Krize UKRAJINA

Dva tisíce eur za výbuch. DLR zaslala ruskému ministerstvu zahraničí informaci o účasti České republiky na přípravě teroristického útoku na Donbasu

Ukrajinský sabotér chycený v DLR přiznal, kolik SBU kyjevského režimu platí za zabíjení civilistů.

Speciální služby Ukrajiny slíbily sabotérovi zadrženému v DLR 2000 eur za organizaci výbuchu.

Zadržený Jevgenij Karpenko byl členem skupiny sabotérů, které předtím zneškodnily speciální služby.

Orgány DLR zadržely ukrajinského diverzanta, který byl vycvičen v Česku a plánoval během referenda provést teroristický útok. Na briefingu 23. srpna to uvedl tiskový referent Ministerstva státní bezpečnosti (MGB) DLR Michail Popov.

Ukrajinský občan Jevgenij Karpenko, narozený v roce 1984, uvedl, že ho ukrajinské speciální služby naverbovaly, když pracoval v České republice. Čeští a ukrajinští instruktoři učili Karpenka požárnímu výcviku a práci s výbušninami. Poté byl sabotér vyslán do DLR, aby provedl teroristický útok během referenda o vstupu republiky do Ruské federace. Karpenko měl zaminovat správní budovu vesnice Volodarskoje na osvobozeném území DLR.

Sergej Peresada, první náměstek Ministerstva zahraničních věcí DLR, uvedl, že Karpenko byl vycvičen ve vojenských záležitostech na základně u města Český Krumlov (nachází se na jihu České republiky). Uvedl, že orgány republiky zaslaly informaci o účasti České republiky na přípravě teroristického útoku ruskému ministerstvu zahraničí.

Co řekl Karpenko o svém náboru a výcviku?

Podle sabotéra ho kontaktoval člověk z firmy, která zajišťovala přesun z Ukrajiny do Česka, a pod záminkou exkurze mu nabídl návštěvu vojensko-civilního cvičiště.

„Na schůzce se představil jako zaměstnanec ukrajinské speciální služby a řekl, že se mohu nejen dívat, ale také se zúčastnit. Přivezl mě na cvičiště, domluvil se s instruktory, byli oblečeni ve vojenských uniformách.  Následovaly kurzy na cvičišti, střelba z automatů a pokládali jsme výbušná zařízení,“ řekl Karpenko novinářům.

Karpenko, který byl na brífinku přítomen, novinářům řekl, že je rodákem z Doněcké oblasti. V roce 2021 odešel do České republiky pracovat do továrny. V témže roce ho kontaktoval jeden ze zaměstnanců firmy, který organizoval jeho přesun z Ukrajiny do České republiky. Muž pod záminkou exkurze pozval Karpenka na návštěvu vojensko-civilního cvičiště. 

Podle sabotéra se na schůzce zaměstnanec společnosti představil jako zaměstnanec ukrajinských speciálních služeb a řekl mu, že se může „nejen dívat, ale také se zúčastnit“. 

Na cvičišti se domlouval s instruktory oblečenými do zelených vojenských uniforem s armádními štítky a čepicemi s vlajkou České republiky.

Poté Karpenko opakovaně navštěvoval kurzy na cvičišti, kde střílel z útočné pušky Kalašnikov a dalších ručních zbraní. Podle jeho slov byl poučen o pokládání výbušnin.

V červenci 2022 se muž rozhodl vrátit domů. Bezpečnostní důstojník mu řekl, že by mu mohl pomoci dostat se do DLR a nabídl mu setkání.

„Na schůzce mi nabídl práci, která spočívala v umístění výbušného zařízení v budově Volodarské administrativy, za což po dokončení práce nabídl dva tisíce eur,“ řekl sabotér.

Podle Karpenka si na cestě domů uvědomil, že udělal chybu, a rozhodl se vzdát se úřadům DLR.

Jaké plány měly ukrajinské speciální služby s Karpenkem?

Podle Michaila Popova existují operativní údaje naznačující plány kyjevského režimu využít Karpenka jako jednorázového agenta. Chtěli sabotéra zlikvidovat v době pokládání výbušnin, které by odpálili na dálku.

Tiskový mluvčí ministerstva státní bezpečnosti DLR poznamenal, že ukrajinské speciální služby rekrutují své občany, kteří se ocitli v nouzi na území zemí EU. 

Slibují odměny za spáchání „cynických teroristických činů a dalších kriminálních činů na osvobozených územích Donbasu a Ukrajiny“, ale často agenty klamou a neplatí jim peníze.

Ministerstvo státní bezpečnosti DLR už dříve ukázalo dokumenty teroristů, kteří plánovali výbuchy v republice během referenda,  uvádí RT. Při vyšetřování bylo zjištěno, že všichni ukrajinští diverzanti prošli sabotážním a teroristickým výcvikem v Polsku a České republice.

DLR zaslala ruskému ministerstvu zahraničí informaci o účasti České republiky na přípravě teroristického útoku na Donbasu.

Na brífinku to oznámil první náměstek ministra zahraničních věcí republiky Sergej Peresada. 

„Všechny dostupné informace o přípravě teroristického činu Ukrajiny na území DLR a účasti České republiky na tomto jsme zaslali Ministerstvu zahraničních věcí Ruské federace za účelem distribuce těchto materiálů mezi zahraničními státy, na platformách mezinárodních organizací a prostřednictvím dalších komunikačních kanálů se světovým společenstvím,“ řekl náměstek ministra.

Velitelství územní obrany DLR informovalo na svém kanálu Telegram, že na území republiky byla objevena celá síť agentů pracujících pro ukrajinskou zahraniční zpravodajskou službu.

V DLR ukázali dokumenty teroristů, kteří plánovali výbuchy v republice během referenda, všichni byli vycvičeni v Polsku a Česku.

Je nejvyšší čas uznat Evropu jako spolupachatele teroristů.

Video:

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3xUvPkB
https://bit.ly/3xRmQRo

sdílet na

85 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
26. 9. 2022 00:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina a Ukroušové už mi lezou na nervy čím dál víc, začínám na ně být alergickej. Už je toho fakt moc. Kvůli Slovákům bych klidně i něco obětoval,ale kvůli Ukroušům, kterými pohrdám,nechci v zimě mrznout či snad dokonce stát frontu na rohlíky. Ukroušové, už táhněte do hajzlíčku, mám vás akorát tak dost ! Tím spíše, když se zde u nás začínají chovat jako dobytek. Viz zmlácení a okradení slabozrakého chlapce v Plzni vožralým ukrajinským xindlem.

Helena
26. 9. 2022 05:41
Odpovědět  Teuton

Mluvíte mi z duše.

oldoo
26. 9. 2022 07:52
Odpovědět  Teuton

Člověk,který pohrdá celým národem je rasista a dobytek stejně,jako fašistická část Ukrajinců.

J.S.
26. 9. 2022 08:36
Odpovědět  oldoo

Těch lidí co opovrhují celým národem je ve světě spousta. Co je zarážející, že to mohou být dokonce představitelé vlád. Viz odmítavé a nebo agresivní postoje k rusky mluvícím obyvatelům na Ukrajině, ale i jinde v Evropě či USA.

oldoo
26. 9. 2022 09:01
Odpovědět  J.S.

Ano,stačí se podívat na hodnocení mé obecně jistě platné věty.

VratislavII.
26. 9. 2022 10:49
Odpovědět  oldoo

Čeho tvého????😁😁😁😁😁

zuza
26. 9. 2022 10:21
Odpovědět  oldoo

rasista nie, to by musel byť z inej rasy, u západných ukrošov ide o niekoho, kto pohŕda svojimi……. Presne na nich sedí, čo povedal o nich Bismarck: „Není nic odpornějšího a hnusnějšího než takzvaní „Ukrajinci“! Je to sběř odchovaná Poláky z těch nejhnusnějších odpadů ruského národa – vrahů, kariéristů a inteligence plazící se před vrchností – ochotná za moc a výnosné místo zavraždit vlastního otce i matku! …”

VratislavII.
26. 9. 2022 10:49
Odpovědět  oldoo

To mluvíš o tom Fyjalovým vlastizrádci?

Janaz
26. 9. 2022 11:20
Odpovědět  oldoo

Nepáči sa ti, ty soroškurva, že dostávate naspäť to, čo ste zasiali?

Gene
26. 9. 2022 12:07
Odpovědět  oldoo

V momente, kdy ma clovek duvod a neni to rasovy duvod, nema to nic s rasizmem spolecneho. Lide v Cechach jsou na Ukraince nasrani z duvodu naprosto jineho nez je rasa. Rozdilny je zapad, ktery povazuje Slovany za podradnou rasu a tak s nami i jedna.

Per
26. 9. 2022 12:33
Odpovědět  oldoo

A tak řekni, kdo z Ukrajinců je ten fašista. Není nacista ještě horší než fašista? Nacisti budou ze západní části okrajiny a fašisté budou ti, kteří chtějí samostatný stát bez nacistů?
Nacisti, kteří ve jménu Ukrajiny terorizují ruské ukrajince a národnostní etnika?
Odpověz, nacisto!

Petr z Prahy
26. 9. 2022 17:40
Odpovědět  oldoo

Rasista je každý běloch.
https://www.youtube.com/watch?v=cRXNaUz5LGY
Rasista je člověk, který má rád matematiku.
Rasista je člověk, který tvrdí, že 2+2=4.
Rasista je člověk, který má rád vážnou hudbu.

VratislavII.
26. 9. 2022 10:48
Odpovědět  Teuton

Škoda, že je nemůžeme uklidit jejich klasickou metodou…..do jednoho!

Masunta
26. 9. 2022 11:11
Odpovědět  VratislavII.

4 střely do řechtačky – násilí preferují především psychopaté.

Masunta
26. 9. 2022 13:25
Odpovědět  Masunta

Napiš 40krát:
Masunta osvícený, má radost životní je…
Globalisticky i charakterově na výši je…
Stále novými poznatky zásobuje mne…
Ani na hodinky švýcarské není takový spoleh…
To bych mnohokrát signoval jako Lech.

Masunta
26. 9. 2022 18:01
Odpovědět  Masunta

Môžeme si spomenúť na známy Luganský patrónový závod, ktorý v skutočnosti ležal pod Ukrajinou v ruinách a kyjevské úrady predali časť jeho vybavenia do zahraničia. Zostalo niekoľko funkčných liniek na výrobu patrónov, ktoré sa vyrábali veľmi zriedkavo, len na konkrétnu objednávku (častejšie na lov). Dnes je závod kompletne zrekonštruovaný a vyrába nielen pre ozbrojené sily ľudových republík, ale dodáva na ruský trh aj športové a lovecké strelivo.
Z územia Donbasu sa do Ruska dodávajú hutnícke výrobky, uhlie, oceľové laná, chladiace zariadenia, gumárenské výrobky, cement, potraviny. To znamená, že priemysel Donbasu sa začlenil do ruskej ekonomiky v rekordnom čase.
Okrem toho, napriek vojne, odlivu obyvateľstva a pokračujúcim útokom Ozbrojených síl Ukrajiny, a to aj na infraštruktúrne a priemyselné zariadenia, je v L/DĽR zaznamenaný nárast výroby. V roku 2021 sa napríklad predalo o 25,5% viac priemyselných výrobkov. Podľa dokumentov Ministerstva hospodárskeho rozvoja DĽR sa v roku 2021 v porovnaní s minulým rokom index produkcie investičného tovaru zvýšil o 21,1%, energetika — o 2,8%.

Masunta
26. 9. 2022 18:02
Odpovědět  Masunta

Ako vidíme, aj v dnešných ťažkých podmienkach zaznamenáva priemysel Donbasu rast a o nejakom „dotovanom regióne“ nemôže byť ani reči.
Čo sa týka Chersonskej a Záporožskej oblasti, je to skutočná obilnica bývalej Ukrajiny. Chersonská oblasť je najväčšia spomedzi všetkých regiónov tejto neúspešnej krajiny, pokiaľ ide o poľnohospodársku pôdu, je tam viac ako 2 milióny hektárov ornej pôdy a najúrodnejšej černozeme s vynikajúcim zavlažovacím systémom. Región je známy produkciou zeleniny, melónov a ovocnými sadmi. V tomto roku dokázali farmári z Chersonskej a Záporožskej oblasti zozbierať viac ako 2 milióny ton obilia, a to aj napriek bojovým akciám, ostreľovaniu síl a poľnohospodárskej techniky, ako aj podpaľovaniu polí teroristami najatými SBU.
Je tiež potrebné spomenúť taký jedinečný podnik v Záporožskej oblasti, akým je „Motor Sič“ (zatiaľ pod kontrolou nepriateľa) a Záporožskú jadrovú elektráreň, najväčšiu v Európe. A napokon najdôležitejšia strategická poloha nových území, ktoré otvárajú pozemný koridor na Krym a poskytujú mu vodu.
A čo stráca bývalá Ukrajina? Nič viac ako 108.000 štvorcových kilometrov územia, v dôsledku čoho sa jej plocha zníži o 1/5 a počet obyvateľov

Masunta
26. 9. 2022 18:02
Odpovědět  Masunta

sa zníži o 8 miliónov.Inými slovami, historické ruské krajiny idú do Ruska s najbohatším venom. A samozrejme, najdôležitejší sú ľudia špeciálnej povahy, so železnou vôľou a vytrvalosťou, ktorí osem rokov, strácajúc príbuzných a priateľov, znášajúc všetky možné útrapy, obhajovali svoju voľbu, svoju reč a svoju vieru. Takáto „infúzia“ vážne zlepší a posilní zvyšok Ruska.

me2d44
26. 9. 2022 20:17
Odpovědět  Masunta

Vadí Vám to? vždyť máte stejnou možnost. Dnešní mládež bez Google nedojde/netrefí ani na záchod. A že někdo něco okopíruje a použije? Tak si prověřte, za jaké nesmysly se na dnešních VŠ udělují tituly MBA (já ten svůj – inženýrský diplom – jsem musel podložit v 1984 nejen diplomovou prací, ale i znalostmi při její obhajobě – “výslech” zabral 1,5 hodiny – o tom, že mám v práci chybu, jsem věděl – ale obhájil jsem ji na výbornou). Jiný problém je – zkopírovat a věřit tomu – u každé činnosti musí člověk pracovat mozkem – ruce se taky hodí, ale viděl jste někdy soustružníka, nebo tesaře, který nemyslí? Výsledek tomu bude odpovídat – a třeba při stavbě krovu si tesař googlem nepomůže!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VratislavII.
26. 9. 2022 20:31
Odpovědět  me2d44

Vadí, představte si.Hlavně proto že je to z 99% o ničem a k ničemu, protože nemá vlastní názor.Je jak zadrhnutý kolovrátek, buď napadá mě a Milana a nebo jen kopíruje…….NEználek👎

me2d44
26. 9. 2022 20:41
Odpovědět  VratislavII.

Jenže – kopíruje a vkládá jen to, s čím souzní – a technická: proč vymýšlet vymyšlené – kdybychom se drželi toho, co už někdo vymyslel – a nevymýšleli agentury, jako je OSA, na ochranu “duševního vlastnictví”, tak bychom byli o 1000 let dál. Protože řada patentů končí v trezoru, protože autor je po smrti a dědicům, kteří si neumí zavázat ani tkaničky u bot je nabídnutá jednorázová částka málo. Tak i Nikola Tesla zemřel v chudobě – a nikdo se ho nezastal, jenom jeho vynálezy UKRADLI – Kdo ví, kolik bylo dalších před ním, i po něm…

me2d44
26. 9. 2022 20:50
Odpovědět  me2d44

Dodatek: Svého času OSA prosazovala poplatek i za zpěv lidových písní na školách – nevím, jak to dopadlo, ale když náhodou potkám děcka s kytarou, tak hulákají špatně Anglicky, ale Wabi Daněk, Ryvolové, nebo Walda Matuška jim nic neříkají. Ale vzhledem k OSA – ač jsem hrával písně od Ryvolů – mi kytara už 7 let visí na skobě na zdi. A svého času přezdívka Medvěd/ od dětí Méďa (teda já) byla u některých ohňů pojem…

VratislavII.
26. 9. 2022 21:15
Odpovědět  me2d44

S F73 souzní leda tak s duněním bubnů 👎 a to,co píšete o Teslovi není novinka.Amiodpad nikdy nic vlastní hlavou nevymyslel,leda vraždění a okupace.

Masunta
26. 9. 2022 21:24
Odpovědět  me2d44

Tohle on nepobere.

Masunta
26. 9. 2022 20:10
Odpovědět  Masunta

Záchvat. Jasné. Chápu už napoprvé. Asi – více ovoce a šťáv, pitný režim, omezit tučné. Když nepomůže, na měsíc se zatáhnout do bažin. Kuk … 🙂

VratislavII.
26. 9. 2022 13:17
Odpovědět  Teuton

Ten banderonacistický odpad NEjsou Slované,nikdy jsem je za ně nepovažoval.Je to jen odpad a jako s takovým je třeba s nimi naložit 👎

Jozef
26. 9. 2022 13:48
Odpovědět  Teuton

Áno, takto by sme mali konečne uvažovať všetci.

Rapa
26. 9. 2022 00:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Teroristo koudelko z BIS,byl jsi odhalen.Jak se to vše provaluje,Rakušan a BIS školí a cvičí teroristy.Kolik našich zákonů tihle lumpové porušují ,včetně ůstavy čr a ještě jsou přítom nasvobodě,Aby je smrt pojebala,nejsou to lidé.

Pavel
27. 9. 2022 08:16
Odpovědět  Rapa

Není podpora terorismu a podněcování k válce v trestním právu ČR trestný čin?! Co naše orgány činné v trestním konání ? “Lipavský,Černochová,Rakušan,Langšládlová již dávno měli sedět na lavici obžalovaných! Stejně tak,kdo spáchá škodu velkého rozsahu republice!Jak to, že ještě tato vláda nečelí trestnímu stíhání a vesele mrhá našimi prostředky a posílá zbraně a munici na Ukrajinu v rozporu s mezinárodními zavazky,ke kterým jsme se sami zavázali?! To je právní stát? Ne to je protektorátm tentokrát ne Německa,ale pod vládou USA a NATO!!!

Vül
26. 9. 2022 02:27
Ohodnotit příspěvek :
     

jak je vidět, amíci si dobře myjou ruce

Ladislav
26. 9. 2022 05:35
Odpovědět  Vül

💤Už jsou vám jasné Vrbětice, diplomaté, ricin, Malajské letadlo a jiné cia amické prasárny?

Pavel K
26. 9. 2022 10:57
Odpovědět  Ladislav

Je toho už moc a nejde to vše najednou. Věřím, že to jednou vyleze na povrch.

Gene
26. 9. 2022 12:12
Odpovědět  Pavel K

Pavel, problem je v tom ze i kdyz vyleze pravda na povrch, vetsinu lidi to nezajima, jsou apaticti. Zajima je jen vlastni pohodli.

Pavel K
26. 9. 2022 20:18
Odpovědět  Gene

👍

Pavel K
26. 9. 2022 10:56
Odpovědět  Vül

Tak o to přece jen jde ne?!! Rozjebat slovanský národy proti sobě, abychom se navzájem mezi sebou nenáviděli. Zapojí se aktivní zaplacení idioti a je do záležitostí zapojen celý národ (stát). Ale to není žádná nová metoda. Věřím tomu, že Gosudar tohle vše ví, že to není práce obyčejných třeba Čechů, ale určité části posluhovačů, kteří si skuteční nepřátelé zaplatili. Proto bych nasadil SPETSNAZ a všechny tyhle lumpy pozbírat, jak houby po lese. I s podhoubím.

Gene
26. 9. 2022 12:15
Odpovědět  Pavel K

Pokud se jako Slovane, proti tomu nepostavime, tak je to spis nase chyba.

Pavel K
26. 9. 2022 20:18
Odpovědět  Gene

👍 👍 👍 🙋‍♂️

me2d44
26. 9. 2022 21:07
Odpovědět  Gene

K naší chybě došlo už těsně po “plyšáku” – dovolili jsme, aby vlády změnily učební systém podle amerických a Bruselských osnov. Po 30 letech přichází “sklizeň” – děti stojí proti rodičům, prarodiče by nejraději zavřely do detenčních ústavů – a současně si myslí, že po splnění maturity sežraly i exkrement po Šalamounovi – ” národ, který dovolí, aby jeho potomstvo vychovával a učil nepřítel, se sám odsoudil k záhubě” – a to jsme za komunistů měli školství, které nám záviděla půlka světa!

26. 9. 2022 07:15
Ohodnotit příspěvek :
     

By mě jenom zajímalo, zda vůbec někomu z našich vládních ničitelů dochází, co to znamená, být Ruskem ve válečném vnímán jako stát, provozující nejen výcvikový tábor teroristů – a už to samo o sobě by stačilo -, ale navíc protiruských teroristů.
Hm… A hlavně zda to dochází našim spoluobčanům, nutno podotknout.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
26. 9. 2022 08:39

No včera ve “stolici” České republiky Praze (rusky je to hlavní město, český význam je výstižnější) byl déšť a zazněl jediný “hrom”, ve skutečnosti mi to připadalo spíše jako exploze, velká rána připomínající výbuch munice, a hrom nic moc, velice slabá ozvěna. Obával jsem se, že již “přiletělo”, naštěstí skutečně asi jenom bouřka. Doufám, že to také uslyšeli i jiní a trochu je to vyděsilo.

Buchtík
26. 9. 2022 13:04
Odpovědět  Jaroslav

Ano, slyšel jsem to taky a přesně ten pocit jsem z toho měl, že to je spíš jak dělostřelecký výstřel. Ještě jsem si ze srandy říkal, že fronta už je tady 🙂

sizok
26. 9. 2022 16:44
Odpovědět  Buchtík

Obávám se, že si na to budeme muset zvyknout.

Aleš
26. 9. 2022 07:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud je tato informace pravdivá, co dělá Policie ČR ? Proč není zahájeno vyšetřování podle paragrafu 311 Trestního zákona a osoby pokud se ma tomto podílejí už nejsou na vazbě ? Jde o rozpad statni moci ?

skeptik
26. 9. 2022 08:23
Odpovědět  Aleš

Protože toto není demokracie ale hra na demokracii. Zákony platí jen někdy a jen pro někoho.
Díky Ukrajině se naplno ukázalo, jak soudy a policie pracují na politickou objednávku a jak senát v žádném případě neplní pojistku demokracie.

Pedro
26. 9. 2022 09:26
Odpovědět  Aleš

Tady už dávno vše řídí amík-CIA.

Pavel K
26. 9. 2022 11:00
Odpovědět  Pedro

👍 👍 👍 👍
Vždyť jsme to chtěli, ale dědkové mě tenkrát varovali, né že ne.

me2d44
26. 9. 2022 11:18
Odpovědět  Aleš

Poznámka: vycvičí potencionálního teroristu, tak aby o tom nevěděl, vycvičí komando, terorista splní úkol, komando ho sejme – a slíbené 2000€ sebere velitel výcvikového střediska – když nebude škrt, tak vrátivší se komando pozve na dvě piva – myslím, dobrá konstrukce (nebo jak se dneska říká – konspirace). Koza se nažrala, výcvikový tábor zůstal celý – a komando se jen naučí nové mapy, až zas někoho někam vyšlou na akci. Má to chybu – platí to jen tehdy, když protivník není ve střehu – jinak se nepovede ani akce a sežre to i to komando. Ještě na škole jsem několikrát při poplachu působil, jako záškodník – nedali jsme se chytit, ale tenkrát – my, záškodníci jsme se učili škodit – a zbytek školy se nás snažil chytit – bylo nás 6 – a nikdo tu nakládačku po chycení zažít nechtěl.

Pijack
26. 9. 2022 07:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Bych tu Černochovou krůtu a Lipavského mamánka natáhl na skřipec. Znáte to účinné středověké zařízení? Joóóó to byly časy, tehdá to tu bylo ještě v pořádku 🙂

me2d44
26. 9. 2022 11:38
Odpovědět  Pijack

Už ani ministr obrany Baudiš nebyl voják (bral bych aspoň absolventa VKVŠ). A od té doby nám nastupují do této funkce osoby, které nestřílely ani z násadky versatilky (natož aby poznaly rozdíl mezi útočnou puškou, samopalem a lehkým, nebo těžkým kulometem – sice jsem dělal radiolokaci, ale na uvedené zbraně si troufnu dělat zbrojíře). Co teda chcete? Když někdo v kuchyni zlomí i vařečku, tak těžko může velet i armádě (ona i armáda má týl a je potřeba mu rozumět). Stačí jen následky ministrině obrany Von Der Layen – Bundesvér je na kolenou (a pomoc Ukrajině vyprázdnila sklady široko-daleko). Rusové mají v aktivní službě 5 mega lidí. Když připočtu povolance (zatím 300 000), tak když se ten kolos rozjede, tak i Francouzům přijde La Manche jako strouha – přeplavou ho kraulem (i když, všem se to asi nepovede). A na rozdíl od Evropy a Ukrajiny – Rusové zatím použili asi 15-20% prostředků – jiným slovem, sklady mají ještě co vydat – a evropská doměnka, že Rusovi dojdou granáty – pak se Evropan ráno probudí a má ruku v nočníku! A to Rus ještě nepřešel na válečný průmysl – potěš koště!

me2d44
26. 9. 2022 12:02
Odpovědět  me2d44

Doplním: 2000€ za výbuch? No já jsem ho během školy dělal na rozkaz – ale měl jsem povoleno rozhodnout KDY. Takže – ve skupině “záškodníků” jsme přichystali léčku – a vzhledem k tomu, že jsem skupině velel – léčka sklapla až na můj příkaz. Jenže – a to si dneska nikdo z mladých neuvědomuje – jsou situace, kdy jeden velí, ostatní plní. Pohádat se pak můžeme u piva kdo měl a kdo neměl pravdu. Pokud v akci někdo nesplní úkol, je automaticky ZRÁDCE – a kdo zradí jednou, zradí vždycky!

Editor
26. 9. 2022 21:47
Odpovědět  me2d44

Vetchý, Kostelka,Tvrdík a Picek byli vojáci z povolání, pravda, v době kdy ministrovali byli už v záloze. Ale všichni byli až po okultistovi Baudišovi. Vzhledem k tomu, že ministr je funkce politická, nemusí nutně být vojákem z povolání, protože není ve sledu velení, to je prezident, náčelník genštábu, jeho zástupci pro jednotlivé zbraně a pak hezky dolů podle podřízenosti. Ale to snad exoficírovi nemusím vysvětlovat.

Editor
27. 9. 2022 16:03
Odpovědět  scipio

Jako normálně, nehodící se fakta se hodnotí mínusem.

Ladislav
26. 9. 2022 11:53
Odpovědět  Pijack

💤A jak to krásně šlo i bez té “demokracie”, kat by dnes dělal na tři šichty!

Frankie
26. 9. 2022 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Vytěžit a zlikvidovat jako nebezpečný odpad. A eliminovat všechny, kteří se na takovém svinstvu podíleli.

Pavel K
26. 9. 2022 11:04
Odpovědět  Frankie

Však to sami říkají, padni komu padni.

janle57
26. 9. 2022 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi to měla být pomsta za Vrbětice !!

Gales
26. 9. 2022 09:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč české úřady vydávají evropská víza agentům ukrajinské rozvědky? A proč jsou potom tito agenti cvičeni v ČR k sabotážím proti civilním cílům v oblasti východní Ukrajiny? Tedy v té době ještě pořád proti obyvatelům vlastní země? Víte, co to je podle mezinárodního práva za čin? Je to mezinárodní trestný čin podpory státního terorismu! Panečku! A to nemluvím teď o Fialově vládě, která se ujala moci až koncem minulého roku. Ne ne, ta víza byla vydána těmto agentům SZR ještě za Babišovy vlády a pod dohledem ministerstva vnitra, kterému velel tehdy Jan Hamáček (ČSSD)….. Z ajronetu.

Rapa
26. 9. 2022 10:01
Odpovědět  Gales

Tady vidíme,jaké máme vlády od r.1990. ODS,TOP 09,KDU,ČSL,ČSSD,PIRATI,STAN,ANO. Svinstvo za svinstvem,podvod za podvodem,krádeže všeho druhu,mafie vládní,soudní,ničení školství a i zdravotnictví a prolhaná fašistická TV. Tihle nelidé,psychopaté,zvrhlíci a ůchyláci tak zasvinili naši vlast,českou republiku,že si sami určili svůj osud sebedestrukce,sebezničení.

Gene
26. 9. 2022 12:30
Odpovědět  Gales

Porad si neuvedomujete, ze zapad byl ve valce proti Rusku celou tu moderni historii co zname. At to bylo proti carovi, za doby socialismu, nebo za Putina. Jedina doba, kdy zmirnili retoriku proti Rusku, byla doba Jelcynova, ktery Rusko nechal skoro polozit na lopatky. At se nam to libi, nebo ne s Ruskem jsme ve valce od doby, kdy jsme vstoupili do NATO, ktere bylo primo zalozeno a pripravovano na valku proti nim. Ty jejich ostatni valky, to je jen taka bokovka.

VratislavII.
26. 9. 2022 13:22
Odpovědět  Gene

Když voli volí voly,tak v těch svinstvech budou opět ve velkém stylu pokračovat.V Práglu a v Brně určitě.

Gene
26. 9. 2022 13:44
Odpovědět  VratislavII.

Velke mesta voli vetsinou voly. Velka mesta lidi degeneruji. Lide v nich jsou dost vzdaleni realite. Rychlost zivota, anonymita, ztrata osobniho casu, to vse nadela z lidi zombie. Cim vetsi mesto tim to je horsi.

VratislavII.
26. 9. 2022 14:00
Odpovědět  Gene

Anonymita ani ve velkém městě by neměla vylučovat myšlení člověka…..

Gene
26. 9. 2022 14:09
Odpovědět  VratislavII.

Ale jo. Clovek se tak nejak vic zahledi do sebe, ale to je jedno k druhemu. Zijeme skoro na samote, par kilometru od male vesnicky, sto km od sedesatitisicoveho mestecka a 800km od mnoha milionoveho velkomesta. A ty rozdily mezi lidma jsou zcela viditelne. Samozdrejme ze ne vsichni ale velka vetsina lidi jsou jak degenerati. A cim vetsi mesto, tim horsi to je.

VratislavII.
26. 9. 2022 14:33
Odpovědět  Gene

Kdo chce ví a při volbách myslí hlavou a ne hlavičkou skrytou v trenkoslipech…..
Já jsem volil u nás doma,ale pokud bych chtěl a volil v Praze,tak vlastizrádce NIKDY VOLIT NEBUDU 👎

VratislavII.
26. 9. 2022 17:09
Odpovědět  VratislavII.

My víme, že jsi idiot, proč to pořád dokazuješ psych psych psych psych psych psych 🤮

Masunta
26. 9. 2022 18:10
Odpovědět  VratislavII.

Kdo my ? Rozdvojená osobnost ? Intelektuálem se člověk stane jen studiem, třeba i samostudiem. Inteligent je člověk s vyšší inteligencí a to je otázka genetické výbavy.
Intelektuál bez akceptovatelné inteligence také – varianta toho, co běžně nazýváme blbec. Prof. Koukolík řekl, že člověk by měl mít znalosti široké a hluboké. Ještě v tom celém hraje roli charakter, kdy třeba Fiala je intelektuál i inteligent, ale kolo bych si o něho neopřel. Je to blbec. Existují různá postižení, jako třeba psychopatie, kdy jediná záchrana před takovými podle všech psychiatrů je utéct před ním; nesnese ani malý dotyk na svém egu… Někteří psychiatři je považují za nelidi. Tito psychopaté rádi používají nadměrně vykřičníků, otazníků, psaní velkými písmeny, v textu používají červenou barvu, a osobní zájmena – já, mně… a také radikálnější výrazy jako nikdy, vždycky. Existuje mezinár. stupnice do 40ti. U nás je záchvatový Lech-Prch či Milánek Oslňující – pardon – psychopat, kdo je nad dvacítkou. V USA nad třicítkou. Psychopata zvládne jen silnější psychopat. Úspěšní psychopaté, jsou na funkcích, kam je jejich ego nutí se drát. Neúspěšní jsou za naše peníze v psychiatrických

me2d44
26. 9. 2022 21:25
Odpovědět  Masunta

V tom máš hodně pravdy. Někdo mává tituly – mně když po půl roce společného bydlení vypadlo z kapsy pouzdro s vizitkami, tak jsem uviděl vyděšenou partnerku, ktwerá ho sebrala a řekla: “Ty jsi inženýr?” – do té chvíle říkala : “Čím větší studovanec, tím větší pablb” – přiznám se, dneska už s ní začínám i souhlasit. Dělat ze sebe frajera s čerstvým vysvědčením z maturity, nebo tituly Bc(blbec), MBA (MALÝ BLBEC AKTIVNÍ) – a nedodělat těch 5 let studia na vysoké – já jsem musel navíc podepsat, že 10 let odpracuji ve prospěch zaměstnavatele – v mém případě armády. Ano, studium jsem měl zdarma – ale za tuhle cenu. Kdo se dneska uváže na 10 let? A jinak – ač “lampasák”, vždycky jsem byl parťák a učitel, takže se ke mně podřízení hlásili i několik let po skončení služby…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
27. 9. 2022 01:39
Odpovědět  me2d44

No ano … dalo by se o tom dlouho diskutovat … Jsou nebo byla pracoviště jen se středoškoláky. Na vojně jsme měli plukovníka, a ten se obklopil oficíry výhradně max se středoškolským vzděláním. V civilu častokrát prozradit, že mám vysokou školu, bych se na místo nedostal. Vyslechl jsem jednou rozhovor nějaké středoškolačky, která mluvila s nějakým nadřízeným, a měla jen jedno přání – neposilovat pracoviště nikým s vysokou školou. Tací prý chtějí něco měnit a na funkci se dostat. Potvrdil mi to po mém naléhání i spolužák. Vyučený, snad všichni kolem tehdy vyučení, tak tam – nechtěli ani středoškoláka. Na chvíli jsem oněměl. Co jsme to za pastát. Ale několikrát se mi pro zařazení vysoká škola vyplatila. Neumím si představit, že by byli třeba v Japonsku systémy vyselektovávají osoby více vzdělané. Také mě mnohokrát napadlo, že zatím co já jsem nechával mládí na školách, oni v mém věku zakládali po vyučení rodiny. Potom možná něčeho litovali. V příbuzenstvu mám samé vyučené, jednoho se ZŠ (toho jsem přes původně silácké kecy musel finančně podporovat) jednu více vzdělanou osobu..

Masunta
26. 9. 2022 18:06
Odpovědět  VratislavII.

4 střely v řechtačce – fráze a stále se dostáváš na tenký led. Kuk.

Editor
26. 9. 2022 21:51
Odpovědět  Masunta

inteligent ví, že se nepíše řechtačka, ale řehtačka.

VratislavII.
26. 9. 2022 22:09
Odpovědět  scipio

Jooooo,ten senilní ynteligent to bude těžké do posledních dnů pozemské pouti.

Masunta
27. 9. 2022 01:51
Odpovědět  VratislavII.

Jedním z navrhovaných způsobů záchrany lidstva v případě globální katastrofy je zřízení bezpečného útočiště. Vědci určili dvě vhodná místa, kde by lidstvo mohlo žít v případě, že by nás podobná událost zasáhla. Vhodnými místy by mohly být ostrovy či vzdálená místa jako Měsíc či prostor hluboko pod hladinou moře. Přesně tam by totiž podle vědců mělo lidstvo jedinou šanci zůstat naživu. Ty však můžeš prozíravě jednat v předstihu a svou líbeznou tolerantní duši, astrální tělo i fyzické tělo, štandopéde transportovat tam.

Masunta
27. 9. 2022 01:50
Odpovědět  scipio

Odkud víš, že jsem inteligent ?
Já vím, kůň řehtá. Ale Valaši se nespisovně řechtají. Já tam prostě to “ch” slyším. Spokojenost ? Myslím, že ne; že jsi horší případ.
Ty už víš, že máš zalézt a kušovat, že ? Mám ti to stále psát ? Doplním – víš jistě, co se říká o té části lidského těla jež lidově zove se prdel.

Editor
27. 9. 2022 19:01
Odpovědět  Masunta

sám se za něj tady označuješ, takže opět přichycen při lži.

Buchtík
26. 9. 2022 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Zase mimo mísu z mojí strany, ale ještě zpět k propagandě, která se začala valit z Británie po výměně Aidena Aslina.
Vyjádřil se k tomu i JM Dougan, který s ním byl v kontaktu, dělal s ním i rozhovory v době, kdy byl v zajetí.
https://www.youtube.com/watch?v=nBm3D4Y5cTM
Přesně jak jsem psal včera – ukažte mi jiného vězně s jeho vlastním YouTube kanálem 😀

Masunta
26. 9. 2022 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinské zdroje pripúšťajú, že ofenzíva na Krasnyj Liman uviazla a ukrajinská armáda má obrovské straty. Zelenskij je s tým krajne nespokojný a požaduje od Zalužného aspoň nejaké, aj keď malé víťazstvá, ktoré sú dnes preňho obzvlášť dôležité pre posun informačného ťažiska.
Zalužnyj však trvá na tom, že Rusi posilnili tylovú časť, že teraz nemajú takú masívnu početnú prevahu. A aj pri pokusoch o dobytie dediny majú Ozbrojené sily Ukrajiny obrovské straty. Že je treba prejsť do defenzívy, kým je ešte s kým.
Na základe doterajších skúseností možno predpokladať, že generála tak či tak zlomia za účasti washingtonských mecenášov, ktorí chcú „výsledky“ na Ukrajine. A bude nasledovať ďalšia vojenská avantúra, u ktorej budú slabšie perspektívy ako v Chersone a Charkove.

Buchtík
26. 9. 2022 12:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak probíhají referenda v Chersonské a Záporožské oblasti a na Donbasu:
Mariupol: https://www.youtube.com/watch?v=UE2J0leMgdU
Berďansk: https://www.youtube.com/watch?v=AsOiF6x0FVk
Melitopol: https://www.youtube.com/watch?v=DLrn5GvxC7E
(v čase 29 minut začíná rozhovor s pozorovatelem z Německa)
Cherson: https://www.youtube.com/watch?v=lgYqusaO2Gg
Lysyčansk: https://www.youtube.com/watch?v=VRLmywUh6TM
Lugansk: https://www.youtube.com/watch?v=0CuiyWNrCV0
https://www.youtube.com/watch?v=kR3r9DyVUfA

VratislavII.
26. 9. 2022 14:07
Odpovědět  Buchtík

Přeposlánm děkuju 👍🙋👏

VratislavII.
26. 9. 2022 21:54
Odpovědět  VratislavII.

Podle sebe soudím tebe Andílku????

Gales
26. 9. 2022 14:56
Odpovědět  Buchtík

A tak je to spravne,tak to ma byť.Fiala zmodrá vzteky.A nejen Fiala ale i celá rozyebaná unie.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VratislavII.
26. 9. 2022 15:35
Odpovědět  Gales

Fyjalový vlastizrádce to neuvidí, má zákaz 🤣

[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 20:38
Odpovědět  Gales

A proč by pukali vztekem? Celý civilizovaný svět a kupodivu i Rusové, věděli, jak okupantská rádobyreferenda dopadnou. Na skutečnosti to nic nezmění. Dokonce i Čína, Indie či Kazachstán je neuznají, nýbrž budou respektovat územní celistvost Ukrajiny. Možná jedině Severní Korea uzná, ta už nemá co ztratit. Čili zcela zbytečná fraška. Ukrajince a Rusy vraždil Putin doteď, bude tak dělat i dál, dokud ho někdo nezastaví. Zfixlovaný pseudohlasování, dvakrát, třikrát jeden člověk, se zbraní za zády, na tom nic nezmění.

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 21:13
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Referenda nejsou “okupantská”, dělají je místní obyvatelé, vyhlšené místním parlamentem…

To jen Lháři tvrdí, že jsou “okupantská”…

Ukrajinci vraždili obyvatele Donbasu 8 let, ne Putin… Ten to konečně postupně zastavuje…

“Zfixlovaný pseudohlasování, dvakrát, třikrát jeden člověk” je zlá pomluva, kterou nemáte, jak dokázat…

“se zbraní za zády” je udržování bezpečnosti… Oni s tou “zbraní za zády” nekontrolují, jak volíte, ale zamezují tomu, aby tam někdo neútočil na hlasující…

πα½

VratislavII.
26. 9. 2022 21:20
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Jaký celý civilizovaný svět???? Členové fašoEU a NATO se SVOBODNĚ ROZHODNOUT NEMŮŽOU A NESMÍ.Dokonce Německo, Japonsko Jižní Koreu amiokupat OKUPUJE POŘÁD,to nevadí 👎

Masunta
27. 9. 2022 09:06
Odpovědět  VratislavII.

Přesná ukázka, jak píší psychouši. Horší, ale, jak se v praxi chovají.