Požadavky NATO na odstranění ruské ponorky s raketami „Kalibr“

V NATO požadují, aby Rusko odstranilo ponorky s raketami „Kalibr“ z oblasti manévrů námořnictva Aliance v Černém moři.

Vedení aliance NATO věří, že ponorka „Kolpino“ [vybavená raketami „Kalibr“], která se přiblížila k oblasti společných námořních cvičení Sea Breez s Ukrajinou v Černém moři, ohrožuje bezpečnost těchto cvičení. Na tomto základě „partneři“ z NATO požadují od Ruska odstranění „plavidla“ černomořské flotily ruského námořnictva, které je ohrožuje.

Rusko drží prst na tepu

Politické vedení NATO ani nic neskrývá: námořní manévry Sea Breeze [prováděné společně s Ukrajinou poblíž ruských hranic v Černém moři] jsou jasně namířeny proti Rusku. Aliance zároveň slibuje Rusku nové provokace s pokusem o porušení krymské části hranice.

Rusko nemá v úmyslu podobný stav nadále snášet. Všechny nepřátelské pohyby vojenských sil potenciálního protivníka jsou pod přísnou „kuratelou“ a Rusko provádí odvetné manévry. 

Zároveň se téměř každá akce ruské armády a námořnictva setkala s bouřlivou politickou reakcí ze strany Spojených států a NATO.

Ruské letectvo nacvičovalo zničení nepřátelské flotily a systémy protivzdušné obrany – leteckou hrozbu 
Nejúčinnějším opatřením byl však postup ponorky „Kolpino“ [vyzbrojený notoricky známými raketami „Kalibr“ – tak strašné pro „partnery“] do cvičebního prostoru NATO.

„Zoufalé“ požadavky Aliance

Vedení NATO pospíšilo vyhodnotit tyto akce jako „přání Ruska zvýšit napětí“ – požadovali, aby Rusko tuto ponorku odstranilo [aby se odvážní bojovníci NATO přestali bát a neušpinili své pampersky].

Vedoucí představitelé politického křídla Aliance zároveň vyhodnotili manévr ruské ponorky jako, citujeme, „vytvoření úmyslné vojenské hrozby“. 
Je možné, že tak uvažují ve spojení s prohlášením ministerstva zahraničí RF o připravenosti ruské armády a námořnictva zničit jakéhokoli agresora v regionu.

Požadavky jsou směšné i proto, že jsou předkládány ve stylu ultimáta:

„Pokud ji neodstraníte, bude to jako posledně!“ 

A minule NATO požadovalo od Ruska snížit počet „Kalibrů“ ve vodní oblasti. 

V reakci na to Rusko řeklo, kam NATO může jít.

https://bit.ly/36tLn0A

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
13. 7. 2021 08:34

To je od NATO sprostota prvního stupně.

koumi
16. 7. 2021 16:49
Odpovědět  Dany

Kdyby si Rusové uspořádali cvičení v ústí Hudsonu, tak by měli požadovat, na tu dobu atomový kufřík USA.