politika

Hejno černých labutí se vznáší nad lidstvem

Odpočítávání již začalo. NATO mílovými kroky směřuje k válce s Ruskem. Jaká fakta to podporují?

Válka proti Moskvě na východní frontě se pro Západ nevyvíjí příliš úspěšně. Celkově je však obraz mimořádně vážný, píše srbské vydání Pečat. Pokud skutečně dojde ke střetu mezi NATO a Ruskem, stane se tak v oblasti Baltského moře.

Od přímého konfliktu s NATO nás dělí hodiny. Jsme na to připraveni? S válkou a jejími podmínkami se musíme vyrovnat statečně a tvrdě. Za dramatickým prohlášením stojí ruský filozof Alexandr Dugin.

Nikdo neanalyzoval speciální vojenskou operaci a její význam pro formování nového řádu přesněji než „dvorní filozof“, jak se mu říkalo na Západě, a dosud nikdo tak neotřásl vírou v dominanci Spojených států.

Mělo by se nedávné varování, že „hejno černých labutí se vznáší nad lidstvem“ brát vážně a jaká fakta to podporují? Ochota Polska rozmístit na svém území americké jaderné zbraně, Stoltenbergovo prohlášení, že ruská města jsou legitimním cílem, nebo schválený balíček pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů? Nebo je zde klíčové slovo „Kaliningrad“?

Hozená rukavice

Polsko, Litva a další členové NATO provádějí vojenská cvičení poblíž koridoru Suwalki v Litvě, který je podle uniklých informací Bundeswehru označen za bod, kde by v roce 2025 mohl začít konflikt NATO s Ruskem.

Koridor se nachází na polsko-litevské hranici mezi Běloruskem a Kaliningradem a plně ospravedlňuje popis portálu Politico, který tento koridor označuje za nejnebezpečnější místo na světě.

O něco dříve litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis vyzval Polsko, aby vypracovalo společný plán obrany koridoru a připomněl, že země by měly sdílet odpovědnost za tuto část: severní část koridoru by chránila Litva a jižní část Polsko. Zdá se, že hodili rukavici do tváře Ruska, zvláště když vezmeme v úvahu, že polsko-litevské plány, shodou okolností či nikoli, korespondují s oznámeními, že Švédsko a Finsko by mohly odříznout námořní zásobovací trasu do Kaliningradu.

Komentář Ruska ke cvičením byl následující: celá pobaltská oblast byla podle agentury „Novorossija“ na 63 hodin zbavena satelitní komunikace a dalších navigačních prostředků. Byla zpráva správně pochopena?

Nesmyslné, ale ne nemožné

Ve světle cvičení NATO u Kaliningradu nabývá nového významu prohlášení polského prezidenta, že souhlasí s rozmístěním jaderných zbraní na území své země za účelem posílení východního křídla NATO.

V současné situaci zní Dudovo vysvětlení tohoto rozhodnutí provokativně: „Rusko stále více militarizuje Kaliningradskou oblast a nedávno přesunulo svůj jaderný arzenál do Běloruska”.

Z hlediska vojenské strategie se umístění raket s jadernými hlavicemi v podmínkách, kdy ruské mezikontinentální balistické rakety mohou z Moskvy zasáhnout jakýkoli cíl v Evropě, zdá zbytečné. Nesmyslné, ale ne nemožné.

„Jaderné Polsko“ s nejvíce bojeschopnou armádou v Evropě je velmi reálná vyhlídka, kterou je třeba brát vážně. Upozorňuje na to analytik Oleg Carev a tvrdí: „Pamatuji si, že měsíc před zahájením speciální vojenské operace náměstek ministra zahraničních věcí Rjabkov sebevědomě poslal NATO spolu s vybavením na hranice roku 1997. Ale od té doby díky Finsku a Švédsku, se k nám NATO přiblížilo, jako kdysi Německo k hranicím Sovětského svazu. Rusko a NATO na sebe namíří jaderné rakety?”

Nebylo náhodou, že Andrzej Duda zmínil Kaliningrad v souvislosti s jaderným programem. Ruská enkláva byla dlouho vnímána jako horké místo, kde by mohl začít rozsáhlý konflikt. O plánech Západu související s ruskou enklávou hovořil litevský velvyslanec ve Švédsku při přijímání země do aliance.

„Po začlenění Švédska do aliance se Baltské moře stalo vnitřním mořem NATO. Pokud se Rusko odváží vyzvat NATO, Kaliningrad bude první, kdo bude neutralizován. Předchozí falešná obvinění, že Rusko je obklíčeno NATO, se nyní stávají realitou,“ napsal litevský diplomat Linas Linkevičius.

Uzavření Baltského moře?

Proto se oznámení Stockholmu, že Švédsko chce zakázat ruským lodím proplouvat Baltským mořem, zdá být logické a očekávané. A strach finské pohraniční služby, že kvůli nárůstu námořní přepravy ruské ropy jsou možné ekologické katastrofy, je komický. Ať už jsou vysvětlení jakákoli, za přípravou omezení pro průplav ruských lodí Baltským mořem stojí jedna věc – námořní blokáda Kaliningradské oblasti. A to, jak říká Dugin, není ani překročení červené linie, ale přímý akt agrese.

“V tomto případě pro ně skutečná katastrofa začne poté, co se Finové, Estonci a Švédové náhle rozhodnou uzavřít Baltské moře pro ruskou lodní dopravu. Pak už se v Baltském moři nikdo plavit nebude. To se stane. Podívejte se, co to znamená. Pokud to Švédsko udělá, pak konflikt v Baltském moři bude nevyhnutelný, protože Rusko nemůže enklávu zásobovat pouze vzduchem. Letecký provoz navíc stále prochází nad neutrálními vodami, tedy nad stejným Baltem. Pokud bude Baltské moře uzavřeno, budeme muset razit cestu po souši. A tohle je totální válka. S největší pravděpodobností jaderná. Rusko se Kaliningradu nikdy nevzdá,“ uvedl Dugin.

Poznámka redakce: nejenom Švédsko, ale i estonská armáda vyzvala své sousedy, aby přemýšleli o blokádě Baltského moře pro Rusko. Šéf estonských obranných sil označil možnou blokádu Baltského moře za klíčovou otázku a uvedl, že v případě „ruské agrese“ získá podporu spojenců. Moskva varovala před důsledky.

Šéf estonských obranných sil generál Martin Herem navrhl, aby sousední země zvážily možnost blokády Baltského moře, aby tam „agresor“ nemohl rozmístit protilodní a protiraketovou obranu.

Jeho slova cituje ročenka Obranných sil, která vyšla 3. května.

Herem řekl, že Rusko, které pokračuje ve vojenských operacích na Ukrajině, je „agresivní jak v rétorice úřadů, tak ve společnosti“ a chystá se zvýšit svůj vojenský potenciál a vojenskou produkci. Estonsko se v posledních dvou letech připravovalo na hrozby a rozvíjelo vojenské schopnosti na moři – země má ve svém arzenálu zejména mořské miny a protilodní střely.

„Společně s Polskem a novými členy NATO Švédskem a Finskem bychom měli být schopni vyřešit jeden z našich klíčových problémů – možnou blokádu v Baltském moři. V důsledku toho je nepravděpodobné, že by tam agresor mohl nasadit námořní a protivzdušnou obranu a my budeme moci získat leteckou a námořní podporu od spojenců,“ domnívá se generál.

Kromě výše uvedených zemí mají přístup k Baltskému moři také Německo, Litva, Lotyšsko a Dánsko.
https://www.rbc.ru/politics/03/05/2024/6634f6379a79472a81d28b01

Rozhodnutí uzavřít Baltské moře nebude náhodným krokem, ale součástí širších plánů, v nichž Rada Evropy vyhrožuje Ruské federaci „dekolonizací“; Emmanuel Macron posílá francouzské vojáky na Ukrajinu a Stoltenberg oznamuje vyslání raket dlouhého doletu a umožňuje Kyjevu zasáhnout Rusko tak silně, jak chce.

“Dal jsem jasně najevo, že když vybízím spojence, aby hlouběji pronikli do svých zásob, existuje riziko, že jejich zásoby klesnou pod standardy NATO. Pokud je to jediný způsob, jak pomoci Ukrajině, poskytnout jí zbraně, které potřebuje k vlastní sebeobraně, musíme toto riziko podstoupit. Spojenci pak budou muset své zásoby doplnit,“ uvedl generální tajemník NATO.

Šest systémů protivzdušné obrany je na cestě na Ukrajinu. Sedmý by mělo poslat Německo, které bude tento dar financovat z vlastního rozpočtu.

Dárek na konec

Kongres USA zároveň schvaluje pomoc Kyjevu ve výši 61 miliard eur.

Euforie na Ukrajině podle zpráv z fronty nebude trvat dlouho. Peníze a zbraně nemohou změnit výsledek ozbrojeného konfliktu, ale pouze jej prodlouží až do amerických prezidentských voleb. Zatímco Ukrajinci musí ospravedlňovat pomoc ve formě půjček svými životy a udržet pozornost Ruska, americký Kongres představil návrh zákona „Mír skrze sílu ve 21. století“, aby se vypořádal s „Osou zla“.

Při řešení “Osy zla”, kam kromě Ruska, Číny, Íránu a Palestiny patří i mexické kartely, zákonodárci navrhují řadu represivních opatření – od zákazu Tik-Toku po sankce proti ropným dohodám mezi Irákem a Čínou a zabavení ruských aktiv.

V části „Ruská suverénní aktiva“ zákon nařizuje zabavit ruská aktiva, stejně jako majetek jakýchkoli dalších institucí, agentur a fondů spojených s ruským státem, a přesměrovat je do kompenzačního rozpočtu Ukrajiny.

Na tento proces a práci Ukrajinského asistenčního fondu bude dohlížet hlava Spojených států amerických.

V podstatě tímto zákonem, který bude de facto uplatňován i v Evropě, přechází ruský majetek do rukou amerických úředníků.

Komentátoři poznamenávají, že zákon „Mír skrze sílu ve 21. století“, pokud nepovede k vyhlazení lidstva, vejde do dějin přinejmenším jako jeden z nejkontroverznějších zákonů, jaké kdy světová velmoc přijala.

Válka proti Rusku se nevede pouze na východní frontě, kde nebyl pozorován žádný úspěch. Věci jsou mnohem vážnější, varuje Dugin.

Dugin věří, že společnost by měla vstoupit do fáze mobilizace a ideologizace, ale člověk má, možná falešný, dojem, že se všichni připravují na dovolenou. Letos oddych nebude. Je válka.

https://1url.cz/G1LxO

PŮVODNÍ ČLÁNEK

sdílet na

145 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslavem
6. 5. 2024 05:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím na co tahle verbež spoléhá,ale raději uvidím mrtvé děti demobolševických českých prasat z pěti demolice,než jednoho Rusa. Kdo bude bránit český politiky? Určitě né obyčejní lidé. 14let čekám na dovolání u soudu,zaplatil jsem na úplatkách za poctivé projednání a spravedlivé jednání přes 3miliony. A takových jako já jsou zde tisíce. Nemůžu se dočkat až to začne

Slovan
6. 5. 2024 07:48
Odpovědět  Jaroslavem

Jó a to je ono a taky na tohle obřezanci spoléhají. Mezi lidmi je spousta nenávisti, hezky pěstovaná od 89 roku, od sousedských vztahů až po různé nespravedlivé rozhodnutí státu. Však stačí tak málo a už to jede. Říkám to všem lidem co mě chtějí vyslechnout a stejně nevěří. I doma v rodině si myslí, že maluji čerty na zeď a že přeháním. Jen jednomu moc nerozumím, to si ti nejvyšší myslí že se tomu vyhnou a že tato planeta bude obyvatelná? Jak dlouho můžou v tom podzemí vydržet, když to tuna bude zničeno třeba na několik tisíc let a nebo ůplně. Někde jsem četl, že rusové dokáží vyvolat tak obrovské zemětřesení, že to rotrhne zemegulu. Pak se zase dostaneme zadarmo někam mimo galaxii, ale to už nás hlava bolet nebude. Hodně štěstí.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 09:22
Odpovědět  Slovan

Jo, co se týče techniky, tak tenhle ten lidský tvoreček vyspěl úžasně, ale duševně zůstal trčet někde v jeskyni. Proto se mi tak líbí ten citát Einsteina- Neexistuje nic co by nebylo předem dáno nebo určeno, ani pohyb křidélka mouchy či výbuch atomové bomby. Bůh kostky nevrhá. Takže jestli je to vše předprogramováno, nu tak bude co bude. Tím pádem k duševnímu vyzrání člověka nemůže dojít a my se můžeme divit jak chceme, že prostě tutani jsou a budou a nic je nepředělá. Takže mluvit potom můžeš jak chceš, sic tě to ctí, ale to je tak vše.

Slovan
6. 5. 2024 09:37
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já zase četl kdysi, že minulost, současnost a budoucnost probíhá v jedné časové linii, či rovině. Nějaký ruský vědec to byl, ale já som tak zmetěný, že nevím čí jsem. 🤣 Nebo ten Tesla co uměl, tedy věděl a jiné záhadnosti, které jsou nám schválně zatajovány. Také jsem četl, že jsme tu už tuna několikátá civilizace, tak třeba budeš mít pravdu že je to naplánované. Bude to jako hokejový zápas, dojde časomíra, a Ende, šluse. Další nařadu.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 10:27
Odpovědět  Slovan

Prý jich tady bylo již 5, tedy těch civilizací. Já bych tomu docela věřil a myslím si, že asi vždy dopadly podobně, že se samy zlikvidovaly.

Slovan
6. 5. 2024 12:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Tak holt budeme číslo 6 ještě žije. 😊😊

Slovák
6. 5. 2024 15:37
Odpovědět  Slovan

Ano, Kodex Zouche-Nuttall,strana 36 ukazuje náčelníka 6.slnko( má 6 pier v čelenke na hlave), a ten ukazuje bielemu kolonistovi Severnej Ameriky jednou rukou odchod do Papule kozmického Hada/ Draka, a druhou rukou do Dvojcentra našej galaxie, do Očistca duší…A zo zadnice sa rodí nový, Žltý kolonista a vládca 6.slnka a ” zlatého veku”( preto sú všetky kupole náboženskývh chrámov pozlátené či zlaté ako Švedagon v Yankoune,Burma)…Možno preto židomurár poštval proti sebe USA vs Ruská Federácia, a Európania to schytajú z oboch strán…

6. 5. 2024 15:49
Odpovědět  Slovan

😀 😀 😀

Slovan
6. 5. 2024 16:03

Čemu se čemu? 😲

Slovák
6. 5. 2024 15:31
Odpovědět  Pavel z Moravy.

My žijeme v 5.veku slnka, a ten končí podľa Aztékov v 2028 ( ako súčet predošlích štyroch vekov slnka)…

6. 5. 2024 11:05
Odpovědět  Slovan

Jo. Ale v kvantovém světě.

Slovan
6. 5. 2024 12:33

Boha jeho a já jsem tuna, čo to je taký hentý kvantový svet?

6. 5. 2024 12:58
Odpovědět  Slovan

Mikrosvět. Ale co bych se namáhal vysvětlováním. Nakrm čamráky, otevři si pivčo, a pouč se:
https://www.youtube.com/watch?v=y0-2hoqh5CA

https://www.youtube.com/watch?v=bz5EvlrmfhM

6. 5. 2024 13:01

https://www.youtube.com/watch?v=FHHGcdASRtg

A nebud línej! Co je to za blbou otázku v éře internetu?

Slovan
6. 5. 2024 16:06

Jsem ako to prasce, ale někdy se přemůžu, tak vlezu na Růžu. 🤣

Pravdomluvny
6. 5. 2024 18:08
Odpovědět  Slovan

A ví to Růža????🤓😂

Slovan
6. 5. 2024 18:28
Odpovědět  Pravdomluvny

125kg, tak snad jó. 😲
A jestlipák ty víš kde jsou ty Hořovice. 🤣

Pravdomluvny
6. 5. 2024 19:27
Odpovědět  Slovan

Ty jo,ty jsi “”””Somálec “””‘🤓😂
Kde jsou Hořovice?
Noooo,na mapě a v reálu taky celkem nedaleko 😎

Slovan
6. 5. 2024 20:34
Odpovědět  Pravdomluvny

Jó je mi to jasný, ale proč ty zatáčky?🙄🙄🤦‍♂️🤣

Pravdomluvny
6. 5. 2024 21:24
Odpovědět  Slovan

Protože cesta tam není úplně po rovině 😂🤓

Slovák
6. 5. 2024 15:52

Z kvantového sveta ti stačí zaoberať sa čo je v čiernej diere za ” horizontom udalostí”, odkiaĺ údajne neunikne ani svetlo…Z antických astronómií viem, že tam je duchovná- fotónová energia”, kde sa hmota mení na svetelnú a duchovnú energiu, a ktorá uniká z centra galaxie, cez obe galaktické brány= čierne diery, v Orióne a v Škorpióne, pri Žihadle- hviezde DeNeb, ktorá leží v lone Mliečnej dráhy…Tam putujú ľudské duše po smrti telesnej schránky, a odtiaĺ aj pochádza lúdská duša, omladená a očistená od pamäti… Preto nazývali čiernu dieru tiahnúcu sa cez našu galaxiu ako Rieku Života, a nie samotnú Mliečnu dráhu! Čiernu dieru znážorňovali už predMayský ” Jaguárí ľudia”= ” Olmékovia” i Chanes= Hadí ľudia= Mayovia, a na Centro galaxie a Čiernu dieru boli zamerané ich antické astronómie, lam sa radila aj Tlachtli= Loptová hra cez uši na stene, teda človek i slnko cez čiernu dieru a obetovanie hráčov po samotnej hre s kaučukovou loptou…No ale o tomto písať nemá zmyseľ, budem zasa len na výsmech pre mnohích ovčanov v oboch republikách….

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 17:07
Odpovědět  Slovák

Já se o to příteli až tak nezajímám, ale rozebíráš to pěkně. To, že druzí nechápou neznamená, že nemůžeš mít pravdu. Já se spíše řídím intuicí a moudrem Leonarda da Vinciho- Chválíš li něco čemu nerozumíš, je to chyba, ale ještě horší je když to haníš. Takže vysmívat se a hanět nemám ve svém programu, když tak řeknu, že nerozumím. Ale to, že nejsme první, ale také ani asi poslední tak nějak intuitivně cítím. Tak jako, že vesmír se zrodil v době velkého třesku ze vzduchoprázdna, neboli vakua. Protože žádné vakuum není prosto nepatrných a nepozorovatelných částic plus a mínus. Každé vakuum má prostě tyto částice v sobě. Také se to určitě některým nebude líbit, ale co s tím, to mám papouškovat cizí mantry a nepřemýšlet? Ale jinak, zdá se že to tady žlutá rasa skutečně dobude. Ne silou a mečem, ale důvtipem.

ladik
6. 5. 2024 17:31
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle, tomu nerozumí nikdo.

Slovan
6. 5. 2024 18:34
Odpovědět  Pavel z Moravy.

👍
Taky jsem dal Slovákovi Punkte.

Helena
7. 5. 2024 09:34
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ale vždyť je to jen činnost sloužící k zasírání diskuzí. To co tu ten “Slovák” píše není žádná věda !!

JoFa
6. 5. 2024 21:47
Odpovědět  Slovák

Počuj kámo, zmeň si nik na Čurák, ak si Slovák, tak dehonestuješ svojimi príspevkami náš národ.

Slovák
7. 5. 2024 01:30
Odpovědět  JoFa

A to už ako dehonestujem náš národ? Znalosťami z antickývh archeo-astronómií??? Máš nasrané v hlave ty Čurák!

Pavel z Moravy.
7. 5. 2024 09:17
Odpovědět  Slovák

Vadí mu vaše znalosti, ať již jsou jaké jsou. Někteří lidé nedokážou strávit některé znalosti druhých, pokud oni o nich nemají sami povědomí a to je strašně se.re. Takže pak dojde na urážky.

Helena
7. 5. 2024 09:50
Odpovědět  Slovák

“antickývh archeo-astronómia” není žádná věda, i když výpotkem tolika nesmyslů má velkou konkurenci Sergej alias cool a další.

JoFa
7. 5. 2024 14:48
Odpovědět  Slovák

Ak chceč prezentovať svoje “znalosti”, tak pod iným nickom, Slovák /my/ sa vôbec nemusí stotožńovať s tvojím názorom a teda spamätaj sa blbeček!

JoFa
7. 5. 2024 15:02
Odpovědět  JoFa

To je ako keď si psychopat matovič, pomenuje svoju stranu Slovensko, už ti dochádza konečne ty odborník!

6. 5. 2024 11:01
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Stephen Hawking (ve Stručné historii času) to ale zpochybnil a tvrdil, že vrhá. A že při tom ještě občas fixluje. Přikláním se k tomuto náhledu. Více mi zapadá do reality.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
6. 5. 2024 12:14

Právě jsem našel důkaz, že pravdu má Hawking a ne Albert. Vrhá, fixluje, a ještě se při tom bohovsky – tak jak jinak než bohovsky, žejo – baví:

Lotyšský železniční dopravce zoufale potřebuje náhradní díly z Ruska pro vlaky ze sovětské éry

Jediná lotyšská osobní železniční společnost Pasažieru vilciens (PV) požádala rozpočtovou a finanční komisi lotyšského Seimasu, aby poskytla výjimku v návrhu zákona zakazujícího nákup zboží vyrobeného v Rusku a Bělorusku kvůli nemožnosti nahradit významnou část náhradního díly pro staré elektrické a dieselové vlaky vytvořené během Sovětského svazu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
6. 5. 2024 12:30

Tak když jim tam dokáže KoZa posílat zbraně, tak ať pošlou Mašinky a náhradní díly. Nač dělat vyjímky v nařízení. Ať udělá nákup Somálsko a přes US to přepošlou na místo určení. Samo že třikrát předražený, nebo takhle se mohou drbat je debilové v české kotlině? 🙄😊🤣

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 13:03
Odpovědět  Slovan

Abych to trochu jmenovče odlehčil, četl jsem, že náš Vašík Klausů řekl, že spoléhat se na Blanické rytíře už prý nemáme. Musíme prý sami jednat. Tak co, už máš doma nářadíčko v cajku? Ne abys zase ale myslel na to jedno, já už tě znám.

Slovan
6. 5. 2024 14:43
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Mám. Papoušci jsou nastartovaní, vidle, lopaty, rýč tóže. Ještě vypustím zmije do trávy na zahradu a kočkám nabrousím drápky. Ty jsou vycvičeni na povel škrabej. A Véna ať si jde radši zahrát tenis ať zase něco nepodělá. Už je pozdě na chytré řeči, mi to tuna lítá nad barákem jak o manévrech.

6. 5. 2024 17:48
Odpovědět  Slovan

Měl bys jim dát před tím vypuštěním do trávy na zahradu aspon pantofle, aby ti ten harém nenastyd.

Slovan
6. 5. 2024 18:40

Žádný takový, je krize JE. I já jsem odsouhlasil ve své domácnosti úsporný balíček a vyškrtal veškeré výdaje. Takže naboso á pez ponožek!! Mušíme se zocelovat.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 18:15
Odpovědět  Slovan

No vidíš a spousta lidí si myslí, že ti zdegenerovanci si jenom tak hrají. Ti to myslí vážně a když vidí jak jsou běloši líní přemýšlet a už ani ten pud sebezáchovy jim nefunguje, tak si klidně troufnou. Oni jsou natolik vypatlaní, že věří tomu , že přežijí. Jim stačí, že se o tom ujišťují.

Slovan
6. 5. 2024 18:41
Odpovědět  Pavel z Moravy.

😊 🙋‍♂️

6. 5. 2024 12:30

A kousek dál další důkaz:

„Už jsme v pohodě“: Ukrajinští uprchlíci deklarují svou neochotu pracovat v Německu 05.05.2024

Dva roky po masivním přílivu ukrajinských uprchlíků do zemí EU si jen každý pátý (21 %) rodák z Ukrajiny, který přijel do Německa, dokázal najít práci. Podle zpráv médií zůstává toto číslo jedním z nejnižších ze všech zemí EU, uvádí EADaily s odkazem na bulvární deník Bild.

Německo přitom i přes vysokou nezaměstnanost ukrajinských uprchlíků pociťuje akutní personální nedostatek téměř ve všech odvětvích ekonomiky. Důvodem tohoto konfliktu, jak zjistili dopisovatelé Bildu, jsou mimo jiné neúměrně vysoké dávky, které migranty připravují o motivaci hledat si práci.

„Německé centrum práce mi nabízí jen jednoduchou práci s nízkým platem. Budu upřímný: nestojí to za to! Nemám k tomu žádnou motivaci. Ostatně kdybych pracoval pro Amazon nebo jiné firmy za 8-9 eur na hodinu, musel bych si byt, elektřinu a vodu platit sám. To by bylo příliš málo ve srovnání s 563 eury, které dostávám v souladu s dávkou,“ řekl Jurij Kudrinsky z Poltavy v rozhovoru pro publikaci.

Mám tucha, že z toho Big Boss se-re smíchy – to jsou právě ty houna s háčkama, co zminuju níž.

6. 5. 2024 13:32

A do třetice všeho dobrýho. Právě ted se Big Boss kouká na fialovou Prahu a má z toho smíchu křeče:

MAP 1984 Pražská kavárna byla včera nějak podivně zamlklá. Macron opět mění strany. S Pekingem a Moskvou společně proti Washingtonu!
Hergot chlapi, nes-erte! Co je to za blbej defétismus, že je všechno předurčený? Proč by nám asi tak Big Boss dával možnost svobodný volby? A pak, víte jak by se nudil, kdyby všechno nalajnoval a tím všechno věděl dopředu? Řeči o jeho všemohoucnosti a vševědoucnosti jsou jen keci v klecy. Ostatně důkazy najdete i v Bibli hned na začátku. Napřed stvořil Lailu (Lilith, Lolitu atd.), ale že byla paličatá a držkatá, tak musel Adamovi uhnácat Evu. Myslíte, že by sám sobě předurčil výrobu vadnýho tovaru?
Nebo potopa – první pokus nevyšel tak to holt zkusil podruhý. Ve skutečnosti ale kdoví pokolikátý a kolik těch pokusů už bylo před tím.
Žádná boží vůle, ale lidská zvůle! Proto taky svoboda volby. Abychom nesvalovali naše vlastní swinárny na něj. Zrovna ted si točí mlejnek a je zvědavej jak s tím darem – životem – naložíme. Navíc se už ani nemusí namáhat s potopou. Je to zkrátka jen a pouze na nás; na lidstvu. Na naší vůli – ne na Boží.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 17:52

Jenže člověk si sám sobě nebude nikdy schopen dobře vládnout, proto je armagedon velmi pravděpodobný. A Makrón, s prominutím, tihle týpci jsou přebíraví a vůbec nic bych v tom neviděl, tedy to podlézání Číňanovi, zítra to stejné udělá opět komukoliv a vleze mu tam až po kotníky. Celá tato liberální ekipa je podobného ražení. Prostě si myslím, že to setkání se zveličuje. My bychom měli koukat co všechno globalističtí parchanti chystají na nás. Teď trochu přeženu, ale třeba už mají přichystané obojky a co také jiného celá ta agenda s bezhotovostí, CBDC a jiným jede. Toho bych se nejvíce obával, využívají naší roztěkanosti a rozpolcenosti a připravují si finále. A lidičkové na to stále čučí, že to by jim nemohli udělat. Zrovna dnes mi stejně stará sousedka říká, že to všechno musíme dělat, neboť to EU nařizuje. Já už nemám ani sílu těm lidem něco vysvětlovat. Prostě duševně mrtvo a hotovo. Mlýnek uzavřen.

Slovan
6. 5. 2024 14:39

Hahááá, na Seznamu je foto jako bejk, na ní ženština z UA jak se zapojila do pracovního procesu a někde vyučuje angličtinu. Hurá a Sláva.

6. 5. 2024 16:10
Odpovědět  Slovan

Článek už z nabídky zmizel, zato jsem tam objevil:

POPLACH V KAVÁRENSKÉ ULIČCE:
V Evropě se rýsuje politický otřes. Čeká se volební vzestup populistů Průzkumy naznačují, že antievropské a populistické strany by mohly vyhrát hned v devíti zemích sedmadvacítky. V řadě dalších podle všeho skončí na druhém či třetím místě…

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-v-evrope-se-rysuje-politicky-otres-ceka-se-volebni-vzestup-populistu-250450#dop_ab_variant=1291701&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest246_ribbon_sluzeb_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Je tam i mapka.

Pravdomluvny
6. 5. 2024 18:14

Dneska jsem byl na otočku v Mostě cosi vyřídit…..v centru jsou jen plakáty Okamury s Machem a toho poďobanýho kecala Rajchla…..až na úplném konci čumí zlitá havlobuzna Vondra a ta jeho 3,14ča Vrecionová😉

Slovan
6. 5. 2024 18:46

🤣 🤣 🤣 🤣
Jjóó, to jsem taky zaznamenal a hned mě proběhlo hlavou co je to zase za propagandu. Jseš rychlejší. Já mušít dělat pět věcí najednou. Teď si jdu třeba péc bramboráky a dal jsem si tam škvarky. Sám mám málo. 🤣🤣🙋‍♂️

Pravdomluvny
6. 5. 2024 18:11
Odpovědět  Slovan

Je to jako s fotkama amiokupanta na Měsíci….. obé je vymyšlené, obé je podFUCK.😎

Slovan
6. 5. 2024 18:48
Odpovědět  Pravdomluvny

Je to možné, ale mě to nevadí, když ji někde budou potřebovat ať učí. Mě vadí úplně něco jiného, však víme co.

Pravdomluvny
6. 5. 2024 19:29
Odpovědět  Slovan

Je to fotomontáž.
Pracující Banderonacistka v reálu a v ČR je sci-fi.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 12:56

Můžeš mít pravdu, co by ne, ale i toto mohlo být předprogramováno. Vezmi si jednoduchý příklad, jsou dva obzvláště silní kuřáci, já bafal 40 cigaretek denně 25 roků. A pak jsem přestal a jiný třeba ne, že to nejde. Bylo mi to dopředu naprogramováno, že to zvládnu a jemu ne? Nebo je to jenom o té běžné vůli. A ještě jednu perličku Einsteina- nic je zázrak a vše je zázrak.

6. 5. 2024 13:58
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já přešel na elektronický.
Sory, bratře scholastiku, ale tohle mohlo a kdyby apod. je na stejný úrovni s dišputacemi, kolik anjelů se vleze na špičku jehly.
Ale co bych se namáhal, nechat promluví Mistr Jan:
Jsou i jiné otázky o andělích, to zda se anděl pohybuje náhle nebo postupně, zda může býti zároveň na různých místech, zda více andělů může býti zároveň na témž místě, zda se anděl pohybuje od místa k místu a zda anděl v pohybu svém prochází prostředím…, kteréžto otázky odvozovati jest spíše neužitečně čas stravovati, než prospívati…
Vřele souhlasím s Mistrem, prvním demokratem v českých dějinách. Že ne demokrat, ale náboženský mystik? A tohle:
“Pravda je jen to, co jest dobrem všech,” je co? Pro případné tuponě přeložím: “Pravda je jen to, co jest dobré pro většinu.”
Což dokazuje, že žádný náboženský pošuk s hlavou v oblacích, ale selský synek s nohama pevně na zemi!
Zároven to dokazuje naši ubohost – hrdíme se husitskými válkami, přičemž bychom mohli celému světu mlátit o hubu, že první demokrat novověku a první učitel národů povstali z českého národa! Aby šovinističtí zarytci neprskali, učitel se prohlašoval za Čecha národnosti Moravské – to pro pořádek.

milan
6. 5. 2024 17:13

hlavne kdyz on teda Komensky o sobe rikal ze pochazi z naroda moravskeho a jeho vlast jest Morava

6. 5. 2024 18:20
Odpovědět  milan

“Jsem Čech národnosti moravské” je doslovná citace. Tady máš doslovnou citaci dalšího velkého Čecha, Františka Palackého: “Jsem Čech moravského rodu.” A co jako? Jsme snad jedna rodina jedné vlasti. Či snad, ne?
Se-re snad mě, nebo Čechy českého rodu obecně, že Přemyslovci jsou původem Mojmírovci, tudíž Moravané? Nes-ere.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 18:23
Odpovědět  milan

Tak já mám tedy v krvi husitství a husitské bratry a sestry. Však jsem tady nejednou citoval z Táborského programu bratří a sester. Takže bratře – Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme.

Pravdomluvny
6. 5. 2024 18:17

Elektronické cigarety…..
To neděláš dobře chlape,ale to myslím vážně…..ne jako jezeďák Pávek.

6. 5. 2024 20:37
Odpovědět  Pravdomluvny

To máš fuk, ale nesmrdí to, vyjde to levnějš, a na něco se exnout musí. Ale žádný neblahý účinky na sobě za těch deset let nepozoruju.

Pravdomluvny
6. 5. 2024 21:26

Pozorovat to nemusíš, ale pak to jde šupem.
Kolegyně to měla za sebou hodně rychle a to ti opravdu nepřeju 🙋

7. 5. 2024 12:14
Odpovědět  Pravdomluvny

Proč? Hodně rychle je dobrá karta. Horší je hodně pomalu.

Slovan
7. 5. 2024 14:08

Já si myslím že máte zbytečné starosti, to já řeším důležitější věci, jak to stihnout. 😊😲

Milan
6. 5. 2024 10:44
Odpovědět  Slovan

Oni si mysli, ze v Rusku maji dostatek zradcu, kteri maji sve ucty na zapade. A kdyz NATO zautoci na Rusko, tak oni zaridi, ze nebude odpoved.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
6. 5. 2024 11:18
Odpovědět  Milan

Vsadil bych život na to, že tak jako Putin a spol. zbudovali paralelní ekonomiku, která funguje nezávisle na ministerstvu financí a centrální bance a díky níž Rusko vítězí, ještě větší péči věnovali právě tomuto nebezpečí a mají i pro tento případ připravené řešení, které odpověd obsahovat bude. Moc nerad bych se ale dožil okamžiku, kdy bych se o svém tušení přesvědčil.

Juraj
6. 5. 2024 15:40

Myslím, že ekonomika RF bude v krátkej dobe fungovať závisle od centrálnej banky RF, pretože ju Putin FED-u onedlho pravdepodobne znárodní a šmitec

Juraj
6. 5. 2024 15:43
Odpovědět  Juraj

Банк Российской Федерации, alebo npr.
Российский банк

Rattus
6. 5. 2024 13:13
Odpovědět  Slovan

Četl jsem o bunkru ve kterém prý 100 lidí přežije 5 let.Mám dotaz.Co se stane,pokud
někoho velmi rychle napadne,že 50 lidí by mohlo přežít 10 let atd.Myslím,že v těch
bunkrech to nebude žádná slast.

Slovan
6. 5. 2024 16:16
Odpovědět  Rattus

Jasně, ale i kdyby 10 lidí 30 let tak je co stejně k ničemu. Jen že přežijí.

6. 5. 2024 16:47
Odpovědět  Rattus

Všechny ty úvahy jsou akademický blbosti pitomců bez zkušeností z reality. Po čase těžká ponorka a do půl roku, max. do roka, zákon smečky. A pak běda slabým! Vím z vlastní zkušenosti – příští rok to bude 35 roků, co mě zloláska pravdoláska amnestoval a dodnes – krom rodiny – nesnáším po delší dobu na jednom prostoru, odkud není možnost odejít, více lidí, než sám sebe. Navíc v lochu slabí přežili jen proto, že za dveřmi zákon – tedy bachaři.
Ale v bunkru žádný zákon, žádní bachaři. Takže nedomrlíkům by byla konta, se kterými se “venku” považovali za silné predátory, lautr k hounu a přišli by na řadu
jako první, že jen zbytečně užíraj kyslík a zásoby. Přežilo by jen pár kusů se silně narušenou psychikou a to by ještě seděl každý ve svém koutě a bál by se usnout. Normálové jo, ti by šanci k přežití při zachování zdravého rozumu – který je ostatně předpokladem pro přežití v extrémních podmínkách – mohli mít, ale tito zasloužilí “nabyvatelé bunkrů” ani omylem. Protože jak by se v tom bunkru ocitli? Že na to měli, že. A aby na to měli, řídili – a řídí – se jinými zákony než normálové.

Tupý hulvát
6. 5. 2024 08:26
Odpovědět  Jaroslavem

Co je to demobolševik?A domáhat se “spravedlivého”jednání úplatkářstvím,to je dobré.

Autor
6. 5. 2024 09:19
Odpovědět  Tupý hulvát

Chtěl jsem položit tutéž otázku.
Když někdo vyjádří slovem nějaký svůj postoj, dobrá, ale musí to být srozumitelné aspoň těm, komu je to určeno. Ale také to prozrazuje mnohé o tom, kdo se tak vyjádří. Možná by byl “Jaroslavem” až nepříjemně překvapen, co o sobě již vlastně všechno řekl.
No dobrá, je to jeho věc.
Zřejmě chtěl – původní autor tohoto termínu – poukázat na demo-kracii a na bolševiky v negativních směrech, které se chápou v určité části společnosti.
JENŽE.
Za prvé demo se rovná LID! Pohrdáte “Jaroslavem-e” lidmi? Když už, tak by bylo vhodnější slovo – DÉMON
Za druhé se ukazuje, kdo skutečně za posledních více než sto let doopravdy budoval tuto naši zem. A pracovali pro obyčejné lidi. Možná právě v tom je “vina” bolševiků, že se snažili pracovat jen pro obyčejné lidi a ne pro – domnělou – “elitu”. Skuteční viníci mají nerozlučně dva symboly – OSLA A SLONA. Je to sice urážka nevinných a užitečných zvířat, ale budiž.
Když už, tak by ten termín pro viníky a dnešek měl mít nějaký takovýto směr:

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
orinoko
6. 5. 2024 11:19
Odpovědět  Peter 008

V nadcházejících volbách údajně dojde ke vzestupu populistu.
Populi…lid.
Vox populi, vox Dei. Hlas lidu, hlas boží.
Populi po papuli. … Držková od lidu.

Pipa
6. 5. 2024 10:35
Odpovědět  Tupý hulvát

Je to asi takovej nějakej “ukrajinskej bacil” co se tady kromě černého kašle, tuberkulózy, HIV a jinýho svinstva rozmohl! To si ale zasloužíme, vozíme si sem tu špínu sami !

Frank1
6. 5. 2024 09:29
Odpovědět  Jaroslavem

V tehle zemi se nedovolate spravedlnosti. Ze vlastni zkusenosti vim, jak nepriznavaji Cechum v zahranici odpracovane roky v Ceskoslovensku, ackoliv jsou povinni administrativne vse zaznamenavat. Reknou vam, ze ty a ty roky nejsou dohledatelne. Pro ty roky, ktere dohledali musite prinest potvrzeni od spolupracovniku, ze jste tam skutecne pracoval! Kdyz se chcete branit, vsechny urady vam stiznost zamitnou. Vyplaceji vam pak mnohem nizsi duchod, nez na ktery mate narok.
Totez se deje i se stavari, kteri cely zivot pracovali venku na hloubeni dulni metodou. Ta umoznuje pak vyssi duchod, protoze je to namahave povolani. Oni to prekvalifikuji na mene nebezpecnou praci s mensim duchodem. Nikde nemate zastani, kdyz reklamujete.
Takhle nas okradaji i v duchodu. A valorizaci duchodu poslali na Ukrajinu!
Vse je delano systemove a zamerne. Urady kryji i soudy. Jako pri restitucich. Zadne nebyly. Jen ty, kdyz jste podplatili soudce.

Frank1
6. 5. 2024 09:32
Odpovědět  Jaroslavem

Dodnes jste nepochopil, ze v teto zemi domahat se spravedlnosti je nesmysl.

Slovan
6. 5. 2024 12:38
Odpovědět  Frank1

….ale cílený nesmysl. Já tomu už věřím, vše na nás bylo ušito. Proč né?!! Takový poddajný národ, škoda nevyužít.

Albi
6. 5. 2024 11:12
Odpovědět  Jaroslavem

ad Jaroslavem
… raději uvidím mrtvé děti demobolševických českých prasat z pěti demolice,než jednoho Rusa“.
A uvědomujete si, že ten Rus bude s největší pravděpodobností bolševik?
Tedy že existuje reálná možnost, že mu zabijete jeho dítě? Tak za to by vám jistě nepoděkoval.

6. 5. 2024 11:23
Odpovědět  Jaroslavem

Jistěže spravedlivým a poctivým způsobem nabyté tři miliony.

Juraj
6. 5. 2024 15:26
Odpovědět  Jaroslavem

…….to nie sú demobolševické prasata, sú to židomarxistický prisluhovači chazarských us teroristov, tí nemajú z bolševikmi nič spoločného leda tak z menševickými Trockistami-židmi

ryba
6. 5. 2024 16:07
Odpovědět  Jaroslavem

Kuwa, dejte už s těmi bolševiky pokoj – i s přívlastky!
Nebýt bolševiků, tak ten bordel v Evropě máme už od r.1918 !!!

6. 5. 2024 20:39
Odpovědět  ryba

🙂

JoFa
6. 5. 2024 21:36
Odpovědět  Jaroslavem

Mám pocit, že vy Češi ste stratili súdnosť, je zvrátené želať si smrť detí, spamätajte sa, veď ste rovnakí ako tí satanisti!! 60 palcov hore! Ste ešte schopní vnímať ? Chýba vám viera, preto ste v tomto stave, je mi to ľúto, ale niekto vám to musí povedať.

pedro
6. 5. 2024 22:42
Odpovědět  Jaroslavem

Jsme dva.

Toncek
6. 5. 2024 07:46
Ohodnotit příspěvek :
     

..polák už se dávno zbláznil,jsou to šílenci….samozřejmě,že USA jim dodá staré zbraně,které jsou nadmíru rizikové i v mírové době,je to pro ně způsob,jak se jich zbavit a přesunout ohnisko katastrofy co nejdále od svých hranic,to není v jejich případě nic nového,..falešná propaganda viny a nenávisti už je zakořeněná..až polák přijde na to,že se musí zbavit těch svých očípovaných vymyškovaných šílenců,bude už pozdě,i to,že je největším slovanským zrádcem,bude také k ničemu a zbytečné,protože bude už pozdě..

Gales
6. 5. 2024 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatím je to všechno ve fázi vydírání, strašení a porovnávání pindíků.Čas a stratégie rozhodnou o tom kam se to všechno překlopí.

orinoko
6. 5. 2024 11:26
Odpovědět  Gales

Pak přichází fáze, kdo výše a dále, a nakonec – kdo komu nohu.
Tady u nás prý kdysi cestou z jedné hospody na hrázi rybníka docházelo k tomu, kdo dále. V partě byla i jedna ženská, ta se zaklonila, něco si v oblasti zmáčkla, a na její obloukový perimetr prý neměl žádný chlap. Prý!

Slovan
6. 5. 2024 12:43
Odpovědět  orinoko

Hezké to zvyky. Je třeba udržovat tradice. Ale to se zřejmě dílo na vícero místech. Jen ještě jestli paní nebyla u hasičského sboru. 😊👍

Gales
6. 5. 2024 19:54
Odpovědět  orinoko

Kdoví jakého byla pohlaví.

Boomer
6. 5. 2024 20:00
Odpovědět  Gales

..urostlého!

Pravdomluvny
6. 5. 2024 21:28
Odpovědět  Boomer

To jste konzultoval s panem okresním hejtmanem……👍😁

Boomer
7. 5. 2024 07:45
Odpovědět  Pravdomluvny

.. nikoli, v tomto směru dám výhradně jen na osobní zkušenosti! No já už viděl věcí…

Pravdomluvny
7. 5. 2024 09:49
Odpovědět  Boomer

Povídejte, přehánějte.

Boomer
7. 5. 2024 19:43
Odpovědět  Pravdomluvny

.. no třeba spolužák na střední, když jsme se sprchovali po hokejovém zápasu, hned dostal přezdívku Bobr, a kvůli zubům to nebylo..
.. nebo kolegyně v práci, matka pěti dětí, poctivě odkojených, jejíž ňadra velikosti “C” naprosto nebrala na vědomí Newtonův gravitační zákon…

Příroda dokáže velmi půvabně řádit.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty baltské zemičky, Polsko a seveřané, to jsou pouze slouhové pod patronací amíků a Britů. Rusové a Putin to moc dobře vědí. Ten úder až to bude zapotřebí přijde nejprve na USA a Británii. Drak mívá hodně hlav, ale je jen jedna či dvě, které rozhodují. To, že si tito malí evropští trpaslíci myslí, že přežijí je opravdu úsměvné. Než vykouknou ze svých pelechů, bude po nich. Je možné, že s touto západní globalistickou bandou to nemůže ani jinak dopadnout. Se zdegenerovanci se mluvit nedá.

Tom
6. 5. 2024 09:53
Odpovědět  Pavel z Moravy.

já se Pavle domnívám a pořád mi to přijde nejpravděpodobnější, že úplně první na řadě bude bohužel pardubická chemicka. Pro válečný průmysl-asi jedna z nejdůležitějších fabrik v Evropě.

jsladin
6. 5. 2024 09:55
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Horší na tom je, že patříme k nejaktivnějšín zdegenerovancům a budeme za to patřičně odměněni.Vypaříme se jako první.

katango
6. 5. 2024 10:50
Odpovědět  jsladin

U nás se nic nerozhoduje.

Joe Arp
7. 5. 2024 10:37
Odpovědět  katango

No vidíte a přesto jsme vždy první na barikádách, divné, že.

katango
6. 5. 2024 10:50
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Putin to před časem explicitně řekl. První rakety poletí tam, kde se rozhoduje.

Boomer
6. 5. 2024 19:22
Odpovědět  katango

..a pokud ano, půjde o zásadní informaci pro prostý lid a bude jen na prostém lidu, zda a jak ji pochopí a uchopí…

Frank1
6. 5. 2024 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Nestraste lidi. Zadna valka nebude. Kdyz tak jen omezeny konflikt konvencnimi zbranemi, kde si NATO chce vyzkouset pomer sil. Delaji jenom ramena na Rusy a provokuji. Polska zidovska vlada muze byt pohromou pro Polsko. Zavlece ho do znicujiciho konfliktu. Udela to i nase, bude-li k tomu vyzvana sionisty v Londyne.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 10:32
Odpovědět  Frank1

Chaos a bída bude ale veliká, pokud nás východ nezachrání.

6. 5. 2024 19:08
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Co Východ – Rusko. Do třetice všeho dobrýho. Jen doufám, že si té záchrany 3.0. budem vážit víc, než té záchrany 2.0., kdy jsme to nepochopili.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 10:36
Odpovědět  Frank1

Franku, mám pocit, že provokatéry budou muset nějak zpacifikovat. Když vám bude dnes a denně soused kopat do dveří a na vaše upozornění nebude reagovat, co asi přijde. Nebo se dveře vymění a pojede to nanovo?

6. 5. 2024 18:55
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Už se na tom maká. Ztluštěno mnou, zkráceno:

LONDÝN DOSTAL PO CAMERONOVĚ DOVÁDĚNÍ Z MOSKVY VAROVÁNÍ: ZASÁHNEME
Britskému velvyslanci byl vyjádřen silný protest v souvislosti s prohlášením ministra zahraničí Camerona o právu Kyjeva zasáhnout Rusko britskými zbraněmi. Ruské ministerstvo zahraničí varovalo před odvetnými akcemi.
Moskva varovala Londýn po slovech britského ministra zahraničí Davida Camerona o právu Kyjeva zasáhnout Rusko britskými zbraněmi. Ruské ministerstvo zahraničí dalo jasně najevo, že reakce na tyto akce bude podobná. … britskému velvyslanci byl vyjádřen silný protest proti poznámkám britského ministra zahraničí. Diplomat byl také varován, že odpovědí na ukrajinské údery britskými zbraněmi na ruské území mohou být jakékoli britské vojenské objekty a zařízení na území Ukrajiny i mimo ni.

https://tsargrad.tv/news/london-poluchil-preduprezhdenie-ot-moskvy-posle-vyhodki-kjemerona-budem-bit_996778

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 5. 2024 19:52

Prý odešel beze slova. Anglán. Muselo to být bytelné předvolání.

Boomer
7. 5. 2024 19:55
Odpovědět  Markýza

.. no jo, ale co na to měl říct? Že zavolá většího bráchu? ;o))))))

Markýza
7. 5. 2024 20:26
Odpovědět  Boomer

Když on je ten větší brácha 😀 Ne – hádala bych, že bude mít aspoň nějaké naduté kecy a ono ticho po pěšině. Prostě zkrotlý Anglán je mimo moje dosavadní představy.

Pipa
6. 5. 2024 10:38
Odpovědět  Frank1

Že si tu válku nepřejete a neumíte představit je pochopitelne, ale ta realita, ta vypadá úplně jinak!Bohužel.

stan
6. 5. 2024 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ať už to začne, asi mě budete kamenovat, ale už mě tenhle svět začíná srát, protože všude kolem nás slyšíme jenom samé lži, překrucování dějin a hlavně všude válečné pokřiky…..válka je mír. Tak začni , debilní Západe, stačí jedná jaderná raketa na Rusko a představení může začít. Sice chcípneme všichni, ale ty debilové si myslí, že oni přežijou a až rusáky porazej, tak nastane ráj na zemi. Hovno ty blbá krávo Černochová, Fialo a další ….stejně jako všichni budeme prdět do hlíny.

katango
6. 5. 2024 10:51
Odpovědět  stan

Spíš se naše atomy a molekuly budou pohybovat někde v oblaku dalšího plynu a zářit radostí.

6. 5. 2024 18:29
Odpovědět  katango

Kdybychom pak na sebe někdy narazili, tak ten nezářící, nasr-aně temnej oblak, jsem já.

katango
6. 5. 2024 21:55

Dobrý, znamenám si. Dáme pak pokec.

Pravdomluvny
6. 5. 2024 22:29
Odpovědět  katango

V podobě “””prdů že psa””””?🙋😁

katango
7. 5. 2024 11:13
Odpovědět  Pravdomluvny

Myslíte si, že vy tam nebudete?

Pravdomluvny
7. 5. 2024 12:01
Odpovědět  katango

Já budu “”””hlavní rafan “”””‘, paní doktorko 🙋

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 5. 2024 19:53
Odpovědět  katango

My s vlkovou bychom se přidaly – jestli teda nebude vadit, že nejsme nas.raný oblak 😀

Jura S
6. 5. 2024 15:30
Odpovědět  stan

Mě už je to taky jedno… než ten hnus v televizi, vyšinutí “chciválkové” z naší vlády či EU…

ladik
6. 5. 2024 17:47
Odpovědět  stan

Trpím stejnými pocity.

6. 5. 2024 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Kéž by labutě! Sem vylez z nory, že se po nich kouknu a pokochám se, ale musel jsem bleskem zalízt. Padali houna s háčkama.

Jura S
6. 5. 2024 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě je 58… klouby pobolívají, jaksi jsem se s tím už smířil, že zhebneme…

Slovák
6. 5. 2024 14:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Keď mi vyšiel článok s Precesnými kódmi v biblii vydávanými v UK, tak mi mnohí vynadali že straším ludí. Znova vám pripomeniem, že v 2025 začne krátky, 7 ročny vek satana( Sata-juga), ako záver Kali-jugy( Ohňový vek). Až do Krita-jugy= Kristov ” zlatý vek” od roku 2033, čo je aj Veľký Jubilejný rok Krista, 2000 rokov od jeho údajného Ukrižovania, a čas/ rok jeho Druhého Príchodu, čo je aj Duálna udalosť v našom Duálnom a Dvojpolárnom svete. Tento rok je aj v posvätnej hore Mt.Athos, 2033 metrov nad morom, čo je aj rok 2.Príchodu. Tatl hora je na Trojzubcovom poloostrove Chalkidikí, a Trojzubec je symobol Vodnára, čím začne nový Precesný rok, Vekom Vodnara/ Stvoriteľa a Hrnčiara, teda nový Anno Magnus merany Hebrejským kalendárom, A.M. Rok 2033 je v tomto kalendary rokom 5,793 A.M.( Anno Magnus) a presne toľko prorockych palcov( cólov) má Cheopsova pyramída výšku po bod stretavky oboch uhlov strán, aj s chýbajúcim vrcholcom, čo je 482. 7575 stôp (12 palcov do stopy)! Preto je Mayský posvätný ” Colkin” kalendár v cóloch- zamieňané za roky! A tento dátum, 2033 je aj v USA Kalendary mrakodrapov( v Narodne zemepisnom časopise, Február 1989, strany 156-157).

Slovák
6. 5. 2024 15:11
Odpovědět  Slovák

A tendo rok je aj v oficiálnej Databáze z 9/11, ako aj v Čínskej terakotovej armáde, a v mnohích iných pamiamtkach sveta! V Iniciálnych kódoch Koránu, ich gematricka hodnota aj s 33 kapitolami Koranu obsahujucimi az 84 kódov, je ich hodnota roku 2025, kedy ma zakčať ” 7 rokov súženia” sveta…Ja som si toto nevymyslel, je to čierne na bielom, a fakty sú fakty! Práve súhvezdie Labute( Cygni) je súhvezdím znovuzrodenia novej civilizácie z preživších s 84 hviezdami, preto má každá biblia 84 kníh aj s apokryfami a deuterokamonickými knihami! Už z biblie vieme že Cain odišiel do krajiny Nod a tam si nasiel partnerku…Nie sme Prvou civilizáciou, to je dnes každému jasné z Göbekli Tepe a Karahan Tepe…A takýchto dátumov pre Novus Ordo Seclorum v 2032 a Veľký Jubilejný rok Krista v 2033 je spústa po svete, no ludia sú lenivý hybať rozumom a štúdiom antiky a astronómií okolo Veľkeho Precesného roku! Jedno čo si ja želám je, aby som sa mýlil…

Slovák
6. 5. 2024 15:27
Odpovědět  Slovák

A keďže žijemel v Duálnom svete, tak asi aj náš koniec bude Duálny, ” ako zhora,tak aj zdola”, a židomurári sveta rozpútajú nuklearnu, finálnu 3 svetovú vojnu ako spomínal žudomurár Albert Pike. Z Ruského štátneho znaku je jasné že Rusko je “St.George-the Serpent/ Dragon Slayer” a zotne celý Západ s USAtanom za menej ako hodinu, časovo! No nebude ” víťazov k oslavám-len miliardy mŕtvol” ktoré nebude mať kto pochovať! Je to Amerika-kto je krajinou Opereného hada= starého hada, diabla a SATANA= USAtan!!! A vy chytrejší viete že na Karlom moste je Precná šifra-číslo 135797531, a na Soche Krista je ina šifra: IHVH x INRI ( 26 x 270)…
LEN DÚFAM ŽE SA MÝLIM, no udalosti vo svete spejú, zámerne? do tohoto bodu: Nukleárnemu Armagedonu…Aj Maha’bharáta ( Veľká vojna) opisuje takúto vojnu, keď sa v Severnej Amerike a na povodí rieky Indus objavili rádioakrtívne archeologické náleziská ako Mohenjo-daro, a pred červenými Indiánmi kolonizovali Severnú Ameriku čierny giganti= ” Olmékovia” s Ohnivými očami Jaguárov…Codex Zouche-Nuttall,strana 36 ukazuje vládcu v buducom ” zlatom veku”= Žltého človeka, ako aj osud bielej rasy kolonistov…Dúfam že sa mýlim….

Slovák
6. 5. 2024 16:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Pomaly, ale isto sa židozednářmi ovládaní politici plazia k nukleárnemu holocaustu, nukleárnej WW3…Krok za krokom nenávisť radtie, ako aj chuť sa navzájom vykynožiť!
Končia sa dva významné kozmické/ galaktické cykle, Veľký Precesný rok( Anno Magnus), a 5.vek slnka, kedžé v Jednom Anno Magnus je 5 vekov slnka, a rátajú ich iba dva druhy kalendárov, solárny a lunárny. No existuje aj gretí,tzv.Sidereálny, zafixovaný na pohyb hviezd na oblohe….Staré Hadie kultúry Mezoameriky, ale aj Indie, poznali aj našu galaktickú vlnovú dĺžku, 22.68 STU…Je odvodená z obehu Slnka okolo centra galaxie, 226.8 miliónov rokov, a ja pevne verím, že v Cheopsovej pyramíde je 2,268 000 kociek, pričom všeobecný odhad je od 2 a stvrť miliónov kameňov po 2,300,000…Kedže v tejto pyramíde sú všetky Zemské rozmery, vrátane rýchlosti svetla vo vákuu, tak aj tento počet, 2,268,000 kameňov bude iste správny! Toto číslo da udáva aj v antickom Egypte( Tav-meri; a Mliečna dráha sa volala Meri- yam) ako ” rozmer Raja”, teda Eden či Paradise…A poznali ho aj v Indii, ale aj Inkovia, ako aj Vikingovia…A tam nás plánujú poslať aj židozednáři v ich nukleárnom ” Vytržení do nebies” milárd duší naraz!!!

Slovák
6. 5. 2024 16:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Na oblohe je len jedno súhvezdie Labute s 9 jasnými hviezdami 1.kategórie, sú usporiadané ako 1+3+5, teda 1= DeNeb v Chvoste, ktorý sa prelína/ prekrýva s lonom Mliecnej dráhy, potom 3 sú od krídla ku krídlu a 5 je ich od hlavy po Chvost v trupe. To súhvezdie nazývali Mayovia ako ” Bolon Yokte Ku”( Bolon=9 yoked= zopnutych ku= hviezd), a tieto zostupujú nad náš svet po 13 Bak’tunoch, teda po roku 2012, po dobu 9+11 rokov, po rok 2032/ 2033! Toto súhvezdie Labute( Cygni) má spolu az 84 hviezd( vid hviezdnu mapu Bayer/ Flemmsteed), no v Dendere Egypta narátali iba 81 hviezd, preto ma Kopticka biblia iba 81 kníh, no ostatne biblie aj s Apokryfami az 84 kníh! Suhvezdie Labute je aj súhvezdím severného Kríža, a v Cíne a Japonsku je to súhvezdie napnutého Luku! Toto súhvezdie je SÚHVEZDÍM ZNOVUZRODENIA SVETA, preto je Labuť posvätné zviera( aj zomrelej Brit.královnej), Labutie jazerá su posvätné, tak ako je Biela Labuť-balet v Rusku, kde aj Lada a Lebeď

Slovák
6. 5. 2024 16:40
Odpovědět  Slovák

Aj Lebeď je Labuť, v Grecku to bola Leda! Radím knihu ” The Cygnus Key”= Labut-Klúčové Súhvezdie, od A. Collinsa, ktorý vám jasne vysvetluje v jeho knihe odkaiľ a kam putujú ľudské duše po smrti telesnej schránky!!! Toto súhvezdie obsahuje vzácne hviezdy, ako aj známu Čiernu dieru,Cygnus X1= Labuť X1, v antike známa ako Yama-boh a bonyňa mŕtvych!!! Chvost Labute prekrýva LONO= biblický Raj a Čierny Roklinu Mayov či Mezopotamiu medzi dvoma riekami Pišon a Gíchon v Genesise 2:8-14, kde je ZLATO (čierna diera a v nej duchovná energia)! Preto všetky známe kópie Raja majú lokálnu príhodu/ legendu so ZLATOM!!! Viď Manhattan ostrov a Federal Gold Vault kúsok od zdemolobaných Dvojičiek= symbol Dvojcentra našej galaxie!!! Raj kde Eva dala svoje ” Jablko” Adamovi, aby počala-preto nazvali New York City ako ” Big Apple”!!!!

Slovák
6. 5. 2024 16:45
Odpovědět  Slovák

A Avalon= Jablčný mýtický ostrov je v okolí Stonehengu a Glastonbury…A poznáme aj Babylon ako “Babí lono”= ženskú kozmickú bránu v Mexopotámii! A dnes Eva ” odpočíva” na hore Eve+rest, 8,848 metrov nad morom +2012= 10,860 BC, keď začala Druhá polovička Anno Magnus veku od Leva po nový vek Vodnára v 2033!!! A takýchto kópií Raja na oblohe, v lone Isis čo Hathor= v lone Mliečnej bohyne a kráľovnej je aspoň tucet vo svete aj so ZLATOM legendou!!!

Slovák
6. 5. 2024 17:31
Odpovědět  Slovák

Juizhaigou Údolie 9-ich dedín v tvare ” Pohára/ Čaše” a Y-psilonu, leží na zapade Sichuanskej provincie v Tibete, a oproti tomuto Údoliu= Raju v Tibetskom podaní, ležia 3 Hviezdne kopce ” Sanxingdui” , kedysi ako Tri hviezdne dediny( porovnaj Slovenske Ta3), a su povazovane za Tibetské kolísky ich Tibetskej civilizacie! Ležia na tej istej Rovnobezke (rýchlosti svetla) ako 3 pyramídy v Gize, a radím každému záujemcovi si to pozrieť na Google, je to Tibetská kópia Raja v Mliečnej dráhe, ibaže prírodná krása ako súčasť pohoria Žltého Draka! Ozajstný prírodný RAJ na Zemi! Okolité jazerá majú tyrkysovo modrú a zelenú farbu a sú OKOM Žltého Draka! V Duálnom svete je to aj Ohňom naplnená Čaša s obrovskou Duchovnou energiou, teda symbol yoni a maternice v našej galaxii, čo symbolizuje Krčah, ako aj Vek Vodnára! Takáto Modrá Čašá/ Krčah sedi na Zlatom tróne v Cisárskej hale v Údolí Čingling! ( Činga-lingam) neďaleko údolia Dingling! Bože ludia, iž sa zobudte, ved všetky antické pamiatky zachytávajú ASTRONOMICKÉ CYKLE SMRTI A ZNOVUZRODENÍ!!!!

Gales
6. 5. 2024 20:05
Odpovědět  Slovák

Podľa tibetskych povestí sa Juizhaigou Údolie stalo miestom, kde padol na zem kúsok neba. Toto údolie je obklopené strmými horami a jeho jazerá majú tyrkysovú a zelenú farbu, čo dodáva miestu pohádkovú atmosféru.
Podľa legendy sa raz jeden tibetský pastier dostal do údolia a stretol tam krásnu dievčinu. Dievčina mu povedala, že je dcérou nebeského kráľa a že jej otec ju poslal na Zem, aby zachránila ľudí pred zlými silami. Dievčina sa zamilovala do pastiera a rozhodla sa zostať na Zemi, aby mu pomohla.
Dievčina vytvorila jazerá a vodopády v údolí, ktoré mali liečivé účinky. Ľudia, ktorí sa k nim prišli okúpať, sa uzdravili zo svojich chorôb. Dievčina tiež naučila pastiera, ako sa starať o prírodu a chrániť ju pred znečistením.
Od tej doby sa Juizhaigou Údolie stalo miestom, kde sa stretávajú nebeské a pozemské sily. Je to miesto, kde sa ľudia cítia blízko prírode a kde môžu zažiť kúzlo tibetskej legendy.

Pavel z Moravy.
6. 5. 2024 17:29
Odpovědět  Slovák

Já toto nemohu posoudit, tedy to o čem mluvíte, ale intuitivně cítím, že se blížíme do nějakého finále. Vše co se děje tomu nasvědčuje. A to, že roky 2033 – 34 budou mít nějakou významnou hodnotu o tom jsem již dlouhodobě, tedy dlouhé roky přesvědčen.

6. 5. 2024 18:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A všechno to navíc proběhne během teraformace Země, aby to byla jó sranda. To bude takovej souběh změn, že z toho slabší kusy dostanou tanec sv. Víta.
P.S. Koukám, že se se-mim by si moh bratko pokecat (píšu ho z pomlčkou, páč má nějaký udělátko a když ho někdo zmíní, tak ho to upozorní a já na ty jeho plky nemám náladu). Jenže to by se spíš kousli, než si pokecali.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
6. 5. 2024 19:26

..to “udělátko” je běžně dostupné pro každého, kdo se účastní jakékoli diskuse na netu. Učit se, učit se, učit se…

6. 5. 2024 20:59
Odpovědět  Boomer

To tak ještě, aby mě to otravovalo. To už radši zůstat bl.bej, zůstat bl-bej, zůstat blbej…

Pravdomluvny
6. 5. 2024 21:29

Tak na to máme jinou skupinu ex-prtů,ty máš smůlu 🥳

Slovan
7. 5. 2024 08:19
Odpovědět  Pravdomluvny

Jjóó, to když vítr vane s té správné strany, tak poodhalí ledacos co by nemělo být vidět. Ale u nás nefouká a stejně jsem si to celéty ty tři roky myslel. Nikdo není dokonalý. Kolik za to dávají? 😊😊

Boomer
7. 5. 2024 19:58
Odpovědět  Slovan

..to, že je něco běžně dostupné, ještě neznamená, že to musí každý využívat, ty operátore od míchačky s IQ tykve…

Markýza
7. 5. 2024 19:56

A to je pěkná idea, mně už to taky neba 😀

Slovan
7. 5. 2024 08:15

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 ….a jak koukám néééé jen jeho. Naskýtá se možnost ranní kávy dva v jednom. A možná se tam objeví i konvice ze ktreré se muší uvařit voda.

Pavel z Moravy.
7. 5. 2024 09:47

Tak jo, je náhodou vidět, že bratko Slovák to o čem mluví má zmáklé. A já mám rád lidi, kteří mně mohou něco naučit. Už bych to samozřejmě nestudoval, ty znalosti člověk musí čerpat dlouhodobě. A pak si to musí člověk nějak utřídit, což je asi ještě větší fuška než to studium. Ale kdokoliv kdo mně může nějakými znalostmi obohatit i v mém předkremačním věku jak bys řekl ty je vítán. Teď zrovna koukám na 10 dílný seriál o Albertovi ( Einstein). Kdo neviděl, doporučuji.

7. 5. 2024 12:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já na pokračování na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=SyoCPeXdm7o
Na pokračování, že je to skorem tříhodinový panelový diškus, ve kterém Skála předestírá svou koncepci spolupracující opozice, aby se o příštích parlamentkách zamezilo propadnutí milionu hlasů a taky zburcovala mlčící většina.

Slovan
7. 5. 2024 14:01

Dík mrknu na to, mám momentálně velikou rozpracovanost. Asi večer to dám.

ladik
6. 5. 2024 17:26
Ohodnotit příspěvek :
     

KoZa je ovládán šílenci!

Slovák
6. 5. 2024 17:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, pomaly sa plazíme k nukleárnemu a ozajstnému veľkemu holocaustu, WW3!!! Z príspevkov dolu sa niečo dozviete, čo by vás malo zaujat a doučiť sa…

Drak
6. 5. 2024 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Dugin není člověk, kterému je radno naslouchat. Jeho názory a rady neslouží Rusku, ale jeho nepřátelům.

JoFa
6. 5. 2024 20:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Černá labuť je reálna hrozba, ale položme si otázku, prečo bol Siť Ping vo Francúzsku? Jeho návšteva v Srbsku a Maďarsku je logická, tak hľadajme logiku aj v tej francúzskej návšteve. Si´t sa dohodol s Makarónom na vývoze niekoľko vyššom francúzskych potravín do Číny a čo myslíte, že za to chcel? Veď Siť zachraňuje Francúzov!!! A nie len zachraňuje, on ich skupuje a ešte o tom nevedia!!! Makarón má obrovský problém, slúži dvom pánom Deep state a svojej krajine, ktorá na neho tlačí rovnako, preto posielajú vojakov na Ukrajinu aby nasýtil Rothshieldbande v Londone a pritom bozkáva ruku Číne, inak Francúzsko kľakne nie na kolená, ale padne! Vojna NATO a Rusko sa stáva fraškou, pretože GB je bez Číny a Ruska nula a oni to ešte nepochopili, no blbeček buzerantský už NA TO prišiel a pochopil tie srač.ky, v ktorých sa nachádza. A teraz zopakujem otázku- Čo chce Čína za to…?

JoFa
6. 5. 2024 21:27
Odpovědět  JoFa

https://www.michalapetr.com čítajte a rozmýšľajte.