V Mariupolu nalezeno přes 3 000 těl civilistů

V Mariupolu nalezeno přes 3 000 těl civilistů – hlasí vyšetřovatelé
Ruští představitelé obvinili z úmrtí ukrajinské vojáky, kteří prý donutili obyvatele zůstat ve městě 
V Mariupolu nalezeno přes 3 000 těl civilistů – vyšetřovatelé
FILE PHOTO. Mariupol, Ukrajina. © Stringer/Anadolu Agency via Getty Images
Zločinné akce ukrajinských jednotek během bitvy o Mariupol měly za následek tisíce mrtvých civilistů, tvrdí ruští vyšetřovatelé. Místní úřady údajně nalezly více než 3 000 těl lidí, které kyjevské jednotky údajně donutily zůstat ve městě, zatímco konflikt zuřil. 

Tento údaj byl zveřejněn v pátečním prohlášení ruského Vyšetřovacího výboru poté, co se šéf výboru Alexandr Bastrykin sešel v Mariupolu s představiteli vyšetřujícími údajné ukrajinské zločiny. 

Přístavní město, které se nachází v Doněcké lidové republice (DLR), bylo od února do května svědkem intenzivních bojů, kdy byly ukrajinské jednotky zatlačeny a obklíčeny ruskými silami a silami DLR. Rusko vytvořilo humanitární koridory, aby umožnilo civilistům opustit město, ale ukrajinská strana jim neumožnila únikové cesty využít, tvrdí ruští představitelé. 

“Bez možnosti opustit město se civilisté pohybovali v okolí, hledali potraviny a stali se živým terčem pro ukrajinské karatele, kteří je vraždili za použití různých druhů zbraní,” uvedli v prohlášení. 

‘Málem mě zastřelili, protože jsem neuměl ukrajinsky’: Obyvatelé Mariupolu vyprávějí o hrůzách války a obnově města
Čtěte více “Málem mě zastřelili za to, že jsem neuměl ukrajinsky”: Obyvatelé Mariupolu vyprávějí o hrůzách války a obnově města
Jen v dubnu byla na pozicích, které dříve držely ukrajinské síly, nalezena těla 51 civilistů, přičemž celkový počet nalezených civilistů ve městě podle prokuratury přesáhl 3 000. 

Rusko zahájilo trestní řízení namířené proti lidem přímo zapojeným do údajných přečinů i proti těm, kteří jsou v ukrajinském velení nad nimi. Na seznamu je podle Vyšetřovacího výboru i generál Valerij Zálužný, šéf ozbrojených sil země. Jsou prověřováni pro trestné činy související s používáním zakázaných válečných metod, přičemž prokurátoři shromažďují důkazy o možných trestných rozkazech k zabíjení civilistů a válečných zajatců. 

Úředníci poznamenali, že identifikace mnoha obětí je náročná. Navrhli, aby lidé, kteří pátrají po svých pohřešovaných příbuzných v Mariupolu, byli vyzváni k poskytnutí své DNA, aby vzorky mohly být porovnány s databází vzorků odebraných z nalezených těl.
https://bit.ly/3CcuiJ0

sdíletj na

4.2 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
30. 12. 2022 22:06

Proč údajně , ukrouši jsou vrahouni a tady je živíme !

sizok
31. 12. 2022 08:26
Odpovědět  Petr

Mě to nepřekvapuje. U těch nacistů je to normální věc. Musíme si zvyknout,
že to bude i tady. Pro ně život nic neznamená. Máme se na co těšit.

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 02:49

Koukám, že autor článku opomněl napsat “údajně mrtvých civilistů.”

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 04:20

Do konce na události nejhoršího roku v mém jednaaseddesátiletém životě zbývá už jen cca 16 hodin a následuje ještě jeden den volna. Abyste měli při bolení hlavy o čem přemýšlet, hodím vám sem k němu námět. Sice s článkem nijak nesouvisí, ale zato souvisí s naší budoucností. Zda vůbec nějaká smysluplná budoucnost bude. Protože

Příští volby už budou rozhodovat počítače,
jak schválil před pár dny Brusel návrh mocné tzv. Benátské komise. A to je opravdu mocná organizace, ač jste o ní ještě neslyšeli. Benátská komise totiž už 19 listopadu na konferenci rozhodla, že příští volby v Česku i v Evropě už bude rozhodovat umělá inteligence. Úkolem umělé inteligence tak v příštích volbách bude:

  1. zajistit, aby se příštích voleb už zúčastnil zvýšený počet “lépe informovaných voličů”, a tím dosáhnout “vyššího počtu odevzdaných hlasů”, a “inkluzi voličů”. 
  2. optimalizovat transport voličů (optimising voter traffic) do volebních místností, a mechanismus chování voličů. (the mechanics of voter behaviour).
  3. zajistit vyvážený mediální obsah předvolební kampaně, odhalit škodlivý obsah, a poskytnout k němu alternativní pokrytí. Možná tyto prezidentské volby už budou těmi posledními volbami, které nebude řídit Benátskou komisí vybraná umělá inteligence. 

https://www.michalapetr.com/
zde rozhodnutí Benátské komise. Stojí za to hodit si to do překladu:

https://www.coe.int/en/web/electoral-management-bodies-conference/conclusions-2022#

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 04:20

Už víte, přátelé, proč tak vehementně tlačím na účast v prezidentských volbách a proč v nich vidím poslední šanci? Úplně poslední. Jsou to vlastně dvě šance.
První pro nás – že vyhraje Bašta. Druhá pro nás, i pro Baštu – že se nestane další politickou slibotechnou a dodrží co slibuje. Čímž by se de fakto stal vůbec prvním, jak předhákovým, tak pohadrákovým prezidentem, který jako jediný dostál svému slovu, čímž by se navždy
nesmazatelně zapsal do našich dějin.

Pokud slovo nedodrží, nic se tím pro nás nezmění – půjdeme dál, bruselí nalajnou cestou, rovnou do záhuby.

Pokud však slib dodrží, otevírají se před námi dopředu neodhadnutelné možnosti (nemůžeme dopředu znát reakci brusele, nemůžeme dopředu vědět zda nás tato reakce nesjednotí k odporu, tak jako svého času sjednotila k odporu radikální husity s umírněnými pražany, a když bylo nejhůř i s katolíky, ani jak to nakonec dopadne, nemůžeme vědět, zda v tom zůstaneme sami, nebo zda se uvnitř Eurosajuzu podaří spunktovat protibruselskou koalici atd. atd. – neznámých je v této rovnici habaděj). 

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 04:21

Zato v té první rovnici – vys-rat se na volby – není ani jedna neznámá – staneme se otroky v digitálním koncentráku. On si téměř každý myslí (a to vzdor zkušeností s covidfašismem a s vakcinačními pasy, vzdor skutečnosti, že už šest roků sbírají všechny banky veškeré informace z platebních karet klientů a shromažďují je o jednom každém klientovi z celého světa v olbřímím úložišti za tím účelem v Praze vybudovaným – ono, milí moji, v naší matičce Praze -, vzdor cenzuře a politickým procesům, vzdor plíživému obsazování naší vlasti nacistickým elementem, vzdor vojenské spolupráci s tímto, vzdor výcviku – proti komu?! – skutečně ne proti nám?! My učíme bojovat bandery s Rusy?! My?! Jdu od toho), že ten digitální koncentrák je ve lbích konsirátorů vzniklá fantasmogorická chiméra, v čase od nás vzdálená a nás se proto netýkající, a polib mi prd-el s těmi kecy, já chci mít svůj klid.
A co už jiného, než dokořán otevřené dveře do digitálního koncentráku, jsou dop-rdele volby řízené umělou inteligencí? ptám se?
Ale furt ještě máme šanci. I když maličkou. Ale rozhodně poslední.

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 04:25

Možná nakonec stejně skončíme v otroctví. Ale možná ne.
A právě za tu chabou naději “možná ne” musíme bojovat, byť by se nám zdála jakkoli mizivá. Proto musíme jít k volbám a volit Baštu, ať už si o něm myslíme cokoli. Protože je poslední reálnou šancí na záchranu českého národa.
Howgh.

Hodně štestí a lásky do Nového roku Vám přeji!

A také odolnost a vnitřní sílu. Budeme ji potřebovat.

sizok
31. 12. 2022 08:37

Obávám se, Milane, pokud ti tak mohu říkat, že je vše zbytečné.
Kolik lidí tady píše příspěvky? Pravidelně. Těch, kteří nesouhlasí
s dnešní politikou otročování národa? Kteří si uvědomují dopady činů
fialovy vlády? 15, 20 ? Ještě jednou zopakuji, tento národ je hloupý,
zdegenerovaný dnešními výdobytky, telefony, počítači atd.
Nejsou schopni komunikace, myslím tím přímé komunikace mezi lidmi,
neumí se člověku podívat do očí, když s tebou mluví. Jsou sgresivní,
když s nimi nesouhlasíš. Prostě rozežraní až hrůza.
A ty si myslíš, že budou uvažovat? Uvažovat v perimetru 10, 20 let?

Tato společnost to má spočítané. Na dlouho dopředu. Než se znovu správně seřadí žebříček hodnot, trvá dlouho.

Pavel z Moravy
31. 12. 2022 11:42
Odpovědět  sizok

Příteli, co k tvým slovům dodat. Řekl bych, že nic. Budu se opakovat a asi již I někoho sr.át, ale znovu řeknu co by nám mělo být vlastní. MOJÍ VLASTÍ JE DŮSTOJNOST, VLÁDOU CHLAPSTVÍ A MOJE ZEMĚ SE JMENUJE SVOBODA.

Pavel z Moravy
31. 12. 2022 11:38

Milane, jak tobě tak vám všem přátelé i této výborné redakci Pokecu přeji také mnoho štěstí, lásky a zdraví do Nového roku. Milane, přeji ti i nadále tu fůru optimismu, kterou máš, ale Sizok i já tě pouze upozorňujeme – kolik z nás zde vyjadřuje své nekompromisní názory na tuto společnost. Jak říká Sizok 15- 20 lidí. Jaké je asi procento těch hloubavých v naší vlasti. Ale i tak máš pravdu, účast pro nás vlastence a volba Bašty se stává prakticky povinností. Nikdy nemůžeme vědět co se stane a jaká proměnná změna může nastat. Jak jsem již dnes psal, škoda, že nemáme desítky Garibaldiů, tedy lidí které nekoupíš a nezlomíš. Mně budou muset zabít, ale otrocký systém mi nevnutí i když on zde vlastně již je, ale není to ještě ten extrém, který může přijít. To, že ho většina nevidí a neslyší, s tím nic neuděláme, tak to bylo vždy. Pěkný nový rok.

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 18:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přátelé, dovolte pár slov.
Sizoku,
vím že je to vše možná zbytečné. Ale zda to bylo skutečně zbytečné, se ukáže až po sčítání hlasů. Když jsem tu koldokola prudil s SPD a PROČ jim to o volbách hodit, jinak že nás čeká Doba temna 0.2, ať už si o Okamurovi cokoli kdo myslí, tak jsem objektivně věděl, že to pravděpodobně zbytečné – subjektivně jsem to však vnímal jako možná zbytečné. No a pak volby dopadly jak dopadly a ukázalo se, že bylo skutečně zbytečné. Přesto vše to mé prudění subjektivně za zbytečné, pro tu ještě v té době skrytou naději “možná”, ani teď nepovažuji.

Pavliku,
mýlíš se ve mě. Optimismu je ve mě asi jako poctivých fotbalových rozhodčích na tomto obraze od F. R. Čecha:
https://aukro.cz/sraz-poctivych-fotbalovych-rozhodcich-f-r-cech-6919254920
Jenom jsem zvyklý bojovat až do samého konce, toť vše. Vzdání se považuji za omluvitelné pouze u šachů a dalších dopředu vypočitatelných her. Kdekoli však vstupuje do hry lidský faktor, nic není předem dáno. Působení lidského faktoru je sice dopředu odhadnutelné, není však dopředu vypočitatelné – jak se o tom ostatně přesvědčili zahraniční sponzoři VŘSR.
Držte se!

sizok
1. 1. 2023 01:01

Optimismus a invence jsou motorem světa.
Patříš svými názory mezi tu část lidí,
kteří táhnou svým optimismem společnost dopředu.
Promiň, měli by. Ale to je jiná kapitola.

Všem vše nejlepší v novém roce.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 01:27
Odpovědět  sizok

Aj tobě vše nejlepší v tomto nelehkém Novém roce.
Víš co je zvláštní? Nikdo, kdo mě osobně zná, mě nepovažuje za optimistu. A na pokecu jsi už druhý nebo třetí, kdo mě má za optimistu. Já sám sebe při tom mám
spíše za zarputilého pragmatika, než za optimistu.
I když tedy je fakt, že jsem přijal za svůj jeden z vejšplechtů svého strejdy Jozefa: “Lidem nevěřím ani howno, to je pěkně všivá pakáž. Ale lidstvu, to už je jiná. Lidstvu věřím. Jinak by bylo nejlíp si to rovnou švihnout.”
Tak nevím – není aj to příliš optimistické?

Albi
31. 12. 2022 06:05

Taky vidím, že po “eliminaci” J. Skály a A. Vitáskové jiná možnost neexistuje.

Milan ze Zahrady Čech
31. 12. 2022 22:13
Odpovědět  Albi

No právě. Já si jako prezidenta přál Skálu. Nojo, no…

Jan
31. 12. 2022 08:54

Milane vazim si vaseho zapalu pro vec. Musite vedet, ze vsechny volby na zapade jsou zmanipulovane, aby vyhral ten jejich spravny kandidat. Nestane-li se tak, kompromituji ho, dehonestuji nebo i zabiji. Nebo ho uplati, aby se zrekl vitezstvi a daji tam svou uz pripravenou Caputici. Kdyz je ve funkci neposlusny prezident, budou vyzyvat otevrene v mediich k jeho zapichnuti, rozctvrceni ci odvolani parlamentem jako u Zemana. Az teprve kdyz zlmknul a zacal vyt s vlky mu dali pokoj.
Nechci vam nicit nadeji. V USA uz justice davno nefunguje ani neprojednava zaloby tykajici se zfalsovani voleb. U nas je to to same. Rychetsky nam nadelil petidemolici zmenou volebniho zakona, ktera umoznila vladnout pidistranam, ktere by se jinak nedostaly do parlamentu a odstranily tak viteze voleb.
Jedina moznost odporu vyzaduje konstelaci, kdy naprosta vetsina a partaje stoji za prezidentem jako v Madarsku. To se u nas nestane. Na to Cesi nemaji.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 00:14
Odpovědět  Jan

To není zápal To je zoufalství. A naději mně zničit nemůžete. Tu mohou zničit 14.1.2023 jen mí bližní.

PENNYS
31. 12. 2022 09:05

Takže jak se říká ,(vysvětleno po lopatě)
VOLBY (bez výjimek) PŘEDEM ROZHODNUTÉ(Eurosojuzem) !!!

EUROBABYLON.jpg
Administrátor
P.A.Semi
1. 1. 2023 18:50

S tímhle “volby už budou rozhodovat počítače” MaP značně přehání…

Volby už teď rozhodujou Média (u nás především ČT), a sčítané jsou i tak na počítačích, ty o ničem nerozhodují…

πα½

Jan
31. 12. 2022 08:39

Totalni valka novodobych zapadnich Goebbelsu, Hitleru a jejich nacistickych spojecu na Ukrajine se stupnuje.
Predtim odtrhli pravoslavnou cirkev Ukrajiny od ruske a ted stvou proti ni ukrajinske nacky a silence. Ze to jsou pry agenti Ruska! Ukrajinci zacali lyncovat pravoslavne kneze, kteri jim po leta byli duchovni oporou v jejich vire. Obyvatelstvu nici tak jejich posledni oporu.
https://aeronet.news/video-zfanatizovani-ukronaciste-zlyncovali-a-vyhnali-z-kostela-pravoslavneho-kneze-ktery-je-oddaval-a-krtil-po-dobu-21-let-ale-ted-ho-vyhnali-na-prikaz-narko-fuhrera-zelenskeho/
Cesti zradci byli uz za komunistu ti nejhorlivejsi prosazovatele kolektivizace a teroru u nas. Jejich soucasni pokracovatele je v tom jeste predci.
Vsechno ruske bude zakazano, bude zakazano o Rusku i mluvit. Zpravodajske kanaly z Ruska na satelitu Hotbird 13 E uz byly pred mesici vypnuty. Dostupne jsou jeste na internetu.
Rusti umelci hostujici na zapade nesmeji vystupovat, jejich vystoupeni jsou zrusena a spoluprace A. Netrebko, nejvetsi operni divy soucasnosti s Metropolitni operou je zrusena!
Namisto krasneho klasickeho baletu Labuti jezero nam odvysilala CT Art anglicky paskvil, odehravajici se na temne scene v soucasnosti, tanecnici jsou obleceni v cernem, namisto paroveho tance buzerantske tanecky. Odporne predstaveni a naprosty propadak. To je symbolicke v teto hybridni valce. Ukazuji nam, co udelaji ze vseho ruskeho!

Jan
31. 12. 2022 09:06
Frank
31. 12. 2022 09:15

Tak fakt, ue ukroši jsou svině, je znám už z dob 2.světové války. A kolik takových sviní je tady u nás bůh ví.

Jan
31. 12. 2022 09:18

Znovu k ockovani proti covidu. Skody jsou zatajovane, neexistuji solidni a nezavisla data o onemocnenich a umrtich po injekcich. Existuje sice VAERS datova banka, ktera je neuplna a zfalsovana. Proto jsou obcane udrzovani v nevedomi o techto skodach podpobne jako nic nevedi o 8 letem zabijeni civilistu a deti na Donbasu ostrelovanim ukrosskymi nacky a mysli si, ze Putin muze za valku.
To ma dusledky na vyvoj odporu proti valce a rezimu na Ukrajine a proti ockovani, podporovanem oficialne medii, politiky i zdravotniky. Kde neni kritika, deji se hrozne veci. Toho jsme svedkem v dnesni dobe.
https://outsidermedia.cz/tomas-furst-evropa-ma-obrovskou-nadumrtnost-obyvatel/

Vcera jsem potkal manzelsky par, ktery se nechal 4 x ockovat. Oba jsou neustale nemocni, jedna zdravotni sestra je v neschopnosti pracovat uz cely rok po injekci.

Jan
31. 12. 2022 09:29

Rusko stale na vlasku, tj. v nebezpeci rozkolu zevnitr. Politolog prof. Igor Panarin o etapach rozkolu v Rusku napsal dnes na svem kanale na Telegramu a neustale pred nim varuje.
Транзит власти в России – (20век) 
1. Транзит власти в феврале 1917 года – масонский переворот. 
2. Транзит власти в октябре 1917 года – контрмасонский переворот. 
3.Транзит власти от Ленина к Сталину в борьбе с Бронштейном -Троцким (1922-1924). Чекисты поддержали Сталина. Провал попытки переворота Бронштейном – Троцким в 1927 году. 
4.Транзит власти в 1953 году в СССР после смерти Сталина (отстранение Пономаренко). 
5.Транзит власти в СССР в 1991 году.

Aleš
31. 12. 2022 09:29

Nacistický režim s podporou EU, USA a SPOLU.

Pijack
31. 12. 2022 09:32

Válka do posledního Ukrajince !!! Změnil jsem názor. Tuhle taktiku vítám. USA tak pomohou Rusku. Děkujeme Americké vládě za to, že vyčistí Rusku sousední západní území a Rusko se tak zbaví hrozby. To nevymyslíš 🙂

Gales
31. 12. 2022 10:54

Sranda je,že amíci chtějí odtrhnout němce od ruska,protože se obávají spojení surovin z ruska a techniky němců. Aby neměli konkurenci. Nedomysleli ale že se spojí čínskej um s ruskýmy zdroji a budou stejně v háji.Evropu vyždímají z financí a bude šlus. –https://news.cctv.com/2022/12/30/ARTIyw8H34WciNuSyCJhc6Ef221230.shtml

Benda
31. 12. 2022 22:40

Nebud´te chlapi až takoví pesimisti, je nás fakt víc než 15-20, akorát naprostá většina nemá potřebu psát, já to taky dělám opravdu vyjímečně a když tak převážně na Pravém prostoru

sizok
31. 12. 2022 23:13
Odpovědět  Benda

Tomu se říká mlčící většina.

Administrátor
P.A.Semi
1. 1. 2023 18:59

Nepoužívejte bit.ly službu ! Jsou to zlí šmejdi…

To tam nemůžete uvést URL, ze které to pochází? Bez toho, abyste to schovávali za službu bit.ly, která jedno z nejférovějších Médií světa – RT, označuje, že obsahuje misinformation… ?

Ve čtyřech jazycích, aby ta původní URL byla schovaná hodně vespodu na konci druhé stránky a aby ji člověk neviděl, aby viděl jen to “misinformation”… To je skutečná misinformation, manipulativní lež… bit.ly jsou zlí šmejdi…!

πα½

Clpx164486_crop.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$