance určeno. Nic více v tom není.

Autor
26. 12. 2023 13:03
Odpovědět  Francin

Jestli to není spojeno např. s jinou zkušeností. Málokdo ví, že předrevoluční Čína (ještě i v 19. století) sice v minulosti držela svoje tradice, ale měla obrovské potíže se svými “vědci”, bylo jich moc. Tehdy to totiž, ty zkoušky, spočívali v tom, že se text zapamatoval nazpaměť z žádoucích knih. Zvýraznilo se to za dob “opia”.
Na jednu stranu to zajišťovalo sice zachování tradic, ale na druhé to znamenalo, že obrovské množství “absoloventů” nemělo žádnou smysluplnou práci. Na jednu stranu to určovalo splňovalo požadavky na vzdělání – číst, psát, znalost jejich “základů” filosofie, ale zase to neurčovalo, je-li člověk schopen řízení třeba v nějaké státní funkci, či rozvíjet vědecké znalosti.
Podobná situace byla i např. ve Francii, kde byl obrovský nadbytek vystudovaných učitelů (Le Bon), ale na místo bylo nejméně několik desítek kandidátů. A ti, co se neuplatnili raději žili z dávek, než aby šli “pod svou úroveň”. Pak se tito začali věnovat třeba i politice, kdy šli do každé “akce” která byla proti vládě.
Neumí-li a nebo nemůže své získané znalosti studen aplikovat v praxi, je samozřejmě nespokojen a cítí se nedoceněný a že společnost mu “něco” dluží …

Pijack
26. 12. 2023 13:12
Odpovědět  Peter 008

Psychologii davu od Gustava Le Bon miluji 🙂


Pijack
26. 12. 2023 13:14
Odpovědět  Peter 008

Američané Číně upustili žilou a jejich vzdělance zaměstnali v Americkém průmyslu a vědě. Byl to ten pověstný odliv mozků….

Autor
26. 12. 2023 14:26
Odpovědět  Pijack

Ten hlavní problém byl mnohem dříve, než “ten odliv mozků”. To přišlo až potom.

Albi
26. 12. 2023 16:59
Odpovědět  Peter 008

U nás se takovému trendu není co divit, když se upřednostňuje jakýkoliv papír s kulatým státním razítkem před schopnostmi, které mohou být často vyšší, než ty absolventské.

Dobře to může být ilustrováno naší vládou.
Nemám důvod hledat “školy” u všech ministrů. ale předpokládám, že jeden každý ministr bude mít VŠ vzdělání: Tak by to možná mělo být, jen ještě zohlednit schopnbosti a praxi.

Ale když např. vysokoškolsky vzdělaná minisrŕyně války “V roce 1992 odmaturovala. Poté pracovala v bance na přepážce. V roce 1996 absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze. V roce 2009 získala titul bakaláře na Vysoké škole aplikovaného práva, r. 2011 dokončila magisterský obor mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praga“, kde je jaká odbornost a kvalifikace na post ministryně obrany, nebo nedejbože války?

A ani v tom peněžnictví to s jejími schopnostmi (jak znalostmi těžko říci) nevypadá zrovna valně!

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 19:09
Odpovědět  Albi

Pokud se nepletu, Lipánek je Bakalář, to je půl vysoké školy…

(na druhou stranu, já nemám žádnou, já jsem hodně samo-studoval, a zkoušky ani “papír” na to nepotřebuji… možná jsem to všechno studoval dost ledabyle, zato hodně do široka přes spoustu oborů… což vám žádná Škola nedá, tam vychovávají úzce specializované Specialisty, kteří ale mezi-oborové zkušenosti obvykle moc nemají…)

πα½

Boomer
26. 12. 2023 19:29
Odpovědět  P.A.Semi

.. jo samostudium vám umožní výběr, vyhnout se balastu, vyhnout se zkouškám při prokazování znalosti čehosi, co nikdy nebudete potřebovat. Mozek je sice hard disk bez limitů, ale proč si ho zas*rat

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
27. 12. 2023 10:33
Odpovědět  P.A.Semi

Niccolo Paganini odmítl studovat konzervatoř z toho důvodu, že by studoval hru, kterou už před ním někdo jiný skládal a tím by v sobě zahubil vlastní tvorbu. Proto vyhrál jeho talent a hra. V hudbě je takových příkladů nespočítaně. V politice nikoliv, protože tam je konkurence zahubena mocenskými ambicemi “vzdělanců” a talenti nedostanou šanci.

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 11:36
Odpovědět  Pijack

Jedna věc je Tvorba, a jiná věc je Práce, ke které potřebujete Znalosti, a ty získáte buďto na Škole, nebo Samostudiem, nebo jste Ignorant a nemáte v Politice co dělat…

To “samostudium” se hůře dokládá, ale zase by mělo být vidět, že to není Blb, i když nemá Papír…
(vynikající Jaroslav Dušek to pěkně vysvětluje v představení Čtyři dohody, jak tady společnost a lidé lpí na Papíru…)

πα½

Boomer
26. 12. 2023 19:26
Odpovědět  Albi

.. všechny ty její VŠ jsou soukromé, tudíž něco jako “Plzeň”.. a za peníze dneska v Praze i jinde nejen dům, ale taky diplom..

Albi
26. 12. 2023 16:29
Odpovědět  Francin

S výjimkou lékaře (snad) je k vámi zmiňovaným profesím nutná znalost matematiky a věd matematiku nutně potřebujících.
A matematika jednak není zrovna snadná disciplína a hlavně se nedá tzv.. okecat!

Není jednodušší získat titul a pověst vzdělance snadnějším způsobem? Studiem genederových, sociálních a jiných vymyšlených pavěd?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
26. 12. 2023 16:49
Odpovědět  Francin

Je jisté, že toto vše probíhá v rámci řízení k převzetí moci globalistickými strukturami. Takže vše bylo naplánováno a probíhá dle předem připraveného scénáře. Nevím jak vy, ale já si už dávno takové otázky proč to, proč ono a proč ne to a proč ne ono nekladu. Spíše se ptejme kdo to řídí, protože to je nejdůležitější k pochopení toho co se děje. Koupení a dosazení škůdci pouze plní zadání globalistů. Vždyť je přece jasné co plánuje WEF, MMF, Světová banka, WHO a další profláknuté organizace. Takže divit se proč se studují pavědy a ne užitečné obory je zbytečné. To je dáno rolí, kterou nám globální zvrácená plutokracie určila.

Gales
26. 12. 2023 11:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Není co slavit když ,,Herodes” zabíjí děti.

JoFa
26. 12. 2023 11:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Prečo mi zas neprešiel komentár?

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 18:12
Odpovědět  JoFa

Nevím, v koši nic nemáte…
Asi už to povolil hlavní Admin, nebo jste to ani neposlal…??

Autor
26. 12. 2023 11:46
Ohodnotit příspěvek :
     

K diskusi o tom, je-li Rusko pravoslavné.
Není to jednoduché a nikdy nebylo. Ostatně naše země byla vždy rozdělena, a to že část se plně katolizovala a druhá spíše věřila v “následnictví Husa”. Nerozhoduje papír o tom kdo čeho je členem, pokud vím, tak katolická církev neuznává odchod z církve. Navíc lidé vždy viděli rozpor mezi tím, co bylo hlásáno a co bylo v praxi.
Není až tak důležité, co kdo říká, slova zůstávají slovy, ale je důležité, co kdo ve skutečnosti doopravdy dělá.
Takže církevní Desatero je báječná záležitost, ale důležité je – je-li to dodržováno. Pokud lidé vidí, že “vrchnost” to ignoruje a dělá si co chce i proti tomu, co se ta samá “vrchnost” snaží vnutit jim, obyč. lidem, pak ve skutečnosti věřit nebudou a nebo jejich víra zeslábne.
Ve Švejkovi je také to, že proti sobě bojovali státy, které měly stejnou církev, ovšem “jaksi” zaonačenou pro potřeby “okamžiku”.
Takže nejde ani o tu veřejně ukazovanou víru, ale o to, jaké kdo vyznává vnitřní hodnoty. I u nás, i v Rusku. A od toho se pak odvíjí to, co jedinec pak reálně dělá a čemu chce věřit a co pak třeba i volí ve volbách. U nás se dnes ujala víra – soukromý majetek je nade vše. Za všech okolností.

Pijack
26. 12. 2023 12:35
Odpovědět  Peter 008

Správně Peter. Každý z nás potřebuje nějaké zakotvení – uvědomění si sama sebe. Indoktrinaci čehokoliv potřebujeme až na posledním místě. Ale pokud ve společnosti převažují lidé s minimem sebeúcty, pak je život v takové společnosti utrpením. Jeden druhému vnucují své ideologie, … že ta jeho je ta správná… bla bla bla. Svoboda je jedinečná a jen svobodně myslící jedinec je pro společnost přínosem. Ovce jsou břemenem. Vše co je spojeno s náboženstvím omezuje, protože člověk nemůže používat dar myšlení a nemůže ten dar rozvíjet. Píšu to spatra a nechci z toho dělat zoufale zbytečnou filosofii. Proto jsem pohan 🙂
Ostatně ono zmiňované desatero vychází z pohanské mytologie. Taky jedna z věcí, které si katolíci přivlastnili 🙂

komoří Lang
27. 12. 2023 10:10
Odpovědět  Peter 008

Ptal se vnouček dědečka. Dědečku, proč sou někteří lidé zlí?
-Víš, každý člověk má v sobě dva psy-jeden je vzteklý a druhý hodný a každý den svádí urputný boj
na život a na smrt.
A který z nich vyhraje dědečku?
-Ten, kterého živíš!

Pijack
26. 12. 2023 12:40
Odpovědět  Gales

Na tuto stránku nemáte přístup. Nešlo by to obejít nějak jinak? 🙂

Albi
26. 12. 2023 17:04
Odpovědět  Pijack

x-krát se tu už sdělovalo, do cizího e-mailu má přístup pouze “majitel”, nebo ten, kdo zná jeho přístupové heslo.
Ale . jakoby se hrách na stěnu házel!.

Boomer
26. 12. 2023 18:11
Odpovědět  Albi

.. Standové všech zemí, spojte se! :o))))))

Gales
26. 12. 2023 19:14
Odpovědět  Boomer

Boomer je v klecovém lůžku a ,,spojuje” se s matrací.

Boomer
26. 12. 2023 19:22
Odpovědět  Gales

..troubo! :o)))))

Gales
26. 12. 2023 19:12
Odpovědět  Albi

Měl jsem za to,že když zkopíruji obrázek tak se tu objeví.Opak je pravdou.Je to blokované e-mailem.

Boomer
26. 12. 2023 19:16
Odpovědět  Gales

..zkuste na obrázek v e-mailu klepnout a z nabídky zvolit vyhledání na webu, z webu by potom už měl jít vložit…

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 21:35
Odpovědět  Gales

Kdyby nám tady Seznam nechal ukázat obrázek z vašeho mailboxu jen za tyhle čísla:
mid=29609&aid=14&uid=9191338
mail id, attachment id, user id

tak nyní znám vaše uid, a postupně bych zkusil těch 30000 mailů a stáhnul bych vám všechny attachmenty ze všech mailů…

Že vy neumíte stáhnout 30000 souborů neznamená, že tu není spousta dalších, kteří by to uměli, kdyby je tam takhle email.seznam.cz pustil…

Víte, jakou by měl z toho Seznam ostudu?

πα½

Gales
27. 12. 2023 12:08
Odpovědět  P.A.Semi

Je mi to jasné a nikde netvrdím že je špatné zabezpečení.Jenom jsem si myslel že kopíruji pouze obrázek a ne mailbox.

Administrátor
P.A.Semi
27. 12. 2023 18:09
Odpovědět  Gales

Jak píšu, přímo z vašeho mailboxu ten obrázek vidíte vy, ale my ne…

Na to jsou nějaké služby ke sdílení obrázků…

Viz hledání https://duckduckgo.com/?t=h_&q=sd%C3%ADlen%C3%AD+obr%C3%A1zk%C5%AF+online&ia=web
(sdílení obrázků online)

a nějaký si vyberte, třeba https://cs.imgbb.com/

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Honzas
26. 12. 2023 14:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě jsem neviděl jediného muslima který by protestoval proti nezabíjení křesťanských židovských dětí. My si hold musíme sypat popel na hlavu za každou cenu. Humanita zabíjí ve vlastních řadách!!!

Albi
26. 12. 2023 17:06
Odpovědět  Honzas

To bude tím, že jste neviděl všechny. Jedinci by se jistě našli i mezi nimi. 🙂

Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 18:15
Odpovědět  Honzas

Jak jako “protestoval proti nezabíjení” ? Jakých “křesťanských židovských dětí” ??

A ovšem – píše se “holt”, kdežto hold se vzdává někomu jako pocta…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
26. 12. 2023 17:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaký je rozdíl mezi “Válka do úplného zničení Hamásu” a Hitlerovým “konečným řešením Židovské otázky” ? V zásadě žádný, je to kolektivní vina a nespravedlivý kolektivní trest, a Izrael si zaslouží obdobné potrestání, jako Německo po válce…

πα½

Pijack
27. 12. 2023 11:44
Odpovědět  P.A.Semi

Trefa. To mi asociuje i cíle na Ukrajině. Ukrajinští nacisté vykřikovali “zabít všechny Rusy” a svět zjišťuje, že ten boj se vede až do posledního Ukrajince. Vyhubení má hodně tváří a podob, ale podstatou je jen jeden cíl.