blog

Proč a čeho se bojí Češi?

Lidé v české kotlině mají strach. Bojí se o práci, o bydlení, o děti. Bojí se mluvit o tom, co je tíží. Bojí se terorismu. Jsou rozhádaní  a nejsou schopní se domluvit ani na nejdůležitějších zásadách podoby a fungování rodiny a státu. Zaměstnanci se bojí o práci, úředníci nadřízených, živnostníci a podnikatelé o zakázky. Politici se bojí říkat pravdu, protože se bojí občanů a svých vodičů z Berlína a Bruselu. Ti se zase bojí Velkého bratra zpoza oceánu. Všichni se někoho bojí. 

Ale proč se všichni bojí? Kdo je ten mocný a nejmocnější, který stojí nade všemi a rozhoduje o jejich osudu? 

Bůh? Těžko. Kdyby existoval, nemohl by nechat beztrestně zabíjet nevinné lidi a umírat hlady nevinné děti.

Ďábel? Pokud by existoval, dávno by bez váhání a bez slitování přetvořil svět k obrazu svému.

Celosvětová pavučina nadnárodních korporací, jejich vůdců a jejich politických loutek? Možná. Odvážnější z nás to připouštějí. Ale co nám vlastně mohou udělat? 

Všechny nás zabít? Nebo zotročit? Tolik síly a moci nemají.. Všechno nám vzít? Vždyť už skoro nic nemáme. Nemáme vlastní průmysl, zemědělství, energie, ani vodu. Nemáme vlastní peníze, ale jen ty, co nám půjčí banka. Nemáme často ani vlastní myšlenky, ale jen ty, co napíšou noviny nebo předvedou v televizi. Přežili jsme dvě světové války, 50. léta, 90. léta  a přežijeme i šílenou současnost. Ale musíme chtít ji změnit.

Jedním z největších bludů a omylů současné doby je názor, že všichni máme stejné možnosti a záleží jen na nás, zda dosáhneme úspěchu. Pokud ne, jsme líní, neschopní hlupáci, kteří si úspěch nezaslouží a budou celý život třít bídu s nouzí. Důkazem lživosti tohoto tvrzení je poválečný rozvoj nejen Československa, ale v podstatě celého světa. Úleva po skončení světového konfliktu, touha po míru a obnovení zničené země, příchod nových lidí, nápadů, objevů, vynálezů a technologií, přinesly v 50.  a 60. letech 20. století své ovoce v podobě „hospodářských zázraků“, „nových vln“, „kulturních revolucí“, -ismů s lidskou tváří, hnutí květinových dětí a dalších nových myšlenkových proudů ve všech oblastech společenského života. Ale toto všechno bylo dílem celých společností, tříd, vrstev, skupin a dalších mnohočetných entit lidstva. Rozpadla se koloniální panství a v řadě zemí se objevili noví vůdci, kteří s podporou občanů dokázali povznést svou zemi  a společnost na kvalitativně vyšší úroveň. Džaváharlál Néhrú, Charles de Gaulle, Konrád Adenauer, Alexander Dubček, Michail Gorbačov, každý z nich se zapsal do historie. D. Néhrú jako vůdce národně osvobozeneckého hnutí, Ch. De Gaulle a K. Adenauer za velké usmíření, A. Dubček jako reformátor, kterého smetla hrubá síla, M. Gorbačov jako naivní politik, který uvěřil ve slovní sliby. 

Proč dnes nejsou v Evropě takoví lidé? Lidé, kteří se nebojí zbořit starý shnilý řád a nastolit nový? Jan Hus obětoval život za svou pravdu. Oliver Cromwell pozvedl Anglii, Napoleon Bonaparte zničil monarchii a feudalismus a nastolil v kontinentální Evropě kapitalismus. Otto von Bismarck sjednotil Německo a vytvořil novou velmoc, V.I.Lenin  a J.V. Stalin zničili samoděržaví, zlomili moc kapitálu a vybudovali první společnost skutečně rovnoprávných lidí. Jak bývá v dějinách obvyklé, většina reformátorů skončila v zapomnění, v opovržení, ve vyhnanstvi, případně na popravišti.  

Abych nebyl nespravedlivý: V. Putin pevně vede Rusko kupředu do nových časů a na novou úroveň. Si Tin-Pching brzy dokončí přeměnu dříve rozvojové Číny ve světovou velmoc č. 1. V. Orbán neohroženě hájí zájmy maďarského lidu a státu a Jindřich Reichl jako „tribun lidu“ dodává českým občanům víru. G. Wilders a Marine Le Pen se připravují na vítězství ve volbách. 

Kdo v České republice pozvedne vlajku a povede občany vpřed jako kdysi Svoboda komunardy na barikády? Tomio Okamura, Martin Konvička, Jan Veleba, Marek Obrtel nebo někdo z SPD, PRO, KSČM či Národní demokracie? Nebo vstane z řad občanů dosud neznámý věrozvěst?

Politická, ekonomická a a sociální situace v Evropě a v USA je velmi nestabilní a hrozí přerůst v občanské války, náboženské války i válku velmocí. Extremisté všech barev, na všech stranách a úrovních řinčí zbraněmi. 

Jak dlouho ještě vydrží mír a jak dlouho budeme trpět kotrmelce, provokace, neschopnost a prolhanost (nejen) naší vlády? Kdo pochopí, že skončil čas mluvení a psaní článků, že je třeba postavit se do čela, říci lidem celou pravdu a vyzvat je k rozbití strnulého řádu, který je svazuje, dusí a ničí? Kdo najde odvahu a udělá to, navzdory tomu, že za to může zaplatit i cenu nejvyšší?

A pokud se najde ten, kdo to učiní, budou ostatní ochotní ho následovat, pomoci mu překonat zlo, a vydat se s ním na cestu do nového světa? 

Blíží se konec války na Ukrajině,  BRICS se rozšiřuje o další státy, blíží se volby, které nám dají možná poslední příležitost zvolit ty, z jejichž středu vzejde nový odvážný vůdce.

Pochopíme všichni konečně, že je třeba odhodit své úzké sobecké zájmy, že je potřeba se sjednotit pro společný cíl, pro novou a lepší budoucnost, protože v jednotě a množství je síla, a vykročíme na cestu za skutečnou svobodou a skutečným lidstvím?

Kdy se přestaneme bát???

Pro Pokce24 Jaromír Bradávka
Photo by M.T ElGassier on Unsplash

sdílet na

63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
1. 9. 2023 23:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Dubček, Gorbačov se zapsali do historie, to je pravda. Ale že by Gorbačov byl až tak naivní … to teda ne. On byl jen vyústěním dlouhodobé snahy “prokleté kasty”, jak říkával a varoval Stalin.
Dubček byl, co to neříct naplno, posedlý svou slávou, byl naprosto nerozhodný, to on neinformoval ani své nejbližší okolí o tom, co se kde dělo a dohodlo, neplnil své sliby, tím de facto svou nečinností zapříčinil vstup vojsk do ČSSR, a zase to byl projekt – na jehož konci ve své době Dubček byl, tzv. “čs. prokleté kasty”, která měla naprosto jasný cíl jako pak klika kolem Jakovleva, Gorbačova a spol., dostat nás tam, kde se nyní nalézáme a i tam kam stále klouzáme, již tehdy.
Promiňte, ale dávat je do jedné roviny s de Gaullem, Nehrú a dalšími … to je faux pas.
A aby bylo jasno – žádné lidové povstání nebude, protože i k tomu je potřeba těch, kteří to povedou k nějakému cíli, jinak se pár pěstí rozbije, vyhodí někdo oknem a pak … nic se nezmění. A pokud bychom skutečně chtěli změnu k lepšímu, spravedlivějšímu systému, je jedno jakému, tak ti vůdci by museli moc dobře vědět, že riskují vše. Naprosto všechno a to ve všech smyslech a významech.

pája
2. 9. 2023 00:41
Odpovědět  Peter 008

Gorbačov byl pontatoflák, to je třeba brát na zřetel. V MI nedělaj pitomci, v GRU ovšem také ne.

pája
2. 9. 2023 01:10
Odpovědět  Peter 008

Dobře, sázím svou duši. Riskuji vše, ale to je můj osud.

Pavel K
2. 9. 2023 08:02
Odpovědět  Peter 008

👍 👍 👍 🙋‍♂️

Markýza
2. 9. 2023 08:47
Odpovědět  Peter 008

Tak já vám nevím: nebojím se ani té smrti – leda by něco hrozilo mým milovaným. Nebála jsem se ani toho kovidu.
Je mi v zásadě fuk, kdo nám vládne. Co s tím mám dělat? 😎

Boomer
2. 9. 2023 11:08
Odpovědět  Markýza

..a proč byste s tím měla něco dělat?!

Bože,
dej mi dostatek síly, abych dokázal změnit, co změnit lze,
dej mi dostatek trpělivosti, abych dokázal snášet, co změnit nelze,
dej mi dostatek rozumu, abych dokázal odlišit první od druhého.

Markýza
2. 9. 2023 15:13
Odpovědět  Boomer

No samozřejmě nebudu, to byla taková řečnická otázka.

Boomer
2. 9. 2023 16:33
Odpovědět  Markýza

.. inu ano, to jsem pochopil, proto ta modlitbička veselá.

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 10:18
Odpovědět  Peter 008

Tak já nevím. Všichni se něčeho bojí. Vždyť jsme tu ale pouze na návštěvě a náš čas je dán. Ano, asi se člověk nejvíce obává o své blízké, na tom je vždy založené vydírání grázlů. Ale i toho je zapotřebí se zbavit, protože potom vás ten strach opravdu pohltí a člověk nebude schopen se racionálně chovat a rozhodovat. A to kdo řídí můj život mi jedno není. Protože proč by mi ho měli řídit škůdci zemští, kteří mi ho ničí jen kvůli svému sebeuspokojení. To kdo mi vládne mi tedy jedno není a nikdy nebude.

2. 9. 2023 00:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Ježíšmarjááááá…! Dubček reformátor, Gorbačov naivka, a Rajchl jako tribun lidu dodává občanům víru! Víru v co, dodává Rajchl lidu, dopyči? V Eurosajuz, že se sám tak ňák srovná? V NATO, že jinak by nás neměl kdo bránit? Víru, že když budeme práskat za nášivky “Z” a prudit proti Rusku, bude líp? Že jsem to já idi-ot vůbec čet. Takhle se nas.rat před spaním…

pája
2. 9. 2023 01:56

Milane, ježíšimarjíá, spadla mi tužka. Bereš jméno nadarmo, ale jako nevěřícímu psu Ti doporučuju raději nečíst, ruší to klidný spánek.

2. 9. 2023 03:32
Odpovědět  pája

Ježííííšmarjááá, to je ftipnýýýýý…

pája
4. 9. 2023 00:57

Mně prostě nepřipadá vtipný brát jméno Ježíš a Marie nadarmo.

Albi
2. 9. 2023 07:02
Odpovědět  pája

Dotaz: Jak to poznat, dokud se nepřečte? 🙂

pája
4. 9. 2023 01:25
Odpovědět  Albi

Je mi líto Albi, nerozumím otázce. To nevadí, odpověď je ano.:)

ijn
2. 9. 2023 02:31
Ohodnotit příspěvek :
     

má některá země větší hlupáky v čele, co chtějí na jednom zlevnit potraviny, když je sámi vysokou cenou zdražují??? jsou to ještě větší blbci, než jsme doufali!!! takovej ksindl nám vládne!!!!!!!!

ijn
2. 9. 2023 02:43
Odpovědět  ijn

jaký podíl na vile v El Gouna získal od Ukro Zelí náš fialovej zrádce za naše peníze?????? Topol byl jenom v Toskánsku na výletě, dnes jsme o level výše,…..premiér zcizí miliardy a UkroZelí mu odklání pár mega na vilku u Rudého moře pro fialového zrádce naší vlasti….!!!

Markýza
2. 9. 2023 08:44
Odpovědět  ijn

Ale jistěže.

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 10:43
Odpovědět  ijn

Zdegenerovaní hlupáci jsou bohužel prioritou celé EU, my můžeme být rádi, že tu ekipu nejneschopnějších a nejubožejších vedeme. Z dlouhodobého hlediska jsme v ohledech debility vždy na předních místech. Nu aspoň v něčem.

2. 9. 2023 03:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Trapáci Evropy opět na ruské scéně:
MALÁ EVROPSKÁ ZEMĚ VYZVALA RUSKO. A TEĎ SE SNAŽÍ DOSTAT DO MOSKVYJiž dříve média informovala o plánech České republiky vyslat do Moskvy velvyslance. Země nakonec upozornila… … ukazuje se, že většina států EU má v Moskvě své velvyslance.
Faktem je, že současný mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Rusku Vítězslav Pivonka v Rusku vůbec není.
“Své povinnosti si v klidu “vykonává”… v Praze,” píše autor materiálu.
„Úřad“ v Moskvě ve skutečnosti řídí mladší diplomat – Jiří Chisteckij.
Mezitím jsme zaznamenali, že letos na jaře ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi předali pověřovací listiny nový americký velvyslanec, velvyslanec EU, velvyslanci Dánska a Norska. Od srpna působí v hlavním městě nový švédský velvyslanec.
Nyní se do Moskvy snaží dostat i Česká republika, která zřejmě počítala s rychlým vítězstvím kolektivního Západu nad Ruskem a na zlepšení vztahů nijak zvlášť nemyslela. V důsledku toho se malá evropská země, která vyzvala Rusko, přepočítala.

2. 9. 2023 03:12

Vláda se proto rozhodla pro pro ni nečekaný krok – vyslat do Ruska nového plnohodnotného velvyslance, což vzápětí slavnostně oznámila.

Další otázkou je, zda Vladimir Putin potřebuje a chce mluvit s Českou republikou stejně jako s velmocemi?
https://1url.cz/ouNpn

Autor
2. 9. 2023 06:07

Bude s ním chtít mluvit. Oznámí mu, že jedním z hlavních požadavků Ruska je demilitarizace i právě České republiky, která bude muset vystoupit z NATO, jinak SVO bude pokračovat do úplného konce jak na Ukrajině, tak do příchodu asi 500 000 mimořádných a zplnomocněných ruských velvyslanců do Prahy v čele se zástupcem hudební skupiny Wagnera …
Prvním požadavkem bude obnovení sochy Koněva, pak ten aby se znovu zavedla ruční výroba v oborech kolářství, barvení látek na fialovo, ruční pekárny atd. a aby se lidé rozhodli, jestli chtějí být petry nebo pavly a jestli chtějí být černochy nebo bělochy …

Standa
2. 9. 2023 07:06
Odpovědět  Peter 008

A přejmenovat Řeporyje na Praseryje.

Pavel K
2. 9. 2023 08:09
Odpovědět  Peter 008

Taky bych to tak viděl. 👍👍👍

3. 9. 2023 12:57
Odpovědět  Peter 008

🙂

Markýza
2. 9. 2023 18:56

Když jsem to četla tetelila jsem se prasečí radůstkou. co na to proboha řekne Lipánkovi “drahý přítel” Kuleba? Ježiš! To bude pr.del! 😀
Mimochodem, zachytil jste, jak se ten idiot znemožnil v Toledu? Kulebu myslím. Přijel tam, aby nemusel lítat po celé Evropě, že je tam skásne hromadně – a evropejští politici se s ním prý v zákulisí děsně pohádali. Nemáš výsledky, Kulebo. To bylo furt keců, že budeš v létě na Krymu! Co my teď asi máme nakukávat svým voličům, A ten blbec je tam na tiskovce seřval, prý ať drží hubu, koukají navalit zbraně, a že si můžou sami dorazit na Ukrajinu a zkusit si vybojovat jeden centimetr čtvereční.
No neuvěřitelná prča!

3. 9. 2023 12:57
Odpovědět  Markýza

🙂

Frank1
2. 9. 2023 18:04

Cesky ratlik prejmenoval ulice a namesti kolem ruskych zastoupeni u nas na Namesti Nemcova a ulici Ukrajinskych hrdinu. Kazdou moznost uz vyuzil, aby na Rusko plivnul a provokoval ho.
Rusove s tou pakazi nebudou mluvit maji jine starosti!

eFPe
2. 9. 2023 03:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano.Potvrzuji. Je to tak i v mém okolí.Strach o místo, strach z toho, že nebudete umět splácet půjčky.To na jednu stranu.Pak status.Já (nikoliv já osobně)jsem OSVČ, podnikatel. Já tyju, umím odrbat stát i druhé lidi a můžu si tudíž dovolit o něco víc. Víc dovolené, víc drahý vůz apod. A proto odmítám jakékoliv snahy o změny. Proto budu podporovat ty, co jsou u moci.Víte, jak se k sobě chovají mnohdy lidi hnusně?Sousedé se sousedy, nadřízení a podřízení, podnikatelé, klienti?
Je toho mnoho ke zlepšení, ale musí být vůle.

Pavel K
2. 9. 2023 08:27
Odpovědět  eFPe

🤣 🤣 👍 👍
Přesně!! Jako by přede mnou stál můj drahý skoromanžel mé dcery. Ten podporuje taky tenhle hnus a dcera s ním už jede lainu. Já se trápím jako starý pes a říkám si to není možný jak jsou blbí. To snad ani není možný. Ale já tvrdím to samé, zkrátka jim tenhle bordel vyhovuje, ten taky nahrává všem kulišníkům. Obyčejného dělníčka tohle nenapadne že?!! Tomu vezmou prachy hned patnáctého a kolik si vydělá určuje šéf. Ano, tihle OSVČ NÉ všichni, tak těm toto pomatení státu vyhovuje. Ale pozor!! Jsou kulišáci co měli roční obrat + veškeré náklady dejme tomu do jednoho milionu, kdy po všech odečtech zůstalo na trochen lepšejšího žití (ale musel být zdravotně fit), jinak konečná. No a pak tu jsou ti lepšejší od jednoho milionu po x xx xxxx milónů. No a tam je to už jiná káva. POZOR, DŮLEŽITÉ NEZAMĚŇOVAT. 😊😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 10:55
Odpovědět  Pavel K

S tím nic neuděláš. Takhle je to v genomu člověka nastaveno. Zde to musí jít do úplných sra.ček a možná se ani tak ten národ neprobudí. Jedině se možná trochu vymlátí. Taková větší hospodská rvačka. Au, zase mně ten parchant od vedle dal přes hubu, za to, že jsem mu okukoval babu. To bude priorita, která bude zajímat většinu, na něco důležitějšího není čas. Však to víš co lidi řeší. Kde s kým vydrbat, kde co koupit za levňocha a to ostatní, však nějak bude, slyším odpovědi spoluobčanů. Nu, co s tím, houno. Se.ru na to. Čau a pěknou sobotu přejí tvojí familii a tobě.

Pavel K
2. 9. 2023 11:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak samozřejmě že Já já nic, ale až nás budou milióny jak zpíval Jirka s Jeníkem. Také hezký víkend, já tuna mám práce, že nevím co dříve. Už jsem zničen léty a veškerou sílu jsem vypustil v minulosti. Měl jsem si ji šetřit, ale to né já úderník a teď čumím. Ale mám zase čas na sebe.

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 15:53
Odpovědět  Pavel K

Víš, na stáří je možná nejlepší to, že už nic moc nemusíš. Prudit se, vždyť to je již bezvýznamné. Kdo tě chce poslouchat, myslím tvé myšlenky, poslouchá, kdo nechce, nechá být. Něco jsi v životě stihnul, něco ne, něco jsi se naučil a dozvěděl a něco ne. Vlastně jsi vyhrál, dokázal sis, že jsi tu k něčemu byl. Život je vlastně jen iluze. V tom se mi líbí Budhisté, postaví si třeba něco z písku a pak do toho kopnou nebo to rozfouknou a dokážou, že vše je iluze. A jak říkají, má li problém řešení, starosti jsou zbytečné, nemá li problém řešení, starosti nepomohou. Nevím v jaké situaci jsme zde my v této žumpě. Jestli to je za B, že to nemá řešení, tak nám opravdu starosti nepomohou a ti co nepřemýšlí se budou chechtat jací jsme hlupáci, že si děláme starosti za ně. Ale já za hlupáka v žádném případě nebudu. Chtějí li žít ve sra.čkách, ať v nich žijí, mozek jim do kokosu nikdo lít nebude. Vybrali si, je to jejich cesta.

Pavel K
2. 9. 2023 20:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo Pavle, iluze, to je ten správný výraz slova, si vem smrtí se vše maže a je jedno jestli jsi tu žil 10 let nebo 80 let. Zkrátka posledním výdechem se vše maže. A jak říkám to už tě hlava bolet nebude. 😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
3. 9. 2023 12:37
Odpovědět  Pavel K

A je jedno jestli jsi měl dva meďoury nebo jednu starou škodovku, jestli jsi žil v honosné vile nebo v paneláku. Důležité je jaký jsi byl člověk, jestli slušný nebo parchant. Slušný samozřejmě ten majetek takový nemá, což je pochopitelné. Jednou k Novému roku poslal Johann Van Beethoven bráchovi přání s podpisem Johann – majitel jmění, neboť byl dosti bohatý. Wolfgang mu odpověděl a podepsal se Wolfgang- majitel mozku.

Kelly
2. 9. 2023 06:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Gorbačov by zrádce, on dobře věděl, co dělá, jeho cílem byl rozvrat socialismu a rozvrat, SSSR a jen ukázal přesně, kam chtěl jít Dubček. Tyto dva osoby patří do pekla.

Albi
2. 9. 2023 07:28
Odpovědět  Kelly

Viděla bych jako naivku spíš toho Dubčeka.
.
Ale co je zajímavé – nějak nám z celého osmašedesátého roku a z povinného plivání na komunisty vypadla jedna osoba – pro jistotu, nehodí se, kazí požadovaný obraz.

František Kriegel – komunista, “španělák” a skutečný hrdina nejen slovy!

Žádný ” z nouze vyrobený” hrdina typu bratří Mašínů, pro které se neštítili zneužít i jméno jejich otce – na rozdíl od synů skutečného hrdiny, které taky jaksi zmizelo z obecného povědomí, zřejmě aby neevokovalo nevhodné srovnávání. 🙁

katango
2. 9. 2023 15:30
Odpovědět  Albi

Dubček byl hlupák.

Boomer
2. 9. 2023 16:22
Odpovědět  katango

.. krátké a výstižné, a k tomu taky měkota. Na Slovensku měl a stále má přezdívku Sprostý Šaňo nebo Šaňko  Sraľko.

Vaclav
2. 9. 2023 18:34
Odpovědět  katango

Dubček nebyl hlupák, zajistil nám zákon 424/1991Sb, který je stále platný, Odstavec 3 a 5 mluví za vše. Politické strany a hnutíse nesmí podílet na vedení. Můžeme všichni jít mimo politický systém. Stačí nemít OP, který z lidí dělá otroky
Dále máme ústavní zákonč. 327/1991Sb. o referendu , které neproběhlo.
zákon 100/1960 Sb
zákon 143/1968 Sb
všechny tyto zákony platí stačí si je přečíst a nacítit srdcem a korporace ČR a SR skončí a s ní i současný zrůdný systém . viz odkaz
http://www.czechaslavakiadierzavi.cz/#dearflip-df_339/1/

Boomer
2. 9. 2023 18:48
Odpovědět  Vaclav

.. zajistil? Ani netušil význam toho, co vlastně podepisuje. To si jako myslíte, že byl autorem oněch zákonů?
Srdce je pumpa, kterou lze vyměnit nebo i nahradit mimotělním přístrojem.
Ale mozek? To je jiná liga. Viacej mozgu nám niektorým treba.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
2. 9. 2023 07:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak toto je ukázka , jak se dají snadno vkládat informační miny .
Cromwell pomohl zničit systém anglické elity a napomohl tak vzniku jednoho z globálních center , které dodnes určuje hodnotu měn jednotlivých států . Rozumějte , určuje hodnotu dle svých zájmů . Anglii tehdy v podstatě dobilo Holandsko , jedno z provizorních center globalistů .
Napoleon byl užitečný idiot , plně srovnatelný s Hitlerem , který pomohl smést tehdejší systém elit , jednotlivých evropských zemí a spoluvytvořil tak jewropu , finančně a mocensky ovládanou london city – bankou bank . Když byla spuštěna Velká Francouzská Prohra – revoluce , která z Evropské mocnosti vytvořila anglosaského mopslíka , tak Francie měla cca 28 – 29 mil. obyvatel . Poté , co mouřením Napoleon splnil potřebné úkoly pro globální centrum Anglii , byl počet obyvatel cca 17 – 18 milionů . Tolik k té pohádce , proč se Napoleon nebránil po poslední prohrané bitvě , na hradbách Paříže . Nebylo s kým . Mimochodem , už tehdy byl předpřipravován Brusel , coby správní středisko ovládnuté jewropy . To jen na ukázku , s jak dlouhodobou perspektivou pracuje Globální Prediktor .

Putinovec
2. 9. 2023 07:27
Odpovědět  Putinovec

Gorbačov byl ubohý podpantoflák , figurka , plně řízená židovkou Raisou Gorbačovovou , která plnila zadání na likvidaci socialistického bloku . Raisa spadala do programu Židovských manželek a milenek , což je už několik tisíc let stará instituce , pomocí které se likvidují a budují celé říše . Prostřednictvím ovládnutí vůdce – podpantofláka .
Historie – faktologie – to je válka na druhé prioritě prostředků , kde se dá do 90% pravdy podstrčit 10% lží , které výsledně otočí smysl pravdy v lež . Ale jen tehdy , pokud posluchač nezná alespoň všeobecně historii – faktologii a nechápe , jaké v té době proběhly procesy řízení v globální politice .
Se znalostí šesti priorit řízení supersystémů a potřebné faktologie , není obtížné odhalit imitátora – provokátora , který se snaží o zmatení pojmů .
https://vk.com/@prokopholy-6-priorit-kategori-zobecnnch-prostedk-zen-socilnch-supersyst
https://kob-forum.eu/2021/09/01/6-priorit-rizeni-aneb-6-valek-ktere-rusko-ostudne-prohrava-od-nestora/

Albi
2. 9. 2023 08:32
Odpovědět  Putinovec

Ten druhý odkaz se dost špatně hledá. Tady je jednodušší.
https://outsidermedia.cz/6-priorit-rizeni-aneb-6-valek-ktere-rusko-ostudne-prohrava/

Putinovec
2. 9. 2023 09:40
Odpovědět  Albi

Děkuji , ale stačí jen kliknout na odkaz VKontaktu . Někteří lidé si tato videa rádi archivují . I já to tak dělám .

Albi
2. 9. 2023 11:47
Odpovědět  Putinovec

To ano, ale kdo to nezná, tak musí jich musí vyzkoušet víc a nakonec to třeba vzdá.

ModrýKlokan
2. 9. 2023 15:07
Odpovědět  Putinovec

@ Putinovec, Albi

Jo to taky studuju, měla by to být povinná literatura pro každýho, kdo si troufne říct, že je vzdělán.

Plebej
2. 9. 2023 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Jinak dobrý článek, snad až na jedno, totiž, to, co autor píše, o Jindřichu Reichlovi coby domnělému „tribunovi lidu“.
Reichl se svou squadrou ve skutečnosti není skutečnou alternativou ke dnešní politické moci.
Naopak!, Reichl a spol. je pojistkou pro případ, že by se jinak debilizovaný lid vzepjal a nezopakoval své volební chyby. A troufnul si sáhnout po alternativě.
Reichl je pro takový případ pojistkou, aby – jakožto alternativní simulákrum – zaručoval, že se ve zdejší politice nic podstatného ani při jeho zvolení nezmění. Tedy krom několika nových tváří v parlamentu, popř. vládních křeslech. Viz např. postoj Reichlova projektu zn.: PRO ke členství v EU či NATO …

Putinovec
2. 9. 2023 09:53
Odpovědět  Plebej

Přesně tak to funguje . Chcete zvolit monarchu , vůdce , socialismus , kapitalismus , kanibalismus , jakýkoliv ismus ? Zde máte na výběr jednotlivé frakce – strany , které máme plně podchycené prostřednictvím čtvrté – finanční priority řízení . Kdykoliv můžeme kteroukoliv stranu finančně povznést , či zaříznout .
A nebojte se , v každém takovém hnutí – straně jsou připraveni spáči , pomocí kterých obrátíme bílé v černé . Tak si VOLiči vybírejte , ta HRA stejně běží podle Našich PRAVIDEL .

Pavel K
2. 9. 2023 11:25
Odpovědět  Putinovec

Hezky napsané a já velice souhlasím. Je to hrozná bezmoc ve kterém se lidstvo nachází. A to doopravdy není žádná naděje se tohohle prokletí zbavit? Naivní co, no já rád sním.

Putinovec
2. 9. 2023 19:46
Odpovědět  Pavel K

Ta možnost je zde stále . Jediní , kdo to změní , jsme MY . Ale musí dojít k tomu , že se dav telátek rozpadne na jednotlivce , připravených aktivně se zajímat a řídit sociální procesy . Každá prodavačka a každý vrátný , musí být schopen zodpovědně a vědomě řídit sociální procesy – politiku státu . A k tomu je třeba se celoživotně samostatně vzdělávat , četbou tlustých knih . Každý den několik stránek a časem se dostaví chápání procesů . Tehdy bude možné tento davo-elitární systém zbourat do základů a vystavět systém takový , na kterém bude celospolečenská shoda .
Ten tlak okolního prostředí , který je na Nás vyvíjen , tomu výrazně napomáhá . Nutí lidi učit se “plavat” .

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, zapomínáte na jednu věc. Tyto historické, sociální a další znalosti fungování ve společnostech má velmi omezený počet lidí. Znám spoustu lidí, kteří nemají žádné historické povědomí ani když se vrátíme do období před 2. světovou válkou, natož dříve. Ti jsou tak lehce manipulovatelní, neboť jejich znalosti jsou skutečně tristní. Nikdy nečetli a nezajímali se o nic, co by souviselo s duševním vyzráváním. Žili svůj život pouze svým konzumním bytím. A z mého pohledu je jich většina, s těmi lidmi by se muselo intenzivně pracovat, jinak zůstanou pouhými přisluhovači bez cíle určení. Zkuste se v rodině bavit o historických souvislostech, sociální spravedlnosti, fungování společnosti a dalších tématech, které určují kvalitu myšlení jednotlivce. A z kvality myšlení jednotlivce ve velkém by se potom dal postavit dav odvážných a zralých lidí, kteří chápou smysl života a fungování jednotlivce v rámci kolektivu. Proto je tak důležitá opravdu kvalitní výuka, četba, myšlení a dokonce i konfrontace s jednotlivci a celkem. Dle mne se potom takto utváří celkový obraz jedince a je omezena tvorba nepřemýšlícího tvora.

All
2. 9. 2023 10:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Souhlasím,ta obrovská neznalost je obrovská. Naši učitelé od devadesátých let nechtěli vyučovat dějepis,vyhýbali se tomu,nastoupili mladí a zmanipulovaní. Byla to svěrací kazajka ze západu,spolu s dluhovými pastmi zavedenými kalouskem a jeho exekutory. Okovy a svěrací kazajka anglosasů,spolu s drogami. Taky dnes chybí učitelé na zákl.školách,nechtějí učit,nechtějí lhát ? Stačila jedová vakcinace,aby svěrací kazajku sevřeli ještě více pouze oblbováním . Tahle novodobá 30-ti letá válka proti československu a rozdělenému česku a slovensku nás velmi poškodila.Lidé jsou ve svěrací kazajce politických zločinců a gaunerů.Zatím mají co jíst,tak je jim to šumafuk.Ale to je ůroveň zvířat a savých parazitů. Probuzení a návrat do ůrovně člověka bude krutý.A kdo nám může pomoci,víme jen my tady a naši přátelé.Svět se už ale začal měnit,shazuje okovy prolhaného neviditelného trhu s reklamou pro ovce,konečně to začalo,konečně zase světlo z východu.

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 10:59
Odpovědět  All

Díky, vidíte to perfektně. Ještě, že nás ještě pár je a nejsme pouze ve stádiu konzumních tvorečků.

Pavel K
2. 9. 2023 11:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, spousta takových jako my má stejné názory, ale nechodí na diskuze. Bo nemají čas, nebo nechtějí tím trávit marný čas. Já to vidím podle sebe kolik to zabere denně času. Ono nás zase tak málo není nebuj, jen nejsou vidět. 😊🙋‍♂️

Putinovec
2. 9. 2023 10:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Oni o tom mluví veřejně . Nepotřebují bytosti – samostatné osobnosti , schopné reagovat na probíhající procesy v tempu jejich průběhu , či dokonce v tempu , které tyto procesy svým řešením předbíhá .
Potřebují velkovýrobny jednoduchých spotřebitelů , telátek , která nebudou chápat , zda je ženou na pastvu , či na porážku .
Jenže jim do toho vstupuje Zákon času .https://m.facebook.com/100063544121880/videos/z%C3%A1kon-%C4%8Dasu/232984654244489/
A tento Zákon času vytváří podmínky , kdy na psychiku lidí neúměrně tlačí tlak okolního prostředí .
A vede to ke dvěma stavům . Buďto to lidi přivede k nutnosti hledat informace a tím i pracovat na řešení , nebo je probíhající procesy začnou kompostovat , už z úrovně egregorů .
http://leva-net.webnode.cz/products/o-matricich-a-egregorech-strucne/

Pavel z Moravy
2. 9. 2023 16:08
Odpovědět  Putinovec

Díky za vaše názory, jsou vskutku hodnotné. Jsem rád na tomto webu. Je zde kvalitní počtení a diskuze na úrovni. Prostě fajn prostředí. Kdyby se tak dalo přenést do celé společnosti. Proč bychom se zrovna my tady měli něčeho bát, když to máme v hlavě srovnané. Mějte se.

Miro 2
2. 9. 2023 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se bojím lidské blbosti. Ta způsobuje, že lidé ani nejsou schopni pochopit, kdo jim dělá zle. Každý například, kdo je trochu déle na světě musí vidět, že EU nám od začátku našeho vstupu do ní způsobuje jen zlo. Evropslé dotace, které k nám z ní zatím plynuly jsou je slabou nápastí za opravdu velké škody, které nám působí různými příkazy v zemědělství a v národním hospodářství. Vlády to doposud dělaly tak, že nás přesvědčovaly, že bychom se bez EU nebyli schopni obejít a přitom tom není pravda. Ony pouze přistupují na hru, ve které je naše republika dojnou krávou Západu a účinně zde ničí konkurenci českých výrobců od samého začátku. Dnes nám tu vlastně vlastně skoro už nic důležitého nepatří ani stěžejní průmysl, ani banky a voda, nic. Politici, kteří řídí tento nesuverénní stát si jezdí pro noty do Bruselu, Washingtomu, dokonce i Kyjeva, aby pak za malé pohlazení za poslušnost si zahrabali poníženě kopýtkem jako ten páníčkův oslíček. Na všechno doplácí náš lid a to se ještě nezmiňuji ani o členství v NATO. Další obrovský problém.

Frank1
2. 9. 2023 17:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Cesi se boji? Vzdyt vetsina, odhaduji 90 % vubec nevi nebo vubec nechape co se deje!

Boomer
2. 9. 2023 18:14
Odpovědět  Frank1

..tohle jste fakt přehnal, Frank 1. Kdyby 80%, to beru.. ale tohle je moc! Vy mi bouráte Pareta..

jhh
2. 9. 2023 21:22
Odpovědět  Boomer

Ono jich hodně přibyde až nebudou schopni platit hypotéky,úvěry, nájmy, leasingy a dostanou se do úzkých. To je donutí přemýšlet jinak než konzumně.

Boomer
3. 9. 2023 08:29
Odpovědět  jhh

.. no, obávám se, že myšlení právě těchto lidí se začne ubírat směrem.. za to může Putin, dokud nezačal válku, bylo nám dobře, bylo nám hej!!

jan
2. 9. 2023 18:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se nebojim. Ale je fakt, že nejsem z Čech, ale z Moravy.