Ivan David ke kauze Vrbětice v Evropském parlamentu (rozprava na téma “Ruská agrese v České republice”)

29. 4. 2021  (video 2 minuty)
Celá rozprava ZDE (čeština vpravo dole po opětném spuštění) – jen pro otrlé – na vlastní nebezpečí.

Celý text:

Naše frakce ID a naše politické hnutí SPD v České republice dlouhodobě trvají na nevměšování do záležitostí jiných států. Prosazujeme politiku všech azimutů a tlumení mezinárodních konfliktů. Nepodporujeme ambice žádné velmoci na rozšiřování jejího vlivu. Trváme na dodržování mezinárodního práva a odmítáme praxi dvojího metru při hodnocení událostí. Trváme na racionálním hodnocení důkazů proti prosazování slepé víry.

Soukromý sklad zbraní ve Vrběticích, který nebyl řádně zabezpečen vybuchl v roce 2014. Zbraně byly vyváženy v rozporu s mezinárodními závazky prostřednictvím bulharského překupníka do oblasti válečných konfliktů na Ukrajině a v Sýrii. Tajné služby v České republice neplnily své povinnosti, když tento stav nezjistily a nedosáhly nápravy. Až do letošního roku nebylo vysloveno žádné podezření na účast cizích tajných služeb.

Před týdnem vydíratelný premiér oznámil třaslavým hlasem vážné podezření na účast ruských tajných služeb. Žádné přímé důkazy nebyly předloženy s tím, že jsou tajné. 

Byla rozpoutala spirála akcí a protiakcí s projevy solidarity tradičně protiruských států. Důsledkem, který zřejmě byl zamýšlen, bude značné omezení diplomatických a zejména obchodních vztahů evropských zemí s Ruskem. Tento vývoj pokládám za krajně nebezpečný z hlediska rostoucí hrozby války v Evropě. Rusko se bude orientovat na mimoevropské státy a Evropa přijde o obchodní příležitosti.

Není těžké uhodnout komu takový stav prospívá.

Ivan David
Nová republika
https://bit.ly/3nyHUpg

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
29. 4. 2021 20:31

Nejen hvězdy, ale ?????