nezařazené

Odtrhne se Evropa od Spojených států?

Larry Johnson                                                             
Zveřejněno 24. září 2022

Dostal jsem skvělé otázky od německého čtenáře, který je shodou okolností také novinář. Ptal se:
“Jaký by byl způsob a jaké by byly praktické důsledky, kdyby se Evropa obecně a Německo zvláště rozešly s USA, aby našly evropský mírový a hospodářský rámec včetně Ruska?

Zbabělé patolízalství, které Německo, Francie a Velká Británie předvedly ve svém vášnivém přijetí americké konfrontace s Ruskem, je nyní na hranici života. Navzdory pokračujícím bombastickým hrozbám, že budou Ukrajinu vyzbrojovat, dokud se Rusko nezhroutí, ekonomická realita na Evropany dopadá jako ledová sprcha z hasičské hadice. Prudká inflace, zejména v energetickém sektoru, nutí továrny a podniky zavírat provozy. Začala deindustrializace Evropy, zejména Německa a Spojeného království. Německé ocelárny se zavírají, německé pekárny se snaží přijít na to, jak zaplatit prudce rostoucí účty za energie a přitom ještě vyrábět chleba a preclíky, a německý výrobce toaletního papíru Hakle GmbH požádal o insolvenční řízení v samosprávě. Pokud nemáte bidet nebo kbelík plný písku, je pro vás toaletní papír nezbytností. Inflační spirála může vést k tomu, že jednou bude levnější utřít si zadek 100eurovou bankovkou než třemi listy Hakle.

Ekonomická situace v každé z těchto zemí tedy vytvoří obrovský domácí tlak na příslušné evropské vlády, které v současnosti fandí Ukrajině a nadávají na Rusko, aby přehodnotily svou politiku. Válka mezi Ruskem a Ukrajinou již vytvořila mezi členy EU značné trhliny, přičemž Maďarsko odmítá uvalit na Rusko další sankce. Studení a hladoví voliči budou stále více rozhořčeni nad tím, že posílají miliony dolarů na Ukrajinu, zatímco nouze se násobí od Berlína po Londýn.

Rozkol mezi Evropou a Ruskem je obrovský
Rusko nemá náladu odpouštět urážky vrhané na vše ruské, krádeže ruských finančních zdrojů a napomáhání Evropě k teroristickým útokům na brzy nové ruské občany z Chersonské, Záporožské, Doněcké a Luhanské oblasti. Rusko má v rukou rozhodující trumf – může zapnout tok plynu a ropy, které jsou nezbytné pro obnovení výroby a vytápění domácností v Evropě. Nemyslím si však, že tak Rusko učiní bez protislužby. Co by to mohlo být?

Co třeba rozchod Evropy s NATO? Nebo, jednodušeji řečeno, rozpad NATO. Až dosud Evropa věřila bludu, že Rusko nemůže ekonomicky fungovat bez evropského trhu. Posledních šest měsíců ruské speciální vojenské operace ukázalo, že opak je pravdou – bez klíčových ruských zdrojů je Evropa mrtvou ekonomikou, která kráčí nahá do mrazivé zimy.

Euro vs US dolar
Dvěma největšími obchodními partnery Evropy jsou Čína a Spojené státy. Evropa má s Čínou obchodní deficit. Pokud bude Čína požadovat platby v dolarech, nikoli v eurech, pak se inflační tlak na Evropu bude stupňovat. Proč? Protože hodnota amerického dolaru v porovnání s eurem a britskou librou šterlinků prudce vzrostla. Budou muset vydávat více eur na nákup dolarů, což znamená, že se schodek obchodní bilance s Čínou pravděpodobně prohloubí.

Situace ve Spojených státech je opačná. Spojené státy mají deficit vůči Evropě, která má naopak přebytek. Tento přebytek zmizí nebo se přinejmenším dramaticky zmenší. Schopnost Německa vyvážet výrobky do Spojených států se oslabí kvůli ceně dolaru a kvůli tomu, že evropské továrny budou zavírat nebo omezovat výrobu.

Pokud nedojde k zázračnému obratu – tj. inflace zmizí a energetická krize se rozptýlí – bude situace v Evropě ještě horší. Historie podobných hospodářských otřesů je plná mrtvol politiků, kteří trvali na prosazování politiky, jež poškodila jejich voliče. Neúspěch německé Výmarské republiky připravil půdu pro nástup Adolfa Hitlera k moci. Netvrdím, že na nás čeká nový Hitler, ale věřím, že moc, kterou nyní mají zelení v celé Evropě, bude omezena, nebo dokonce vyhasne.

Spojené státy čelí vlastní hrozící hospodářské katastrofě.
Propad akciového trhu, který od začátku roku poklesl o více než 20 %, bude pravděpodobně pokračovat. Bez ohledu na to, že Bidenova administrativa tvrdošíjně trvá na tom, že žádná recese neexistuje, příznaky recese narůstají, zejména na trhu s bydlením. Zhoršující se ekonomická situace však zatím není dostatečná k tomu, aby vyvolala potřebný politický tlak mezi propagandistickými americkými voliči, kteří by ustoupili od posílání miliard na Ukrajinu. Velký šok v podobě stagflace nebo zhroucení ukrajinské armády by však mohl tento kalkul změnit.

Spojené státy a Evropa hrají s Ruskem poker s vysokými sázkami.
Vsadily všechny své žetony na to, že Ukrajina buď Rusko porazí, nebo ho donutí zasednout k jednacímu stolu a Putin se s kloboukem v ruce bude plazit po břiše před západními pány a prosit o úlevu. To je šílené. Ale existuje mnoho politiků a znalců obývajících temná zákoutí Washingtonu, kteří této fantazii horlivě věří.

Rusko nehraje poker. Rusko hraje šachy a hraje je dobře.
Rozvíjející se obchodní a vojenské vztahy Ruska s Čínou, Íránem, Indií a Pákistánem, Saúdskou Arábií a Brazílií Putinovu pozici posilují, nikoli oslabují. Případný kolaps Ukrajiny v důsledku rozvrácené ekonomiky a/nebo porážek na bojišti bude pro NATO a potažmo i pro Evropu více než černým puntíkem. Pravděpodobně by to zničilo smysl existence NATO. To zase položí základy pro sblížení s Ruskem bez Spojených států.

Éra kolosu Spojených států se blíží ke konci. Strýček Sam už nebude mít na vodítku smečku vyjukaných evropských jorkšírů, pudlů a jezevčíků. Myslím, že stojíme na prahu nového multipolárního mezinárodního řádu, který konečně rozbije dědictví evropského kolonialismu a amerického imperialismu. Jak moudře poznamenal Garland Nixon, “generál Zima je na postupu”.

Překlad: JHa
Zdroj: https://bit.ly/3CcH6zs

sdílet na

80 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pat
26. 9. 2022 14:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Obávám se že autor je velký optimista, pokud jde o rozum v Eurosajuzu.
Eurosajuz ovládl fanatismus.
A fanatismus jak známo rozum a racionální myšlení upozadí a nedovoluje mu fungovat.
Tragikomický příklad za vše je prohlášení euroslepice Lajnové, že tím že je Eurosajuz bez plynu a to co nakupuje je 10x předražený plyn kvůli kterému se v Eurosajuzu zavírá jedna továrna za druhou, je vítězství Eurosajuzu nad závislosti na ruském plynu.

VratislavII.
26. 9. 2022 14:36
Odpovědět  Pat

fašoEU je novodobý koncentrační tábor 👎👎👎👎
Bohužel jsi si nejsem jist že nás tentokrát osvobodí RF….

26. 9. 2022 19:52
Odpovědět  VratislavII.

Až díky tvé virtuání existenci jsem pochopil úsloví: “Dostalo se mu vzdělání nad jeho schopnosti:”

Gales
26. 9. 2022 14:46
Odpovědět  Pat

Odpor lidu bude tak velký,že tihle hajzlíci povolí a soudce lynč bude zainteresovanej do problému.

Pavel z Moravy
26. 9. 2022 14:59
Odpovědět  Pat

To není pouze fanatismus nebo šílenství, to je totální ztráta duševního zdraví. Někdo, a to obyčejní lidé ale připustili aby se tato osoba a jí podobní dostali do vysokých pozic a to v celé EU a likvidovali lidské životy. Koukněme se ale bez růžových brýlí na duševní stav naší populace a potom pochopíme proč se toto vše děje. S důstojnými a vlasteneckými lidmi by se těmto dacanům nikdy nepodařilo to, co provádí nyní. Těch důstojných a vlasteneckých je zde ale kolik %. Číslo si dosaďte dle libosti sami.

Janaz
26. 9. 2022 15:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pokiaľ mi je známe, také lajná ako je lajnová a spol.z EK nie sú volení ale dosadzovaní.Tentoraz s tým voliči nemajú nič spoločné.

Václav
26. 9. 2022 16:55
Odpovědět  Janaz

Když není zvolená, tak nemá právo rozhodovat! Svině prodejná.

VratislavII.
26. 9. 2022 17:14
Odpovědět  Václav

Jourová je zvolena a je vyloženě PROTIČESKÁ,takže mezi ní a Lejnem není rozdíl.

VratislavII.
26. 9. 2022 18:10
Odpovědět  VratislavII.

Albi,
Blbiš se jako mocný jen tváří. Kdyby skutečně moc měl, odvolá celý ten jejích protičeský spolek už dávno 👎

Albi
26. 9. 2022 17:48
Odpovědět  Václav

A kdo jí to zakáže? Reálně zakáže. Ten mocný, který ji do té funkce dosadil? Ten, který měl možnost ji dosadit?

VratislavII.
26. 9. 2022 18:11
Odpovědět  Albi

Albi,
kdyby Blbiš nějakou moc měl, tak ten protičeský spokek odvolá dávno👎

Pavel z Moravy
26. 9. 2022 17:34
Odpovědět  Janaz

To bylo myšleno obecně, my jsme tam vůbec nemuseli být. Slyšel jsem, jak někteří mí známí se cvičili ve skoku vysokém a hulákali, sláva už budeme evropané. Nevím co byli předtím, na to jsem se jich neptal. Lid je manipulovatelný a ten náš tvárný jako plastelína. Z mého pohledu, s těmito našimi národy se moc dělat nedá. Je to ale pouze můj názor. Pokud lidé nebudou mít v sobě opět důstojnost, zůstanou pouhými pinčlíky na šachovnici mocných.

František
27. 9. 2022 11:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Podívejme se na výsledky voleb. 56% voličů nešlo k volbám. To procento se velmi blíží k počtu očkovanců. Těm ČT řekla “nevolit” tak nešli k volbám. A podle výsledku volby zbytku voličů to také není nic moc. My jsme asi s tím bordelem spokojení!!! A asi to tak bude v celé EU. Pfitzer odvedl dobrou práci.

Pavel
27. 9. 2022 15:17
Odpovědět  František

Milý pane ,ti co nešli k volbám tam nešli na doporučení ČT,ale proto,že jsou zhnuseni politikou stavem společnosti a tím co tu vládne! Na rozdíl od vás ví,že volby nic nezmění!!!Systém je tak nastaven, že volíte jen menší zlo a to se pak stejně spojí s těmi dacany co jsou tam od hadráku! Šance na změnu je jen revoluce a na tu, jak správně napsal můj jmenovec nejsou lidi! Nevím jak vy,ale já ČT ani další televize nesleduji víc jak 15 let,tak nevím,že by ČT nabádala nejít k volbám.

Administrátor
P.A.Semi
27. 9. 2022 19:00
Odpovědět  Pavel

Ti, co nejdou k volbám, přiznávají, že jsou hloupí nebo ignoranti a nechávají své moudřejší spoluobčany rozhodnout za sebe…
Protože počítají se jenom hlasy těch, co volit přišli, a ti, co nepřišli, de-facto volí ty nejsilnější strany, stejně jako ti, kteří zvolí někoho, kdo nedosáhne 5%…

V roce 2013 jsem to analyzoval – volební účast v parlamentních volbách je přímo úměrná průměrné délce vzdělání v daném okresu – čím vzdělanější lidé, tím vyšší volební účast, čím víc nevzdělaných, tím nižší volební účast…

πα½

26. 9. 2022 16:25
Odpovědět  Pat

Doufejme, že se Lajnová sama znemožní (dneska má problém s Itálií, její krajani ji taky nemaj rádi) a že ji nakonec její podřízení EU parflamentáři bičem vyženou…

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 16:50
Odpovědět  primak

Já spíš doufám, že tahle pí-čo-ložka Lejnová totálně znemožní totalitní byrokratickou diktaturu EU v očích národů, takže se to konečně rozpadne,

a že znemožní ženskou roli ve vedení obecně, protože “Běda kterým žena vládne!“, protože ženy jsou od přirozenosti snadno ovladatelné muži ze zákulisí, a nikdy nemají státnickou prozíravost, mimo jiné i protože ženy nejsou schopny volit menší zlo včas…

A protože zatímco muži mají rozum nad city, ženy mají city nad rozumem, buďto lásku nebo nenávist… Je to tak dobré, protože je to přirozené, ale v případě vládce je to Chyba…

A protože ženy nemají mužskou čest, zejména v otázce pravdomluvnosti, protože od přirozenosti muži dosahují svých cílů silou, zatímco ženy lstí… (což ale leckteří muži také nemají žádnou čest a pravdomluvnost, jako třeba náš sedmilhář Fiala)

πα½

VratislavII.
26. 9. 2022 17:02
Odpovědět  P.A.Semi

Kdyby byl premiérkou paní Zwyrtek -Hamplová,tak by jste to tak černě neviděl 🙂

Autor
26. 9. 2022 18:54
Odpovědět  VratislavII.

Já znám také řadu žen, “jen obyčejných” a jsou mezi nimi v “menším” vydání jak Jourové, tak i ty co nejen že měly děti a muže , ale také dokázaly velmi dobře pracovat. Je to prostě jako u všech lidí bez rozdílu pohlaví.
Ale ženy mají dnes kromě toho nejen “normální a běžnou podobu”, ale také dvě krajní polohy a možnosti. Za prvé – říkám tomu americký syndrom vdané ženy – kdy se snaží vzít si bohatého a úspěšného muže a pak třeba již po půl roce se rozvedou a získají půl majetku. No jakou na něm mají jednak zásluhu a jednak se jim zdá, že stačí něco “málo” obětovat a pak už budou jen poroučet a tak podobně se chová dnes celá “západní civilizace”.
Za druhé ženy si často odkládají možnost počít děti, tím se však dostávají do dvou problémů. Za prvé ani antikoncepce není neškodná, tyto látky jsou – a to je mnohokrát dokázáno – obsaženy již ve spodních vodách, prostě koloběh vody. Odnášejí o pak i nevinné ženy, na které může tato “rozředěná abntikoncepce” mít také vliv.Ženy, které pak chtějí mít děti po tom co si “užily”, zjišťují že mají velké potíže s početím.
A je žena ženou, když se nesnaží mít děti a chce si jen užívat? A dělá kariéru za každou cenu?

VratislavII.
26. 9. 2022 19:39
Odpovědět  Peter

Vezmu to zkrátka
Žena buď je, zná, umí a je uznávaná pro své vědomosti, dovednosti, zkušenosti jako třeba paní Hamplová a nebo jen někde sedí,jako vlastizrádkyně Jourová.

Masunta
26. 9. 2022 21:54
Odpovědět  VratislavII.

Jourová jen sedí ? To je asi buď mrtvá, nebo se jedná o sochu, když to shrnu, Lech Prchu.

VratislavII.
26. 9. 2022 22:13
Odpovědět  Masunta

Většinou bojuje proti vlastní zemi a tudíž by jako vlastizrádkyně a zemský škůdce měla minimálně sedět.

Masunta
27. 9. 2022 14:30
Odpovědět  VratislavII.

To ano, to ano.

Masunta
26. 9. 2022 18:30
Odpovědět  P.A.Semi

Asi málokterý psycholog nebo sociolog s vámi bude souhlasit. Na funkcích mám asi také raději muže. Ženy jsou nevyzpytatelné ve zvětšeném rozsahu mezi kladnými a zápornými osobnostními vlastnostmi. Ženy více využívají obě mozkové hemisféry; berou v potaz více faktorů a dokáží dělat současně dvě až tři věci. Dokáží být extra mrchy a naopak extra výborné. V koncentrácích byly ženy dozorkyně ty nejkrutější. V bojovém hrdinství zase ženy překonávaly muže. Samy ženy říkají, že v pracovní skupině jim má šéfovat muž. Jeden učitel na střední nám pravil o ženách: Systémy s velkou entropií jsou velmi izotropní. Myslím, že je celkem jedno o tom diskutovat.

Autor
26. 9. 2022 19:05
Odpovědět  Masunta

Hlavní rozdíl je v tom, že samice, prostě to tak je, vždy jsou soustředěny na ochranu SVÝCH mláďat. Samec má v tomto pomocnou roli a v přírodě je často potřebný jen na jedno, ale také jsou příklady, kdy se stará o mláďata stejně jako samice,. Žena je spíše pro detaily kolem – mezi lidmi – rodinného života, odtud i jakási přitažlivost pro ně v drbech a kdo, kde a s kým a kdy. Samec, muž se má strat o zajištění rodiny, jemu jsou potřebné širší znalosti jak okolí, tak vzájemnýcgh vztahů v přírodě a vědět jak uživit svou rodinu.
Oboje je stejně mezi lidmi prostě nezbytné a navíc v podstatě stejně důležité. Bohužel ženská emancipace udeřila právě po tomhle a ženský tmel rodiny se začal v posledních desetiletích drolit stále více. Nejdůležitější v rodině není až tak sex samotný, ale vzájemný vztah a to, že každý z manželů plní svou roli. Žena má navíc, teda ty chytré a rozumné,a také ty opravdu zkušené, ještě jednu zbraň – skvělé jídlo, pokud umí vařit. Málokterý muž dokáže tomtuto náporu odolat.

VratislavII.
26. 9. 2022 19:19
Odpovědět  Peter

U udavače Havla bylo Olze vaření i sex k prdu.Wenzl by měl raději vedle sebe Vondru a lihovarníka v jednom 😂

Masunta
26. 9. 2022 21:56
Odpovědět  Peter

No dobré, obecně známé …

VratislavII.
26. 9. 2022 17:01
Odpovědět  primak

Ta už se znemožnila zničením Bundeswehru,tak jí za trest vykopli víš….

Masunta
27. 9. 2022 08:59
Odpovědět  VratislavII.

.. výš…

27. 9. 2022 17:56
Odpovědět  Masunta

Tys to nepochopil, on se ptal, jestli to víš? (ano vím to).

janle57
26. 9. 2022 16:29
Odpovědět  Pat

Naše země,za jakékoliv vlády mimo SPD,nikdy pupeční šňůru spojení s EU
a NATO nepřestřihne,i kdyby tu lidé neměli co jíst a umírali umrznutím,takovým
národem bohužel jsme,historické zkušenosti mluví za nás,a proto nám není
pomoci a musíme čekat na jiné,kteří to vyřeší za nás,smutné,ale pravdivé !!

Masunta
27. 9. 2022 16:26
Odpovědět  Pat

Únik plynu z plynovodu „Nord Stream“ po diverzii. Existuje dôvodné podozrenie, že plynovod vyhodili do vzduchu britské alebo americké spravodajské agentúry, aby definitívne uzavreli otázku dodávok plynu do Nemecka a dokončili jeho úplný ekonomický kolaps.
Americká skupina lodí oznámila ukončenie prác v oblasti údajnej diverzii na plynovodoch.
Expedičný oddiel lodí amerického námorníctva pod vedením obojživelnej útočnej lode USS Kearsarge dnes dokončil úlohy v Baltskom mori a bol pozorovaný pri ďalších Baltských úžinách v Severnom mori.
Teraz sa nachádza 30 kilometrov od miesta údajnej diverzie na plynovode „Nord Stream 1“ a 50 kilometrov od plynovodu „Nord Stream 2“.

Masunta
27. 9. 2022 16:34
Odpovědět  Masunta

V Nemecku požiadali o bezplatné stravovanie viac ako dva milióny ľudí. Dokazuje to prieskum v 962 jedálňach vo všetkých spolkových krajinách.

Ladislav
26. 9. 2022 14:40
Ohodnotit příspěvek :
     

💤Bože, kéž bych se toho rozpadu dožil? Rozpad do těchto vánoc by byl super dárek pro všechen normální a pracujicí lid! A pak urychlě zařídit bezvízový styk s Ruskou federací! 😀👍

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
26. 9. 2022 14:50
Odpovědět  Ladislav

Rozpad dnes bohužel neznamená, že bychom pak na tom byli lépe. Nejlépe to vyjádřil Orbán, který řekl, že věří že po volbách přijdou k moci politické pragmatičtjší síly. Volby u nás daleko. A voličů “vlády” neubývá tolik, jak je vidět u komunálních voleb, kolik by bylo potřeba.

VratislavII.
26. 9. 2022 16:27
Odpovědět  Peter

Volby byly určitě cinknuté, alespoň ve velkých městech určitě.

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 17:33
Odpovědět  VratislavII.

Volby tu zatím máme dobře ošetřené proti podvodům…
Ve velkých městech jsou spíš “cinknutí” občané…

VratislavII.
26. 9. 2022 17:48
Odpovědět  P.A.Semi

Jsou zfixlovaný, jen se o tom nesmí mluvit.

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 19:49
Odpovědět  VratislavII.

Volby nejsou “zfixlovaný” a nemusím tomu slepě “věřit”, protože se to dá ověřit!

Ve volební místnosti jsou komise, kam můžou různé strany jmenovat zástupce, takže se hlídají navzájem, aby nepodváděli. Pokud někde je jen jedna strana, tak nemá co podvádět, když tam nejsou žádné další… Jinde se hlídají navzájem…

Co volební komise podepíše a nahlásí do centrální databáze, to se tam dá stáhnout a namátkou ověřit. A leckteré ty komise si to také ověří, a když ČSÚ neví, která komise si to ověří, tak neví, se kterou může podvádět… Kdyby se tam vyskytla nesrovnalost v databázi oproti tomu, co volební komise podepsala, tak by byl průšvih a vědělo by se o tom… A ty data se dají stahovat a kontrolovat, já je obvykle stahuji…

Narozdíl od toho, při korespondenční volbě to ověřují jen úředníci někde, které nikdo nezkontroluje, a těm bychom měli slepě věřit jejich čestnost, že nebudou podvádět? A že jim někdo nepošle falešný hlas poštou? Já jim nechci slepě věřit, nevěřím na jejich čestnost… Ty současné volební komise se daly Ověřit, aby se jim nemuselo důvěřovat…

Je jiná věc, že tu jsou špatná pravidla, s tou 5% hranicí, a mělo by se jinak zacházet s hlasy těch, které propadnou…

VratislavII.
26. 9. 2022 20:25
Odpovědět  P.A.Semi

Všechno jde, když se chce a Pětidemolice nejen chtěla,ona NUTNĚ POTŘEBOVALA.

Masunta
26. 9. 2022 22:04
Odpovědět  VratislavII.

Lech Prchu – musím se od tebe začít učit, protože z hlediska apercepční fenomenologie gestaltu exstatických situací dlužno podotknout, že existenciální tenze kulminuje.

VratislavII.
26. 9. 2022 22:56
Odpovědět  P.A.Semi

Mohu vědět, proč mé komentáře opět čekají na schválení???? To je vaše práce?

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 23:25
Odpovědět  VratislavII.

Josh vás zablokoval…

Já bych řekl, že to je proto, že tu jen dokola kde-koho hloupě urážíte…
Zkuste si mu stěžovat mailem na admin@ …

πα½

Buchtík
26. 9. 2022 15:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Gigant ducha Lipánek v OSN:
https://www.youtube.com/watch?v=Brq0LaonZfM

Tady pak pro srovnání vystoupení Lavrova:
Originál rusky: https://www.youtube.com/watch?v=lKuDHkz6Ai0
Anglicky: https://www.youtube.com/watch?v=9MopbeWwvRc
Tiskovka: https://www.youtube.com/watch?v=kjysSk7Z8_E

VratislavII.
26. 9. 2022 17:06
Odpovědět  Buchtík

LejnoTruss Lipánek je že stejné líhně jako dementní senil Bidet.Ten ovšem brzo odejde do věčných lovišť, zatímco LejnoTruss Lipánek bude dělat zlou krev dál….pokud mu to vlastizrádní voliči dovolí 🤮

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 22:43
Odpovědět  Buchtík

Na tom Lipánkovi je zajímavé na začátku, že ho uvádí jako z Čečnya, nebo Čečia … ?

A ovšem, pak ten šmejd lže, plácá prolhanou demagogii, a uráží tím to UNGA zasedání, že je považuje za takové naivní debily, že by mu věřili ?

Tak nějak se za Česko stydím, že nás reprezentuje takové sprosté a zlé hovado…

πα½

[Trol-1] Jan ze Severu
26. 9. 2022 17:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Ona k nim někdy patřila?

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 17:28

Jako vazal…

[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 18:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby byla Evropa někdy součástí USA, mohla by se odtrhnout. Takto těžko.

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 18:30
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Evropa je vazal USA asi tak od poloviny minulého století, a USA jsou vazalem Židů od 90-tých let, začalo to po 1967… Je na čase to obojí změnit…

——-

Sehnal sis nový počítač, Přemku? Tuhle Proxy jsi používal už včera odjinud…
Přemýšlel jsi někdy o tom, že když používáš tahle falešná jména, že to je vlastně Lež ?
Že jsi tady jako profesionální najatý Lhář, nebo totální psychopat, pokud tohle svinstvo děláš zadarmo ?

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 18:51
Odpovědět  P.A.Semi

Jména bych neměnil, kdybyste mi každý den neblokovali to staré. Jinak jsem zcela jiného názoru, údajné vazalství Evropy, natož, že ta antisemitská teze. Židé schopní jsou, movití, vlivní, ale že by ovládali Státy, je velmi přehnané. Je tam celá řada jiných vlivových skupin. To je příliš zjednodušené vidění světa. Vhodné pro konspirátory-

VratislavII.
26. 9. 2022 18:59
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Kdybys psal k věci a neplkal jako Má-šunta,tak by tě nikdo nemusel blokovat.
Polepši se, hloupý jako ten šunty určitě nejsi.

Masunta
26. 9. 2022 22:05
Odpovědět  VratislavII.

Přesně. A stále si nikdo TVÉ rady dobře míněné k srdci nebere, až na to dojede.

Lékořice ok
27. 9. 2022 07:24
Odpovědět  Masunta

Kluci. Nehádejte se. Tady není místo pro vaši vzájemnou averzi. Problémy, které by se zde měly probírat jsou trošku jiné.

Masunta
27. 9. 2022 09:02
Odpovědět  Lékořice ok

Tak dvě kačky denně z hejna zagágají, a třeba samy nikdy politiku nekomentují …

Administrátor
P.A.Semi
27. 9. 2022 19:03
Odpovědět  Masunta

Je to vaše hádání trapné a hloupé a štve to leckoho, a jen někomu to stojí za to, aby vám to připomněl…

Masunta
27. 9. 2022 19:45
Odpovědět  P.A.Semi

Ať si to někdo považuje třeba a cvrkání kuliček. Neberu mu to. Kdybych měl právo někoho vyškrtnout jako vy, necvrnkalo by se hloupě nebo nehloupě. Vy se s Trnem dohadujete rozumně ? Vždyť už máte v kolonce na obsah diskuse jasně napdáno, jak je to s tollama. Zbývá už jen to dodržovat. Nebo jde zase o dvojí metr ? Jovan ?

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 19:56
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Zase lžeš… Ty jsi měnil nicky, i když tě nikdo neblokoval. Snažíš se vytvářet dojem, že je vás takhle “nesouhlasících” víc…

A s tím “antisemitská teze” jdi někam… Pravda je bohužel Antisemitská v tom významu, v jakém to slovo zneužíváte…

A že Aipac a Izrael ovládá USA i Británii je velmi evidentní… Zkuste si najít nějaký článek o Straussovcích a Neokonzervativcích – jenže tam jaksi opomíjejí, že by neměli zdaleka takový vliv, kdyby za nimi nestál Židovský Byznys z Wall Street…
Kdybyste třeba věděl, kdo protlačil ten Bidenův volební podvod – jak poslali z Wall Street výhružný dopis do Kongresu v lednu 2021, ti podepsaní “byznysmeni” měli samá židovská jména… A že tam skrze tu dementní trosku bývalého Gangstera vládne Larry Fink z Black Rocku také ví leckdo…

πα½

[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 20:28
Odpovědět  P.A.Semi

Tváříte se, jak bojujete proti nacismu, přitom jste posedlý Židy úplně stejně jako Hitler.

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 20:46
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

To není argument… Víte, v lecčems měl ten Hitler pravdu, ale špatně to řešil… A především neměl napadat Rusko, to nikdy nedopadlo pro útočníky dobře…

Ohledně Straussians:
Viz https://www.voltairenet.org/article217976.html

A US grouping, constituted around the thought of the philosopher Leo Strauss, controls from now on both the Secretariat of Defense and the Secretariat of State. After having organized many wars since those of Yugoslavia, they imagined the one in Ukraine. It is now manipulating the European Union and is preparing to deprive it of energy sources. If European leaders do not open their eyes, their alliance with Washington will lead to the collapse of the Union’s economy. There is no point in believing that Europeans will be spared because they are developed. The Straussians wrote, as early as 1992, that they would not hesitate to destroy Germany and the EU.

Ale jak říkám, Thierry Meyssan se mýlí v tom, že by to dosáhli ti Straussovci sami… Stojí za nimi velký Byznys, proto mají takovou moc…

Mimochodem je v tom článku video z Václaváku 2022-09-03 …

πα½

Masunta
26. 9. 2022 22:08
Odpovědět  P.A.Semi

Homo longi… tím by se toho hodně vysvětlilo:

https://www.dotyk.cz/….cz

František
27. 9. 2022 12:32
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Židé v USA mají vliv ale ne tak velký jak si svět myslí. Hlavní vládce USA je Anglie, protože nejbohatší Rotchild žije v Anglii,

Gene
27. 9. 2022 13:12
Odpovědět  František

A kdo je Rothschids? Tady mate jak zacinali.
1743: Mayer Amschel Bauer, aškenázský Žid, se narodil ve Frankfurtu v Německu jako syn Mosese Amschela Bauera, půjčovatele peněz a majitele počítacího domu.
Moses Amschel Bauer umístíl červený nápis nad vstupní dveře do svého počítacího domu. Tímto znakem je červený hexagram (který se geometricky a číselně převádí na číslo 666).
1753: Gutle Schnaper, aškenázská Židovka (budoucí manželka Mayera Amschela Bauera), narozená váženému obchodníkovi Wolfu Salomonovi Schnaperovi.
1760: Během tohoto desetiletí Mayer Amschel Bauer pracoval pro banku vlastněnou Oppenheimerovými v Hannoveru v Německu.
Rodinné jméno „Bauer“ se stalo známým jako Rothschild (německy červený štít nebo rotes-schild) v 18. století, kdy ve Frankfurtu založil finanční dynastii Žid Mayer Amschel Rothschild (Bauer).

Autor
26. 9. 2022 19:12
Odpovědět  P.A.Semi

Přesněji Evropa byla ovláduta i za pomoci Marshallova plánu, který de facto zadlužil válkou poškozené země. Neze se pak divit, že kolem února 48 byla tady taková ochota pravicových sil spolupracovat s Američany – “Američané mají pár divizí hned za hranicemi,” tak se vyjádřil nejedn tehdejší politik s nadějí v hlase. Měli jsme být rovněž vtaženi do ohromné náruče “americké svobody a dluhů”, ale získali jsme odklad.

VratislavII.
26. 9. 2022 19:21
Odpovědět  Peter

Nevážili jsme si Varšavské smlouvy a teď jsme na odpis 👎

[Trol-1] Josef Trn
26. 9. 2022 20:30
Odpovědět  VratislavII.

Nevážili, fakt ne. Proto nejsme na odpis jako jeho někdejší řídící středisko, Moskva. V totální mezinárodní izolaci, nepokoje doma. Už i na RIA Novosti fňuká dokonce autor článku, že nemohl na dovolenou do Turecka – https://rsport.ria.ru/20220926/zhurnalist-1819643380.html

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 20:52
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

“V totální mezinárodní izolaci” je zase Lež, šmejde zlej…
Většina světa stojí za Ruskem a obchodují s ním…

V čím dál větší Izolaci je Západ…

A ostatně jsou tu a ještě i budou o dost větší nepokoje, než v Rusku…

πα½

VratislavII.
26. 9. 2022 21:09
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

Bože,ty havlolejnolahvárenský stoce se už nedá nic jinýho, než smutně pousmát.Diky hadráku a amiokupantům budeme mrznout,mít plnou republiku banderonacistů a žrát modifikovaný sračky odkudkoliv nebo Samonelou plněný kuřata od Pšonka,to je výhra havlopussynko?!👎

Buchtík
26. 9. 2022 19:35
Odpovědět  P.A.Semi

Mohl byste rozvést ty 90. léta? To myslíte 20. nebo 19. století? Já dosud vnímal jako ovládnutí USA Židy (nebo židy – podle mě jsou to chazarští, tzn. ti, co židovskou víru kdysi jen přijali za svou, ale semité to nejsou) rok 1913, tzn. vznik (založení) FEDu. A proč to podle Vás začalo po 1967? Myslíte proces ovládnutí USA židy?

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 20:05
Odpovědět  Buchtík

Po šesti-denní válce v Izraeli zjistili, že potřebují mocného spojence. Do té doby je USA moc nepodporovalo… Na začátku v 1948 jsme je v Izraeli podporovali hlavně my z Československa, všichni na ně kašlali…
Takže teprve pak po roce 1967 mocně rozjeli Holo—t Industry

Od 1913 ovládali Finance v USA, postupně ovládli Byznys a Média, ale teprve od 90-tých let nastoupili jako Neokonzervativci (Straussians) ovládat zahraniční politiku USA…

Třeba za Kennedyho bylo USA ještě celkem férové a čestné a nešlo tak na ruku Izraeli, proto ho Mossad spolu s CIA a Chicagskou mafií popravili a dosadili místo něj žida Lyndona Johnsona… (tam asi hlavní problém byl, že JFK chtěl zavést inspekce Dimona)
Jenže pak zase Nixon a Reagan nebyli tolik pod vlivem Židů…

Ty Média v USA ovládli tak, že je skoupili až na okresní úroveň a konkurenci zničili dumpingovou cenou…

πα½

Buchtík
26. 9. 2022 20:39
Odpovědět  P.A.Semi

Jen k tomu Holo…gramu pro zamyšlení, jak asi vzniklo to číslo 6 milionů:
https://www.youtube.com/watch?v=tj3yhxCTE5s

Administrátor
P.A.Semi
26. 9. 2022 23:33
Odpovědět  Buchtík

Na video se podívám později, Youtube se stahuje pomalu…

Jak vzniklo číslo 6 milionů:

Je to v Bibli označené zvláštním “přestupným” 23. písmenem “inverse nun“, že musí napřed spálit X milionů, než se mohou vrátit do své zaslíbené země, v žalmu 107 je tam označeno zmenšit o 6…
http://pialpha.cz/nu10ps107.pdf

A viz můj text z prosince 2019 (tedy ještě před Covidem)
http://pialpha.cz/WPoHC.pdf
Wider Perspective of H-t Cult

πα½

Buchtík
27. 9. 2022 00:13
Odpovědět  P.A.Semi

Dokonce existuje i rozšířená verze toho videa ještě o jedny noviny, které už v roce 1940 zmiňují NWO 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=-Uft_AKBU94

V kostce – oni tu legendu o 6 milionech obětí pilně budovali už od roku 1915.

Tím se rozhodně nesnažím zpochybnit to, že za 2. světové (a i předtím) byly páchány pogromy na židy v Evropě (většinou ze zištných majetkových důvodů), jen si myslím, že ta cifra bude asi trochu vyfabulovaná, aby seděla na to proroctví.

Administrátor
P.A.Semi
27. 9. 2022 01:27
Odpovědět  Buchtík

NWO – mají na dolarové bankovce latinsky “Novus Ordo Seclorum” už hodně dlouho, jak je tam do šesticípé hvězdy vepsáno MASON kolem Luciferské pyramidy…

comment image

Mají to tam jako misdirection, aby to každý znal, a aby nikdo neprobíral, že to mají Židé už skoro dva tisíce let v Talmudu – עלם הבא olam ha ba, “the world to come“… To jako až si Židi pomažou svého Moloch Messiah, tak pak prý vyhubí křesťany a materialisty… Dva tisíce let se na to těší, hlásají to rabíni v synagogách i na youtube…
A aby o tom goyimové moc nepřemýšleli, tak jim místo toho nastrčili fangli zednářského “NWO”…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
27. 9. 2022 01:14
Odpovědět  Buchtík

Tohle video tj3yhxCTE5s jsem už viděl… To jen dokládá, že to číslo měli dlouho předem dané – pravděpodobně už od 1897…
Jenže jsem dlouho nemohl zjistit, proč zrovna tohle, až jsem to našel s tím nu10,ps107 …

Slovenský rabín, jméno si nepamatuji, to hlásil už v roce 1944, něco ve smyslu, že “již zemřelo 6 milionů židů, je čas to zastavit”… NYT vydali článek v lednu 1945, že zahynulo 6 milionů židů, přestože velká část jich zemřela až v únoru a březnu 1945 v pracovních táborech na Tyfus, když se zhroutilo zásobování Říše…
A nesnížili to číslo, ani když se v polovině padesátých let zjistilo, že Stalin asi půl milionu židů popravil už před válkou… A neměnilo se, ani když se počet obětí asi v Osvětimi postupně měnil ze 4 milionů na 1 milion a méně…
Protože to je “posvátné” číslo, nehledě na jakákoliv fakta, součást toho proroctví, že musí spálit 6 milionů, než se vrátí do své zaslíbené země…

(Ale vzhledem ke zdejší ďábelské legislativě musím poznamenat, že tímto to číslo nezpochybňuji, jen poukazuji na souvislosti…)

πα½

VratislavII.
26. 9. 2022 18:39
Odpovědět  [Trol-1] Josef Trn

..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
26. 9. 2022 22:17
Odpovědět  VratislavII.

Jestli ustojíš žít i na (do) sv. Václava, budeš si moci blahopřát. Akupresura, jóga, holotropní dýchání, sugestopedologie, by mohly posílit mysl směrem k zenové.

sergej
26. 9. 2022 19:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Gutlinka s aspeny ne, musí vás tůrovat motůrci.

Autor
26. 9. 2022 20:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen tak mimochodem. Edward Snowden dostal ruské občanství.Tento bývalý důstojník amerických tajných služeb napsal na Twitteru koncem roku 2020, že chce ruské občanství:
“Po letech odloučení od rodičů se s manželkou nechceme rozloučit s naším synem. Proto v době pandemií a uzavřených hranic žádáme o dvojí rusko-americké občanství.”
Snowden pak poznamenal, že on a jeho žena “zůstanou Američany. Budou i nadále snít o návratu do Států. Cesta do Ameriky v dohledné době Edwarda pravděpodobně nepotěší – doma ho stále čeká doživotní trest. V roce 2013 odtajnil zpravodajský důstojník metody CIA, podle nichž USA špehují nejen své vlastní občany, ale i světové vůdce.
Aby Snowden získal ruské občanství, musel složit zkoušku z ruštiny.Dostane Snowden předvolání do armády? Povinností každého občana je bránit svou zemi. Snowdenovi je však více než 35 let a v ruské armádě nesloužil, takže nespadá do kategorie osob povolaných v rámci částečné mobilizace.

Čtěte na http://WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/daily/27449/4653349/

Masunta
26. 9. 2022 22:00

4 střely v řechtačce – teď jsi mě dostal… Jdu si dáti fernet citrus.