politika

Ruské slovo v OSN. Rusko si vybírá spravedlivý svět, kde není místo pro hegemona

Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov na Valném shromáždění OSN řekl, že Rusko si vybírá spravedlivý svět, kde není místo pro hegemona.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov přednesl projev na Valném shromáždění OSN. Z tribuny organizace upozornil na to, že se dnes rozhoduje o tom, jaký bude světový řád – s hegemonem v čele nebo spravedlivý, kde není místo pro vydírání. 

Každý může vidět, jaké vážné procesy se odehrávají před našima očima. Otázkou je, zda to bude řád s jedním hegemonem, který každého nutí žít podle svých notoricky známých „pravidel“, která jsou prospěšná jen jemu, – řekl Sergej Lavrov – nebo to bude demokratický, spravedlivý svět – svět bez vydírání a zastrašování nechtěných, bez neonacismu a neokolonialismu. 

Ať už jsou zájmy našich odpůrců jakékoli, Rusko se rozhodlo jasně: potřebujeme svět založený na spravedlnosti. Máme zájem společně se spojenci budovat světový řád, kde je místo pro interakci za podmínek výhodných pro všechny strany. A je mnoho těch, kteří sdílejí pozici Ruska. 

V tomto ohledu Sergej Lavrov zdůraznil: Spolu se spojenci, partnery a podobně smýšlejícími lidmi vyzýváme k práci na uvedení tohoto řádu v život. 

O čem dalším mluvil ministr Lavrov při prezentaci pozice Ruska:

❗️Sergej Lavrov: “Dnes se rozhoduje o otázce budoucího světového řádu”

❗️Prohlášením o svém vítězství ve studené válce se Washington povýšil téměř do hodnosti zástupce Pána Boha na Zemi, který nemá žádné povinnosti, ale pouze „posvátná“ práva beztrestně jednat.

❗️Situace v mezinárodní bezpečnosti se rychle zhoršuje.

❗️Oficiální rusofobie nabyla na Západě nebývalých a groteskních rozměrů. Neváhají otevřeně deklarovat svůj záměr naší zemi nejen uštědřit vojenskou porážku, ale také ji rozporcovat.

❗️Západ se místo upřímného dialogu a hledání kompromisů uchyluje k hrubým provokacím a inscenování.

❗️Na rozdíl od elementárního zdravého rozumu Washington a Brusel vyhrotily krizi vyhlášením ekonomické války Rusku. Výsledkem jsou rostoucí ceny plynu a potravin po celém světě.

❗️Pro Anglosasy, kteří si Evropu zcela podmanili, je Ukrajina pouze postradatelným materiálem v boji proti Rusku

❗️Evropská unie se stává rigidní a diktátorskou entitou.

❗️Rusko jednání s Ukrajinou neodmítá, ale čím déle bude Kyjev odmítat, tím obtížnější bude vyjednávání. O čem ovšem mluvit při jednání s Ukrajinou s ohledem na její pozici.

❗️Neodmítáme kontakty, a když obdržíme vhodné návrhy, souhlasíme. Naši partneři se chtějí v tichosti sejít, aby o tom nikdo nevěděl.

❗️Rusko v současné situaci neudělá první kroky k dialogu se Západem.

❗️Lavrov označil západní země za egoisty – “Udělali jsme pro sebe závěr: jsou absolutně neschopní vyjednávat… Jsou sobečtí až do morku kostí. Myslí jen na sebe a své zájmy, nebudou dodržovat rovnováhu zájmů a ani ji hledat.“

❗️Západ ve snaze zachovat unipolární model pod heslem „pořádek založený na pravidlech“  všude šíří dělicí čáry v duchu blokové konfrontace: „buď s námi, nebo proti nám“. 

„Izolovaný“ Lavrov pořádá tiskovou konferenci v OSN, sál je tak plný, že někteří novináři musí ve stoje poslouchat šéfa ruského ministerstva zahraničí:

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3UP6bb1

sdílet na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
26. 9. 2022 05:29

💤A americkobruselská Gebbls24 ani ťuk z OSN! Vlastně my nemáme žádné novináře, jen zrádné a zaprodané pisáljy!

Helena
26. 9. 2022 07:26
Odpovědět  Ladislav

Souhlas. Zůstalo jen pár slušných novinářů, kteří nejsou poskoky slepence, EU a Ameriky.Ti mají budoucnost.

Pijack
26. 9. 2022 07:53
Odpovědět  Ladislav

Máme. Bývalý diplomat Votápek (americký vocásek), Barbara Tachecí, Libor Dvořák, Mitrofanov, Procházková z Denníku, svazáci na ČT…. Jejich povykování proti Rusku snese nejpřísnější kritéria k zařazení mezi Goebbelsovy poskoky. Počet těchto Bruselských patolízalů utěšeně roste. Novináři v Českém mainstreamu jsou historicky známí jako největší pochlebovači… za každého režimu.

Alfred
26. 9. 2022 08:32
Odpovědět  Ladislav

Ani ne tak pisálkové jako “opisovatelé” (zahraniční dopisovatelé).

Pavel z Moravy
26. 9. 2022 08:49
Odpovědět  Ladislav

Ladislave, zdejší většina otroků chce žít v této diktátorské společnosti Bruselu. Volby to přece ukázaly. Chtějí být ožebračováni, klamáni a zaprodáváni, zdá se, že většině tohoto lidu je jedno co s ním tzv. elity provádí. Toto co zde probíhá je rozpad zfanatizované a šílené Evropy v přímém přenosu. My jsme jeho účastníky bez možnosti provést změnu, protože většina duševně nedozrála na to, aby pochopila co se zde děje. Tak to prostě je, že to vidíme my, neznamená, že to vidí i ta většina. Evropa padne do toho největšího marasmu, to se dá logicky předpokládat. Socialismus nebo barbarství, řekla R. Luxembourgová, jsem s ní plně zajedno, vzhledem k tomu, když se dívám na to, kde se tato společnost dnes nachází.

skeptik
26. 9. 2022 08:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Přesné, výstižné!
EU šílenci se zmůžou jen ideologické žvásty a propagandu.

Frankie
26. 9. 2022 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud budou voliči volit stejné zmetky, jako je Pepek Vystrč a spol, tak se nikdy nic nezmění a bude jen hůře a hůře.

Evžen
26. 9. 2022 19:41
Odpovědět  Frankie

Problém je v tom že, všichni ti podporovatelé politiky USA a EU jsou na výplatní listině globalistu…!

VratislavII.
26. 9. 2022 19:45
Odpovědět  Evžen

Jen ti vybraní, ostatní trotlové jsou za vlastní blbost pouze chvaleni….viz.diskutujjící na Seznamu.

Gales
26. 9. 2022 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať scípnou.

Pavel z Moravy
26. 9. 2022 17:55
Odpovědět  Gales

Od svých 18 roků už nežiji na Ostravsku, ale jsem překvapený, že i havířiska tak zblbla a volí miliardářovo ANO. Nu časy se mění.

[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 18:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko a spravedlivý svět, dobrej fór. Jak rychle Lavrov zdrhal po projevu, aby ho náhodou nezkritizovali i údajní dosavadní spojenci, Čína a Indie.

VratislavII.
26. 9. 2022 19:05
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Hyena je obětavá, nenechá slabší ve své smečce zbytečně padnout.Amiokupant nechá padnout kdykoliv, kohokoliv a v jakémkoliv počtu…..v tom se hodně liší.

VratislavII.
26. 9. 2022 19:47
Odpovědět  VratislavII.

Pekarove -Adamové,Milce Němcové,Richterové ani Langšádlové tedy oprávněně nevěřím 👍🤔🙋

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 18:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Volby ukázaly, že jsou lidé v zásadě spokojení, maximálně by raději zpět ANO, ale rozhodně nechtějí na Východ.

[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 18:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak Rusko se chystá zavřít hranice, jako Severní Korea, ani se nedivím, od vyhlášení mobilizace staříků, studentů ad. schopných už uteklo přes 250 tisíc lidí.

VratislavII.
26. 9. 2022 18:24
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Další, který až po kotníky věží v amianálu 🤮

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 18:45
Odpovědět  VratislavII.

Asi to je náš starý známý lhář Trol-1 Přemek, ale sehnal si nový počítač, protože ten starý nám tu automat už pozná a zablokuje automaticky…

Co zase lže “mobilizace staříků, studentů” ? Rusofobní kecy a lživé provokace…

πα½

Masunta
26. 9. 2022 22:23
Odpovědět  P.A.Semi

Odhalen jsem, co si počnu jen.
Abych vhodnou větev vyhledal a modlil se co den.

Osud mi nepřeje, vrásky mi přibývají,
má duše už dlouho nevydrží.

Janaz
26. 9. 2022 20:58
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Blbeček trolíček, zase klameš? Aj vaša vlastná tlačová agentúra vás usvedčila z klamstva. https://apnews.com/article/fact-check-Russia-Finland-traffic-583686762728

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 21:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Lavrov má v tom projevu zajímavou myšlenku (kolem 14. minuty v ruské verzi) :

Loni v srpnu Zelenský radil rusům, žijícím na Ukrajině, že jestli chtějí mluvit rusky, ať se odstěhují i s rodinami do Ruska…
A ovšem přesně to nyní udělají, akorát že to Rusko bude u nich doma a nikam se stěhovat nemusí…

A podobně asi Gonzalo Lira (nebo Dima z Military Summary?) upozornil na to, že Zelenský měl podmínku před vyjednávání s Ruskem, že nejprve musí Rusko stáhnout všechna svá vojska z Ukrajiny… Což tímto referendem se z těch oblastí stane Rusko, a na Ukrajině tím pádem nezbydou žádní ruští vojáci, ti budou hlídat Novorossiju, a může začít vyjednávání s Ukrajinou, když takhle splní Zelenského podmínku k vyjednávání…

πα½

Masunta
26. 9. 2022 22:26
Odpovědět  P.A.Semi

Zelenský už blábolil ledacos. Jak dobydou a získají, pak jak vydrží, a pak při i menším úspěchu, jak zase dobydou. Škoda se nad jeho blábolama zamýšlet.