politika

Vrahové prezidenta Haiti byli najati v Miami přes agenturu CTU Security ve vlastnictví stoupence Guaidóa

Zajímavé podrobnosti o atentátu na prezidenta Haiti Jovenela Moïseho.

1. Skupina žoldáků, kteří přišli na Haiti zavraždit prezidenta Moïse, byla najata prostřednictvím bezpečnostní firmy CTU Security v Miami https://www.ctusecurity.com/

Bývalí kolumbijští vojáci byli najati za plat 3 000 $ měsíčně „pro zajištění bezpečnosti“. 

Dva Haiťané s americkými pasy byli najati překladateli. Samotná bezpečnostní společnost/PMC z Miami je spojována s lidmi z prostředí samozvaného venezuelského „prezidenta“ Juana Guaidóa a jejím zakladatelem je Guaidóův příznivce Antonino Intriago.

2. Žoldáci také dostali peníze na cestu do Dominikánské republiky, odkud se následně dostali na Haiti. 
Někteří vstoupili do země 3 měsíce před operací likvidace prezidenta, a čekali na příkazy k zahájení operace. Současně sestra jednoho ze členů komanda – zabitého Kolumbijce – tvrdí, že její bratr v den smrti prezidenta Moïse jí zavolal a řekl, že byli najati, aby se o někoho postarali, a když dorazili na místo, cíl již zemřel. Silný náznak, že prezident byl zabit před příchodem žoldáků.

3. Samotný prezident Moïse, který podlehl smrtelným střelným zraněním, byl před svou smrtí mučen přímo ve svém sídle. Co přesně se organizátoři vraždy snažili zjistit, stále není známo.

4. V této souvislosti Spojené státy veřejně odmítly poslat vojáky na Haiti, a to i po oficiální žádosti haitských prozatímních úřadů. Nyní se klade důraz na rozmístění mírových sil OSN. 

Stojí za zmínku, že právě v Miami proběhlo plánování a příprava operace “Gedeon” s úkolem zajetí nebo atentátu na venezuelského prezidenta Madura a destabilizace Venezuely, kterého se účastnila PMC “Silvercorp” (soukromá bezpečnostní firma), která cvičila žoldáky ve výcvikových táborech v Kolumbii (hlavně různé venezuelské dezertéry a kolumbijské vojáky ve výslužbě). 

Opět v zájmu lidí z okolí Guaidóa. 

Miami v tomto ohledu potvrzuje pověst hlavního škůdce pro Latinskou Ameriku, přes kterou CIA prováděla a provádí různá opatření zaměřená na svržení nežádoucích režimů v Jižní a Latinské Americe. … Počínaje převraty a konče vraždami.

Zatím zůstává nejasné:

1. Za co přesně byl prezident Moïse zabit?
2. Kdo přesně objednal žoldáky přes Miami?
3. Proč byl prezident Moïse před smrtí mučen?

https://bit.ly/3katkVh

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
13. 7. 2021 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Opět jako obvykle z toho čpí ne zápach ,ale přímo smrad CIA a jejich vazalů -tzv.akce pod cizí vlajkou . Tento prezident nebyl ale vůbec oblíben v US a to z důvodů připravovaných reforem a s lítostí musím říct – dopadl jako Salvadore Allende . Teď lze očekávat jen zpřízněnou dušičku , marionetku US . Připomenu – US nechtějí intervenovat na Haiti ( tam se přece jedná “ pouze “ o vraždu demokraticky zvoleného prezidenta , ale na Kubě už strkají ty své oplzlé pysky do dění (organizování protestů – majdanizace ) právě proto ,že tam ještě nestihli nikoho zavraždit – chtěli by to napravit . ŽEŇTE JE ODEVŠAD jsou to zabijáci a Farizejové