Krize UKRAJINA

USA si vyberajú medzi kapituláciou pred Ruskom a jadrovou vojnou

Bratislava 20. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)

Politická pozorovateľka Irina Alksnisová píše, že Rusko dôstojne odolalo „pekelným“ západným sankciám, ale Európa a Amerika sa ocitli v smutnej situácii, ktorá sa na jeseň ešte zhorší. Nepriateľským krajinám sa tiež nepodarilo zrealizovať myšlienku „izolácie“ Moskvy. Medzitým sa udalosti na Ukrajine vyvíjajú rovnakým smerom, a to aj napriek vojenskej pomoci NATO Kyjevu

 „Pre Západ sa Ukrajina stala hlavnou stávkou v boji proti Moskve. Zlyhanie v tejto oblasti je jednoducho neprijateľné. Ale veci sa vôbec nevyvíjajú dobre,“ konštatuje autorka.

Podľa Alksnisovej USA plánovali vojnu s Ruskom na území Ukrajiny, pretože nejde o priamy stret jadrových mocností, je to lacnejšie a povedie to k „vyčerpaniu Ruska“. Tento „geniálny“ plán však nefunguje.

Západ sa ocitol v situácii, keď je nútený vynakladať čoraz viac peňazí na vojenskú pomoc Ukrajine, stráca zbrane a ľudí, pričom sa zároveň zhoršuje vnútorná situácia v krajinách. V dôsledku toho Západ stojí pred otázkou, ako ďalej.

„Má tri jasné možnosti: 1) ustúpiť, 2) odložiť formality, zapojiť sa do otvorenej vojenskej konfrontácie s Ruskom na Ukrajine alebo 3) pokračovať v konaní podľa súčasnej logiky,“ píše zdroj.

Prvá možnosť znamená kapituláciu Západu pred Ruskom, druhá by vystavila planétu riziku jadrovej vojny, zatiaľ čo tretia možnosť, ktorá nedokáže zastaviť ŠVO, sa už ukázala ako neúčinná.

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
20. 7. 2022 16:24

Každému normálnímu člověku v USA i v Evropě je nad slunce jasné,že s Ukrajinou
je konec,otázkou je,zda ztratí status nezávislosti a bude připojena zpět k Rusku
anebo,po okleštění Donbasu a pásu kolem moře,zůstane formálně samostatná
ovšem s proruskou vládou,která bude vázaná obrannou smlouvou s RF i Běloruskem,
tím bude konec s jakoukoliv snahou NATO nebo EU jí dostat někdy v budoucnu pod
svůj vliv,nikdo nebude kvůli takovým banderovským ubožákům riskovat jadernou válku
s Ruskem.

sizok
20. 7. 2022 18:14
Odpovědět  janle57

S tímto tvrzením souhlasím. Snad to tak bude.

me2d44
21. 7. 2022 12:01
Odpovědět  janle57

Ještě bych dodal k tématu článku: a co, když se už Rus – za ty dodávky zbraní na Ukrajinu naštve? Poslat jeden, dva, tři Poseidony k východním přístavům USA, tak jaký byl New York, Washington a další půlka Ameriky… V uvažování to chce LOGIKU – a tu Putin ovládá – jenže na jiném levelu, než americká strana. Putin se řídí tím, co pomůže jeho zemi, západ se řídí tím, že něco, co nemá chce a chce z toho mít ZISK. To je ten rozdíl filosofií…..

Gales
20. 7. 2022 16:36

Vypráskat NATO z Evropy,vyházet jejich Jidáše z vlád a pak se kola pokroku opět roztočí.

Pavel
20. 7. 2022 17:15
Odpovědět  Gales

To nestačí, oni mají již vychované svoje následovníky, mladé generace, kteří jsou již stvořeni pro přijetí NWO. Zde by se muselo začít s výchovou mladých a to již od plenek, aby tito mlaďoši věděli co je vlast a vlastenectví a co je prodejná služba cizincům. Putin to nyní právě začíná stavět na výchově mladých k vlastenectví, úctě k rodině a základním hodnotám lidství. To je ta jediná cesta. Vypráskáním, které vám stejně nedovolí, nezměníte myšlení těchto přeformátovaných děcek, takže je to k ničemu. Musíme si uvědomit, že my jako stát již nic neznamenáme. Musí se začít od nuly.

Pavel K
20. 7. 2022 20:05
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🙋‍♂️

Gales
21. 7. 2022 09:08
Odpovědět  Pavel

Mladí se přizpůsobí.Horší to bude se starými hlupci tupci.

Milan ze Zahrady Čech
20. 7. 2022 17:37

No a co jako, že se ukázala jako neúčinná? Taková trivialita ušáky nerozhodí.

ijn
20. 7. 2022 18:10

musíme se zbavit zrádců na všech úrovních, zejména v politice školství zdravotnictví financích aj……od nuly by vytvořilo prostor pro stejné etnikum a zrádce

Pijack
20. 7. 2022 18:11

Myslím, že se těm nenažraným tupcům a propagátorům globalizmu jejich reset nepodaří, protože nedokáží vnutit své pány Rusku ani Číně, Dokonce ztrácí podporu mezi tradičními zeměmi v na ostatních kontinentech, vyjma Austrálie. Je dobře, že dostali 24. února po držce. Na jadernou válku nemají koule. Umí točit jen skvělé filmy v Hollywoodu a jejich herci jsou největší hrdinové všech natočených apokalyps 🙂