politika

Miliardoví čučkaři

Čučkaři jsou prostě čučkaři, a nic než čučkaři.

O kauze Vrbětice se každý den objevují další a další informace. Nevedou k odhalení ruské účasti, nýbrž ukazují neuvěřitelnou neschopnost a zkorumpovanost českých bezpečnostních složek, včetně BIS.

Naprosto neuvěřitelnou. Nedělal jsem si o úrovni a poctivosti bezpečnostních složek žádné iluze, ale že to může být až takhle špatné, to nenapadlo ani mě.

Dnes už s jistotou víme, že na území ČR měli své sklady mezinárodní tajní obchodníci se zbraněmi (ano, ti, kteří prodávají zbraně zločincům a kterým jdou po krku všechny tajné služby světa). Že se to dělo s tichým vědomím zkorumpovaných úřadů. Že byly porušovány snad všechny zákony a bezpečnostní směrnice.

Jenže kromě toho zjišťujeme, že BIS nemá k dispozici ani ty informace, které může sehnat běžný občan, pokud postupuje dost systematicky. Třeba studentka pardubické univerzity Martina Krňavová publikovala v roce 2016 diplomovou práci, která v podstatě sestává z důkladných výpisků z veřejných zdrojů.

Věděli jste, že kromě dvou mrtvých byli při vypuknutí požáru ve skladu i tři další lidé?

Vyslechly je bezpečnostní síly?

Víte, že pořádný plot kolem objektů byl postaven až po výbuchu?

Víte, že mezi prvními se byl na místě podívat tehdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel?

Víte, že chtěl z místa odvolat všechny vojáky?

Proč? Bál se, že si všimnou něčeho, čeho by si nevšimli civilisté?

Víte, že po prvním výbuchu došlo k detailní prohlídce dalších skladů se zbraněmi? (případné nástražné zařízení tam muselo být instalováno až později).

Víte, že poměrně důkladné vyšetřování skončilo závěrem, že nedošlo k cizímu zavinění?

To znamená, že pokud tam cizí agenti byli, pak čeští vyšetřovatelé zametali jejich přítomnost. Jsou ti čeští vyšetřovatelé stíháni, když je to všechno tak jisté?

Už teď je jisté, že oficiální verze, kterou před pár dny předložila česká vláda, a na základě které zahájila studenou válku proti Rusku, je nepravdivá.

Tak teď už to víte. Ale vědí to také v BIS?

Jinými slovy. Už teď je jisté, že oficiální verze, kterou před pár dny předložila česká vláda, a na základě které zahájila studenou válku proti Rusku, je nepravdivá. Jednotlivá tvrzení si navzájem odporují.

Je to celé vymyšlené? Nebo je něco zásadního, co BIS potřebuje zakrýt?

Jeden můj známý, jehož organizace pravidelně bývala uváděna ve zprávách o extrémismu, si všimnul, že celé odstavce jsou okopírovány z jeho internetové stránky.

Zrušil tedy web, a v další zprávě o extrémismu se už neobjevil.

Za takovou práci platíme 4 – 11 miliard ročně.

Petr Hampl
https://bit.ly/3aJw6er

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
29. 4. 2021 12:46

Autor si zjevně domýšlí věci, které se nikdy nestaly a sám zjevně ani řádně nepřečetl odkazovanou diplomovou práci, protože jinak by nepsal tyhle nesmysly! To není článek, ale blábol hodný žáka základní školy, jenž nemá tušení o čem je řeč. Diplomová práce je zajímavá, ale nese řadu nepřesností a nelogických závěrů, zjevně z neznalosti problematiky zbraní a případně obchodu a státní zprávy. Autorka DP se sice odkazuje na krizové řízení, ale z obsahu je vidět, že má o něm asi obdobnou představu, jako dnešní předseda vlády A. Babiš. Úsměvné je když autorka DP obviňuje bývalého skladníka a zároveň starostu Bohuslavic ze zatajování informací a neinformování IZS? Jak tahle DP mohla být obhájena, já jako krizový manažer nikdy nepochopím!

Pavla
29. 4. 2021 16:35

No každopádně práce odhaluje, že částečně na náklady státu kšeftujou soukromé firmy se zbraněmi a municí na našem území a dle zprávy MVCR to zase tak košér s těmi sklady nebylo https://www.mvcr.cz/soubor/souhrnna-zprava-k-situaci-ve-vrbeticich.aspx (i když si dali práci, aby to vypadalo, že ty nesrovnalosti zase nejsou tak vážné 🙂 a škody za ten šlendrián klidně stát zaplatí).
A ze skladníka munice na starostu to nerozporuju, to může být běžná kariéra, to je fakt 😉