blognezařazené

Ještě jste nepochopili na co se Rusko připravuje a co je hlavním smyslem nového postu Surovikina?

Surovikin, který je známý pod přezdívkou „generál ‚Armageddon‘, bude nyní koordinovat záležitosti protivzdušné obrany v rámci rady ministerstva obrany SNS. Tato informace byla potvrzena na oficiálních stránkách ruského ministerstva obrany dne 28. srpna 2023.

Podle zdroje: https://nsk.tsargrad.tv/news/minoborony-rossii-nazvalo-novuju-dolzhnost-generala-surovikina-iz-novosibirska_855130

Prostě o složitém (просто о сложном)

Bohužel je u nás v Rusku stále hodně lidí, kteří nechápou pravou podstatu událostí, které se dějí, nebo ji špatně hodnotí. Proto neustále slyšíme o Putinově pomalosti a nerozhodnosti. Někteří lidé skutečně nechápou skutečný význam toho, co se děje, jiní se tímto způsobem jen snaží vnést do ruské společnosti rozkol.

To, co se děje, bychom neměli považovat za nějaký lokální konflikt na území sousedního státu. Ve skutečnosti vidíme konfrontaci mezi kolektivním Západem na jedné straně a Ruskem na straně druhé. A musíme pochopit, že tento konflikt neskončí remízou. Rozhodně skončí vítězstvím jedné ze stran. Jiné možnosti neexistují. Žádné mírové rozhovory, možné i principiálně nemožné, by vás neměly zmást. Pokud k nim dojde, budou mít pouze dva významy. Buď to bude přestávka na přeskupení sil a další přípravy. Nebo to bude něčí kapitulace. A znovu opakuji, že mluvíme o kolektivním Západu a Rusku.

K případné pauze se nyní přistupuje různě. A je třeba si uvědomit, že hlavní není samotná pauza, ale její podmínky a to, jak ji každá strana využije. Takže jak Západ, tak Rusko mohou pro sebe získat pozitivní momenty a vůbec není jisté, že KoZa ji využije lépe než my.

V konfrontaci zatím jednoznačně vítězí Rusko. Vítězství to nejsou jen území. Dokonce ani ne ona. Hlavní je něco jiného. Jak vyčerpané jsou zdroje jednotlivých stran. A zde zdroje Ruska nejenže nejsou vyčerpány, ale každý měsíc se zvyšují. V této době zdroje Západu slábnou, přestože už našim protivníkům dal téměř vše, co mohl. Nyní jim zbývá poslední argument v podobě F 16.

Tento argument není tak důležitý pro operaci, ale nebezpečný pro bezpečnost naší ruské země. Vždyť hlavním úkolem těchto dodávek bude zajistit schopnost úderu raketami dlouhého doletu. A je třeba si uvědomit, že jde o poslední argument Západu. Pokud nezabere, zbývají dvě možnosti. Buď otevřený vstup do konfliktu, nebo kapitulace za podmínek Ruska.

Je však důležité pochopit, že tento krok není zaměřen na samotný prostor bojů. Při vší “úctě” k F16 tento zastaralý model nezpůsobí významnou změnu v poměru sil. Cíl je zde zcela jiný.

V kombinaci s prohlášeními našeho nepřítele o přípravě téměř 200 tisíc bezpilotních letounů je snadné odhadnout, jaké jsou hlavní cíle Západu. Nepotřebují průlom na poli boje, potřebují průlom v situaci uvnitř Ruska. Velmi dobře chápou, že jen tak mohou dosáhnout vítězství.

Jejich plán je velmi jednoduchý. Provést údery na ruském území tak, aby měly široký ohlas ve veřejnosti. A to nejen mediální, ale i takříkajíc přirozenou, naturální. Kalkulují s tím, že pokud se Rusové žijící na poměrně velkém území země budou najednou cítit nechráněni, povede to když ne k přímým nepokojům, tak alespoň k problémům pro Putina v prezidentských volbách.

Člověk tedy nemusí být velký vizionář, aby předpokládal, že hlavní úder přijde v období před prezidentskými volbami. A za tímto účelem nyní na Západě probíhají přípravné práce. (Proto nejsou vůbec důležité volby v USA, či někde v Evropě, ale prezidentské volby v Rusku, s tím souvisí i určitá aktivizace ruské „páté kolony“, která pomáhá i přímo i nepřímo ukrajinským tajným službám – pozn.překl.)

Ale Rusko a jeho vedení to chápe naprosto přesně. Proto se na to připravují všemi možnými způsoby. I Šojguovo prohlášení během inspekce obranných závodů o nutnosti vybudovat radary o tom hovoří. Ostatně radary se týkají spíše obrany.

No a hlavním krokem v přípravě země na odražení této provokace bylo jmenování generála Surovikina do funkce šéfa koordinačního výboru pro protivzdušnou obranu při Radě ministerstva obrany SNS. A je třeba si uvědomit, že tento krok je absolutně logický.

Generál Surovikin se již projevil jako mistr v budování pozemní obrany. Takzvaná “Surovikinova linie” se stala nepřekonatelnou překážkou na cestě ruských nepřátel. A to není jen náš názor. Téměř všichni západní odborníci to říkají jednohlasně. (To navíc k tomu, jak se mu říkalo již dříve – Generál Armageddon – pozn.překl.)

Nyní nastal čas vytvořit podobnou obranu na obloze, která by Rusko chránila před akcemi Západu. Ale nejpozoruhodnější na tom je, že mluvíme o koordinaci prostředků protivzdušné obrany nejen Ruska, ale i celého SNS. Zjednodušeně řečeno, zapojeny budou všechny prostředky protivzdušné obrany, které se nacházejí na území zemí SNS (samozřejmě těch co jsou členy Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti). Především však samozřejmě hovoříme o Bělorusku. Koneckonců právě z tohoto směru by v Rusku měli očekávat největší ohrožení jeho území, což nedávné události v Pskově jen potvrdily.

Podle mého názoru má Surovikin dost času, aby vše zorganizoval na patřičné úrovni. Není třeba pochybovat o jeho schopnostech. A pokud budou podpořeny potřebnými dodávkami prostředků protivzdušné obrany a radarů, pak bude nepřítel čelit tomu samému, co nyní vidíme na zemi.

Pro Rusko je velmi důležité, aby nedovolilo Západu uskutečnit svůj plán. A znovu připomínám, že je rozpočítán na mne i na vás zde v Rusku. Abychom podlehli panice. A musíme pochopit, že neexistuje plot bez děr a žádný systém protivzdušné obrany není stoprocentně účinný. Takže k nějakým potížím klidně může dojít. A tady je naše správná reakce na takové možné události pro zemi neméně důležitá než práce našeho vojensko-průmyslového komplexu a Surovikina.


https://dzen.ru/a/ZPGm6hw3SVbHvUhU

Překlad Peter008

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
1. 9. 2023 22:48

Pres.volby v Rusku jsou 17.3. 2024.Surovikin zajistí bezpečnou oblohu a zimní ofenzíva by měla ukončit fašizmus a neonacismus na ukrajině definitivně.Dokonale vyčistit Kyjev a Lvov. CHarkov jako první,Oděsa pak povstane sama,je to ruské město.Pšonci ve Lvově si rychle zopakují ruštinu,anebo mohou koridorem do pšonska.

eFPe
2. 9. 2023 03:24
Odpovědět  All

To datum je coby dup. Kéž by se to vyplnilo a my už měli v té době od válu vládu a pracovali přes odpor senátu i prezidenta na ozdravení společnosti.

Albi
2. 9. 2023 07:30
Odpovědět  eFPe

To těžko.
“Daleko je nám pro slávu revoluce….”

Franta
2. 9. 2023 08:00
Odpovědět  eFPe

Senát je úplně zbytečný, je to odkladiště vysloužilých politiků. Počet poslanců v mil. obyvatel a v parlamentu jen poslanecké sněmovně je třeba taky zredukovat. Nizozemí má 17 mil. obyvatel a na ten počet v místním parlamentu jen 150 poslanců. 150 poslanců nám stačí taky. Ještě je třeba zredukovat počet diplomatů na polovinu, protože srovnatelně početné Rakousko nebo Portugalsko si vystačí s polovičním počtem diplomatů. Jen redukcí diplomatů se ušetří ročně 4 miliardy Kč. A ještě je třeba zredukovat přebujelý byrokratický aparát.

Králík
2. 9. 2023 09:21
Odpovědět  Franta

A přebujelé školství, množství zbytečných úřadů a úředníků v nich, vyšší posty policie, celníků a hasičů, podstatně zredukovat rozpočty místních samospráv… Kolem a kolem, najednou by bylo peněz. Daně by se mohly snížit! A hlavně lidí, to by byla pro ekonomiku úplná hitparáda, tady by se mohlo vyrábět, stavět a obsluhovat!

Gales
2. 9. 2023 09:26
Odpovědět  Králík

Stačilo by zredukovat peníze pro Ukrajinu.

Jozef
2. 9. 2023 12:00
Odpovědět  Gales

a pre EÚ a NATO

PremekJ
3. 9. 2023 12:39
Odpovědět  Jozef

Vystoupením z EU a NATO a souvisejícími úkony k zadržení peněžních transferů do zahraničí nám přinese již téměř jeden bilion ročně při dramaticky nižších nárocích veřejných rozpočtů.

PremekJ
3. 9. 2023 12:37
Odpovědět  Králík

Ona stačí jediná daň s postupně snižovanou sazbou (sazbami). Vše je připraveno.

Efpe
2. 9. 2023 09:21
Odpovědět  Franta

Hlavně bych ještě doplnil,že to bylo zřízeno účelové kdyby se vývoj ubiral nesprávným směrem.kdyby holita volila jinak než jak se to mocipanum hodí,atd,by se náhodou někteří poslanci potažmo vláda či prezident cukali.ze mocipani umí zastrašit jsme viděli ukázkové při akci vrbetice,kdy byli přeposlání hádanek Babiš i Zeman.cela akce měla odstavit Rusy od moznosti stavět JE.
A abych shrnul ten senát,už to díky slavné EU dávno není ani pojistka demokracie protože mám pocit že u nás je nejprve vykonávána vůle EK a teprve pak se klickuje s našimi paragrafy.
Zrusme senat

tupý hulvát
2. 9. 2023 15:45
Odpovědět  Efpe

Není to poprvé,jen se o JE stavěné Rusy zmínil Nečas a ten tomu rozuměl,přišel hlupák Šlachta a bylo vymalováno.Ten lumen to dodnes nepochopil a je z něj opoziční “lídr”

PremekJ
3. 9. 2023 12:41
Odpovědět  Efpe

Nevylévt vaničku s dítětem. Senát poslouží něčemu užitečnějšímu a nenákladnému. Vše připraveno.

PremekJ
3. 9. 2023 12:36
Odpovědět  Franta

Zdravím, ono stačí padesát politiků a dvacet kontrolorů ústavnosti legislativy. K čemu Senát? Právě k tomu druhému zmíněnému. Volby? Pouze přes kvantový systém s ochranou na bázi genetické unikátnosti. Peníze? Pouze nevlastněné prostředky směnys nárokovou dispozicí pro každého člověka s minimálním limitem na měsíc a obluhou opět kvantovým systémem s individuálními účty i peněžní bází. Vše je připraveno.

Králík
2. 9. 2023 09:23
Odpovědět  eFPe

Hahaha, jako ftip dobrý! Po téhle vládě příjde nemlich stejná. Babiš se od nich taky až tak nelišil. Ti předním od něj, od nich, taky ne.

Jediný způsob, jak se společnost změní, je kritická změna. Až se to tady začne vylidňovat jako na Okrajině. Bez tlaku se jinak nic nezmění.

Boomer
2. 9. 2023 08:09

.. dominantní vlastností generála Surovikina je schopnost tvrdě se postavit protivníkovi. V dobách Jelcinovy vlády byl dokonce postaven před soud za “příliš tvrdá rozhodnutí”.
Hájil se sám, sám se taky obhájil..

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 09:09

Nu, vidíte a Surovikin je využitý přesně podle svých potřeb. Troldové spekulovali, cože s ním je, někteří by ho již i pohřbili. A on zatím bude na té nejužitečnější pozici. Byl zde kdysi článek o 3 úrovních myšlení a je zajímavé kolik lidí skočí hned na tu první úroveň a spokojí se s tím nejjednodušším vysvětlením. Takže tím je úloha Surovikina vyřešena a kdo ví co přijde dál. Jen se připravte ruští přátelé, neb zmrdi nespí. Jejich mozečky již ztratily schopnost jakéhokoliv soudného myšlení. Dožili jsme se toho, že se skutečně ukázali v tom pravém světle. Tato současná garnitura západních vůdců je skutečně ten nejubožejší materiál, který je zde momentálně u moci. Škoda, že k procitnutí většiny je vždy zapotřebí nějaké tragédie.

primak
2. 9. 2023 12:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pár tejdnů ho špijóni neviděj a už je o čem psát. Nedávno taky neviděli Peskova (mluvčí) 2 tejdny a byl poprask.

Aragonit
2. 9. 2023 14:56
Odpovědět  primak

Surovikyn priateľ Prigožina dostal ešte väčšiu dôveru. Tak že tá situácia okolo Prigožina je o to zaujímavejšia
https://aragonit11.blogspot.com/2023/08/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny_17.html

PremekJ
3. 9. 2023 14:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Surovikina KoZa pohřbil a nyní pracuje na jejich pohřbu. Prigožina pohřbili a ten bůh ví kde dělá svou práci, kterou nejlépe umí.

Vladimír
2. 9. 2023 09:23

Domnívám se, že F-16 dopadnou stejně jako všechny jiné neporazitelné zbraně dodané Západem. Mně děsí co přijde potom. Co ještě Západ udělá aby oddálil nevyhnutelné.

Králík
2. 9. 2023 09:26
Odpovědět  Vladimír

Západ, západní koncerny, které mají Západní politiky podmáznuté, chtějí především prodávat nová letadýlka. Čím víc F-cokoli Rusko sestřelí, tím líp. Budou prázdné sklady. Stát v ohrožení! Zakázky. Prachy. O ničem jiném to není.

Jozef
2. 9. 2023 12:05
Odpovědět  Vladimír

to je už skoro jedno – Rusko aktivovalo Sarmaty – teraz sú na ťahu Anglia, kde stačí na úplnú likvidáciu územia jeden Sarmat, no a USA, kde sú potrebné tri a tiež prestanú existovať …

Honzas
3. 9. 2023 01:09
Odpovědět  Vladimír

Zdroje planety vystačī pro 1 miliardu lidí. 1 sedminu zdrojů ovládá Rusko. O čem je tedy ta válka? A jak skončí? Samozřejmně vyhraje ten kdo ovládá zdroje.

PremekJ
3. 9. 2023 15:02
Odpovědět  Honzas

Za prvé, současné zdroje vystačí pro cca 5 mld lidí, a to se začíná s jejich globálním šetřením. Za druhé, brzy nám budou k dispozici technologie, které pracují s nyní nepoužívanými zdroji při jejich minimální spotřebě. Pochopitelně že RF do té doby vévodí zdrojové stabilitě.

Boomer
2. 9. 2023 10:56
Odpovědět  Gales

.. však to znáte, nehoda není náhoda. Generál spadl ze skály a tak se potloukl, že ho několik částí chybělo..

zuza
2. 9. 2023 11:06
Odpovědět  Gales

mŕtvy NATO generál , dobrý generál

Frank1
2. 9. 2023 19:20

Surovikin planuje celou globalni operaci. Proto neni videt.

Frank1
2. 9. 2023 19:25

Jak muze zapad stale jeste podporovat tu prolhanou bandu pucistu a nacku na Ukrajine? Vzdyt to jsou zoufalci, zenouci sve vojaky do mlejna a nicici svou zem. Zamorene zrno nikdo kupovat nebude.
Zapad nikdy nedostane sve penize zpatky a Rusko nezkrachuje. Drive to postihne zadluzeny zapad bez surovin. Ty suroviny co mel zapad z Afriky za 5 % ceny i odjinud uz nedostane. At si kazdy domysli, co to znamena pro zivotni uroven na zapade!

PremekJ
3. 9. 2023 15:05
Odpovědět  Frank1

Slyšíme pouze vrchnost KoZa. jen občas probleskne, že se bojí svého lidu jako ta naše.

Frank1
3. 9. 2023 14:32

Surovikin zavelel zakopat se a obrana drzi a nici utocniky a jejich zbrane. Ted je zamestnan planem globalniho rozsahu. At se mu dari!

jan
4. 9. 2023 03:51

file:///C:/Users/Lenovo/Downloads/Telegram%20Desktop/20230825%20Celosvetova%20Rada%20Suverenov_Dekr%C3%A9t%20sk%20+%20ru.pdf

jan
4. 9. 2023 03:52