Putin k reakci USA: Neexistuje žádný postoj k žádné otázce, pouze klišé

Ruský prezident Vladimir Putin není spokojen s reakcí USA na bezpečnostní návrh Ruska.

Uvedl to dnes na společné tiskové konferenci v Moskvě s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, informuje PolitNavigator.

„Nyní připravíme odpověď na ten papír, který jsme obdrželi z Bruselu a Washingtonu. Jsou věci, o kterých se dá diskutovat. Pravda, jsou druhořadého charakteru, ale budeme hledat odpovědi na klíčové otázky.

Proč naši partneři žádají, aby se nezveřejňovaly? Souhlasíte, že je to divné. Co skrývat před veřejností, co nám řekli. Nebudu otevírat každý článek – ani k jednomu klíčovému problému nejenže neexistuje stanovisko nebo odpověď, prostě je obešli. Vidíme pouze politická klišé,“ řekl Putin.

Macron nepovažuje praxi výměny dopisů za produktivní.

„Výměna dopisů neumožní najít řešení v tak složitém procesu. Je možné vše vyřešit pouze vyřešením problému s NATO? Toto je velmi důležitá otázka, ale jsou zde i další, které je třeba řešit, abychom zaručili naši společnou bezpečnost. A proto jsem tady. Musíme pracovat kolektivně, aby Rusko, Spojené státy a všichni spojenci mohly překonat traumata, která ovlivňují pohled na Evropu a najít užitečná řešení,“ řekl Macron.

https://bit.ly/3srvwds

sdíletj na