Zajímavý časy

30.12.2022 · Autor: Firewall

Situaci dnešní doby skvěle vykresluje případ, kdy si radiožurnál pozval na telefonickej rozhovor vojenskýho analytika Martina Kollera, pro kterýho si připravili 14 otázek. Když začal v přímym přenosu rozhovor a pan Koller odpovídal na otázky jinak, než si představovali soudruzi v radiožurnálu, tak prostě pana Kollera po třetí otázce utnuli a slušně poslali do prdele. Nakonec se divákům veřejnoprávního média dostalo od radiožurnálu za tento počin omluvy. Ovšem jestli si myslíte, že se omluvili za to, že v podstatě porušili ústavu a prováděli sprostou cenzuru, tak se pletete. Omluva zněla takto:

“Vojenský analytik Martin Koller v poledním publicistickém pořadu Hlavní zprávy – rozhovory, komentáře prezentoval své názory na válku na Ukrajině, které však nebyly podložené fakty. Jeho účast ve vysílání považujeme za důsledek naší nedostatečné přípravy. V kontextu mnohadenního vysílání ČRo o válce na Ukrajině šlo o ojedinělý moment. Posluchačům se za to omlouváme.”

Mimo jiné editor, kterej Kollera pozval, bude mít nižší půlroční odměny. Takže se omluvili za to, že cenzuru, kterou běžně prováděj už tim, koho si vybíraj, teď totálně zvorali. A ještě cejtili potřebu někoho exemplárně potrestat, aby se to už nestalo. V netotalitním právním státě by to správně mělo bejt tak, že flastr dostane ten, kdo cenzuruje. Teď dostal flastr ten, komu se cenzura nepovedla. Veřejný přiznání k cenzuře a omluva za nepovedenou cenzuru ukazuje na absolutní pokleslost ČR.

Další zajímavej případ je Soňa Peková. Ta na začátku plandemie dokázala vytvořit postup pro testování na covid, který byl asi o polovinu levnější než testy v tej době používaný. Mám dojem, že její test byl i rychlejší. V novinách o tom psali jako o extra super kousku český vědy a Soňa Peková byla opěvována skoro jako národní hrdinka. Každý noviny s ní chtěly dělat rozhovor a strávit chvilku na výsluní jejího génia. Pak se ale stala ta věc, že Soňa Peková řekla pár věcí, co se řikat nemaj. Třeba, že očkovat děti proti covidu je kravina. A rázem se z národní hrdinky stala osobou, na kterou je třeba intenzivně plivat. V mainstreamu už s ní nikdo rozhovory nedělal a když zrovna jo, tak jen proto, aby jí trochu poplivali, ale většinou na ní plivali jen tak v článcích, aby se náhodou nemohla třeba hned bránit. To je jen jeden případ z mnoha, jak se běhen jednoho dne může z hrdiny stát vyvrhel.

Ve světě se taky dějou zajímavý věci. Třeba řidiči kamionů, který protestovali proti covidovejm restrikcím v Kanadě. V médiích se toto hnutí pokoušeli nejdřív ignorovat, pak bagatelizovat a pak kriminalizovat. Nakonec potlačovat s pomocí represe a trestů. Strategie vůči takovejm hnutím/demonstracím je, je ignorovat, jestli se to třeba samo nerozpadne. Když to pokračuje několik tejdnů a už je blbý to ignorovat a tvrdit, že se nic neděje, když je celkem jasný, že se něco děje, přichází druhej krok, a to je zmenšovat velikost hnutí, zpochybňovat jeho cíle a celý to nějak zesměšnit. Je jasně viditelná snaha najít vedoucího a toho potom nějak potopit. Když ani to nepomůže, musí se holt lidem dát přes držku. V Kanadě proběhlo vše výše zmíněné. Náklaďáků účastnících se protestů byly tisíce, v médiích to číslo zmenšovali. Až z toho musel premiér zdrhnout z Ottawy. Nakonec se účastníkům protestu blokovaly bankovní účty, dokonce i lidem, který se opovážili protestujícím pomáhat, třeba jim nosit jídlo. Takže vy proti nám chcete protestovat? OK, tak vám zmrazíme vaše peníze a třeba si chcípněte hlady. To je demokracie.

Farmáři v Holandsku nedávno protestovali proti tomu, že jim vláda nařizovala vybít asi třetinu svejch krav, aby nám krávy negenerovaly příliš skleníkovejch plynů. Je tu vidět jasná snaha holandský vlády zachránit planetu. A proto se k týhle akci přistupovalo stejně jako v Kanadě, jen v bledě modrym.

Momentálně se chvilku řešilo to, že do Polska doletěly dvě rakety, udělaly tam díru do země a povalily valník za traktorem, aniž by výbuch rakety způsobil na valníku viditelný škody. No je možný, že raketa nevybouchla. Ale pak by tam asi neměla bejt taková jáma. Možná byl ten valník pancéřovej. To prostě nevim. Než se všichni dohodli na tom, že to nakonec byly Ukrajinský rakety, tak vyšel v jednom našem seriózním plátku článek, kde hodnotili reakce našich kandidátů na prezidenta na tenhle útok. Článek udělal jasnej závěr, že ty kandidáti, který se k tomu okamžitě a rozhodně postavili a plivali na Rusko a v podstatě požadovali rozpoutání WW3 se zachovali správně. Jen ten kokot Babiš se vyjádřil asi až druhej den a spíš vyzýval k opatrnosti, za což byl označenej za neschopnýho břídila. Což teda je, ale zrovna za tohle bych ho neodsuzoval.

Ukrajinci se hrozně dušovali, že to jejich rakety nebyly, a Zelensky asi dvakrát řek, že to rozhodně nebyl úmysl. Dožadovali se toho, aby byli připuštěný k vyšetřování. OK, takovou reakci bych od Ukrajiny čekal, ať to bylo jakkoliv. Ovšem co mě dostalo, bylo to, když Poláci řekli, že nemaj problém s tim k vyšetřování ukrajinský vyšetřovatele pustit, když jim (Polákům) to dovolej Američani. Jako kurva co? Slyšel sem dobře? Nikomu to nepříde divný? Amíci rozhodujou o tom, jestli se Ukrajinci směj podívat do Polska, a ne Poláci?

Nakonec se to zametlo pod koberec poté, co se jim podařilo probudit ospalýho Joa a řekli mu, že má říct, že to nebyly Ruský rakety, ale Ukrajinský. A zrovna si náhodou ani ty dva státy nesplet, takže se WW3 zatím nekoná. Nebo si to jako obvykle splet a totálně jim zmařil plány.

Další zajímavý události si jsou v něčem podobný a v něčem zase ne.

Útok na dvojčata. Tam je samozřejmě hodně divnejch záležitostí, ale já teď zmínim jenom jednu. O strůjci týhle akce bylo jasno v podstatě v řádu hodin. Nevim, jestli s tim závěrem přišli novináři nebo nějaký vyšetřovatelé, ale to je celkem jedno. Výsledek je stejnej. Osama byl pak v médiích tak často, že o něm nikdo nepochyboval. Člověk si ospravedlňoval neuvěřitelnou rychlost vyšetřování tim, že je to největší teroristickej útok v dějinách, takže na odhalení pachatele bylo okamžitě přiděleno třeba tak milion lidí. No a jestli vyšetřovacímu týmu o třeba stovce lidí by trvalo odhalit Osamu třeba rok, tak když si to přepočtu na milión lidí, tak mi skutečně přímou úměrou vyjde, že v tomhle počtu lidí ho odhalej v řádu hodin. 🙂 Čili OK, to dává smysl.

Pak je tu ta záležitost s letadlem MH17, který se zřítilo na Ukrajině. Tam bylo taky během několika hodin jasno v tom, kdo to udělal. Sice pro to neni žádnej důkaz, ale neustálý opakování týhle teorie jí časem přetavilo ve fakt, a kdo odporuje jasnejm faktům tohoto typu, je samozřejmě úplnej debil. Tady mám dokonce takovej dojem, že s tou teorií/faktem ani nepřišli žádní vyšetřovatelé, ale média. Zdá se, že pomalu přebíraj práci oficiálního vyšetřování.

No a teď je tu ten Nord Stream. Dalo by se v klidu říct, že je to druhej největší teroristickej útok v dějinách. Takže by se na to mohlo vrhnout třeba aspoň pár set tisíc vyšetřovatelů, aby to odsejpalo, tak nějak podobně jako u 911, a měli bysme ty výsledky, když ne za pár hodin, tak aspoň za pár dní, maximálně tejdnů. Takže mi teď teda neni jasný, jak to, že to zatím naši profesionální vyšetřovatelé nerozlouskli? Vyšetřuje to vlastně někdo? Nebo by to měli vyšetřovat v médiích od stolu pročítáním mailů? Nějak se v tom přestávám orientovat.

A nakonec ten náš (no spíš ukrajinskej) Fiala. V tom aby se taky prase vyznalo. Když se řeknou Fialovi konkretní kroky pro zlepšení situace, s logickym odůvodněním, čeho se tim dosáhne (opustit burzu v Německu a prodávat elektřinu rovnou lidem, zrušit emisní povolenky, pokusit se vyjednat kontrakt na plyn rovnou s Ruskem, jako to vždycky bylo, odkoupit zásobníky plynu), tak na to řekne, že to neni tak jednoduchý. Tečka. Že to neni jednoduchý asi nikdo nepochybuje. Přinejmenším by se musel zvednout zadek ze židle. Když se ho pak zeptáte, co za neutěšenou situaci může, čili čekáte, že se teda vytasí s nějakou odbornou složitou podrobnou analýzou, kde by se vysvětlilo, co a proč neni jednoduchý, tak odpoví, že za všechno může Putin. No prostě rozbor situace jak stehno.

Jak že se to říká – “kdo ti píseň zpívá, ten ti sežere chleba?”sdíletj na

4.3 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
31. 12. 2022 10:50

Dobrý článek. Bohužel realita je taková, a volič čeká na den, kdy se zhasne, pak dle příkazů UV SPOLU plivne na Rusko a půjde zalezt do jeskyně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
31. 12. 2022 18:02
Odpovědět  Aleš

já bych to tak hrozně neviděl germáni už pochopili jejich ekonomika a průmysl je bez rusa v pr…. a jdou na to s prosíkem přes čínu a jak to tak vypadá tak se tam chce přifařit i frantík notabene agláni zjistili že jim ujíždí vlak a budou žebráci a nebudou mít páky a tlak na rozhodování němců a francouzů tak se budou chtít vecpat nazpátek do evropy jedinej kdo to ve velkým obsere jsou státy východní evropy mi možná budeme pod kuratelou skopčáků tak nás naši nejlepší přátelé a vyhlazovači trochu podrží ale může se stát že se američan zblázní a půjde do toho na ukrajině personálně pak bychom nemuseli mít starosti čím svítit svítili bychom všichni a zadara no snad to dobře dopadne a na seznamu budou muset zase dělat školení komu a jak kam lézt – https://asiatimes.com/2022/12/a-germany-china-russia-triangle-on-ukraine/

jiří
1. 1. 2023 08:41
Odpovědět  Aleš

comment image

Peter 008
1. 1. 2023 08:58
Odpovědět  jiří

A ti, co to prorokovali celou dobu jsou kamenováni. Protože se, k.rvy, zase trefili!

f726e512_resizedScaled_740to73l3.jpg
Gales
1. 1. 2023 10:19
Odpovědět  jiří

comment image

jiří
1. 1. 2023 10:53
Odpovědět  Gales

comment image

Gales
31. 12. 2022 10:56
Gales
31. 12. 2022 11:08
Odpovědět  Gales

Se mi to nějak pos.ralo.

Peter 008
31. 12. 2022 11:25
Odpovědět  Gales

To je ta cenzura! 🙂

Gales
31. 12. 2022 11:13

comment image

KarelDar
31. 12. 2022 14:15
Odpovědět  Gales

Nový Kryl?

Nohavica - text Pro lásku boží.jpg
PENNYS
1. 1. 2023 12:40
Odpovědět  KarelDar

JE MÁLO UMĚLCU V ČESKÉM STÁTĚ, KTERÝCH SI VELICE VÁŽÍM
” Jarek Novavica+ F.Ringo Čech+ Jožo Ráž”
(poslední čechoslováci)

Teuton
31. 12. 2022 11:17

Co si do nového roku – roku 2023 – přát ? Třeba to, abychom se zbavili té ukrajinské mafiánské bandy, která se zde v ČR zmocnila vlády, všech těch Fialů, Rakušanů, Černochových a dalšího svinstva. A aby odsud vysmažila podstatná část ukrajinských Vasylů a Dorot, kteří sem k nám – stejně jako roce 1968 – vpadli v neuvěřitelných počtech a bezostyšně pumpují naše zdravotní, sociální a jiné systémy, aniž do nich byť jen jednou jedinou korunou přispěli.

Gales
31. 12. 2022 11:21
Odpovědět  Teuton

A též hodně zdraví Gosudarovi.

Markýza
31. 12. 2022 17:42
Odpovědět  Gales

To se přidávám, úpěnlivě. Nějaký ten silovik na jeho místě by byl strašnej průser.

Duudu Wo
31. 12. 2022 15:16
Odpovědět  Teuton

Pěkné, na nic jste nezapomněl. Šťastný rok 2023 všem lidem.

Peter 008
31. 12. 2022 11:21

Není to jednoduchý, protože Fiala by musel zradit svoje učitele, kterým zasvětil celý svůj profesní život. To taky není žádný tajemství.
Jinak jednají tak, jak si vždycky přáli a jak si mysleli, že jednali i komunisti – to jen jako příklad – protože oni neumí myslet jinak. Nemůžete po zloději chtít, aby si vážil těch “druhých”. To prostě nejde. Proto také ten obdiv ke šlechtě, protože by chtěli vládnout jen rozkazy, jako to kdysi dělávala právě šlechta a její nejvyšší “guru” král, či císař.

anekdota0254-7.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rapa
31. 12. 2022 11:26

My starší víme,ještě uvažujeme. Stačí se ale podívat z okna,jak je venku a tohle nikdo,žádná lidská síla,ani žádná armáda světa nezastaví.Prdy politiků a prdy krav jedno jsou. Ztracená ůcta se vrátí,ono to přichází.

Markýza
31. 12. 2022 17:45
Odpovědět  Rapa

Dneska kdesi čtu poznámečku: v USA -50°C, v Čechách +15°C – tomu se říká klimatická spravedlnost :-))

Pedro
31. 12. 2022 19:27
Odpovědět  Markýza

Tohle tady bylo 1976, +17 na Silvestra, po půlnoci -17! To byl mazec.

Pedro
31. 12. 2022 19:27
Odpovědět  Pedro

nebo 78?

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 01:46
Odpovědět  Pedro

Silvestr 78.

Milan ze Zahrady Čech
1. 1. 2023 01:37
Odpovědět  Markýza

Hm… Opět oponuji. 🙂 Ne tak úplně. Pro mě by to byla klimatická spravednost, kdyby bylo -50 i od Aše na západ a v rodišti Gréty -75.

Markýza
1. 1. 2023 09:56

Ale nebuďte hnidopich. Pro začátek dobrý, ne? 😉

sergej
1. 1. 2023 15:12
Odpovědět  Markýza

🙂 Aláh zasáh, dey nám vláhu. Sorry jako a čau lidi ale ti už jsem překysličil a neoxidujte furt, jo? Dej vám pánbůh zdraví v novém roce a všechno špatné pryč. Neklesejte na mysli protože provaření potentáti se odhalují co jsou zač i třeba přes 17? poradců ve školství, to je tedy apanáž placených panošů. Vyzíři.
https://www.youtube.com/watch?v=qAQHCswIA1c

Markýza
1. 1. 2023 17:25
Odpovědět  sergej

Kdepak. Dejž nám štěstí, neboť – jak pravil můj kamarád, bývalý námořník – na Titaniku byli taky všichni zdraví!
Nakonec, když máde dost štěstí, tak budete nejspíš i zdravý; naopak už to tak samozřejmé není 🙂

Peter 008
1. 1. 2023 11:39

Abyste “zasáhl” zdroje debility, musel byste mít 75 mínus v Anglii, USA a v Bruselu i v Německu a samozřejmě ve Francii. Takhle se musíte smířit s tím, že zkušenosti má Rusko, a má to dokonce ve stavu v armádě, jako generála maršála Mrazivikina (Mrazíka) 🙂 .
Ostatně, dávali letos, vlastně už loni, Mrazíka? Víte já na TV nekoukám, tak nevím.

52s.jpg
Pavel K
1. 1. 2023 12:51
Odpovědět  Peter 008

Jó dávali ho i letos, toho si ještě nedovolili zakázat.

Markýza
1. 1. 2023 15:56
Odpovědět  Pavel K

Ale na nějaké Primě, ne? Ta je ze všech těch televizních konglomerátů nejmíň předposraná.
A tady jsem narazila na to, jak Rusko vidí ty naše připitomělé sankce:

https://www.youtube.com/watch?v=9tWWHstyarc

Hezkou zábavičku v novém roce! :-))

Pavel K
2. 1. 2023 12:12
Odpovědět  Markýza

🤣 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️

Peter 008
31. 12. 2022 11:29

Nord stream nikdo doopravdy nevyšetřuje, byla to jen snaha udělat škodu Rusku a na čas uklidnit německou veřejnost. Nic víc, nic míň. Sama “fraužetka” Merkelová to přiznala. Stejně tak jako to dělali s Ukrajinou a Minskem, kdy získávali čas pro Ukrajinu.

Peter 008
31. 12. 2022 12:33
Odpovědět  Peter 008

Tady je odkaz na to o tom Nord streamu:
https://inforuss.info/tajna-severnogo-potoka-2-priznanie-merkel-o-stroitelstve-proekta-rasstavilo-vse-na-svoi-mesta/

Jak jsem zjistil vypadlo mi to při kopírování.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 1. 2023 17:38
Odpovědět  Peter 008

Kolem nordstrýmu se toho vyrojilo……………….

Markýza
1. 1. 2023 17:39
Odpovědět  Markýza

Obrázek jsem zapomněla!

Kdo propích nordstrým 3.jpg
Markýza
1. 1. 2023 17:39
Odpovědět  Markýza

Ale kdoví…třeba to byla……..

Byla to Gréta.jpg
Markýza
1. 1. 2023 17:40
Odpovědět  Markýza

Nebo dokonce…….óóó!

Kdo propích nordstrým.jpg
Veny232
31. 12. 2022 12:47

No jo jízda,ale zatím z toho máme všichni tak akorát hov…dejte mi ty prachy co stojí ten termojadernej nesmysl, a za rok budem létat vzduchem všichni….a elektriku rozdávat…tohle je pořád o ničem,když ještě ta špína co světu vládne,není pod zemí….dodnes učí děcka na základce,že Pyramidy byli hrobky… a tahali to na provázku….s tím se nikam nehnem.

Peter 008
31. 12. 2022 17:47
Odpovědět  Veny232

To byste musel totálně změnit vědu. A ne jako je to dosud, že je to boj o granty a koryta v ústavech ….

sergej
31. 12. 2022 23:30

comment image

sergej
1. 1. 2023 15:17
Odpovědět  sergej

Takhle jsem to sem nedal, dej si svoji “pečeť.

jiří
31. 12. 2022 23:40

comment image

Jaris
1. 1. 2023 00:59

Co se tyce tech Nord Streamu 1 a 2, tak si myslim, ze plyn z Ruska stale vesele bezi a na lidi hraji media habaduru, hlavne proto, aby pospinili to nelidske Rusko, kteremu nevadi umrzla tela Evropanu. Nevypada to totiz, ze by na Evropu dolehla nejaka vyrazna energeticka krize jak evropska media strasidelne predpovidala.

Markýza
1. 1. 2023 17:37
Odpovědět  Jaris

Někde vejš jsem šoupla rozkošnou ruskou animovanou satirku na tohle téma – mrkněte se, řekla bych, že to trefili hezky. Anebo takhle:

Jak správně kupovat ruský plyn.jpg
jiří
1. 1. 2023 10:45
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter 008
1. 1. 2023 11:41
Odpovědět  jiří

Jsem rád, že mám potvrzeno to, co tvrdím již přes 25 let … a znám z reálného života.

PENNYS
1. 1. 2023 12:33

Přeji dobrým lidem Nový rok s fijalovým hnusem. Volit,nebo Nevolit???
Takže je už zase volebně potvrzeno, že volby jsou jenom podvodná divadelní fraška, a že Češi vždycky dostanou jenom další připravenou USraelskou parchantní vládu. Volební podvod se dá odhalit, když vůbec nikdo už nebude chodit k volbám..