politika

Kedmi: Americký bombardér B-52 nad Charkovem podepsal Ukrajině “rozsudek smrti”

Vojensko-politický izraelský expert Jakov Kedmi oznámil „podepsaný rozsudek smrti“ nad Ukrajinou ze strany Ruska a pojmenoval událost, která se stala jeho základem.

Podle slov Kedmiho, na Západě nechápou, kdo a co přesně je v čele ruské politiky. Moskva nevěnuje pozornost „násilnickým výrokům“ s útoky a slovními výpady na svou adresu, ale konkrétním činům a reaguje na přímé ohrožení vlastní bezpečnosti. 

V tomto smyslu došlo na začátku září 2020 k události, kterou expert považuje za „rozsudek smrti“ pro Ukrajinu v té podobě, v jaké existuje od roku 2014.

„Tou událostí je otočka amerického bombardéru B-52 nad Charkovem poté, co vstoupil do bojových pozic, když imitoval starty strategických termonukleárních raket směrem k Rusku. Všechno… víc není co dodat… osud Ukrajiny je zpečetěn. B-52 umístěný nad Charkovem určil osud Ukrajiny“ vysvětlil Kedmi.

Analytik připomíná, že ruská politika je založena na zajištění bezpečnosti země na blízkých i vzdálených hranicích. Proto se v březnu 2014 Krym vrátil do Ruské federace – klíčovým stimulem bylo riziko, že se v Sevastopolu objeví americké raketové křižníky schopné zasáhnout do hloubky ruské území. 

Spojené státy dnes opakují svou chybu a ohrožují Rusko z ukrajinského nebe.

„Když Američané provedli tento manévr, když britský výsadkový prapor se vysadil ze vzduchu na území Ukrajiny, podepsali rozsudek smrti „Majdanské Ukrajině“.

Kdy bude realizován a jak – to nechte na těch, kteří to udělají. Ale je podepsán. Všechno“ – prohlásil Kedmi.

Expert věří, že Ukrajina v dohledné budoucnosti přestane existovat ve své současné podobě, protože Rusko nedovolí Západu, aby ohrozilo jeho bezpečnost ze sousední země. 

Kedmi mlčí o metodách, kterými „majdanská“ Ukrajina skončí.

Je však přesvědčen, že hrozba pro Rusko z ukrajinského směru brzy úplně zmizí. Jakov Kedmi poznamenal, že Rusko nebude tolerovat takovou hrozbu poblíž svého území.

“Když na Ukrajině přišli s myšlenkou, že americké lodě plující pod ukrajinskou vlajkou s americko-ukrajinskými posádkami budou v Černém moři, také tím podepsali svůj rozsudek. Sevastopolem to nekončí. Americké lodě plující pod ukrajinskou vlajkou nikdy nebudou, protože tam nebude žádná ukrajinská vlajka. Bude na svém místě – v popelnici, v popelnici historie,“ uvedl Kedmi na kanálu YouTube “Обратный отсчет”.

Odborník již dříve pojmenoval nejnebezpečnější typy ruských zbraní pro USA. Podle Kedmiho celý komplex ruských zbraní brání Americe a NATO zasáhnout Ruskou federaci. Jaderná odveta by byla nevyhnutelná, a to také umožňuje Moskvě získat výhodu na operativně-taktické úrovni.

https://bit.ly/3cCWC92

sdíletj na